Протестантизм. П'ятидесятники

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: З протестантизму додому

Повідомлення andrivovk » 03 вересня 2010, 15:16

ПРОТЕСТАНТИЗМ
Протестантизм народився після виступу Мартіна Лютера (1483-1546) 1517 року. Він намагався реформувати тогочасну Церкву, але в його вченні знайшлися деякі догматичні хиби. 1517 року Лютер склав і опублікував 95 тез свого вчення, в яких під виглядом реформи спотворив вчення Католицької Церкви. 1520 року публічно спалив папську буллу, в якій засуджувався 41 пункт його вчення як єретичний. Цим фактом Лютер зі своїми прибічниками формально відділився від Католицької Церкви. 1530 року складено і оголошено “Аугсбурзьке визнання віри” – офіційний текст вчення Лютера.

Протестантизм розпадається на багато різних церков і вчень. Головні з них такі:

1. Анабаптисти – 1522р.

2. Лютеранство – 1530р

3. Англіканство – 1534р.

4. Меноніти – 1559р.

5. Кальвінізм – 1534р.

6. Пресвітеріани – ХVIст.

7. Баптисти – 1633р.

8. Методисти – 1729р.

9. Адвентисти – 1844р.

10. Свідки Єгови – 1872р.

11. П’ятидесятники – ХХ ст.

12. Євангельські християни баптисти – 1944р.

Головне джерело такого роздрібнення – довільне і суб’єктивне пояснення Св. Письма.



Анабаптисти
Анабаптисти, тобто перехрещенці, – одна із сект у протестантизмі. Заснували її 1522 року Микола Старх і Фома Мюнцер. Вони знищили ікони і ввели хрещення для дорослих.

Для своїх послідовників вимагали повторного хрещення. Вірили в близьке, повторне пришестя Христа, відкидали вчення Лютера про приречення і гріховність людей. З бігом часу змінили своє вчення і розпались на ряд сект.



Лютеранство
Лютеранство – один з напрямків в протестантизмі. 1947р. у Швейцарії була заснована Лютеранська всесвітня федерація. 1970р в неї входило 78 лютеранських церков.



Англіканська церква
Організував її король Генріх VIIІ (1491-1547). Спочатку він був відданим католиком, після 18 років подружнього життя він захотів розлучитись зі своєю дружиною Катериною Арагонською і одружитися з придворною дамою Анною Болейн, вимагав дозволу на це у Папи і, не отримавши, створив свою окрему англіканську церкву. 1534 р. він наказав духовенству і парламенту оголосити себе верховним правителем цієї церкви (сам зробив себе главою цієї церкви). Після цього розпочалось жорстоке переслідування католиків.

Англіканська церква спочатку зберігала віровчення Католицької Церкви, але скоро до схизми, під впливом кальвінізму, додалась єресь.

Остаточно віровчення англіканської церкви було оформлене в 1563 р., коли за наказом королеви Єлизавети було оголошено 39 статей “Англіканського віровчення”, яке стало державною релігією.

Особливості цього віровчення : єдиним джерелом віри визнає Св. Письмо. Не визнає верховної влади Папи, не визнає Св. Літургії, переістотнення хліба і вина в Тіло і Кров Христа, св. сповіді, чистилища, целібату священиків, почитання святих та ікон. Визнає тільки два таїнства: Хрещення і Євхаристію. Зберігає католицьке облачення і деякі практики набожності. Керує церквою головна рада, яка від короля одержує повноваження. Через те, що там зберігся титул “єпископ”, англіканську церкву називають ще “єпископальною”.



Кальвінізм
Кальвінізм – один з історичних напрямів протестантизму. Засновник його – Кальвін (1509-1564). 1534 року він офіційно порвав з Католицькою Церквою, втік із Франції в Женеву, яка стала центром його діяльності. Вчення Кальвіна і створена ним церква на відміну від лютеранської Аугсбурзької, називається реформаторською.

Головне у вченні Кальвіна – догма про абсолютне призначення, тобто, людина ще до свого народження визначена “спастися” чи “загинути”. Головним джерелом віри вважається Св. Письмо. Кальвін усунув із церкви вівтарі, ікони, хрести, свічки. Богослужіння складається із читання Біблій і співу псалмів. Керують общинами проповідники, яких обирають віруючі.



Меноніти
Меноніти – це реформовані анабаптисти. Реорганізував їх в дусі кальвінізму 1559 р. Менно Сімонс, за іменем якого спільнота і одержала назву. На даний час мають Всесвітню менонітську конференцію, яка керує общинами.



Пресвітеріанські церкви
Пресвітеріанські церкви – це кальвіністські церкви, які з’явилися у XVI ст. в Шотландії і Англії. Вони не визнавали єпископат, виступали проти англіканської церкви. Керують пресвітеріанською церквою пресвітери (звідси і назва церкви). Культ дуже простий, немає ні розп’ять, ні вівтарів, ні ікон, ні свічок. Богослужіння ведеться з катедри, яка нагадує естраду, складається із проповіді, спільної молитви і співу.



Баптисти
Баптисти, тобто, “хрещенці”. Це загальна назва різних підрозділів і спільнот у протестантизмі, які визнають тільки хрещення дорослих. Баптизм виник в Англії. Перша община заснована 1663 року. Роджер Вільямс 1639 р. переніс баптизм в Америку, де він широко розповсюдився.

Віровчення: суворо дотримуються принципу спасіння тільки через віру. Не почитають святих і ікон. Богослужіння складається із загальних молитов, пісноспівів і повчальних проповідей. Велике значення надають “містичному єднанню з Богом”. Святкують Різдво, Пасху, П’ятидесятницю.



Методисти
Спочатку це була спільнота в англіканській церкві. Заснували її 1729 р. брати Уеслі. Назва “методисти” – від складених Джоном Уеслі “методів богобоязненного життя”. Методисти хотіли обновити англіканську церкву, вернути народ до віри. 1760 р. методисти проникли в Америку і заснували в Балтиморі 1784 р. Методистську єпископальну церкву.

У віровченні зберігають багато ознак англіканської церкви. Головну увагу приділяють місіонерству. “Весь світ – моя парохія”, – таке їхнє головне гасло. Вищий церковний орган – щорічна верховна конференція єпископів. Методисти 87 країн об’єднані у Всесвітній методистський союз церков.



Адвентисти
Створив цю протестантську спільноту Вільям Міллер (1782-1849). 1816 року він приєднався до групи баптистів і 1884 рік оголосив роком “другого пришестя Господа”, тобто кінцем світу. Коли це не здійснилось, баптисти вигнали його. Тоді він зі своїми однодумцями створив самостійну секту, яка широко розповсюдилась спочатку в Німеччині, а потім і в інших країнах.

Головні пункти віровчення: віра в близьке, друге “пришестя Христа”. Страшний суд. Заперечують безсмертя душі: вона вмирає разом з тілом і оживе при “другому пришесті”. Забороняють вживання деяких харчових продуктів: свинини, кави...

Адвентисти розпадаються на ряд самостійних напрямів. З них найголовніша – Адвентисти сьомого дня. Вони нарівні з Біблією поважають твори “пророчиці” Є.Цайт.



Свідки Єгови
Свідки Єгови. Товариство свідки Єгови заснував 1872 р. у Пенсільванії Чарльз Тейз Рассел. Він відрікся від ортодоксального протестантизму батьків, самостійно почав вивчати Біблію, а також організовувати групи, які досліджували Святе Письмо. Назва товариства двічі змінювалася. Спочатку вони називалися расселітами, згодом – міжнародними дослідниками Біблії, а у 1931 р. прийняли назву свідки Єгови. Останню назву запозичили з книги Ісаї (Іс. 43, 10). Рассел багато подорожував, оголошуючи своє післанництво як у США так і в Європі. Для пропаганди свого вчення організував численні товариства. 1879 р. став видавати “Вартову башту Сіону” і “Вісник присутності Христа”.

Основні вчення свідків Єгови:

1. Єдиним Богом є тільки Єгова.

2. Заперечення Пресвятої Трійці.

3. Заперечення Божественності Ісуса Христа.

4. Святий Дух, це тільки активна сила Єгови.

5. Заперечення Богаматеринства Марії.

6. Не вірять у безсмертність душі і в існування пекла.

7. Воскресіння мертвих не здійснюється через повторне з’єднання з тілом, але вважають, що воскресне тільки 144 тисячі.

8. Свідки стверджують, що історія людства – це боротьба із Сатаною і ця боротьба дійшла до кульмінаційної точки у 1914 р.



П’ятидесятники
П’ятидесятники – це спільнота у протестантизмі. Виникла на початку ХХ ст. у США. У віровченні головне місце займає проповідь про хрещення в Святому Дусі і про близьке друге пришестя Христа, кінець світу. Вважають, що кожен віруючий може стати “пророком” і робити чуда, коли на нього “в екстазі” зійде Святий Дух.



Євангельські християни-баптисти
Євангельські християни-баптисти – це церква, що виникла на території СРСР 1944 р. в результаті об’єднання баптистів, євангельських християн і п’ятидесятників. 1963 р. до них приєднались меноніти. Об’єднання відбулось в результаті уступок в питаннях віровчення і влаштування церкви. В основу вчення покладена ідея “обранства”. Очолює цю церкву Всесоюзна рада євангельських християн-баптистів.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення neoxgeforce » 03 вересня 2010, 15:28

Євангельські християни-баптисти - в результаті об’єднання баптистів, євангельських християн і п’ятидесятників.
Об’єднання відбулось в результаті уступок в питаннях віровчення і влаштування церкви.

Ого.
І взагалі де були ці секти, наприклад, в 765 році ? Їх не було. Відійти від істини, спотворити, і видавати це за істину. "Класно".

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення Вова » 03 вересня 2010, 17:35

viter писав:
Вова писав:Звісно у нас визнають і КЦ і ПЦ за Христову.

Ну раз КЦ Христова Церква, то чому Ви не приймаєте її науку?

Якесь не коректне запитання, то саме що я запитав би наоборот.

А чому не православну?

Відповідь: Бо багато є відступлення від Писання.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення Вова » 03 вересня 2010, 17:36

viter писав:З сайту пятидесятників
не можна нічого додавати і віднімати від Слова Божого: «...Коли хто до цього додасть що, то накладе на нього Бог кари, що написані в книзі оцій. А коли хто що відійме від слів книги пророцтва цього, то відійме Бог частку його від дерева життя, і від міста святого, що написане в книзі цій» (Об. 22:18-19)

Мабуть, пане Вово, Вам відомо, що Святе Письмо складається з багатьох окремих книг. Вище наведена цитата стосується саме книги Одкровення. Виходить, що єдиною вашою святою книгою має бути Одкровення. Хто, в такому разі, дав вам право додати до Одкровення інші книги?


Читайте тут, не люблю повторятися viewtopic.php?f=6&t=1774&start=0
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення neoxgeforce » 03 вересня 2010, 17:41

Відповідь: Бо багато є відступлення від Писання.

Це єдина відповідь?

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення Вова » 03 вересня 2010, 17:42

viter писав:От Ви, пане Вово, кажете, що віра має базуватися виключно на Святому Письмі.
Читаючи перше послання апостола Павла до коринтян я натрапив на такі слова:
Як хтось голодний, хай їсть удома, щоб вам не сходитися на засуд. Про інше ж, як прийду, розпоряджу.(Кор 1, 11:34)

Маю до Вас два питання:
1. Про що ж розпорядив апостол Павло?
2. Чи коринтяни мали не виконувати того, про що розпорядив їм св. Павло, якщо його розпорядження було викладено їм усно і не було записане у листі, який пізніше був включений у канон Святого Письма?


1. Я не знаю, а ви знаєте?
2. А як ви думаєте Павло писав одне, а усно говорив друге? А звідки ви взяли що усні слова були включені у канон С.П.?
Якщо церковні розпорядження покрайні мірі не суперечать Писанню, то тут нічого поганого не має, я ж не говорю що всі постанови церкви погані.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення neoxgeforce » 03 вересня 2010, 17:44

Які постанови Церкви суперечать і які погані?

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення Вова » 03 вересня 2010, 17:47

neoxgeforce писав:
Відповідь: Бо багато є відступлення від Писання.

Це єдина відповідь?

А ви що хочете широкої, я уже зачепив був про чистилище, я якщо інші зачеплю то мені треба буде роботу залишати, я ж один...
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення Вова » 03 вересня 2010, 18:03

andrivovk писав: П’ятидесятники
П’ятидесятники – це спільнота у протестантизмі. Виникла на початку ХХ ст. у США. У віровченні головне місце займає проповідь про хрещення в Святому Дусі і про близьке друге пришестя Христа, кінець світу. Вважають, що кожен віруючий може стати “пророком” і робити чуда, коли на нього “в екстазі” зійде Святий Дух.


І де ви такої брехні начиталися? Вам би хоч би було в стидно, бо я хоч тут є, треба було перевірити факти.
Головна проповідь і нас це про Ісуса Христа, його народження, життя, смерть, воскресіння. Що Він умер і воскрес для нашого спасіння. Людині потрібно лише щире покаяння, прийняти водне хрещення, життя у святості. Звісно є проповіді про хрещення у С.Д. і про прихід Христа за церквою, але це на рівні із 1 000 000 інших проповідей, основна проповідь це яке життя має мати істиний християнин.

важають, що кожен віруючий може стати “пророком” і робити чуда, коли на нього “в екстазі” зійде Святий Дух.

а це істина брехня, хоч це і не суперечить Писання (схочете наведу місця). Або ви далекі від Писання, або просто скатали з інтернету навіть не читавши , майте совість.
А ви ще не читали: дітей у жертву приносять, райські ночі... :lol:
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення neoxgeforce » 03 вересня 2010, 18:14

Отже, вас може переконати лише Писання і Бог?

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення Вова » 03 вересня 2010, 18:18

neoxgeforce писав:П.Вово, поясніть мені,будь-ласка, ці слова
Чули ви, що Я вам говорив: Я відходжу, і вернуся до вас. Якби ви любили Мене, то ви б тішилися, що Я йду до Отця, бо більший за Мене Отець.
(Ів 14:28)

Чи вважаєте Ви що Отець більший за Сина ?


1. Це не по темі
2. Я не СЄ що мені задаєте це запитання
3. Я сказав що визнаю символ вірою, там вказується на це
4. Якось не серйнозно, те саме питатися, але у другій темі, відповідь тут viewtopic.php?p=20059#p20059
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення Вова » 03 вересня 2010, 18:25

neoxgeforce писав:І взагалі де були ці секти, наприклад, в 765 році ?

Ви ще не довели що це секта, почитайте що таке секта, ви теж тоді секта, почитайте хоч тут viewtopic.php?f=3&t=1102&hilit=%D1%81%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B0

А що було у 765 році?

Ви забули скільки ви поспалювали і перерізали христовими походами уже б давно було інші конфесії.

о. Олег. Яке питання, така відповідь.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення Вова » 03 вересня 2010, 18:28

neoxgeforce писав:Які постанови Церкви суперечать і які погані?

Читайте саму Біблію, будете знати :) . А якщо серйозно, треба знати які у нас там внутрішні постанови, я тільки доктрини знаю.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення neoxgeforce » 03 вересня 2010, 18:30

Вова писав:Ви забули скільки ви поспалювали і перерізали христовими походами уже б давно було інші конфесії.

Так Хрестові походи орієнтувались на Близький Схід.
Ми? Тобто Ви відкидаєте будь-який зв'язок з К.Ц. ?
Востаннє редагувалось 03 вересня 2010, 18:39 користувачем neoxgeforce, всього редагувалось 3 разів.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: З протестантизму додому

Повідомлення andrivovk » 03 вересня 2010, 18:32

Вова писав:
andrivovk писав: П’ятидесятники
П’ятидесятники – це спільнота у протестантизмі. Виникла на початку ХХ ст. у США. У віровченні головне місце займає проповідь про хрещення в Святому Дусі і про близьке друге пришестя Христа, кінець світу. Вважають, що кожен віруючий може стати “пророком” і робити чуда, коли на нього “в екстазі” зійде Святий Дух.


І де ви такої брехні начиталися? Вам би хоч би було в стидно, бо я хоч тут є, треба було перевірити факти.


важають, що кожен віруючий може стати “пророком” і робити чуда, коли на нього “в екстазі” зійде Святий Дух.

а це істина брехня, хоч це і не суперечить Писання (схочете наведу місця). Або ви далекі від Писання, або просто скатали з інтернету навіть не читавши , майте совість.
А ви ще не читали: дітей у жертву приносять, райські ночі... :lol:

Джерело : http://www.banderivets.org.ua/index.php?page=pages/zmistc/zmistc10

А щодо цитат, то я вірю, що ви знаєте краще за мене.Не треба наводити.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення Вова » 03 вересня 2010, 18:34

neoxgeforce писав:Отже, вас може переконати лише Писання і Бог?

Прочитайте пору раз і вникніть у суть тих слів
[b]15 І ти знаєш з дитинства Писання святе, що може зробити тебе мудрим на спасіння вірою в Христа Ісуса.
16 Усе Писання Богом надхнене, і корисне до навчання, до докору, до направи, до виховання в праведності,
17 щоб Божа людина була досконала, до всякого доброго діла готова.

(2Тим.3:15-17)

Iван.5:39 Дослідіть но Писання, бо ви думаєте, що в них маєте вічне життя, вони ж свідчать про Мене!

Псалми 1 1 Блажен муж, що за радою несправедливих не ходить, і не стоїть на дорозі грішних, і не сидить на сидінні злоріків, 2 та в Законі Господнім його насолода, і про Закон Його вдень та вночі він роздумує! 3 І він буде, як дерево, над водним потоком посаджене, що родить свій плід своєдчасно, і що листя не в'яне його, і все, що він чинить, щаститься йому! [/b]

Я думаю, така відповідь вас задовольнить, є дуже багато похожих місць про Писання, а наведіть ви мені такі самі про усне передання, постанови Церкви і т.д.?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення neoxgeforce » 03 вересня 2010, 18:39

Христос заснував свою Церкву на ап. Петрі, дав йому ключі царства небесного і владу (Мт. 16:18, 19). Першість серед апостолів (Мт. 10:2). Петре, паси мої вівці і ягнята (Ів. 21:15). Утверджуй братів твоїх (Лк. 22:32). Під одною головою, Петром, є всі члени Церкви (Св. Авг). Як мене послав Отець, так я посилаю вас. Дихнув на апостолів і дав священичу владу. Кому відпустите гріхи - відпустяться їм, кому ж задержите - задержаться (Ів. 20:21-23). Всі ангели не мають тої влади, яку має священик-пресвітер, бо не можуть відпустити ані одного гріха (Св. Григорій Богослов, IV ст.). Силою молитви священик освячує воду в річці і вона не псується (Іс. 12:3). Ідіть, отже, навчайте усі народи. Я з вами по всі дні аж до кінця віку (Мт. 28:19, 20). Пророцтво писання не допускає особистого тлумачення (2 Пт. 1:20), а жінки в Церквах нехай мовчать (1 Кр. 14:34). Буде одне стадо і один пастир (Ів. 10:16).

P.S. Перегляньте мій пост вище про Хрестові походи.
Востаннє редагувалось 03 вересня 2010, 18:42 користувачем neoxgeforce, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення Вова » 03 вересня 2010, 18:42

neoxgeforce писав:
Вова писав:Ви забули скільки ви поспалювали і перерізали христовими походами уже б давно було інші конфесії.

Так Хрестові походи орієнтувались на Близький Схід.
Ми? Тобто Ви відкидаєте будь-який зв'язок з К.Ц. ?

А ви що хочете сказати що це ознаки істинного християнства?

Трошки не так написав, папські війни з протестантами.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення neoxgeforce » 03 вересня 2010, 18:43

А ви що хочете сказати що це ознаки істинного християнства?
Трошки не так написав, папські війни з протестантами.

до 17 століття протестантів не було.
До реформи?

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення Вова » 03 вересня 2010, 18:46

neoxgeforce писав:
Вова писав:Ви забули скільки ви поспалювали і перерізали христовими походами уже б давно було інші конфесії.

Так Хрестові походи орієнтувались на Близький Схід.
Ми? Тобто Ви відкидаєте будь-який зв'язок з К.Ц. ?

А ви що хочете сказати що це ознаки істинного християнства?

Трошки не так написав, папські війни з протестантами.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення neoxgeforce » 03 вересня 2010, 18:48

Ні я хочу просто толком знати вашу думку, а то виходить що Хрестові походи, це папські війни проти протестантизма, якого ще тоді не було.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення Вова » 03 вересня 2010, 18:51

neoxgeforce писав:
А ви що хочете сказати що це ознаки істинного християнства?
Трошки не так написав, папські війни з протестантами.

до 17 століття протестантів не було.
До реформи?

Та їх би і не були, треба було навернутися до істини, Мартин Лютер не хотів нової конфесії, як про це брехливо написано нижче, а ту щоб навернулася що першо апостольського вчення.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення neoxgeforce » 03 вересня 2010, 19:00

Тепер, більш-менш, ясна ваша думка.
Отже, ви за Мартіна Лютера який хотів реформувати Церкву, але подивіться до чого призвела ця реформація. Подивіться скільки появилось багато різних течій, які навіть суперечать Писанню, то яка це може бути реформація?

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення Вова » 03 вересня 2010, 19:04

neoxgeforce писав:Ні я хочу просто толком знати вашу думку, а то виходить що Хрестові походи, це папські війни проти протестантизма, якого ще тоді не було.

та як не було, перша папська війна була проти німецьких протестантів 1546 -55 рік.
Ще були такі як єзуїти, скільки вони перерізали протестантів, думаю вам відома така подія як варфоломіївська ніч.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення neoxgeforce » 03 вересня 2010, 19:11

Вова писав:
neoxgeforce писав:Ні я хочу просто толком знати вашу думку, а то виходить що Хрестові походи, це папські війни проти протестантизма, якого ще тоді не було.

та як не було, перша папська війна була проти німецьких протестантів 1546 -55 рік.
Ще були такі як єзуїти, скільки вони перерізали протестантів, думаю вам відома така подія як варфоломіївська ніч.

Давайте по порядку. Ми зупинились на реформації.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення Вова » 03 вересня 2010, 19:12

neoxgeforce писав:Отже, ви за Мартіна Лютера який хотів реформувати Церкву, але подивіться до чого призвела ця реформація. Подивіться скільки появилось багато різних течій, які навіть суперечать Писанню, то яка це може бути реформація?


Тут проблема з двох сторін, памятаєте пункт із катехизма 817 Насправді «у цій одній і єдиній Божій Церкві від початку виникали певні поділи, що їх Апостол всіляко відкидав як гідні осуду; упродовж наступних століть виникають більші розколи, внаслідок чого значні громади відділилися від повного спілкування з католицькою Церквою, іноді не без вини людей з одного і з іншого боку»

От може наше або наступне покоління зробить одну Церкву, а не тільки кожен сам собі буде це визнавати у символі "вірую". Бо від цього страждають не тільки всі християни, а ще більше не віруючі, коли вникнуть у християнство.

А мені ще інше шкода, статистика говорить що умирає кожен день приблизно 50 000 людей у світі, як ви думаєте де 99 % якщо не більше де буде? От за те треба боротися, спасати грішних людей від аду.

Тепер, більш-менш, ясна ваша думка.

І що ви зрозуміли більш - менш?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення neoxgeforce » 03 вересня 2010, 19:31

Ви хочете спасати грішників (це добре).
І напевно реформ, але скажіть до чого вони привели?
Кожна з гілок протестантизму вважає себе істинною церквою.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення Вова » 03 вересня 2010, 20:03

neoxgeforce писав:Кожна з гілок протестантизму вважає себе істинною церквою.

Не правда, у нас так не говорять і не вчать. Бо не приналежність до якоїсь конфесії спасає. От ви чомусь ви так говорите, і так само говорять православні.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення Вова » 03 вересня 2010, 20:22

andrivovk писав: У віровченні головне місце займає проповідь про хрещення в Святому Дусі ..


До речі, спілкуючись на протестантському форумі із католикам - харизматом, він вірить у хрещення і сьогодні, а другий говорив у ПП що хрещений. А яка офіційна думка КЦ? Чи ви говорите що це уже у минулому?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення Вова » 03 вересня 2010, 20:59

Давайте так, якщо мене не забанять я наведу ознаки сектантство у КЦ? Тоді будуть рівні права, ото получається ви можете обзивати сектантами когось без підставно, або давайте реальний приклад, а вас ні.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.


Повернутись до “Інші Церкви та Спільноти”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 30 гостей