Хрещення

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хрестини

Повідомлення о.Олег » 08 серпня 2012, 17:30

andrivovk писав:
kristik писав:
о.Олег писав:
перші християни христилися самі (у звязку з тим, що не були хрещені :) ) і хрестили своїх діточок (різного віку) але це до питання не має жодного стосунку (хіба для дискусії з протестантами :) ) : тут основне хрестити і небезпека буде лише у тому, щоб не було це занедбанням батьків або якимось марновірством (що, наприклад, "хрестити можна лише дорослих")
З повагою, о.Олег


А якщо з деяких причин неможливо похрестити зразу після народження?

Дитину може охрестити будь-який християнин, якщо існує небезпека смерті. Відповідні молитви є в молитовнику.Вони не складні. :)

якщо ж такої небезпеки немає - можна почекати
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Хрестини

Повідомлення kristik » 08 серпня 2012, 18:06

о.Олег писав:
andrivovk писав:
Дитину може охрестити будь-який християнин, якщо існує небезпека смерті. Відповідні молитви є в молитовнику.Вони не складні. :)

якщо ж такої небезпеки немає - можна почекати
ОООО


Якраз це мене і цікавило :) . Дякую!
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Marianka89
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 06 травня 2012, 10:03

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Marianka89 » 13 вересня 2012, 13:10

Слава Ісусу Христу! Підкажіть, будь ласка, через сільки часу плся народження можна охрещувати дитину? Хтось каже як можна швидше, уже в перші тижні, хтось через 40 днів, а є такі, хто хрестить дитину навіть через декілька місяців після народження. Чи моуть хресні батьки бути одружені між собою або близькими родичами? Є якась залежність між вибором дати хрещення і місячними хресної мами і післяродовими виділеннями у мами? І чи можна хрестити дитину іменем, якого немає у християнському календарі, наприклад, Анртуром? Ніде не можу знайти однозначні відповді на ці питання. Що вважається правильним для УКГЦ? Дякую.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 13 вересня 2012, 13:19

Marianka89 писав:Слава Ісусу Христу! Підкажіть, будь ласка, через сільки часу плся народження можна охрещувати дитину? Хтось каже як можна швидше, уже в перші тижні, хтось через 40 днів, а є такі, хто хрестить дитину навіть через декілька місяців після народження. Чи моуть хресні батьки бути одружені між собою або близькими родичами? Є якась залежність між вибором дати хрещення і місячними хресної мами і післяродовими виділеннями у мами? І чи можна хрестити дитину іменем, якого немає у християнському календарі, наприклад, Анртуром? Ніде не можу знайти однозначні відповді на ці питання. Що вважається правильним для УКГЦ? Дякую.

Ви з священиком порадьтеся, який хреститиме. Загально ж Хрестити можна і відразу після народження, а називати можна ім`ям, що Ви вибрали. І, доречі, Артур - був такий монах-бенедектинець (16 ст.), мученик за віру Христової Церкви: не прийняв короля Генріха 8 в якості керівника Католицької Церкви Англії. Римо-католики празнують його пам`ять 15-го листопада. :Rose:
З повагою. о.Олег

пс. ще про двох Святих з цим ім`ям http://saints.sqpn.com/name-arturo/
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

rchuchman
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 29 жовтня 2012, 13:57

Чи визнає УГКЦ Таїнство Хрещення, здійснене в УПЦ КП?

Повідомлення rchuchman » 30 жовтня 2012, 12:53

Як повідомила прес служба УПЦ КП (http://www.cerkva.info/uk/news/patriark ... d2010.html), що 20 жовтня 2012, на засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату, було сформовано звернення до Блаженнійшого Святослава (Шевчука), Верховного Архієпископа Української Греко-Католицької Церкви, щодо погляду УГКЦ на звершуване в УПЦ Київського Патріархату Таїнство Хрещення з проханням офіційно викласти аргументацію цього погляду.
Якою є відповідь УГКЦ???

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи визнає УГКЦ Таїнство Хрещення, здійснене в УПЦ КП?

Повідомлення о.Олег » 30 жовтня 2012, 13:41

rchuchman писав:Як повідомила прес служба УПЦ КП (http://www.cerkva.info/uk/news/patriark ... d2010.html), що 20 жовтня 2012, на засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату, було сформовано звернення до Блаженнійшого Святослава (Шевчука), Верховного Архієпископа Української Греко-Католицької Церкви, щодо погляду УГКЦ на звершуване в УПЦ Київського Патріархату Таїнство Хрещення з проханням офіційно викласти аргументацію цього погляду.
Якою є відповідь УГКЦ???

не те що Хрещення - і Священство визнає. Тема у нас десь була, де ми говорили про це - прошу знаючих підказати.
Але це питання до всієї Христової Церкви і не потребується повтору - Рим офіційно визнає навіть протестантські Хрещення (якщо у них збережена віра у це Таїнство), а Православна Церква Київського Патріархату являється однією з Церков-сестер Української Греко-Католицької Церкви і питання про Таїнства, напевно, виникло там у звязку з запереченням Хрещення, яке пропагує РПЦ
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

rchuchman
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 29 жовтня 2012, 13:57

Re: Чи визнає УГКЦ Таїнство Хрещення, здійснене в УПЦ КП?

Повідомлення rchuchman » 30 жовтня 2012, 16:09

А якою буде відповідь Блаженнійшого Святослава (Шевчука) і взагалі вона буде???? І все таки якщо вона буде, то чи ця інформація викладається на сайті УГКЦ???

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи визнає УГКЦ Таїнство Хрещення, здійснене в УПЦ КП?

Повідомлення о.Олег » 30 жовтня 2012, 16:27

rchuchman писав:А якою буде відповідь Блаженнійшого Святослава (Шевчука) і взагалі вона буде???? І все таки якщо вона буде, то чи ця інформація викладається на сайті УГКЦ???

розумієте - це питання до Блаженнішого у який спосіб прийшло, в такий спосіб і отримається відповідь (тобто якщо дійсно був такий запит то обовязково буде відповідь). З мого боку питання дивне позаяк Католицька Церква вже давно його офіційно висвітлювала в стосунку Православних Церков і різниці в ставлені до Таїнств РПЦ чи УПЦ КП немає (навіть, якщо хтось щось одне в одного не визнає).
дуже прошу когось з форумчан знайти про це тему - мушу бігти на Літургію
З повагою. о.Олег

перегляньте, наприклад, viewtopic.php?f=21&t=2851
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи визнає УГКЦ Таїнство Хрещення, здійснене в УПЦ КП?

Повідомлення о.Олег » 06 листопада 2012, 09:02

Святішому Філарету,
Патріархові Київському
і всієї Руси-України



Ваша Святосте,



У відповідь на Ваш лист від 20 жовтня цього року (Вих. № 488), в якому за дорученням Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату та від його імені Ви звернулися до мене, як до Глави Української Греко-Католицької Церкви, з проханням засвідчити офіційну позицію УГКЦ щодо таїнства Хрещення, звершуваного в УПЦ КП, дозвольте мені повідомити таке.



Стосовно Таїнства Хрещення Українська Греко-Католицька Церква, як спадкоємиця Київської Церкви, дотримується Передання неподіленої Церкви І тисячоліття, будучи спільною в цьому і з Римо-Католицькою, і з Православними Церквами. Відповідно до практики, яка склалася ще в перші століття християнства, згідно із «Символом віри», догматами Церкви та Канонічним правом Східних Католицьких Церков (див. кан. 672 ККСЦ), ми визнаємо, що не можна повторно уділяти Таїнство Хрещення, яке було важно (дійсно) уділено. Це було вкотре стверджено у Катехизмі нашої Церкви «Христос – наша Пасха» (див. наприклад, п.415 і 423).



Стосовно умов важності (дійсності) Таїнства Хрещення Українська Греко-Католицька Церква також дотримується правил неподіленої Церкви І тисячоліття, які були засвідчені у «Довіднику застосування принципів і норм екуменізму» (1995) Римської Апостольської Столиці. Згідно із цим документом Католицької Церкви, Таїнство Хрещення вважається дійсним у тих церковних спільнотах, котрі звершують його водою і вживають формулу, яка виразно вказує на акт Хрещення в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа (див. п. 93-95). Оскільки ми знаємо, що відповідно до літургійних книг УПЦ КП, Святе Таїнство Хрещення повинне здійснюватися саме в такий спосіб, то у нас немає сумнівів стосовно його дійсності у цій церковній спільноті.



З любов’ю у Христі – Господі нашому



+ Святослав,


Отець і Глава
Української Греко-Католицької Церкви


"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Кисина
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 09 лютого 2013, 13:49

Хрещення

Повідомлення Кисина » 13 лютого 2013, 11:05

Добрий день Отче! Я з Донецька. У мене напевно настав час виправляти помилки молодості ... а може це і не помилки ... Дуже потрібна Ваша порада. Я православна християнка, як і всі мої родичі. Свого старшого сина Олега ми хрестили в Греко-католицькій церкві на прохання його прабабусі Ганни, яка відписала будинок під вашу церкву (св.Вервиці) твердо вірячи, що буде їй після смерті за це царство небесне. Я по незнанню повірила їй, що це православна церква а тепер ближче познайомившись із християнством розумію, що це було неправильно. Тепер у нашій церкві Батюшка побачивши свідоцтво про хрещення сина сказав, що ми припустилися помилки і хрещення не дійсне. Так як же бути? Перехрещувати Олежку, щоб уникнути розколу в родині? Йому вже 16 років, у нього теж запитувала як він вважає. Він сказав, що нехай буде як церква розсудить.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 13 лютого 2013, 12:07

Кисина писав:Добрий день Отче! Я з Донецька. У мене напевно настав час виправляти помилки молодості ... а може це і не помилки ... Дуже потрібна Ваша порада. Я православна християнка, як і всі мої родичі. Свого старшого сина Олега ми хрестили в Греко-католицькій церкві на прохання його прабабусі Ганни, яка відписала будинок під вашу церкву (св.Вервиці) твердо вірячи, що буде їй після смерті за це царство небесне. Я по незнанню повірила їй, що це православна церква а тепер ближче познайомившись із християнством розумію, що це було неправильно. Тепер у нашій церкві Батюшка побачивши свідоцтво про хрещення сина сказав, що ми припустилися помилки і хрещення не дійсне. Так як же бути? Перехрещувати Олежку, щоб уникнути розколу в родині? Йому вже 16 років, у нього теж запитувала як він вважає. Він сказав, що нехай буде як церква розсудить.

мені дуже шкода, що батюшка щось такого противного Христовій Церкві вчить, але він неправий
Олежик Ваш Хрещений в Імя Отця і Сина і Святого Духа і це Хрещення дійсне.
А Бабця Ваша склала Дар Богові, а значить - є однією із ктиторів парафії, яка за неї молиться і віруємо, що Бог прийняв від неї її дар - вияв її віри
Стосовно ж правильно/неправильно: підіть в цей Храм Божий, подивіться, скільки людей приходить на молитву до священика Василя Пантелюка, якого Бог обдарував талантами молільника і відкиньте усілякі сумніви - Бабця Ваша була права і сьогодні, вірую, молиться за всю Вашу родину
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Кисина
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 09 лютого 2013, 13:49

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Кисина » 14 лютого 2013, 08:36

Бабця не молиться вже, вона померла нещодавно - царство Їй небесне! А я все одно залишаюсь із сумнівами...ну це кара мені за колись необдумані діЇ. Дякую, що відповіли.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 14 лютого 2013, 09:39

Кисина писав:Бабця не молиться вже, вона померла нещодавно - царство Їй небесне! А я все одно залишаюсь із сумнівами...ну це кара мені за колись необдумані діЇ. Дякую, що відповіли.

Бабця, власне, єдине, що може робити представши перед Богом - молитися. І вірую, що з Богом Ваша Бабця - молитви її за Вас і Вашу родину Бог Вислуховує
Хай Благословить Вас Бог!
З повагою, священик Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Liberty
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 29 травня 2007, 14:07

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Liberty » 18 лютого 2013, 16:05

Слава Ісусу Христу!
В мене склалася досить неоднозначна ситуація. Прошу отця підказати, як правильно себе повести:
мене запрасили бути хресним татом. Однак дитині уже 5 років і вона народжена в цивільному шлюбі християнки і мусульманина. Батько категорично проти хрещення сина, але зараз його ув"язнили на тривалий термін. Дружина зі своєю матір"ю вирішили похрестити дитину, але вони належать до спільноти УПЦ МП. Ткаким чином я не зможу забезпечувати духовний розвиток потенційного похресника в лоні УГКЦ, оскільки проживаю досить далеко (в іншій області) і мої відвідини будуть нечастими. Чи варто погоджуватися за таких обставин на роль хресного тата?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 19 лютого 2013, 06:12

Liberty писав:Слава Ісусу Христу!
В мене склалася досить неоднозначна ситуація. Прошу отця підказати, як правильно себе повести:
мене запрасили бути хресним татом. Однак дитині уже 5 років і вона народжена в цивільному шлюбі християнки і мусульманина. Батько категорично проти хрещення сина, але зараз його ув"язнили на тривалий термін. Дружина зі своєю матір"ю вирішили похрестити дитину, але вони належать до спільноти УПЦ МП. Ткаким чином я не зможу забезпечувати духовний розвиток потенційного похресника в лоні УГКЦ, оскільки проживаю досить далеко (в іншій області) і мої відвідини будуть нечастими. Чи варто погоджуватися за таких обставин на роль хресного тата?

погодитись варта і, хоч ситуація не з легких, приймати участь у житті похресника можна за допомогою сучасних комунікацій і на відстані, а незмінно (незалежно від технологій) можна і треба приймати участь у житті похресника, огортаючи його своєю молитвою. От лише РПЦ (як видно і з попереднього, наприклад, запитання у цій темі) може Вас не допустити бути хресним - уточніть, чи вони цього (що Ви - католик) свідомі
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення romanm » 20 лютого 2013, 09:57

До о. Олега
Не дозволять, думаю. Це в К.Ц. один з хресних може бути не католик.

В П.Ц. лiпше промовчати задля духовного добра похресника. Як Ви на це?

Просто випадок був, хресним був католицький священик, а хрестили в П.Ц. Як кажуть: "Донт аск, донт телл":) Нмсд.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 20 лютого 2013, 10:06

romanm писав:До о. Олега
Не дозволять, думаю. Це в К.Ц. один з хресних може бути не католик.

В П.Ц. лiпше промовчати задля духовного добра похресника. Як Ви на це?

Просто випадок був, хресним був католицький священик, а хрестили в П.Ц. Як кажуть: "Донт аск, донт телл":) Нмсд.

я грішний за проповідництво Істини навіть у таких випадках
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Andrii
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 12 червня 2013, 11:12

Питання до священників

Повідомлення Andrii » 12 червня 2013, 11:45

Доброго вам всім здоровячка.
Скажіть будь ласка, як я можу пройти процедуру розхрещення, чи всі священники її роблять, та що для цього мені потрібно?
Дякую.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання до священників

Повідомлення о.Олег » 12 червня 2013, 12:21

Andrii писав:Доброго вам всім здоровячка.
Скажіть будь ласка, як я можу пройти процедуру розхрещення, чи всі священники її роблять, та що для цього мені потрібно?
Дякую.

:( це вже безпосередньо до Ісуса Христа. Для цього Вам потрібно дожити своє життя.
І Вам доброго здоровячка
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Питання до священників

Повідомлення andrey s. » 12 червня 2013, 12:34

Andrii писав:Доброго вам всім здоровячка.
Скажіть будь ласка, як я можу пройти процедуру розхрещення, чи всі священники її роблять, та що для цього мені потрібно?
Дякую.

І Вам не хворати :) .
Одразу прошу вибачення що я не священник і відповідаю Вам..., а точніше запитую у Вас. А що таке ПрОцЕдУрА розхрещення ?
Дивним чином згадався процедурний кабінет в лікарні :pardon: .
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Andrii
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 12 червня 2013, 11:12

Re: Питання до священників

Повідомлення Andrii » 12 червня 2013, 14:51

Ну є ж процедура хрещення дитини чи людини, ніхто ж не каже, продиви диття і Христос після смерті тебе охрестить!

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Питання до священників

Повідомлення viter » 12 червня 2013, 14:55

Що таке процедура розхрещення і навіщо вона Вам?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання до священників

Повідомлення о.Олег » 12 червня 2013, 15:04

Andrii писав:Ну є ж процедура хрещення дитини чи людини, ніхто ж не каже, продиви диття і Христос після смерті тебе охрестить!

немає процедури хрещення.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Andrii
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 12 червня 2013, 11:12

Re: Питання до священників

Повідомлення Andrii » 12 червня 2013, 15:45

Є таінство хрещення, я так розумію. Толі мені потрібне таінство розхрещення.

Чому воно мені потрібне? Мене похрестили без мої на те волі, маленьким. Зараз я рощумію, що християнство не є релігією любові, це дуже жорстока релігія яка суперечить моєму світобаченню, а біблія сама жорстока книга про самого жорстокого бога до якого я не хочу мати відношення.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Питання до священників

Повідомлення viter » 12 червня 2013, 15:53

Andrii писав:Зараз я рощумію, що християнство не є релігією любові, це дуже жорстока релігія

Перепрошую, але Ви просто взагалі не розумієте християнства, якщо таке собі думаєте.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання до священників

Повідомлення о.Олег » 12 червня 2013, 16:09

Andrii писав:Є таінство хрещення, я так розумію. Толі мені потрібне таінство розхрещення.

Чому воно мені потрібне? Мене похрестили без мої на те волі, маленьким. Зараз я рощумію, що християнство не є релігією любові, це дуже жорстока релігія яка суперечить моєму світобаченню, а біблія сама жорстока книга про самого жорстокого бога до якого я не хочу мати відношення.

Бачите пане Андрію... незалежно від того, як Ви сприймаєте Ісуса Христа і як розумієте любов - Ви прийшли на сайт Греко-Католицької Церкви. Тут діють певні правила спілкування, до яких належить, наприклад, актуальне для Вашого допису, обовязкове написання слів Біблія, Бог, Таїнство Хрещення з великої літери. Інакше розмови не вийде. Це не обговорюється. Перепрошую - дуже шкодую з приводу Ваших переконань, але Вам попередження. Розумію, що можете зсилатись на те, що не знали про таку вимогу - тепер знаєте. Попередження - це лише для того, щоб загострити Вашу увагу на важливості коректного висловлювання Вами Ваших думок. Ще трішки про правила: писати червоним на нашому сайті мають право лише модератори і все написане червоним являється модераторіалом. На модераторіали можна відповідати лише в ПП - на Форумі відповідати (чи цитувати) на модераторіали заборонено. Надіюсь на розуміння.
Стосовно ж Таїнств - Таїнства існують лише ті, що їх започаткував Ісус Христос. В випадку Хрещення, якщо коротко, Ісус Христос посилає своїх учнів "проповідувати всім народам, христячи їх в Ім`я Отця і Сина і Святого Духа". Відповідно - Таїнство існує. Дається раз і назавжди. Тому і кажу - Ви Хрещений, а все інше Ви виясните для себе з Ісусом Христом в належний Вам час
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Andrii
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 12 червня 2013, 11:12

Re: Питання до священників

Повідомлення Andrii » 12 червня 2013, 16:37

Я прийшов на сайт Греко Католицької Церкви, бо я Греко Католик.
А скажіть мені хто візьме на себе Гріх за моє Насильне Таїнство Хрещення, без моєї згоди передали мене в руки БОГУ.
Ви скажіть раз нема Таїнства Розхрещення. Чи досить мені буде перед Священником, сказати в Церкві - Відрікаюся від Іссуа Христа Сина Божого від нині навіки вічнії Амінь?
Не можна просто так кащати помреш, там з Христом розберешся, у мене інгі плани після смерті

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання до священників

Повідомлення о.Олег » 12 червня 2013, 16:51

Andrii писав:Я прийшов на сайт Греко Католицької Церкви, бо я Греко Католик.
А скажіть мені хто візьме на себе Гріх за моє Насильне Таїнство Хрещення, без моєї згоди передали мене в руки БОГУ.
Ви скажіть раз нема Таїнства Розхрещення. Чи досить мені буде перед Священником, сказати в Церкві - Відрікаюся від Іссуа Христа Сина Божого від нині навіки вічнії Амінь?
Не можна просто так кащати помреш, там з Христом розберешся, у мене інгі плани після смерті

для того, щоб Хрестити людину в несвідомому віці, достатньо волі свідомих людей, що нею опікуються, за неї поручаються і приносять до Христа. Тобто насильством це б було, якби Ваших батьків (чи інших, хто Вас приніс до Христа) хтось заставив. Звичайно - можете на них нарікати, проте це... дуже мені нагадало випадок в США, коли вже доросла людина подала на своїх батьків до суду, бо (зробили "гріх") народили її без її волі (розумію, що, мабуть, незрозумієте, але аналогія повна). А... щоб жити християнином - це вже залежить від самого хрещеного, безвідносно до того, чи був він Хрещений свідомо, чи будучи младенцем був Хрещеним. І відрікання від Христа (прилюдне чи приватне, перед священиком чи перед Папою Римським :) ) Таїнство не змиває. Незалежно від Ваших планів після смерті - предстанете перед Богом і обовязково будете мати змогу з Ним про це проговорити. І Ви, християнин (бо Хрещений), і будь-який чоловік чи жінка, що померли без Хрещення
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Питання до священників

Повідомлення Злий Іван » 12 червня 2013, 17:33

Чим вам Бог не вгодив? O:-)
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Питання до священників

Повідомлення vitalko » 12 червня 2013, 18:02

Andrii писав:Зараз я рощумію, що християнство не є релігією любові, це дуже жорстока релігія яка суперечить моєму світобаченню, а біблія сама жорстока книга про самого жорстокого бога до якого я не хочу мати відношення.


Тоді до вас питання:
1. В чому християнство релігією любові не є?
2. Що особисто для вас є любов?
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей