Греко-католичество и Православная Церковь на Зап. Украине

УПЦ КП, УПЦ МП, УАПЦ

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Повідомлення newroman » 01 січня 2009, 23:32

Може приведете хоча б якесь пророцтво про ап. Петра як видимого главу Церкви на землі. Про таку людину мали б бути старозавітні пророцтва.

То значить від Петрової церкви відпали всі інші церкви які були засновані апостолами. Навіщо тоді аж 12 апостолів Христові. Вибрав би собі одного і побудував на ньому церкву.
Церква стоїть на Христі, а не на Петрі. Петро - скеля. Бо він перший увірува у Христа як Спасителя, Бога. І на такій твердій вірі Бог і будує Церкву свою. За мене розіпявся Христос, Спаситель, Месія, а не Петро.
До речі титул "Папа" швидше носили Олександрійські Патріархи ніж Римські
Востаннє редагувалось 01 січня 2009, 23:40 користувачем newroman, всього редагувалось 1 раз.

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 01 січня 2009, 23:40

newroman писав:Може приведете хоча б якесь пророцтво про ап. Петра як видимого главу Церкви на землі. Про таку людину мали б бути старозавітні пророцтва.

То значить від Петрової церкви відпали всі інші церкви які були засновані апостолами. Навіщо тоді аж 12 апостолів Христові. Вибрав би собі одного і побудував на ньому церкву.
Церква стоїть на Христі, а не на Петрі. Петро - скеля. Бо він перший увірува у Христа як Спасителя, Бога. І на такій твердій вірі Бог і будує Церкву свою. За мене розіпявся Христос, Спаситель, Месія, а не Петро.


Якщо Вам не досить слів Самого Пропрока пророків - Христа, то вести дискусію з Вам те саме, що йти зі сапкою проти вітру. Якщо Ви викручуєте Христові слова то говорити з Вами нема жодного змісту.
Якби Ви прочитали те що я Вам запропонував, щоб не захаращувати форум довгими текстами то подібних питань би не ставили і подібних нерозумних тверджень не виносили.

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Повідомлення newroman » 01 січня 2009, 23:42

Подібного змісту апологетичні тексти і я можу виставити на противагу вашим текстам. Якби це щось вирішувало. Ніхто нікого тут непереконає нівчому. Кожен захищає своє. Тож краще залишити як воно є. :)

Андрій
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 01 січня 2009, 21:47

Повідомлення Андрій » 01 січня 2009, 23:48

Тож краще залишити як воно є.

А як же відстоювати Українську Православну Церкву від нападів Російської та Латинської Церков?

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Повідомлення newroman » 01 січня 2009, 23:53

:ROFL:
Відстоювати треба не тільки словами а і на ділі.
Завтра день буде. Їду до Манявського Скита. А зара треба спати іти.
Добраніч!

Xrystia
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 24 листопада 2008, 20:38
Звідки: Neapol'

Повідомлення Xrystia » 02 січня 2009, 02:02

mmm82 писав:

Я згадав тільки конкретний випадок - монастир у Мукачеві (колишній василіянський), що зараз зайняли його православні матушки. На їхньому цвинтарі навіть збереглися василіянські поховання... Чий він був до їхнього приходу? Хто його загарбав???

Bratja,sxamenit'sja!!!Slyxaute,a xiba ne e slywnoju dymka,wo to vwe nema riznuci xto wo pobydyvav?Ny,prosto ja byla v tomy Mykachivs'komy monasturi,byla tam i na cvuntari i tam diusno e poxovannja otciv vasul'jan.teper ja sobi dymaju,wo nema riznuci xto teer tam e,golovne,wob na slavy Bowy!!!Pravoslavni tew jak mu - LJUDU,a ne Zviri.Dymaju, pro ce svidcut' tou fakt,wo na tomy taku cvuntari we zbereglus' mogulu poperednix nasel'nukiv monasturja.Mowe to tak malo bytu,wobu ceu monastur pereuwov same do cux ryk?!Mowe jakbu vin zaluwuvsa NICHUM,to fyndamebty z nego vwe bu sja ne luwulo.Xtos' menimowe skazatu,kolu same vin pereuwov do ryk pravoslavnux sester???Mowe v tou chas kolu nawy cerkvy Zlikvidyvalu'.
Ale vse,jakwo wykatu istoruchny pravdy.To nibu taku nema greko-kat. monasturja na nawux terenax,jaki bu zaraz fynkcionyvalu i bylu pobydovanuu pravoslavnumu.Na skil'ku ja prugadyju vsi nawi monasturi e abo novopobydovani(znachna kil'kist' monasturiv zhinochux zgromadwen'),abo z davn'oju istorieju,jaki duvom vstojalu(Yniv,Krexiv),abo jaki bylu perebydovani z bydunkiv wertvodavciv(monastur ss.redemptorustok y L'vovi),abo jakuxos' inwux bydivel'(monastur oo. redemptorustiv y L'vovi).
"Jakwo y vas v dywi mur,vu vsjudu vdoma!I vsjudu vil'nuu!Bo tou,xto ne mae mury,dywe zalewnuu,adwe palae bawannjam robutu zlo.Krawe vuprominjuvatu dobro."L.Hyzar

Андрій
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 01 січня 2009, 21:47

Повідомлення Андрій » 02 січня 2009, 08:47

Відстоювати Українську Православну Церкву від нападів Російської та Латинської Церков, котрі є знаряддям державних мужів тих країндля загарбання нашої держави

Відстоювати треба не тільки словами а і на ділі

Newroman, я так не зрозумів, чи є заклик від предстоятеля, рішення собору чи синоду УПЦ (а можливо всіх трьох одразу) про те, що її чи їх необхідно відстоювати від нападів Російської та Латинської Церков, чи це Ваша власна ініціатива? Без благословення священноначалія неварто починати таке серйозне діло.
Якщо немає офіційного рішення УПЦ, то незрозуміло, чому мовчить священноначаліє на такі напади?
А Ви про такі напади повідомляли в компетентні органи?

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Повідомлення newroman » 02 січня 2009, 16:20

Yniv,Krexiv),

Христю, якраз ці монастирі і були засновані православними ченцями з Києва, і Унів, і Крехів, і Страдч, і Гошів, і інші, тільки про це чомусь замовчується.

Щоб відстоювати православну віру непотрібний заклик, потрібно любити свій народ, свою Батьківщину, шанувати дідів-прадідів і зберігати прадідівську віру православну. Без православя немає України.
:x

Малий
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 218
З нами з: 03 травня 2008, 08:41

Повідомлення Малий » 02 січня 2009, 16:52

newroman писав:Щоб відстоювати православну віру непотрібний заклик, потрібно любити свій народ, свою Батьківщину, шанувати дідів-прадідів і зберігати прадідівську віру православну. Без православя немає України. :x
:fool:

можна уточнити, яку саме "віру православну" ти збираєшся захищати? УПЦ (МП), УПЦ КП, УАПЦ??? -- бо я шось не можу збагнути...

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Повідомлення newroman » 02 січня 2009, 17:04

можна уточнити, яку саме "віру православну" ти збираєшся захищати? УПЦ (МП), УПЦ КП, УАПЦ??? -- бо я шось не можу збагнути...

Ці церкви, що ви назвали є Православними Церквами, а не вірами. Віра Православна. Між ними немає ніяких догматичних розходжень.

Аватар користувача
NetomaN
новик
новик
Повідомлень: 22
З нами з: 29 грудня 2008, 20:45
Контактна інформація:

Повідомлення NetomaN » 02 січня 2009, 17:06

Малий яка різниця, православний він і в Африці православний :roll:

Малий
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 218
З нами з: 03 травня 2008, 08:41

Повідомлення Малий » 02 січня 2009, 17:34

newroman писав:Ці церкви, що ви назвали є Православними Церквами, а не вірами. Віра Православна. Між ними немає ніяких догматичних розходжень.

так що ж ти тоді захищаєш? можеш коротенько висвітлити?
і яка з цих церков є носієм віри твоїх дідів-прадідів?

п.с. до мене можна звертатись на ТИ.

Малий
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 218
З нами з: 03 травня 2008, 08:41

Повідомлення Малий » 02 січня 2009, 17:38

NetomaN писав:Малий яка різниця, православний він і в Африці православний :roll:

:D -- було б не погано...
В Африку всіх православних!

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Повідомлення newroman » 02 січня 2009, 17:39

Усі докупи взяті.
Спаси Господи!

8)
А нас усюди повно.
Скоро і до Риму доберемось.

Аватар користувача
NetomaN
новик
новик
Повідомлень: 22
З нами з: 29 грудня 2008, 20:45
Контактна інформація:

Повідомлення NetomaN » 02 січня 2009, 17:41

Малий не переживай в Африці також є православні :D

Малий
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 218
З нами з: 03 травня 2008, 08:41

Повідомлення Малий » 02 січня 2009, 17:47

newroman писав:А нас усюди повно.
Скоро і до Риму доберемось.

:crazy: -- сам поняв, шо написав?

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Повідомлення newroman » 02 січня 2009, 17:51

Що страшно стало 8)

Андрій
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 01 січня 2009, 21:47

Повідомлення Андрій » 02 січня 2009, 19:47

Що страшно стало

Та ні, не страшно. Чого боятися?

Скоро і до Риму доберемось

А у Вас є проблеми із працевлаштуванням чи оплатою праці в Україні? У мене багато приятелів, які працювали і працюють в Римі, так що можу Вам радо посприяти.

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Повідомлення newroman » 02 січня 2009, 20:02

А у Вас є проблеми із працевлаштуванням чи оплатою праці в Україні? У мене багато приятелів, які працювали і працюють в Римі, так що можу Вам радо посприяти.

Непогано б було. :)

Xrystia
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 24 листопада 2008, 20:38
Звідки: Neapol'

Повідомлення Xrystia » 02 січня 2009, 20:04

NetomaN писав:Малий яка різниця, православний він і в Африці православний :roll:

ja sama greko - katoluk,ale zaraz perebyvaju v otocheni mauwe vukljuchno katolukiv i znaete taka gordist' probuvae za te,wo ja pravoslavna.wo ja e predstavnukom xrustuans'kogo Sxody :Yahoo!:
I vzagali,za slovamu Ivana Pavla II,ljudstvo chu svit mae duxatu dvoma rivnovawnumu lehenjamu,mova za katoluc'ky ta pravoslavny cerkvu.Otwe,z cux sliv vupluvae,jakwo odny z nux papljuwutu abo zaturatu vawnist',to nixto nichgo sobi lipwe ne zrobut'. chu ni?!
"Jakwo y vas v dywi mur,vu vsjudu vdoma!I vsjudu vil'nuu!Bo tou,xto ne mae mury,dywe zalewnuu,adwe palae bawannjam robutu zlo.Krawe vuprominjuvatu dobro."L.Hyzar

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Повідомлення newroman » 02 січня 2009, 20:10

Саме так Христю. Хай живе Єдина Свята, Соборна і Апостольська Церква Христова !
:Rose:

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 31 липня 2009, 09:20

Нарікання Московського патріярха, що, мовляв, у Західній Україні неможливо побудувати хоча б одного православного храму http://gazeta.ua/index.php?id=302057
Дивина... %)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
отець Роман
дописувач
дописувач
Повідомлень: 88
З нами з: 16 листопада 2008, 15:40
Звідки: м. Кременчук
Контактна інформація:

Повідомлення отець Роман » 03 серпня 2009, 12:57

Знаєте, мене теж зачепило те все, що ви тут понаписували...
Але вибірково дочитавши до кінця - запитую - що це все ВАМ дало? Бога прославили, Церкву, себе? Зменшили кількість гріхів, абортів, алкоголіків?..
Прошу вас, думайте що пишете. Це ж все-таки наш форум, наш спільний, як спільний дім, ми всі тут "живемо", принаймні час від часу, тому давайте жити дружно!
Сину! Ти є позичений! - слова бл. памяті митрополита Андрея

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 18 серпня 2009, 13:05

Когда меня спрашивают, можно ли заходить в униатскую или раскольническую церковь, я отвечаю: единственный случай, когда можно зайти - это когда твой родственник венчается или хоронить надо. Ты зашел, постоял, ты уважаешь покойника, но не молишься с ними, не подходишь под благословение священника - просто присутствуешь, ты не дикарь"


арх. Августин.РПЦ(Лвівський)

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Повідомлення solist-vokalist » 15 вересня 2009, 23:07

Свідома політика московських православних щодо греко-католиків вперто і нахабно здійснюється уже протягом років. Шкода лишень, що хороші люди потрапляють на такі вудочки і не здатні всього зрозуміти. Бог один, однак дороги до нього у нас різні. Сподіваю, що колись усі ми йтимемо до нього єдиною дорогою, яку провадить єдина католицька церква. А поки що давайте не заважати одне одному іти своїми дорогами.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 16 вересня 2009, 08:54

Я із задоволенням відвідую при можливості католицькі храми. В них відчувається молитва віків і це нікуди не зникає, воно тільки накопичується і дає людині благо. Навіть невіруюча людина це відчуває, хоч трактує по-своєму.А православні храми МП?В них така агресія відносно "іновірців", що краще такий храм минути, гріха по далі. Навіть в таких святих місцях, як Почаїв чи Києво-Печерська лавра, подячну службу не відправлять, коли ти уніат чи ім"я твоє якесь не таке...
А побувати всюди цікаво. Ми в Одесі навіть у мечеть зайшли. Там був черговий чи паламар по-нашому. Люб"язно нас поводив, усе показав, тільки мені дав халат накинути. Таке приємне враження залишилося! Я й біля синагого у Празі була, в середину не заходили, не знаю чи це можна, але пооглядали все, що змогли. "Бог - один" - написано на білосніжній мечеті. Думаю, хто з Богом, завжди знайде спільну мову. Такий приклад нам показав Папа Іван Павло, який під час візиту до Києва приймав представників усіх вір і конфесій, всіх, хто йшов на діалог.
По одному з каналів Тб показували релігійну передачу з батюшкою,який відповідав на питання вірян. Коли зателефонувала жінка й спитала чи можна перехреститися біля автокефальної церкви, він сказав - ні, адже це - "раскольническая церковь". Думаю, коментарі зайві. От вам і любов Божа!
Не бійтеся!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 16 вересня 2009, 09:06

прочанка писав: Коли зателефонувала жінка й спитала чи можна перехреститися біля автокефальної церкви, він сказав - ні, адже це - "раскольническая церковь". Думаю, коментарі зайві. От вам і любов Божа!


І от потім через такі чи інші "подвиги" РПЦ характеризує дехто як секту, що закрита на діалог з іншими...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Повідомлення solist-vokalist » 16 вересня 2009, 11:15

Справді такі подвиги батюшок чи часом і самих вірних і породжують таку штучну взаємну ворожнечу. Саме тоді ми і забуваємо, що маємо допомагати іншим йти до Бога, а не осуджувати ту дорогу (Церкву), яку вони собі обрали, або обрали за них прародичі. Осуджувати думаю варто тих, хто спричинилися до поділу єдиної церкви.

Kaktus
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 183
З нами з: 05 березня 2010, 10:05

Re: Греко-католичество и Православная Церковь на Зап. Украине

Повідомлення Kaktus » 16 березня 2010, 19:56

Newroman-ану
Українська Церква ніколи не зривала єдності з Апостольським Престолом. Жодного документу не існує. Після того як викляв Керулярія кардинал Гумберт да Сілва Кандіда відвідав Київ, де радісно прийнятий князем Ізяславом, владиками і народом. …
Власне польські й грецькі підступи призвели до Берестейської Унії в часі якої два єпископи перейшли в схизму. А дотого схизма як така не існувала в Україні. Власне після Берестейської Унії і виникла схизматицька церква в Україні, єрархію якої пізніше відновив подвійний турецько-московський агент єрусалимський патріарх Теофан.
… Ми уніатами ніколи не були, бо і такзвана унія, або з’єднання було лише черговим підтвердженням українського католицтва. …


Документу про розрив із Римом не існує тому, що його і бути не могло – Київська митрополія була лише однією частиною Вселенського патріархату з усіма наслідками для відносин із Римом. Та й не існує таких документів і в інших православних Церков – наприклад, в болгарської чи сербської. Розповідь про повернення Гумберта через Київ щось дуже нагадує апокрифічну подорож Андрія з Константинополя через Київ до Риму – це як із Києва їхати до Львова через Москву. Маєте рацію, цитую Вашу обмовку а ля Фройд: «польські … підступи призвели до Берестейської Унії». А навіщо ж взагалі була потрібна унія, якщо по-вашому наша Церква і до неї була католицькою – де тут здоровий глузд ? Чомусь у Римі про це не знали. Адже ще в часи короля Данила папа римський закликав наших західних сусідів до хрестового походу проти «схизматиків» - галичан.

Kaktus
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 183
З нами з: 05 березня 2010, 10:05

Re: Греко-католичество и Православная Церковь на Зап. Украине

Повідомлення Kaktus » 16 березня 2010, 20:03

схизматики відколовшись від Єдиної Христової Церкви самі себе прирекли на дроблення і зникнення. Волосся на голові стає дибки коли глянути скільки є «православних» деномінації і на їхню боротьбу і взаїмну ненависть. «Православні» секти або підпорядкують Антихристовому проводові (Історичний досвід підпорядкування ісламу і комунізму вони вже мають), або взагалі зникнуть. Бо обітниці про незнищимість вони не мають.


Це ще питання, де є дроблення. Не кажучи вже про «догналітів», «ковпаківців», «Вірний останок» і т. п. в УГКЦ, подивіться на постання численних утворень в Католицькій Церкві – «секулярних інститутів», «харизматичних рухів», на ворогування чинів між собою (згадаймо лише, як францісканці зруйнували багатообіцяючу єзуїтську місію в Китаї у 18-му ст.). Інколи все це дуже нагадує сектантство, бо кожне таке утворення намагається представити себе як спасителя Церкви та практикувати свою власну духовність. Насправді ж є тільки одна духовність, бо є тільки один Дух – це духовність цілої Церкви. А постійні чвари між "консерваторами" і "модерністами" - це що, не глибокий розкол ?
Чому це Ви ображаєте світову релігію іслам, котра налічує понад мільярд послідовників ? Католицька Церква, як і Православна, дуже поважає наших братів-мусульман, як видно з постанови 2-го Ватиканського собору „Nostra aetate“, цитую пункт 3:
«Церква з ціненням розглядає також мусульман, котрі поклоняються єдиному Богові, живому й будучому по собі, милосердного й всемогутнього, Творця неба і землі, що говорив до людей, також таємним рішенням котрого (вони) намагаються підкоритися цілим духом, як Богові підкорився Авраам, до котрого себе охоче відносить ісламська віра. Ісуса, котрого хоч і не визнають як Бога, почитають однак як пророка, і вшановують його дівственну матір Марію та інколи також побожно її закликають. Понад це вони очікують Дня (Страшного) Суду, коли Бог відплатить усім воскреслим людям. Тому вони цінують моральне життя й найбільше поклоняються Богові в молитві, милостині й пості.
Якщо, отже, на протязі віків між християнами та мусульманами постали немало незгод і неприязней, священносвятий собор заохочує всіх, щоб, забуваючи минуле, щиро вправлялися в обопільному розумінні та спільно охороняли й сприяли соціальній справедливості для всіх людей, моральним благам і також мирові й свободі».
Щодо комуністів, то їм підпорядковувалися далеко не тільки православні, а й католики у комуністичних країнах. Наприклад, у суперкатолицькій Польщі між римо-католицьким духовенством за деякими оцінками існувало до 3 тисяч агентів польського КГБ. Логічно було б зробити висновок, що багато з них тепер перейняли нові завдання на Україні.
А обітниця незнищенності була дана цілій Христовій Церкві, не тільки Західній. Хоча в останні часи можна спостерігати, як ця остання розсипається буквально на очах. В розвинутих країнах церкви порожніють, не в останню чергу через постійні скандали з педофілами в сутанах. А в третьому світі католики масово переходять у секти, особливо в Латинській Америці. Так що, на мою думку, в католиків може бути тільки одна надія на спасіння – возз’єднання з Східною Церквою, звідки прийде чиста, незіпсована надмірним модернізмом віра апостолів – віра Петра.


Повернутись до “Українські традиційні Церкви”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей