Богородиця

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Повідомлення andrivovk » 02 жовтня 2010, 18:45

Вова писав:Вона народилася від батька і мати - грішних, то як це може бути не порочне зачаття?

Відповідь
Прежде всего, требует разъяснения суть этого догмата, само название которого вводит российских верующих в заблуждение. Дело в том, что два разных догмата - о Девственном Рождении (бессеменном зачатии) Девой Марией Иисуса и о Непорочном Зачатии Самой Марии - на русский язык традиционно переводятся одинаково: о "непорочном зачатии". Вследствие этого большинство православных (а подчас и католиков), которым больше известен первый, общехристианский догмат о чудесном зачатии Спасителя от Св. Духа без участия земного отца, полагают, что Католическая Церковь учит о девственном рождении Самой Марии. Между тем, это совершенно не так. Под непорочным зачатием Богородицы католическое вероучение понимает непричастность Девы Марии первородному греху с момента Ее зачатия, которое произошло вполне естественным путем от земных родителей - Иоакима и Анны. Этот богословский тезис явился для Католичества важнейшим логическим звеном в развитии мариологии. Православная Церковь, также почитая Пресвятую Богородицу "честнейшую херувим и блаженнейшую серафим" (т.е. превыше всех ангелов), тем не менее, отвергает Догмат о Непорочном Зачатии, считая Марию только лично безгрешной, но не лишенной, подобно всем людям (исключая Богочеловека Иисуса), первородного греха. В обоснование такого мнения православные богословы ссылаются на отсутствие каких-либо указаний на факт Ее непорочного зачатия в Св. Писании и святоотеческом Предании.


Джерело : Православие и Католичество.Основные догматические и обрядовые расхождения.Юрий Табак
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Повідомлення Yur » 03 жовтня 2010, 02:25

andrivovk писав:Православная Церковь, также почитая Пресвятую Богородицу "честнейшую херувим и блаженнейшую серафим" (т.е. превыше всех ангелов), тем не менее, отвергает Догмат о Непорочном Зачатии, считая Марию только лично безгрешной, но не лишенной, подобно всем людям (исключая Богочеловека Иисуса), первородного греха. В обоснование такого мнения православные богословы ссылаются на отсутствие каких-либо указаний на факт Ее непорочного зачатия в Св. Писании и святоотеческом Предании.


А на що ж іще залишається ссилатись як не: а де таке написано в Св. Писании.
Свідки хоч відверті в цьому плані. Христа не вважають за Бога й матір Його Богородицею не називають. А тут, вродіби й Бога породила і сама з гріхом.

Особисто безгрішних можна нашукати й без Діви Марії, а Богородиця одна ПРЕЧИСТА, через котру приходить Святий.
=======================================================================================================
=======================================================================================================
Слід також зазначити, що офіційне несприйняття догмату православним не відображає справжнього відношення до нього пастви в Україні.
Хотів би навести слова Н.В. Лоського з цього приводу: http://www.wco.ru/biblio/books/lossky4/Main.htm

2) Римско-католические авторы часто настаивают на том факте, что учение о непорочном зачатии Пресвятой Девы явно или неявно признавалось многими православными богословами, особенно в XVII и XVIII вв. Внушительные списки богословских учебников, составленных в ту эпоху, в большинстве случаев на юге России, действительно свидетельствуют, до какой степени богословское преподавание в Киевской академии и в других школах Украины, Галиции, Литвы и Белоруссии было проникнуто темами, присущими вероучению и благочестию Римской Церкви. Хотя православные люди этих пограничных областей и защищали героически свою веру, но они неизбежно испытывали на себе влияние своих римско-католических противников, ибо принадлежали к одному и тому же миру культуры барокко, с ее особыми формами благочестия.
Известно, что "латинизированное" богословие украинцев вызвало догматический скандал в Москве в конце XVII в. по поводу эпиклезиса.
Востаннє редагувалось 03 жовтня 2010, 03:00 користувачем Yur, всього редагувалось 1 раз.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Повідомлення Yur » 03 жовтня 2010, 02:59

Ті ж православні про Успіння Богородиці

Дивна была жизнь Пречистой Девы, дивно и Успение Ее, как воспевает Святая Церковь: "Бог вселенной показует на Тебе, Царица, чудеса, превышающие законы природы.

По премудрому смотрению Божию апостолу Фоме не суждено было присутствовать при погребении Матери Господней. Придя в третий день в Гефсиманию, он с горькими слезами повергся пред гробовой пещерой и громко выражал сожаление о том, что не удостоился последнего благословения Матери Божией и прощания с Ней. Апостолы в сердечной жалости о нем решились открыть пещеру и доставить ему утешение - поклониться святым останкам Приснодевы. Но, открыв гроб, они нашли в нем одни только Ее погребальные пелены и убедились таким образом в дивном вознесении Пресвятой Девы с телом на Небо.
http://nychurch.livejournal.com/94713.html

. . . . . .
В числе собравшихся апостолов не оказалось одного из них, а именно апостола Фомы. Явившись на дня три позже в Иерусалим, он отправился в Гефсиманию, чтобы хотя бы с запозданием попрощаться с телом Пречистой. Апостолы, пришедшие с ним к пещере, сжалились над ним и отвалили камень от входа, чтобы апостол Фома мог поклониться святым останкам. Но, войдя в пещеру, они увидели только Ее погребальные пелены, издающие приятное благоухание, самого же тела Богоматери там не оказалось. Пораженные этим непонятным исчезновением Ее тела, они решили, что, наверно, Сам Господь соизволил прежде всеобщего воскресения взять на Небо пречистое тело.


Исчезновение Ее тела и последующее Ее явление апостолам привело их к мысли, что Богоматерь была воскрешена в третий день Своим Сыном Господом Иисусом Христом и вознесена с Пречистым телом в небесную славу.
http://www.pravmir.ru/article_1285.html
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Повідомлення o.Mykil » 03 жовтня 2010, 04:36

Богородиця дійсно непорочно (без гріха) зачата http://www.ugcc.lviv.ua/index.php?optio ... &Itemid=41

http://www.opusdei.org.ua/art.php?p=38013

http://old.ugcc.org.ua/ukr/library/calendar4/139


Марія – чиста і непорочна Мати



РОЗВАЖАННЯ. Марія бажає на кожному Своєму чудотворному місці поклоніння. А ще більшого почитання бажає в Тайні Непорочного Зачаття. Надзвичайна постать Дівиці, освітлена надприродним сяйвом, з’явилася у скелі у печері. Її одяг променів, немов сонце; у Її дівочих стіп розквітала золота троянда; Її бедра оперізував блакитний пояс; від голови аж до ніг спливав білий серпанок, а у Своїх руках тримала сніжно-білу вервицю.

Уже сімнадцять разів бачила Бернадетта появу і питала про Її ім’я, але даремно. Наприкінці березня 1858 року просила дитина три рази: «Моя Владичице, скажіть мені, хто Ви є?» Вона відповіла підносячи очі до неба: «Я є Непорочне Зачаття». Чому Марія бажала з’явитися в нашому часі якраз у Своїм Непорочнім Зачатті? Спробуємо пояснити. По-перше, Марія хотіла нам показати, що для Неї важливим є те, що ми віримо в цю тайну. Ми віримо, що Марія вже в перші хвилини Свого зачаття була звільнена від первородного гріха, а Її душа була завжди сповнена освячуючою ласкою, так що Вона в будь-якій хвилині свого життя не була затемнена найменшою тінню гріха. Яка честь припала Марії перед усіма людьми через привілей Її Непорочного Зачаття. Усі інші чесноти Марія має такі ж, як і всі святі. А саме через тайну Своєї Непорочності Марія перевищує всіх святих Старого і Нового Завіту. Така ясна блиском і красою, що Ангели і святі неба з дивуванням подивляються, а земна Церква, повна тріумфу своєї найкращої дочки, кличе до Неї: «Маріє, Діво над дівами, Княгине дівиць, Владичице, без первородного гріха зачата, молися за нас». Ця тайна Непорочного Зачаття Марії випливає вже з Її призначення. Вона мала стати новою Євою, прародителькою нового роду на землі. Вона мала бути тою, ще в Раю обіцяною жінкою, сильною жінкою, яка мала потоптати Дівочою стопою пекельного змія. Вона мала стати Матір’ю Найчистішого Божого Сина, тому не могла Сама опинитися під владою сатани, тому мусіла вийти з Божих рук, як перша Єва, чиста і непорочна, тому жодна пляма не могла затемнити Її душі. І Господь захоронив Її від первородного гріха, з огляду на заслуги Її Божого Сина. Тому ми можемо сказати: «Маріє, Ти є найвеличнішою небесною Рожею, що розцвіла з дорогоцінної Крові Спасителя, Рожею, повної небесної краси і найніжнішого запаху». Ніяка тайне не є такою дорогою для Марії, як ця. Вона не була б Матір’ю Божою, якби не була найчистішою Непорочною Дівою. У всі віки вірили в цю тайну.

Папа Пій ІХ, названий Маріїнським Папою, підніс цю тайну 1854 року до правди віри. Сатана зі своїми прихильниками формально скаженів через цю тайну. Марія хотіла через чотири роки (1858 р.) підтвердити цю догму святочно перед усім світом у скельній печері в Люрді. Вона об’явилася як Непорочне Зачаття, перекресливши одразу всі ці закиди. Це була друга причина, чому Марія якраз у нашому часі бажала об’явитися світові як Непорочне Зачаття.

По-третє, це були Її бажання і воля, щоб мати шану в Своїй Непорочній чистоті якраз у той період, коли розпусне життя вражає та забирає незліченні душі в містах і селах. Вона хотіла застерегти людство, наголошуючи, що порятунок перед грізною загибеллю можна знайти, навернувшись до Бога, сповідуючи чистоту життя. Довідуємося, що Марія бажає в сьогоденні бути почитаною, як Матір-Дівиця, тому що хоче стати в тій тайні джерелом численних ласк, вислуховувати молитви та здійснювати чудеса. Саме про це свідчать дітки з Люрду у всіх своїх записах. Призивай також і ти, християнине, Марію в цій Її найлюбішій тайні, якщо ти стараєшся жити, як Вона, чисто та без гріха. Вона вислухає твоє прохання. Але як важко постати перед Чистою Дівою, маючи серце, забруднене гріхами і помислами.

МОЛИТВА. Непорочна Владичице, як я тішуся, що Бог налив Тебе такою великою чистотою. Як тріумфують мої уста і серце, що Ти хотіла нам об’явитися якраз у цій любій Тобі тайні Твого Непорочного Зачаття. Маріє, Непорочна Обручнице Святого Духа, якою гарною, пречистою, святою являєшся Ти перед нашими очима. Ти є небом без хмар. Ти є дівочою землею, з якої був утворений другий Адам – Христос. Ти є тою сяючою веселкою після потопу, що зійшла з неба, доторкаючись землі, – знак Божого миру з людством. Ти є краща від місяця, ясніша, ніж сонце. А супроти пекла – як могутнє військо. Ти є лелією між терням.

Так! Ти вся гарна, на Тобі нема пороку. Коли люди були затемнені ніччю гріха, Ти ясніла перед оком, як зоря неперевершеної ясності! Дозволь почитати і славити Тебе в Твоїм Непорочнім Зачатті. Яке ж довір’я повинно сповняти моє серце, коли підношу до Тебе очі, люба Пані з Люрду!

Тисячі вже споглядали на ту печеру в скелі, де Ти з’явилася дитині Дівою Непорочною, і знайшли поміч у своїх прикрощах, потіху для пригнобленого серця. Чи ж Ти не є і сьогодні ще в цій тайні поміччю і розрадою для всіх людей, невичерпним джерелом ласк? Глянь, о Діво-Мати, о Пречиста Голубко Святого Духа, Ти ще нікого не відпустила з Твого чудотворного місця, хто визнав Тебе Непорочною Дівою. Також прибігаю до Тебе: передовсім оплакую гарячими сльозами, що моя душа нечиста і заплямлена, що я образив (-а) Тебе і Твоє Божественне Дитя своїми численними гріхами. Твердо обіцяю Тобі, піддержуваний (-а) Божою ласкою, щиро висповідатися зі всіх своїх гріхів та хоронити своє серце від найменшої плями гріха. Перейнятий (-а) щирим жалем за погані вчинки, сповнений (-а) численними постановами на майбутнє, приближаюся до Твого Престолу ласк і складаю мою потребу, моє прохання в Твої Дівичі руки, щоб Ти представила їх Своєму Божественному Синові. Діво, дзеркало чистоти, не дивись на мою непокірність, прихилися до моєї потреби, задля якої приходжу до Тебе і задля якої прийняв (-ла) цю дев’ятницю. Прошу Тебе, Діво над дівами, Непорочне Зачаття, вислухай мене, не опускай мене, представ моє прохання Своєму Синові, о добра, о ласкава, о солодка Діво Маріє!


http://www.lurd.org.ua/?page_id=39
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Повідомлення romanm » 04 жовтня 2010, 19:07

І звідки ви таке взяли. Тоді поясніть
Iван.1:16 А з Його повноти ми одержали всі, а то благодать на благодать.17 Закон бо через Мойсея був даний, а благодать та правда з'явилися через Ісуса Христа.
Рим.1:5 що через Нього прийняли ми благодать....
Якщо так розуміти благодать значить ми всі такі як Марія. Друге, сказано що через І.Х. з’являється благодать. Бо інакше я не можу зрозуміти для чого прийшов і.Х., якщо була Марія?


Звичайно,тут ми зациклилися на слові і дальше ані руш. Потрібно все - таки дивитися на весь контекста не тільки на слово "благодатна".

Вова писав:Поясніть тоді цей вірш, тут явно сказано те саме що і Марії?
Дiї.7:46 Він у Бога знайшов благодать, і просив, щоб оселю знайти для Бога Якова.


Тут до Марії нічого не сказано.Не всіслова "благодатна"поусій біблії мають бути конечно зав язані на Марії. Продовжуючи те, що ми написали вище,забуваємо звернути увагу на слова Марії: Лука1.48 що зглянувся Він на покору Своєї раби, бо ось від часу цього всі роди мене за блаженну вважатимуть, 49 бо велике вчинив мені Потужний! Його ж Імення святе,(переклад,імхо....)
Шана Марії є оправдана тією, ж самою біблією.


Написано що Бог дає нам благодать, а не Марія.
Рим.1:7 усім, хто знаходиться в Римі, улюбленим Божим, вибраним святим, благодать вам та мир від Бога, Отця нашого, і Господа Ісуса Христа!

та не хочу тут все писати, але це що написали не правильно.[/quote]

А ми говоримо ща Марія дає благодать? Сама від себе?

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Повідомлення Вова » 04 жовтня 2010, 19:40

romanm писав:Продовжуючи те, що ми написали вище,забуваємо звернути увагу на слова Марії: Лука1.48 що зглянувся Він на покору Своєї раби, бо ось від часу цього всі роди мене за блаженну вважатимуть, 49 бо велике вчинив мені Потужний! Його ж Імення святе,(переклад,імхо....)
Шана Марії є оправдана тією, ж самою біблією.


Номер Стронга: 3106
ублажать, считать или называть блаженным, счастливым;
27 І сталось, як Він це говорив, одна жінка з народу свій голос піднесла й сказала до Нього: Блаженна утроба, що носила Тебе, і груди, що Ти ссав їх!
28 А Він відказав: Так. Блаженні ж і ті, хто слухає Божого Слова і його береже!

(Лук.11:27,28)
Якщо ми будемо такі як Марія, яка виконувала Слова Божі, ми теж будем блаженні.
Що по вашому означає слово " блаженна"?


romanm писав:
Написано що Бог дає нам благодать, а не Марія.
Рим.1:7 усім, хто знаходиться в Римі, улюбленим Божим, вибраним святим, благодать вам та мир від Бога, Отця нашого, і Господа Ісуса Христа!

та не хочу тут все писати, але це що написали не правильно.


А ми говоримо ща Марія дає благодать? Сама від себе?

Де вона її взяла?
Чому Павло не разу у своїх посланнях не сказав що вона дає благодать? Більше як 100 разів він говорить що благодать:
1Кор.1:3 благодать вам і мир від Бога Отця нашого й Господа Ісуса Христа!

Інше місце говорить хто є джерело благодаті
. 1Петр.5:10 А Бог усякої благодаті,...
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Повідомлення romanm » 05 жовтня 2010, 07:28

Номер Стронга: 3106
ублажать, считать или называть блаженным, счастливым;
27 І сталось, як Він це говорив, одна жінка з народу свій голос піднесла й сказала до Нього: Блаженна утроба, що носила Тебе, і груди, що Ти ссав їх!
28 А Він відказав: Так. Блаженні ж і ті, хто слухає Божого Слова і його береже!

(Лук.11:27,28)
Якщо ми будемо такі як Марія, яка виконувала Слова Божі, ми теж будем блаженні.
Що по вашому означає слово " блаженна"?


Щож, добре що Ви привели ці слова. Думаю, Ви згодитися зі мною.Що у св.Письмі, одні і ті ж слова, можуть бути в різному контексті = можуть мати не одинакове значення.

Повернімося до Вашої цитати і отже:
a - Ісус, знаходиться в повній активності своєї проповіді. Ця проповідь Царства займає весь час. Багато людей його слухають і за ним слідують. Як жінки так і чоловіки. (Лука 8, 1-3). Між тими хто слухає ДОБРУ новину є також Марія. Ми бачимо її на початку (Івана 2, 1-1212 "Після цього відправивсь Він Сам, і мати Його.......",), під час (Лука 8,20"сповістили Йому: Твоя мати й брати Твої он стоять осторонь, і бажають побачити Тебе") і в кінці публічного життя (Івана 19, 25-27).

Марія слідує і слухає Христа тому, що він єїї сином. Але також і ОСОБЛИВО через те, що вона вірить в “ проречене їй від Господа!” (Лука 1, 45), розважає над поведінкою Сина(Лука 2, 19"А Марія оці всі слова зберігала, розважаючи, у серці своїм". ).Отож, як бачимо, Марія була одна з перших і найбільш відданих учнів Ісуса.

b -Але тут, необхідно розрізнити 2 способи бачення Ісусом Марії. Погодимося з тим,що він її любить, бо вона є його матір ю. Ніколи її не відкидав.Зрештою, як би він міг це зробити? (Maрко 7, 10-130" Бо Мойсей наказав: Шануй батька свого та матір свою".....).

Але все таки до синівської любові, добавляється любов і шана , до Марії, іншої натури. Він також її любить за те, що Марія повірила в його Слово і практикує його(Слово)не менш,а й більше ніж інші учні.

Христос акцентує увагу на ВІРІ , великій ВІРІ Марії. Тобто- велич Марії базується не тільки на крові, а також на новому, духовному фундаменті (Івана 1, 12-13 "А всім, що Його прийняли, їм владу дало дітьми Божими стати, тим, що вірять у Ймення Його, 13 що не з крови, ані з пожадливости тіла, ані з пожадливости мужа, але народились від Бога".).

c -Жінка з народу,яка кричить, цитату яку Ви приводити, дає можливість Ісусу поправити ЛЮДСЬКЕ бачення цієї жінки( і усіх нас). ТОбто Він щебільше прославляє Марію і називаєїї блаженною ще більше, бо вона повірила в нього. (Лука 8, 21).

Мені дивно, чесно вам скажу, що зі св. Письма виводиться думка про дискредитацію Ісусом Марії.От, мовляв, Він же сам це заперечує. Які почесті Марії, яке що? Але потрібно досліджувати, ось тут Ви праві. Зрештою, чому мені було цікаво яким авторитетом Ви стверджуєте що св. Писання є ПИСАННЯ? У Вас, на жаль його немає(крім самсого писання = замкнутий круг) отож в такому випадку , такий спосіб толкування і бачення св. Письма не є застрахованним від помилок.

Ісус виставляє на показ заслуги Марії і ПРАВДИВІ рації через які ми називаємоїї благодатною = гідною шани. Аджеж Марія сама про це говорить, що вона гідна шани (Лука 1, 48"....о ось від часу цього всі роди мене за блаженну вважатимуть"...,).
Шанувати = значить визнавати всі чесноти того, хто слухає і практикує Слово боже. Ісус самі визнає в Марії ці чесноти. Він є першим хто віддіє їй шану. А ми не повинні так робити?


1Кор.1:3 благодать вам і мир від Бога Отця нашого й Господа Ісуса Христа!

Інше місце говорить хто є джерело благодаті
. 1Петр.5:10 А Бог усякої благодаті,...


Благодатна, блаження, тут можуть виникнути проблеми в розумінні слова. Нпр. "благодатна"є вживане і щодо інших жінок. Вся проблема в конексті. На нього потрібно звертати особливу увагу. Бо і св. Писання говорить: " Немає Бога"....

Тобто тут зовсім інше значення "благодатна", слово яке вживає ангел і Єлисавета до Марії- являється возвеличенням через мотиви вибрання Богом її(Марію) на земну матір свойого Сина.
(Лука 1, 43..."мати мого Господа?"...)


2століття, катакомби Присцилли фреска "Мадонна з дитям" http://www.30giorni.it/foto/1174311423699.jpg

Вова писав:Де вона її взяла?
Чому Павло не разу у своїх посланнях не сказав що вона дає благодать? Більше як 100 разів він говорить що благодать:


Біблія говорить,св.Писання. Через посередництвом кого Ісус вчинив перше чудо?А св. Павло це ж не усе Писання. Чи ні?

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Повідомлення kristik » 05 жовтня 2010, 18:59

Yur писав: Особисто безгрішних можна нашукати й без Діви Марії, а Богородиця одна ПРЕЧИСТА, через котру приходить Святий.
=======================================================================================================
=======================================================================================================


І де ж то ви їх знайдете :Search: тих безгрішних??? Відомо, що на землі нема людини без гріха!
А от Пречиста Діва Марія, Богородиця - справді безгрішна. І думаю не розумно піддавати це сумніву.
Востаннє редагувалось 05 жовтня 2010, 19:47 користувачем kristik, всього редагувалось 1 раз.
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Повідомлення kristik » 05 жовтня 2010, 19:04

Вова писав:Якщо ми будемо такі як Марія, яка виконувала Слова Божі, ми теж будем блаженні.

В тому то і вся біда, що далеко нам до Марії :cry: .
А хто щиро наслідує Пресвяту Матір Божу той справді блаженний :) !!!
Біда, що таких на жаль меншість :(
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Повідомлення о.Олег » 05 жовтня 2010, 19:43

kristik писав:
Вова писав:Якщо ми будемо такі як Марія, яка виконувала Слова Божі, ми теж будем блаженні.

...

і... народимо Бога?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Повідомлення romanm » 05 жовтня 2010, 19:46

і... народимо Бога?


:good:
А шо тут такого. Ну народила Бога. І що? Невже ви думаєте,що Бог має народитися від чогось супер пупер? Народився від простої , грішної жінки. Яку і сам назвав - "жінко".

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Повідомлення о.Олег » 05 жовтня 2010, 19:58

romanm писав:
і... народимо Бога?


:good:
А шо тут такого. Ну народила Бога. І що? Невже ви думаєте,що Бог має народитися від чогось супер пупер? Народився від простої , грішної жінки. Яку і сам назвав - "жінко".

:) дійсно не в'яжеться... Вибрав Бог "благословенну між жінками", ту, що знайшла "ласку в бога", що "від нині ублажатимуть її всі роди"...
таких не було, нема і не буде. Одна Вона така - Богородиця
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Повідомлення Вова » 05 жовтня 2010, 21:56

romanm писав:c -Жінка з народу,яка кричить, цитату яку Ви приводити, дає можливість Ісусу поправити ЛЮДСЬКЕ бачення цієї жінки( і усіх нас). ТОбто Він щебільше прославляє Марію і називаєїї блаженною ще більше, бо вона повірила в нього. (Лука 8, 21).

От знову два бачення тоді, я побачив тут не заперечення Ісуса, що вона дійсно блаженна, але і продовження: А Він відповів і промовив до них: Моя мати й брати Мої це ті, хто слухає Боже Слово, і виконує!


Зрештою, чому мені було цікаво яким авторитетом Ви стверджуєте що св. Писання є ПИСАННЯ? У Вас, на жаль його немає(крім самсого писання = замкнутий круг) отож в такому випадку , такий спосіб толкування і бачення св. Письма не є застрахованним від помилок.

не погоджуюся, я застрахований, а ви маєте всі шанси помилитися, тоді і ісус був не застрахований, бо Він завжди говорив те що говорить тільки Писання, подивіться приклад луки четвертий розділ, сатана відступив тому що ісус відповідав Писанням.


Ісус виставляє на показ заслуги Марії і ПРАВДИВІ рації через які ми називаємоїї благодатною = гідною шани. Аджеж Марія сама про це говорить, що вона гідна шани (Лука 1, 48"....о ось від часу цього всі роди мене за блаженну вважатимуть"...,).

Не зрозумів звідки ви взяли таке порівняння що блаженна то те саме що шана, я ж вам дав силку значення грец. слова "блаженна", а ви все одно заперечили. дивно....

Шанувати = значить визнавати всі чесноти того, хто слухає і практикує Слово боже. Ісус самі визнає в Марії ці чесноти. Він є першим хто віддіє їй шану. А ми не повинні так робити?

А ми хіба не повинні так робити, брати із неї приклад? Хіба ми - протестанти, так не робимо? Робимо! але поклонятися і молитися це уже єресь.

Поясніть тоді такі слова Марії: 46 А Марія промовила:....Спасі моїм.
Питання: Від чого Марію мали спасти і хто є тим спасителем?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Повідомлення Вова » 05 жовтня 2010, 22:02

kristik писав:
Yur писав: Особисто безгрішних можна нашукати й без Діви Марії, а Богородиця одна ПРЕЧИСТА, через котру приходить Святий.
=======================================================================================================
=======================================================================================================


І де ж то ви їх знайдете :Search: тих безгрішних??? Відомо, що на землі нема людини без гріха!
А от Пречиста Діва Марія, Богородиця - справді безгрішна. І думаю не розумно піддавати це сумніву.


Не хотів починати дискусію, але якщо уже зачепили то тоді поясніть: Чи у слові "всі" входять всі люди і також Марія, чи Марія має виняток, якщо так то чому? Невже Писання помилилося, забувши про Марію?

Рим.3:23 бо всі згрішили..
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Повідомлення Yur » 06 жовтня 2010, 02:54

kristik писав:
Yur писав: Особисто безгрішних можна нашукати й без Діви Марії, а Богородиця одна ПРЕЧИСТА, через котру приходить Святий.
І де ж то ви їх знайдете :Search: тих безгрішних??? Відомо, що на землі нема людини без гріха!

Мова про первородний гріх.
Люди, котрі за все своє життя не вчинили гріху (ні ділом, ні подумки), подібно Діві Марії звичайно ж є.

kristik писав:А от Пречиста Діва Марія, Богородиця - справді безгрішна. І думаю не розумно піддавати це сумніву.

Безгрішність Діви Марії, насамперед відсутність первородного гріху.

КАТЕХИЗМ
404 .. Цей гріх передаватиметься через народження всьому людству, тобто через передавання людської природи, позбавленої первородної святості й праведності. Ось чому первородний гріх названий «гріхом» за аналогією: це - гріх «набутий», а не «вчинений», це стан, а не акт.
http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=38
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Повідомлення romanm » 06 жовтня 2010, 06:53

Вова писав:От знову два бачення тоді, я побачив тут не заперечення Ісуса, що вона дійсно блаженна, але і продовження: А Він відповів і промовив до них: Моя мати й брати Мої це ті, хто слухає Боже Слово, і виконує!


Говорилося, про те,що є і не тільки звязки кровні але і духовні і Марія перша серед учнів, бо є з Ісусом з самого початку.

Вова писав:не погоджуюся, я застрахований, а ви маєте всі шанси помилитися, тоді і ісус був не застрахований, бо Він завжди говорив те що говорить тільки Писання, подивіться приклад луки четвертий розділ, сатана відступив тому що ісус відповідав Писанням.


Чим Ви застраховані? Св. Письмом? Дайте відповідь на питання: Чому, напр.Ви визнаєте тільки-то книг св.Писання і все? Адже ж Ісус про це нічого не говорить.Звідки Ви це взяли? НУ і що що відповів Писанням? Сатана також говорить Писанням, виходить,що ми і йому слідуємо?


Ісус виставляє на показ заслуги Марії і ПРАВДИВІ рації через які ми називаємоїї благодатною = гідною шани. Аджеж Марія сама про це говорить, що вона гідна шани (Лука 1, 48"....о ось від часу цього всі роди мене за блаженну вважатимуть"...,).

Вова писав:Не зрозумів звідки ви взяли таке порівняння що блаженна то те саме що шана, я ж вам дав силку значення грец. слова "блаженна", а ви все одно заперечили. дивно....


kecharitomène. Я так зрозумів, що Ви про це? Тоді вже поясніть будь-ласка УВЕСЬ контекст носіння імен в С.З. і Н. З. там багато чого цікавого відкриється.


Одне і те ж слово, в різних контекстах має різне значення. Звідки Ви взяли,що я заперечую? Просто коли ми вживаємо це слово не так як потрібно, то виходить багато непорозумінь.

Буття 30. 13 "Та й каже Лія: Яка ж я щаслива! - бо жінки будуть мене щасливою вітати. І дала йому ім'я Ашер."
Судді 5.24" Благословенна Яела серед жінок, дружина Хевера, кенія, благословенна серед жінок, що в шатрах".
Отож, слідуючи за Вашою логікою, вони,як і Марія, просто щасливі. Напевно і вони народили Бога?

Але давайте по порядку:
1. Ви як дослідники св. Письма, повинні би знати, що в Н.З.дуже часто знаходяться вживані висловлювання зі С.З. і як явже писав, вище, як і св. Павло так і інші апостоли знають добре писання і часто висловлюються як і пророки зі С.З. псальмами, історичними подіями, але даючи цьому усьому нове значення. Чи я не правий?

2.У випадку Марії вислів"благословення між жінками" також взятий зі С.З., хіба тут не має нового значення? Хіба народження Ісуса не є чимось новим? Але йдемо дальше.

3 У наведених вище цитат із книги Буття і Суддів, мова йде про жінок, які належать до группи або клану зв язаних між собою кровними зв язками : жінки шатра( Судді 5.24). Вони говорять “благословенна серед жінок”, тобто вітають, поздоровляють одну з їх групи,так як народила сина своєму господарю в конесті суперництва між жінками

(Буття 30, 9-139 "Але й Лія, побачивши, що перестала родити, взяла Зілпу, свою служницю, і дала її Яковові за жінку. 10 Та й родила Зілпа, служниця Лії, Яковові сина. ....),

або тому, що вбила,знищила ворога хитрістю
(Суддів 5, 24-27" Благословенна Яела серед жінок, дружина Хевера, кенія, благословенна серед жінок, що в шатрах. 25 Води прохав, вона ж молока подала, .....").

Зовсім інший конекст слів які ангел і Єлисавета говорять Марії, бо тут зовсім інша подія. Вона,"Мати Господа ", але про це писав і повторятися не бачу сенсу. Добавлю,тільки, що ангел вітає Марію словами" Радуйся, благодатна"(Лука1.28)!!!! Не "Привіт Марія", а "благодатна", яка ж вона щаслива, якщо вона не знала мужа і НЕ ЗНАЛА, що вона вагітна? Чи вона щаслива бо тільки прокинулася і побачила ангела, і , типу, о, я щаслива і ангел підтвердив? Яке ж то щастя коли вона "стривожилася"?
[/quote]
А ми хіба не повинні так робити, брати із неї приклад? Хіба ми - протестанти, так не робимо? Робимо! але поклонятися і молитися це уже єресь. [/quote]

Залежить що Ви під цим розумієте. Скажіть мені, будь- ласка, щож такого єретичного ми робимо? Як ми поклоняємося Марії? Якщо Ви таке стверджуєте,то повинні знати католицьке вчення.Хотілося би почути.

Поясніть тоді такі слова Марії: 46 А Марія промовила:....Спасі моїм.
Питання: Від чого Марію мали спасти і хто є тим спасителем?
[/quote]

Марія не Бог, ще раз повторюся. Звичайно вона як і усі інші очікувала Спасителя. Але це не віднімає те, про щоми ведемо мову. Про особливість Марії.

Вова писав:Не хотів починати дискусію, але якщо уже зачепили то тоді поясніть: Чи у слові "всі" входять всі люди і також Марія, чи Марія має виняток, якщо так то чому? Невже Писання помилилося, забувши про Марію?

Рим.3:23 бо всі згрішили..


І це теж розберемо, пізніше.
Востаннє редагувалось 06 жовтня 2010, 11:28 користувачем romanm, всього редагувалось 4 разів.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Повідомлення о.Олег » 06 жовтня 2010, 10:57

всіх дискутантів прошу не оверквотити і уникати довгих цитат
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Повідомлення Вова » 06 жовтня 2010, 12:40

Yur писав:Люди, котрі за все своє життя не вчинили гріху (ні ділом, ні подумки), подібно Діві Марії звичайно ж є.

Не має.

Yur писав:
kristik писав:А от Пречиста Діва Марія, Богородиця - справді безгрішна. І думаю не розумно піддавати це сумніву.

Безгрішність Діви Марії, насамперед відсутність первородного гріху.

КАТЕХИЗМ
404 .. Цей гріх передаватиметься через народження всьому людству, тобто через передавання людської природи, позбавленої первородної святості й праведності. Ось чому первородний гріх названий «гріхом» за аналогією: це - гріх «набутий», а не «вчинений», це стан, а не акт.
http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=38


То чому Марія не має, як вона обминула його, вона 100% має земних батьків?

А як позбуваються первородного гріха?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Повідомлення о.Олег » 06 жовтня 2010, 13:05

Вова писав:...А як позбуваються первородного гріха?

«Радуйся, Благодатна, Господь з Тобою, благословенна Ти між жінками» (Лк. 1,28)



Нещодавно в одній з газет я прочитав статтю під назвою «Діва Марія – Цариця Небесна!..?». Та стаття мене дуже засмутила і напевно не тільки мене, а багатьох християн, що вшановують Матір Бога і нашу Матір, Марію. Автор цієї статті всілякими можливими способами заперечує культ Пресвятої Діви Марії, незважаючи на те, що християни від самого початку існування Церкви вшановували Марію. А наш український народ в особливий спосіб вибрав Марію за Покровительку.

І тому, дорогі читачі , хочу у своїй статті роз ' яснити вам, чому ми, християни – католики та православні – вшановуємо Марію. Я є свідомий того, що неможливо в одній статті розповісти все про Матір Божу. Про Неї можна писати дуже багато. Спробую коротко дати відповідь на питання «Діва Марія – Цариця Небесна!..?»

Отже, від самого початку існування людськості Господь реалізував план спасіння цієї людськості. Це план в якому Бог спасає грішну людину. В цьому плані спасіння Бог об'являє себе людям через пророків, патріархів. Центральним пунктом в історії спасіння є особа Ісуса Христа, Сина Божого, Котрого в Апокаліпсі Святий Іван називає Альфою і Омегою, тобто Початком і Кінцем всього. Однак на прихід Ісуса Христа треба було приготувати людськість. Це приготування тривало довгий період часу, починаючи від раю, коли наші перші батьки згрішили, не послухавшись Бога, слухаючи диявола, батька брехні. Як говорить Книга Буття, Єва, мати всіх людей, дала своєму чоловікові заборонений плід і сталося це причиною трагедії всіх людей. Але відразу ми чуємо першу обіцянку відкуплення, яку ми називаємо «Першою Євангелією» або інакше «Першою Доброю Новиною». «І сказав Господь змієві: за те, що ти зробив це, проклятий ти перед усією худобою і перед усіма звірами польовими, ти будеш ходити на череві твоїм і будеш їсти прах у всі дні життя твого, і ворожнечу покладу між тобою і між жінкою, і між потомством твоїм і між потомством її, воно буде уражати тебе в голову, а ти будеш жалити його в п'яту»(Бут.3,14-15).

Церква, котра тлумачить Святе Письмо, бо тільки вона має право вияснювати Біблію, навчає, що тією жінкою про яку йде мова у цьому тексті є власне Марія, а потомством Її є Ісус Христос, Спаситель світу.

І тому, коли ми говоримо про Божий план спасіння, то завжди зустрічаємось з Марією, Матір'ю Ісуса Христа. То Вона зачала від Святого Духа і народила на світ Господа нашого Ісуса Христа. В цьому власне є велика гідність Марії. Бог покликав Її, щоб вона стала Матір'ю Спасителя світу. Святий Павло Апостол навчає: « Як же сповнився час, Бог послав Свого Сина, що народився від жінки, народився під законом » (Гал.4,4). Добре знаємо, що жінка, про яку говорить Апостол – це Пресвята Діва Марія, Котра перебуваючи у Вифлеємі « породила Свого Сина первородного, сповила Його та поклала в ясла, бо не було їм місця в заїзді » (Лк.2,7). Марія від самого початку поєднала Свою долю з долею Свого Сина, тим самим Вона входить в історію спасіння людськості. Підкреслив це Святий Лука в своїй Євангелії кажучи: « Марія ж пильно зберігала все це, роздумуючи в Своїм серці » (Лк.2,19).

В посланні Святого Павла до римлян читаємо такі слова: « До того знаємо, що тим, які люблять Бога, покликаним з Його волі, усе сприяє до добра » (Рим.8,28). Марія покликана до великої гідності Божого Материнства. Вона Своїм життям відповіла на це запрошення. Вона є на чолі тих, хто любов'ю відповідає на любов Бога до нас. Вона найкраще співпрацювала з Богом. Марія полюбила Бога понад усе. Цілим Своїм життям, непорочним, святим Вона доказала Свою любов і вірність Богу.

Дорогі читачі , Марія справді відіграла велику роль в ділі спасіння грішної людськості. Католицька Церква навчає так: «Вузол, котрий зав'язала Єва через непослух, розв'язала Марія через послух. Що зв'язала через невірність діва Єва, те через Свою вірність розв'язала Діва Марія. Через Єву – смерть, через Марію – життя».

Діва Марія є найдосконалішим взірцем віри, бо Вона повірила, що « нічого немає неможливого в Бога » (Лк.1,37) і змогла прославити Господа: « Велике бо вчинив мені Всемогутній, і Святе Його Ім'я » (Лк.1,49). Перше чудо Ісус вчинив на прохання Марії – « коли не вистачило вина, Мати Ісуса каже Йому: вина не мають » (Ів.2,3), « що скаже Він вам, те зробіть » (Ів.2,5).

Католицька Церква особливим чином вшановує Марію, тому що Її особливим чином вшанував Бог через Ісуса Христа. Отець у Своєму Царстві визначив різну славу для людей, пов'язану з їх місцем у плані спасіння. про це образно пише Святий Павло: « Є тіла небесні і тіла земні, й інакший блиск небесних, інакший же блиск земних. Інакший блиск сонця, інакший блиск місяця, інакший блиск зір, ба навіть зоря від зорі різниться блиском » (1Кор.15,40-41).

Отже, ми дивимось на Марію не так, як на Бога, не так як на Ісуса Христа, Котрий є «Сонцем Праведності»: адже Марія не є Богом, не є четвертою особою Трійці, вона – людина, жінка. Проте серед людей, спасенних Ісусом Христом, Марія посідає перше місце, має найбільшу славу, оскільки її участь у Божому плані спасіння людства була унікальною.

Ми не можемо вважати звичайними людьми апостола Петра, апостола Павла, не можемо також вважати звичайною ту жінку, котрій Бог надає ім'я « Повна Благодаті » (Лк.1,28), про котру сам Святий Дух говорить, що « зватимуть її благословенною віднині всі роди » (Лк.1,48). Ефеський Собор (431р.) визначив її неповторне завдання у справі спасіння : вона є не тільки Матір'ю Месії, але Втіленого Божого Сина. Вона породила самого Божого Сина, а не тільки Його людську природу, і тому вона є Богородицею. Отець вибрав Марію, щоб за благодаттю Святого Духа вона стала брамою, через котру прийшов у світ Втілений Єдинородний Божий Син. З огляду на це велике завдання та завдяки майбутньому відкупленню Ісуса, Марія була збережена від зіпсуття гріхом, в тому числі і первородним, «Без гріха первородного зачата».

Марії ми завдячуємо приходом у тілі Божого Сина. Мати Ісуса разом з Йосифом отримала неповторну місію введення у світ людей Втіленого Божого Сина. Бог вже перебував зі Своїм вибраним народом, але завдяки Марії зміг також дивитися на нього людськими очима і серцем.

Протягом Свого життя Марія так добре віддзеркалила життя Ісуса, що завдяки Своєму послухові Божому Слову була названа першими християнами Другою Євою, яка перемогла непослух першої, на зразок Другого Адама Ісуса Христа (пор. 1Кор.15,45-49).

Особливе місце Марії у справі спасіння людства полягає не тільки в тому, що Вона є Матір'ю Бога та найдостойнішою ученицею Свого Сина, але також і в тому, що Бог призначив Їй завдання бути Матір'ю Церкви та всього людства, покликаного до спасіння в Ісусі Христі. Сам Ісус доручив їй це завдання, коли вона стояла під Його хрестом. Апостол Іван у цьому епізоді Євангелія є прообразом, тобто реальною, але одночасно і символічною особою, яка означає усю Церкву і людство « Бачивши Ісус Матір і біля неї учня, що стояв, – а його ж любив Він, – мовить до матері: Жінко, ось син твій. А тоді й до учня мовить: Ось матір твоя. І від тієї хвилини учень узяв її до себе » (Ів.19,26-27).

Материнське заступництво Марії веде до прийняття всіма людьми Ісуса як свого Спасителя і Господа, до формування у віруючих образу Божого Сина.

Для Церкви Марія є не тільки Матір'ю, в котрої вона постійно просить заступництва, але також зразком християнського життя та образом всієї Церкви, котра, як Марія, є одночасно Непорочною Дівою та плідною Матір'ю та котра іде дорогою до повного спасіння, яке осягнула Марія. На цій дорозі завдяки Божій милості допомагають нам Діва Марія, Мати Церква та усі святі.

Католицька Церква вірує, що Марія і нині продовжує виконувати своє материнське завдання у Небі, де перебуває з душею і тілом. Оголошений Папою Римським Пієм ХІІ догмат про Успіня Пресвятої Діви Марії говорить, що «Непорочна Богородиця після закінчення земного життя була взята з тілом і душею до Небесної Слави». Цей догмат, тобто правда віри, підтвердив те, у що християни вірили протягом віків. Традиція, переказувана в Церкві з покоління на покоління, сягаюча апостольських часів, проголошувала, що «Марія померла в оточенні апостолів і була покладена в гробі. Коли пізніше її гріб відкрили, виявилося, що він порожній. І тоді апостоли зробили висновок, що її тіло було взяте до Неба. Господь Ісус не хотів, щоб Його Мати мала хоч найменший гріх і тому Він обдарував її привілеєм Непорочного Зачаття. Не хотів також, щоб її Непорочне тіло розклалось після смерті, так як це робиться з кожним людським тілом після смерті. І тому Марія з душею і тілом була взята до Неба. Це є офіційна наука Католицької Церкви.

Благословенну Діву Марію величаємо в Церкві як Заступницю, Сподвижницю, Посередницю та Помічницю. Вона заступається перед Богом за нами, опікується нами, своїми дітьми. Вона провадить нас до Ісуса та може випросити у Нього все, про що Її попросимо.

Слід зазначити, що протягом історії існування Церкви було багато приватних об'явлень Матері Божої. Найвідоміші з них – це об'явлення в Лурд (Франції), у Фатімі (Португалії), де Матір Божа закликає людство до навернення.

А нескінченна кількість чудотворних ікон Богородиці в цілому світі, нашій країні – у Бердичеві, Летичеві, Почаєві, Зарваниці? Як можна залишатися засліпленим і не бачити цього всього? Пам'ятаймо, дорогі в Ісусі Христі брати та сестри: диявол дуже боїться Матері Божої і робить все, щоб люди Її не вшановували. Тому у світі з'явилося стільки конфесій, що не тільки заперечують Культ Матері Божої, а й взагалі відкидають Божество Її Сина, а нашого Господа, Ісуса Христа.

На закінчення хочу звернутись до вас словами Святого Івана, Апостола і Євангеліста: «Улюблені! Не всякому духові вірте, але випробовуйте духів, чи від Бога вони, бо багато лжепророків з'явилось у світі » (1Ів.4,1) Отже, довірмося Матері Христа і нашій матері, будьмо розсудливі і не даймо себе обманути.

Свята Маріє, Матір Божа, молись за нас!



Бр. Фіделіс Волністов, OFM
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Повідомлення Вова » 06 жовтня 2010, 13:09

romanm писав:Чим Ви застраховані? Св. Письмом? Дайте відповідь на питання: Чому, напр.Ви визнаєте тільки-то книг св.Писання і все? Адже ж Ісус про це нічого не говорить.Звідки Ви це взяли? НУ і що що відповів Писанням? Сатана також говорить Писанням, виходить,що ми і йому слідуємо?

Сатана перекручено говорив... різниця очевидна.
Чому? Читайте Iван.5:39 Дослідіть но Писання, бо ви думаєте, що в них маєте вічне життя, вони ж свідчать про Мене! Як бачимо цього достатньо, а також Пс.1:2,3 та в Законі Господнім його насолода, і про Закон Його вдень та вночі він роздумує! 3 І він буде, як дерево, над водним потоком посаджене, що родить свій плід своєдчасно, і що листя не в'яне його, і все, що він чинить, щаститься йому!
Чому Павло говорить до Тимофія, а нічого іншого не згадує? 2Тим.3:15 І ти знаєш з дитинства Писання святе, що може зробити тебе мудрим на спасіння вірою в Христа Ісуса.


Отож, слідуючи за Вашою логікою, вони,як і Марія, просто щасливі. Напевно і вони народили Бога?

Марія Бога не народила, а Бог воплотився у Тіло, вона народила Спасителя.


romanm писав:Зовсім інший конекст слів які ангел і Єлисавета говорять Марії, бо тут зовсім інша подія. Вона,"Мати Господа ", але про це писав і повторятися не бачу сенсу. Добавлю,тільки, що ангел вітає Марію словами" Радуйся, благодатна"(Лука1.28)!!!! Не "Привіт Марія", а "благодатна", яка ж вона щаслива, якщо вона не знала мужа і НЕ ЗНАЛА, що вона вагітна? Чи вона щаслива бо тільки прокинулася і побачила ангела, і , типу, о, я щаслива і ангел підтвердив? Яке ж то щастя коли вона "стривожилася"?

Відповідь тут, я думаю про такі моменти мова йшла Лук.11:27 І сталось, як Він це говорив, одна жінка з народу свій голос піднесла й сказала до Нього: Блаженна утроба, що носила Тебе, і груди, що Ти ссав їх!. Хіба тут підходить таке розуміння як ви пояснюєте?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Повідомлення Вова » 06 жовтня 2010, 13:11

о.Олег писав:
Вова писав:...А як позбуваються первородного гріха?

«Радуйся, Благодатна, Господь з Тобою, благословенна Ти між жінками» (Лк. 1,28)

Нещодавно в одній з газет я прочитав статтю під назвою «Діва Марія – Цариця Небесна!..?». ................


Щось я не зрозумів, а де відповідь?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Повідомлення о.Олег » 06 жовтня 2010, 13:21

Вова писав:...Щось я не зрозумів, а де відповідь?

у вірі Церкви Христової, яку виклав отець - автор статті
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Повідомлення romanm » 06 жовтня 2010, 13:25

Ок,думаю на цьому і закінчимо. Не думаю, що тут потрібно "викладати" різного роду статті. Адже вони не є авторитетом. Св. Писання , і то....

Якось все перекручено, просто жах: в словах ангела "благодатна" значить просто "щаслива", тоді виходить, що усі вислови "благодать" у листах апостолів мають мати таке ж значення. А хіба так воно є? "Благодать від Господа" = значить " щастя від Господа?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Повідомлення о.Олег » 06 жовтня 2010, 13:31

romanm писав:Ок,думаю на цьому і закінчимо. Не думаю, що тут потрібно "викладати" різного роду статті. Адже вони не є авторитетом. Св. Писання , і то....

а чому я грішний маю перебирати сумнівну логіку протестантів? Святе Письмо у контексті Богородиці саме так пояснюється Христовою Церквою. Пояснюється непомильно, бо Господь дав Своїй Церкві Обітницю "врата адові не подолають" - чому має перемогти у випадку нашої розмови? Ні - відштовхуємося від Христової Церкви, яка саме так вірила і вірує, саме так трактувала і трактує Записане Слово.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Повідомлення romanm » 06 жовтня 2010, 13:43

а чому я грішний маю перебирати сумнівну логіку протестантів? Святе Письмо у контексті Богородиці саме так пояснюється Христовою Церквою. Пояснюється непомильно, бо Господь дав Своїй Церкві Обітницю "врата адові не подолають" - чому має перемогти у випадку нашої розмови? Ні - відштовхуємося від Христової Церкви, яка саме так вірила і вірує, саме так трактувала і трактує Записане Слово


Отче, та тут не йде річ про змагання. Просто немає сил повторювати сотий раз по одному і тому ж самому кругу.

"Несостиковки", як кажуть росіяни, досить великі. Я вже говорив на цю тему. Перша і найголовніша проблема:
1. Все чого немає у св. Писанні, а ми проповідуємо-єресь.
Виходить тоді таке
2.канону книг немає у св. Писанні
3Отож або це єресь(бо списку немає у св.Письмі), або правда. Але чому правда? Значить прийшло до нас поза св. Писанням. Якимось іншими путями? От тут і заковика. Бо якщо признають, що так, значить одне тягне інше.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Повідомлення о.Олег » 06 жовтня 2010, 14:07

romanm писав:...

тому і кажу - немає чому розмовляти з протестантом про глибші речі до тих пір, поки не дійдемо порозуміння про основу віри (в Святе Письмо, наприклад), яка в Христовій Церкві. Не дійдемо? Ну то шкода, але це унеможливлює дискусію про щось іще, бо Святе Письмо в Христовій Церкві і Святе писмо в протестантів - суть дві різні речі. Августина Блаженного полюбляють цитувати протестанти, а він дуже цікаву річ сказав: "якби не Церква - я не вірив би Євангелії" (знайду точну фразу - процитую) - саме це і ісповідую, відповідно: довіряю лише тим поясненням Святого Письма, які дає Христова Церква і недовіряю поясненням протестантів, які на Христову Церкву зовсім не подібні. Чи... є схожість? Біблія? Хіба закрита :(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Повідомлення viter » 06 жовтня 2010, 14:15

Вова писав: Читайте Iван.5:39 Дослідіть но Писання, бо ви думаєте, що в них маєте вічне життя, вони ж свідчать про Мене! Як бачимо цього достатньо

Не достатньо. Слухайте, пане Вово, Ви можете конкретно відповісти на одне конкретне питання: звідки Ви знаєте, що книги, які складають Святе Письмо є канонічними, адже ніде в Біблії не знаходимо їх переліку?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Повідомлення Вова » 06 жовтня 2010, 14:21

romanm писав: "Благодать від Господа" = значить " щастя від Господа?

= Благословення від Бога, а Марія отримала особливе благословення, таке як ніхто більше не отримає.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Повідомлення Вова » 06 жовтня 2010, 14:23

viter писав:
Вова писав: Читайте Iван.5:39 Дослідіть но Писання, бо ви думаєте, що в них маєте вічне життя, вони ж свідчать про Мене! Як бачимо цього достатньо

Не достатньо. Слухайте, пане Вово, Ви можете конкретно відповісти на одне конкретне питання: звідки Ви знаєте, що книги, які складають Святе Письмо є канонічними, адже ніде в Біблії не знаходимо їх переліку?

Читайте історію, я уже багато раз говорив, що така Писання яке мають сьогодні протестанти, вже існували від часів апостолів, аж до канонізації, тому на той час Церква тільки затвердила те що уже існували століттями. Але ви не хочете це почути.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Повідомлення о.Олег » 06 жовтня 2010, 14:24

viter писав:
Вова писав: Читайте Iван.5:39 Дослідіть но Писання, бо ви думаєте, що в них маєте вічне життя, вони ж свідчать про Мене! Як бачимо цього достатньо

Не достатньо. Слухайте, пане Вово, Ви можете конкретно відповісти на одне конкретне питання: звідки Ви знаєте, що книги, які складають Святе Письмо є канонічними, адже ніде в Біблії не знаходимо їх переліку?

так там ще глибша проблема: Лютер взявся одноосібно глаголити "істину" про те, які Книги лишити, а які викинути (перепрошую) з Святого Письма і... саме цю Біблію нівечать своїми перецитаціями протестанти :(
цікавим ознайомитись з проблемою трошки глибше http://www.unavoce.ru/library/akin_deut ... icals.html
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Інші Церкви та Спільноти”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей