Розлучення. Як бути розлученим парам?

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 11 червня 2010, 08:15

Igor писав:Не можна, точно знаю.

обгрунтуйте. Можете? Просто Ви дуже категорично написали - значить є підстави. Прошу обгрунтувати - подискутуємо. Або пишіть "думаю, що ні", бо "точно знаю" зобов`язує довести точність знання. Надіюся, Ви це розумієте і поясните. З повагою, о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Olya » 11 червня 2010, 08:49

о.Олег писав:
Igor писав:Не можна, точно знаю.

обгрунтуйте. Можете? Просто Ви дуже категорично написали - значить є підстави. Прошу обгрунтувати - подискутуємо. Або пишіть "думаю, що ні", бо "точно знаю" зобов`язує довести точність знання. Надіюся, Ви це розумієте і поясните. З повагою, о.Олег Жаровський


Напевно, Igor, стикнувся з цим в житті, якщо написав "точно" і навряд чи захоче подробиці описувати на форумі.

Моя знайома живе в цивільному розлучені. Бувший чоловік, як пив так і п"є. Хотіла щоб дали з церкви про те, що можна вважати шлюб недійсним, та щось ніяк наважитися не може заяву дати, бо соромно. Вона ледь відбула цивільне розлучення - стільки бруду чомусь виллялось на неї, що вона бідна аж відхворіла.
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 11 червня 2010, 09:17

Olya писав:
о.Олег писав:
Igor писав:Не можна, точно знаю.

обгрунтуйте. Можете? Просто Ви дуже категорично написали - значить є підстави. Прошу обгрунтувати - подискутуємо. Або пишіть "думаю, що ні", бо "точно знаю" зобов`язує довести точність знання. Надіюся, Ви це розумієте і поясните. З повагою, о.Олег Жаровський


Напевно, Igor, стикнувся з цим в житті, якщо написав "точно" і навряд чи захоче подробиці описувати на форумі.

Моя знайома живе в цивільному розлучені. Бувший чоловік, як пив так і п"є. Хотіла щоб дали з церкви про те, що можна вважати шлюб недійсним, та щось ніяк наважитися не може заяву дати, бо соромно. Вона ледь відбула цивільне розлучення - стільки бруду чомусь виллялось на неї, що вона бідна аж відхворіла.

хіба тому, що соромно, а так - якщо людина приховала п`янство і це доведено, то Шлюб може бути визнаний не важним.
Тут звичайно не настоюю на пояснені п.Ігорем - справа особиста, розумію, однак у темі не лише пан Ігор пише про приватний досвід і коли пишиться отак категорично - це може стати проблемою для всіх присутніх. Тому і пробую навести у питанні ясність.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Just_me » 11 червня 2010, 10:51

о.Олег писав: ...про приватний досвід ...


Отче, хіба досвід - не завжди приватний? Навіть якщо Ви його набуваєте на помилках оточуючих, він завжди Ваш. Як кажуть, мудрий ніколи не зробить помилок, з яких розумний зробить висновки, тоді як дурний їх навіть не визнає. :D А ми принаймні тут усі висновки можемо зробити :Rose: Тому не важливо, чий тут досвід, а важливо, що він просто є. І увесь досвід слід брати до уваги.

Особисто я вважаю, що п"янство (як і інші вказані вище пороки) - приховане до одруження чи те, якого до одруження не було, може і мусить стати причиною для уневаження шлюбу. Бо наслідки від нього, коли б і як воно не почалося - однакові. Чи не так?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення viter » 11 червня 2010, 11:00

Just_me писав:Особисто я вважаю, що п"янство (як і інші вказані вище пороки) - приховане до одруження чи те, якого до одруження не було, може і мусить стати причиною для уневаження шлюбу. Бо наслідки від нього, коли б і як воно не почалося - однакові. Чи не так?

П'янство, якого до одруження не було не може бути причиною для уневажнення шлюбу. ІМХО.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення vitalko » 11 червня 2010, 11:04

чи те, якого до одруження не було, може і мусить стати причиною для уневаження шлюбу. Бо наслідки від нього, коли б і як воно не почалося - однакові. Чи не так?


Нмсд, не так. Бо одружувалися коли людина не пила, нічого не приховала, була чесною. А отже, і клятву молоді давали один одному чесно. Тому по факту шлюб вже важний, чи я не правий?
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення viter » 11 червня 2010, 11:08

vitalko писав:Нмсд, не так. Бо одружувалися коли людина не пила, нічого не приховала, була чесною. А отже, і клятву молоді давали один одному чесно. Тому по факту шлюб вже важний, чи я не правий?

Я також так думаю.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Олюнька » 11 червня 2010, 11:12

vitalko писав:Нмсд, не так. Бо одружувалися коли людина не пила, нічого не приховала, була чесною. А отже, і клятву молоді давали один одному чесно. Тому по факту шлюб вже важний, чи я не правий?

І я так думаю. А то що виходить вийшла заміж за нормального, довела його до "білого коліна", а тоді виставила за поріг і вже їй нового подавай. :o :D
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Just_me » 11 червня 2010, 12:49

Олюнька писав:
vitalko писав:Нмсд, не так. Бо одружувалися коли людина не пила, нічого не приховала, була чесною. А отже, і клятву молоді давали один одному чесно. Тому по факту шлюб вже важний, чи я не правий?

І я так думаю. А то що виходить вийшла заміж за нормального, довела його до "білого коліна", а тоді виставила за поріг і вже їй нового подавай. :o :D


Я, власне, поінформована, що по факту шлюб важний, якщо нічого не було приховано. Але саме це і викликає в мене нерозуміння. Хіба з алкоголіком, який свій алкоголізм приховав і тим, який ним став пізніше жити не однаково зле? Та й до чого тут "довела"? Хіба усі дружини алкоголіків у тому винні, чи усі наливали своїм чоловікам? Чи їх змушували? Якраз переважно в добропорядних жінок життя не складається. Я згодна, що слід спробувати допомогти чоловікові подолати залежність, але як результату ніякого?..... :no:
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення viter » 11 червня 2010, 12:59

Церква розлучень не дає!
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Just_me » 11 червня 2010, 13:05

Говорили-балакали, сіли і заплакали. Те, що Церква не дає розлучень було вихідним положенням, ми тут привели масу прикладів, подискутували, а Ви зробили висновок, який усі й так знали, бо ж ми на Греко-католицькому форумі :ROFL: :ROFL: :ROFL:
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 11 червня 2010, 13:24

Just_me писав:Особисто я вважаю, що п"янство (як і інші вказані вище пороки) - приховане до одруження чи те, якого до одруження не було, може і мусить стати причиною для уневаження шлюбу. Бо наслідки від нього, коли б і як воно не почалося - однакові. Чи не так?

не так. Тут маємо чітко розрізнити чи на початках Шлюбу (не про однакові наслідки тут мова) мала місце свідома неправда. Ви подавали приклад де вона мала місце (від молодої це свідомо скрили). Якщо ж ні, п'янство може стати причиною сепарації (життя окремо). Незалежно до одруження людина захворіла (і про це її супруг знав) чи після. Як і з кожною іншою хворобою.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 11 червня 2010, 13:27

Just_me писав:... ми на Греко-католицькому форумі :ROFL: :ROFL: :ROFL:

так я про це і на секулярних форумах говорю, і на православних і будь де скажу. Правда не залежить від людей, які про неї говорять. Вона або залишається Правдою, або викривлюється. Але викривлене вже не є простим
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення vitalko » 11 червня 2010, 13:28

Хіба з алкоголіком, який свій алкоголізм приховав і тим, який ним став пізніше жити не однаково зле? Та й до чого тут "довела"? Хіба усі дружини алкоголіків у тому винні, чи усі наливали своїм чоловікам? Чи їх змушували? Якраз переважно в добропорядних жінок життя не складається. Я згодна, що слід спробувати допомогти чоловікові подолати залежність, але як результату ніякого?.....


А якщо чоловік став інвалідом в шлюбі, та ще й до того став дуже прикрим від цього, то що також розлучатися, бо жити зле? (Алкоголізм - та ж сама інвалідність.) А як же "Обіцяю тобі любов,.... і що не залишу тебе аж до смерті" Тут нема "не залишу тебе, якщо будеш чемним, слухняним, здоровим...." а взагалі не залишу тебе, бо обіцяю що я буду любити, що я бажаю тобі добра, що я буду для тебе підтримкою і т.д. Бо я тобі довіряю і знаю що ти не брешеш коли мені даєш таку ж клятву. І якщо обидвоє таку клятву дають щиро, то де є підстава для уневажнення? Жити однаково зле дійсно, і, як вже говорили отці, може краще пожити окремо деякий час, але шлюб то відбувся!
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 11 червня 2010, 13:30

vitalko писав:
Хіба з алкоголіком, який свій алкоголізм приховав і тим, який ним став пізніше жити не однаково зле? Та й до чого тут "довела"? Хіба усі дружини алкоголіків у тому винні, чи усі наливали своїм чоловікам? Чи їх змушували? Якраз переважно в добропорядних жінок життя не складається. Я згодна, що слід спробувати допомогти чоловікові подолати залежність, але як результату ніякого?.....


А якщо чоловік став інвалідом в шлюбі, та ще й до того став дуже прикрим від цього, то що також розлучатися, бо жити зле? (Алкоголізм - та ж сама інвалідність.) А як же "Обіцяю тобі любов,.... і що не залишу тебе аж до смерті" Тут нема "не залишу тебе, якщо будеш чемним, слухняним, здоровим...." а взагалі не залишу тебе, бо обіцяю що я буду любити, що я бажаю тобі добра, що я буду для тебе підтримкою і т.д. Бо я тобі довіряю і знаю що ти не брешеш коли мені даєш таку ж клятву. І якщо обидвоє таку клятву дають щиро, то де є підстава для уневажнення? Жити однаково зле дійсно, і, як вже говорили отці, може краще пожити окремо деякий час, але шлюб то відбувся!

так
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення viter » 11 червня 2010, 13:39

Just_me писав:Говорили-балакали, сіли і заплакали. Те, що Церква не дає розлучень було вихідним положенням, ми тут привели масу прикладів, подискутували, а Ви зробили висновок, який усі й так знали, бо ж ми на Греко-католицькому форумі :ROFL: :ROFL: :ROFL:

А який висновок хочете зробити Ви?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Just_me » 11 червня 2010, 13:47

З усією повагою до присутніх тут форумчан хотілося б сказати, що я б не ототожнювала алкоголізм (чи ревнивість, жорстокість, зради) з хворобою. Знаю про це не з балачок. Кілька років тому мій батько отримав інвалідність, зараз не працює, та й навряд чи буде, а він ще достатньо молода людина. Ми всі (включно з моєю мамою - його шлюбною дружиною) підтримуємо і допомагаємо йому так, як і раніше, а може навіть і більше. Проте я впевнена, що коли б він приходив додому п"яний, гуляв а потім ще й бив свою дружину, то зробіть висновки самі, що було б. Думаю, це якраз той випадок, коли клятва "в радості і в горі, здоров"ї і хворобі" дотримується, але ж у більшості випадків усі перелічені пороки є добровільним вибором лінії поведінки людини, людина хіба ж не вибирає бути доброю чи злою? Це саме той випадок вільної волі. А хвороба - це те, що від людини не залежить. Ніяк не можна ставити в один ряд мимо волі хворого і свідомого садиста-алкоголіка-зрадника.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення viter » 11 червня 2010, 13:49

І що робити?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Just_me » 11 червня 2010, 13:58

viter писав:І що робити?


Слід, нмд, диференціювати випадки, коли хтось із подружжя прагне розірвати дану клятву через якісь особисті амбіції (небажання доглядати хворого, нетерпимість, "не зійшлися характерами", "мені набридло") і випадки, коли одне з подружжя стає заручником дій чи способу життя іншого. Окрім того, Тайїнство подружжя грунтується на клятві "любити", "Бути вірним і не покидати аж до смерті". Якщо чоловік чи жінка уже зрадили чи проявляють свою нелюбов жорстокістю й зневагою, то клятва хіба вже по факту не порушена? Як тоді друга половина, має й далі бути звязана вже порушеною першим клятвою?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 11 червня 2010, 14:12

Just_me писав:З усією повагою до присутніх тут форумчан хотілося б сказати, що я б не ототожнювала алкоголізм (чи ревнивість, жорстокість, зради) з хворобою. Знаю про це не з балачок. Кілька років тому мій батько отримав інвалідність, зараз не працює, та й навряд чи буде, а він ще достатньо молода людина. Ми всі (включно з моєю мамою - його шлюбною дружиною) підтримуємо і допомагаємо йому так, як і раніше, а може навіть і більше. Проте я впевнена, що коли б він приходив додому п"яний, гуляв а потім ще й бив свою дружину, то зробіть висновки самі, що було б. Думаю, це якраз той випадок, коли клятва "в радості і в горі, здоров"ї і хворобі" дотримується, але ж у більшості випадків усі перелічені пороки є добровільним вибором лінії поведінки людини, людина хіба ж не вибирає бути доброю чи злою? Це саме той випадок вільної волі. А хвороба - це те, що від людини не залежить. Ніяк не можна ставити в один ряд мимо волі хворого і свідомого садиста-алкоголіка-зрадника.

Ви дуже поверхово судите про алкоголізм.
Просто працював і працюю у сфері допомоги алко/нарко залежним і смію Вам сказати, що як онкологічно хворий не може не кричати, так алкоголік не може не пити. І там і там людині потрібно допомогти. Жодної "свободи вибору". Повна здетермінованість.
Як в одному, так і в другому випадку думаючи про проблему ми мислимо всю історію людини від здоров'я до такого ось стану. Відповідно і розрізняємо хворобу і хворобу, бо онкологія може бути наприклад у чоловіка, який працював на ракетних установках (чи гасив Чорнобиль тощо), а алкоголізм у того, хто втягнувся в алкоголь. Тому і сприймаємо перше позитивно (бо там свобода, допоки вона була, використовувалась людиною позитивно), а друге - негативно (бо там ...). Проте і одне і інше - хвороба. Алкоголізм, алкоголік - медичний діагноз. І його ставлять у нас за традицією есересеру саме тоді, коли "хвороба - це те, що від людини не залежить".
А припиняти треба раніше. Тому і на Празнику на моїй парафії запрошеними випивається пів фляшки вина (так само дома). А у Вас особисто яка практика? Це добрий превентивний метод попередження алкоголізму серед ближніх. Та і сам не вживаю алкоголю (абстинент) вже 7 років. Саме тому, що знаю про алкоголізм досить багато. Наприклад: є цілі народи, які дуже швидко узалежнюються від алкоголю. Зокрема - червоношкірі. Японці також. А через терени України пройшло стільки народів, що Ваш/мій ближній може мати таку залежність вже прописану в організмі... Отаке.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 11 червня 2010, 14:13

Just_me писав:
viter писав:І що робити?


Слід, нмд, диференціювати випадки, коли хтось із подружжя прагне розірвати дану клятву через якісь особисті амбіції (небажання доглядати хворого, нетерпимість, "не зійшлися характерами", "мені набридло") і випадки, коли одне з подружжя стає заручником дій чи способу життя іншого. Окрім того, Тайїнство подружжя грунтується на клятві "любити", "Бути вірним і не покидати аж до смерті". Якщо чоловік чи жінка уже зрадили чи проявляють свою нелюбов жорстокістю й зневагою, то клятва хіба вже по факту не порушена? Як тоді друга половина, має й далі бути звязана вже порушеною першим клятвою?

у Шлюбі людина вже не дві, а одна. Цілість. Щоб не загинула - лікуймо все, що хворе. Ампутація у нашому випадку = смерть. Клятву порушити (фактично) можна через слабість людини, але факт гріха не оправдовує, не робить гріх святістю.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення vitalko » 11 червня 2010, 14:19

Як тоді друга половина, має й далі бути звязана вже порушеною першим клятвою?

А чи, порушивши свою клятву, ця друга половина не уподібниться першій? Не кажу що буде пити, зраджувати і т.д., але ж клятву також порушить. А її вона складає не тільки перед своєю другою половиною(яка за порушення присяги сама відповість) а також перед Богом. Хіба він зраджує, б"є, п"є? Шлюб - це не чисто людський аспект а ще й безпосередня присутність Бога у ньому, який вірний до кінця. Тому і ми зобов"язані бути бодай йому вірними до кінця, якщо вже бути вірними людині не виходить.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення viter » 11 червня 2010, 14:20

Just_me писав:Слід, нмд, диференціювати випадки, коли хтось із подружжя прагне розірвати дану клятву через якісь особисті амбіції (небажання доглядати хворого, нетерпимість, "не зійшлися характерами", "мені набридло") і випадки, коли одне з подружжя стає заручником дій чи способу життя іншого. Окрім того, Тайїнство подружжя грунтується на клятві "любити", "Бути вірним і не покидати аж до смерті". Якщо чоловік чи жінка уже зрадили чи проявляють свою нелюбов жорстокістю й зневагою, то клятва хіба вже по факту не порушена? Як тоді друга половина, має й далі бути звязана вже порушеною першим клятвою?


Тобто потрібно дозволити розлучення, я так розумію. А чи готові Ви сказати Богові: "Господи, Ти встановив для нас тайну подружжя і зробив шлюб нерозривним, але Ти трохи не добре зробив. Ми краще знаємо як має бути. В деяких випадках треба дозволити розлучення, мабуть Ти трохи не подумав встановлюючи для нас цю тайну"? Можете таке сказати? Думаю ні.
Пробачте.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Just_me » 11 червня 2010, 14:31

Звісно, ні. :) Господь все робить добре, але ж Він сказав сам "Що розв"яжете на землі - буде розв"язано на Небі". Навіть монахи і монахині можуть відійти з монастиря, пригадую, в нас була така тема навіть. А вони клятву давали не те що людині, а самому Богові. Думаю, Господь розуміє, що ми слабкі люди і прощає нам те, що ми не завжди досконалі. І як людина може зробити помилку, пішовши в монастир, а потім виправити її, то чому не може виправити, вийшовши заміж? :sorry:
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 11 червня 2010, 14:36

Just_me писав:Звісно, ні. :) Господь все робить добре, але ж Він сказав сам "Що розв"яжете на землі - буде розв"язано на Небі". Навіть монахи і монахині можуть відійти з монастиря, пригадую, в нас була така тема навіть. А вони клятву давали не те що людині, а самому Богові. Думаю, Господь розуміє, що ми слабкі люди і прощає нам те, що ми не завжди досконалі. І як людина може зробити помилку, пішовши в монастир, а потім виправити її, то чому не може виправити, вийшовши заміж? :sorry:

коли про "розв'яжете" - йдеться про Сповідь. І "розв'язання" в Сповіді повністю залежить від розкаяння і постанови поправитись, що у нашому випадку буде означати повернутися до законної/го дружини/чоловіка, з яким у Таїнстві Шлюбу злучились в одність.
А монашество - не Таїнство.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення viter » 11 червня 2010, 14:37

На скільки мені відомо, монах може вийти з монастиря поки ще не склав вічні обіти (а це може бути навіть через кілька років після вступу в монастир), а вже склавши вічні обіти він не може залишити монастир (без згубних наслідків для свого спасіння). Але тут є монахи, вони нам краще про це скажуть.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Just_me » 11 червня 2010, 15:21

Все, що ви кажете я визнаю, але не розумію. І, звісно, усі правила, навіть ті, котрих не розумію, завжди стараюся виконувати. Оце щойно мене осінило, що тут говори-не говори, практичного наслідку мати ця дискусія не буде. Розлучення ніхто не дозволить, всі залишаться при своїх думках, кому Господь Бог дав бути щасливими у шлюбі - будуть, кому не дав - продовжуватимуть нести свій хрест... Мені власне тільки єдине сумно - що особисто в мене залишається якесь відчуття приреченості щоразу, коли бачу молодят чи думаю про шлюб. Навіть не знаю, про що все життя краще шкодувати - про те, що мав і втратив, чи не мав взагалі... :sorry: :sorry: :sorry: Звісно, що краще б взагалі всі жили в мирі-любові і злагоді, але так не є, тому стараюся виходити не з бажаного, а з дійсного. Одним словом, навіть не знаю...
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 11 червня 2010, 15:36

Just_me писав:Все, що ви кажете я визнаю, але не розумію. І, звісно, усі правила, навіть ті, котрих не розумію, завжди стараюся виконувати. Оце щойно мене осінило, що тут говори-не говори, практичного наслідку мати ця дискусія не буде. Розлучення ніхто не дозволить, всі залишаться при своїх думках, кому Господь Бог дав бути щасливими у шлюбі - будуть, кому не дав - продовжуватимуть нести свій хрест... Мені власне тільки єдине сумно - що особисто в мене залишається якесь відчуття приреченості щоразу, коли бачу молодят чи думаю про шлюб. Навіть не знаю, про що все життя краще шкодувати - про те, що мав і втратив, чи не мав взагалі... :sorry: :sorry: :sorry: Звісно, що краще б взагалі всі жили в мирі-любові і злагоді, але так не є, тому стараюся виходити не з бажаного, а з дійсного. Одним словом, навіть не знаю...

не мав/мав... тут думаю важливо самому бути людиною, хорошим чоловіком/жінкою, батьком/матір'ю... Християнином. Розлучення неможливе, бо Шлюб з'єднує Бог. Дозволити Церква може тільки Богом Дозволене. А приреченість... насправді немає ніякої приреченості, яка виходить за межі... :) приреченості людини... приреченості жити. Життя - Дар. Життя - Хрест. Якщо поглянути на більшість життів людських то побачимо безмежжя мучеників. Але лише деякі з них - Божі... Пам'ятаєте, як співаємо молодятям в Таїнстві Шлюбу: "святії мученики. Ви, що славно постраждали і вінчалися. Тож моліться до Господа, щоб помилував душі ваші" - Шлюб є мучеництвом від початків, от лише Бога треба триматися, Його Закону щоб бути не лише одним із тих, хто у Шлюбі мучиться (а мучаться по своєму всі), а бути святими мучениками
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення vitalko » 11 червня 2010, 15:44

(а мучаться по своєму всі), а бути святими мучениками


Оце точно, бо завжди збоку виглядає, шо хтось інший не має хреста, а я маю. Але так не є, бо кожен має, тільки кожен має свій, особливий, якого, можливо, ніхто крім самого Бога і не бачить....
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Igor » 12 червня 2010, 11:47

о.Олег писав:
Igor писав:Не можна, точно знаю.

обгрунтуйте. Можете? Просто Ви дуже категорично написали - значить є підстави. Прошу обгрунтувати - подискутуємо. Або пишіть "думаю, що ні", бо "точно знаю" зобов`язує довести точність знання. Надіюся, Ви це розумієте і поясните. З повагою, о.Олег Жаровський


Дружина намагалася уневажнити (чи як точніше сказати?) шлюб, але виявилось, що пиятика чоловіка НЕ Є ПРИЧИНОЮ для розірвання шлюбу, а дружині рекомендували більше за нього молитись, От вона 6 років і молилась, поки здоровя вистачило...

Я звичайно визнаю силу молитов, але особисто до Вас (о.Олег) питання: Якщо на Вас машина їде, то Ви молитесь чи на бік відходите?

П.С. Я є прихильником теорії, що не можна на Бога перекладати те, що можеш і мусиш робити сам. А уже Бог або допоможе (в добрій справі), або ні.
Душу - Богові, життя - Батьківщині, честь - собі...


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей