Визнання Таїнств

УПЦ КП, УПЦ МП, УАПЦ

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення luksander » 18 березня 2011, 23:10

о.Олег писав:
о.Олег писав:... греки тоді і по нинішній день католиків не те що не причащають - перехрещують ...

нажаль - це роблять не лише греки: у всіх чотирьох відомих мені випадках переходу з УГКЦ в РПЦ (в Львові) людей перехрещували... :(
З повагою, о.Олег


Якщо вони ортодокси, то про «друге» хрещення (чи – перехрещення) не може йти мови, - адже вірують в «одне хрещення»? А якщо хрещення Католицької Церкви православні не визнають, то і сама КЦ не має ніякого відношення до «Єдиної Святої Апостольської Церкви»? з їх точки зору?
Дивно... і
жаль.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення andrey s. » 19 березня 2011, 00:06

Незнаю що про це сказати,,, є підходяще слово...СУМНО,,,
Але я не журюся аж так сильно про це..(що мене можуть не допустити до тайн в Правосл,,і знаю небагато правосл. отців,,но ті яких знаю,,їм таке навіть в голову не прийде,,але правда це УПЦ)...
Суть не в тому,,але це мій погляд,,і я можу помилятися,,маю надію що отці поправлять....коли так..
Коли буду десь,де нема Католиків,,і буду відчувати потребу наприклад в Причасті,,то якщо вберігся від гріха(я про гріх з якого обовязково сповід.),,спокійно буду на літургії,,і приступлю до таїнства(добре що вони метреку при цьому не вимагають)..
Зі сповіддю можливо буде й ваще...але..
Але я піду,,хочаб в надії що отець не спитає про мій обряд...
Я повинен бути чесний,,і широ правдиво відповідати на поставленні запитання,,і не маю обовязку без цього запитання відповідати,,тобеж казати що я католик,,Бог це знає..
А коли буде умова(при загрозі смерті),,і поруч небуде Катол.священника,,то тим більше..
Бо моя задача(обовязок),,це бажання,,потреба,,розбудити в собі щирий жаль,,каяття...
І коли я буду просити отця,,а він відмовить в цьому,,то це вже не мій гріх,,і нехай Господь змилується над тим отцем,,який відмовить комусь в передсмертній сповіді,,мотивуючи це іншим обрядом...(я не думаю що знайдеться в природі якісь "камікадзе",який так вчинить,я про отця)
Бо я благав,,і мені не далось...
Я спілкувався з отцем по поводу,,,якщо видно свою смерть(наприклад потоп,цунамі),чи можлива сповідь по телефону...
Отець засміявся,,і сказав що я фантазер...
Дав зрозуміти,,що розгрішення по телефону неприйнятне,,з причин можливого зловживання деяких людей...
І сказав,,що основною умовою сповіді,,є щирий жаль(каяття) за вчиненні гріхи...
Вірю в то,,що коли таке було-би,,то Господь прийме таке...
Але це все з ряду,,,якби,,можливо,, тобто не варто про це сильно думати,,но знати думаю не завадить..
Я уточнюсь,,мова іде тільки про потребу,,а не навмисний пошук "нестандартних ситуацій"...
Буду вдячний Отцям,,,за корективи мого погляду,,бо я не впевненний,,,а ось я помиляюсь....
Дякую...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення romanm » 21 березня 2011, 08:18

Мова про визнання таїнств П.Церков і приступання до таких у випадку відсутності католицьких таїнств, нмд, є нбезпечна гра з вогнем. А ще більше з душами тих, хто не розбирається в тонкощах П. обрядів і К.Ц.

Вже тут була тема про те, як радісно радили вінчатися( на офіційних відповідях сайту УгкЦ) у П.Церкві, бо цежж, мовляв Церкви однієї Київської Традиції. Але, як відомо головне криється у деталях. Якщо нпр. немає можливості брати шлюб у К.Ц. а вінчаєшся в П,Ц, чи знається, що там це дозволено 3 рази ? А католика, навіть якщо він вінчаний в П.Ц. і залишить інша половина бо він , нпр, хворий СнідоМ, чи в тюрмі, вінчатися більше не зможе.

Так, що або говоримо що Таїнства П.Церков є такі ж важні як і К.Ц. і не мутіть людям голови, або говоріть, що приступаючи до таїнств П. Ц. ви п єте воду, але не зовсім чисту, яка може вам зашкодити. Імхо, все, звичайо.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 21 березня 2011, 09:41

romanm писав:...Так, що або говоримо що Таїнства П.Церков є такі ж важні як і К.Ц. і не мутіть людям голови, або говоріть, що приступаючи до таїнств П. Ц. ви п єте воду, але не зовсім чисту, яка може вам зашкодити. Імхо, все, звичайо.

Якщо за вірою Христової Церкви дане православними визнається Таїнством, тоді це "чиста вода" (зовсім чиста, "нечистих, недочистих Таїнств" не буває), яка в жодному разі не може зашкодити. А Таїнством визнаємо лише те, що було дане відповідно до віри Христової Церкви (в нашому випадку Шлюбу: як добровільний єдиний і нерозривний союз любові двох вільних осіб протилежної статі :) ).
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення romanm » 21 березня 2011, 09:54

о.Олег писав:Якщо за вірою Христової Церкви дане православними визнається Таїнством, тоді це "чиста вода" (зовсім чиста, "нечистих, недочистих Таїнств" не буває), яка в жодному разі не може зашкодити. А Таїнством визнаємо лише те, що було дане відповідно до віри Христової Церкви (в нашому випадку Шлюбу: як добровільний єдиний і нерозривний союз любові двох вільних осіб протилежної статі :) ).
З повагою, о.Олег


Хіба не буває зерен правди і в тих самих протестантів? Хрещення важне іїх. То також є важне і вінчання? Якщо ми говоримо про те, що Таїнства є важні в П.Ц. , тоді навіщо ті всі поділи? Я спокійно можу ходити і до П. храму.

Хіба ж автоматом П. Таїнство є на одному рівні тільки у випадку якщо немає близько К. храму? Ні. Є Завжди таке ж саме. Отож, навіщо всі ті " пироги"? Може вінчання в П.Ц. ліпше для спасіння душі? Аджеж в К.Ц. таке саме Таїнство як і в П.Ц. А людська слабкість буває всяка. Може дійсно ця людина не моя, чому б і не перевінчатися ще раз? А тут накидуєте ярмо на шию і до смерті!.

Не розумію. Як таке можливо говорити про рівність.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 21 березня 2011, 15:34

romanm писав:
о.Олег писав:Якщо за вірою Христової Церкви дане православними визнається Таїнством, тоді це "чиста вода" (зовсім чиста, "нечистих, недочистих Таїнств" не буває), яка в жодному разі не може зашкодити. А Таїнством визнаємо лише те, що було дане відповідно до віри Христової Церкви (в нашому випадку Шлюбу: як добровільний єдиний і нерозривний союз любові двох вільних осіб протилежної статі :) ).
З повагою, о.Олег


Хіба не буває зерен правди і в тих самих протестантів? Хрещення важне іїх. То також є важне і вінчання? Якщо ми говоримо про те, що Таїнства є важні в П.Ц. , тоді навіщо ті всі поділи? Я спокійно можу ходити і до П. храму.

Хіба ж автоматом П. Таїнство є на одному рівні тільки у випадку якщо немає близько К. храму? Ні. Є Завжди таке ж саме. Отож, навіщо всі ті " пироги"? Може вінчання в П.Ц. ліпше для спасіння душі? Аджеж в К.Ц. таке саме Таїнство як і в П.Ц. А людська слабкість буває всяка. Може дійсно ця людина не моя, чому б і не перевінчатися ще раз? А тут накидуєте ярмо на шию і до смерті!.

Не розумію. Як таке можливо говорити про рівність.

ми не можемо говорити про все на світі, пане Романе, як і, бажаючи відповісти на питання (а воно в нас конкретне: чи визнаються Таїнства РКЦ/УГКЦ в РПЦ і навпаки, див. закінчення попередньої сторінки цієї гілочки), не можемо зважати на представлені Вами "пироги" (а говоримо про вчення Христової Церкви): говоримо про виключний випадок, коли людина, наприклад, живе у місцевості, де немає католицького священика, але є православний - може приступати до Таїнств; це не зробить з нього/неї віровідступника (на відміну від, наприклад, ходіння до протестантів), позаяк православні мають Таїнство священства і уділяють Таїнства (їхня віра в Таїнства відповідає вірі Христової Церкви). А вже у випадку, якщо католик шукає православного священика, щоб вчинити щось, що суперечить вірі Христової Церкви (як от, Ваш приклад, отримати "розлучення" чи "вдруге одружитися") - віровідступник :( Розумію, Романе, що все складно, але не можу я грішний Святе під себе/Вас (при всій повазі) підлаштовувати. Надіюсь Ви... не сваритесь? Просто мішання в купу різнорівневих негативних прикладів справляє враження надмірної емоційності Ваших дописів і від цього робиться прикро... :( Ви... тримайтеся. Бога і Його Церкви. Вчення чітке і віровідступники не є жодним критерієм...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення romanm » 21 березня 2011, 16:07

Ні, емоційності немає. Прошу вибачити якщо так здається. :)

Просто виходить так, що у випадку де немає К.Ц. я можу йти до П. храму, отож питання: чому я не можу завжди туди ходити якщо і так всі Таїнства рівні? Мене дивує, правда мова про те, що Православні розуміють Таїнства як Христова Церква вчить. Див. приклад шлюбу.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 21 березня 2011, 16:33

romanm писав:... чому я не можу завжди туди ходити якщо і так всі Таїнства рівні?

бо є Христова Церква, в якій повнота Істини, а Таїнство, яке уділюється православними - це лише частинка Істини.
romanm писав:...Мене дивує, правда мова про те, що Православні розуміють Таїнства як Христова Церква вчить. Див. приклад шлюбу.

так пояснюю і пояснюю (в темі про контрацепцію і тут Вам особисто) - Ваше чи моє здивування нічого від вчення Церкви забрати не може, як і додати. А Таїнство Шлюбу (і інші), як вже неодноразово говорив, визнаємо не автоматично, а лише вивчаючи їх на приналежність до Христової Церкви: якщо це уділений священиком Шлюб вільним (див. вище) людям - так; якщо хтось з сторін вже одружений - ні.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Valder
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 15 січня 2011, 02:48

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Valder » 11 квітня 2011, 01:01

Дозвольте, будь ласка, запитати:
Чи маю я моральне право (як греко-католик, а отже все ж католик, тільки східного обряду) брати участь в Службі Божій у римо-католицьком храмі?
Наприклад, цього року святкування Пасхи по обидвом календарям співпало, чи можу я піти на Службу Божу до костелу?
Адже сам обряд проведення сильно відрізняється від звичного для мене, і я там буду, дуже м'яко кажучи, "не в своїй тарілці", навіть зважаючи на інший спосіб накладання хресного знамення чи омивання кінчиків пальців при цьому.
Те саме я б дуже хотів запитати і про інші церкви (насамперед, ПЦ-МП, а також ПЦ-КП і УАПЦ).
Вибачте за неоковирність мого запитання, але для мене після переїзду на навчання зі Львова до Києва воно стало досить актуальним :)
Дякую.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 11 квітня 2011, 06:28

Valder писав:Дозвольте, будь ласка, запитати:
Чи маю я моральне право (як греко-католик, а отже все ж католик, тільки східного обряду) брати участь в Службі Божій у римо-католицьком храмі?
Наприклад, цього року святкування Пасхи по обидвом календарям співпало, чи можу я піти на Службу Божу до костелу?
Адже сам обряд проведення сильно відрізняється від звичного для мене, і я там буду, дуже м'яко кажучи, "не в своїй тарілці", навіть зважаючи на інший спосіб накладання хресного знамення чи омивання кінчиків пальців при цьому.
Те саме я б дуже хотів запитати і про інші церкви (насамперед, ПЦ-МП, а також ПЦ-КП і УАПЦ).
Вибачте за неоковирність мого запитання, але для мене після переїзду на навчання зі Львова до Києва воно стало досить актуальним :)
Дякую.

віра у нас з римо-католиками одна - можете. Діткнетесь до іншого способу молитви Христової Церкви :) . До некатолицьких храмів заходити/молитися можете, але на недільні і святкові Літургії ходіть до греко-католицьких Храмів (є в Києві на Львівській Площі; Аскольдова Могила; на Подолі (дзвіниця св.Миколая?); Катедральний Храм - це з пам'яті про моє перебування в Києві, може хтось підскаже ще...) і приймайте Таїнства в греко-католицьких або (хоч Вам це буде і незвично через різницю Обряду) римо-католицьких Храмах.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 15 квітня 2011, 13:58

Злий Іван писав:Чи несе за собою якісь наслідки друге хрещення?

В декреталіях Папи Григорія IX "iteratio baptismatis — повторне хрещення" подається як вид відступництва; більш ближчі до нас в часі постанови Христової Церкви написав на прохання Тридентійського Собору в своєму Символі Папа Пій IV: "Baptismum, Confirmationem et Ordinem sine sacrilegio reiterari non posse" - "Таїнства Хрещення, Миропомазання і Священства не можуть бути дані повторно без того, щоб не бути святотацтвом".
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Злий Іван » 18 квітня 2011, 09:35

Але православні однаково не звертатимуть уваги на декреталії Папи...
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 18 квітня 2011, 11:40

Злий Іван писав:Але православні однаково не звертатимуть уваги на декреталії Папи...

так я грішний і не брався пояснювати правильне (віру Христової Церкви) з позиції помилки (православних). Ви ж питалися про наслідки для тих, хто прийняв Хрещення повторно - на це і відповідав. Якщо ж припустити, що в Своєму Милосерді Бог буде судити православних беручи до уваги їхню точку зору, тоді про "повторне Хрещення" не йдеться - переважна більшість їхніх богословів веде мову про те, що уділити Таїнство (в т.ч. - Хрещення) можна лише в Церкві (якою вважають себе), відповідно: Хрещення (католицького, протестантського тощо) просто не було і його уділяють (вперше), а не повторюють (ще раз)
перепрошую, що не зрозумів Вашого запитання
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Злий Іван » 18 квітня 2011, 13:30

Та ні, отче, Ви мене правильно зрозуміли.
Це з православними виходить чи то тупцювання на одному місці, чи то розмова зі стіною. :(
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Володимир ІФ
дописувач
дописувач
Повідомлень: 57
З нами з: 29 квітня 2010, 20:38
Звідки: Івано-Франківськ

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Володимир ІФ » 03 травня 2011, 21:17

о.Олег писав:
Злий Іван писав:Чи несе за собою якісь наслідки друге хрещення?

В декреталіях Папи Григорія IX "iteratio baptismatis — повторне хрещення" подається як вид відступництва; більш ближчі до нас в часі постанови Христової Церкви написав на прохання Тридентійського Собору в своєму Символі Папа Пій IV: "Baptismum, Confirmationem et Ordinem sine sacrilegio reiterari non posse" - "Таїнства Хрещення, Миропомазання і Священства не можуть бути дані повторно без того, щоб не бути святотацтвом".
З повагою, о.Олег

В символі віри дуже чітко вказано що кожен,хто належить до Церкви Христової ісповідує одне хрещення на відпущення гріхів.Я думаю,що це і є відповідь на питання,чи потрібне друге хрещення.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 03 травня 2011, 21:28

Володимир ІФ писав:
о.Олег писав:
Злий Іван писав:Чи несе за собою якісь наслідки друге хрещення?

В декреталіях Папи Григорія IX "iteratio baptismatis — повторне хрещення" подається як вид відступництва; більш ближчі до нас в часі постанови Христової Церкви написав на прохання Тридентійського Собору в своєму Символі Папа Пій IV: "Baptismum, Confirmationem et Ordinem sine sacrilegio reiterari non posse" - "Таїнства Хрещення, Миропомазання і Священства не можуть бути дані повторно без того, щоб не бути святотацтвом".
З повагою, о.Олег

В символі віри дуже чітко вказано що кожен,хто належить до Церкви Христової ісповідує одне хрещення на відпущення гріхів.Я думаю,що це і є відповідь на питання,чи потрібне друге хрещення.

відповідав на питання
Злий Іван писав:Чи несе за собою якісь наслідки друге хрещення?

:pardon:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення luksander » 03 травня 2011, 21:49

Володимир ІФ писав:
о.Олег писав:
Злий Іван писав:Чи несе за собою якісь наслідки друге хрещення?

В декреталіях Папи Григорія IX "iteratio baptismatis — повторне хрещення" подається як вид відступництва; більш ближчі до нас в часі постанови Христової Церкви написав на прохання Тридентійського Собору в своєму Символі Папа Пій IV: "Baptismum, Confirmationem et Ordinem sine sacrilegio reiterari non posse" - "Таїнства Хрещення, Миропомазання і Священства не можуть бути дані повторно без того, щоб не бути святотацтвом".
З повагою, о.Олег

В символі віри дуже чітко вказано що кожен,хто належить до Церкви Христової ісповідує одне хрещення на відпущення гріхів.Я думаю,що це і є відповідь на питання,чи потрібне друге хрещення.
:)
Друге хрещення потрібне, якщо його назвати "першим" :crazy:
Як це робить РПЦ по відношенню до католиків :pardon:

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Визнання Таїнств

Повідомлення ShMariam » 17 грудня 2014, 23:08

Не про визнання, а про допущення до Таїнств: Чи може католик причащатися у православному храмі і навпаки?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Українські традиційні Церкви”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 11 гостей