КГБ в Православній Церкві

УПЦ КП, УПЦ МП, УАПЦ

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

КГБ в Православній Церкві

Повідомлення andrivovk » 08 січня 2012, 00:07

Болгарская Патриархия предаст огласке сведения о клириках - агентах спецслужб. Московская пока молчит
Синод Болгарской Православной Церкви решил передать в Комиссию по рассекречиванию агентурных досье Комитета национальной безопасности необходимые сведения о всех запрашиваемых клириках, сообщает Седмица.ру со ссылкой на болгарское издание "Двери Православия" 14 декабря.

Прежде всего, на предмет связи с Комитетом национальной безопасности Болгарии будут проверены сами члены Синода, митрополиты и епископы, архиерейские наместники и представители церковных настоятельств.

Представители Комиссии по рассекречиванию агентурных досье ранее заявили, что проверка будет проведена в любом случае, независимо от предоставления данных Синодом, так как собрать необходимые сведения достаточно легко.

Комиссия по рассекречиванию агентурных досье Комитета национальной безопасности планирует раскрыть досье до 20 декабря 2011 г. "по главе 3, статья 2, пункт 6 — руководители и члены управляющих органов религиозных сообществ".

Как сообщают источники в Синоде, за проведение проверки в положенные сроки и предоставления необходимой информации твердо выступил Патриарх Болгарский Максим (Минков). Мнение о том, что Патриарх Максим в коммунистический период истории Болгарии был агентом Комитета национальной безопасности и благодаря этому возглавил Болгарскую Церковь, было широко распространено в 1990-х гг. и привело к возникновению раскола в Болгарской Православной Церкви.

Пока известны имена только двух болгарских митрополитов-агентов: митрополит Старозагорский Галактион (Табаков), досье которого было уже рассекречено Комиссией, и митрополит США, Канады и Австралии Иосиф (Босанов), который сам признался в сотрудничестве со службами и попросил прощения у болгарского народа.

Вместе с тем руководство Русской Православной Церкви, активно сотрудничавшее с Комитетом Госбезопасности СССР, предпочитает не афишировать эту тему. Как известно, высшие члены церковной иерархи РПЦ давали свое согласие на сотрудничество с советской спецслужбой, им присваивался секретный псевдоним, под которым иерархи информировали органы госбезопасности о внутренней ситуации в Церкви и выполняли их поручения. Взамен КГБ обещал иерархам свою лояльность и карьерное продвижение по службе. Среди самых известных архиереев, сотрудничавших с КГБ - бывший Патриарх Алексий II (Ридигер), нынешний Патриарх Кирилл (Гундяев), бывший митрополит Киевский Филарет (Денисенко) и многие другие


http://www.religion.in.ua/news/foreign_ ... luzhb.html
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: КГБ в Православній Церкві

Повідомлення andrey s. » 08 січня 2012, 13:35

Та ну, і навіщо цю гидоту ворушити, викидати на світ Божий, тим паче багато(більшість) хто вже дав отвіт перед самим Господом нашим.(тобто приставився)
Православні М.П.(і не тільки вони) помоєму привселюдно визнали цей факт і таким чином покаялись, жалували за то.(хоч і без конкретики, але всеж....по факту було...і конкретика тут не важлива, це вже конкретно кожного зокрема, хто допустився такого упадку, справа. Тобто між Богом і ними.)

Одним словом: Ніякої користі для душ наших , а особливо Греко-Католицьких душ, Не Бачу, в оприлюдненні такої інфи, особливо що стосується Православних М.П. (які на Україні корені пустили, тобто мають Вірних).
Це тільки вводить у спокусу охочих згадати минуле "фе", і тих хто їх слухає....Тобто несе шкоду слабкій в Господі Душі(хоча..про що я..у всіх, хто піднімає то на світ Божий, Сильні душі, сильні ого-го. То я суто за себе, тобто моїй слабкій душі), так і для міжконфесійної ситуації, екуменічному діялозі, формуванні Української Церкви...(на що скільки зусиль йде у бл.Святослава, нашого Повадиря, який провадить нашу Церкву з Благославення намісника Божого, це так, між іншим.)
Не вийде в такий спосіб собі Святості добавити, віднявши її у когось.
І пат.Кирила в такий спосіб не попросиш піти, тобто не перестане заважати у створенні Української Церкви без "великого брата", тобто не вступиться, а навпаки ще сильніше закріпиться....
Сумно. :(
На остаток хочу згадати, що мусим жалувати за своїх духовних повадирів, які у свій час допустились такого страшного і великого упадку.(які нам відомі, і які не відомі. За всіх хто не встояв)
Мусим якось вимолювати прощення у Господа нашого за них, за їхні душі, і намагатись самому пробачити їх, поплакати над їхніми упадками, наслідки яких будуть, будуть 100%, якщо їм не пробачити, намагатись зрозуміти. А особливо вони будуть, якщо іншого за те саме засуджуєм, обговорюєм дорікаючи, смакуєм,, а своїх тихенько забуваєм, оминаєм.
Зрозуміти потрібно, що Господь давно Свій присуд зробив, ці мольби потрібні скорше нам, нам які згадують і балакають за них.(думка яка прощає такий переступ, намагається зрозуміти і НЕ ЗАСУДИТИ саму людину, може сприйнятись Господом як молитва, яка має багато станів і проявів)
Тут напевне о.Костельника не зовсім доречно згадувати, але скажу, що якось шкода цю людину, цього отця, якось можу перейнятись його вчинком. І повірте вже мені, то набагато важче, якщо буду шукати такий самий переступ у братах Православних.(так, саме братах, бо мусульмани і будисти є ближніми)
Доречі!!! до слова, якось дивився зйомки КГБ з "собору", і виступ о.Костельника..так там явно він показував наігранність, таку собі театральність, яку так якби навмисне показував, показував що то фарс.(то так, просто згадалось.. :pardon: )
Дякую. :x :oops: :cry:
Христос Народився!!! :Rose:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: КГБ в Православній Церкві

Повідомлення andrivovk » 08 січня 2012, 14:29

andrey s. писав:Православні М.П.(і не тільки вони) помоєму привселюдно визнали цей факт і таким чином покаялись, жалували за то.


Коли вони жалували чи покаялись, бо щось не пригадую, особливо мп.Киньте посилання, де пише, що Кіріл покаявся.Цікаво буде почитати.

andrey s. писав:На остаток хочу згадати, що мусим жалувати за своїх духовних повадирів, які у свій час допустились такого страшного і великого упадку.

Так то про моїх духовних повадирів не пише.
Христос Народився!!! :Rose:

Славімо Його.!
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: КГБ в Православній Церкві

Повідомлення andrey s. » 08 січня 2012, 14:55

andrivovk писав:
andrey s. писав:Православні М.П.(і не тільки вони) помоєму привселюдно визнали цей факт і таким чином покаялись, жалували за то.


Коли вони жалували чи покаялись, бо щось не пригадую, особливо мп.Киньте посилання, де пише, що Кіріл покаявся.Цікаво буде почитати.


Андрію, я посилання не маю, і помоєму то не пат.Кирил був, в сенсі не він то робив.
Я це знаю з розмов, тобто таке чув, і звісно не знаю, чи це було на офіційному рівні...але помоєму на досить високому, або й офіційному..(можу і помилятись, бо давно та розмова була, ще десь в 2002 році, і можливо, досить можливо, що не від Православних М.П. таке зізнання було. :pardon: )

Я думав це всі чули, тобто знають про це...(бо таке останнім часом чую, коли згадується за Папу Івана Павла !!, і на противагу ставлять це що я сказав. Навіть десь того року на форумі одному то читав....але це звісно не аргумент, то я так...)

Але хіба то суть!!!(по крайній мірі для мене...якби то так було, то це тільки би прибавило Їм, до того що безпиречно Є.)
Тобто я якось інакше то сприймаю...
п.Андрію, Ви тільки не подумайте, що я у Ваш город кидаю каміння міжконфесійні, тобто докоряю за це...Це думка на загал, що до статті і суті яку в ній бачу.(можу і погано бачити, смертний всетаки :pardon: )

Я розумію, що якби пат.Кирил зробив таку заяву, то можливо одній половині, які то почують, би спав тягар, тобто стало лекше сприймати Православного як брата...
Але є і інша половина, якій би це добавило тягару, і завадило братнім стосункам.
А тому на все Воля Божа і Допуст.
Я зараз не за М.П. журюсь, більше якраз за Українську Церкву, зокрема за УГКЦ.
Треба вчитись жити без Москви, і не згадуючи Їх в якісь докорі, включно...
Нехай брат собі живе і процвітає, але без нас. Буде важко, хай шле листи, вишлим сала :) .
:pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: КГБ в Православній Церкві

Повідомлення romanm » 08 січня 2012, 16:16

andrey s. писав:Та ну, і навіщо цю гидоту ворушити, викидати на світ Божий, тим паче багато(більшість) хто вже дав отвіт перед самим Господом нашим.(тобто приставився)
Православні М.П.(і не тільки вони) помоєму привселюдно визнали цей факт і таким чином покаялись, жалували за то.(хоч і без конкретики, але всеж....по факту було...і конкретика тут не важлива, це вже конкретно кожного зокрема, хто допустився такого упадку, справа. Тобто між Богом і ними.)

Одним словом: Ніякої користі для душ наших , а особливо Греко-Католицьких душ, Не Бачу, в оприлюдненні такої інфи, особливо що стосується Православних М.П. (які на Україні корені пустили, тобто мають Вірних).

Ні, православні привселюдно нічого не визнали. На початках 90 -их була депутатська комісія, яку очолював о. Глєб Якунін. Він щось там почав. Але нічого конкретного не було.
А чому православні не мають знати? Не мають знати, що деякі священослужителі доносили те, що чуло при сповіді? Чи "закладували" тих, хто тайно вінчався або хрестився? ТУт не є упадок між Богом і ними, а є і заподіяні треті лиця.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: КГБ в Православній Церкві

Повідомлення andrivovk » 08 січня 2012, 16:46

Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: КГБ в Православній Церкві

Повідомлення andrey s. » 08 січня 2012, 17:17

romanm писав:
andrey s. писав:Та ну, і навіщо цю гидоту ворушити, викидати на світ Божий, тим паче багато(більшість) хто вже дав отвіт перед самим Господом нашим.(тобто приставився)
Православні М.П.(і не тільки вони) помоєму привселюдно визнали цей факт і таким чином покаялись, жалували за то.(хоч і без конкретики, але всеж....по факту було...і конкретика тут не важлива, це вже конкретно кожного зокрема, хто допустився такого упадку, справа. Тобто між Богом і ними.)

Одним словом: Ніякої користі для душ наших , а особливо Греко-Католицьких душ, Не Бачу, в оприлюдненні такої інфи, особливо що стосується Православних М.П. (які на Україні корені пустили, тобто мають Вірних).

Ні, православні привселюдно нічого не визнали. На початках 90 -их була депутатська комісія, яку очолював о. Глєб Якунін. Він щось там почав. Але нічого конкретного не було.
А чому православні не мають знати? Не мають знати, що деякі священослужителі доносили те, що чуло при сповіді? Чи "закладували" тих, хто тайно вінчався або хрестився? ТУт не є упадок між Богом і ними, а є і заподіяні треті лиця.

Та власне якщо це була би інніціатива Православних М.П., то я би тільки порадувався.(хоч зізнаюсь, не те щоб я плакав суто з цього, і тільки цього приводу)
І доречі, я думаю цей факт відомий всім, навіть не Християнам. Тобто це відомо і без того.
Я розумію, що далеко не значить, що всі читачі це сприймають як я описав(особливо вірні УГКЦ), з наміром докору чи щось таке.
Знаю, що більшість це сприймає суто з інформаційної т.з..
Просто написав для тих, які саме це вбачають, створюють напряг, я про те, коли це саме так, судячи з деяких "напряжних" і не терпимих дописів, а хто ні..тож він це на свій рахунок ніяк не прийме.
а сайт доречі, як я зрозумів:
Незалежний інтернет-ресурс

Тематика публікацій:

Релігія в Україні та за її межами.
Віра як феномен. Людина як об’єкт дослідження
Соціокультурний і гуманістичний виміри релігії
Віра та релігійність. Церква та суспільство

.....................
Як обєкт дослідження....
Тобто хтось досліджує, а хтось зовсім навпаки.
Сподіваюсь зрозуміло, з яким наміром і про що я.
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: КГБ в Православній Церкві

Повідомлення luksander » 08 січня 2012, 19:48

andrey s. писав:Я зараз не за М.П. журюсь, більше якраз за Українську Церкву, зокрема за УГКЦ.
Треба вчитись жити без Москви, і не згадуючи Їх в якісь докорі, включно...
Нехай брат собі живе і процвітає, але без нас. Буде важко, хай шле листи, вишлим сала :) .
:pardon:

:oops:
так виглядає, що Ви за відокремлення? чи тільки за федералізацію?.. :)
бо московські брати вашого сала не потребують, :no: - вони свого сала в Україні мають вдосталь :Yahoo!: ...
а ділитися, правда, ні з ким не збираються :x :twisted:
П.С.
Що ж до теми: я не чекаю, (та , навряд чи, і потребую) ні від кого визнання їхньої вини...
от,хіба що, Бог?..
:pardon:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: КГБ в Православній Церкві

Повідомлення о.Олег » 08 січня 2012, 22:59

andrey s. писав:Та ну, і навіщо цю гидоту ворушити, викидати на світ Божий, тим паче багато(більшість) хто вже дав отвіт перед самим Господом нашим.(тобто приставився)...

думаю, обов'язково такі речі потребують вияснення. Для мене повністю є очевидним, що все, що зробить християнин (а особливо - пастир) лягає важким грузом на всю Христову Церкву і тут питання навіть не в люстрації (яку так і не було проведено в Україні/Росії), а в тому (знову ж - це лише моя думка), що співпрацю приписують багатьом - серед них всім і кожному в РПЦ, який просто побував на обов'язкових відвідинах відповідних підрозділів КГБ. Справа в тому, що потрібно навести чіткість: щоб не кормився народ міфами/підозрами по кожному окремому діячеві Церкви сказати в чому полягала співпраця, якщо є за що - хай перед Церквою покається, якщо є потреба - мав би відійти від пастирського служіння, полишити уряд тощо
andrey s. писав:...Православні М.П.(і не тільки вони) помоєму привселюдно визнали цей факт і таким чином покаялись, жалували за то.(хоч і без конкретики, але всеж....по факту було...і конкретика тут не важлива, це вже конкретно кожного зокрема, хто допустився такого упадку, справа. Тобто між Богом і ними.)...

ні - не визнавала і справа в кожному окремому випадку - від цього користь і РПЦ, і УГКЦ і іншим і користь та зовсім не у "фе".Правда... наважитись визнати свої провини... важкезна справа
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: КГБ в Православній Церкві

Повідомлення andrey s. » 09 січня 2012, 00:39

luksander писав:
andrey s. писав:Я зараз не за М.П. журюсь, більше якраз за Українську Церкву, зокрема за УГКЦ.
Треба вчитись жити без Москви, і не згадуючи Їх в якісь докорі, включно...
Нехай брат собі живе і процвітає, але без нас. Буде важко, хай шле листи, вишлим сала :) .
:pardon:

:oops:
так виглядає, що Ви за відокремлення? чи тільки за федералізацію?.. :)

:) , я слів таких не знаю... :D :oops:
бо московські брати вашого сала не потребують, :no: - вони свого сала в Україні мають вдосталь :Yahoo!: ...
а ділитися, правда, ні з ким не збираються :x :twisted:

Ай, п.Олександре, то не конструктивна розмова.... :wink:
Свині Українські, вирощені на Українській землі, а від так і сало Українське. :D
Я за суто це, щоб Українське...а якщо сальця захочиться, то хай пишуть, вишлим... :wink:
А якщо хтось Українську свиню "стибрив" і думає розмножити їх на Московії, то свині на чужбині не плодяться..потомства не дають з сибірскими.
Так що тільки на сало пригідна "стибрина" свиня. А воно скоро кінчиться.
От тільки питання у тому, що писати "Салопрохання" гордість чи наглість не дозволить, а "стибрити" воно якось зпідручніше, звичніше.
От така "свинська філюсофія". :pardon:

Доречі Сибірске сало теж смачне, і я радий з цього приводу, сосіди як-не -як...коли у сосіда є своє, то якось спокійніше, що твого не захоче.
Але то мрії, бо сосід коли випє то буяє , голосно співаючи нецензурно, і йде в хлів зі свинями балакати, переконувати, що вони сибірских кровей. .
Ну то вже %) :oops:
Ага, доречі, сибірска свиня така з хутром, пазурями і каже не так як наша, не "хрю..хрю". Взагалі то на медведя змахує... : :o
:D
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Українські традиційні Церкви”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей