Лефевризм. О.Василь Ковпак

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 10 лютого 2009, 20:04

ljubomyr_ps писав:так багато слів а так мало любові...


о. Василя Ковпака непросто витягнути на світ Божий із "ковпака". Тільки самому Богові це буде під силу!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Vasyl
дописувач
дописувач
Повідомлень: 127
З нами з: 26 січня 2009, 18:04

Повідомлення Vasyl » 10 лютого 2009, 20:12

ljubomyr_ps писав:так багато слів а так мало любові...




це ви ці слова з якогось романсу запозичили????
А мені нагадує думки дівчиська, що сидить вечором на березі річки поруч із закоханим у неї хлопчаком, який щось їй лепече про свої почуття. а вона собі томиться і з нудьги починає зівати:
"так багато слів а так мало любові..хоч би полапав на худий кінець..."

Vasyl
дописувач
дописувач
Повідомлень: 127
З нами з: 26 січня 2009, 18:04

Повідомлення Vasyl » 10 лютого 2009, 20:13

mmm82 писав:
ljubomyr_ps писав:так багато слів а так мало любові...


о. Василя Ковпака непросто витягнути на світ Божий із "ковпака". Тільки самому Богові це буде під силу!



бачу вже розвивається КОВПАКОМАНІЯ, вам він ще не сниться??
А може під ліжком причаївся -- - перевірте....

Vasyl
дописувач
дописувач
Повідомлень: 127
З нами з: 26 січня 2009, 18:04

Повідомлення Vasyl » 10 лютого 2009, 20:21

mmm82 писав:
ljubomyr_ps писав:так багато слів а так мало любові...


о. Василя Ковпака непросто витягнути на світ Божий із "ковпака". Тільки самому Богові це буде під силу!



ви краще перевірте чи отой во ljubomyr_ps то не той. що....ого-го!
сидить собі протроху та й строче про любофь

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 11 лютого 2009, 09:25

Vasyl писав:
mmm82 писав:
ljubomyr_ps писав:так багато слів а так мало любові...


о. Василя Ковпака непросто витягнути на світ Божий із "ковпака". Тільки самому Богові це буде під силу!



ви краще перевірте чи отой во ljubomyr_ps то не той. що....ого-го!
сидить собі протроху та й строче про любофь



Думаєте, що то Гузар вийшов на "полювання" у кіберпростір? Ні, шановний... Це не ваш (ваш?) духовний батечко:)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 11 лютого 2009, 09:25

Vasyl писав:
ви краще перевірте чи отой во ljubomyr_ps то не той. що....ого-го!
сидить собі протроху та й строче про любофь


Друже, Ваш сарказм не має меж. Це ж релігійний форум.
Звертайтесь до братів і сестер так, як хотіли щоб і до Вас звертались.
Чому ображаєте й плюєте на щире слово. Що завинило Вам слово Любов? Майте хоч крихту пошани до ближнього невже вимагаю так багато...

Любіть і будьте люблені.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 11 лютого 2009, 09:31

Vasyl писав:
mmm82 писав:
ljubomyr_ps писав:так багато слів а так мало любові...


о. Василя Ковпака непросто витягнути на світ Божий із "ковпака". Тільки самому Богові це буде під силу!



бачу вже розвивається КОВПАКОМАНІЯ, вам він ще не сниться??
А може під ліжком причаївся -- - перевірте....



Ні, тут хтось просто "завис" як лис... :crazy:

Немов дідько ладану, бояться лефевристи екуменізму (будь-якого) та всього 2 Ват. Собору. Дивно...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 11 лютого 2009, 09:38

ljubomyr_ps писав:
Vasyl писав:
ви краще перевірте чи отой во ljubomyr_ps то не той. що....ого-го!
сидить собі протроху та й строче про любофь


Друже, Ваш сарказм не має меж. Це ж релігійний форум.
Звертайтесь до братів і сестер так, як хотіли щоб і до Вас звертались.
Чому ображаєте й плюєте на щире слово. Що завинило Вам слово Любов? Майте хоч крихту пошани до ближнього невже вимагаю так багато...

Любіть і будьте люблені.



Бачите, Любомире, фарисеї також колись хотіли бути, свого роду, традиціоналістами, а забули за елементарні речі: любов і пошану до ближнього. Буква Закону їх підвела...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Vasyl
дописувач
дописувач
Повідомлень: 127
З нами з: 26 січня 2009, 18:04

Повідомлення Vasyl » 11 лютого 2009, 20:06

mmm82 писав:
Vasyl писав:
mmm82 писав:
ljubomyr_ps писав:так багато слів а так мало любові...


о. Василя Ковпака непросто витягнути на світ Божий із "ковпака". Тільки самому Богові це буде під силу!



ви краще перевірте чи отой во ljubomyr_ps то не той. що....ого-го!
сидить собі протроху та й строче про любофь



Думаєте, що то Гузар вийшов на "полювання" у кіберпростір? Ні, шановний... Це не ваш (ваш?) духовний батечко:)

==========================

Я ЖОДНИХ прізвищ не називав!

Vasyl
дописувач
дописувач
Повідомлень: 127
З нами з: 26 січня 2009, 18:04

Повідомлення Vasyl » 11 лютого 2009, 20:11

mmm82 писав:
Vasyl писав:
mmm82 писав:
ljubomyr_ps писав:так багато слів а так мало любові...


о. Василя Ковпака непросто витягнути на світ Божий із "ковпака". Тільки самому Богові це буде під силу!



бачу вже розвивається КОВПАКОМАНІЯ, вам він ще не сниться??
А може під ліжком причаївся -- - перевірте....



Ні, тут хтось просто "завис" як лис... :crazy:

Немов дідько ладану, бояться лефевристи екуменізму (будь-якого) та всього 2 Ват. Собору. Дивно...

====================================

А ще вони бояться
1.немитих рук
2. інфекційних захворювань
3. дурних співбесідників
4. товариства блудниць
5. товариства злодіїв
6. усякої нечисті
7. несвіжого м"яса
8. невідомих грибів
9. плазунів , що шиплять
10. скажених псів
11. розбійників
12. НАКЛЕПНИКІВ
13. Обжирства
14. Глупоти
.................
.......
........
. продовження списку у наступному посланні....

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 12 лютого 2009, 21:27

Vasyl писав:
mmm82 писав:
Vasyl писав:
mmm82 писав:
ljubomyr_ps писав:так багато слів а так мало любові...


о. Василя Ковпака непросто витягнути на світ Божий із "ковпака". Тільки самому Богові це буде під силу!



бачу вже розвивається КОВПАКОМАНІЯ, вам він ще не сниться??
А може під ліжком причаївся -- - перевірте....



Ні, тут хтось просто "завис" як лис... :crazy:

Немов дідько ладану, бояться лефевристи екуменізму (будь-якого) та всього 2 Ват. Собору. Дивно...

====================================

А ще вони бояться
1.немитих рук
2. інфекційних захворювань
3. дурних співбесідників
4. товариства блудниць
5. товариства злодіїв
6. усякої нечисті
7. несвіжого м"яса
8. невідомих грибів
9. плазунів , що шиплять
10. скажених псів
11. розбійників
12. НАКЛЕПНИКІВ
13. Обжирства
14. Глупоти
.................
.......
........
. продовження списку у наступному посланні....




І до чого то? Повна фобія чи як? Звичайно, з цим усім не дійдеш до правдивої єдності! :D
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Vasyl
дописувач
дописувач
Повідомлень: 127
З нами з: 26 січня 2009, 18:04

Повідомлення Vasyl » 12 лютого 2009, 21:37

mmm82 писав:
Vasyl писав:
mmm82 писав:
Vasyl писав:
mmm82 писав:
ljubomyr_ps писав:так багато слів а так мало любові...


о. Василя Ковпака непросто витягнути на світ Божий із "ковпака". Тільки самому Богові це буде під силу!



бачу вже розвивається КОВПАКОМАНІЯ, вам він ще не сниться??
А може під ліжком причаївся -- - перевірте....



Ні, тут хтось просто "завис" як лис... :crazy:

Немов дідько ладану, бояться лефевристи екуменізму (будь-якого) та всього 2 Ват. Собору. Дивно...

====================================

А ще вони бояться
1.немитих рук
2. інфекційних захворювань
3. дурних співбесідників
4. товариства блудниць
5. товариства злодіїв
6. усякої нечисті
7. несвіжого м"яса
8. невідомих грибів
9. плазунів , що шиплять
10. скажених псів
11. розбійників
12. НАКЛЕПНИКІВ
13. Обжирства
14. Глупоти
.................
.......
........
. продовження списку у наступному посланні....




І до чого то? Повна фобія чи як? Звичайно, з цим усім не дійдеш до правдивої єдності! :D

=============================================


, я бачу, що для начіонально шьвідомих халичан. ЄДНІСТЬ це те ж саме, що секс для американців....культ.

A для чого єдність, з ким єдінсть, у чому єдність, заради чого єдність....немає значення - ЄДНІСТЬ ЦЕ ЦІЛЬ. А усе інше значення не має. Так само я секс для американців (ну не всіх правда, там багато порядних людей і розумних) з ким, коли. я к - немає значення...
АБИ БУЛА ЄДНІСТЬ - COPULATIO.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 13 лютого 2009, 09:46

Vasyl писав:
mmm82 писав:
Vasyl писав:
mmm82 писав:
Vasyl писав:
mmm82 писав:
ljubomyr_ps писав:так багато слів а так мало любові...


о. Василя Ковпака непросто витягнути на світ Божий із "ковпака". Тільки самому Богові це буде під силу!



бачу вже розвивається КОВПАКОМАНІЯ, вам він ще не сниться??
А може під ліжком причаївся -- - перевірте....



Ні, тут хтось просто "завис" як лис... :crazy:

Немов дідько ладану, бояться лефевристи екуменізму (будь-якого) та всього 2 Ват. Собору. Дивно...

====================================

А ще вони бояться
1.немитих рук
2. інфекційних захворювань
3. дурних співбесідників
4. товариства блудниць
5. товариства злодіїв
6. усякої нечисті
7. несвіжого м"яса
8. невідомих грибів
9. плазунів , що шиплять
10. скажених псів
11. розбійників
12. НАКЛЕПНИКІВ
13. Обжирства
14. Глупоти
.................
.......
........
. продовження списку у наступному посланні....




І до чого то? Повна фобія чи як? Звичайно, з цим усім не дійдеш до правдивої єдності! :D

=============================================


, я бачу, що для начіонально шьвідомих халичан. ЄДНІСТЬ це те ж саме, що секс для американців....культ.

A для чого єдність, з ким єдінсть, у чому єдність, заради чого єдність....немає значення - ЄДНІСТЬ ЦЕ ЦІЛЬ. А усе інше значення не має. Так само я секс для американців (ну не всіх правда, там багато порядних людей і розумних) з ким, коли. я к - немає значення...
АБИ БУЛА ЄДНІСТЬ - COPULATIO.



Ой, так-так... Зі своєю "традиційністю", дикими порівняннями ви далеко не заїдете... Переконаєтесь, якщо ще не переконалися. До чого тут інтимні стосунки, коли єдеться про вискокі духовні ідеї, про Божі плани, щоб був "один пастир і одне стадо"?

Вас ніхто не закликає єднатися, для прикладу, з єговістами чи сатаністами! Суть глибша: варто щоб відновилася одна велика громада на чолі з АПОСТОЛЬСЬКИМ ПРЕСТОЛОМ! Щоб некатолики навернулись до католицизму. Якщо вам це не є на меті, тоді ви противитися прямо планам Всевишнього, а, отже, важко говорити про автентичне християнство (ваше).
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Vasyl
дописувач
дописувач
Повідомлень: 127
З нами з: 26 січня 2009, 18:04

Повідомлення Vasyl » 13 лютого 2009, 17:43

****щоб відновилася одна велика громада на чолі з АПОСТОЛЬСЬКИМ ПРЕСТОЛОМ! ****

А якже бути тоді з екуменізмом?
ВИ часом не таємний лефеврист?? :-) Вони ж бо тут повсюди, особливо серед старих бабусь, які не переносять рок-н-ролів по церквах.... Треба бути пильним!!!

Стривайте стриватйте, ...я поспішив...що це за словечко таке:
"ОДНА ВЕЛИКА ГРОМАДА!"
ГРОМАДА - а чому не Церква?
Чому саме "Громада" а не скажімо "коллектив", або "тусовка"?

прошу Вас ,шановний громадянине, дайте мені дефініцію отієї "громади"...
До такого навівть Де Любак не додумався б.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 13 лютого 2009, 22:10

Vasyl писав:
Стривайте стриватйте, ...я поспішив...що це за словечко таке:
"ОДНА ВЕЛИКА ГРОМАДА!"
ГРОМАДА - а чому не Церква?
Чому саме "Громада" а не скажімо "коллектив", або "тусовка"?

прошу Вас ,шановний громадянине, дайте мені дефініцію отієї "громади"...
До такого навівть Де Любак не додумався б.



Слухай, козаче, не будь буквоїдом, типу "Свідок Єгови". Я лексемі "громада" надаю в контексті якраз духовне значення. І під нею й розумію Церкву, а не секту чи якесь одне товариство... Не вистачає для цього традиційної мудрості?
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

гість
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 04 грудня 2008, 00:07
Контактна інформація:

Повідомлення гість » 12 березня 2009, 19:43

Лист Папи про укинення екскомуніки з лефевристських єпископів (повний текст)

Лист папи Банедикта ХVІ єпископам Католицьккої Церкви про укинення екскомуніки з чотирьох єпископів, висвячених Архиєпископом Лефевром

Дорогі співбрати в єпископському служінні!

Укинення екскомуніки чотирьом єпископам, яких у 1988 році, без мандату Апостольського Престолу хіротонізував Архиєпископ Лефевр, з різних причин викликав жовчні дискусії в Католицькій Церкві й по-за Нею, яких уже давно не було. Багатьох владик дезорієнтував випадок, що стався не очікувано і який тяжко позитивно розмістити з-поміж теперішніх питань і завдань Церкви. Хоча багато пастирів і мирян позитивно оцінили прагнення Папи до примирення, але також накинуто питання вчасності цього жесту з огляду на реальні потреби життя вірних у цьому часі. Так різні групи звинувачували Папу в бажанні вчинити крок на зад, до стану перед ІІ Ватиканським собором. Зрушена лавина протестів, які показують, що відкритими залишилися рани, які мають своє коріння у минулому. Тому бачу потребу роз'яснити Вам, дорогі брати, щоб Ви могли краще зрозуміти наміри, якими керувалися я та відповідні органи Апостольського Престолу у цьому питанні. Сподіваюся що цей лист внесе мир у Церкву.

Нещасливим збігом обставини, які неможливо було передбачити, оголошення рішення про укинення екскомунікації співпало зі справою Вільямсона. Тихий жест милосердя по відношенню до чотирьох правдиво, але недозволено хіротонізованих єпископів, раптом перетворено у щось зовсім інакшого: цей жест стався протлумачений, як зречення християнсько-єврейського примирення і відходу від усього, що ІІ Ватиканський собор визначив у цьому питанні. Заклик до возз'єднання роз'єднаних перетворено у щось зовсім протилежного: де кому здалося, що цей крок перекреслює усе що було вчинено після Собороу для примирення християн та євреїв. Це ж примирення завжди було ціллю моєї теологічної праці. Зараз можу висловити жаль, що цей акт примирення вніс стільки непорозумінь між християн та євреїв, як рівно ж і в саму Церкву. У критиках сказано, що Апостольський Престіл мав би активніше користуватися інформаціями, що їх доносить Інтернет, цю прогалину буде поповнено. Але засмучує реальність, що і де-які католики, які би мали краще орієнтуватися у цій справі, вважали своїм обов'язком напасти на мене. Тому, ще раз в особливший спосіб дякую моїм єврейським друзям, які мені допомогли уникнути непорозумінь та знову встановити обстановку дружби і довіри у відносинах з євреями, які, бого дякувати, тримають за мого понтифікату, як вони тривали і за понтифікату Івана-Павла ІІ.

Іншою помилкою, було оголошення укинення екскомуніки без належного пояснення цього факту. Екскомунікація відноситься на особи, а не на інституції. Єпископські свячення без папського дозволу означають схизму, бо ставлять під питання авторитет єпископської колегії на чолі з єпископом Риму. Тому Церква вимушена реагувати на такі найтяжчою карою - екскомунікацією, щоб таким драстичним актом закликати особи на покаяння і повернення до єдності. Нажаль і після 12 років після тих свячень та ціль ще не є осягненою. Укинення екскомунікації є в сужбі цієї самої цілі, що й сама екскомунікація - бажання ще раз покликати чотирьох єпископів до повернення в лоно Церкви. Той жест стався можливим після того, як згадані єпископи виразили своє фундаментальне визнання Папи і Його пастирської влади , хоча і не виразили, ще своє визнання ІІ Ватиканського собору. Власне цим знову вертаємось до різниці між особою та інституцією. Укинення екскомунікації було актом церковної дисципліни. Особи були визволені від найтяжчого тягару совісті, тягару, яким являється найтяжче церковне покарання. Навчання потрібно розрізняти від церковної дисципліни. Бо причин не призання Братства Пія Х не дисциплінарного, а доктринарного характеру. Доки Братвство не отримає канонічного визнання його хіротонізовані особи недозволено вершать своє служіння. Тож розяснюю ще раз, поки Братство не прояснить дотринарні питання воно не може отримати канонічного статусу в Католицькій Церкві.

У цьому світлі в найближчому часі плану пов'язати комісію «Ecclesia Dei», яка займається повернення осіб з Братства Пія Х до Католицької Церкви з Конґреґацією в справах віри. Щоб цим ще раз наголосити що проблеми з Братством Пія Х є перш за все доктринарного характеру, а це перш за все визнання авторитету ІІ Ватиканського Собору та навчання Папів після цього Собору. Учительський авторитет Церкви не може бути заморожений на точці 1962 року і це має бути цілковито ясно Братству. Але і тим, які себе виставляють великими оборонцями Собору, мусить бути ясно, що Собор увібрав у себе двохтисячоліттю науку Церкви. Тому хто бажає бути послушний Собору, мусить прийняти віру Церкви, а не пробувати відсікти коріння, від якого живиться ціле дерево.

Маю надію, дорогі брати, що цим мені вдалося пояснити наміри і границі рішення від 21 січня 2009 року Божого. Але все одно залишається питання: чи це дійсно було потрібно? Чи це був дійсно приорітет? ЧИ не має багато більше потрібніших речей? Природньо, що існуєть важливіші і загальніші питання. Я думаю, що приорітети свого папського служіння, я цілком ясно виразив на початку свого папського служіння. Те що я тоді сказав залишається і надалі провідною думкою. Перший приорітет для служіння Петрового наслідника сам Господь ясно виразив: «Утверджуй своїх братів у вірі» (Лк. 22, 32). Сам Петро у своєму першому посланні знову ж таки його чітко сформулював: «Будьте завжди готові дати відповідь тому, хто від вас вимагатиме пояснення тієї надії, яку у собі маєте» (1 Пт. 3, 15). В нашому часі коли віра в багатьох куточках світу є в небезпеці згаснути, як догоріла свічка, приорітет має уприсутнення Бога в цьому світі і відкривання людям Бога. І то не будь якого Бога, а Бога, Який говорив на Синаї; того Бога чиє Лице любові ми запізнали (Ів. 13, 1), в розп'ятому і воскреслому Ісусі Христі. Справжньою проблемою теперішнього історичного моменту є те, що Бог зникає з людських горизонтів і загасанням тої свідомості про Бога наступає темрява дезорієнтованості людства, руйнівні наслідки якої ми відчуватимемо все більше і більше.

Верховним приорітетом Церкви і Наслідника святого Петра у цьому часі є приводити людей до Бога, Бога який говорить через Біблію. Тому самозрозумілим є прагнення до осягнення єдності між вірними. Їхні суперечки, внутрішні протиріччя доводять в питання їхнє свідчення про Бога. Тому зусилля спрямовані до осягнення єдності всіх християн, екуменізм належить до найвищих приорітетів. Також потрібно, щоб усі що шукають Бога разом шукали мир та прагнули зближення, хоча і мають різне уявлення про Бога, разом крокували до джерела світла - міжрелігійний діалог. Хто сповіщує Бога, як любов, сам мусить свідчити любов: з любов'ю посвятитися тим, які терплять, відкидаючи всяку ворожнечу і ненависть. Отже йдеться і про соціальну димензію християнства, про що я вже говорив у своїй енцикліці «Deus caritas est».

Якщо великі труди спрямовані на осягнення віри, надіє та любові являються істинним приорітетом Церкви у цьому моменті, тоді туди належать і малі і великі примирення. Мусимо взяти до уваги, що довкола мого тихого жесту примирення піднялася сильна буря, спрявона на перетворення цього жесту у щось зовсім протилежного. І далі запитую себе чи було щось неправильного у тому щоб вийти на зустріч «братові, який має щось проти тебе» (Мт. 5, 23) і шукати примирення? Чи є помилковим прагнути розбити закостенілість й огірченість, які зв'язують та дати простір всьому тому позитивному, яке може бути включене у цілість? У часі після 1988 року, я особисто спостерігав ті позитивні зміни, які відбувалися у спільнотах, які повернулись до єдності з Апостольським Престолом, як повернення в Церкву визволило їх вівд закритості і скутості, а також надало позитиву усій цілісності Церкви. Чи саємо право бути незацікавленими за спільноту, яка нараховує 491 священика,215 семінаристів, 6 семінарій, 88 шкіл, два Університети, 117 монахів і 164 монахині та тисячі мирян? Чи потрібно їх спокійненько викинути з Церкви?

Вже довший час, прагнучи до діалогу з цією спільнотою, чулося багато тяжких слів від представників цієї спільноти - гордість і зарозумілість, мудрування і виключність і тому подібне. Але також мушу сказати, що я прийняв багато свідчень щирої вдячності, в яких відчув правдиву відкритість серця. Хіба би ми не мали буди добрими педагогами, які готові недочувати грубих випадів на свою адресу, щоб допомогти особі вийти з власної обмеженості? І хіба ми не маємо собі визнати, що часто і з церковних кіл чуються тяжкі слова?Часами виникає вражіння що теперішньому «толерантному» суспільству потрібна група на якій можна досхочу виявити свою ненависть. А якщо хтось ризикне наблизитися до цієї групи, в даному випадку Папа, то він втрачає право на толеранціюі повідношеню до нього можна дозволити собі поведінку сповнену злості й ненависті, без будь якого страху і обачності.

Дорогі брати, цим днями коли мені прийшло до гадки написати цей лист, я мав також тлумачити і коментувати уривок зі Святого Письма (Гал.5, 13-15). Я був надзвичайно здивований цим текстом, який говорить про теперішню ситуацію: «Воістину, брати, до свободи ви покликані. Тільки нехай свобода не буде оправданням тілу, але в любові служіть одні одним. Та ж весь Закон сповнений одним реченням і то цим: Люби ближнього свого, як самого себе. Але якщо ви один одного гризете і глодаєте, важайте, щоб вам один одного не зажерти». Я завжди прагнув цей уривок бачити, як одне з Павлових перебощень. Але нажаль воно є цілковито реальним і в теперішній Церкві, де існує «гризіння і глодання» і то під видом свободи. Чи потрібно знов і знов навчати як правильно слугуватися власною свободою? Того дня було свято Марії від Надії. Марія нас дійсно навчає надії. Вона нас провадить до свого Сина, в якому є наша надія.Вона нас провадить і в цих неспокійних часах. Тому на кінці цього листа, бажаю від усього серця подякувати єпископам, які в цій ситуації проявили щиру довіру і прихильність, а перш за все надали мені молитовну підтримку. Також дякую усім вірним, які у цій ситуації посвідчили свою нерушиму вірність наслідникові святого Петра. Нехай Вас Господь береже і провадить шляхами миру. Це побажання, яке спонтанно витікає з мого серця, власне на початку Великого Посту, літургійного часу який нас веде шляхом очищення і закликає з новою надією звернути свій погляд до світла Воскесіння.

З особливим Апостольським благословення залишаючись Ваш у Господі.

Ватикан, 10 березня 2009 року.

Бенедикт ХVІ


http://christusimperat.org/uk/node/11784

вірний УГКЦ
новик
новик
Повідомлень: 16
З нами з: 07 червня 2009, 15:28

о. Василь Ковпак - оборонець віри!

Повідомлення вірний УГКЦ » 07 червня 2009, 16:10

Слава Ісусу Христу! Постійний дописувач Justyn, насправді цікаво знати мету створення цієї теми? Чому не продовжуєте? Може Ви навернулись до традиції? Зрештою, напевно визнали, що о. Василь Ковпак - оборонець віри!
Для всіх кому не байдуже життя УГКЦ, а загалом і Вселенської Церкви Христової, подаю до уваги: http://www.ugcc.lviv.ua/index.php?optio ... &Itemid=41

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 08 червня 2009, 17:01

Шановний вірний УГКЦ,
щиро дякую за память. Тему не продовжую тому, що компетентні церковні інстанції поставили канонічну оціну дій о.Василя Ковпака, визнаючи правомірною карою екскомуніку, накладену на нього. Титул Оборонець віри і о.Василь Ковпак, на мою думку, дві несумісні поняття. Мені його просто шкода і прошу Бога, аби дав йому ласку пізнати Його волю, яка обявляється через Церкву.

Щодо слова Владики Ігора на Пасху, на яке Ви покликаєтеся, то тут немає нічого дивного. Якщо Ви уважно слідкували зняття екскомніки з Лефевристів, це зовсім не означає визнання Папою правдивості їх навчання. Папа просто відкри їм дорогу поверення до Матері-Церкви. До о.Василя Ковпака це не відноситься, оскільки він не є Лефевристом, але тим, який виявив непослух відповідній церковній єрархії, за що був покараний.

Аватар користувача
Jarko
новик
новик
Повідомлень: 16
З нами з: 08 червня 2009, 16:59

Повідомлення Jarko » 08 червня 2009, 17:11

Львів, 9 лютого 2004 року
Повідомлення



З великим болем подаємо до загального відома, що священик Василь Ковпак, дотепер адміністратор церкви Святих Петра і Павла у м. Львові - Рясне, з власної волі перестав належати до Української Греко-Католицької Церкви і до Католицької Церкви взагалі. Незважаючи на його заяви вірності Вселенському Архиєреєві Папі Римському та Верховному Архиєпископові УГКЦ, він підпорядкувався неканонічному чужому єпископові Бернардові Фельє, який не підпорядкований Святішому Отцеві та не є в єдності з Католицькою Церквою.

Священикові Василеві Ковпакові та його послідовникам дорога до повернення до УГКЦ завжди відкрита під умовою відречення від приналежності чужому єпископові.

Усі священнодіяння священика Василя Ковпака та його послідовників неважні перед нашою та всією Католицькою Церквою.


У Христі Господі + ЛЮБОМИР
:Yahoo!: я з Рясне і дуже такому рішеню радий... але шкода що в нас зявилась ще одна секта... "КОВПАКІВЦІВ- ВАСИЛІАН" :(

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 09 червня 2009, 07:09

Jarko писав: "КОВПАКІВЦІВ- ВАСИЛІАН" :(


Ви про що конкретно?
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 09 червня 2009, 07:10

Jarko писав: "КОВПАКІВЦІВ- ВАСИЛІАН" :(


Ви про що конкретно? Що за новизна така?
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 09 червня 2009, 08:20

mykil писав:
Jarko писав: "КОВПАКІВЦІВ- ВАСИЛІАН" :(


Ви про що конкретно? Що за новизна така?


Тіпа істинно УГКЦ??

Аватар користувача
Jarko
новик
новик
Повідомлень: 16
З нами з: 08 червня 2009, 16:59

Повідомлення Jarko » 09 червня 2009, 12:31

Якщо,священик вже не священик, але далі править, і до нього приходять парафіяни... то це секта, а зазвичай сектантів називають в честь їхнього засновника...

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 09 червня 2009, 13:57

Jarko писав:Якщо,священик вже не священик, але далі править, і до нього приходять парафіяни... то це секта, а зазвичай сектантів називають в честь їхнього засновника...


:) Мені здається тут трошки по іншому. В КЦ священик, завжди ним залишиться! Він може бути заборонений в служінні, тобто його тайнолійства будуть незаконні. Тосму, що нема такого, що хтось, отримавши таїнство священства, завтра, по декрету навіть самого єпископа, не буде більше священиком.

Священиком то він буде, але "ключів" мати не буде.

Аватар користувача
Jarko
новик
новик
Повідомлень: 16
З нами з: 08 червня 2009, 16:59

Повідомлення Jarko » 09 червня 2009, 16:08

Церква, має представника, і діє за теократичним устроєм. Отець Любомир, має всі законі підстави аби відлучати будь-якого священика від духовного сану. Після цього така особа стає мирянином, або залишає лоно церкви. Що і зробив пан Василь Ковпак.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 09 червня 2009, 16:19

Jarko писав:Церква, має представника, і діє за теократичним устроєм. Отець Любомир, має всі законі підстави аби відлучати будь-якого священика від духовного сану. Після цього така особа стає мирянином, або залишає лоно церкви. Що і зробив пан Василь Ковпак.



Від сану то так, але не від самого священства. Він заборонений, але залишається священиком. Здається мені, що теократичний устрій тут ні до чого. Імхо.

Аватар користувача
Jarko
новик
новик
Повідомлень: 16
З нами з: 08 червня 2009, 16:59

Повідомлення Jarko » 09 червня 2009, 16:45

Якщо б не теократична форма управління, то церква не пережила б роки лихоліть, а розсипалась би на малі секти з проводирями по типу пана Василя... поважаймо владу якою наділив нашу Церкву Святіший Престол.
А то що ми думаємо... розкажімо на сповіді, чи у приватній бесіді зі священиком. Таке нас розколює, отже робить слабшими...

вірний УГКЦ
новик
новик
Повідомлень: 16
З нами з: 07 червня 2009, 15:28

Повідомлення вірний УГКЦ » 11 червня 2009, 15:36

Шановний Justyn, не кажіть неправду, але правду! Те, що компетентні церковні інстанції поставили канонічну оцінку дій о.Василя Ковпака, ще не означає що Він є відлучений від св. Католицької Церкви. Адже всі ми знаємо, що о. Ковпак подав апеляцію до Риму, і жодної офіційної відповіді ще немає. Отже, це власне означає, що найвища інстанція вивчає матеріали справи, а відтак повинна винести вирок! Тож поки відбувається цей процес (до завершення процесу не можете стверджувати, що хтось у чомусь виннен ) майте хоч трохи виваженості, стриманості і совісті, а не поливайте брудом! І слідкуйте за своїми словами (це не важко), то Ви чіпляєте ярлик лефевристів, потім кажете що о. Ковпак до них не відноситься, а відтак є справедливо покараний. Застановіться трохи!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 11 червня 2009, 17:27

вірний УГКЦ писав:Шановний Justyn, не кажіть неправду, але правду! Те, що компетентні церковні інстанції поставили канонічну оцінку дій о.Василя Ковпака, ще не означає що Він є відлучений від св. Католицької Церкви. Адже всі ми знаємо, що о. Ковпак подав апеляцію до Риму, і жодної офіційної відповіді ще немає. Отже, це власне означає, що найвища інстанція вивчає матеріали справи, а відтак повинна винести вирок!



http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;19064/

Перш ніж звинувачувати когось, застановіться над собою.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

вірний УГКЦ
новик
новик
Повідомлень: 16
З нами з: 07 червня 2009, 15:28

Повідомлення вірний УГКЦ » 12 червня 2009, 00:20

Олюнька, Ви так багато кажете про про власні амбіції, про маніпуляції людьми, про те що люди не вникають в суть конфлікту і т.д. А яка ж саме суть цього конфлікту? Певна річ, Ви скажете непослух церковній ієрархії!
Уявіть собі подружжя. Чоловік є головою сім'ї, а жінка повинна мати послух перед чоловіком. Жінка перебуває в блаженному стані. Якось приходить чоловік додому і каже жінці: "Ти знаєш жінко нам не потрібно цієї дитини , вона не є бажаною. Треба зробити аборт!" Що в цій ситуації має зробити жінка? Виявити свій послух чоловікові і вбити дитину, чи зберегти дитині життя і не мати тяжкого гріха?
Суть так званого конфлікту полягає в тому, що о. Ковпак і послідовники традиції не можуть прийняти новітніх модерних течій і потоптати науку двотисячолітнього Магістеріуму Церкви. Є догма св. Католицької Церкви, що Католицька віра є єдиноспасаюча, чуєте, єдиноспасаюча!!! Якщо Ви є вірною Католицькій Церкві, не можете казати, що мусульманин, крішна, свідки Єгови також спасуться після своєї віри. Брати участь у спільних молитвах з ними і т.д. Це власне і пропагує новітня течія екуменізму.


Повернутись до “Інші Церкви та Спільноти”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 37 гостей