Перехід з православ`я в католицизм

УПЦ КП, УПЦ МП, УАПЦ

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Перехід із православ'я в католицьку Церкву духовних осіб

Повідомлення romanm » 28 січня 2010, 10:11

На одному знаменитому форумі( православному) приводять приклади переходу католиків(духовних персон) в правослв я. Звичайно, усіх тих, хто перейшов в Україні, там не сприймають, відразу поставили ярлик "криптокатолики".

Так от, хотілося би дізнатися тут, якщо адміністрація дозволить, скільки і які священники перейшли до УгкЦ чи до РКЦ? Може в шанованого паньста є інфа? Не тільки в Україні, а всюди. Не лінуйтеся, напишіть.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Перехід із православ'я в католицьку Церкву духовних осіб

Повідомлення о.Олег » 28 січня 2010, 11:31

Христос Раждається!
romanm писав:На одному знаменитому форумі( православному) приводять приклади переходу католиків(духовних персон) в правослв я. Звичайно, усіх тих, хто перейшов в Україні, там не сприймають, відразу поставили ярлик "криптокатолики".
Так от, хотілося би дізнатися тут, якщо адміністрація дозволить, скільки і які священники перейшли до УгкЦ чи до РКЦ? Може в шанованого паньста є інфа? Не тільки в Україні, а всюди. Не лінуйтеся, напишіть.

статистики не знаю, однак при виході УГКЦ з підпілля перейшло до нас таких священиків багато. Окрім того знаю особисто трьох, що перейшли з УАПЦ...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Перехід із православ'я в католицьку Церкву духовних осіб

Повідомлення Олюнька » 28 січня 2010, 12:24

Та знаєте, головне не кількість, а якість. Щоб оцей перехід був для добра душі, а не задля якоїсь вигоди. O:-)
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Перехід із православ'я в католицьку Церкву духовних осіб

Повідомлення прочанка » 28 січня 2010, 12:37

в одній з наших парафій в одній церкві почергово правлять греко-католики і православні, у великі свята - навіть разом. Син православного теж вчиться в семінарії... на греко-католицького священика.
Думаю, коментарі зайві. Де згода в сімействі, там тиш, мир і Божа благодать!
Не бійтеся!

Kaktus
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 183
З нами з: 05 березня 2010, 10:05

Re: Перехід із православ'я в католицьку Церкву духовних осіб

Повідомлення Kaktus » 09 березня 2010, 17:14

Чи хтось знає греко-католицьких священиків, які недавно добровільно перейшли на Православ'я ? Дивна річ, здається, що таких зовсім немає ! Чому це так ? Протилежних прикладів хоч греблю гати, але здається, що тільки після виходу УГКЦ з підпілля. Чи були такі й пізніше ? Цікаво буде дізнатися про недавні переходи.

о.Петро
гість
гість
Повідомлень: 7
З нами з: 16 червня 2011, 15:59

перехід з православія в греко-католицизм

Повідомлення о.Петро » 16 червня 2011, 18:34

як ви ставитесь до цього?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: перехід з православія в греко-католицизм

Повідомлення о.Олег » 16 червня 2011, 18:43

о.Петро писав:як ви ставитесь до цього?

вітаю на Форумі, отче Петре!
добре ставлюся. Особливо, якщо людина це робить свідомо, а не через тиск обставин
З повагою, о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: перехід з православія в греко-католицизм

Повідомлення ShMariam » 16 червня 2011, 19:06

о.Петро писав:як ви ставитесь до цього?

Чому ж, отче, задаєте таке дивне питання як для Офіційного форуму УГКЦ?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

о.Петро
гість
гість
Повідомлень: 7
З нами з: 16 червня 2011, 15:59

Re: перехід з православія в греко-католицизм

Повідомлення о.Петро » 16 червня 2011, 19:22

Дуже дякую за привітання! В моєму випадку виходить, що переплелось і бажання, і тиск обставин... Завжди мріяв щоб інститут церкви був ближче до людини, а не навпаки: залякування, політика подвійних стандартів, тощо!

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: перехід з православія в греко-католицизм

Повідомлення Yur » 16 червня 2011, 19:31

Гадаю з позиції Католицької Церкви це означатиме не перехід, а навернення. Й в даному випадку оте греко вказуватиме на збереження ідентичності християнина.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

о.Петро
гість
гість
Повідомлень: 7
З нами з: 16 червня 2011, 15:59

Re: перехід з православія в греко-католицизм

Повідомлення о.Петро » 16 червня 2011, 19:44

Мабудь все залежить від того, хто, і за якою ознакою себе ідентифікує в Церкві!? Якщо брати до уваги унію 16ст., то її корінна ідея, все ставить на свої місця.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: перехід з православія в греко-католицизм

Повідомлення о.Олег » 16 червня 2011, 19:44

ShMariam писав:
о.Петро писав:як ви ставитесь до цього?

Чому ж, отче, задаєте таке дивне питання як для Офіційного форуму УГКЦ?

попри дивність, знаю не одного католика, який заведе полеміку про те, що "часи унії - минуле" і в нинішньому світі православним треба залишатись там, де вони є, зсередини міняючи свою Церкву. Нмсд такий спосіб думання з'являється від невірного розуміння екуменізму і Христової Церкви взагалі. Якщо є представники такого мислення - подискутуємо. Викладати теорію таких думань щоб пояснити чужу мені віру не хочу (вибачте)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: перехід з православія в греко-католицизм

Повідомлення andrey s. » 16 червня 2011, 19:45

о.Петро писав:як ви ставитесь до цього?

Слава Ісусу Христу!!!
Звичайно, я будучи Греко-Католиком(Уніатом :) ),ставлюсь добре.Але це не значить, що тільки в цьому порядку,тобто я начитався Шептицького,і мене Його думки вразили.(тільки при такій умові)
Я за корнями зі східної Церкви,і я буду тільки в захваті коли смерть св.муч.Йосафата дасть свої плоди,і також всіх тих які бачили сенс у єдності і одночасно були в примиренні з західною Церквою.Тобто користали з плодів Любові,а не з плодів егоїзму(гордості).
Знаєте,якщо розважити,то ми є великим полекшенням на шляху примирення двох Церков(традицій).Але,з іншої сторони,очевидно,що без Божої допомоги це не реально..Це так глубоко засіло в нутро,і скільки треба зруйнувати "мурів",які побудовані людьми,що й годі уявити.(ми, як заведенно,будем "получати" більше за всіх,як буває завжди,коли той хто розбороняє(мирить) сторони "получає" від обох :) )
Я сильно не журюсь,на все Божа Воля.Особисто мені(я не отець як Ви),набагато простіше з цим.Бо багато чого не знаю(погодьтесь,коли за це не знати в деталях,то набагато простіше,ніж переборювати те,що хтось наплодив),і подолання труднощів почнеться з Вас(отців).
Тобто якщо Ви раду з цим не дасте,то ми вірні будем пожинати плоди.Ми Вам можем допомогти тільки дотримуючись заповіді Любові до ближнього,і звичайно послух Церкві ніхто не відміняв.
Часто аж страшно,коли розумію, що повинен слухати Церкву.І це спонукає молитися за провід який в Ній присутній :) ,типа, за Вас отців включно.
Відповідь на Ваше запитання:"Добре ставлюсь!!"
Востаннє редагувалось 16 червня 2011, 20:53 користувачем andrey s., всього редагувалось 1 раз.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: перехід з православія в греко-католицизм

Повідомлення о.Олег » 16 червня 2011, 19:46

о.Петро писав:Дуже дякую за привітання! В моєму випадку виходить, що переплелось і бажання, і тиск обставин... Завжди мріяв щоб інститут церкви був ближче до людини, а не навпаки: залякування, політика подвійних стандартів, тощо!

основне, думаю, щоб було бажання, розуміння. Вони, нажаль, якраз і бувають відсутніми. А обставини є завжди :Rose:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: перехід з православія в греко-католицизм

Повідомлення andrivovk » 16 червня 2011, 20:00

о.Петро писав:як ви ставитесь до цього?

В домі Отця мого багато жител. Коли б не так, то я сказав би вам (Ів 14:2) O:-)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

о.Петро
гість
гість
Повідомлень: 7
З нами з: 16 червня 2011, 15:59

Re: перехід з православія в греко-католицизм

Повідомлення о.Петро » 16 червня 2011, 20:08

Дуже велике бажання славити Бога, а в зв'язку з обставинами - це на привеликий жаль поки що неможливо!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: перехід з православія в греко-католицизм

Повідомлення о.Олег » 16 червня 2011, 20:19

о.Петро писав:Дуже велике бажання славити Бога, а в зв'язку з обставинами - це на привеликий жаль поки що неможливо!

напевно Ви маєте на увазі якийсь складніший контекст, аніж особиста прослава Бога, яка можлива всюди...
В кожному разі: миру Вам, отче, і терпеливо зносити ті Хрести, які Господь Вам Дарував - більше нашої змоги не Дає і самих ніколи не полишає
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

о.Петро
гість
гість
Повідомлень: 7
З нами з: 16 червня 2011, 15:59

Re: перехід з православія в греко-католицизм

Повідомлення о.Петро » 16 червня 2011, 22:16

А, які на сьогоднішній день умови прийняття до Греко-Католицької Церкви?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: перехід з православія в греко-католицизм

Повідомлення о.Олег » 16 червня 2011, 22:32

о.Петро писав:А, які на сьогоднішній день умови прийняття до Греко-Католицької Церкви?

священика, як я розумію? Існують комісії, які вивчають справи священиків і все - індивідуально
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: перехід з православія в греко-католицизм

Повідомлення andrey s. » 16 червня 2011, 22:38

о.Петро писав:Дуже велике бажання славити Бога, а в зв'язку з обставинами - це на привеликий жаль поки що неможливо!

Отче,я сподіваюсь, що обставини не носять фізичний характер(здоровя).Звісно справа не моя,но коли так, то щиро жалкую....
Пробачте коли лізу "куди не просять".Тут є гілочка"Молитовні ітенції",коли є потреба,форумчани моляться.(треба Вам тільки написати)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

о.Петро
гість
гість
Повідомлень: 7
З нами з: 16 червня 2011, 15:59

Re: перехід з православія в греко-католицизм

Повідомлення о.Петро » 16 червня 2011, 23:05

andrey s. писав:
о.Петро писав:

Отче,я сподіваюсь, що обставини не носять фізичний характер(здоровя).Звісно справа не моя,но коли так, то щиро жалкую....
Пробачте коли лізу "куди не просять".Тут є гілочка"Молитовні ітенції",коли є потреба,форумчани моляться.(треба Вам тільки написати)


Та ні дякувати Богові! Просто суб"єктивно-об"єктивні причіни...((

Михайло Шелудько
початківець
початківець
Повідомлень: 38
З нами з: 06 жовтня 2005, 23:46
Звідки: Одеса
Контактна інформація:

Re: перехід з православія в греко-католицизм

Повідомлення Михайло Шелудько » 17 червня 2011, 11:26

Наш єпископ Василь (Одеса) казав, що в кожній єпархії є свої правила прийняття ієреїв з інших церков. В суті вони подібні, але деталями можуть трохи різнитися. Тобто я би отцю Петру радив звернутися до єпископа його регіону, а перед тим не буде зайвим поспілкуватися особисто зі священиками УГКЦ, які на тій території служать.

В Одесько-Кримському екзархаті вже багато років успішно служать священики, які в свій час зробили подібний перехід. Якщо хочете, можу дати їхні контакти.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: перехід з православія в греко-католицизм

Повідомлення о.Олег » 17 червня 2011, 14:55

Михайло Шелудько писав:Наш єпископ Василь (Одеса) казав, що в кожній єпархії є свої правила прийняття ієреїв з інших церков. В суті вони подібні, але деталями можуть трохи різнитися. Тобто я би отцю Петру радив звернутися до єпископа його регіону, а перед тим не буде зайвим поспілкуватися особисто зі священиками УГКЦ, які на тій території служать.

В Одесько-Кримському екзархаті вже багато років успішно служать священики, які в свій час зробили подібний перехід. Якщо хочете, можу дати їхні контакти.

якщо можна - особисті контакти в особистій переписці (ПП)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

о.Петро
гість
гість
Повідомлень: 7
З нами з: 16 червня 2011, 15:59

Re: перехід з православія в греко-католицизм

Повідомлення о.Петро » 17 червня 2011, 21:27

В Одесько-Кримському екзархаті вже багато років успішно служать священики, які в свій час зробили подібний перехід. Якщо хочете, можу дати їхні контакти.[/quote]

Дуже дякую, гадаю в приватній перепистці дійсно буде ліпше про це домовитись!

Николай
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 07 квітня 2012, 11:16

Перехід з православ`я в католицизм

Повідомлення Николай » 07 квітня 2012, 11:24

Хочу ходить в греко католическую церковь.Хрещён в православной моск патриархат.
Что для этого нужно сделать? Причина(по душе больше греко католическая)

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Важный вопрос

Повідомлення andrivovk » 07 квітня 2012, 12:36

Николай писав:Хочу ходить в греко католическую церковь.Хрещён в православной моск патриархат.
Что для этого нужно сделать? Причина(по душе больше греко католическая)

Перехрещуватися не треба. :) Просто ходіть до греко-калицької церкви і все, імхо.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Николай
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 07 квітня 2012, 11:16

Re: Важный вопрос

Повідомлення Николай » 07 квітня 2012, 13:43

Мне хотелось более точный ответ.

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Важный вопрос

Повідомлення Yur » 07 квітня 2012, 14:26

Святі Таїнства у православних церков правдиві. Ви християнин. При бажанні можете поговорити з греко-католицькими священиками, але це не обов'язково. Ходіть на богослуження, приймайте участь в парафіяльному житті.
Коли вам припала до душі греко-католицька церква, любіть її, любіть її прихожан, любіть усіх людей і ви знайдете Бога.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Николай
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 07 квітня 2012, 11:16

Re: Важный вопрос

Повідомлення Николай » 07 квітня 2012, 15:04

Большое спасибо.Так и сделаю.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Важный вопрос

Повідомлення o.Mykil » 07 квітня 2012, 18:15

andrivovk писав:Перехрещуватися не треба. :) Просто ходіть до греко-калицької церкви і все, імхо.


Рубрика: "Запитуємо cвященика"... Люди хочуть фахової відповіді саме священика!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!


Повернутись до “Українські традиційні Церкви”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей