Розлучення. Як бути розлученим парам?

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Yur » 31 травня 2010, 20:24

brat Martyn писав:
Yur писав:Пожадання, котре приходить після переступу, набуває легітимності з народженям дитини. Своєрідною кровавою жертвою жінки.

А чоловіки, оскільки кривавої жертви не приносять, і по народженні дитини продовжують жити у гріху непростимого шлюбного блудного пожадання :ROFL:

Про чоловіче пожадання тут нічого не сказано, як і дітей їм народжувати не доводиться. У них свої проблеми (Бут. 3:17)
Жертвувати в даному випадку мають хіба що своєю нестриманістю й зарозумілістю в стосунку до дружини.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення прочанка » 31 травня 2010, 20:24

Розлучення - надболюча тема, це трагедія кожної родини і найбільша - для дітей.
Одна моя добра знайома має двійко дрібних дітей. Побожна, порядна жінка, яка, кохаючи чоловіка, виправдовувала всі його "вибрики". Але з роками в чоловіка"проблеми" тільки посилилися. В першу чергу - психіка: маніакальна ревність з непередбаченими наслідками і садистські нахили. Та жінка, ставши черницею, мабуть все одно була в його розумінні повією... Закінчилося тим, що навіть діти боялися "татка".
впершу чергу із страхом за їхнє життя, жінка вирішила дати можливість "відпочити одне від одного".
Коли просила, разом йти на пересічну сповідь -відмовлявся( а він - добрий християнин, чим і хизується). Довгий час пропадав, а потім з"явився і прорік:
- священик, як покуту дав помиритись з дружиною...
При тому, людина зовсім не змінила своїх поглядів чи вчинків, мало того, спекулює на почуттях дітей, які хоч і малі і хочуть татка, бачать, що їм краще без нього...
Залишити все без змін? Та жінка вже з комплексом постійної вини і жалю, себе просто знищить...

Жахливо, коли не можеш дати мудрої корисної поради, бо "те, що Бог з"єднав, хай люди не розлучають", а з іншого? Як бути?
Не бійтеся!

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Yur » 31 травня 2010, 20:35

прочанка писав:Жахливо, коли не можеш дати мудрої корисної поради, бо "те, що Бог з"єднав, хай люди не розлучають", а з іншого? Як бути?

Так і бути.
Не на людські поради розраховувати, а просити Того, Хто з'єднав.
Востаннє редагувалось 31 травня 2010, 21:52 користувачем Yur, всього редагувалось 2 разів.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення прочанка » 31 травня 2010, 20:39

Тобто розлучатись?
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 31 травня 2010, 21:18

Yur писав:
brat Martyn писав:
Yur писав:Пожадання, котре приходить після переступу, набуває легітимності з народженям дитини. Своєрідною кровавою жертвою жінки.

А чоловіки, оскільки кривавої жертви не приносять, і по народженні дитини продовжують жити у гріху непростимого шлюбного блудного пожадання :ROFL:

Про чоловіче пожадання тут нічого не сказано, як і дітей їм народжувати не доводиться. У них свої проблеми (Бут. 3:17)
Жертвувати в даному випадку мають хіба що своєю нестриманістю й зарозумілістю в стосунку до дружини.

дуже прошу обговорювати трошки ближчі до означеного в топіку теми
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Yur » 31 травня 2010, 21:28

прочанка писав:Тобто розлучатись?

А коли ж і розлучиться, хай зостається незаміжня, або з чоловіком своїм хай помириться (1-е Кор. 7:11)

Не шукайте порадників серед людей. Мудрого й так нічого не скажуть, а ще й шкоди собі можуть наробити, як ті що Йову дораджували.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Just_me » 02 червня 2010, 14:08

Підтримую Прочанку в її дописі. Я, звісно, як християнка розумію, що існують правила, котрих треба дотримуватися. Проте дотримуватися і підтримувати - різні речі.

Ця тема пригадала мені трохи призабуту історію багаторічної давності з кримінальної хроніки про те, що чоловік в припадку ревнощів (далеко не першому) закрив жінку в спальні, і відрізав їй груди, "щоб не гуляла". Діти в цей час під дверима несамовито кричали, але нічого зробити не змогли. І після цього ті чоловік і жінка - подружжя????????

Так і хочеться сказати - схаменіться, люди добрі, для чого до такого доводити? Дайте їм розлучення, бо то біда! Хіба не виженете вовка, котрий проліз поміж вівцями до загороди? То чому не відпустите жінку від божевільного чоловіка? І що для чого? Закони для людини, а чи людина для законів?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Вова » 02 червня 2010, 16:36

Just_me писав:І після цього ті чоловік і жінка - подружжя????????

Можливо і так, а то виходить так як законники. Я думаю кожну ситуацію потрібно розглядати окремо, а тут на форумі цього не вирішиш. Для того і є служителя у Церкві.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Олюнька » 02 червня 2010, 16:42

Вова писав:
Just_me писав:І після цього ті чоловік і жінка - подружжя????????

Можливо і так, а то виходить так як законники. Я думаю кожну ситуацію потрібно розглядати окремо, а тут на форумі цього не вирішиш. Для того і є служителя у Церкві.

Так і є. Маємо церковний суд.
Знаю, що коли є загроза життю або здоров'ю (як в наведеній ситуації) жінки чи дітей, то це також береться до уваги і є важливим аргументом.

А ще таке. Невже чоловік почав ревнувати тільки після одруження? Напевно що ревнощі були і до шлюбу, просто тоді по-іншому це сприймалось, як позитив: "ревнує - значить любить", можливо навіть час від часу "нерви лоскотали" один одному, "нехай трохи поревнує, помучиться". :pardon:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Тарас123
новик
новик
Повідомлень: 21
З нами з: 02 червня 2010, 16:46

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Тарас123 » 02 червня 2010, 16:56

я знаю такий випадок, коли помер чоловік а вони з його дружиною не мали церковного шлюбу, то священник, власне навіть на похороні не говорив що це дружина і навіть не згадував дітей, онуків, буцімто вони народженні не в шлюбі, то я важаю що це вже занадто!!!

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Вова » 02 червня 2010, 16:59

У наших Церквах майже не буває розлучень, ну можливо 5 - 10 назбирається за 16 років від коли я ходжу у протестантську Церкву.
Наголос на характер другої половини як каже пані Олюнька потрібно робити до весілля. У нас дуже добре видно хто не народжений з гори, а хто народжений, а гріх не можливо довго скривати. Постійно є молодіжні зібрання, де час від часу цій темі присвячують ціле богослужіння, і рідше бувають богослужіння уже для одружених пар. Більше не буду писати про нашу Церкву, а то подумаєте рекламую :D
Можливо це слід вам перейняти у нас, я думаю, помогло б.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення прочанка » 02 червня 2010, 19:01

Олюнька писав:
Вова писав:
Just_me писав:І після цього ті чоловік і жінка - подружжя????????

Можливо і так, а то виходить так як законники. Я думаю кожну ситуацію потрібно розглядати окремо, а тут на форумі цього не вирішиш. Для того і є служителя у Церкві.

Так і є. Маємо церковний суд.
Знаю, що коли є загроза життю або здоров'ю (як в наведеній ситуації) жінки чи дітей, то це також береться до уваги і є важливим аргументом.

А ще таке. Невже чоловік почав ревнувати тільки після одруження? Напевно що ревнощі були і до шлюбу, просто тоді по-іншому це сприймалось, як позитив: "ревнує - значить любить", можливо навіть час від часу "нерви лоскотали" один одному, "нехай трохи поревнує, помучиться". :pardon:


В описаному мною випадку, йдеться про ревність, яка виникла, коли жінка пішла працювати. Коли приносила немалі гроші, то було добре, але то, що жінка мала певний статус, який вимагав від неї і вигляду, і часу, присвяченого роботі - тут і з"явилась справжня параноя...
Не бійтеся!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення прочанка » 02 червня 2010, 19:06

Вова писав:У наших Церквах майже не буває розлучень, ну можливо 5 - 10 назбирається за 16 років від коли я ходжу у протестантську Церкву.
Наголос на характер другої половини як каже пані Олюнька потрібно робити до весілля. У нас дуже добре видно хто не народжений з гори, а хто народжений, а гріх не можливо довго скривати. Постійно є молодіжні зібрання, де час від часу цій темі присвячують ціле богослужіння, і рідше бувають богослужіння уже для одружених пар. Більше не буду писати про нашу Церкву, а то подумаєте рекламую :D
Можливо це слід вам перейняти у нас, я думаю, помогло б.



В мене сусіди були в секті, але це не завадило "богобоязливому" чоловікові кинути дружину з двома маленькими донечками. І причина була банальна - доводилося жити з родиною у невеликій квартирі. А до того ходив і всіх повчав, як жити і дітей виховувати.

Все залежить від кожної людини зокрема і як правило, до одруження, все чудово. Проблеми з являються потім... Є випадки, що знаються з дитинства,любляться, а одружаться -і біда... Все це дуже індивідуально, тут нема шаблону "сімейного щастя". Всі мріють про вічне кохання і щасливу старість, а виходить, в кого як...
Не бійтеся!

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Вова » 02 червня 2010, 19:19

прочанка писав:Все залежить від кожної людини зокрема і як правило, до одруження, все чудово. Проблеми з являються потім...

Ви говорите як політик, вони називають всі пункти крім духовних, із ваших слів виходить, що Церква це якась другорядна річ. А насправді я думаю, якщо Церква не навчить до держава помогти щастю сімї не зможе.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Just_me » 03 червня 2010, 10:12

Вова писав: Можливо і так, а то виходить так як законники. Я думаю кожну ситуацію потрібно розглядати окремо, а тут на форумі цього не вирішиш. Для того і є служителя у Церкві.


Я ж не для того згадала цю історію, щоб хто-небуть її вирішив. Було це багато років тому назад, я вже й не пригадаю газети, де це прочитала. Та справа давно вирішена. Я про інше.

До одруження люди бувають, хоч до рани прикладай, а звіріють вже опісля. Для чого доводити ситуацію до такого розв"язання? Навіщо дозволяти подружжю вбивати одне одного як не фізично, так духовно? Хіба ж не людина з її життям (а, отже,і здоров"ям) - вища цінність? Хіба можна ставити шлюб понад людське життя? Як на мене, слід оце задуматись, "До чого призводить культура смерті"? Бо культура смерті - не лише аборти та евтаназія, але й щоденні моральні вбивства в сім"ях, скалічені долі чоловіків, жінок і дітей. Як на мене, насильне утримання людей в шлюбі у такій ситуації - теж певного роду вбивство, бо, як не мене, ставить у безвихідь і доводить до розпачу.

Олюнька писав:Так і є. Маємо церковний суд.
Знаю, що коли є загроза життю або здоров'ю (як в наведеній ситуації) жінки чи дітей, то це також береться до уваги і є важливим аргументом.


Аргументом для кого? Інституту розлучення, як було наголошено вище, католицька церква не має.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Олюнька » 03 червня 2010, 12:03

Just_me писав:
Олюнька писав:Так і є. Маємо церковний суд.
Знаю, що коли є загроза життю або здоров'ю (як в наведеній ситуації) жінки чи дітей, то це також береться до уваги і є важливим аргументом.


Аргументом для кого? Інституту розлучення, як було наголошено вище, католицька церква не має.

сепарація згідно з Кан.864: "Якщо одне з супругів робить спільне життя небезпечним або надто важким для другої сторони чи для дітей, то дає тим самим іншій стороні законну причину відійти на підставі декрету місцевого ієрарха і також власним рішенням, якщо небезпека є наглою".

Розлучення і занепад родинного життя
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення viter » 04 червня 2010, 13:21

Just_me писав: Хіба ж не людина з її життям (а, отже,і здоров"ям) - вища цінність?

Думаю, що ні. Найвища цінність - це Бог. А якщо не так, то хіба мала б наша Церква стількох мучеників?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Just_me » 07 червня 2010, 11:45

Пане viter, ну як Ви могли подумати, що я не вважаю Бога найвищою цінністю? Це навіть не обговорюється й не думаю, що можна ставити це під сумнів.
Та все пізнається в порівнянні. І якщо порівнювати шлюб та життя, то що по-Вашому має більше значення? Хіба Церква не оберігає життя від моменту зачаття? Оберігає. І в цьому випадку життя ставиться понад медичні діагнози, людські потреби, переживання, внутрішній світ людини, соціальну дійсність. Чи це правильно це? Мабуть, так. Та маю питання, на яке не можу дати відповіді: чому ж людське життя не ставиться понад шлюб? Якщо народження дитини ставить під загрозу подружжя, то життя все ж важливіше, і я мушу з цим погодитися. Але коли шлюб ставить під загрозу життя, то розірвати його не можна. Яка тут логіка? Чи нормально, коли кат і жертва залишаються подружжям до самої смерті?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення прочанка » 07 червня 2010, 13:35

життя людини безцінне і в Божому розумінні. Хіба аборт - не гріх, як і буд-яке інше людиновбивство! Це порушення Божої заповіді "НЕ вбий!" А вбивство є не тільки фізичним, гірше, я вважаю, моральне вбивство, духовна смерть...
Що з того, що ходить людська подоба, а всередині - пустота?
В цивілізованих країнах є суди, де за моральне чи фізичне знущання над жінкою, притягують до кримінальної відповідальності. В нас - на це закривають очі, навіть приказка існує"муж і жона-одна сатана" -почубилися, помиряться. Може й не варто встрявати у чужу родину? Але деколи ми можимо бути співучасниками чужої трагедії власне через свою мовчазну згоду...
Що Бог з"єднав -хай люди не розлучають... Але дивлячись на деякі "щасливі пари", виникає питання, чи була на то Божа воля чи допуст?
Не бійтеся!

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення viter » 07 червня 2010, 14:27

І чого ви хочете досягти? Щоб Церква дозволила розлучення? Задумайтеся що таке шлюб. Це свята Тайна. Це зв'язок з Богом, який ми навіть і не усвідомлюємо. Розірвете шлюб - розірвете цей зв'язок. Ось тут реальна загибель.
А щодо загрози життю в шлюбі, то вже тут згадувалося про сепарацію.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення прочанка » 07 червня 2010, 14:44

viter писав:І чого ви хочете досягти? Щоб Церква дозволила розлучення? Задумайтеся що таке шлюб. Це свята Тайна. Це зв'язок з Богом, який ми навіть і не усвідомлюємо. Розірвете шлюб - розірвете цей зв'язок. Ось тут реальна загибель.
А щодо загрози життю в шлюбі, то вже тут згадувалося про сепарацію.



на жаль, нині шлюби стали "модними", далеко не всі, хто бере шлюб, усвідомлює, що це - свята Тайна, а приймає як ще один гарний "ритуал"( прикладів безліч).Отже, потрібно повертатись до початків...
Відповідно, починається порушення всіх наступних заповідей: пиятика, зрада і все таке... Коли нема першопочаткового осягнення Божої Тайни, то й решта легко порушуються. Розумієте? Я наголошую на те, що люди, які беруть шлюб, мають розуміти свою відповідальність перед Богом.
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 07 червня 2010, 14:51

прочанка писав:...на жаль, нині шлюби стали "модними", далеко не всі, хто бере шлюб, усвідомлює, що це - свята Тайна, а приймає як ще один гарний "ритуал"( прикладів безліч).Отже, потрібно повертатись до початків...

так, хоча Шлюб не перестає бути Божим Таїнством навіть, якщо хтось щось не розуміє. А що значить "повернення до початків"?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення viter » 07 червня 2010, 15:01

Для тих, для кого шлюб "мода" розлучення не є проблемою. А ті, хто брав шлюб усвідомлено, але згодом сталися непорозуміння, з Божою допомогою знайдуть вірний шлях для подальшого життя, з вірою візьмуть свій хрест, бо так заповідав нам Господь Ісус Христос. Нема такої ситуації, яку Бог не розв'язав би для людини. Але є духовна лінь (суджу по собі), яка заважає, стримує нас наблизитися до Бога.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення прочанка » 07 червня 2010, 15:10

о.Олег писав:
прочанка писав:...на жаль, нині шлюби стали "модними", далеко не всі, хто бере шлюб, усвідомлює, що це - свята Тайна, а приймає як ще один гарний "ритуал"( прикладів безліч).Отже, потрібно повертатись до початків...

так, хоча Шлюб не перестає бути Божим Таїнством навіть, якщо хтось щось не розуміє. А що значить "повернення до початків"?


Молоді люди свідомо мають підходити до найважливішого рішення у своєму житті, щоб потім не виникало -" а я думав", "а я не знала"... Всі ми,грішні, часто живемо ніби "на чорновик", сподіваючись, що буде можливість переписати"на чисто"
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 07 червня 2010, 15:28

прочанка писав:Молоді люди свідомо мають підходити до найважливішого рішення у своєму житті, щоб потім не виникало -" а я думав", "а я не знала"... Всі ми,грішні, часто живемо ніби "на чорновик", сподіваючись, що буде можливість переписати"на чисто"
звичайно, що так... Нажаль так живуть не лише молоді - ця хвороба з "нібито чорновиком" з молодістю не проминає. За людину боряться добро і зло, але без її вольового рішення, життя людини ризикує перетворитись на Зображення
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення прочанка » 07 червня 2010, 15:40

о.Олег писав:
прочанка писав:Молоді люди свідомо мають підходити до найважливішого рішення у своєму житті, щоб потім не виникало -" а я думав", "а я не знала"... Всі ми,грішні, часто живемо ніби "на чорновик", сподіваючись, що буде можливість переписати"на чисто"
звичайно, що так... Нажаль так живуть не лише молоді - ця хвороба з "нібито чорновиком" з молодістю не проминає. За людину боряться добро і зло, але без її вольового рішення, життя людини ризикує перетворитись на качелі Зображення


так, якщо хворобу не лікувати, то вона стане хронічною і загонить в землю...

Каруселька :D Отець на дитячій Службі завжди розповідає діткам про ангелика і чортика, який баламутить... :)
Не бійтеся!

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Yur » 07 червня 2010, 16:25

Just_me писав:Але коли шлюб ставить під загрозу життя, то розірвати його не можна. Яка тут логіка?
Бо хто хоче спасти свою душу, той погубить її, хто ж за Мене свою душу погубить, той знайде її. (Матвія 16:25)

Just_me писав:Чи нормально, коли кат і жертва залишаються подружжям до самої смерті?
Чи нормально, коли Христос віддав Себе в руки катам?

Звідки знаєш ти, дружино, чи не спасеш чоловіка? (1-е Кор. 6:16)
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Just_me » 07 червня 2010, 21:42

Я це все прекрасно розумію, от тільки, чесно кажучи, внутрішньо не все можу прийняти, просто виконувати. Пам"ятаю, як одна дитина через пекло вдома благала батьків розлучитися, а ті пояснили їй, що не можуть. Думаю, усім від того боляче й неприємно.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 07 червня 2010, 21:59

Just_me писав:Я це все прекрасно розумію, от тільки, чесно кажучи, внутрішньо не все можу прийняти, просто виконувати. Пам"ятаю, як одна дитина через пекло вдома благала батьків розлучитися, а ті пояснили їй, що не можуть. Думаю, усім від того боляче й неприємно.

не можуть перестати творити пекло, але "пояснили"? Нічого не дивує у згаданій Вами історії? Боляче - так, неприємно - так. От лише не в можливості "розлучення" справа. У такому разі точно могли почати жити окремо (сепарація). Неправду сказали дитині. Вибачте...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення brat Martyn » 07 червня 2010, 22:21

Так вже є, що життя складається з позитивних і негативних досвідів і не варто християнинові відкидати негативні досвіди, бо доведеться в першу чергу відкинути покаяння і покуту...
Для зміни нашого життя на краще і для очищення душі негативна християнська практика є більш дієва і визначальна, ніж позитивна.

Якщо у житті тільки шукати комфорту, то як тоді бути християнином?

До подружжя все буває чудово, бо люди зберігають досить велику дистанцію.
І якщо хтось запропонує дуже поширений "вихід" із ситуації: не одружуватися взагалі, - то я скажу що це означає втратити шанс пізнати і полюбити іншу людину.
А щоб дійсно пізнавати і любити, треба ввійти з іншою людиною у дуже близькі стосунки, тобто відмовитися на користь неї від своєї приватної території...
Це шлях до змін, і зміни, як правило, болючі, але і цілющі!

А сказати потім, що хтось інший мені просто не підійшов - нічого не сказати, адже інша людина - це не піджак, який можна приміряти в супермаркеті.

Подружжя - це не рішення про перевірку сумісності, це рішення іти назустріч іншому, змінюючись самому... спасатись не тільки самому.
Це без сумніву більша відповідальність, але і засобів до спасіння теж набагато більше. :) :) :)

P.S.: Подружнє життя обов"язково стане для Вас пеклом, якщо Ви не трудитиметеся над тим, щоб воно стало раєм... падати завжди легше, ніж дряпатись на вершину.
Але Господь знає, як нам осягати найвищі вершини... у Нього і треба питати, бажано разом
. O:-)
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей