Характерні риси діяльності тоталітарних сект

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення Вова » 09 червня 2010, 13:53

о.Олег писав: Люди грішні, пане Вово. Завжди. А Церква, пане Вово - Свята. Завжди. Баче хтось чи не баче.

Та Церква і є ми. Чи що для вас є Церква? Як може буде Церква повністю свята якщо у нас примустім 50% грішників з явним показом гріха. Я теж так розумію що Церква свята, але будьмо чесні перед собою. Через те і утворюються секти, бо говорять одне, а на ділі друге. Читайте що пише Павло(1Кор.12:12-27):
12 Бо як тіло одне, але має членів багато, усі ж члени тіла, хоч їх багато, то тіло одне, так і Христос.
13 Бо ми всі одним Духом охрищені в тіло одне, чи то юдеї, чи геллени, чи раби, чи то вільні, і всі ми напоєні Духом одним.
14 Бо тіло не є один член, а багато.
15 Коли скаже нога, що я не від тіла, бо я не рука, то хіба через це не від тіла вона?
16 І коли скаже вухо, що я не від тіла, бо я не око, то хіба через це не від тіла воно?
17 Коли б оком було ціле тіло, то де був би слух? А коли б усе слух, то де був би нюх?
18 Та нині Бог розклав члени в тілі, кожного з них, як хотів.
19 Якби всі одним членом були, то де тіло було б?
20 Отож, тепер членів багато, та тіло одне.
21 Бо око не може сказати руці: Ти мені непотрібна; або голова знов ногам: Ви мені непотрібні.
22 Але члени тіла, що здаються слабіші, значно більше потрібні.
23 А тим, що вважаємо їх за зовсім нешановані в тілі, таким честь найбільшу приносимо, і бридкі наші члени отримують пристойність найбільшу,
24 а нашим пристойним того не потрібно. Та Бог змішав тіло, і честь більшу дав нижчому членові,
25 щоб поділення в тілі не було, а щоб члени однаково дбали один про одного.
26 І коли терпить один член, то всі члени з ним терплять; і коли один член пошанований, то всі члени з ним тішаться.
27 І ви тіло Христове, а зосібна ви члени!

Люди є грішні, але коли навертаються до Христа, то стають оправдані грішника,Павло їх називає святими. Записано: святий, нехай ще освячується. Процес святості усе життя, там само як процес деградації. Людина на місці не стоїть, або освячується, або грішить.

Або тоді не можна всіх хто ходить до Церкви називати віруючими, християнами
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення Вова » 09 червня 2010, 14:03

прочанка писав: :( тоді,можливо, проблема у самій людині? Часто нині можна почути: - в ту церкву більше не піду - щось в ній не так або священик не подобається, а є й таке - ходжу до тої церкви, бо такий файний молодий священик -є на кого подивитися...
Тобто, питання - що сама людина хоче знайти?! Чи хоче вона тої духовної поживи? Варто віднайти Бога в собі, навести лад у власній душі...

о.Олег писав: Погоджуюсь з Прочанкою...


Та я всього навського показав одну причину, через котру утворюється секти і чому люди залишають Церкву. А ви не неї не звернули увагу. Ви що думаєте люди сліпі. Треба бути чесним із своєю парафією. Навіть коли є гріх, я думаю люди зрозуміють , але коли його скривають, а потім говорять що Церква – свята, як ви думаєте що люди собі у серці відповістять, на язиці може бути одне, а у серці друге.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення о.Олег » 09 червня 2010, 17:23

Вова писав:
прочанка писав: :( тоді,можливо, проблема у самій людині? Часто нині можна почути: - в ту церкву більше не піду - щось в ній не так або священик не подобається, а є й таке - ходжу до тої церкви, бо такий файний молодий священик -є на кого подивитися...
Тобто, питання - що сама людина хоче знайти?! Чи хоче вона тої духовної поживи? Варто віднайти Бога в собі, навести лад у власній душі...

о.Олег писав: Погоджуюсь з Прочанкою...


Та я всього навського показав одну причину, через котру утворюється секти і чому люди залишають Церкву. А ви не неї не звернули увагу. Ви що думаєте люди сліпі. Треба бути чесним із своєю парафією. Навіть коли є гріх, я думаю люди зрозуміють , але коли його скривають, а потім говорять що Церква – свята, як ви думаєте що люди собі у серці відповістять, на язиці може бути одне, а у серці друге.

так я звернув увагу і чітко написав, здається: "людина завжди грішна". Тобто - і у Церкві. Хто говорить про скривання гріха в Церкві? Навпаки - треба виявляти і спонукати грішника до каяття. Але неправі ті люди, які відходять від Церкви, бо побачили там грішника. Церква не перестає бути святою, бо святість її від Бога. Церква не перестає бути грішною, бо грішна людина. І я повністю усвідомлюю, що грішний. Але своєю грішністю стараюся не поганити Христову Церкву. Я грішний бачу в Церкві грішників, пане Вово, але гріх неможливо викорінити через ще більший - гріх творення сект. Тому і залишаюсь в Церкві Христовій. Працюю над собою і над довіриними мені грішному Божими людьми...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення прочанка » 09 червня 2010, 19:30

Підтримую отця. Ісус залишив нам свою Церкву, як основу нашої віри, в якій відбувається під час Служби найважливіше Таїнство Пресвятої Євхаристії.
І ми, віряни, саме за цим маємо тягнутися до церкви, бо саме в такий спосіб можемо отримати Божу поживу для душі і життя вічного.
Все інше... Якби ми були святими, то жили б у раю, були б ангелами, а ми-грішні люди. Всі, без вийнятку, тільки та гріховність буває різною. За свої гріхи й будемо відповідати... За свої, а не сусіда, кума,свата чи священика... Не варто займатись самообманом, шукати "легкого шляху до Неба" у вигляді якоїсь новомодної секти, яка багато обіцяє, а фактично живе земними "турботами" князя світу цього... В такий спосіб і перевіряється наша віра...
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення о.Олег » 09 червня 2010, 19:56

прочанка писав:... Ісус залишив нам свою Церкву...

так. І розумію, чому протест взяв з Церкви лише Біблію і на основі Божого Слова творить секти: в Біблії лише Бог. Але без Церкви кожна людина малює Бога під себе і, в результаті будучи позбавлена Церкви, перетворює Слово Боже на своє - людське... Нажаль
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення Вова » 09 червня 2010, 22:30

Вова писав:Та Церква і є ми. Чи що для вас є Церква?

о.Олег прошу поясніть.Щоб б я вас краще зрозумів.

прочанка писав:... Ісус залишив нам свою Церкву...


як це І.Х. залишив нам Церкву. Не розумію цього вислова?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення о.Олег » 09 червня 2010, 22:34

Вова писав:
Вова писав:Та Церква і є ми. Чи що для вас є Церква?

о.Олег прошу поясніть.Щоб б я вас краще зрозумів.

прочанка писав:... Ісус залишив нам свою Церкву...


як це І.Х. залишив нам Церкву. Не розумію цього вислова?

найпростіше тут http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=38
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення Вова » 09 червня 2010, 22:51

о.Олег писав:найпростіше тут http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=38

У символі вірою немає слова "Католицьку". «Вірую у святу Католицьку Церкву». чи тут мається на увазі як невидиме, містичне Тіло Христове?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення Вова » 09 червня 2010, 23:04

о.Олег писав:
Вова писав:
Вова писав:Та Церква і є ми. Чи що для вас є Церква?

о.Олег прошу поясніть.Щоб б я вас краще зрозумів.

прочанка писав:... Ісус залишив нам свою Церкву...


як це І.Х. залишив нам Церкву. Не розумію цього вислова?

найпростіше тут http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=38

а ви можете своїми словами сказати що таке Церква?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення Вова » 09 червня 2010, 23:14

прочанка писав:Якби ми були святими, то жили б у раю, були б ангелами, а ми-грішні люди. Всі, без вийнятку, тільки та гріховність буває різною.

У розуміння Павла "святий" це той що залишив грішну дорогу і навернувся цілим серцем до Христа.

Звісно той що каже що немає гріха не правдомовець, у нас залишається природа гріха, але коли ми народжуємося із гори, то більше не живемо для гріха.
Рим.6:2Ми, що вмерли для гріха, як ще будемо жити в нім?....11 Так само ж і ви вважайте себе за мертвих для гріха й за живих для Бога в Христі Ісусі, Господі нашім. 12 Тож нехай не панує гріх у смертельному вашому тілі, щоб вам слухатись його пожадливостей, 13 і не віддавайте членів своїх гріхові за знаряддя неправедности, але віддавайте себе Богові, як ожилих із мертвих, а члени ваші Богові за знаряддя праведности.


Я радив вам прочитати римлян 6 -7 розділ.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення o.Mykil » 09 червня 2010, 23:15

Є Церква і є секти; є Бог і є боги!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення Вова » 09 червня 2010, 23:24

o.Mykil писав:Є Церква і є секти; є Бог і є боги!

От про секти вроді розібралися. а от бачу не можу найти порозуміння що таке Церква. Якщо я читаю пояснення католиків, то для мене робиться враження що церква це не люди, а щось інакше.
Можливо ви поясните своїми словами що таке Церква?Хоч зрозуміло що тема про секти, але без цього я думаю дальше не годин просунутися.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення o.Mykil » 10 червня 2010, 00:44

Вова писав:
o.Mykil писав:Є Церква і є секти; є Бог і є боги!

От про секти вроді розібралися. а от бачу не можу найти порозуміння що таке Церква. Якщо я читаю пояснення католиків, то для мене робиться враження що церква це не люди, а щось інакше.


Ну не тільки будівля... Все вже пояснено давно, тільки треба ще світла Св. Духа згори, щоби цю істину пізнати. Найперше Церква, як мені відомо, з грецької мови (Ἐκκλησία) означає «зібрання вірних». Це, отже, і духовенство, і миряни, і праведні (зокрема святі в небі), померлі в чистилищі, де мають тимчасові терпіння, і грішники на землі тощо, тобто люди так само. Це місце нашого людського (!) освячення, де є святі тайни, необхідні середники до вічного спасіння.

Вселенська унікальна Церква- місце для всіх, навіть для "блудних синів" у контексті євангельської притчі про блудного сина. Це боголюдська установа. Соборна заодно та Апостольська із законною церковною ієрархією, яка бере початок передусім із божественного начала, тобто незнищима Христова Церква. Заодно і Містичне Тіло нашого Спасителя, що нині, на жаль, через сектантську свідомість дуже пошматоване... Її душею є Св. Дух. Вона неначе наша духовна мати, бо зроджує через тайну Хрищення нових дітей Божих для Небесного Царства, котре бере початок уже у святій Господній Церкві під сонцем...

П. С. Велика нині постає проблема через те, що, наприклад, протестантизм більший наголос ставить не на Богові, а на людині. Новоспечені нетрадиційні пастирі всупереч Божій волі та неповторності Господньої Церкви творять щось своє, приватні новітні "церкви", часто на бізнесовій, а не духовній основі, тобто самі йдуть дорогою сектанства та ще й інших тягнуть цим слизьким шляхом. І який кінець буде цього всього анархізму на регілійному грунті??? Важко сказати.
Востаннє редагувалось 10 червня 2010, 09:16 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 1 раз.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення о.Олег » 10 червня 2010, 08:46

Вова писав:а ви можете своїми словами сказати що таке Церква?

не бачу сенсу. Там (у посиланні) все важливо. "Своїми словами" можна щось і пропустити і нажити непорозуміння. Та і о.Микіл трошки посприяв Вашому нехотінню читати Катехизм Католицької Церкви...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення o.Mykil » 10 червня 2010, 08:59

о.Олег писав: Та і о.Микіл трошки посприяв Вашому нехотінню читати Катехизм Католицької Церкви...


Я не мав такого наміру!!! І взагалі невідомо чи людина читала це чи -ні. Може прочитала та не зрозуміла до кінця, тож попросила ще пояснення... Ми не знаємо. Принаймні не знаю. Тож не можемо робити таких висновків. Просили розповісти, тож поділився знаннями, думками про Церкву. Все на більшу славу Божу!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення прочанка » 10 червня 2010, 09:10

спробую на простий хлопський розум, своє розуміння. Отці можуть підкоректувати...
Церква - не приміщення, це "Ісусова наречена", це місце, де під час Служби відбувається містичне Таїнство Пресвятої Євхаристії... Навколо цього збираються вірні. "Де двоє чи троє збираються в ім"я Моє, там Я є серед вас". Сам Ісус у Святому Причасті приходить до нас...
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення о.Олег » 10 червня 2010, 09:19

o.Mykil писав:
о.Олег писав: Та і о.Микіл трошки посприяв Вашому нехотінню читати Катехизм Католицької Церкви...


Я не мав такого наміру!!! І взагалі невідомо чи людина читала це чи -ні. Може прочитала та не зрозуміла до кінця, тож попросила ще пояснення... Ми не знаємо. Принаймні не знаю. Тож не можемо робити таких висновків. Просили розповісти, тож поділився знаннями, думками про Церкву. Все на більшу славу Божу!

Ваш намір розумію і так і думав. А от з того, що читаю у пана Вови у мене от такі ось висновки. Але дуже надіюся, що я не правий і пан Вова зможе процитувати крок за кроком Катехизм і просити пояснити. От лише маю сумний досвід спілкуваннь з протестом...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення o.Mykil » 10 червня 2010, 09:21

прочанка писав:Церква - не приміщення,


Є Церква з великої літери у розумінні Католицька, Соборна, Містичне Тіло Спаса і т. д. І з маленької, тобто як храм, будівля. Свого часу одній жінці, що була у Свідках Єгови, закидали справедливо, що вона разом зі своїми братами по вірі руйнує у секті Церкву Христову, та вона відказала, що ще не зруйнувала... жодної церкви. Але це так, між іншим. :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення Вова » 11 червня 2010, 23:04

o.Mykil писав:П. С. Велика нині постає проблема через те, що, наприклад, протестантизм більший наголос ставить не на Богові, а на людині.

Це як зрозуміти ці слова?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення Вова » 11 червня 2010, 23:08

о.Олег писав:
Вова писав:а ви можете своїми словами сказати що таке Церква?

не бачу сенсу. Там (у посиланні) все важливо. "Своїми словами" можна щось і пропустити і нажити непорозуміння. Та і о.Микіл трошки посприяв Вашому нехотінню читати Катехизм Католицької Церкви...

Я читав, може для вас просто це розуміти, я там нічого не зрозумів. Там пише те що ви перед тим писали. У мене так і були залишилося запитання.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення Вова » 11 червня 2010, 23:18

прочанка писав:спробую на простий хлопський розум, своє розуміння. Отці можуть підкоректувати...
Церква - не приміщення, це "Ісусова наречена", це місце, де під час Служби відбувається містичне Таїнство Пресвятої Євхаристії... Навколо цього збираються вірні. "Де двоє чи троє збираються в ім"я Моє, там Я є серед вас". Сам Ісус у Святому Причасті приходить до нас...

А чому ви все зводите тільки до Спомину смерті Христа, це не тільки це. Наприклад, коли збираються християни вони співають, навчаються Слова Божого, моляться.
Я розумію що у вас не так проводять богослуження, але у нас притримуються : 1Кор.14:26 То що ж, браття? Коли сходитесь ви, то кожен із вас псалом має, має науку, має мову, об'явлення має, має вияснення, нехай буде все це на збудування!
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення о.Олег » 11 червня 2010, 23:22

Вова писав:
о.Олег писав:
Вова писав:а ви можете своїми словами сказати що таке Церква?

не бачу сенсу. Там (у посиланні) все важливо. "Своїми словами" можна щось і пропустити і нажити непорозуміння. Та і о.Микіл трошки посприяв Вашому нехотінню читати Катехизм Католицької Церкви...

Я читав, може для вас просто це розуміти, я там нічого не зрозумів. Там пише те що ви перед тим писали. У мене так і були залишилося запитання.

Взагалі-взагалі? А написане о.Микілом не прояснило ситуацію?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення Вова » 11 червня 2010, 23:42

о.Олег писав:Взагалі-взагалі? А написане о.Микілом не прояснило ситуацію?

Та чому взагалі, у вас дуже складно пояснюють що таке Церква і все зводете тільки до Католоцизма. А Церква І.Х. як я розумію не носить назви якоїсь конфесії чи то вашої чи то нашої. Як би я писав Церква це тільки ХВЄ. щоб ви подумали із сторони.....
От наприклад, для мене трошки інакше виглядає Церква із Святого Писання:
Об.7:9 Потому я глянув, і ось натовп великий, що його зрахувати не може ніхто, з усякого люду, і племен, і народів, і язиків, стояв перед престолом і перед Агнцем, зодягнені в білу одежу, а в їхніх руках було пальмове віття. Церква це той що обілив своє життя від гріхів.
Матв.25:10 І як вони купувати пішли, то прибув молодий; і готові ввійшли на весілля з ним, і замкнені двері були. Церква це той хто готовий до смерті або до приходу Христа за Церквою.
Матв.18:20 Бо де двоє чи троє в Ім'я Моє зібрані, там Я серед них. як бачимо тут не вказано конфесії

І взагалі перші християни носили тільки назву "християнин". Навіть Петро говорить не як католик, чи православний, чи як ХВЄ, а дуже просто "християнин"1-е Петра 4 :15 Ніхто з вас хай не страждає, як душогуб, або злодій, або злочинець, або ворохобник, 16 а коли як християнин, то нехай не соромиться він, але хай прославляє Бога за те.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення Вова » 12 червня 2010, 00:03

o.Mykil писав:
прочанка писав:Церква - не приміщення,
Є Церква з великої літери у розумінні Католицька, Соборна, Містичне Тіло Спаса і т. д. І з маленької, тобто як храм, будівля.


Я думаю, взагалі не правильно говорити на будівлю "Церква" в перших апостолів будівля де збиралися християни, а часом було просто відкрите небо називалося просто "місце молитви" "місце зібрання"
І Христос сказав був так, хоч не в прямому смислі: Лук.19:46 до них кажучи: Написано: Дім Мій дім молитви, а ви з нього зробили печеру розбійників.

o.Mykil уже давав одне із пояснень що таке Церква, це "зібрання вибраних". А "Церква" це тільки люди викуплені кров’ю Христа.

До речі, у нас також багато людей чомусь говорять « іду до Церкви». Напевно треба говорити « іду на зібрання», або на «богослужіння».
Але у тих словах «богослужіння» є дуже глибоке значення. Значить «Богу служу», але якщо чесно сказати не всі йдуть до Церкви на «Бого службу», чи не так?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення о.Олег » 12 червня 2010, 08:59

Вова писав:Я думаю, взагалі не правильно говорити на будівлю "Церква" ...

ЦЕРКВА. Загальнослов'янське. Запозичене з німецької мови, де *kirkō (порівняй з сучасним німецьким Kirche - "церква") походить з грецького слова kyriakos (domos) "господній (дім)".
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення o.Mykil » 12 червня 2010, 09:56

Вова писав:
Я думаю, взагалі не правильно говорити на будівлю "Церква"


Ну, доми молитви (приватні?) більше у протестантів... Ще є "зали царства" в єговістів... Церква, як відомо, на етимологічному рівні ще виступає як синонім до храму. В ній теж має місце молива, зокрема спільна, Божествення Літургія (спільне діло всіх християн із грецької).

Апокаліпсис, для прикладу, стверджує, що в майбутньому Царстві Божому, Святому Єрусалимі, храмів, тобто теж і церков, уже не буде: «А храму не бачив я в ньому, бо Господь Бог Вседержитель - храм його, і Агнець» (Откр.21:22).

Чому ходиться до храму? viewtopic.php?f=3&t=1076
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення o.Mykil » 12 червня 2010, 10:00

Вова писав:
До речі, у нас також багато людей чомусь говорять « іду до Церкви». Напевно треба говорити « іду на зібрання»


Різні субкультури, фанклуби тощо також мають не раз зібрання (тусовки). :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення o.Mykil » 12 червня 2010, 10:03

Вова писав:
o.Mykil писав:П. С. Велика нині постає проблема через те, що, наприклад, протестантизм більший наголос ставить не на Богові, а на людині.

Це як зрозуміти ці слова?


А так, що не раз новоспечені пастирі творять "церкви" на свою подобу і т. д.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення Вова » 13 червня 2010, 22:33

o.Mykil писав:Ну, доми молитви (приватні?) більше у протестантів...

Та чому приватні... відносяться до якоїсь конфесії.

o.Mykil писав:Церква, як відомо, на етимологічному рівні ще виступає як синонім до храму.

"Дім молитви" перекладається як "синагога". Так називалися місце зібрання у перших християн.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення Вова » 13 червня 2010, 22:40

o.Mykil писав:
Вова писав:
До речі, у нас також багато людей чомусь говорять « іду до Церкви». Напевно треба говорити « іду на зібрання»


Різні субкультури, фанклуби тощо також мають не раз зібрання (тусовки). :)


Та що тут смішного. Ну Ви самі говорили "Церква" із грецького означає "зібрання вибраних". То це логічно говорити іду на зібрання. А тусовки можуть буди навіть як люди ідуть до Церкви, я не раз бачив по телевізорі такі тусовки між православними і католиками.
То це саме сказати «ніж» це зле, бо він убиває людей. Не можна одне слово до всього прирівнювати.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.


Повернутись до “Інші Церкви та Спільноти”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей