Сторінка 1 з 2

Буддизм

Додано: 06 квітня 2009, 14:23
TanyshaSmile
Всюди пишуть що буддизм це релігія але один священник сказав мені що це не так.На мою думку це вид самовдосконалення людини.
А як вважаєте ви? Можливо ви щось про це знаєте?

Додано: 06 квітня 2009, 16:39
o.Mykil
Яке реальне самовдосконалення можливе поза правдивим Богом? Це, швидше, заспокоєння своїх нервів, тимчасове. Читав, що буддизм схожий саме на один із видів атеїзму, адже Бог там неясний...

Додано: 07 квітня 2009, 09:03
TanyshaSmile
Справжні буддисти прагнуть ввійти в нірвану .вони спокійні і здорові і Бог там дійсно згадується рідко вони займаються лише собою тому я вважаю що це не є релігією а так його називають через велику кількість буддистів і його прихильників.

Додано: 07 квітня 2009, 09:27
vitalko
Буддизм від початку був тільки філософією життя, таким він залишився і тепер. Те, що його називають релігією, на мою думку, не відповідає дійсності.

Додано: 07 квітня 2009, 15:06
o.Mykil
Треба найперше розібратися в поняттях. Автентичний буддизм - це передусім ідолопоклонство, засуджене в Біблії. Традиційна релігія - це зв*язок із Богом (від лат. religare - зв*язувати). Буддизм в*яже не з Богом як таким, а з людиною, померлою - Буддою (чи Буддами). Отже, це, швидше, псевдорелігія. Логіка цього проста!

До речі, на сайті РІСУ буддизм фігурує не цілком справедливо як одна із світових релігій - http://www.risu.org.ua/ukr/major.religions/buddhists/

Re: Буддизм

Додано: 07 квітня 2009, 15:42
romanm
TanyshaSmile писав:Всюди пишуть що буддизм це релігія але один священник сказав мені що це не так.На мою думку це вид самовдосконалення людини.
А як вважаєте ви? Можливо ви щось про це знаєте?


Напевно священик базувався на книзі Івана Павла 2 "Переступити поріг надії" Там є розділ про буддизм. Думаю вартує прочитати.

Додано: 07 квітня 2009, 15:43
o.Mykil
Цікаві речі: "... Хоча буддизм не заперечує існування божественних істот (вони згадуються в буддійських текстах), він не приписує їм повноважень творіння, спасіння або суду. Вважається, що вони, як і люди, мають певний вплив на події в світі. Деякі буддійські школи звертаються до них за допомогою ритуалів...".

http://www.risu.org.ua/ukr/major.religions/buddhists/

Згідно зі св. Писанням, поклоніння поганським богам=вшануванню демонів, які також стоять за цими всіма "божками". Тому буддизм не є чистий від окультизму, якщо бути чесним і чітким...

Додано: 07 квітня 2009, 15:43
TanyshaSmile
дякую прочитаю :)

Додано: 22 травня 2009, 19:43
Adrian
Буддизм - обдурює людей. Він вчить, що людина буде мати "безмежну кількість перенароджень", тож рано чи пізно "нірвана" досягнеться, що якщо ви злий в цьому житті, то нічого страшного - просто станете мухою чи ще кимось і "всєво дєлов", а потім мушку хтось безневинно вб"є, і "за заслугу" вона, наприклад, стане домашнім песиком.
Якби "карма" йшла то вверх то вниз, як графік якийсь, безмежну кількість років, то вона рано чи пізно, влізе в "нірвану".
Доречі, якщо істота не пам"ятає свого "попереднього життя" - то яка їй різниця чи вона вже жила колись, чи перший раз живе??? Це ж так як зовсім інша душа буде!
Цілком очевидно, що світ не вічний, і всі сотворіння загинуть - навіть найскептичніша наука це визнає. В кого тоді реінкарнуються бактерії? Відразу в божества??
Буддизм вчить, що "все живе рівне" і життя бактерії, мільйони яких ми вбиваємо щодня рівне життю людини! :shock: Цим Буддизм нівелює цінність людського життя. Недаремно їхнім символом є свастика.

Додано: 22 травня 2009, 21:29
robie
але ж ви вузько дивитися на речі, шановні. Буддизм є визнаний однією з світових релігій і цілком заслужено, тому що має всі ознаки релігії. В тому числі він визнається такою і Католицькою Церквою.

Хоча, звичайно, термінами можна жонглювати як завгодно. 8)

Додано: 23 травня 2009, 13:32
TanyshaSmile
Буддизм не має самою головної ознаки як вшанування Бога вних він майже на рівні з людьми і ця віра заснована не на вірі у Нього а на самовдосконаленні себе але враховуючи велику кількість буддистів це важко назвати сектою тому й називають релігією

Додано: 24 травня 2009, 10:06
robie
TanyshaSmile писав:Буддизм не має самою головної ознаки як вшанування Бога вних він майже на рівні з людьми і ця віра заснована не на вірі у Нього а на самовдосконаленні себе але враховуючи велику кількість буддистів це важко назвати сектою тому й називають релігією


Я бачу з термінами тут взагалі безлад. А секта по-вашому, що таке?
Яка головна ознака? Хто сказав, що в релігії обов'язкова присутність персоніфікованого Бога? :shock:

Додано: 24 травня 2009, 14:13
TanyshaSmile
Секта - Відокремлена група осіб, що замкнулась у своїх вузьких групових інтересах.
РЕЛІГІЯ - Погляди та уявлення, в основі яких лежить віра в існування надприродних сил – богів, духів, душ, в їхнє панування над світом де людина виступає як створіння Бога чи богів і їм підчиняється.
Буддисти ж нікому не підчиняються а їхні божки потрібні хібащо для допомоги в ритуалах.

Додано: 24 травня 2009, 14:25
robie
TanyshaSmile писав:Секта - Відокремлена група осіб, що замкнулась у своїх вузьких групових інтересах.
РЕЛІГІЯ - Погляди та уявлення, в основі яких лежить віра в існування надприродних сил – богів, духів, душ, в їхнє панування над світом де людина виступає як створіння Бога чи богів і їм підчиняється.
Буддисти ж нікому не підчиняються а їхні божки потрібні хібащо для допомоги в ритуалах.


Отже при чому в вашому попередньому пості була взагалі згадана секта?

Щодо релігії - перечитайте уважно те, що процитували - "віра в існування надприродних сил". Буддисти вірять у надприродні сили. Це не персоніфікований Бог, але це явно надприродні сили. Сила закону карми, нірвана і т.д. Чому буддизм, на вашу думку, не підпадає під приведене вами значення релігії? :roll:

Додано: 24 травня 2009, 20:05
TanyshaSmile
Думаю там все ясно з сектами а ви видно вибираєте лише те що вам подобається.Релігія це віра в Бога і є 3 головні види це іслам,християнство і останню не пам*ятаю але кожна з цих релігій заснована на вірі в Бога і це головна догма релігії.
А буддизм це зовсім інше це вивещення людина над всіма.Я нічого проти буддизму не маю навіть дещо мені в ньому подобається але це не є релігією та якщо вам так хочеться в це вірити то не буду мішати бо я переконалась що це не так.

Додано: 24 травня 2009, 21:19
robie
TanyshaSmile писав:Думаю там все ясно з сектами а ви видно вибираєте лише те що вам подобається.Релігія це віра в Бога і є 3 головні види це іслам,християнство і останню не пам*ятаю але кожна з цих релігій заснована на вірі в Бога і це головна догма релігії.
А буддизм це зовсім інше це вивещення людина над всіма.Я нічого проти буддизму не маю навіть дещо мені в ньому подобається але це не є релігією та якщо вам так хочеться в це вірити то не буду мішати бо я переконалась що це не так.


Третя - Іудаїзм. Тільки ви путаєте знову терміни, ці три є монотеістичними релігіями. Тобто сповідують існування одного єдиного Бога. Це один із підвидів релігії. Але ніхто ніде і не казав, тим більше згідно з вашого же тлумачення терміну, що ви цитували вище, що тільки ці три і є єдиними релігіями. Їх є дуже багато видів. :)

В тому числі і буддизм.

Додано: 25 травня 2009, 09:09
TanyshaSmile
Я знаю бо це головні види а підвидів є дуже багато.
Дуже багато різних вірувань називають релігіями,думаю тут кожен по-своєму розуміє слово "релігія".

Додано: 25 травня 2009, 09:21
TanyshaSmile
Слово "релігія" має два значення у перекладі з латинської мови. Перше значення - це благочестя, святиня, предмет культу і друге - це "пов'язувати". У першому випадку вже ясно. Що ми маємо справу з таким явищем, яке відноситься до чогось святого, надлюдського у нашому житті. Це вище або Абсолютне має загальну назву Бога. Таким чином, релігії без Бога не існує. Бог - це початок і зміст будь-якої релігії, релігійної системи.

Додано: 25 травня 2009, 10:16
robie
TanyshaSmile писав:Слово "релігія" має два значення у перекладі з латинської мови. Перше значення - це благочестя, святиня, предмет культу і друге - це "пов'язувати". У першому випадку вже ясно. Що ми маємо справу з таким явищем, яке відноситься до чогось святого, надлюдського у нашому житті. Це вище або Абсолютне має загальну назву Бога. Таким чином, релігії без Бога не існує. Бог - це початок і зміст будь-якої релігії, релігійної системи.


Мушу Вас розчарувати знову - благочестя, святиня і предмет культу - це зовсім необов'язково Бог. З чого Ви такі висновки берете? :)

Додано: 25 травня 2009, 10:23
TanyshaSmile
Це не мої висновки це цитата з лекції :roll:

Додано: 25 травня 2009, 10:36
robie
TanyshaSmile писав:Це не мої висновки це цитата з лекції :roll:


То можете так і передати тому, хто вів ту лекцію - висновки необгрунтовані. :)

Додано: 25 травня 2009, 12:10
TanyshaSmile
Ну ви не чули цілої лекції :) І це не тільки його твердження а й багатьох інших релігіознавців хоча є й такі що стверджують протилежне.

Я пропоную більше не сперечатись бо бачу що ви своєї думки не зміните та й я покищо не збираюсь хібащо знайду більш вагомі факти :wink:

Додано: 25 травня 2009, 19:41
SIM78
Буддизм на мою думку це певний ступінь осмислення людського світогляду який не має нічого спільного з основами християнської моралі.

УГКЦ і буддизм

Додано: 14 жовтня 2009, 13:49
batsits
Як ставиться УГКЦ до буддизму?

Додано: 14 жовтня 2009, 14:10
отець Роман
І що ви хочете почути у відповідь? Це наче дві руки - права і ліва, але обидві мають служити одному Богові. Для мене особисто у буддизмі варто уваги тільки техніка медитації - радше не сама медитація, а та наполегливість з якою на ній наголошується. На тільки треба усвідомити, що наша християнська молитва це та ама медитація, тільки ставимося ми до неї часто більш байдуже ніж навіть до самого буддизму.
Ще скажу вам таку річ. Спершу добре пізнайте хрисятинство, а тоді цікавість іншим, зокрема буддизмом, відпаде сама по собі. Звісно, слід все ж мати певне уявлення про основні релігії, але що занадто - не здорОво.

Додано: 14 жовтня 2009, 14:27
Olya
отець Роман писав:Ще скажу вам таку річ. Спершу добре пізнайте хрисятинство, а тоді цікавість іншим, зокрема буддизмом, відпаде сама по собі. Звісно, слід все ж мати певне уявлення про основні релігії, але що занадто - не здорОво.


Цілком згідна з вами, що спочатку потрібно добре пізнати християнство, вивчити головні заповіді, читати духовну літературу та молитви. Звичайно можна читати, для загального розвитку, які бувають ще релігії, читати філософські книги, та для цього потрібно добре утвердитися у вірі.
З мого досвіду: колись я не ходила часто до церкви тай не читала духовної літератури, і коли мені дали літературу свідки Єгови я з таким захопленням її читала! :oops: Дякуючи Господу, Він не дозволив мені звернути від правдивої віри. І тепер, коли я почала читати християнську літературу, ходити до церкви, приймати участь у Літургії і Причасті, я зовсім інакше ставлюся до інших релігій і читаючи про них книги, я ще більше впевнююся, що християнство являється істинною релігією.

Тому перш за все потрібно добре пізнати свою релігію, щоб цікавитися чимость іншим.

Додано: 14 жовтня 2009, 14:33
batsits
Я боявся почути негативний спротив нехристиянській релігії. Я дуже радий вашій відопвіді. Я не сліпо захопився буддизмом. Моє зацікавлення зародилось на основі основних думок цього вчення: віднайти себе справжнього в цьому світі, відчути реальність своєї присутності на Землі та своє природнє покликання. Я віру - Бог один. Я не знаю ким Він є, як він виглядає, але я відчуваю його присутність. Щирість і невимушеність - це є Бог. Мені дуже жаль коли я не бачу на проповідях в очах наших священників присутності в той момент, не бачу милосердної любові до заблуканих сердець і світла.

Додано: 14 жовтня 2009, 14:42
batsits
складається враження що в силу історичних обставин, з часом суть вчення Христа затерлася, загубилася. А ключі до розуміння тої істини збереглись фрагментами в різних релігіях

Додано: 14 жовтня 2009, 14:59
Олюнька
batsits писав:складається враження що в силу історичних обставин, з часом суть вчення Христа затерлася, загубилася. А ключі до розуміння тої істини збереглись фрагментами в різних релігіях


Моя порада, будьте обережні з такими висновками. То дуже популярний сучасний блуд - брати з кожної релігії те, що підходить моїм переконанням.

Про відношення Церкви до буддизму йдеться в Катехизмі Католицької Церкви (буду мати можливість, кину цитату).

Додано: 14 жовтня 2009, 15:03
vitalko
Я боявся почути негативний спротив нехристиянській релігії. Я дуже радий вашій відопвіді. Я не сліпо захопився буддизмом. Моє зацікавлення зародилось на основі основних думок цього вчення: віднайти себе справжнього в цьому світі, відчути реальність своєї присутності на Землі та своє природнє покликання. Я віру - Бог один. Я не знаю ким Він є, як він виглядає, але я відчуваю його присутність. Щирість і невимушеність - це є Бог. Мені дуже жаль коли я не бачу на проповідях в очах наших священників присутності в той момент, не бачу милосердної любові до заблуканих сердець і світла.


А ви поговоріть з ними віч-на-віч. Зараз ви говорите стереотипами, які притаманні багатьом людям далеким від Церкви. Свого часу щось подібне було і в мене. Але одного разу життя влаштувало зустріч з одним молодим тоді ще дияконом(тепер він вже священик), який просто привітався зі мною за руку, до того навіть не знаючи. Мене це по справжньому вразило, бо в одну мить всі міфи про відірваність духовенства від народу розвіялися. Можливо не кожен священослужитель продемонструє щось подібне при першій зустрічі, але принаймні, якщо буде мати час, то вас вислухає і з вами поговорить. А якщо навіть і ні, то не розчаровуйтеся і підійдіть до іншого. Впевнений, якщо будете шукати, то знайдете і хорошого духівника і сповідника, який завжди вас розрадить і допоможе.

складається враження що в силу історичних обставин, з часом суть вчення Христа затерлася, загубилася. А ключі до розуміння тої істини збереглись фрагментами в різних релігіях


Помилкове твердження. Просто ви ще не знайшли його в Церкві, бо ще досить від неї далеко. Та все ж спробуйте його там пошукати. Якщо будете наполегливі то 100% знайдете.