Протестантизм. П'ятидесятники

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення viter » 11 січня 2012, 16:46

vitalko писав:І не можу також впевнено сказати ні про одну людину, яка померла(хрещена/нехрещена, праведна/неправедна), що вона загинула...

І я не можу, бо страшно таке навіть подумати - не те, що казати.
Але, також, важко мені на біле казати чорне, а на чорне біле. Тому звертаюся до тих, хто ще в цьому світі і відкидає Святу Католицьку Церкву: "Спам'ятайтеся! Ви у великій небезпеці!"
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення Вова » 11 січня 2012, 17:10

viter, це не похоже на вас, багато питань маю ( не обіжійтеся, це без приколів).

viter писав:Свята Тайна Хрещення відкриває для людини Царство Боже.

Звідки таке вчення? Писання і Д. С. відкриває нам вхід у Царство Боже (Ів. 3 розділ)


Тому у вас ( протестантів), якщо людина охреститься і до кінця життя не вчинить важкого гріха, то спасеться. Але якщо допуститься важкого гріха, то в протестантів вже не спасеться, бо єдиним способом примиритися з Богом є Свята Тайна Сповіді, якої в протестантів просто немає.

1. Дивно, Хрещення зараховується, а Сповідь ні, чому?
2. Чому думаєте що хрещення спасає?
3. Як ви поділили на важкі і малі гріхи? Хіба у Бога є такий поділ?
4. Писання говорить що немає ні одної людини без гріха, за вашою логікою, шансу немає.
5. Писання говорить що єдиний спосіб є примиритися із Богом - це І.Х. який вмер за нас на Голгофі .
6. Взагалі на чому побудована це ваше речення?


Можливо, молячись, протестант таки почує та піде на заклик люблячого Бога

:) Ви напевно ніколи не чули свідчень людей яких Бог уздоровляв, уже не говорю про повсягденні молитви які Бог вислуховує.

viter писав: Отож, як піде протестант за голосом Божим, то спасеться.

1.Що по вашому є голос Божий?
2. І.Х. говорить що крім слухання, потрібно ще виконувати, якраз те що у ортодоксалів є проблемою.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення Вова » 11 січня 2012, 17:30

viter писав:Можуть. Наприклад, Свята Тайна Хрещення відкриває для людини Царство Боже. Тому у вас ( протестантів), якщо людина охреститься і до кінця життя не вчинить важкого гріха, то спасеться. Але якщо допуститься важкого гріха, то в протестантів вже не спасеться, бо єдиним способом примиритися з Богом є Свята Тайна Сповіді, якої в протестантів просто немає.

Забув саме головне як Писання говорить як Бог прощає гріхи віруючим:
1Iван.1:9 Коли ми свої гріхи визнаємо, то Він вірний та праведний, щоб гріхи нам простити, та очистити нас від неправди всілякої.
1-е Iвана 2:1 Діточки мої, це пишу я до вас, щоб ви не грішили! А коли хто згрішить, то маємо Заступника перед Отцем, Ісуса Христа, Праведного.......12 Пишу я вам, дітоньки, що гріхи вам прощаються ради Ймення Його.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: З протестантизму додому

Повідомлення о.Олег » 11 січня 2012, 23:01

Вова писав:
о.Олег писав:В сектах шукаємо елементи Церковності (Церкви Христової)

І що ці елементи дають тим сектантам? Хіба ті елементи можуть їх спасти?

ті елементи є елементами істини, правдивої віри. Віра в Христа. Христос Спасає. Так, можна надіятися, просити про Милість
З повагою, о.олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: З протестантизму додому

Повідомлення о.Олег » 11 січня 2012, 23:06

Вова писав:... перше всього ви ґрунтуєте свою доктрину на Біблії потім на катехизмі, чи як?

перше Христос, як і Обіцяв, Відходить, щоб уможливити прихід Духа Святого, яким Твориться Христова Церква. Христова Церква Живе, врешті приймає Святе Письмо та інші Догми віри... а Катехизми - це коротке, для кожної епохи сформоване пояснення тої самої віри, у що завжди від початків вірувала Христова Церква
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення viter » 12 січня 2012, 09:13

Вова писав:... багато питань маю ...

Читайте уважно пости форуму - там дані відповіді на всі Ваші запитання.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення andrey s. » 12 січня 2012, 16:21

viter писав:
vitalko писав:І не можу також впевнено сказати ні про одну людину, яка померла(хрещена/нехрещена, праведна/неправедна), що вона загинула...

І я не можу, бо страшно таке навіть подумати - не те, що казати.

Так, такої думки і я, солідарний з Вами обома у цьому.
Та що ми, так доречі і вчить Церква...що не можна казати за чиюсь духовну погибель(по факту, коли це стосується конкретної людини яка приставилась), а якщо коротше; Що людина потрапила до пекла.(і байдуже, як і що там вона вчинила, яку віру сповідувала, чи до якої Церкви чи спільноти належала....навіть зараз це стосується і осіб які вчинили самогубство, що є смертним гріхом.....але всеж, є нюанс з цього приводу.(хто не в курсі, можу розповісти))

Ага, ще згадав, коли ідуть бетафекаційні чи канонізаційні процеси, то чув таке, що комісія цікавиться чи при житті кандидат не казав про когось, що мовляв той хтось у пеклі.(правда не читав, але чув від обізнаної людини :pardon: )
viter писав:Але, також, важко мені на біле казати чорне, а на чорне біле. Тому звертаюся до тих, хто ще в цьому світі і відкидає Святу Католицьку Церкву: "Спам'ятайтеся! Ви у великій небезпеці!"

Так, особливо якщо Хрещені в Ній і відійшли з якихось причин.( чи власній- чи чужій, гордості, чи чиєгось гріха, який нажаль згіршив того хто відступився :( )
Небезпека надто велика, щоб мовчати про це, або взагалі не думати про то. І звісно, таке казання(думання) мусить пропускатись через "фільтр", і безумовно тим "фільтром" є любов до ближнього.
Якщо це казати без Цього, то яка це турбота...і звісно наслідки будуть відповідні, та ""стіна" між Церквою Христовою і відступником стане тільки ГРУБША. (а й можливо в якісь мірі так поповнюєм зло, стаєм зайвою "цеглою" у тій "стіні".)

Ловив себе неодноразово на думці, що часто, досить часто,(я за себе, хоча навряд я якись особливий у цьому) краще змовчати, бо не всі моменти чи обставини є сприятливими, бо це стосується не тільки адресата, а в основному і мене(нас, того хто це каже)), як ми витриваєм у Тій Любові, яка Безумовно не є нашою заслугою, а тільки Даром посланим з Висот, де сам Господь мешкає в оселях Своїх.
Тобто знов все зводиться до нас, які самі в собі є грішні і слабкі, а в Церкві Христовій Господь себе Обявив нам, де через Святе Письмо, Євангеліє, Таїнства, Дух Святий нас провадить і допомагає витривати в тій Любові, користати Дарами які Є, і повністю збереглись в Церкві Його.

Думаю при такому казанні:"Спам'ятайтеся! Ви у великій небезпеці!", а особливо коли людину бачим, а з якихось причин не кажимо то, молитва в душі необхідна(вона ніяк не зашкодить), або хочаб молитовна думка, турбота, прагнення....

Тобто, виходить що можна Молитовно змовчати, і це буде добре, або утримає від Не доброго. :pardon:
Якось так бачу ці моменти. :oops:
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Максим Борець
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 208
З нами з: 31 грудня 2011, 23:14

Re: З протестантизму додому

Повідомлення Максим Борець » 12 січня 2012, 19:01

Вова писав:
о.Олег писав:В сектах шукаємо елементи Церковності (Церкви Христової)

І що ці елементи дають тим сектантам? Хіба ті елементи можуть їх спасти?


Хіба розділився Христос?
Я вважаю, що лише одна - Вселенська - Церква несе Божественну Істину в повному вигляді; тож куди тут ті єретики-протестанти з їх "елементами"?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: З протестантизму додому

Повідомлення о.Олег » 12 січня 2012, 19:45

Максим Борець писав:
Вова писав:
о.Олег писав:В сектах шукаємо елементи Церковності (Церкви Христової)

І що ці елементи дають тим сектантам? Хіба ті елементи можуть їх спасти?


Хіба розділився Христос?
Я вважаю, що лише одна - Вселенська - Церква несе Божественну Істину в повному вигляді; тож куди тут ті єретики-протестанти з їх "елементами"?

а це не їх елементи, пане Максиме. Це те, що передав нам Христос і що у них ще не втрачене або віднайдене... От візьмімо Таїнства - чітко знаємо (Христова Церква Вчить), що у Православії вони є Істиними Таїнствами Христової Церкви (хоч схизма є єрессю проти Христової Церкви, "розділом Христа"), в протестантів, наприклад, візьмімо Святе Письмо - хоч і не в повному обсязі вони його приймають, але це Догма Христової Церкви (хоч сам протестантизм розкрив "скриньку пандори" єресей :( і "ділить та ділить Христа" )... І це лише дуже поверховий погляд. Якщо ж візмемо на себе труд вглибитись у вивчення цієї проблематики - побачимо людей, що називають себе протестантами/православними/тощо (у зв'язку з якимись історичними обставинами свого/батьків навернення чи загальної історії), а вірою/моральним вченням подібні до віри Христової Церкви і, можливо, навіть глибше переживають єднання з Богом, аніж велике множество католиків... Христова Церква бере на себе цей ТРУД і відшуковує Бога Істинного в віруваннях таких різних, часто - з нашої (католиків) провини згіршених людей і називає добро - добром, зло - злом.
так - все складно...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення andrey s. » 12 січня 2012, 19:52

о.Олег писав:[

а це не їх елементи, пане Максиме. Це те, що передав нам Христос і що у них ще не втрачене або віднайдене... От візьмімо Таїнства - чітко знаємо (Христова Церква Вчить), що у Православії вони є Істиними Таїнствами Христової Церкви (хоч схизма є єрессю проти Христової Церкви, "розділом Христа"), в протестантів, наприклад, візьмімо Святе Письмо - хоч і не в повному обсязі вони його приймають, але це Догма Христової Церкви (хоч сам протестантизм розкрив "скриньку пандори" єресей :( і "ділить та ділить Христа" )... І це лише дуже поверховий погляд. Якщо ж візмемо на себе труд вглибитись у вивчення цієї проблематики - побачимо людей, що називають себе протестантами/православними/тощо (у зв'язку з якимись історичними обставинами свого/батьків навернення чи загальної історії), а вірою/моральним вченням подібні до віри Христової Церкви і, можливо, навіть глибше переживають єднання з Богом, аніж велике множество католиків... Христова Церква бере на себе цей ТРУД і відшуковує Бога Істинного в віруваннях таких різних, часто - з нашої (католиків) провини згіршених людей і називає добро - добром, зло - злом.
так - все складно...

З повагою, о.Олег

:good:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення Вова » 14 січня 2012, 09:04

о.Олег писав: в протестантів, наприклад, візьмімо Святе Письмо - хоч і не в повному обсязі вони його приймають...

Наприклад...?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: З протестантизму додому

Повідомлення о.Олег » 14 січня 2012, 13:19

Вова писав:
о.Олег писав: в протестантів, наприклад, візьмімо Святе Письмо - хоч і не в повному обсязі вони його приймають...

Наприклад...?

а перечисліть-но Книги Старого Завіту
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: З протестантизму додому

Повідомлення luksander » 14 січня 2012, 19:19

Вова писав:
о.Олег писав: в протестантів, наприклад, візьмімо Святе Письмо - хоч і не в повному обсязі вони його приймають...

Наприклад...?

п. Вово! Якщо Ваше питання не риторичне, то почитайте ось
5 протестантских мифов о 7 книгах Ветхого Завета
http://www.cerkva.od.ua/index.php?optio ... &Itemid=59

:Rose:

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення Вова » 14 січня 2012, 23:51

о.Олег писав:а перечисліть-но Книги Старого Завіту

Вибачайте, я не так зрозумів запитання. але протестанти приймають 39 книг Ст.З.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: З протестантизму додому

Повідомлення о.Олег » 15 січня 2012, 14:29

Вова писав:Вибачайте, я не так зрозумів запитання. але протестанти приймають 39 книг Ст.З.

от і кажу - неповністю Боже Слово приймають :( . А... після ...гм... "ревізії" у Божому Слові, недивним є переписування під себе Біблії єговістами (де всюди замість Імені Ісуса-Бога втикають що собі хочуть - якщо правда дискутуєте з ними, як десь тут на Форумі пишите, то знаєте про що говорю) чи переписування Тексту повністю мормонами тощо :( Сумно це все, але Христова Церква береться розшукати і виявити те, що залишається Божого в різного роду Церквах/спільнотах/нехристиянах/тощо. Труд цей важкезний ще на тому етапі, коли пробуємо зрозуміти його конечну потребу - навіть вже не кажу про щось більше... От я ніби розумію, приймаю, от лише... грішний :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення Вова » 18 січня 2012, 14:18

о.Олег писав:
Вова писав:Вибачайте, я не так зрозумів запитання. але протестанти приймають 39 книг Ст.З.

от і кажу - неповністю Боже Слово приймають

А повністю це скільки 72, чи 77? І чому скільки?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: З протестантизму додому

Повідомлення о.Олег » 18 січня 2012, 15:01

Вова писав:
о.Олег писав:
Вова писав:Вибачайте, я не так зрозумів запитання. але протестанти приймають 39 книг Ст.З.

от і кажу - неповністю Боже Слово приймають

А повністю це скільки 72, чи 77? І чому скільки?

та справа не в кількості книг - ділять, якраз, у різний спосіб, відповідно до традиції. Справа в об'ємі Слова Божого, з якого Лютер повикидував, як йому заманулося... Боже Слово повикидував :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення Вова » 18 січня 2012, 22:48

о.Олег писав: Справа в об'ємі Слова Божого, з якого Лютер повикидував, як йому заманулося... Боже Слово повикидував :(
З повагою, о.Олег

І по що це Ви пишете %) . Чому вам дозволено писати так зневажливо про Лютера?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: З протестантизму додому

Повідомлення о.Олег » 18 січня 2012, 22:56

Вова писав:
о.Олег писав: Справа в об'ємі Слова Божого, з якого Лютер повикидував, як йому заманулося... Боже Слово повикидував :(
З повагою, о.Олег

І по що це Ви пишете %) . Чому вам дозволено писати так зневажливо про Лютера?

а... в чому зневажливо? В жодному разі не зневажаю - жаль його, о.Лютера. А по темі... "Якщо зле Я сказав, покажи, що то зле; коли ж добре, за що Мене б'єш?" (Ів.18)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Patlatus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 137
З нами з: 05 серпня 2011, 11:57

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення Patlatus » 21 січня 2012, 02:34

Я десь чув, що в ККЦ (Катехизисі Католицької Церкви) написано, що протестанти (деякі групи протестантів, що не є тоталітарними сектами) мають спасіння, але не мають повноти об'явлення і Пресвятих Тайн.
Крім того, чув, що вперше хтось із католиків пророкував, що в протестантських церквах будуть часто відбуватися чуда і багато, а потім, після деякого періоду часу, хтось із протестантів пророкував, що в католицькій церкві будуть відбуватися чуда ще більше, ніж в протестантів.
Основні ж різниці між вірою католиків, православних і протестантів, це те, що католики читають і вважають центральною біблійною цитатою уривок з Євангелії від Матея 16,17-19:
«І відповівши, Ісус сказав йому: Блаженний ти, Симоне, сину Йони, тому що не плоть і кров об'явили тобі, але Отець мій, який є на Небесах. І я кажу тобі: ти є Петро і на цій скелі (Петрі) я побудую Церкву мою, і ворота Пекла Її не переможуть, і я дам тобі ключі Царства Небес, і що зв'яжеш ти на землі, це буде зв'язане в Небесах, і що ти розв'яжеш на землі, буде розв'язане в Небесах»
Відповідно, цим самим, ми, католики, визнаємо, що ми від апостолів і верховного апостола Петра отримали в спадок нашу католицьку, тобто, соборну церкву західного і східного обряду.
Детальніше про Петрове служіння тут написане: http://www.christusimperat.org/uk/node/3556

Відповідно, протестанти і православні забувають або оминають це місце Святого Письма, або трактують його по-іншому.

Крім того, протестанти ще оминають або забувають інше місце Святого Письма:
„Сказав же їм Ісус: «Я — хліб живий, що з неба зійшов. Коли хто їсть цей хліб, житиме повік, а хліб, що я дам, це — тіло моє, що я дам за життя світу». Змагалися тоді учні між собою, говорячи: Як може він дати нам тіло їсти? Сказав же їм Ісус: «Істино, істино кажу вам: Як не їсте тіла Сина чоловічого і не п'єте Його крові, не маєте життя в собі… Тіло моє — справді їжа, а кров моя справді напиток. Хто їсть тіло моє і п'є кров мою, в мені пробуває, і я в ньому…»“ (Ів. 6:51-56)
не приймаючи Святого Причастя, не приймаючи Тіла і Крові Господа Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа.

Крім того, ще недавно чув проповідь отця Ігоря Царя, що свідчив про зцілення дитини єврейської родини після охрещення. І про зцілення іншої дитини після охрещення, та кількаразового повторення обряду не пригадую, чи єлеопомазання, чи миропомазання.
Під час хрещення до дитини приступає Святий Дух і ангел хоронитель, оберігаючи від диявола. Якщо протестанти не охрещуються одразу після народження, то вони не мають охорони від злих духів, аж поки не охрестяться.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення Вова » 21 січня 2012, 11:06

Ви чули і звісно до кінця не дослухали. Щоб робити якісь висновки треба знати позицію другої сторони, а не робити висновки про чиїсь доктрини із своєї сторони.
Patlatus писав:Відповідно, протестанти і православні забувають або оминають це місце Святого Письма, або трактують його по-іншому.

Або католики трактують його під своє вчення. Чому цей варіант не розглянули?

Крім того, протестанти ще оминають або забувають інше місце Святого Письма:
„Сказав же їм Ісус: «Я — хліб живий, що з неба зійшов. Коли хто їсть цей хліб, житиме повік, а хліб, що я дам, це — тіло моє, що я дам за життя світу». Змагалися тоді учні між собою, говорячи: Як може він дати нам тіло їсти? Сказав же їм Ісус: «Істино, істино кажу вам: Як не їсте тіла Сина чоловічого і не п'єте Його крові, не маєте життя в собі… Тіло моє — справді їжа, а кров моя справді напиток. Хто їсть тіло моє і п'є кров мою, в мені пробуває, і я в ньому…»“ (Ів. 6:51-56)
не приймаючи Святого Причастя, не приймаючи Тіла і Крові Господа Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа.

Тут є відповідна тема на це питання, де уже багато про це сказано. Не варто почитати все із початку.


Patlatus писав:Якщо протестанти не охрещуються одразу після народження, то вони не мають охорони від злих духів, аж поки не охрестяться.

То значення хрещення це охорона від злих духів?
1.Покажіть де Писання про це говорить?
2. Яке має значення хрещення у Писанні?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення Вова » 21 січня 2012, 13:18

viter писав:
Вова писав:
Patlatus писав:Відповідно, протестанти і православні забувають або оминають це місце Святого Письма, або трактують його по-іншому.

Або католики трактують його під своє вчення. Чому цей варіант не розглянули?

Подайте своє трактування тексту про Петра і порівняємо.


Немаю силки, де я читав цей текс.

«Я говорю тебе: ты — Петр, и на сем камне Я создам Церковь Мою, и врата ада не одолеют ее; и дам тебе ключи Царства Небесного: и что свяжешь на земле, то будет связано на небесах, и что разрешишьна земле, то будет разрешено на небесах» (Мт 16:18-19).


Загалом тези-тлумачення цього уривку Юрієм Павловичем виглядають більш вагомо і переконливо в порівнянні з контраргументацією дискутантів католиків.

До цього тлумачення додав би цитату з Еф 2:19-20 «Отже, ви вже не чужі й не приходьки, а співгорожани святим, і домашні для Бога, збудовані на основі апостолів і пророків, де наріжним каменем є Сам Ісус Христос»

Ця цитата виразно підтверджує тезу, що каменями на яких основанацерква є всі апостоли.

Однак слід зауважити, що в даному випадку Петро першим сповідує віру і першим одержує обіцянку майбутньої апостольської влади (причому обіцянка хоч і аналогічна обіцяному пізніше всім апостолам в Мт.18:18 але сформульована більш розширено: камінь-скеля і ключі.) Тим самим Христос певним чином виділяє Петра з-поміж апостолів.

Виходячи з цього я не зовсім погоджусь з тезою п.4.:

«И в Мф. 16:18-19 обещание дается Петру как представителю всей «коллегии апостолов», ибо Петрово исповедание веры «Ты – Христос, Сын Бога Живого» (Мф. 16:16) есть исповедание веры всех апостолов, всей Церкви. А потому, обращаясь к Петру в Мф. 16:17-19 Христос обращается не только к нему лично, но к нему как представителю коллегии апостолов.»

Все таки Христос звертається саме особисто до Петра, його першого удостоює цієї обіцянки. І таким чином піднімає авторитет Петра в очах інших апостолів. Фактично тут Христос вперше виділяє Петра, готуючи його до ролі представника(лідера) всієї «колегії апостолів. Хоча ще не ясно в чому конкретно полягає ця його особлива роль.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення viter » 21 січня 2012, 15:09

Вова писав:Загалом тези-тлумачення цього уривку Юрієм Павловичем виглядають більш вагомо і переконливо в порівнянні з контраргументацією дискутантів католиків.

Пробачте, але це Ваше трактування ніяке. Я сумніваюся, що воно взагалі є.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення andrey s. » 21 січня 2012, 20:30

п.Вово(доречі, я до всіх так звертаюсь. :oops: .п.Вово, ви напевне розумієте про що я :wink: ), взагалі Ви мене приємно здивували, коли доволі стримано відреагували на допис...Ну погодьтесь, так конструктивніше і просто приємніше спілкуватись, коли слово "протестанти" приймається не як камінь в свій город.("протестанти", то наскільки широкий термін, що ого-го, як в принципі і "схизматики", чи навіть "Католики", хоч мушу погодитись, що останні більш визначені стосовно Скелі, на якій Ісус збудував).

Хоча ще не ясно в чому конкретно полягає ця його особлива роль.

Але погодьтесь, якась роль відведенна, бо Ісус просто так нічого не навчав чи навіть просто згадував. :pardon:
І то не проста така роль, тут ціле Таїнство, і не побоюсь цього визначення.
Чи міг Ісус довірити ключі і ще купу всього, іншим Апостолам??? Звичайно міг, і власне довірив, але це все має дію тільки при певній умові, інакше воно має зовсім зворотню дію, і тими ключами можна відкрити не тільки Небо. Власне у Апостолів в той час то не було так, бо питання про першість зі зісланням Святого Духа просто не стояло, так як воно є сьогодні. Тобто Апостоли мали такі самі можливості як Петро(в сенсі звязування і розвязування, і ще купу різного).

Як би хто не казав, але Петро має дуже особливу роль, і у всякі часи та роль в якісь мірі така сама як у Його наступників, так само як у настіпників решти Апостолів, які Бо кожин мав своє призначення у Божому Плані, і воно попри спільність у всіх Апостолів(Бути наслідниками Христа для потребуючих) мало свою особисту виключність. Тобто та роль Петра, попри купу всього спільного зі всіма Апостолами, торкалась самих Апостолів, тобто справді роль Перта є особливою.

Ту особливу роль міг мати тільки той Учень Христовий, який ту роль міг виконати, звершити її.
А це просто не можливо, якщо не зректися Господа(як з Петром). Погодьтесь, ніхто з Апостолів того не робив(ну крім Юди, іто, він також мав свою роль, ну то інше), а від так не знесе того тягара.
І сам наступник Петра також має нести то все на своїх раменах, і ноша та 100% є мало приємна(суто з люцкої т.з.), бути Папою то вже ціле Таїнство, тобто ми можимо тим Таїнством користати, Спасіння Свого Ради....

Як вже казав, то ціле Таїнство, а від так, я пояснити то не можу.(але знаю точно, що воно діє навіть коли Його заперечують, не визнають чи не бачать потреби в Ньому. Дія полюбому Є, а ось яка, то вже інше питання. :pardon: )

І доречі, в час коли Ісус вдруге прийде на Суд, думаю та роль буде теж особливою, ніхто не зможе мати таку саму, то виключна Роль.

.............................
п.Вово, то просто розважання , цитував Вас, бо Ви знавець Святого Письма, а відтак можите у чомусь мені допомогти.
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення Вова » 22 січня 2012, 23:35

viter писав:
Вова писав:Загалом тези-тлумачення цього уривку Юрієм Павловичем виглядають більш вагомо і переконливо в порівнянні з контраргументацією дискутантів католиків.

Пробачте, але це Ваше трактування ніяке. Я сумніваюся, що воно взагалі є.

Звісно є, це трактування писали православні.

andrey s. писав:взагалі Ви мене приємно здивували, коли доволі стримано відреагували на допис...
Вчуся...... поставте себе на моє місце, як то важко коли більшість думає і пише по інакшому..... але я собі поставив за цільне не доказувати, а показати ортодоксалам як вчать протестанти. І звісно самому навчитися від вас, чому ви так вчите на чому базуєте доктрини, а це ніяка біблійна школа не навчить.....

andrey s. писав:Ну погодьтесь, так конструктивніше і просто приємніше спілкуватись, коли слово "протестанти" приймається не як камінь в свій город.("протестанти", то наскільки широкий термін, що ого-го, як в принципі і "схизматики", чи навіть "Католики",

Це слово за камінь я не сприймаю, взагалі люблю це слово "протестант".
Востаннє редагувалось 22 січня 2012, 23:46 користувачем Вова, всього редагувалось 1 раз.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення viter » 23 січня 2012, 11:01

Вова писав:
viter писав:
Вова писав:Загалом тези-тлумачення цього уривку Юрієм Павловичем виглядають більш вагомо і переконливо в порівнянні з контраргументацією дискутантів католиків.

Пробачте, але це Ваше трактування ніяке. Я сумніваюся, що воно взагалі є.

Звісно є...

Ну то подайте його.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення andrey s. » 24 січня 2012, 00:05

Вова писав:Якісь не зрозумілі ваші запитання. Якщо водне хрещення це вхід у Ц.Н., то як тоді спасся розбійник на хресті? Розбійник лише увірував і Христос сказав що він буде із Ним. Згідно вашого пояснення розбійник не міг тоді спастися.

Знаєте, п.Вово, мене в принципі не дивує що нам важко зрозуміти один-одного.. Ну за це я не хвилююсь, бо то є нормальним.
Ми по різному сприймаєм багато речей, і напевне маємо різні мотиви, коли от зараз спілкуємся тут.
Але то байка :) , нічого страшного, маю надію що згодом то зміниться в кращу сторону, яка Люба Господу.
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення Вова » 24 січня 2012, 00:14

andrey s. писав:Знаєте, п.Вово, мене в принципі не дивує що нам важко зрозуміти один-одного..

От ми стараємося із Palatinus, Michail говорити на основі Писання. Якщо навчаться всі ортодоксали так говорити, то зрозуміти один-одного стане на багато легше.
Одне зрозумійте протестантам важко щось довести у помилковості, якщо Ви не обґрунтуєте це на основі Писання.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення viter » 24 січня 2012, 09:01

Вова писав: І практика говорить сама за себе у нас діти як виростають, то залишаються практикуючими християнами і не залишають Бога, і знають Бога близько, а у вас цього немає.

Хто Вам сказав, що в нас цього немає? Вас обманули.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення viter » 24 січня 2012, 09:02

Вова писав:Одне зрозумійте протестантам важко щось довести у помилковості, якщо Ви не обґрунтуєте це на основі Писання.

Спочатку поясніть на чому грунтуєте канонічність Писання.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.


Повернутись до “Інші Церкви та Спільноти”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей