Восстановление единства Католической и Русской Церкви

УПЦ КП, УПЦ МП, УАПЦ

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 09 листопада 2009, 16:17

viter писав:Знаєте, раніше мене злили дописи Андрія Днєпрова, а зараз чомусь стало шкода цього чоловіка. Ніби прагне хороших речей, але куди його несе? :(

поляки кажуть, що Гітлер залишив передсмертну записку: "хцявим добже" ( :) непам`ятаю, як воно точно звучить, але добре звучить саме польською)
а так - побачимо.
Не думаю, що п.Андрій шовініст
просто завжди стараюсь думати про людину позитивно і надіюсь на краще
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Андрей Днепров
дописувач
дописувач
Повідомлень: 136
З нами з: 10 червня 2009, 08:06

о. Олегу!)))

Повідомлення Андрей Днепров » 09 листопада 2009, 18:20

о. Олег!)))

Вам сложно прочесть мой первый вопрос, с которого я открыл эту тему?

И попытаться на него ответить?

К сожалению, для пана viterа, мой вопрос (по крайней мере, пока) оказался неподъемным.

А Вы осилите?

Пожалуйста, попробуйте!)

С искренним уважением, Андрей Днепров

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: о. Олегу!)))

Повідомлення о.Олег » 09 листопада 2009, 18:41

Ви про це:
Андрей Днепров писав:о. Олег!)))
Если сегодня Святому Престолу удастся использовать проблемы Русской Церкви и подтолкнуть Московский Патриархат к сближению с Римом, вплоть до восстановления христианского единства между Католической и Русской Церковью, то, как мы, греко-католики отнесемся к этому? Мы поддержим своего Папу на пути восстановления христианского единства?
С искренним уважением, Андрей Днепров

?
звичайно, що так. Не правим російською, наприклад, вже цим підтримуючи діалог КЦ і РПЦ. Адже саме РПЦ розвиває вчення про "канонічні території" :) а КЦ навпаки вчить, що немає таких територій, які б не були тереторіями місії КЦ. Проте діалог є діалог і певні процеси КЦ задля зближення з РПЦ призупинила... Що, зновуж, відноситься не лише до греко-католиків, а й до римо-католиків: як розповідають мої знайомі католики з Москви (поправте), високопоставлені лідери КЦ приїжджаючи до Вашої столиці мало жалують увагою власне католиків, бо існування католиків у Росії є досить утруднюючим для ведення діалогу чинником. Мовчу вже про уніатів - РПЦ не визнає за КЦ права молитися за нелатинськими обрядовими Традиціями...
Ви може уточніть запитання, бо я не можу перечитати всю Вашу розмову. Відповім, мабуть, завтра
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Андрей Днепров
дописувач
дописувач
Повідомлень: 136
З нами з: 10 червня 2009, 08:06

о.Олегу!)

Повідомлення Андрей Днепров » 10 листопада 2009, 00:47

о.Олег!)

Хорошо, о.Олег, если Вам удастся, то сегодня я с удовольствием продолжу разговор.

А перечитывать все сообщения по этой теме, наверное, и нет особого смысла, увы, к заданной теме они почти не имели отношения.

С искренним уважением, Андрей Днепров

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: о.Олегу!)

Повідомлення о.Олег » 10 листопада 2009, 06:35

Андрей Днепров писав:о.Олег!)
Хорошо, о.Олег, если Вам удастся, то сегодня я с удовольствием продолжу разговор.
А перечитывать все сообщения по этой теме, наверное, и нет особого смысла, увы, к заданной теме они почти не имели отношения.
С искренним уважением, Андрей Днепров

я дуже нерегулярно буваю в мережі (боюся :( - на сьогодні це вже все), тому Ви вже вибачте, якщо заставлю чекати з відповіддю.
Проте я грішний так і не зрозумів Вашого запитання. Точніше - не розумію зв`язку між складною ситуацією (не історично - тут погоджуюся - а у сучасності) і об`єднанням: думаю, що РПЦ скоріше буде жити під мусульманським правлінням аніж звернеться по допомогу до КЦ... Та і про що Ви? В попередніх епохах йшлося саме про можливості Риму організувати захист християн, а тепер?? Поясніть, будь-ласка, бо не можу зрозуміти Вашої стурбованості
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення viter » 10 листопада 2009, 09:25

Ну не може чоловік змиритися, що є Вільна Українська Держава, що у цій державі є своя мова, є Церква, яка береже та примножує українські традиції, завдяки якій Україна ще не повністю втратила свою ідентичність. Ну не дає цей факт жити чоловікові, не може чоловік спокійно спати.
Прикро, що все це відбувається з людиною, мати котрої є українкою, який сам є напів українцем. Та це ще більше мучить його, всім своїм їством хоче знищити українство в собі. Та не можна від себе втекти. Ось відчуваю, що ви нещасний чоловік, пане Андрію.
Та схаменіться вже.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Повідомлення Sotnik » 11 листопада 2009, 01:56

Слава Ісусу Христу!


О. Олег написав:
«Проте я грішний так і не зрозумів Вашого запитання. Точніше - не розумію зв`язку між складною ситуацією (не історично - тут погоджуюся - а у сучасності) і об`єднанням: думаю, що РПЦ скоріше буде жити під мусульманським правлінням аніж звернеться по допомогу до КЦ... Та і про що Ви? В попередніх епохах йшлося саме про можливості Риму організувати захист християн, а тепер?? Поясніть, будь-ласка, бо не можу зрозуміти Вашої стурбованості.»


Отче, якщо Ви дозволите, я спробую пояснити позицію пана Андрія так, як я її зрозумів.
Українська греко-католицька церква повинна стати осередком всієї греко-католицької Церкви на всій території, яка належить до всіх держав «Володимирового хрещення». Тобто на всій території України, Росії та Білорусі, в першу чергу. І не просто стати осередком греко-католицької Церкви, але й привести до єдності православну Церкву. Думка ця дуже цікава і, щонайменше, має право на існування. Попри всі історичні та культурні відмінності між православною та греко-католицькою Церквами такий розвиток подій можливий. Я і сам вірю в те, що це дійсно Господь положив таку думку на серце пану Андрію.
Виходячи з вищенаведеного, пан Андрій намагається розробити стратегію приведення всіх Церков «Володимирового хрещення» до єдиної греко-католицької Церкви. Заради досягнення цієї благородної мети він «переступає» через деякі реалії, а, власне, через існування України та українського народу. Бо сам факт такого існування не вписується у розроблену ним стратегію. Але тут треба було б відокремити: одна річ – єдина греко-католицька Церква, а інша річ – розроблена паном Андрієм стратегія. У нього ніяк це не виходить. Він не припускає того, що може існувати інша стратегія. Це не означає, що така стратегія вже існує, це означає лише те, що вона може існувати. Зважаючи на те, що він не знаходить жодних ознак її існування, на те, що йому болить це питання, пан Андрій починає самотужки втілювати його у життя. І це ще одна помилка.
Я задавав питання пану Андрію з метою вияснити справжні мотиви його вчинків, але він ухилився від відповіді. Та я все одно сподіваюсь, що це Господь його підштовхнув на пошуки. Отче Олег, прошу Вас, помоліться за пана Андрія, щоб Господь допоміг йому у пошуках, а також і за мене, грішного раба Божого Олександра.
"...досконало надійтеся на ту ласку, що вам приноситься об’явленням Ісуса Христа." (1 Пет 1:13)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 11 листопада 2009, 10:19

Слава Ісусу Христу!
Sotnik писав: Отче, якщо Ви дозволите, я спробую пояснити позицію пана Андрія так, як я її зрозумів.
Українська греко-католицька церква повинна стати осередком всієї греко-католицької Церкви на всій території, яка належить до всіх держав «Володимирового хрещення». Тобто на всій території України, Росії та Білорусі, в першу чергу. І не просто стати осередком греко-католицької Церкви, але й привести до єдності православну Церкву. Думка ця дуже цікава і, щонайменше, має право на існування. Попри всі історичні та культурні відмінності між православною та греко-католицькою Церквами такий розвиток подій можливий. Я і сам вірю в те, що це дійсно Господь положив таку думку на серце пану Андрію.

так і розумію і це думка про унію - вона не є новою. Існує в УГКЦ і нікуди не дівалася, хоча з боку православних постійно засуджується (згадаймо хочаб Баламанські угоди), як засуджується православними (на найвищому рівні) сама можливість існування церков свого права в КЦ.
Sotnik писав: Виходячи з вищенаведеного, пан Андрій намагається розробити стратегію приведення всіх Церков «Володимирового хрещення» до єдиної греко-католицької Церкви. Заради досягнення цієї благородної мети він «переступає» через деякі реалії, а, власне, через існування України та українського народу. Бо сам факт такого існування не вписується у розроблену ним стратегію. Але тут треба було б відокремити: одна річ – єдина греко-католицька Церква, а інша річ – розроблена паном Андрієм стратегія. У нього ніяк це не виходить. Він не припускає того, що може існувати інша стратегія. Це не означає, що така стратегія вже існує, це означає лише те, що вона може існувати. Зважаючи на те, що він не знаходить жодних ознак її існування, на те, що йому болить це питання, пан Андрій починає самотужки втілювати його у життя. І це ще одна помилка.
Я задавав питання пану Андрію з метою вияснити справжні мотиви його вчинків, але він ухилився від відповіді.

повністю за впровадження уніатських ідей, проте стратегія вже по самій своїй суті вимагає, найперше, стратега ( http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1% ... 0%B8%D1%8F ) і розуміння того факту, що її впровадження вимагає довшого періоду часу, бо инакше ця стратегія може бути втілена лише шляхом насилля, а насилля як таке являється гріхом і "добра ціль" не оправдує методу...
В кожному разі історія показує неможливість переступити через факт існування народу, як і показує те, у що виливається такого роду стратегія... На помилках попередників імхо треба вчитися, а не закривати на це очі
Sotnik писав: Та я все одно сподіваюсь, що це Господь його підштовхнув на пошуки. Отче Олег, прошу Вас, помоліться за пана Андрія, щоб Господь допоміг йому у пошуках, а також і за мене, грішного раба Божого Олександра.

і я прошу про молитву за раба Божого Олега
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 12 листопада 2009, 11:02

Повідомлення до теми:

У Росії проживає понад 400 тис. греко-католиків. Такі приблизні цифри назвав Ординарій для католиків Візантійського обряду в Росії Єпископ Йосиф Верт в інтерв'ю кореспонденту SoborNews.

«За офіційною статистикою на території Росії проживає понад 4 млн. українців. Оскільки на Україні греко-католиками є 10-15 % українців, то можна припустити, що це співвідношення зберігається і тут, Росії» - сказав Єпископ.

На думку владики Йосифа, однією з найбільших проблем тамтешніх греко-католиків є, те, що вони надто довго перебували поза Батьківщиною і втратили свій духовний фундамент. «Якшо б наші 400 тис. - 500 тис. греко-католиків були активними католиками, то ми б уже давно мали єпархію і декілька сотень парохій», - зауважив він.

http://www.christusimperat.org/uk/node/20905

Це ще більше доводить, що УГКЦ і тим більше мова служіння тут ні до чого....
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 12 листопада 2009, 11:15

vitalko писав:Повідомлення до теми:

У Росії проживає понад 400 тис. греко-католиків. Такі приблизні цифри назвав Ординарій для католиків Візантійського обряду в Росії Єпископ Йосиф Верт в інтерв'ю кореспонденту SoborNews.

«За офіційною статистикою на території Росії проживає понад 4 млн. українців. Оскільки на Україні греко-католиками є 10-15 % українців, то можна припустити, що це співвідношення зберігається і тут, Росії» - сказав Єпископ.

На думку владики Йосифа, однією з найбільших проблем тамтешніх греко-католиків є, те, що вони надто довго перебували поза Батьківщиною і втратили свій духовний фундамент. «Якшо б наші 400 тис. - 500 тис. греко-католиків були активними католиками, то ми б уже давно мали єпархію і декілька сотень парохій», - зауважив він.

http://www.christusimperat.org/uk/node/20905

Це ще більше доводить, що УГКЦ і тим більше мова служіння тут ні до чого....

на їхньому сайті стоять повідомлення про розшук греко-католиків на півдні і далекому сході Росії...
До всієї нашої теми про мову: офіційна мова Богослужень УГКЦ - українська (що є природнім для української Церкви), що не заперечує в процесі розвитку Католицької Церкви служіння й російською в УГКЦ

P.S.: В цьому власне контексті хотілось би заакцентувати ще на одному факті, який серед пересадничого імхо акцентування паном Андрієм на мовному питанні, здається, забувся: мовою Богослужень обох форм латинського обряду (НовусОрдо і Триденти) є латина, а коли правиться українською/російською/польською/корейською... - це, відповідно до II Ватиканського Собору, лише відхилення від норми... Саме в цьому контексті і розумію прийняту норму мови Богослуження в УГКЦ
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Андрей Днепров
дописувач
дописувач
Повідомлень: 136
З нами з: 10 червня 2009, 08:06

о.Олегу!)

Повідомлення Андрей Днепров » 16 листопада 2009, 08:03

[quote = "о.Олег"] Точнее - не понимаю связи между сложной ситуацией (не исторически - здесь согласен - а в современности) и объединением: думаю, что РПЦ скорее будет жить под мусульманским правлением чем обратится за помощью к КЦ ... Да и о чем Вы? В предыдущих эпоха речь шла именно о возможности Рима организовать защиту христиан, а теперь?? Объясните, пожалуйста, потому что не могу понять Вашей обеспокоенности [/ quote]

О. Олег!)

Спасибо за то, что признали мою историческую правоту.

Второе, почему Вы думаете, что сегодня Русская Православная Церковь «скорее будет жить под мусульманским правлением, чем обратится за помощью к КЦ».
Кто Вам это сказал?

На каком основании Вы считаете, что позиция Православной Церкви в современной России будет существенно отличаться от позиции Православной Церкви в Восточной Римской Империи, пришедшей на Вселенский (Объединительный) Собор в Италии в 30-х годах XV века?

На каком основании Вы считаете, что русская власть и русское общество перед лицом исламской угрозы не будут с ней бороться?

Что касается той помощи, которую может и будет оказывать Святой Престол Русской Православной Церкви, то очевидно, что в условиях межрелигиозного противостояния: ислам против христианства, христиане могут выстоять только в том случае, если достойно будут нести свет своей веры.
Православие (и христианство) сегодня в России слабы для того чтобы самостоятельно противостоять исламу, им требуется усиление своих позиций, нечто вроде преображения, усиления веры, и зримой восстановление христианского единства безусловно является лучшим шагом к этому.

Только здесь возникают проблемы, хорошо показанные Христом в притче о блудном сыне. «Он (старший сын - А.Д.) осердился и не хотел войти. Отец же его, выйдя, звал его. Но он сказал в ответ отцу: вот, я столько лет служу тебе и никогда не преступал приказания твоего, но ты никогда не дал мне и козлёнка, чтобы мне повеселиться с друзьями моими, а когда этот сын твой, расточивший имение свое с блудницами, пришел , ты закололи для него откормленного теленка ».

Три героя притчи: отец, старший сын, блудный сын, как наглядно показывают события с попыткой христианского воссоединения в XV веке, могут быть представлены в виде Римского Папы, некоторых епархий Католической Церкви (например, Виленской в XV веке), и некоторых частей Православной Церкви .

Если говорить о событиях в Литве и Руси, то Папа Евгений IV был отцом, русский митрополит Исидор был блудным сыном (главным блудным сыном вместе с другими, своей паствой из Русской митрополии), а Виленский епископ Матвей - старшим сыном. И старший сын (вместе со своими родными (также старшими) братьями из литовской панской знать) сделал все, чтобы блудные дети не пришли к отцу.

Будет весьма глупо и не по-христиански, если сегодня рождающееся на Руси желание выстоять в борьбе с исламом, а значит и вернуться Русской Православной Церкви к Святому Отцу, будет также останавливаться отдельными старшими братьями.

С искренним уважением, Андрей Днепров

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: о.Олегу!)

Повідомлення о.Олег » 16 листопада 2009, 13:52

Слава Ісусу Христу!
Андрей Днепров писав: Спасибо за то, что признали мою историческую правоту.


так історичне - це не новина: історія в історії.
В сучасности: Рим чекає РПЦ, а от Ви говорите про бажання "вернутся" і я б хотів, щоб Ви мені його на конкретних задокументованих прикладах показали. Без конкретних фактів намагання РПЦ увійти в злуку з КЦ - це лише Ваше бажання, яке Ви, зрештою, втілили, ставши членом РГКЦ (і це за Вами може повторити кожен з РПЦ)
Попри те, пане Андрію, що я грішний говорив раніше, звертаючи погляд на, так би мовити, корінь проблеми, РПЦ Католицька Церква чекає з розпростертими обіймами, як Отець з цитованої Вами притчі. От тільки (про +Ісидора в иншій гілочці - Ваші твердження є сумнівними з точки зору історика Церкви) блудний син (схизматична РПЦ) все ще не приходить...

А взагалі мені цікаво, чи Ви добре розумієте про що пишите/надієтесь і на що під "загрозою Ісламу" має піти РПЦ, щоб подолати Схизму (стати Католицькою Церквою)?
Тільки, дуже Вас прошу - по пунктах, наприклад:
1. - визнати Папу Римського (ким?);
2. визнати 21 Вселенський Собор (тобто сповідувати разом з КЦ віру в: а)..; б..; в)..;...)
3. ....

і так далі, відповідно до Вашого розуміння
прошу формулювати твердження чітко і ясно (російську розумію добре - можу дві години цитувати вірші :) - але, якщо щось буде не ясним: перепитаю)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Porada
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 29 листопада 2009, 20:15

Re: Ответы пану engineru

Повідомлення Porada » 29 листопада 2009, 20:21

Слава Иисусу Христу!

Андрей Днепров писав:Для меня, как католика важно, что ни один Папа Римский такого определения этому явлению не давал. И ни один Папа Римский соответственно никогда не солидаризовался с оценкой этого явления, как «геноцид украинского народа».


Вы заблуждаетесь. В "Компендиуме Социальной доктрины церкви" прямо говорится о Голодоморе как о геноциде украинского народа.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Ответы пану engineru

Повідомлення o.Mykil » 29 листопада 2009, 20:37

Porada писав:
Вы заблуждаетесь. В "Компендиуме Социальной доктрины церкви" прямо говорится о Голодоморе как о геноциде украинского народа.


Думаю, что для п. Андрея нужно навести тоже и конкретную страницу. Да, геноцид был, и есть живые свидетели этого "красного" злодеяния.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Porada
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 29 листопада 2009, 20:15

Re: Ответы пану engineru

Повідомлення Porada » 29 листопада 2009, 20:52

o.Mykil писав:Думаю, что для п. Андрея нужно навести тоже и конкретную страницу. Да, геноцид был, и есть живые свидетели этого "красного" злодеяния.


Да, разумеется. Вот ссылка на английский текст: http://www.vatican.va/roman_curia/ponti ... oc_en.html

А вот pdf-файл с тем же текстом на украинском: http://www.vatican.va/roman_curia/ponti ... soc_uk.pdf

Следует смотреть часть III, Главу 11, пункт 506. Там среди примеров геноцида в XX веке говорится в том числе о "геноциде украинцев". Прямым текстом. Думаю, это снимает все вопросы касательно отношения и трактовки Святым Престолом событий 1932-33 гг. в Украине.

P.S. И в конце концов, кто мы, чтобы судить высказывания Святейшего Отца? Разве Папа когда-нибудь отрицал то, что Голодомор является актом геноцида? Как Его слова противоречат высказываниям Блаженнейшего Любомира?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Ответы пану engineru

Повідомлення о.Олег » 30 листопада 2009, 15:28

Porada писав:
o.Mykil писав:Думаю, что для п. Андрея нужно навести тоже и конкретную страницу. Да, геноцид был, и есть живые свидетели этого "красного" злодеяния.


Да, разумеется. Вот ссылка на английский текст: http://www.vatican.va/roman_curia/ponti ... oc_en.html

А вот pdf-файл с тем же текстом на украинском: http://www.vatican.va/roman_curia/ponti ... soc_uk.pdf

Следует смотреть часть III, Главу 11, пункт 506. Там среди примеров геноцида в XX веке говорится в том числе о "геноциде украинцев". Прямым текстом. Думаю, это снимает все вопросы касательно отношения и трактовки Святым Престолом событий 1932-33 гг. в Украине.

P.S. И в конце концов, кто мы, чтобы судить высказывания Святейшего Отца? Разве Папа когда-нибудь отрицал то, что Голодомор является актом геноцида? Как Его слова противоречат высказываниям Блаженнейшего Любомира?

так вже давав посилання і навіть перекопійовував на Форум.
Тут ще додам, що за міжнародним правом порогом геноциду вважають 36 людей (тобто - тридцять шість осіб)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Porada
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 29 листопада 2009, 20:15

Re: Ответы пану engineru

Повідомлення Porada » 30 листопада 2009, 18:15

о.Олег писав:так вже давав посилання і навіть перекопійовував на Форум.


Вибачте, панотче, не помітив. Хотів відповісти цьому нібито католику...

А Андрею Днепрову хотел бы вот что сказать. Вы говорите о Голодоморе как о чем-то, что мешает достижению взаимопонимания, а в перспективе и объединению Церквей. Но это совершенно неверно. Проблема заключается в том, что РПЦ, увы, мягко говоря, не вполне самостоятельна (от российского государства). Потому мнение патриарха Кирилла и Ко о трагедии украинского народа "удивительным образом" совпадает с мнением господ Путина и Медведева. Как только РПЦ станет подлинно независима в своих суждениях, ничто не будет мешать ей признать Голодомор геноцидом. Ведь ничего не помешало вселенскому патриарху Варфоломею поступить таким образом!

И еще. Не стоит, наверное, говорить об объединении Католической церкви и РПЦ как о чем-то близком или даже перспективном. Увы, сейчас мы видим, что нашим восточным братьям очень уютно в своей схизме. Они совершенно не готовы признавать ошибки.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Ответы пану engineru

Повідомлення o.Mykil » 30 листопада 2009, 19:38

Porada писав: Проблема заключается в том, что РПЦ, увы, мягко говоря, не вполне самостоятельна (от российского государства).


Не дарма кажуть ще, що РПЦ теж містить у собі "уніатів", тільки в негативному значенні, адже заключила "унію" саме не з тим, з ким треба, не з Апостольським Престолом, як цього хоче Господь Ісус, а... з Кремлем. Така-то тут вже твориться химерна політика, що деколи перекреслює нормальну духовність.:)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Ответы пану engineru

Повідомлення о.Олег » 04 грудня 2009, 16:24

Слава Ісусу Христу!
Porada писав:
о.Олег писав:так вже давав посилання і навіть перекопійовував на Форум.

Вибачте, панотче, не помітив. Хотів відповісти цьому нібито католику...

та немає проблем - просто хотів заакцентувати, що проблему цитування не вирішить.
Стосовно ж "нібито"... - думаю помилкою є робити різницю у цьому питанні (визнання Голодомору) між російськими православними і російськими католиками. Зайдіть на Форум Заглоби - переконаєтесь (пан Роман, думаю, підтвердить). Так - є здорові думки (як, доречі, і в середовищі РПЦ), але переважна більшість просто не хоче визнати той факт, що, взявши на себе спадкоємство СССР, Росія взяла і обов`язок визнавати його злочини...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Українські традиційні Церкви”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей