Розлучення. Як бути розлученим парам?

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Zolotce » 18 серпня 2011, 12:13

ShMariam писав:P.S. Чула, як колись говорив о. Зінько, що навіть якщо десять священиків будуть давати Шлюб, а між молодятами нема любові - Шлюб не відбувся. :(


А якщо людина вчинила вбивство але при цьому "не відала що діє" то це теж буде означати що вбивство не відбулося?

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Zolotce » 18 серпня 2011, 12:17

ShMariam писав:тобто перешкода існує вже (і тільки!) на момент укладення Шлюбу. Проблеми, які з'явилися пізніше, не можуть бути причиною уневажнення).
:(


Власне ці всі перешкоди Церква зобов"язана виявити до моменту укладання Шлюбу і не допустити його, а не потім, коли життя не склалося призначати адвокатів які б розбиралися у справі.

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Zolotce » 18 серпня 2011, 12:26

о.Олег писав:чи людина дійсно клялась, чи мала чисті наміри, чи не обманювала, а любила ближнього/ближню). Церква ж досліджує і розрізняє, якщо дійсно є що розрізняти.
З повагою, о.Олег


В першу чергу хочу звернути увагу на Мт 5:33-37

"Ще ви чули, що було стародавнім наказане: Не клянись неправдиво, але виконуй клятви свої перед Господом"

та і тут дуже гарно зауважено:

"А Я вам кажу не клястися зовсім: ані небом, бо воно престол Божий;
ні землею, бо підніжок для ніг Його це; ані Єрусалимом, бо він місто Царя Великого;
не клянись головою своєю, бо навіть однієї волосинки ти не можеш учинити білою чи чорною.
Ваше ж слово хай буде: так-так, ні-ні. А що більше над це, то те від лукавого."

По друге, ще раз повторююсь і буду повторюватись - досліджувати потрібно перед тим як дозволяти Шлюб а не після того !!!!!

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Zolotce » 18 серпня 2011, 12:29

romanm писав: Недаремно Церква "придумала" таку річ. Не можемо називати чимось те, чого насправді невідбулося.


Церква була поставлена для того щоб берегти Закон Божий і його дотримуватись і шкода що "придумує" всяке щоб відійти від нього (Закону)

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Zolotce » 18 серпня 2011, 12:37

о.Олег писав: Ви ж у даному випадку точно помиляєтесь, бо не розрізняєте зовнішнє (подібність до Шлюбу, виставу, "дитячий садок" Вашими словами)
З повагою, о.Олег


Зауважу що напевно не вірно виразилась, оскільки Ви не зрозуміли до чого я написала "дитячий садочок". Спробую пояснити. Цей вираз стосувався зовсім не Шлюбу а того як люди намагаються себе виправдати і перетворюються на "дитячий садочок". От Ви кажете що Шлюбу не було. Типу, оце молоді стояли в Церкві і промовляли обітниці перед Богом потім разом жили деякий час, народили дитину.... а потім який момент негаразди і все, намагаються втекти від проблем і тоді звертаються до Церкви і там вирішують що насправді Шлюбу не було... це ж як дитина мала що вазу розбила а батькам каже " то не я , то прийшов хтось і розбив її" та ж батько знає що насправді ніхто не приходив а це провина дитини. Сподіваюсь Ви зрозумієте що я маю на увазі

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Олюнька » 18 серпня 2011, 14:17

Zolotce писав:Церква була поставлена для того щоб берегти Закон Божий і його дотримуватись і шкода що "придумує" всяке щоб відійти від нього (Закону)

:( довго читала-спостерігала за тою темою... якась вже надто агресивна дискусія виходить, вибачайте на слові...

Думаю, що Церква на то є Церква, щоб "придумувати", має на то владу від Христа.
Тому... можемо говорити: "Я цього не розумію...", "Я цього не сприймаю...", але не сміємо в таких тонах казати: "Це не правильно, бо я думаю по-іншому..." (нмсд)

Zolotce писав: Типу, оце молоді стояли в Церкві і промовляли обітниці перед Богом потім разом жили деякий час, народили дитину.... а потім який момент негаразди і все, намагаються втекти від проблем і тоді звертаються до Церкви і там вирішують що насправді Шлюбу не було...

цей приклад абсолютно нічого до уневажнення не має.
Я тут вже якось писала одну історію. Повторюся:
Молода гарна пара святкувала весілля. Був гарний шлюб, як у людей. Але... молодій в часі весілля зле стало... був приступ психічної хвороби, в результаті чого молодий дізнався, що одружився з не зовсім здоровою, точніше з зовсім психічнохворою, дівчиною... Вона та її батьки вміло приховали недугу. То чи він мусить терпіти??? Коли він стояв в церкві і давав присягу, то не знав тієї ситуації... Дали уневажненння. Через декілька років та дівчина вийшла заміж за іншого чоловіка, який вже був повідомлений про хворобу.
Zolotce писав:
ShMariam писав:P.S. Чула, як колись говорив о. Зінько, що навіть якщо десять священиків будуть давати Шлюб, а між молодятами нема любові - Шлюб не відбувся. :(


А якщо людина вчинила вбивство але при цьому "не відала що діє" то це теж буде означати що вбивство не відбулося?

вбивство відбулося, але чи був гріх вбивства якщо людина божевільна, наприклад? :pardon:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення vitalko » 18 серпня 2011, 14:31

Zolotce писав:Зауважу що напевно не вірно виразилась, оскільки Ви не зрозуміли до чого я написала "дитячий садочок". Спробую пояснити. Цей вираз стосувався зовсім не Шлюбу а того як люди намагаються себе виправдати і перетворюються на "дитячий садочок". От Ви кажете що Шлюбу не було. Типу, оце молоді стояли в Церкві і промовляли обітниці перед Богом потім разом жили деякий час, народили дитину.... а потім який момент негаразди і все, намагаються втекти від проблем і тоді звертаються до Церкви і там вирішують що насправді Шлюбу не було... це ж як дитина мала що вазу розбила а батькам каже " то не я , то прийшов хтось і розбив її" та ж батько знає що насправді ніхто не приходив а це провина дитини. Сподіваюсь Ви зрозумієте що я маю на увазі


Дозвольте зауважити, що ви оперуєте умовними випадками(типу/якби і т.д.) і робите з них певне правило, яке, на вашу думку, застосовує Церква. В Церкві ж вияснюється кожен окремий(і що головне, реальний) випадок кожного шлюбу(о. Олег наводив реальні приклади). І вияснюється грунтовно, в суді, з адвокатами, сторонніми свідками, свідченнями тих, хто вдається до уневаження і т.д.

Але крім того, що помилково думаєте, то ще й(думаю через нерозуміння також) робите з Бога інструмент, який за волею власника робить те, що той хоче, не задумуючись про наслідки. Не має значення, що один з подругів криво присягає на Євангелії(бо ж присягає, всі бачили), Бог все рівно благословляє, навіть брехню, гріх, егоїзм, використання іншої людини і т.д. І нічого, що чоловік приховав від нареченої, що вже жонатий з іншою був, має дітей, а сам клянеться що буде любити її єдину(я був свідком такого випадку, коли одна молода жіночка прийшла до священика в сльозах, і все це розповідала), руку на Євангелію поклав, значить шлюб був і є, і мусиш дівчинко жити з ним до кінця життя. Така вже твоя доля, твій хрест, тобі даний, неси до кінця життя, а Бог якось поможе.......

Нема такого, бо нема Божої волі на гріх!!!

А про порівняння шлюбу з вбивством взагалі мовчу. :shock:

Вибачте, що трохи жорстко, але пишете дурниці!
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення vitalko » 18 серпня 2011, 14:51

Zolotce писав:Власне ці всі перешкоди Церква зобов"язана виявити до моменту укладання Шлюбу і не допустити його, а не потім, коли життя не склалося призначати адвокатів які б розбиралися у справі.


А як можете взнати, крім того що повірити на слово тому, хто вам каже, що любить іншу людину і саме з цієї причини має намір з нею одружитися. Церква - це не міліцейська структура зі слідчими, іформаторами і т.д. Та й зрештою, презумпцію невинності ніхто не відміняв. Чому на людину має падати якась тінь, коли вона ще нічого не зробила? Тому тут, як і всюди, проводиться розслідування вже по факту, або за свідченнями посторонніх людей, які мають нагоду чути оповіді. Інша річ, що ці оповіді не завжди ефективні, в силу того, що багато людей живе у містах, де всі всіх не знають, несвідомість людей, які мали би свідчити, і т.д.

Напевно, варто на етапі передшлюбних наук проінспектувати людей, але від брехні в очі це і так не захистить.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 18 серпня 2011, 14:52

Zolotce писав:... напевно не вірно виразилась, оскільки Ви не зрозуміли до чого я написала "дитячий садочок"...

ні - Вас важко було не зрозуміти, тому і написав те, що написав, бо "дитячий садочкок" спостерігаю і спостерігаю: від тих, хто з Біблією в руках доказує потребу давати розлучення і тих, що з тою ж Біблією заперечує можливість вияснити правду (бо "присягали!" - що пані Zolotce та правда?, що до того, що гріх брехні називає Святим Таїнством? Адже присягали!!! - це якщо коротко моє враження про все, що Ви у цій темі написали і що, власне, і є нмд дитсадком з якого ризикуєте не вибратись, бо заражені протестантським марновірством в "тільки Писання") до тих, що звинувачують Церкву в "вигадуванні/компіляції" Біблії та тих, хто заперечує, що Біблія Дана Церкві і лише Христова Церква її непомильно трактує. Читати Біблію - обов'язково треба, досліджувати, цитувати... але як тільки бачите, що Ваше розуміння йде в розріз з (непомильним у питаннях віри та моралі) розумінням Христової Церкви, гріхом є настоювати на "своєму" і заперечувати Боже.

З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Zolotce » 18 серпня 2011, 15:32

vitalko писав: І нічого, що чоловік приховав від нареченої, що вже жонатий з іншою був, має дітей, а сам клянеться що буде любити її єдину(я був свідком такого випадку, коли одна молода жіночка прийшла до священика в сльозах...


ой-йой, а де Церква була коли передшлюбні науки проводила ?1? то як то два рази шлюб дати - не зауважила кому дає ?1? а нащо ті книги в яких все записують, нащо свідоцтва ? для краси? їх ніхто не перевіряє? то як мають таких розумних адвокатів що потім доказують що шлюб не дійсний але не мають розумних наставників що можуть вияснити все ще перед тим як станеться непоправне. Та в такому випадку вважаю що той другий - то не шлюб то перелюб

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Zolotce » 18 серпня 2011, 15:37

о.Олег писав: гріхом є настоювати на "своєму" і заперечувати Боже.

З повагою, о.Олег


Я не настоюю на своєму. мого тут не має. Є Слово Боже.
"Блаженні ви, як ганьбити та гнати вас будуть, і будуть облудно на вас наговорювати всяке слово лихе ради Мене."(Мт 5:11)

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Zolotce » 18 серпня 2011, 15:47

Олюнька писав: :( довго читала-спостерігала за тою темою... якась вже надто агресивна дискусія виходить, вибачайте на слові...




:) в мене особисто - жодної агресії, я лише цитую Біблію і роблю це завжди з радістю і великим задоволенням :)

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Zolotce » 18 серпня 2011, 15:51

Любі мої, я жодного з Вас не хотіла і не хочу ображати. Я нікого не засуджую і упаси мене Боже від такого. Якщо я в когось викликала негативні почуття - вибачте мені.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення viter » 18 серпня 2011, 15:54

Zolotce писав: я лише цитую Біблію і роблю це завжди з радістю і великим задоволенням :)

Ще рік тому, на початку цієї теми, Ваші дописи мали зовсім інший характер.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення ShMariam » 18 серпня 2011, 15:55

Zolotce писав:
ShMariam писав:P.S. Чула, як колись говорив о. Зінько, що навіть якщо десять священиків будуть давати Шлюб, а між молодятами нема любові - Шлюб не відбувся. :(


А якщо людина вчинила вбивство але при цьому "не відала що діє" то це теж буде означати що вбивство не відбулося?

Ми говоримо про Таїнство, а Таїнства у випадку не збереження певних умов - не відбуваються.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення ShMariam » 18 серпня 2011, 15:59

Zolotce писав:
ShMariam писав:тобто перешкода існує вже (і тільки!) на момент укладення Шлюбу. Проблеми, які з'явилися пізніше, не можуть бути причиною уневажнення).
:(


Власне ці всі перешкоди Церква зобов"язана виявити до моменту укладання Шлюбу і не допустити його, а не потім, коли життя не склалося призначати адвокатів які б розбиралися у справі.

Та, власне, сповідник теж не має права давати розгрішення, якщо бачить, що людина не зберігає всіх необхідних умов доброї сповіді, от тільки реально бачить це значно рідше, ніж воно є. Приховати гріх на Сповіді, так само як і надягнути маску любові на Шлюбі і обманути всіх (в т. ч. й Церкву, в особі священика, що приготовляє) - раз плюнути.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Zolotce » 18 серпня 2011, 16:02

Олюнька писав:Молода гарна пара святкувала весілля. Був гарний шлюб, як у людей. Але... молодій в часі весілля зле стало... був приступ психічної хвороби, в результаті чого молодий дізнався, що одружився з не зовсім здоровою, точніше з зовсім психічнохворою, дівчиною... Вона та її батьки вміло приховали недугу. То чи він мусить терпіти??? Коли він стояв в церкві і давав присягу, то не знав тієї ситуації... Дали уневажненння. Через декілька років та дівчина вийшла заміж за іншого чоловіка, який вже був повідомлений про хворобу.


Моє бачення таке : я покохала людину, проводила з неї час, зрозуміла що це моя доля, вирішила одружитись і тут виявляється - вона смертельно/небезпечно хвора.... та ніколи в житті я не кину її !!!! Буду молитися " Боже, дай мені сили витримати це, бо не моя воля нехай буде а Твоя, бо як Ти вирішив нехай так і буде. Боже якщо Ти це допустив , значить так має бути, та якщо Твоя воля - уздоров мою кохану людину на Твою славу адже для Тебе немає нічого неможливого і Ти сам казав "що попросите - те дасться і по вірі ваші буде дано вам" і повірте, я кажу не просто так. я готова бути зі своїм коханим не те що "навіть" а "особливо тоді" коли дізналась що в нього смертельна хвороба. Я готова до того що він все життя - лежачий хворий і ходити за ним і прибирати і мити. Робити все. Адже першою була любов, а її не зможуть подолати жодні негаразди
Востаннє редагувалось 18 серпня 2011, 16:05 користувачем Zolotce, всього редагувалось 1 раз.

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Zolotce » 18 серпня 2011, 16:03

viter писав:Ще рік тому, на початку цієї теми, Ваші дописи мали зовсім інший характер.

Так, але за цей рік багато що сталось (якщо захочете, розкажу що саме) і тепер я така як Ви зараз читаєте

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення ShMariam » 18 серпня 2011, 16:09

Zolotce писав:
о.Олег писав: гріхом є настоювати на "своєму" і заперечувати Боже.

З повагою, о.Олег


Я не настоюю на своєму. мого тут не має. Є Слово Боже.
"Блаженні ви, як ганьбити та гнати вас будуть, і будуть облудно на вас наговорювати всяке слово лихе ради Мене."(Мт 5:11)

А ще є Церква, яка пояснює Слово Боже. І всі слизькі моменти - від уневажнення Шлюбу до слів з Біблії про "братів" Ісуса вже давно дослідила.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення viter » 18 серпня 2011, 16:14

Zolotce писав: Так, але за цей рік багато що сталось (якщо захочете, розкажу що саме) і тепер я така як Ви зараз читаєте

Розкажіть, але може в іншій темі десь у розділі "Балачка".
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Zolotce » 18 серпня 2011, 16:25

ShMariam писав:Та, власне, сповідник теж не має права давати розгрішення, якщо бачить, що людина не зберігає всіх необхідних умов доброї сповіді, от тільки реально бачить це значно рідше, ніж воно є. Приховати гріх на Сповіді, так само як і надягнути маску любові на Шлюбі і обманути всіх (в т. ч. й Церкву, в особі священика, що приготовляє) - раз плюнути.


То тоді, так само як Церква не може виявити брехню на сповіді а тим паче деякий час після неї, так само вона не може виявити що колись ті що клали руку на Євангеліє казали неправду і тим самим визначити що тоді, колись, той чи інший Шлюб був укладений на брехні.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення ShMariam » 18 серпня 2011, 16:36

Zolotce писав:
ShMariam писав:Та, власне, сповідник теж не має права давати розгрішення, якщо бачить, що людина не зберігає всіх необхідних умов доброї сповіді, от тільки реально бачить це значно рідше, ніж воно є. Приховати гріх на Сповіді, так само як і надягнути маску любові на Шлюбі і обманути всіх (в т. ч. й Церкву, в особі священика, що приготовляє) - раз плюнути.


То тоді, так само як Церква не може виявити брехню на сповіді а тим паче деякий час після неї, так само вона не може виявити що колись ті що клали руку на Євангеліє казали неправду і тим самим визначити що тоді, колись, той чи інший Шлюб був укладений на брехні.

Церква не може виявити - винна людина може признатися ( і повинна признатися для спасіння своєї душі). Просто виявити недійсність сповіді значно легше - людина обманює лише саму себе і, будучи щирою зі собою, признається, що Таїнство не відбулося.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення ShMariam » 18 серпня 2011, 16:44

Zolotce писав:Моє бачення таке : я покохала людину, проводила з неї час, зрозуміла що це моя доля, вирішила одружитись і тут виявляється - вона смертельно/небезпечно хвора.... та ніколи в житті я не кину її !!!!
Якщо виявилася прихована серйозна хвороба після укладення Шлюбу, він не дійсний. Тут не має значення, любите ту людину чи ні, але вона по відношенню до Вас виявила нелюбов, обман. Можна, напевно, ще раз провести обряд (після уневажнення), тоді Шлюб буде дійсним.
Востаннє редагувалось 18 серпня 2011, 19:09 користувачем ShMariam, всього редагувалось 1 раз.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення vitalko » 18 серпня 2011, 16:59

Zolotce писав:ой-йой, а де Церква була коли передшлюбні науки проводила ?1? то як то два рази шлюб дати - не зауважила кому дає ?1? а нащо ті книги в яких все записують, нащо свідоцтва ? для краси? їх ніхто не перевіряє? то як мають таких розумних адвокатів що потім доказують що шлюб не дійсний але не мають розумних наставників що можуть вияснити все ще перед тим як станеться непоправне. Та в такому випадку вважаю що той другий - то не шлюб то перелюб


А якщо він брав шлюб в Православній церкві як перевірити, а якщо жив з іншою на віру(в цивільному шлюбі), мав дітей, а сам говорить що стану вільного, як перевірити?
Чи може розумні наставники мали б мати дар телепатії, щоб думки інших читати і попереджувати такі випадки. Чи може перехресний допит кожному, хто має намір одружитися влаштувати, але з якої нагоди його влаштовувати, хіба кожен, хто хче одружитися в чомусь завинив? Але.... я вже про це вам говорив, та ви не слухаєте і далі сиплете звинувачення на Церкву.

Дуже мені вже це нагадує протестантський стиль ведення розмови. Хоча, це можуть бути тільки мої сумніви....
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 18 серпня 2011, 19:28

Zolotce писав:То тоді, так само як Церква не може виявити брехню на сповіді а тим паче деякий час після неї...

Церква і не ставить собі такого завдання але... чому не виявляє? Виявляє, досліджує нечесність в Сповіді і різниця у тому, що Сповідь - Таїнство індивідуального характеру і якщо людиною (самим каянником чи за допомогою сповідника) визнається, що на минулій Сповіді вона була нечесною, то, власне, у Сповіді це питання повністю і вирішується (Сповідь без затаєнного гріха є дійсною і виправляє брехню попередньої... гм... "спроби" сповідатися), а у зв'язку з тим, що це Таїнство заторкує лише одну людину, про це знає лише вона сама і ті, кому поза Сповіддю вона захотіла про це розповісти.
маю досить таких випадків у своїй практиці - Ви просто не знаєте, про що кажете і я грішний Вас не виню (бо Ви не священик :Rose: і можете і не знати про таке)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 18 серпня 2011, 19:43

Zolotce писав:Моє бачення таке : я покохала людину, проводила з неї час, зрозуміла що це моя доля, вирішила одружитись і тут виявляється - вона смертельно/небезпечно хвора.... та ніколи в житті я не кину її...

Дй Боже Вам ніколи такого не пережити, але - прекрасно: так і робіть, якщо маєте стільки любові. Але не заставляйте інших, прирівнюючи шукання Церквою правди до розлучення
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 18 серпня 2011, 20:18

Zolotce писав:
о.Олег писав: гріхом є настоювати на "своєму" і заперечувати Боже.

З повагою, о.Олег


Я не настоюю на своєму. мого тут не має. Є Слово Боже.
"Блаженні ви, як ганьбити та гнати вас будуть, і будуть облудно на вас наговорювати всяке слово лихе ради Мене."(Мт 5:11)

нажаль - ні: Слово Боже вийняте з Церкви втрачає "Божість" і набирає "Вашого"...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 18 серпня 2011, 20:55

Zolotce писав:ой-йой, а де Церква була коли передшлюбні науки проводила ?1? то як то два рази шлюб дати - не зауважила кому дає ?1? а нащо ті книги в яких все записують, нащо свідоцтва ? для краси? їх ніхто не перевіряє? то як мають таких розумних адвокатів що потім доказують що шлюб не дійсний але не мають розумних наставників що можуть вияснити все ще перед тим як станеться непоправне. Та в такому випадку вважаю що той другий - то не шлюб то перелюб

так добре проводила, розумно настановляла і катехизувала, і... тут вся складність у тому, що Церква не має права не довіряти людям (а записи/свідоцтва за часів ссср вестись нормально не могли і тут документально не перевіриш), хіба б цьому були виразні підстави. А виразні підстави з'являються саме тоді, коли люди звертаються до суду. І аж тут вже виникає потреба адвокатів. Якщо ж після дослідження виявиться правда, що Шлюб даний не був - люди вільні одружуватись, якщо їхньої вини у неважності Шлюбу не було виявлено (грішите, коли думаєте, що Церква дає "другий шлюб"). Якщо ж хтось був винен - Церква накладає (на якийсь час і до особливого дозволу, який включає вже більш обережну довіру до охочого одружуватися) заборону одружуватися.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення ShMariam » 18 серпня 2011, 21:17

Чула, що Шлюб, укладений з 1996 р. (коли вже проводилися науки), уневажнити дуже складно, бо Церква робить все для того, щоб Шлюб був дійсний, хіба - явні зловживання з якоїсь сторони.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 18 серпня 2011, 21:31

ShMariam писав:Чула, що Шлюб, укладений з 1996 р. (коли вже проводилися науки), уневажнити дуже складно, бо Церква робить все для того, щоб Шлюб був дійсний, хіба - явні зловживання з якоїсь сторони.

так
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей