Сторінка 1 з 1

про чесність херувимів

Додано: 19 жовтня 2015, 10:02
Ігор В
під час Служби Божої зауважив слова "чеснішу від херувимів", отже виходить що херувими не такі чесні, як Богородиця, дивно це мені якось, цікаво чи в церкви сформована думка відносно цієї чесності.

Re: про чесність херувимів

Додано: 19 жовтня 2015, 13:20
о.Олег
Ігор В писав:під час Служби Божої зауважив слова "чеснішу від херувимів", отже виходить що херувими не такі чесні, як Богородиця, дивно це мені якось, цікаво чи в церкви сформована думка відносно цієї чесності.

там не про порівняння "чесності", а про "честь" (чествування, віддавання почестей)
З повагою, о.Олег

Re: про чесність херувимів

Додано: 19 жовтня 2015, 13:35
Омельян
оригінальний грецький текст цієї молитви Ἄξιόν ἐστιν ὡς ἀληθῶς μακαρίζειν σε τὴν Θεοτόκον, τὴν ἀειμακάριστον καὶ παναμώμητον καὶ μητέρα τοῦ Θεοῦ ἡμῶν. Τὴν τιμιωτέραν τῶν Χερουβεὶμ καὶ ἐνδοξοτέραν ἀσυγκρίτως τῶν Σεραφείμ, τὴν ἀδιαφθόρως Θεὸν Λόγον τεκοῦσαν, τὴν ὄντως Θεοτόκον, σὲ μεγαλύνομεν. Мабуть таки проблема для розуміння існує через неповні переклади з церковно слов`янської на українську. Τὴν τιμιωτέραν τῶν Χερουβεὶμ добре перекладається як "Чеснішую Херувим" саме церковно слов`янською. Українською "більш почесна від Херувимів" (російською перекладають "Ты достойна большей почести, чем Херувимы")
Слава Ісусу Христу.

Re: про чесність херувимів

Додано: 19 жовтня 2015, 13:40
о.Олег
напевно це питання треба буде доповнити сюди viewtopic.php?f=7&t=2436 ?
ОООО