Чи є французький поцілунок гріхом?

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Чи є французький поцілунок гріхом?

так
6
21%
ні
23
79%
 
Всього голосів: 29

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення о.Олег » 28 липня 2011, 08:35

o.Mykil писав:Не знаю наскільки це так, читав, що у Франції "французький поцілунок" зовуть "англійським", а в Англії навпаки. :)

Ще така цікава інформація: у Франції досі діє закон, який забороняє поцілунки... на вокзалах. Причиною заборони були затримки з відправленням поїздів. Закон видали ще 100 років тому і досі його ще ніхто не відміняв. :)

тобто - на вокзалах Франції точно гріх :D
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Nazariusz
дописувач
дописувач
Повідомлень: 80
З нами з: 09 грудня 2010, 23:34
Звідки: Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення Nazariusz » 28 липня 2011, 10:09

Якщо священики кажуть, що французький поцілунок поза шлюбом є не хорошою річчю

Ну, не всі священики так вважають... Особисто я на сповіді був тільки у одного такого отця.
От поясніть мені, будь-ласка, таку річ. Будь-який гріх в корені своєму містить порушення однієї з двох заповідей любові. Яку з них і як саме людина порушує французьким поцілунком?
"...Хто не зі Мною, той проти Мене, і хто не збирає зі Мною, той розкидає"(Мт. 12:3)

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення viter » 28 липня 2011, 12:54

Nazariusz писав:Будь-який гріх в корені своєму містить порушення однієї з двох заповідей любові. Яку з них і як саме людина порушує французьким поцілунком?

Не знаю. Але зустрічне питання - яку з названих Вами заповідей порушують дошлюбні статеві стосунки, які таки є гріхом?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Nazariusz
дописувач
дописувач
Повідомлень: 80
З нами з: 09 грудня 2010, 23:34
Звідки: Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення Nazariusz » 28 липня 2011, 17:21

Оскільки Бог установив людині одружуватися і не мати ніяких сексуальних зносин з людиною протилежної статі до шлюбу, отже, порушення цього є зневага до волі Бога та перевага бажання короткоминучого щастя в цьому світі над блаженством у Його Царстві. Тобто таким чином Бог обмежує людську легкодумність у ставленні до інших людей (тобто людина цією заповіддю не просто обмежується, а набуває відповідальності за свій вибір). Якщо людина порушує цю заповідь, то, керуючись немічністю грішного тіла, використовує іншу людину, також спрямовуючи її до гріха. Отже, цей гріх є гріхом проти обох заповідей любові. Але це тільки мої міркування, якщо я помиляюсь, я буду дуже радий почути правильну відповідь :)
"...Хто не зі Мною, той проти Мене, і хто не збирає зі Мною, той розкидає"(Мт. 12:3)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення о.Олег » 28 липня 2011, 17:33

Nazariusz писав:Оскільки Бог установив людині одружуватися і не мати ніяких сексуальних зносин з людиною протилежної статі до шлюбу, отже, порушення цього є зневага до волі Бога та перевага бажання короткоминучого щастя в цьому світі над блаженством у Його Царстві. Тобто таким чином Бог обмежує людську легкодумність у ставленні до інших людей (тобто людина цією заповіддю не просто обмежується, а набуває відповідальності за свій вибір). Якщо людина порушує цю заповідь, то, керуючись немічністю грішного тіла, використовує іншу людину, також спрямовуючи її до гріха. Отже, цей гріх є гріхом проти обох заповідей любові. Але це тільки мої міркування, якщо я помиляюсь, я буду дуже радий почути правильну відповідь :)

так гарно Ви пишите. Тут лише в цьому контексті думаю варта згадати Заповідь "не пожадай", пам'ятаючи про роз'яснення, дане Господом в Мт.5,27-28
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення Georgij » 28 липня 2011, 17:38

"Все мені можна, та не все корисне" як говорить Великий Апостол :) . Як на мене такі речі робити, всерівно-що гадюка в кишені, гляди, коли-небудь та й вкусить, а коли вкусить, сумління каже:-"ти ж знав !!! :( " , якщо ще неодружені... якщо знають заповіді...Ясна справа, молодим важко бути у всьому поміркованими... Але, любов усе терпить, справжня звичайно :Rose:
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
Nazariusz
дописувач
дописувач
Повідомлень: 80
З нами з: 09 грудня 2010, 23:34
Звідки: Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення Nazariusz » 28 липня 2011, 17:41

Дякую, отче :)
В такому випадку виходить, що не можна дивитись на свою наречену аж до моменту одруження?
Можливо, Господь застерігає нас від розсіяності, від того, щоб пожадати ще когось, ніж ту, з якою збираєшся одружитися?
Згоден, можливо це й гадюка, але поки гадюка не кусає, ти її і не помічаєш. Можливо, це й може людину підштовхнути до гріха, але чи сам фр. поцілунок є гріхом?
"...Хто не зі Мною, той проти Мене, і хто не збирає зі Мною, той розкидає"(Мт. 12:3)

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення Georgij » 28 липня 2011, 17:53

Nazariusz писав:Згоден, можливо це й гадюка, але поки гадюка не кусає, ти її і не помічаєш. Можливо, це й може людину підштовхнути до гріха, але чи сам фр. поцілунок є гріхом?

Ви як цілувалися, хололо в грудях, і така приємна млявість, :oops: , голова обертом? Пізно, після кожного 10-го поцілунку, слідуючий в підсвідомості буде шукати "тих", перших вражень, як це її не замітно? правда можна говорити що гадюка, що тілесність. Секс- насправді- це стать :), але підмінно в причину ставиться і сексуальність.... Як з тим бортись?
Псалом 18
17 Він простер руку з високости, взяв мене, витяг мене з вод глибоких. 18 І визволив мене від мого ворога сильного, від ненависників моїх, дужчих від мене. 19 Вони на мене насідали під час мого нещастя, але Господь був підпорою моєю. 20 Він мене на простір вивів і визволив мене, бо мене любить. 21 Господь віддав мені по моїй правді, за чистотою рук моїх дав мені нагороду; 22 бо я тримавсь доріг Господніх і не відступав гріхом від Бога; 23 бо присуди його усі були передо мною, і наказів його я не цурався. 24 Я був з ним бездоганний і від гріха берігся. 25 Господь віддав мені по моїй справедливості, за чистотою рук моїх, яку він бачить власними очима. 26 З милосердним ти - милосердний, з досконалим - досконалий, 27 з чистим - чистий, з хитрим - обачний. 28 Ти бо спасаєш люд покірний і принижуєш горді очі. 29 Бо ти, о Господи, даєш світло моєму світлу; освітлюєш, мій Боже, мою темінь.


Важко сказати , але якусь шкоду малу-велику це та й приносить, а оскільки відповідь завжди має бути "так-так ні-ні", то все -таки гріх :evil:, оскіль ві є зло, те, що віддаляє нас від Бога , сумніваюсь, що хтось так цілуючись, думає про Господа(хіба в умовій молитві, і то, вона як ехо)
Памятаю свою юність, ох і нашкодили мені ті цьомки-бомки :D , прости Господи!
Востаннє редагувалось 28 липня 2011, 18:04 користувачем Georgij, всього редагувалось 1 раз.
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення о.Олег » 28 липня 2011, 18:04

Nazariusz писав: Можливо, це й може людину підштовхнути до гріха, але чи сам фр. поцілунок є гріхом?

якби виключно підштовхував до гріха - безперечно гріх, але може бути виявом любові закоханих, що стануть Шлюбом, а про це можемо судити з погляду вже прийнятого ними Таїнства, ретроспективно, а до того часу... про це вже говорив і іншої відповіді не маю: це дуже особисте пережиття і вияснити гріх це чи ні може кожен індивідум зокрема в Таїнстві Сповіді. І не справа в сповідниках, які нам "зустрічаються" - думаю справа в глибині Сповіді і це залежить від каянника... Від Вас, від мене, від кожного, що кається настільки, наскільки уміє...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення Georgij » 28 липня 2011, 18:12

о.Олег писав: це дуже особисте пережиття і вияснити гріх це чи ні може кожен індивідум зокрема в Таїнстві Сповіді. І не справа в сповідниках, які нам "зустрічаються" - думаю справа в глибині Сповіді і це залежить від каянника... Від Вас, від мене, від кожного, що кається настільки, наскільки уміє...
З повагою, о.Олег

Абсолютно згоден. Все можна, та не все корисне.... Якщо часто ходити ввечері і вранці і оглядати своє господарство(сумління в сповіді), безперечно, це приведе до правильних висновків. Людина все ж слабка істота, тим більше, хто крім людини міг вигадати поцілюнок, про який ми так дискутуєм :)
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення andrey s. » 28 липня 2011, 18:56

Трошки продовжу....
Розумієте,Вам тут ніхто не скаже,що сам поцілунок є гріхом,чи навпаки.І мене радує,що отці тут,так не ствержують.
Тут суть зовсім в іншому....і це повинен вирішити кожен зокрема.Я розумію,що хочиться мати ствердну відповідь,гріх,чи не гріх...
Но погодьтесь,цього ніхто на загал сказати не може.Тобто не можна сказати що не гріх(щоб когось не згіршити,типу мені в інтернеті сказали,що не гріх.І я собі радо прийняв,щоб облегшити своє сумління).І також,не можна комусь на загал говорити,що Гріх.(бо люди люблять накладати на когось тягарі,а це також може послужити проблемою,доречі для обох сторін).Мені сумно бачити,коли люди вимагають чогось такого,накладують якісь обовязки чи якусь досконалість,(хоч самі не завжди були близькі до неї,або не є).
Тому,справді,такі речі потрібно виявляти і виясняти на сповіді,де конкретно вам,після детальних поясненнь,питаннь,які вам зададуться священником,ви отримаєте ту жаданну відповідь.
Розумієте,для когось гріх,тобто це неодмінно приведе до того гріха(або в душі,або на яву :) ),а для когось ні.Ми люди є різними,і трохи дивно,що по комусь(собі) складають думку за всіх,і в таких речах,виставляють якусь загальну "формулу".(доречі,дуже наполеглеве таке тверження,тобто коли це(поцілунок) записують в категорію гріха,для всіх,,свідчить про особисті проблеми з цим.Не можна вимагати від когось,якоїсь досконалості,яка є уявною в розумінні того,хто таке хоче зробити правилом.
Після такого "пустулату :D " мушу сказати за себе....
Я такі речі,як поцілунок,сприймаю серйозно,тобто якщо це для мене не серйозно(тобто нема тої ,навіть закоханості,як мінімум),то я просто таким не займаюсь.(не тому,що гріх,це особливості мого характеру).
Але,коли таке було в житті,то зазвичай,це приводило до гріха(і повірте,не тільки в душі,тобто коли були похотливі думки,і це також викликало такі самі думки у дівчинки).
Тобто не кожен поцілунок закінчувався гріхом,ні ..але кожен поцілунок залишав якись слід в душі(навіть коли того гріха не було),це звичайно накоплювалось,і приводило до результату,,,гріха...І зараз,знаючи це,я дуже обережний з цим.(я не одруженний,і дівчини не маю),але,на майбутнє,я знаю,що такі поцілунки,полюбому залишають відбиток(в мені).Тому,,,,за майбутнє я не знаю,як там і що...(тобто не можу про це думати,бо ітак не знаю),але особисто мене,це торкає...бо за себе я знаю...(доречі,більше ніж більшість людей,,но набагато менше ніж лукавий.Але мій авторитет є Господь,як дорога до НЬОГО,і якщо боюсь не Його,то це не є добре.Просто треба зважати,що лукавий не дрімає,і постійно чатує на наші душі.Але Ісус це виявляє,і вчить поборювати,на Славу Божу)
І звичайно,коли Бог пошле якусь дівчинку,до якої я щось буду відчувати,і це буде взаємно,,,то я ці речі(поцілунки :) ) виявлю на сповіді(те що буде,навіть коли до самого гріха не дойде,а тільки ті "французкі поцілунки :D ").
І отець,мені дасть якусь пораду,в рамках Таєнства.(для чого мені думати,гріх---не гріх...),мене це турбує,тому я ризикувати не хочу..а сповідь не тільки для розгрішення,а й для поради і підтримки...
Розумію,,що хотілось би почути,що це(поцілунок) не є гріх...і скільки проблем,гризот,душевних тривог,сумнівів,,,,відпадуть...(таке може хотітись :) )..
Але зхалявнячити не вийде :D ,і Бога не обдуриш(хіба себе,або когось з людей).
І нерозумію,таку дивну турботу,,коли кажуть,що це є Гріх,і крапка...(А ось не всі такі слабкі і падкі,як я,чи ще хтось.І це у них по іншому)...
Люди,для цього є духівники,Сповідь...і там,індевідуально,це все стає на своє місце...Головне не шукати собі обхідних шляхів,виправдань для себе.
А про згіршення інших,ми повинні думати завжди...(і я впевненний,що зараховування поцілунку до гріха,тобто заборона його до шлюбу,може також згіршувати)
Дякую...
Ага...дуже підступна думка,,,якщо я собі думаю,що це на мене не впливає і в душі не залишає ніякого сліду(гріховного).Коли є така думка,то це є привід задуматись,і якось зважити,"подивитись на себе зі сторони"(це порада).
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення ShMariam » 28 липня 2011, 21:46

andrey s. писав:Тому,справді,такі речі потрібно виявляти і виясняти на сповіді,де конкретно вам,після детальних поясненнь,питаннь,які вам зададуться священником,ви отримаєте ту жаданну відповідь.
Розумієте,для когось гріх,тобто це неодмінно приведе до того гріха(або в душі,або на яву :) ),а для когось ні.

andrey s. писав: трохи дивно,що по комусь(собі) складають думку за всіх,і в таких речах,виставляють якусь загальну "формулу".

Думаю, що загальну формулу таки можна вивести... (просто змінних буде більше, ніж здається :) )
Бо якщо священик задає якісь конкретні питання на сповіді, значить можна розрізнити, є це гріхом чи ні самостійно, знаючи ці питання. Отож, що це за питання?
Востаннє редагувалось 28 липня 2011, 21:55 користувачем ShMariam, всього редагувалось 1 раз.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення Володимир85 » 28 липня 2011, 21:55

Думаю, що оскільки питання стоїть чи є фр. поцілунок гріхом, то найбільш повну відповідь на це питання дасть чи вже дала людина, яка живе чистим життя, духовним, викоморальним і зайнятим у служінні Богу.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення о.Олег » 28 липня 2011, 21:57

ShMariam писав:... Отож, що це за питання?

ну так :)
а потім бідного священика звинувачують, що задає інтимні запитання - не варта: залишу це на Таїнство, на особисту підтримку Богом каяника і сповідника
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення andrey s. » 28 липня 2011, 22:01

ShMariam писав:Думаю, що загальну формулу таки можна вивести... (просто невідомих буде більше, ніж здається :) )
Бо якщо священик задає якісь конкретні питання на сповіді, значить можна розрізнити, є це гріхом чи ні самостійно, знаючи ці питання. Отож, що це за питання?

Думаю,я не можу за це знати,і напевне навіть о.Олег,всі ці запитання і відповіді (історії)написати не здатен.А якщо дуже цікаво,то це до нього.
От стану священником,тоді мене спитаєте :)
Чи Вам цікаві мої особисті запитання,і мої розповіді священнику,того що було??? Які я задавав(розповідав) отцям на сповіді??Це не обовязково запитання,це може бути розповідь,а священник вже якось вирішить,що казати чи запитувати.Я цього знати не можу(за когось),за себе можу,в контексті того,що було.

Можу дещо написати,але я сумніваюсь,що це є добре.
Я думаю,,тут в цьому,потрібен свій досвід,і це буде саме правельніше...тобто формула потрібна,але суто для себе,бо в когось може бути інша..
Що тут вдієш,,не можна робити армію з Церкви(не путати едність і одинаковість).Це я про загальну формулу,що до цього(поцілунки)
:Rose:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення ShMariam » 28 липня 2011, 22:03

о.Олег писав:
ShMariam писав:... Отож, що це за питання?

ну так :)
а потім бідного священика звинувачують, що задає інтимні запитання - не варта: залишу це на Таїнство, на особисту підтримку Бога каяника і сповідника
З повагою, о.Олег

Змирюся. :)

Але припустимо приходить хлопець чи дівчина до сповіді, а священик каже, що це був гріх. Виявляти сказаного на сповіді не можна - як же тоді пояснити зміну поведінки? Чи в даному випадку можна признатися, що "священик так сказав"?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення о.Олег » 28 липня 2011, 22:12

ShMariam писав:Але припустимо приходить хлопець чи дівчина до сповіді, а священик каже, що це був гріх. Виявляти сказаного на сповіді не можна - як же тоді пояснити зміну поведінки? Чи в даному випадку можна признатися, що "священик так сказав"?

таємниця Сповіді зобов'язує сповідника. Виконуючи обіцянку щось направити в своєму житті, каянник часами мусить катехизувати (наречену, брата, тьощу тощо :) ) і нормально може апелювати до науки, даної в Сповіді
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення ShMariam » 28 липня 2011, 22:29

о.Олег писав:таємниця Сповіді зобов'язує сповідника...

Відповіла там, в цій темі це трохи офтоп. :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Nazariusz
дописувач
дописувач
Повідомлень: 80
З нами з: 09 грудня 2010, 23:34
Звідки: Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення Nazariusz » 29 липня 2011, 08:04

оскіль ві є зло, те, що віддаляє нас від Бога , сумніваюсь, що хтось так цілуючись, думає про Господа

А чи думаєте ви завжди про Господа, коли заробляєте гроші? їсте? смієтесь? Але все це якимось чином може призвести до гріху:)
Отець Олег, я повністю згідний з вашими словами... Але як все ж робити, як можна вияснити, якщо різні священики вважають по-різному в одній і тій же ситуації?
"...Хто не зі Мною, той проти Мене, і хто не збирає зі Мною, той розкидає"(Мт. 12:3)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення о.Олег » 29 липня 2011, 11:47

Nazariusz писав:
оскіль ві є зло, те, що віддаляє нас від Бога , сумніваюсь, що хтось так цілуючись, думає про Господа

А чи думаєте ви завжди про Господа, коли заробляєте гроші? їсте? смієтесь? Але все це якимось чином може призвести до гріху:)
Отець Олег, я повністю згідний з вашими словами... Але як все ж робити, як можна вияснити, якщо різні священики вважають по-різному в одній і тій же ситуації?

збирати їх разом для вияснення? :)
ні - жартую: насправді думаю варта розрізняти у Сповіді катехитичну частину, що її дає священик (і може десь-щось не так зрозуміти/відчути/пояснити - кожен по свому: люди ж) даючи "науку" і своє розкаяння з гріха (що прощається Богом через священика) вольного і невольного, знаного/зрозумілого і незнаного, свідомого і несвідомого що в слові і в ділі, в думці/помислі, вдень і вночі... Ви... просто старайтеся йдучи на Сповідь збудити в собі жаль за всі свої гріхи (і гріхи світу, в якому живемо, частину якого становимо). Навіть і під-час їжі :) , роботи про Бога потрібно пам'ятати (чи то у вдячній молитві, чи то вважаючи, щоб не згрішити або перепрошуючи Бога за гріх, що допустив/зауважив...), а інтимна сфера людини є такою глибиною, в якій просто постійно треба ставити себе грішного перед Святим Богом, старатися впустити Бога у всього себе...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Nazariusz
дописувач
дописувач
Повідомлень: 80
З нами з: 09 грудня 2010, 23:34
Звідки: Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення Nazariusz » 30 липня 2011, 11:18

Дякую, отче, нарешті в мене з'явилося розуміння:)
"...Хто не зі Мною, той проти Мене, і хто не збирає зі Мною, той розкидає"(Мт. 12:3)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення ShMariam » 10 листопада 2011, 14:47

Нарешті знайшла більш-менш зрозумілу відповідь: Чи можна цілуватися? Де є «межа» дозволеного?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення andrey s. » 10 листопада 2011, 18:34

ShMariam писав:Нарешті знайшла більш-менш зрозумілу відповідь: Чи можна цілуватися? Де є «межа» дозволеного?

І яка та відповідь??? :oops:
А головне, для чого та відповідь. Які мотиви пошуку тої відповіді???, особливо в царині, на яку ніхто ще не зміг відповісти однозначно.
Як би хто не шукав, тут потрібно розуміти, що прийдеться самому знайти ту відповідь і шукання її у когось, це тільки ускладнює.
Ніхто не думав, чому жінка створена Богом, вже після вкушання стала Євою.(тобто матірю всіх живих)
І власне чому це так важливо для дівчат, бо для хлопців то менш важливо.(я маю на увазі, що дівчата цю відповідь шукають частіше, ніж хлопці)
......
Радий п. Мар,яно, що вже більш-менш стало все зрозуміло.(але всетаки більш, чи менш?? :oops: )
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення ShMariam » 10 листопада 2011, 19:10

andrey s. писав:І яка та відповідь??? :oops:

Так перший раз бачу чітко написані принципи, за якими розрізняти такі речі.
andrey s. писав:А головне, для чого та відповідь. Які мотиви пошуку тої відповіді???, особливо в царині, на яку ніхто ще не зміг відповісти однозначно.

Напевно тому, що ще не стара :D і хочеться уникати гріхів.
andrey s. писав:Як би хто не шукав, тут потрібно розуміти, що прийдеться самому знайти ту відповідь і шукання її у когось, це тільки ускладнює.

Мені - допомагає.
andrey s. писав:І власне чому це так важливо для дівчат, бо для хлопців то менш важливо.(я маю на увазі, що дівчата цю відповідь шукають частіше, ніж хлопці)

Може тому, що хлопці, в т. ч. практикуючі християни, часто навіть думати про таке не хочуть: "Це не гріх і крапка". Чи то тільки я на таких нариваюся? :oops:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення andrey s. » 10 листопада 2011, 19:59

ShMariam писав: Чи то тільки я на таких нариваюся? :oops:

:) :D , слово кумедне..."Нариваюсь" :) .
Дякую за розяснення, на загал.
На рахунок хлопців, ніц не пораджу. Чи просто хлопців, чи хлопців практикуючих Християн, чи хлопців які є Християнами ...чи взагалі, хлопців з Марса(чув від сосідки, що там святі хлопці, і на фоні їх святості вона грішна не годна :) )
Дивно трохи, справді, скільки думок про гріх, для чого??? Так не вбережетись, і не зможите запиречити свій природній потяг, надавши йому якоїсь "відмазки".
Ну то я за себе звісно, бо ..бо..бо..я є я, а хтось є кимось...
Просто не шукайте подібості бачення цього з хлопцем. ( і дуже прошу, не робіть хлопців споживачами, насправді все навпаки).
Власне тому жінці, це виправдання для себе, є важливішим.
Успіхів. :) :Rose:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення ShMariam » 29 вересня 2013, 19:39

От ще про поцілунки дружбів і дружок: http://paraskeva.org.ua/?p=2976
Правда, автор забув ще про окремі ігри, проти яких французький поцілунок майже незнайомих людей - ще нічого...
:(
:oops:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення ShMariam » 28 грудня 2014, 23:09

о.Олег писав:
Nazariusz писав: Можливо, це й може людину підштовхнути до гріха, але чи сам фр. поцілунок є гріхом?

якби виключно підштовхував до гріха - безперечно гріх, але може бути виявом любові закоханих, що стануть Шлюбом, а про це можемо судити з погляду вже прийнятого ними Таїнства, ретроспективно, а до того часу... про це вже говорив і іншої відповіді не маю: це дуже особисте пережиття і вияснити гріх це чи ні може кожен індивідум зокрема в Таїнстві Сповіді. І не справа в сповідниках, які нам "зустрічаються" - думаю справа в глибині Сповіді і це залежить від каянника... Від Вас, від мене, від кожного, що кається настільки, наскільки уміє...
З повагою, о.Олег

ShMariam писав:
andrey s. писав:Тому,справді,такі речі потрібно виявляти і виясняти на сповіді,де конкретно вам,після детальних поясненнь,питаннь,які вам зададуться священником,ви отримаєте ту жаданну відповідь.
Розумієте,для когось гріх,тобто це неодмінно приведе до того гріха(або в душі,або на яву :) ),а для когось ні.

andrey s. писав: трохи дивно,що по комусь(собі) складають думку за всіх,і в таких речах,виставляють якусь загальну "формулу".

Думаю, що загальну формулу таки можна вивести... (просто змінних буде більше, ніж здається :) )
Бо якщо священик задає якісь конкретні питання на сповіді, значить можна розрізнити, є це гріхом чи ні самостійно, знаючи ці питання. Отож, що це за питання?
о.Олег писав:
ShMariam писав:... Отож, що це за питання?

ну так :)
а потім бідного священика звинувачують, що задає інтимні запитання - не варта: залишу це на Таїнство, на особисту підтримку Богом каяника і сповідника
З повагою, о.Олег

:(
На майбутнє, щоб не грішити, треба вміти розрізняти. Як там - "Краще смерть, ніж гріх" ("тяжкий гріх"). І тому, нмсд, не треба тут фальшивого сорому (це я виключно про себе).

А поза Таїнством, в теорії, в ПП, наприклад, це можливо пояснити? :oops: Бо виключно через Святе Письмо (Мт. 5, 27-28) можна зрозуміти, що взагалі те, що спричиняє пожадання поза Шлюбом - гріх.

Для себе розумію, що не можна...( о.Петро Куркевич - лідер Школи Християнського Життя і Євангелізації якраз розрізняє "грішний" і "негрішний" - в шічку :wink: :) ). Але й навіть т.зв. легкий поцілунок в щічку може теж бути гріхом, нмд, якщо це все не з любові, а для задоволення - напр. занадто скоро і (чи) занадто багато після знайомства.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення ShMariam » 12 травня 2015, 23:07

Трохи зібрала докупи :) .

Коли запитувала в темі "Що таке гріх":
о.Олег писав:загальний підхід - не ризикуй, краще не наражати на небезпеку себе і людину, яку любиш. А не вийшло - до Сповіді і там духівник пробуватиме порадити, відповідно до "твоєї" реакції, відчуттів, відпорності гріху в контексті "твоїх" особистих стосунків з Богом.
З повагою, о.Олег

о.Олег писав:кожне теоретичне розмежування "ось досі ще не гріх" впирається в практикування "навіть священик/катехит/мама/... дозволив, а значить це потрібно робити" і в практичну нездатність людей (не обов`язково двом - одному достатньо) в переважній більшості зупинятись. Тому розмірковування на тему "тяжкий/легкий" гріх нмсд (в темі і назагал) варта залишити священикові (як, наприклад, заболіло Вас щось і лише лікар може вивчивши проблему оцінити, наскільки все серйозно), а самому/самій намагатись стримуватись навіть якщо дуже любиш і впевнений/а, що проживеш з цією людиною все своє життя. Допоки це ще не Шлюб сповідатися варта і із поцілунків, і з обіймів і... не думаю, що Вам-лектору варта входити в деталі (як саме цілуєтесь? що відчуваєте обіймаючи?) бо Ви не цього вчите, як і Церква: вчимо святості, а вже індивідуально провадимо кожного відповідно до його/її специфіки життя. Звідси і потреба Сповіді. Якщо ж хто Вам індивідуально сам на сам запитає/поділиться і Ви не зможете зорієнтувати чи порадити - запрошую в ПП. Але це не на загал
розумію, що можете знайти священиків, які і на загал можуть щось радити, але моя совість звертає увагу на мій досвід священика, а він просто кричить, що статевість є настільки тонкою і глибокою сферою, що обережно можна пояснювати ці речі лише людині сам на сам, інакше ризикуєш комусь трішки може і помогти, але іншим дууже нашкодити

viewtopic.php?f=9&t=1122&p=57444#p57444

Про кохання, дошлюбну чистоту та спокуси розповідає о. Ярослав Ґонсьорек, відповідальний за Рух Світло-Життя в Україні:
Найцікавіше по темі:
Хтось колись запитав, чи можна цілувати дівчину? Поцілунок — це знак, який виражає кохання. Він буде добрий, коли дійсно буде означати те, що має означати. Коли ж немає кохання, то поцілунок — це фальшивий знак, якийсь обман, брехня. Потрібно завжди розпізнавати, чи через поцілунок хочеш виразити кохання, чи хочеш заспокоїти свої прагнення, свою пожадливість

Поцілунок — це знак, який міцно зв’язує людей між собою. Він буде добрий лише тоді, коли між ними вже існує міцний духовний зв'язок. Коли вони відповідальні один за одного і вміють панувати над собою. Поцілунок може розбудити пожадливість. Якщо цей хлопець і дівчина ще не одружені, поцілунок може спричинити до того, що вони не зуміють стриматися і будуть посуватися далі. Такий поцілунок створює небезпеку для молодих людей. Завжди на такому етапі любові потрібно вміти поставити собі чітку межу, яку не варто переступати.

Джерело: CREDO

(Відносно: "Коли вони відповідальні один за одного і вміють панувати над собою" - показує практика, що можуть панувати над собою довго. А потім гріх. Може бути навіть без докорів сумління :( ("ну ми ж пануємо над собою і кохаємо один одного") - теж з одної статті з CREDO, мій довільний переказ).

Розуміючи небезпеки,... може, ну його, фізичну близькість! По мінімуму, а то й взагалі практично без (поцілунків навіть легких і т. д.)? :sorry: :(


Перекопійовую повністю, а раптом загубиться така прекрасна стаття!

Код: Виділити все

Про кохання, дошлюбну чистоту та спокуси розповідає о. Ярослав Ґонсьорек, відповідальний за Рух Світло-Життя в Україні
Господь нас створив вразливими на красу іншої людини
Кохання та закоханість — це два різні поняття. Кохання — це щось тривале, що не залежить від наших почуттів. Воно часто народжується із закоханості. Спочатку з’являється емоційний зв’язок та захоплення іншою особою. Але остаточно кохання мусить стати чимось тривалим і незмінним. Воно має бути основою подружнього зв’язку, який буде тривати все життя.
Ісус Христос — найкращий зразок любові. Ісус полюбив нас, коли ми були ще грішниками, так говорить св. Павло. Божа любов не залежала від нашої любові до Нього, Його любов до нас — цілковито безкорислива. Це пасхальна любов, яка бере початок від Ісуса на хресті. Фактично ми — причина Його смерті, а Він все одно складає Себе в жертву. Ось така любов — найкращий зразок подружнього кохання.
У сім’ї існує багато ситуацій, коли подружжя розпинає один одного на хресті. Один одному завдають якісь рани. Часто, коли молоде подружжя посвариться, жінка одразу їде до своїх батьків, а чоловік — до своїх. І все, кохання вже минуло. А це, власне, тільки тоді розпочинається справжнє кохання, коли вони вміють таку ситуацію подолати.
Справжня любов — це хрест. Немає любові без хреста і без жертви. Потрібно себе віддати іншій особі, тоді можна говорити про любов. Така любов кожну кризу зможе подолати. І не буде таких ситуацій, коли пара мусить розійтися, бо не може жити разом. Справжня любов вміє подолати все зло.
Закоханість походить від Бога. Господь нас створив вразливими на красу іншої людини, на її доброзичливість та на інші риси характеру. Наші емоції афективно реагують на риси другої людини, і коли хтось нам подобається, чи коли хтось закохується, це добре.
Наші емоції повинні підпорядковуватися волі. Вони не можуть керувати нашим життям і бути основою кохання. Емоції — це щось допоміжне, що розпалює цей вогонь. Це те, що можна підкидати до вогню, аби він горів міцно.
Подружнє кохання стає рішенням на все життя. Молоді приймають рішення, що будуть кохати. Це не може минути з часом. Це рішення до кінця: «Я буду тебе любити, незалежно від того, що буде далі». Це свідоме рішення нашої волі, тут задіяний розум і вільна воля людини. Бог зміцнює Своїм благословенням цих молодих людей, і воно стає сакраментальним рішенням.
Дошлюбний секс — це егоїзм, а не кохання
Хтось колись запитав, чи можна цілувати дівчину? Поцілунок — це знак, який виражає кохання. Він буде добрий, коли дійсно буде означати те, що має означати. Коли ж немає кохання, то поцілунок — це фальшивий знак, якийсь обман, брехня. Потрібно завжди розпізнавати, чи через поцілунок хочеш виразити кохання, чи хочеш заспокоїти свої прагнення, свою пожадливість.
Поцілунок — це знак, який міцно зв’язує людей між собою. Він буде добрий лише тоді, коли між ними вже існує міцний духовний зв'язок. Коли вони відповідальні один за одного і вміють панувати над собою. Поцілунок може розбудити пожадливість. Якщо цей хлопець і дівчина ще не одружені, поцілунок може спричинити до того, що вони не зуміють стриматися і будуть посуватися далі. Такий поцілунок створює небезпеку для молодих людей. Завжди на такому етапі любові потрібно вміти поставити собі чітку межу, яку не варто переступати.
Нині передшлюбні катехизи в Церкві тривають півроку. З душпастирської практики можу сказати, що дуже часто до шлюбу зголошуються люди, які або не проходили жодних катехиз в молодості, або дуже рідко відвідували храм, тому цих півроку потрібно найбільше для того, щоб людина взагалі розпочала розуміти, що Бог для нас зробив.
Заручини дають необхідний час, щоб закохані могли пізнати один одного. Щоб подружній зв'язок не укладався лише на основі почуттів. Часто закохані люди приходять і говорять, що вони вже впевнені, що кохають, що вже готові жити разом, через півроку чи рік після шлюбу переконуються, що зовсім не знали один одного і розходяться говорячи, що в них різниця характерів. Потрібен цей час для пізнання один одного, і потрібен час, щоб вчитися, вирішувати якісь конфлікти чи навчатися реагувати на різницю характерів.
Церква заохочує, щоб заручини тривали рік. Заручини — це свідоме приготування молодої пари, їхньої сім’ї і їхнього оточення до цього, щоб вони могли взяти шлюб. І  тут дуже важливо, що цей час приготування до шлюбу не був часом, коли вони вже мають право жити, як чоловік і жінка. Це час, коли вони мають чітко дотримуватися дошлюбної чистоти, бо тільки життя в чистоті відкриває серце людини на Бога. Тільки живучи в чистоті, вони можуть надіятися, що отримають Боже благословення і благодать, щоб створити добре й тривале подружжя.
Дошлюбна нечистота — це знак, що закохані покладаються лише на себе і хочуть будувати свій зв'язок по своєму. Такий зв'язок найчастіше буде нетривалим.
Християнство не допускає дошлюбних статевих стосунків. Подружжя — це взаємна обітниця, в якій чоловік обіцяє жінці, що буде з нею все життя. Після цього він має право жити з цією жінкою. Якщо чоловік не взяв цієї відповідальності через подружню присягу, завжди можливо, що він покине її. Тоді кохання не повне. Кожен дошлюбний стосунок — лише вираз людського егоїзму, а не кохання.
У пар, які співжили до шлюбу, вища ймовірність розлучень. Мій досвід розмов з подружніми парами цей факт підтверджує. Там, де була дошлюбна чистота, вміють краще бути вірними у коханні, менше спокус до подружньої зради. У таких сім’ях більше духовної сили, щоб подолати кризи, які з’являються. Натомість, де було дошлюбне співжиття, там велика ймовірність зради. Адже люди до шлюбу не зосередилися на будуванні міцного духовного зв’язку між ними, а тільки на заспокоєнню своїх фізичних потреб. Дошлюбна нечистота заважає відкритися на Божу благодать, якою Бог хоче обдарувати молодих людей. І тоді вони можуть розраховувати лише на свої сили.
Наречені різного віросповідання — це одна із перешкод шлюбу, такий шлюб може відбутися лише за дозволом єпископа. Чому так? Церква не заохочує молодих людей, а швидше знеохочує до таких шлюбів, тому що бачить в них велику небезпеку втрати віри. Це також небезпека для їхніх майбутніх дітей. Діти будуть завжди перебувати у небезпеці втрати віри через вплив невіруючої сторони. Таке подружжя може бути укладене лише тоді, коли буде моральна впевненість, що невіруюча сторона або іншої віри, не буде робити ніяких перешкод для віруючої у визнаванні віри її та її потомства.
Шлюб з людиною іншого віросповідання вимагає міцної віри віруючої особи. Часом такий шлюб може приносити позитивні наслідки, наслідки навернення. Церква має обов’язок перевірити чи віруюча особа має настільки міцну віру, характер та витривалість, що зможе подолати всі перешкоди. І навіть якщо буде зазнавати переслідування чи приниження від іншої особи, вона зможе подолати все своїм прикладом та допровадити до навернення цю особу. Тут не вистачить слів «ми дуже любимо один одного і домовимося», а потрібна міцна віра.
Підпорядкування відповідальності та любові
Фундаментом сім’ї є кохання. Наше людське кохання недосконале, тому що воно завжди спотворене людським егоїзмом, часто не вдається створювати добрі відносини між людьми. Тому потрібно шукати іншого фундаменту, Божу любов. Коли буде спільна молитва, спільна участь у Євхаристії, часта сповідь, читання Божого Слова вдома, подружній діалог в який запрошуватимуть Ісуса Христа, тоді буде міцна сім’я.
У Святому Письмі говориться про підкорення жінки чоловікові. Спочатку потрібно розуміти про яке підпорядкування йдеться. У Книзі Буття говориться про рівність чоловіка і жінки. Жінка створена з ребра чоловіка, тобто має ту саму людську природу та гідність. До первородного гріха в Святому Письмі не говориться про підпорядкування, натомість можна побачити, що Бог чоловіка ставить відповідальним, довіряє йому цілий світ і також жінку. Святий Павло говорить «Коріться один одному у страху. Жінки нехай коряться своєму чоловікові, як церква Христу» (Еф.5,21-22). Тут не йдеться про приниження над жінкою. Далі св. Павло ставить вимагання чоловікам «Чоловіки любіть своїх жінок, як Христос полюбив церкву». Це не має бути підпорядкування владі, а підпорядкування відповідальності, любові. Чоловік, як відповідальний, як голова сім’ї, має служити своїй сім’ї, жінці. Коли він буде відповідально виконувати свою роль у сім’ї, то кожна жінка з радістю йому підпорядкується. Жінки ж, якщо хочуть, щоб чоловіки їх поважали, повинні боротися не проти чоловіків, а проти гріха. Причина зла — гріх. Натомість підпорядкування, про яке говорить св. Павло, не принижує гідності жінки. Навпаки, там чоловік має дбати, щоб жінка була свята і непорочна.
Дитина має право народитися як плід кохання батьків
Статеве співжиття у подружжі має два значення. Це знак взаємного кохання та відкритості на плідність. Контрацепція перекреслює друге значення і тим самим перекреслює взагалі моральність подружнього співжиття.
Сьогодні в Україні велика проблема неплідних сімей. Якщо я не помиляюся, близько півтора мільйона пар не можуть зачати та народити дітей. Найчастіше причина цієї неплідності — використання контрацепції.  Пізніше, коли чоловік з дружиною хочуть мати дитину, то вже не можуть, тому що знищили свій організм. Ось тоді сучасний світ з’являється з чудовою пропозицією штучного запліднення: «заплатити гроші ми вам все влаштуємо, можете собі навіть вибрати, яку дитину хочете, дитина на продаж». Українською воно ще й так гарно звучить «ЕКО», асоціюється з чимось екологічним.
Чому Церква виступає проти запліднення «з пробірки»? По-перше тому, що у цьому випадку, життя дитини починається не внаслідок акту кохання батьків, а в пробірці. Кожна дитина має право, щоб її життя почалося, як плід кохання батька і матері в лоні матері. Це  перше право дитини і воно  важливіше, ніж право батьків мати свою дитину.
«Запліднення у пробірці» аргументується правами батьків, але ніхто не запитує про права дітей. Щоб в процесі цього запліднення зачалася одна дитина, лікарі вбивають кільканадцять або і більше його братів і сестер. Дитина народжується за рахунок смерті багатьох інших дітей, а це не можна виправдати в жодний спосіб.
В Україні більшість  дітей, зачатих «у пробірці», вмирають ще до народження в лонах матерів. Про це мені розповів недавно один лікар-педіатр, який досліджує причини смерті маленьких дітей. А інші народжуються найчастіше, як недоношені, що звичайно впливає на їхнє здоров’я і майбутній розвиток.
У дітей, зачатих «у пробірці», набагато вищий відсоток психічних і фізичних захворювань. Фактично батьки, які вирішують зачати дитину в такий спосіб, найчастіше несвідомо погоджуються, що кільканадцять їхніх дітей буде вбито, а ця дитина, яка народиться, матиме великий шанс бути хворою калікою. І тільки хтось за це візьме великі гроші.
Щира молитва — найкращі ліки від зранень близьких
Бувають випадки, що хтось з подружжя закохується в іншого, вже маючи чоловіка чи дружину. Тут потрібно ввімкнути розум та вільну волю. Коли він прийняв рішення на початку, то його емоції не можуть відвернути від цього рішення. Це так само, як священик у своєму житті зустрічає багато гарних і дуже приємних  жінок, в яких можна закохатися, але це не означає, що він має змінити своє рішення.
Щоб боротися зі спокусою зради, потрібно мати міцний зв’язок з Богом і міцне переконання в Божій любові. Зрада зазвичай народжується тоді, коли людина сумнівається у коханні і шукає заспокоєння деінде. А коли вона має міцний зв'язок з Богом, то не матиме сумнівів у коханні.
Таїнство сповіді — порятунок від усіх гріхів та від найскладнішої ситуації у подружжі. Спочатку потрібно з Богом вирішити те, що сталося. Коли хтось зрадив іншу людину, він насамперед зрадив Бога. Коли ця людина зуміє прийти до Нього і налагодити стосунки з Ним, тоді Він покаже, як налагодити стосунки з іншою людиною. Потрібен діалог з іншою особою. Діалог, в який вони запрошують Бога, щоб Він їм показував подальшу дорогу.
Подружній діалог має бути практикою кожного християнського подружжя. Жертві зради може бути потрібна психологічна допомога, розмови з людиною, якій можна довіритися. Але перш за все — допомога духівника, та Таїнство сповіді. Потрібно розмовляти зі священиком або з іншою особою, яка може налаштувати серце людини на прощення. При цьому завжди в таких ситуаціях треба дивитися на хрест Ісуса Хреста. Там є багато відповідей на наші запитання. Він був розп’ятий власне через нас, ми його зрадили, а Він молився до Свого Отця, щоб він простив нас. Щира молитва перед хрестом Господнім є найкращими ліками на всі зранення від наших ближніх, і фактично тільки після такої молитви можемо розпочинати розмову з особою, яка зрадила.
Розлучені, які вступили у новий шлюб, не можуть приступати до Причастя. Одна з умов доброї сповіді — це постанова виправитися, тільки тоді є сповідь дійсна. У випадку людей, які живуть не в сакраментальному зв’язку з другою особою, то цієї постанови немає. Вони можуть піти посповідатися і приймати Причастя, але вони не хочуть покинути гріха. Тому самі чинять свою сповідь недійсною. Зрозуміло, що з важким гріхом, не можна приймати Причастя. Умовою Причастя чисте серце. Церква готова допустити до Причастя кожного, хто має чисте серце, хто очищує його в Таїнстві сповіді. Але мусить бути завжди міцне рішення, відмовитися від подальшого життя у цьому важкому гріху.
Довідка:
Ярослав Ґонсьорек народився 13 жовтня 1966 року в Освенцимі в Польщі. 1971 року переїхав у Влоцлавек, там закінчив школу і 1985 року вступив у Вищу духовну семінарію. Священицькі рукоположення отримав у 1992 році. У 1995-1997 році навчався в Інституті студії над родиною в Ломянках, поблизу Варшави. У 1997 році отримав ліцензіат з пасторальної теології у Католицькому університеті імені Йоана Павла ІІ у Любліні. А з 2000 року працює в Україні. Довгий час служив настоятелем парафії св. Войцеха в селі Гвардійське, а з вересня 2014 року — настоятель санктуарію Божого Милосердя у Вінниці. Відповідальний за Рух Світло-Життя в Україні.


Джерело: CREDO
http://www.credo-ua.org/2015/05/134773
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення о.Олег » 13 травня 2015, 12:42

ShMariam писав:Розуміючи небезпеки,... може, ну його, фізичну близькість! По мінімуму, а то й взагалі практично без (поцілунків навіть легких і т. д.)? :sorry: :(

думається... якби Творець щось такого Думав, то наврят чи б нас Творив: жити ж так небезпечно - що не крок, слово, помисл, відчуття, погляд, то гріх...
:oops:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення ShMariam » 13 травня 2015, 14:41

о.Олег писав:
ShMariam писав:Розуміючи небезпеки,... може, ну його, фізичну близькість! По мінімуму, а то й взагалі практично без (поцілунків навіть легких і т. д.)? :sorry: :(

думається... якби Творець щось такого Думав, то наврят чи б нас Творив: жити ж так небезпечно - що не крок, слово, помисл, відчуття, погляд, то гріх...
:oops:

Я мала на увазі тільки до Шлюбу. Щось, як в мусульман.

Не сприймайте це надто серйозно. Просто роздуми. :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 11 гостей