Історія церкви - шліфування віри.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Історія церкви - шліфування віри.

Повідомлення Wolodymyr » 08 вересня 2015, 20:41

Початково тема називалась "Історія церкви - Історія Сект і Єрисей", так що якщо вам здаватиметься дивним початок дискусії, то щоб знали)

Читаючи інші теми виникла ідея нової теми, де би можна було обговорити і донести при потребі до інших причини кожного нового розколу в церкві, догматичні відмінності і відповідні рішення Соборів, які засуджували відповідні єрисі.

Почну напевно з визначення. Українська вікі каже про це так:
https://uk.wikipedia.org/wiki/Сектантство
Секта́нтство або Се́кти (secta — школа, вчення, від лат. sequor — слідую) — релігійні об'єднання, які навчанням і обрядами відрізняються від панівних релігійно-церковних організацій. Секти складаються здебільшого з колишніх вірних головної церкви, які, покинувши її, перебувають найчастіше у гострій до неї опозиції.

Хто знає англійську:
https://en.wikipedia.org/wiki/Sect
A sect is a subgroup of a religious, political or philosophical belief system, usually an offshoot of a larger religious group. Although in past it was mostly used to refer to religious groups, it has since expanded and in modern culture can refer to any organization that breaks away from a larger one to follow a different set of rules and principles. The term is occasionally used in a malicious way to suggest the broken-off group follows a more negative path than the original. The historical usage of the term sect in Christendom has had pejorative connotations, referring to a group or movement with heretical beliefs or practices that deviate from those of groups considered orthodox.

Тобто по факту не зважаючи на теперішній негативний характер цього слова християснтво є сектою(в розуміння віровченням), яка відділилась від давньо єврейської секти фарисеїв, яка в свою чергу відділилась з секти послідовників Моєсея, яка відділилась з невідомої мені релігійної течії в середовищі арамеїв.

Так що напевно варто почати з арамеїв, а власне з одного з них Аврама. Про це в наступному повідомленні.
Востаннє редагувалось 09 вересня 2015, 19:37 користувачем Wolodymyr, всього редагувалось 3 разів.

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Історія церкви - Історія Сект і Єресей

Повідомлення Wolodymyr » 08 вересня 2015, 21:13

Вірую в Єдиного Бога, Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого

Ця фраза є ключовою і першою фразою нашого віровчення. З неї і почнем.
Буття 12:1-3
1 І промовив Господь до Аврама: Вийди зо своєї землі, і від родини своєї, і з дому батька свого до Краю, який Я тобі покажу.
2 І народом великим тебе Я вчиню, і поблагословлю Я тебе, і звеличу ймення твоє, і будеш ти благословенням.
3 І поблагословлю, хто тебе благословить, хто ж тебе проклинає, того прокляну. І благословляться в тобі всі племена землі!

Отже жило собі племя кочовиків в Урі Халдейському, яких від інших сусідніх жителів відрізняло те, що вони вірили в єдиного Бога. І дана догма є основою всіх абрамічних релігій, що вийли з того вчення.
І одному з них сталось містичне видіння, як обговорювали в сусудінй темі благодать Божа.
І виникло релігійне вчення - яке стверджувало, нащадки Авраама стануть Божим Народом.
Буття 32:28
І сказав: Не Яків буде називатися вже ймення твоє, але Ізраїль, бо ти боровся з Богом та з людьми, і подужав.

І виділилось з нього релігійне вчення, яке ствердувало, що саме нащадки Якова-Ізраеля стануть отим Божим Народом
Вихід 20
1 І Бог промовляв всі слова оці, кажучи:
2 Я Господь, Бог твій, що вивів тебе з єгипетського краю з дому рабства.
3 Хай не буде тобі інших богів передо Мною!

Ту в принципі не секта, бо відбулось прийняття концепції всіма хто сповідував попереднє віровчення. Однак стаються суттєві зміни в догматиці. Бог дає 10 заповідей Моєсею.
І всіх послідовників починають називати тими що слідують закону Моєсея.

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Історія церкви - Історія Сект і Єресей

Повідомлення Wolodymyr » 08 вересня 2015, 21:40

Чекаю воскресіння мертвих і життя будучого віку.

Мат22:23
Того дня приступили до Нього саддукеї, що твердять, ніби нема воскресення, і запитали Його,

Після чого наступив період державотворення в Ізраілі. Були численні відступлення від віри і численні навернення, було багато пророцтв і державотворчих актів.
Від стародавньої Іудеї залишилась тільки Юда, і в ній утворились 3 секти:
Єссеї - Ессени були правдивим релігійним братством, що існувало вже у II ст. до н. е. у різних місцях Палестини. Свій центр мали ессени у Ен-Ґадді, на західному березі Мертвого моря. Було їх близько 4000.
Садукеї - Вони займали священницькі, військові та адміністративні посади, дотримуючись консервативної лінії в релігії і державі. Їх назвали садукеями — від імені Садок — далекого предка однієї з священницьких родин.
Садукеї признавали тільки писаний закон Мойсея, та відкидали на противагу фарисеям «Закон усний», що обіймав незліченні приписи та передання, що нагромадились від законовчителів.
Фарисеї - Фарисеї признавали не тільки писаний закон Мойсея, але й «Закон усний», що обіймав незліченні приписи та передання, які нагромадились від законовчителів та ставили його часто вище за писаний на противагу садукеям, що признавали тільки закон Мойсея.

"Фарисеї славляться старанно-точним виясненням законів і є головною сектою; приписують усе Долі (грец. έίμαρμενη) і Богові, (кажучи що) праведне життя чи ні, залежить це у більшій частині від людини, але Доля має свій вплив на кожну дію. Кожна душа є незнищима, але тільки душі лихих є покарані вічною карою. Садукеї ж, що є другою сектою, заперечують Долю і ставлять Бога поза можливістю чинити зло чи навіть тільки бачити його. Вони кажуть, що в силі людини є вибір добра і зла і, що по постанові кожного його душа живе по смерті, як і є кара і нагорода в пеклі. Фарисеї любляться між собою і стараються про згоду у суспільстві; садукеї є ж трохи брутальними з звички навіть між собою і у відношенню до народу є неввічливі, поводяться як з чужинцями."(Йосип Флавій, Юд. Війна, ІІ, 162—166)

На цьому поки роблю паузу. На наступний раз спробую перейти власне до християнства.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Історія церкви - Історія Сект і Єресей

Повідомлення ShMariam » 08 вересня 2015, 22:04

Тут про історію віровчень чи про історію організованих спільнот (сект)?
Деякі секти утворюються саме в процесі розвитку основного вчення (тобто це групи, що вирішують залишитися при старому вченні), як бути з ними?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Історія церкви - Історія Сект і Єресей

Повідомлення Wolodymyr » 08 вересня 2015, 22:15

Я так думаю про все можна. Де окремий шлях.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Історія церкви - Історія Сект і Єресей

Повідомлення ShMariam » 08 вересня 2015, 22:20

ShMariam писав:Деякі секти утворюються саме в процесі розвитку основного вчення (тобто це групи, що вирішують залишитися при старому вченні), як бути з ними?
Я чого питаю - якщо ретельно прослідкувати вчення іудаїзму, то християнство є розвитком його віровчення (дуже кардинальним, але, згідно Святого Письма - необхідним).Тобто давайте визначимося: ми про кардинальну зміну віровчення, чи про суперечність з ним? Просто деколи залишатися в старій релігії може бути саме суперечністю до віри батьків (по суті).

До речі, а хіба Ісус Христос був фарисеєм? :oops: І більшість Його послідовників? Звичайний рядовий іудей, ні?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Історія церкви - Історія Сект і Єресей

Повідомлення Wolodymyr » 08 вересня 2015, 22:56

ShMariam писав:
ShMariam писав:Деякі секти утворюються саме в процесі розвитку основного вчення (тобто це групи, що вирішують залишитися при старому вченні), як бути з ними?
Я чого питаю - якщо ретельно прослідкувати вчення іудаїзму, то християнство є розвитком його віровчення (дуже кардинальним, але, згідно Святого Письма - необхідним).Тобто давайте визначимося: ми про кардинальну зміну віровчення, чи про суперечність з ним? Просто деколи залишатися в старій релігії може бути саме суперечністю до віри батьків (по суті).

До речі, а хіба Ісус Христос був фарисеєм? :oops: І більшість Його послідовників? Звичайний рядовий іудей, ні?

Ну скажем так відбуваються не зміни віровчення, а його уточнення чи трактування в тій чи іншій мірі. По факту при любому поділі обидві сторони будуть ствердужвати, що вони нічого не міняли, а просто протилежна сторона щось не так розуміла. Просто для назви вибрано критерій кого було більше в момент розділення. Тобто тих кого було більше вважається традиційною релігією. Тих кого менше - сектою, окремим шляхом. Тобто наприклад в момент отримання Моєсеєм заповідей, нова секта не утоврилась. бо весь народ(тотальна більшість) їх прийняла. Ті хто не приняв хоч і дотримувались старих понять стали сектою через свою меншість. І по факту були вигублені підчас виходу.

А на рахунок фарисеїв і садукеїв. Я там написав вище. Садукеї не признавали нічого крім закону Моєсея, тобто багатьох з пророків кого визнає християнство. В тому числі не визнавали воскресіння на відміну від фарисеїв. Садукеї були в той час по факту панівною кастою і первосвященник Каяфа який судив Ісуса був садукеєм. Так що більшість послідовників Ісуса на початку явно були з фарисеїв і приймали їхнє віровчення про пророків, месію і воскресіння. По факту той Старий Заповіт який ми маємо, ми отримали від фарисеїв. Бо в садукеїв була тільки Тора, тобто П’ятикнижжя Моєсеєве.
Хоча були і ті хто прийняв християнство з садукеїів, але це сталось власне через прийняття основних принципів фарисейського віровчення.

Сучасні віруючі іудеї - є галахічними євреями, тобто віровченськими нащадками фарисеїв.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Історія церкви - Історія Сект і Єресей

Повідомлення о.Олег » 09 вересня 2015, 12:15

відкрив тему і... думки в голос
в українській wikipedia розуміння сектанства протиставляється "панівній більшості" і, відповідно - маємо напрямок розвитку данної теми
але нмсд це надто мало для окреслення смислу, який вкладаємо в це поняття.
Спробую пояснити

Якщо виходитимо лише з "слідування за вченням" (secta — школа, вчення, від лат. sequor — слідую), тоді, безперечно, Католицька Церква - секта: в історії Христової Церкви було безліч моментів, коли саме (чисельна) меншість відстоювала Істину; була гнобленою і "перебувала в гострій опозиції" до панівної лінії і, хоч я далеко не пророк, можемо передбачити, що гряде нове таке протистояння, коли ми-католики будемо в меншості.
Також, в контексті Католицької Церкви говорити про єресь ми зможемо обмежуючись лише вікіпедійним визначенням (грец. αἵρεσις, «вибір, напрямок») - вчення, відмінне від загальноприйнятих традиційних поглядів панівної церкви https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%84%D1 ... 1%81%D1%8C Тобто: Католицька Церква - єресь
Католицька Церква секта і єресь :Rose:

Але чи варта не зважати на "теперішній негативний характер цього слова" (точніше, в мене уже, розвинувши Володимирову думку - слів) у цій темі? Питаюся, бо вірую ("в єдину святу соборну апостольську"), що Бог заснував Свою Церкву як Ковчег Спасіння від Зіслання Святого Духа і до Другого Пришестя вона існуватиме в Католицькій Церкві. Тобто, читаючи цю тему (Історія церкви - Історія Сект і Єрисей), я розумію, що йдеться про Правду і відхід від Правди.
Помиляюсь? Але саме такий сенс зазвичай вкладаємо в поняття секта/єресь.
Там (Володимир у старттопіку подав) в англомовній віці в рядках про "етимологію" згадується про певну історично обумовлену плутанину пов`язання "секта" із дієсловом secare, але нмд гарно зауважено, що це розкриває справжню гаму значень, які вкладаємо в поняття. Як і https://en.wikipedia.org/wiki/Heresy#Etymology гарно говорить про те, що "єресь" має (згадане вище) початкове значення, тоді вибір партії/школи, але в християнстві несе вже інший сенс.
Так ось - у мене питання: про що ми все ж тут говоримо?
Тема гарна (тільки справити технічну помилку треба: єрЕсь), але з вікіпедії, мабуть, визначення варта брати з певними ремарками. Щоб уточнити "гаму значень" і, відповідно, проблему (секти/єресі) Історії Церкви, яку тут будемо обговорювати.
З повагою, о.Олег
пс.: перепрошую - це просто моя думка
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Історія церкви - Історія Сект і Єресей

Повідомлення ShMariam » 09 вересня 2015, 12:38

Wolodymyr писав:Фарисеї признавали не тільки писаний закон Мойсея, але й «Закон усний», що обіймав незліченні приписи та передання, які нагромадились від законовчителів та ставили його часто вище за писаний на противагу садукеям

Якщо фарисеї - секта, то де ж основна релігія? Чи основна (до якої належала більшість) зникла? Думаю, вчення фарисеїв, це просто розвиток іудаїзму на даному етапі (вчення Мойсея обросло новими приписами). А щодо того, що "«Закон усний»... ставили його часто вище за писаний" - скоріше не так зміна вчення, як відхилення практики від теорії (що буває у всіх релігіях). Самі ж фарисеї як група - скоріше каста, братство, бо секта повинна протистояти основній релігії.
о.Олег писав:читаючи цю тему (Історія церкви - Історія Сект і Єрисей), я розумію, що йдеться про Правду і відхід від Правди
Ні:
Wolodymyr писав:Просто для назви вибрано критерій кого було більше в момент розділення. Тобто тих кого було більше вважається традиційною релігією. Тих кого менше - сектою, окремим шляхом.
Тобто істину/єресь не беремо до уваги (хоч це об'єктивні речі), а як же думку релігійного лідера (якщо такий є)? Просто цікаво стало, кого назвете сектою 1054 р. :)

о.Олег писав:Якщо виходитимо лише з "слідування за вченням" (secta — школа, вчення, від лат. sequor — слідую), тоді, безперечно, Католицька Церква - секта: в історії Христової Церкви було безліч моментів, коли саме (чисельна) меншість відстоювала Істину; була гнобленою і "перебувала в гострій опозиції" до панівної лінії і, хоч я далеко не пророк, можемо передбачити, що гряде нове таке протистояння, коли ми-католики будемо в меншості.
Якщо я правильно зрозуміла Володимира, то ми говоримо не просто про меншість, а про меншість, що відділилася від основної релігії (по суті - відлучені). Якщо ж вони і так ніколи не належали до основної релігії, то про них не говоримо. Напр. СЄ не можливо відлучити від КЦ, тому що вони секта від якоїсь з гілок протестантизму (соррі, забула якої).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Історія церкви - Історія Сект і Єресей

Повідомлення о.Олег » 09 вересня 2015, 14:15

ShMariam писав:
о.Олег писав:читаючи цю тему (Історія церкви - Історія Сект і Єрисей), я розумію, що йдеться про Правду і відхід від Правди
Ні:
Wolodymyr писав:Просто для назви вибрано критерій кого було більше в момент розділення. Тобто тих кого було більше вважається традиційною релігією. Тих кого менше - сектою, окремим шляхом.
Тобто істину/єресь не беремо до уваги (хоч це об'єктивні речі), а як же думку релігійного лідера (якщо такий є)?

тобто "секта" для цієї теми перехідне поняття, щось на зразок прапора? Менша чисельність - секта/ більша - несекта? Перехідним це поняття буде обов`язково, бо брати критерій "на момент розділення" некоректно не лише для нашої віри (Церква не може "розділитися" - від неї можна лише відпасти), але і через неможливість вести вірогідний підрахунок (навіть, якщо виставимо тереторіальні межі і окреслимо доктрину тої групи, про яку говоритимемо - тобто це окреслення буде дуже умовним).
ShMariam писав:Просто цікаво стало, кого назвете сектою 1054 р. :)

я? В жодному разі не можу прийняти означені Вами критерії - їх неможливо дотриматись. Мій критерій - віра. І навіть за мінімальної присутності у світі християн в часі, наприклад, гностиків, Христова Церква визначається за вірою, а не за чисельністю: саме гностики сектанти і єретики, хоч і саме про католиків в "момент розділення" говорили "секта/єресь", саме нас відлучали від більшості (так би мало виглядати з окресленого Вами у Володимира "ми говоримо не просто про меншість, а про меншість, що відділилася від основної релігії (по суті - відлучені)" Розумієте?). Відповідно: не має значення, кого було більше в 1054-му (навіть, якщо приймати його символічне значення: реального творення сучасних схизм тоді ще не було - це творіння 18 століття), бо різниця між сектою/єрессю і Христовою Церквою залежить не від кількості (членів), а від якості (від вірності Правді).
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Історія церкви - Історія Сект і Єресей

Повідомлення Wolodymyr » 09 вересня 2015, 15:44

Скажу навіть більше одна і та сама релігійна вітка в різних місцевостях була сектою, а в інших ні.
Говорячи про Велику Схизму, то за визначенням поняття секта, на заході сектою стали прихильники Фотія, на сході прихильники Папи.
Інше питання, що в нашу мову слово секта прийшло з Росії де велась жорстока боротьба з іншодумством. І оскільки панівним було російське православя, то всі інші шляхи віри жорстоко подавлялись і їх негативне відношення до них привилалось навіть на рівні мовлення.
З іншого боку є тоталітарні секти, в яких воля людини жорстко підпорядковується волі лідера і у своїй більшості випадків на даний момент слово секта вживається саме у відношенні до них.
Я вживав його саме у класичному значенні - ті що слідують якомусь віровченню відмінному від поточної більшості.

Якщо це так принципово в подальшому буду вживати слово віровчення. Воно здається не має поганого підтексту.

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Історія церкви - Історія Сект і Єресей

Повідомлення Wolodymyr » 09 вересня 2015, 16:07

ShMariam писав:Якщо фарисеї - секта, то де ж основна релігія? Чи основна (до якої належала більшість) зникла? Думаю, вчення фарисеїв, це просто розвиток іудаїзму на даному етапі (вчення Мойсея обросло новими приписами). А щодо того, що "«Закон усний»... ставили його часто вище за писаний" - скоріше не так зміна вчення, як відхилення практики від теорії (що буває у всіх релігіях). Самі ж фарисеї як група - скоріше каста, братство, бо секта повинна протистояти основній релігії.

Скажемо так, то скоріше були школи, чи релігійні течії в Іудаїзмі. Тобто по факту припустимо відлучення від Іудаїзму за сповідування того чи іншого напрямку не було. І Садукеї і Фарисеї мали своїх предствників в синедріоні. Основна різниця, що садукеї приймали тільки Тору, а фарисеї на основі Тори склали Талмуд і розяснення в Талмуді ставили вище слів самої Тори. По факту жодна з груп не мала більшості, тобто кожну з них можна називати "сектою".
Більшість звернень у Євангеліях до фарисеїв, саме через те, що вони приймали вчення пророків і очікували на Месію. Садукеї спирались тільки на Закон Моєсея, і відподвіно взагалі не мали про що дискутувати з Христом, для них вчення було завершеним і не потребувало ніяких уточнень.
Доречі говорячи про вибір людини і долю. Христос прийшов у момент коли найбільше загострилось протистояння між садукеями і фарисеями. Власне Анна а потім і його зять Каяфа вели бородьбу з вільнодумством фарисеїв, яке загрожувало їм на посаді первосвященників. Якби були при владі фарисеї, то не факт, що Ісус був би прийняти так в штики. Але історія не має стану якби.

ПС: власне основними звинуваченнями Христа до фарисеїв були не стосовної їх релігійної доктрини, а стосовно того що вони не виконували самі те, що проповідували.
Лук 16:15

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Історія церкви - Історія Сект і Єресей

Повідомлення о.Олег » 09 вересня 2015, 16:24

Wolodymyr писав:...
Я вживав його саме у класичному значенні - ті що слідують якомусь віровченню відмінному від поточної більшості.

Якщо це так принципово в подальшому буду вживати слово віровчення. Воно здається не має поганого підтексту.

ні, Володю - тут для мене грішного справа не принципу, а сенсу розмови: для чого? яка різниця хто відносно кого кимось чим вважається чи вважався?

З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Історія церкви - Історія Сект і Єресей

Повідомлення ShMariam » 09 вересня 2015, 16:37

о.Олег писав:
ShMariam писав:Просто цікаво стало, кого назвете сектою 1054 р. :)

я?

Не Ви... Але відповідь вже отримала.

Я вживав його саме у класичному значенні - ті що слідують якомусь віровченню відмінному від поточної більшості.
Ну тоді варто було назвати сектою самарян - в тих і вчення відмінне, і юдеї сторонилися їх, а не садукеїв (по суті - єретична течія) з фарисеями...

о.Олег писав:тут для мене грішного справа не принципу, а сенсу розмови: для чого? яка різниця хто відносно кого кимось чим вважається чи вважався?
Історія Церкви от з такого ракурсу: коли ми були в більшості, а коли в меншості. :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Історія церкви - Історія Сект і Єресей

Повідомлення ShMariam » 09 вересня 2015, 16:56

Хоч я теж би хотіла вести розмову не про секти (у класичному визначенні), а про історію Христової Церкви, де за основний критерій (хто від кого відколовся) береться істина, а не кількість людей, що сповідують те чи інше вчення... Тому що схизма - не від більшості, а від Христа.

Ми не повторюємо тему: viewtopic.php?f=22&t=2460 ?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Історія церкви - Історія Сект і Єресей

Повідомлення Wolodymyr » 09 вересня 2015, 16:59

о.Олег писав:ні, Володю - тут для мене грішного справа не принципу, а сенсу розмови: для чого? яка різниця хто відносно кого кимось чим вважається чи вважався?

З повагою, о.Олег

Сенс розмови в тому, щоб розказати історію звідки виник наш Символ Віри наприклад, і чому власне сповідуємо ті чи інші релігійні догмати і як свої догмати оправдовують інші.
Бо більшість людей тоже Символ Віри повторюють як якесь заклинання без усвідомлення що вони проголошують.
А потім виникають питання чого я не можу піти в мечеть помолитись, адже Бог той самий. Хоча в принципі можна якщо знати що ти власне до Бога молишся, а не чогось другого, що сам собі придумав.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Історія церкви - Історія Сект і Єресей

Повідомлення о.Олег » 09 вересня 2015, 17:02

ShMariam писав:
о.Олег писав:тут для мене грішного справа не принципу, а сенсу розмови: для чого? яка різниця хто відносно кого кимось чим вважається чи вважався?
Історія Церкви от з такого ракурсу: коли ми були в більшості, а коли в меншості. :)

смислу в тих більшостях/меншостях нмсд не надто.
З повагою, о,Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Історія церкви - Історія Сект і Єресей

Повідомлення о.Олег » 09 вересня 2015, 17:05

Wolodymyr писав:
о.Олег писав:ні, Володю - тут для мене грішного справа не принципу, а сенсу розмови: для чого? яка різниця хто відносно кого кимось чим вважається чи вважався?

З повагою, о.Олег

Сенс розмови в тому, щоб розказати історію звідки виник наш Символ Віри наприклад, і чому власне сповідуємо ті чи інші релігійні догмати і як свої догмати оправдовують інші.
Бо більшість людей тоже Символ Віри повторюють як якесь заклинання без усвідомлення що вони проголошують.
А потім виникають питання чого я не можу піти в мечеть помолитись, адже Бог той самий. Хоча в принципі можна якщо знати що ти власне до Бога молишся, а не чогось другого, що сам собі придумав.

тобто сенс саме у Правді і відході від Правди.
Звідси - див. мій початковий допис у цій темі. Має сенс?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Історія церкви - Історія Сект і Єресей

Повідомлення о.Олег » 09 вересня 2015, 17:07

ShMariam писав:
Ми не повторюємо тему: viewtopic.php?f=22&t=2460 ?

так там декілька тем вже об`єднали - наша, мабуть, додасться, як/якщо проговоримо
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Історія церкви - Історія Сект і Єресей

Повідомлення Wolodymyr » 09 вересня 2015, 18:47

Я напевно перестворю тему і в новій буду уникати слова "секта", бо щось дискусія пішла явно не туди куди я планував продовжувати.

"Історія церкви - шліфування віри". підходить?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Історія церкви - Історія Сект і Єресей

Повідомлення ShMariam » 09 вересня 2015, 18:53

Можна й дуже не змінювати - просто "Історія Церкви - Історія схизм і єресей"
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Історія церкви - Історія Сект і Єресей

Повідомлення о.Олег » 09 вересня 2015, 19:21

Wolodymyr писав:Я напевно перестворю тему і в новій буду уникати слова "секта", бо щось дискусія пішла явно не туди куди я планував продовжувати.

"Історія церкви - шліфування віри". підходить?

та нащо? Для кожної теми буде потрібно визначити, про що говоримо. А тоді дискутувати. Просто, нажаль, переважно дискутують не розібравшись хто про що думає, "глядя на кучу кирпичей" :)
зрештою - як хочете
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Історія церкви - Історія Сект і Єресей

Повідомлення Wolodymyr » 09 вересня 2015, 19:35

Ну тоді я просто цю перейменую

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Історія церкви - Історія Сект і Єресей

Повідомлення ShMariam » 09 вересня 2015, 19:36

А чого? Нмд, непогана тема (про історію Церкви). Не дискутивна, звісно, більше як конспект. Кому не цікаво, може й не читати. :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Історія церкви - Історія Сект і Єресей

Повідомлення о.Олег » 09 вересня 2015, 19:38

те, що говорю про складності для вивчення істориком нмсд гарно проілюструє невеличка наша форумна розвідка на тему, відкрити дописувачем Андрєєм Днєпровим viewtopic.php?f=3&t=1529
можливо буде корисною/цікавою
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Історія церкви - Історія Сект і Єресей

Повідомлення ShMariam » 09 вересня 2015, 19:40

Wolodymyr писав:Ну тоді я просто цю перейменую

Пропоную всю цю тему додати до теми "Секти", а в нову Ви перекопіюєте те, що вважаєте необхідним. Або я перенесу (скажіть які повідомлення), а Ви відредагуєте. Або ж навпаки - перенесу все, що про секти - в тему "Секти", а решта залишу. То як?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Історія церкви - Історія Сект і Єресей

Повідомлення о.Олег » 09 вересня 2015, 19:52

колись читав про єресі в Івана з Дамаску http://azbyka.ru/otechnik/Ioann_Damaskin/o_100_eresyax/ (100 ересей)
цікаво, що в нього там там і ідоляни, і юдеї, і мусульмани...
:Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Історія церкви - шліфування віри.

Повідомлення Wolodymyr » 09 вересня 2015, 20:00

Пробую продовжити тему

Він для нас людей і ради нашого спасіння зійшов з небес і воплотився від Духа Святого і Марії Діви і став чоловіком.

Бут 12:3
І поблагословлю, хто тебе благословить, хто ж тебе проклинає, того прокляну. І благословляться в тобі всі племена землі!

Ісая 7:14
Тому Господь Сам дасть вам знака: Ось Діва в утробі зачне, і Сина породить, і назвеш ім'я Йому: Еммануїл.


Отже на в середині 1-го століття нашої ери в середовищі фарисеїв(тобто тих іудеїв, які приймали вчення пророків які були після Моєсея і очікували проходу месії) розповсюджується вчення про те що пророцтва справдились і Месія вже прийшов на землю. Вчення також поширюється і серед поган в місцях де проживали євреї, по факту по всіх великих містах тогочасної Римської імперії. Вони приймають основні положення фарисейського віровчення щодо єдиного Бога і приходу месії. Починається формуватись незалежна від іудеїв спільнота християн.

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Історія церкви - шліфування віри.

Повідомлення Wolodymyr » 09 вересня 2015, 20:13

От тут я трохи на роздоріжжі куди продовжувати. Бо Символ віри в першій своїй частині формувався в один період, а розколи і єрисі з ним пов’язані були до того і після того. Думаю чи йти хронологічно і групувати таки по типу розходжень в віровченнях?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Історія церкви - шліфування віри.

Повідомлення ShMariam » 09 вересня 2015, 20:21

мусять бути у вас єресі, щоб виявилися випробувані між вами
(І Кор., 11, 19)

Думаю, хронологічно.

Бо якщо по типу єресей, то треба буде групувати деякі давні з сучасними. Єресі то можна погрупувати, а як же зі спільнотами (і рухами), що сповідують далеко не одну єресь? Буде плутанина.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Інші Церкви та Спільноти”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 11 гостей