"Росія православна?"

УПЦ КП, УПЦ МП, УАПЦ

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Anatolius
дописувач
дописувач
Повідомлень: 114
З нами з: 12 березня 2010, 12:09
Звідки: Львів
Контактна інформація:

"Росія православна?"

Повідомлення Anatolius » 29 березня 2010, 20:14

Сьогодні прочитав цікаву новину на "Релігаре"

Максим Шевченко считает Россию неправославной страной

Телеведущий Максим Шевченко считает, что Россия не является православной страной. Об этом он заявил на прошедшем 24 марта в Москве круглом столе "Образы России: стереотипы, парадоксы и реальность".

По мнению Шевченко, "есть ряд стереотипов, которые не позволяют нам четко осознать, кто мы такие, определить наше место в современном мире и назвать те внутренние проблемы, которые перерастают во внешние, и которые бесконечно потрясали нашу страну и будут потрясать".

Первый из этих стереотипов – "это то, что Россия – православная страна". "Россия – это страна неправославная. Точнее, Россия – это цивилизация православная, выросшая на православии. Но современная актуальная Россия, как и Российская империя, что она доказала в 1917 году своей революцией, носившей для многих народов характер национально-освободительного движения, – страна неправославная", – заявил Шевченко.

При этом он подчеркнул, что "Православная церковь была, есть и остается самым влиятельным общественным институтом Российской Федерации, и оспаривать этот тезис глупо, бесперспективно и неверно". Но, помимо этого, "в России есть много самодостаточных религиозных и национальных центров, которые являются вполне традиционными для нашей страны".

Как полагает Шевченко, "тезис о том, что Россия – это страна вековечного мирного сосуществования религий и народов, не выдерживает критики". "Огромное количество народов, которые подчинились Российской империи, имеют тяжелые исторические травмы", – подчеркнул он.

"Если мы хотим, чтобы наше государство было цельным и по-настоящему сильным, голоса тех народов, которые когда-то вели тяжелые войны с Россией, надо услышать и заключить с этими народами мирный, дружеский договор", – считает телеведущий.

"Задача современных историков, политиков и ученых – наконец-то перейти к оформлению общественного договора, который, в частности, является договором с теми национальными группами и народами, которые считают территорию России своей исторической родиной, но которые не имеют на интеллектуально-историческом уровне внятно оформленных отношений с центральной властью", – уверен Шевченко.

При этом он отметил, что "сведение понятия России к русской этничности или к одному типу вероисповедания, доминирующего в русской этничности, есть сепаратизм".

Шевченко также считает необходимым создание в России министерства национальной политики. "Мы, наверное, единственная страна, в которой нет министерства национальной политики, потому что существуют влиятельные общественные организации, которые блокируют его создание, почему-то полагая, что это в какой-то мере угрожает их религиозно-общественным интересам", – пояснил он.

http://www.religare.ru/2_74115.html

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: "Росія православна?"

Повідомлення Злий Іван » 30 березня 2010, 07:54

Можливо, правильно було б поставити питання чи Росія є християнською державою?
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: "Росія православна?"

Повідомлення Yuriy D » 30 березня 2010, 09:30

Официальная статистика о доле жителей России, исповедующих различные религии, отсутствует. Однако, по некоторым оценкам, около 50 % населения являются неверующими и 30—40 % — православными
Вікіпедія

Anatolius
дописувач
дописувач
Повідомлень: 114
З нами з: 12 березня 2010, 12:09
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: "Росія православна?"

Повідомлення Anatolius » 30 березня 2010, 10:32

Yuriy D писав:Официальная статистика о доле жителей России, исповедующих различные религии, отсутствует. Однако, по некоторым оценкам, около 50 % населения являются неверующими и 30—40 % — православными
Вікіпедія

Вікіпедія?

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: "Росія православна?"

Повідомлення Олюнька » 30 березня 2010, 11:11

Я вам скаже більше, що і Україну не можна назвати православною.
От для прикладу, дивилась я статистику Черкаської області: Дані про релігійні організації по регіонах Черкаської області станом на 1 січня 2010 року
Якщо ще в загальному по області ПЦ має перевагу за рахунок сільських парафій, то подивіться що робиться в містах:
Черкаси - із 112 громад лише 36 православних, 3 - католицькі і 53 !!! протестантські.
І така ситуація по всій центральній та східній Україні, на Волині. Наприклад, Чигирин, там в неділю в храмі ПЦ МП присутні 5-10 людей (переважно жіночки старшого віку), а на зібраннях Свідків Єгови - понад 50.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: "Росія православна?"

Повідомлення Yuriy D » 30 березня 2010, 11:28

Anatolius писав:
Yuriy D писав:Официальная статистика о доле жителей России, исповедующих различные религии, отсутствует. Однако, по некоторым оценкам, около 50 % населения являются неверующими и 30—40 % — православными
Вікіпедія

Вікіпедія?

Ага. Можливо в них і є щось на зразок Державного комітету у справах релігії, але я такого не зустрічав. Тим більше офіційна статистика... враховуючи розміри Росії - навряд :) . Тому більш-менш обєктивним джерелом залишається Вікіпедія.

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: "Росія православна?"

Повідомлення Yuriy D » 30 березня 2010, 11:32

Олюнька писав:Я вам скаже більше, що і Україну не можна назвати православною.
От для прикладу, дивилась я статистику Черкаської області: Дані про релігійні організації по регіонах Черкаської області станом на 1 січня 2010 року
Якщо ще в загальному по області ПЦ має перевагу за рахунок сільських парафій, то подивіться що робиться в містах:
Черкаси - із 112 громад лише 36 православних, 3 - католицькі і 53 !!! протестантські.
І така ситуація по всій центральній та східній Україні, на Волині. Наприклад, Чигирин, там в неділю в храмі ПЦ МП присутні 5-10 людей (переважно жіночки старшого віку), а на зібраннях Свідків Єгови - понад 50.

Як ви вважаєте: наведені приклади це закономірність по Україні, чи скоріше винятки?

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: "Росія православна?"

Повідомлення Злий Іван » 30 березня 2010, 11:40

Олюнька писав:Я вам скаже більше, що і Україну не можна назвати православною.
От для прикладу, дивилась я статистику Черкаської області: Дані про релігійні організації по регіонах Черкаської області станом на 1 січня 2010 року
Якщо ще в загальному по області ПЦ має перевагу за рахунок сільських парафій, то подивіться що робиться в містах:
Черкаси - із 112 громад лише 36 православних, 3 - католицькі і 53 !!! протестантські.
І така ситуація по всій центральній та східній Україні, на Волині. Наприклад, Чигирин, там в неділю в храмі ПЦ МП присутні 5-10 людей (переважно жіночки старшого віку), а на зібраннях Свідків Єгови - понад 50.


Кількість громад --- це міряння капелюхом.
Скількі чоловік? Ось що важливо.

Але кількість протестантських громад вражає...
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: "Росія православна?"

Повідомлення Олюнька » 30 березня 2010, 11:52

Злий Іван писав:Кількість громад --- це міряння капелюхом.
Скількі чоловік? Ось що важливо.


Тому я і навела для прикладу Чигирин. Ще так само в Суботові, в смт Диканька, це там де я була і спілкувалась з людьми.
На Волині теж процвітає протестантство. Як мені розказували все починалось з тих часів, коли вечорами світло відключали. Тоді проповідники проводили свої бесіди, а люди йшли від "нічого робити", тоді як в церкві служба була лише в неділю. :pardon:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Kirill
новик
новик
Повідомлень: 18
З нами з: 19 березня 2006, 17:48
Звідки: Russia

Re: "Росія православна?"

Повідомлення Kirill » 30 березня 2010, 11:56

Официально по сведениям "ИНТЕРФАКС" в Москве на Пасху (!) в храмах РПЦ ожидается от 100 тыс, до 120 тыс, прихожан. (в прошлом году было 115 тыс) Однако стоит помнит, что в Москве у РПЦ окло 800 храмов, а проживает в Москве 12 млн.
То есть верующих РПЦ ходящих хотя бы на Пасху- 1- 1,2% :(

такая она "Православная Россия"
слава Богу за всё

Anatolius
дописувач
дописувач
Повідомлень: 114
З нами з: 12 березня 2010, 12:09
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: "Росія православна?"

Повідомлення Anatolius » 30 березня 2010, 12:36

Олюнька писав:Я вам скаже більше, що і Україну не можна назвати православною.
От для прикладу, дивилась я статистику Черкаської області: Дані про релігійні організації по регіонах Черкаської області станом на 1 січня 2010 року
Якщо ще в загальному по області ПЦ має перевагу за рахунок сільських парафій, то подивіться що робиться в містах:
Черкаси - із 112 громад лише 36 православних, 3 - католицькі і 53 !!! протестантські.
І така ситуація по всій центральній та східній Україні, на Волині. Наприклад, Чигирин, там в неділю в храмі ПЦ МП присутні 5-10 людей (переважно жіночки старшого віку), а на зібраннях Свідків Єгови - понад 50.

А це хіба давно не ясно?:) І Галичина не греко-католицька:) Я на Різдво був в Коломиї на Літургії - служив єпископ в малому храмі, по ньому можна було їздити на ровері. В місті в 70-75 тисяч населення. Де вони???? Якщо зараз не взятись за голову, за десять років будуть пусті храми.

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: "Росія православна?"

Повідомлення Злий Іван » 30 березня 2010, 13:45

Anatolius писав:А це хіба давно не ясно?:) І Галичина не греко-католицька:) Я на Різдво був в Коломиї на Літургії - служив єпископ в малому храмі, по ньому можна було їздити на ровері. В місті в 70-75 тисяч населення. Де вони???? Якщо зараз не взятись за голову, за десять років будуть пусті храми.


Схоже на те, що вже давно пора за це братися,
бо вовки шнирять навкруги, навіть шкури овечі не всі одягають, бо вовки є різні.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Росія православна?"

Повідомлення о.Олег » 30 березня 2010, 16:45

сказати чесно - відразу хотілося переключити тему з обговорення чужих скалок на наших верблюдів. А те, в який бік розгорнулась дискусія говорить, що мислимо досить критично. Вічне ж питання залишається: "что дєлать?" (це :( якщо не брати до уваги іншого не менш вічного: "хто винен?")
одною з можливих відповідей УГКЦ на ці виклики мав би стати наш Форум?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: "Росія православна?"

Повідомлення andrivovk » 30 березня 2010, 21:13

Справжній лик московської патріархії : http://www.banderivets.org.ua/index.php?page=pages/zmistc/zmistc38 :pardon:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Anatolius
дописувач
дописувач
Повідомлень: 114
З нами з: 12 березня 2010, 12:09
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: "Росія православна?"

Повідомлення Anatolius » 31 березня 2010, 00:42

andrivovk писав:Справжній лик московської патріархії : http://www.banderivets.org.ua/index.php?page=pages/zmistc/zmistc38 :pardon:

Я, чесно кажучи, застерігаю Вас від узагальнень... Там є маса, велика маса, людей справжніх християн.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: "Росія православна?"

Повідомлення romanm » 31 березня 2010, 16:11

Anatolius писав:
andrivovk писав:Справжній лик московської патріархії : http://www.banderivets.org.ua/index.php?page=pages/zmistc/zmistc38 :pardon:

Я, чесно кажучи, застерігаю Вас від узагальнень... Там є маса, велика маса, людей справжніх християн.


Серед мусульман також є маса нормальних, але це не заважає їхнім братам по вірі вибухати коло невинних людей. Протестанти також є суперовими. Чи може єпископи - содоміти є поганими? Давайте не будемо узагальнювати. Так і в банді насильників і вбивць теж можуть бути нормальні. Покажіть нам нормальних. Не мирян - маргіналів, а тих, хто впливає на політику!

Anatolius
дописувач
дописувач
Повідомлень: 114
З нами з: 12 березня 2010, 12:09
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: "Росія православна?"

Повідомлення Anatolius » 31 березня 2010, 18:34

romanm писав:
Anatolius писав:
andrivovk писав:Справжній лик московської патріархії : http://www.banderivets.org.ua/index.php?page=pages/zmistc/zmistc38 :pardon:

Я, чесно кажучи, застерігаю Вас від узагальнень... Там є маса, велика маса, людей справжніх християн.


Серед мусульман також є маса нормальних, але це не заважає їхнім братам по вірі вибухати коло невинних людей. Протестанти також є суперовими. Чи може єпископи - содоміти є поганими? Давайте не будемо узагальнювати. Так і в банді насильників і вбивць теж можуть бути нормальні. Покажіть нам нормальних. Не мирян - маргіналів, а тих, хто впливає на політику!

А Ви хочете сказати, що у нас всі нормальні і суперові?

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: "Росія православна?"

Повідомлення romanm » 31 березня 2010, 18:57

А Ви хочете сказати, що у нас всі нормальні і суперові?


Я так по дурному вигляжу тут? :(

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: "Росія православна?"

Повідомлення andrivovk » 01 квітня 2010, 19:23

МОСКОВСЬКА ЦЕРКВА В УКРАЇНІ ТА КОМУНІСТИ – ДВА ЧОБОТИ ПАРА : http://www.ridnaukraina.com/view.aspx?type=news&lang=1&nid=421&id=131
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books


Повернутись до “Українські традиційні Церкви”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей