Відносини УПЦ (МП) та УГКЦ

УПЦ КП, УПЦ МП, УАПЦ

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 27 вересня 2009, 16:14

Стосовно ж історії Церкви, то я висловлюю свої думки, які грунтуються на історичних фактах. Тому, будь ласка, добирайте на свою користь більш вагомі арнументи, ніж емоції.


Ну тоді наводьте згадані вами факти, бо саме ваші слова більш нагадують емоції без яких-небудь вагомих доказів. Та й процитувати Євангеліє тут кожен зможе, причому навіть рідною українською мовою....
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Повідомлення Sotnik » 27 вересня 2009, 17:41

Ваша правда, я дійсно іноді буваю більш емоційним ніж потрібно, вибачте. Але, як кажуть, факти-річ уперта, тому, якщо буде Божа милість і Ваше бажання то поспілкуємось на цю тему. Думаю, що на форумі буде корисним такий підрозділ, як Історія Церкви, де можно було б розглядати і аналізувати окремо історію Католицької, Греко-Католицької та Православної Церков.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 27 вересня 2009, 19:49

Sotnik писав: і аналізувати окремо історію Католицької, Греко-Католицької та Православної Церков.


Але ж Православна Церква багатогалузева зі своїми патріархатами, це ж не є однорідне явище, як знаємо.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Повідомлення Sotnik » 27 вересня 2009, 20:16

[quote] mykil
Але ж Православна Церква багатогалузева зі своїми патріархатами, це ж не є однорідне явище, як знаємо.[/quote]

Це і є, на мій погляд, наслідки недовершеного ієрархичного строю Православної Церкви. Тобто в Церкві має бути один єпископ, який здійснює загальне керування Церквою. Натомість Православна Церква має таке: від’єдналась Україна від Росії - з’явився свій "незалежний" Патріарх (УАПЦ); знову увійшла в состав Росії, але незалежний Патріарх залишився; вдруге від’єдналась - ще один "незалежний" Патріарх (УПЦ КП). Маємо на одній Україні вже двох незалежних православних Патріархів і, крім того, ще і Московський Патріарх, який духовно окормляє велику частину УПЦ.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 23 грудня 2009, 17:30

Шкода тільки, що РПЦ боїться не раз правди про себе, що випливає з "унії" із Кремлем...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Witysław
новик
новик
Повідомлень: 26
З нами з: 05 січня 2010, 21:26

Повідомлення Witysław » 06 січня 2010, 00:22

мені остатнім часом взагалі язик не повертаєтсья назвати РПЦ церквою. :(
Як люди, які проповідують слово і діяння Христа, можуть чинити зовсім наоборот ? :evil:

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 06 січня 2010, 00:54

Частково це стосується і цієї наболілої теми http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=1612&start=0
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

taras007
новик
новик
Повідомлень: 26
З нами з: 09 січня 2010, 00:42

Re: Як РПЦ і КГБ нищили нашу Церкву

Повідомлення taras007 » 11 січня 2010, 20:52

РПЦ - Церква тісно пов'язана з державою.

Kaktus
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 183
З нами з: 05 березня 2010, 10:05

РПЦ не винна

Повідомлення Kaktus » 16 березня 2010, 18:22

Якщо добре подумати, то РПЦ можливо й зовсім не була винна у ліквідації УГКЦ 1946 р., бо жила під страшним сталінським режимом, який дозволив цій Церкві існувати лише під жорстким державним контролем. РПЦ була об'єктом, а не суб'єктом тих подій - інструментом, а не ініціатором переслідування УГКЦ.
Комуністи вбили понад 27 000 священиків і багатьох єпископів РПЦ - це число в сотні раз перевищує жертви з клиру УГКЦ. Довоєнні переслідування Церков були набагато кривавішими за повоєнні утиски, бо під час війни ставлення Церкви до держави змінилося в кращу сторону.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: РПЦ не винна

Повідомлення romanm » 16 березня 2010, 18:35

Kaktus писав:Якщо добре подумати, то РПЦ можливо й зовсім не була винна у ліквідації УГКЦ 1946 р

Також , якщо подумати, Люцифер, повстав проти тиранії Бога, та й хіба він винен, що хотів бути як Бог? Що тут поганого? На рахунок знищених священиків УгкЦ і РпЦ Ви мене дивуєте своїми дописами. Як Ви можете зрівнювати РПЦ, яка , нпр, підтримувалася царями і уніятів, які були ВзагалІ!!!! заборонені на території Імперії Російької? Яке може бути тут співвідношення?

http://www.cerkva.od.ua/index.php?optio ... &Itemid=52

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: РПЦ не винна

Повідомлення о.Олег » 18 березня 2010, 14:23

Kaktus писав:Якщо добре подумати, то РПЦ можливо й зовсім не була винна у ліквідації УГКЦ 1946 р., бо жила під страшним сталінським режимом, який дозволив цій Церкві існувати лише під жорстким державним контролем. РПЦ була об'єктом, а не суб'єктом тих подій - інструментом, а не ініціатором переслідування УГКЦ.
Комуністи вбили понад 27 000 священиків і багатьох єпископів РПЦ - це число в сотні раз перевищує жертви з клиру УГКЦ. Довоєнні переслідування Церков були набагато кривавішими за повоєнні утиски, бо під час війни ставлення Церкви до держави змінилося в кращу сторону.

можна і так говорити, чому ж ні. Однак є різниці між сокирою (нормально - теслярський інструмент), яку використано як інструмент вбивства і установою, яка упала перед тиском держави і стала "інструментом" переслідування. Попри те, що Ви користуєтесь у гілочках Форуму по відношенні до слуг Божих Шептицького і Пія ХІІ зовсім іншою логікою (що відкриває дуже цікаві горизонти розмови про готтентотську мораль Ваших дописів :( ), тут прослідковується і той факт, що Ви закриваєте очі на те, що РПЦ святкує 1946 рік, а не плаче над ним, що дає підстави мені грішному поставити під сумнів те, що Ви дійсно "добре подумали" над темою
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Kaktus
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 183
З нами з: 05 березня 2010, 10:05

Re: Як РПЦ і КГБ нищили нашу Церкву

Повідомлення Kaktus » 19 березня 2010, 18:10

тут прослідковується і той факт, що Ви закриваєте очі на те, що РПЦ святкує 1946 рік, а не плаче над ним, що дає підстави мені грішному поставити під сумнів те, що Ви дійсно "добре подумали" над темою


Маєте рацію. Я не знав, що вони святкують 46-ий рік. Але мені важко в це повірити, звідкіля взята ця інформація ? Бо святкувати їм немає чого, алде все те насильницьке "возз'єднання" під час Перестройки лопнуло як мильна булька.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Як РПЦ і КГБ нищили нашу Церкву

Повідомлення romanm » 19 березня 2010, 18:19

Маєте рацію. Я не знав, що вони святкують 46-ий рік. Але мені важко в це повірити, звідкіля взята ця інформація ? Бо святкувати їм немає чого, алде все те насильницьке "возз'єднання" під час Перестройки лопнуло як мильна булька.[


СВяткують, чи не святкують, але от.

Важнейшим событием церковной жизни 1946 года явился Львов¬ский Собор. Во время Великой Отечественной войны часть униатского духовенства скомпрометировала себя сотрудничеством с оккупацион¬ным режимом. Греко-католическая иерархия была связана с сепара¬тистским оуновским движением, которое возглавил Степан Бендера. В результате многие священнослужители-униаты, в том числе и еписко¬пы, подверглись репрессиям. Часть униатского духовенства была репрессирована за действительную связь с сепаратистским оуновским движением, многие пострадали невинно.
По инициативе униатского священника Гавриила Костельника, в мае 1945 года во Львове образовалась инициативная группа униатского духовенства. Во главе группы стояли также священники Антоний Пельвецкий и Михаил Мельник. К марту 1946 года группа насчитывала уже 986 священников. Целью ее было упразднение унии и воссоединение греко-католиков с Православной Церковью. В канун Собора руководи-тели инициативной группы воссоединились в Киеве с Матерью-Церко¬вью. Во Владимирском соборе Киева была совершена хиротония иеро¬монаха Антония Пельвецкого во епископа Станиславского и иеромона¬ха Михаила Мельника – во епископа Самборско-Дрогобычского.
Львовский Церковный Собор открылся 8 марта. В нем участвовало 216 священников и 19 мирян. Председательствовал протопресвитер Гавриил Костельник. Собор возглавил Экзарх Украины митрополит Киевский Иоанн, епископ Львовский и Тернопольский Макарий (Оксиюк), епископ Мукачевский и Ужгородский Нестор (Сидорук), а также новохиротонисанные епископы Антоний и Михаил. Собор вы¬нес постановление: «Церковная уния была навязана нашему народу в XVI столетии римско-католической шляхетской Польшей, как мост, ведущий к колонизации и латинизации нашего украинского и бело¬русского народа; ...в теперешней нашей ситуации, когда, благодаря ге¬роическим подвигам и славной победе Советского Союза, все украин¬ские земли объединены и украинский народ стал хозяином на всех своих землях, было бы неразумно в дальнейшем поддерживать униат¬ские тенденции... Исходя из этих положений, Собор постановил от¬менить постановления Брестского Собора 1596 года, ликвидировать унию, отойти от Рима и возвратиться в нашу отцовскую Святую Пра¬вославную веру и Русскую Православную Церковь». Воссоединение униатского духовенства состоялось в храме святого Юра 9 марта. Миллионы мирян, тысячи священнослужителей через три с половиной века после насильственного отторжения от Православия вернулись в лоно Матери-Церкви.
Главный деятель воссоединения протопресвитер Гавриил Костель¬ник родился в 1886 году. Происходил он из бачванских (югославских) русин. Образование получил на богословском факультете Загребского университета, во Львовской духовной академии и на философском фа-культете во Оренбурге, где его удостоили докторской степени. Это был превосходно образованный богослов, церковный историк, философ и поэт. В сан пресвитера он был рукоположен в 1913 году и с тех пор священствовал во Львове до 1930 года, состоял профессором Львовской Богословской академии. Изучение творений святых отцов убедило его в том, что Православие хранит в неповрежденной чистоте веру Древ¬ней Церкви. Свои богословские воззрения Костельник высказывал в печатных трудах, и в 1930 году был за это лишен профессорской кафе¬дры. Хотя его лишили возможности публиковать свои работы, посвя¬щенные критике католической доктрины, в 30-е годы он написал большую часть своих богословских трудов. У отца Гавриила сложилось твердое убеждение в богословской несостоятельности и беспочвеннос¬ти унии, в ее антицерковной и антинациональной природе и в неиз¬бежности ее гибели. После окончания войны протопресвитер Гавриил Костельник сразу же приступил к великому делу воссоединения укра¬инских греко-католиков с Православной Церковью-Матерью. Ревност¬ные труды по укреплению церковного единства в Галиции он продол¬жил и после Львовского Собора.
20 сентября 1948 года великого поборника Православия настигла месть врагов Церкви. Он был убит возле храма Преображения, в кото¬ром только что совершил Божественную литургию, своей кровью запе¬чатлев верность Вселенскому Православию (ст.101)


Московская духовная семинария
Сектор заочного обучения
Профессор протоиерей
Владислав Цыпин
История Русской Церкви
XX век
Учебное пособие для студентов 4 класса

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: Як РПЦ і КГБ нищили нашу Церкву

Повідомлення Yuriy D » 19 березня 2010, 20:57

Kaktus писав:Маєте рацію. Я не знав, що вони святкують 46-ий рік. Але мені важко в це повірити, звідкіля взята ця інформація ? Бо святкувати їм немає чого, алде все те насильницьке "возз'єднання" під час Перестройки лопнуло як мильна булька.

І 1946 рік святкують, і псевдособор вважають легітимним, і Г. Костельника канонізують :(
Почитайте інтервю арх. Львівського Августина присвячене цим подіям http://www.blagovest-info.ru/index.php?ss=2&s=5&id=5011
ІМХО поки вони залишаються на такій позиції, нам ще довго буде важко знайти спільну мову.

Anatolius
дописувач
дописувач
Повідомлень: 114
З нами з: 12 березня 2010, 12:09
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Як РПЦ і КГБ нищили нашу Церкву

Повідомлення Anatolius » 19 березня 2010, 23:27

Нещодавно в процесі однієї розмови з православними з УПЦ МП, один зних сказав такі слова (можу зацитувати бо це було в електронному вигляді):
"о том, что в 1989-90х гг. униаты забрали у Русской Церкви назад только те храмы, которые сами же для себя и строили, я уже многократно читал (до сих пор в антиуниатских заявлениях митр. Иларина Алфеева и др.московских иерархов эти факты старательно замалчиваются).
А вот еще интересные данные о «Львовском псевдособоре» 1946 года. Оказывается, с целью успешного проведения собора в составе делегатов было не менее 60—70% агентуры НКВД...
http://www.zn.ua/3000/3690/68803/
по-моему, православным пора пересмотреть свое отношение к Львовскому точно что псевдособору, признать свою долю неправоты и заняться конструктивным диалогом с греко-католиками."
Не буду називати імя хто це сказав, але це дуже перегукується зі словами одного священика з УПЦ (МП), які були надруковані в числі "Патріярхату" присвяченому 20-ти літтю виходу з підпілля УГКЦ. Ми тоді написали його псевдо, але скажу Вам це слова досить відомого православного священика в Українію. Так, що не варто всіх косити під одну гребінку - всюди є люди, які хочуть знати правду і жити згідно неї.

Anatolius
дописувач
дописувач
Повідомлень: 114
З нами з: 12 березня 2010, 12:09
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Як РПЦ і КГБ нищили нашу Церкву

Повідомлення Anatolius » 19 березня 2010, 23:30

Yuriy D писав: і Г. Костельника канонізують :(

А Костельника не канонізують, кажуть шо коли "порилися" в його архіві, який зараз в Москві, то жахулися і зрозуміли, шо канонізувати його не можна бо він той православним (конфесійно, а може й онтологічно - навряд чи ми вже будемо колись це знати...) не був якшо на то пішло в своїх міркуваннях. Це була така емоційна ідея арх. Августина, але з того ніц не буде.

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: Як РПЦ і КГБ нищили нашу Церкву

Повідомлення Yuriy D » 20 березня 2010, 00:21

Anatolius писав:Нещодавно в процесі однієї розмови з православними з УПЦ МП, один зних сказав такі слова (можу зацитувати бо це було в електронному вигляді):
"о том, что в 1989-90х гг. униаты забрали у Русской Церкви назад только те храмы, которые сами же для себя и строили, я уже многократно читал (до сих пор в антиуниатских заявлениях митр. Иларина Алфеева и др.московских иерархов эти факты старательно замалчиваются).
А вот еще интересные данные о «Львовском псевдособоре» 1946 года. Оказывается, с целью успешного проведения собора в составе делегатов было не менее 60—70% агентуры НКВД...
http://www.zn.ua/3000/3690/68803/
по-моему, православным пора пересмотреть свое отношение к Львовскому точно что псевдособору, признать свою долю неправоты и заняться конструктивным диалогом с греко-католиками."
Не буду називати імя хто це сказав, але це дуже перегукується зі словами одного священика з УПЦ (МП), які були надруковані в числі "Патріярхату" присвяченому 20-ти літтю виходу з підпілля УГКЦ. Ми тоді написали його псевдо, але скажу Вам це слова досить відомого православного священика в Українію. Так, що не варто всіх косити під одну гребінку - всюди є люди, які хочуть знати правду і жити згідно неї.

Звичайно, всюди є люди які хочуть жити згідно правди :) Трохи шкода що ви не скажете хто це - цікаво було би почитати - по цій темі у мене була довга дискусія з православними на форумі Кураєва.
Хоча з іншого боку, як люблять казати православні, "ето только частное мнение" , офіційна позиція РПЦ є іншою і вона відображається і в словах митр. Іларіона і в словах арх. Августина :(

Anatolius
дописувач
дописувач
Повідомлень: 114
З нами з: 12 березня 2010, 12:09
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Як РПЦ і КГБ нищили нашу Церкву

Повідомлення Anatolius » 20 березня 2010, 10:52

Yuriy D писав:Звичайно, всюди є люди які хочуть жити згідно правди :) Трохи шкода що ви не скажете хто це - цікаво було би почитати - по цій темі у мене була довга дискусія з православними на форумі Кураєва.
Хоча з іншого боку, як люблять казати православні, "ето только частное мнение" , офіційна позиція РПЦ є іншою і вона відображається і в словах митр. Іларіона і в словах арх. Августина :(

Не хочу називати, бо не мав на це згоди. Тут ще така проблема, коли я шукав автора з боку православних для того номеру, то питав багатьох і дехто був не проти щось сказати, але посилались що насправді мало знають про справжній перебіг подій (тобто розуміють, що щось не те було, але...), а тільки те що вчили в семінаріях. Тому думаю добре було б зі свого боку більше популяризувати всі документи, які вдалось відкрити поки не закрились архіви при нашій новій владі.
А щодо офіційної позиції, то мене особисто турбує не так те, що останнім часом звучить з уст митрополита Іларіона, а те що нічого не звучить з уст Ватиканських речників. Після поїздки Іларіона в Рим, ми знаємо тільки те що він сказав свою позицію. Так само нунцій в інтервю "УТ" на пряме запитання по цьому питанню відповів неясно. Хоча "кажуть", шо він мав на увазі те, що це внутрішня справа УГКЦ і МП і Рим в це пхатися не збирається. От якщо б таке почути ще раз і чітко:) Без дипломатії:)

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: Як РПЦ і КГБ нищили нашу Церкву

Повідомлення Yuriy D » 21 березня 2010, 14:17

Anatolius писав:А щодо офіційної позиції, то мене особисто турбує не так те, що останнім часом звучить з уст митрополита Іларіона, а те що нічого не звучить з уст Ватиканських речників. Після поїздки Іларіона в Рим, ми знаємо тільки те що він сказав свою позицію. Так само нунцій в інтервю "УТ" на пряме запитання по цьому питанню відповів неясно. Хоча "кажуть", шо він мав на увазі те, що це внутрішня справа УГКЦ і МП і Рим в це пхатися не збирається. От якщо б таке почути ще раз і чітко:) Без дипломатії:)

Думаю чітко і "без дипломатії" він цього не скаже - мабуть боїться щоб це не пошкодило діалогу між Ватиканом і Москвою. :(
В цих питаннях получається парадокс - Москва апелює напряму до Риму, а там вважають що це не їхня справа. ІМХО, так воно і є - це справа УГКЦ і РПЦ.
Відносно того що так навчають священників в семінарії - воно і не дивно (та й напевно історія не є основними предметом вивчення). Спочатку треба щоб помінялася позиції ієрархів РПЦ, а вона, як казав в одному інтерв'ю Блаженнійший Л. Гузар - за 20 років зовсім не змінилася, і постійно звучать ті самі нічим необґрунтовані закиди про сотні відібраних "православних" храмів...

Anatolius
дописувач
дописувач
Повідомлень: 114
З нами з: 12 березня 2010, 12:09
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Як РПЦ і КГБ нищили нашу Церкву

Повідомлення Anatolius » 21 березня 2010, 14:25

Думаю чітко і "без дипломатії" він цього не скаже - мабуть боїться щоб це не пошкодило діалогу між Ватиканом і Москвою. :(

Ось на тему цього діалогу є хороша стаття http://www.cerkva.od.ua/index.php?optio ... &Itemid=63
Вона також була українською в "Патріярхаті" №6 2009.
і постійно звучать ті самі нічим необґрунтовані закиди про сотні відібраних "православних" храмів...

Не сотні, а тисячі!!! "Разгромлєни трі єпархії!!!":)

Kaktus
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 183
З нами з: 05 березня 2010, 10:05

Re: Як РПЦ і КГБ нищили нашу Церкву

Повідомлення Kaktus » 26 березня 2010, 09:53

Попри те, що Ви користуєтесь у гілочках Форуму по відношенні до слуг Божих Шептицького і Пія ХІІ зовсім іншою логікою (що відкриває дуже цікаві горизонти розмови про готтентотську мораль Ваших дописів


Не ображайте готтентотів расистськими байками - вони стали жертвами першого геноциду 20-го століття, який влаштувала Німеччина в Намібії (тодішня їхня колонія Південно-Західна Африка), і мораль уних була і є нормальна - загальнолюдська, викарбувана Богом в серці кожної людини. А логіка в мене є, і вона така: нацистський режим ніколи не нищив і не контролював Католицьку Церкву так, як це зробив комуністичний режим із РПЦ. Скільки католицьких єпископів стали мучениками під час панування нацизму в Європі ? Я не знаю ні одного.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Як РПЦ і КГБ нищили нашу Церкву

Повідомлення viter » 26 березня 2010, 10:05

А скільки єпископів РПЦ стало мучениками під час панування комуністичного режиму?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Як РПЦ і КГБ нищили нашу Церкву

Повідомлення о.Олег » 26 березня 2010, 15:51

Kaktus писав:
Попри те, що Ви користуєтесь у гілочках Форуму по відношенні до слуг Божих Шептицького і Пія ХІІ зовсім іншою логікою (що відкриває дуже цікаві горизонти розмови про готтентотську мораль Ваших дописів

Не ображайте готтентотів расистськими байками - вони стали жертвами першого геноциду 20-го століття, який влаштувала Німеччина в Намібії (тодішня їхня колонія Південно-Західна Африка), і мораль уних була і є нормальна - загальнолюдська, викарбувана Богом в серці кожної людини.

перепрошую - не хотів Вас образити. Просто звернув увагу на те, що при розмові про проблематику православних Ви поводитеся виважено і лагідно (в бік возхваляння, всепрощення), а при розмові про католиків - вимогливі і нетерпимі. Вибачте, якщо помиляюся. Тим більше - не мав на увазі народ, а термін, який чомусь ввійшов у світ саме під такою назвою, хоча розумію, що нормально міг увійти і під "українська мораль"/інша :( : твердження, що те, що я роблю - добре, а те, що мені - зле є надто поширеним у світі способом співжиття людських індивідів...
Стосовно ж "викарбуваного Богом..." не сперечаюся, звичайно, якщо тільки Ви не допускаєте певного автоматизму дії цього внутрішнього закону. У Святому Письмі дійсно виразно говориться про здатність людського серця розпізнавати добро і зло: у серці людина стоїть перед Богом, і тут знаходиться корінь добра і зла (пор.: Сир. 37:17), мудре серце може розрізняти правду і справедливість (1 Цар. 3:9), але також маємо пам`ятати слова Христа про те, що лихе походить із серця (Мт. 15:18–20; Мр. 7:21), і показує, що серце може бути джерелом як морального добра, так і зла (пор.: Лк. 6:45; Мт. 12:35). Насправді те, що людина вважає "нормальним" (моральним, діє відповідно до "голосу сумління" тощо) має прикру здатність ...гм... збочуватися. Приклади такого збочення бачимо у різних народів від канібальства і людських жертвоприношень, до винищення цілих рас/народів (включно з Голокостом). Насправді приклад моралі: "я вкрав - добро; в мене вкрали - зло" це ще не так зле, порівняно з тим, що людина, незважаючи на "викарбуваність" може витворити... Нажаль.
Kaktus писав: А логіка в мене є, і вона така: нацистський режим ніколи не нищив і не контролював Католицьку Церкву так, як це зробив комуністичний режим із РПЦ. Скільки католицьких єпископів стали мучениками під час панування нацизму в Європі ? Я не знаю ні одного.

та і я не знаю - ніколи цим не цікавився, все більше нашими проблемами з комуністами... Те, що знаю можна почерпнути
http://en.wikipedia.org/wiki/Titus_Brandsma
http://en.wikipedia.org/wiki/Maximilian_Kolbe
http://en.wikipedia.org/wiki/Bernhard_Lichtenberg
http://en.wikipedia.org/wiki/Bronisław_Komorowski_(Roman_Catholic_priest)
http://en.wikipedia.org/wiki/Johannes_Flintrop
http://en.wikipedia.org/wiki/Stefan_Win ... elichowski
http://en.wikipedia.org/wiki/Omelyan_Kovch -
http://en.wikipedia.org/wiki/Élise_Rivet
http://en.wikipedia.org/wiki/Edith_Stein
http://en.wikipedia.org/wiki/Friedrich_Lorenz
http://en.wikipedia.org/wiki/Blessed_Martyrs_of_Nowogródek
http://en.wikipedia.org/wiki/Ivan_Rohach
католиками були учасники спротиву різних (українці, поляки, німці, наприклад http://en.wikipedia.org/wiki/Claus_Sche ... auffenberg , французи...) народів і все це насліддя ще очікує свого дослідника
стосовно ж РПЦ... Чому, власне, такий наголос на РПЦ? Ні - шкода, звичайно, що їх нищили. Вони мученики за Христа. Але для розуміння Церкви і її життя у сучасності мусимо пам`ятати, що РПЦ є наслідниками і тих єпископів, хто загинув, і тих, хто став знаряддям вбивств. З наших стали жертвами комуністичних репресій всі єпископи - без винятків. Жоден не співпрацював з комуністичним режимом. Цей факт вартий пам`яті.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Kaktus
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 183
З нами з: 05 березня 2010, 10:05

Re: Як РПЦ і КГБ нищили нашу Церкву

Повідомлення Kaktus » 26 березня 2010, 18:44

А скільки єпископів РПЦ стало мучениками під час панування комуністичного режиму?


Я їх не лічив, але ось Вам промовистий приклад мучеництва - київський православний митрополит, розстріляний червоними.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Як РПЦ і КГБ нищили нашу Церкву

Повідомлення andrivovk » 20 січня 2011, 20:41

Інститут Історії Церкви, сайт http://www.ichistory.org/ukrsite/index2.php

Діяльність Церкви в підпіллі, фотоматеріали http://db.ichistory.org/index.php
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Svetik
початківець
початківець
Повідомлень: 31
З нами з: 30 березня 2011, 11:30

У Московському Патріархаті назвали Львів "нашею Чечнею" ;(((

Повідомлення Svetik » 07 червня 2011, 17:57

У Московському Патріархаті назвали Львів "нашею Чечнею"

http://www.regionews.com.ua/politika/5065-lviv

Яке право УПЦ РП має парво втручатися в політику іншої держави, ображати інші конфесії і надавати вказівки, що має робити презедент України?

Чому УГКЦ мовчить???

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: У Московському Патріархаті назвали Львів "нашею Чечнею" ;(((

Повідомлення ShMariam » 07 червня 2011, 18:08

Svetik писав:Чому УГКЦ мовчить???

А що, УГКЦ має з ними воювати? :pardon: :) Маємо бути вище того.
Ніщо так не шкодить Україні, як ворожнеча - релігійна, національна.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: У Московському Патріархаті назвали Львів "нашею Чечнею" ;(((

Повідомлення прочанка » 08 червня 2011, 09:03

Одеський митрополит УПЦ МП Агафангел, який за сумісництвом очолює обласну організацію Партії регіонів, розкритикував президента Віктора Януковича за недостатньо жорстку політику щодо "помаранчевих". Одеський метрополит Агафангел зізнається, що відмовляв в благословенні тим, хто голосував за Ющенка.


Що можна очікувати від такої "божої" людини? Бідний він, бідний... Не відає, що чинить...
Не бійтеся!

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: У Московському Патріархаті назвали Львів "нашею Чечнею" ;(((

Повідомлення Злий Іван » 08 червня 2011, 09:40

Svetik писав:У Московському Патріархаті назвали Львів "нашею Чечнею"

http://www.regionews.com.ua/politika/5065-lviv

Яке право УПЦ РП має парво втручатися в політику іншої держави, ображати інші конфесії і надавати вказівки, що має робити презедент України?
...


Каждий імєєт свой ум голова. (с)

Виділення мої
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: У Московському Патріархаті назвали Львів "нашею Чечнею" ;(((

Повідомлення прочанка » 08 червня 2011, 09:48

знову стаємо на ті самі граблі, історія повторюється - завоювання України Росією завжди починалося із церкви... Спочатку туманили мозґи нашим вірянам, а потім пускали політичне коріння.



Патріарх Московський і всієї Русі Кирило запропонував Українській автокефальній православній церкві (УАПЦ) приєднатися до Російської православної церкви (РПЦ). Зазначимо, на думку експертів, головна стратегія патріарха Кирила полягає у залученні до РПЦ будь-яких "проблемних" православних спільнот з метою зміцнення і посилення міжнародного впливу Московського патріархату.
Не бійтеся!


Повернутись до “Українські традиційні Церкви”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей