Іслам

Модератори: Just_me, Artur, ihor

felonu
дописувач
дописувач
Повідомлень: 138
З нами з: 27 липня 2006, 19:18
Звідки: м.Тернопіль

Іслам

Повідомлення felonu » 02 грудня 2006, 08:23

Вопрос собственно такой: я для общего развития взялся почитать коран, и с первых же страниц у меня возникает вопрос, почему часто встречается упоминание об Аллахе в слове Мы, и именно с большой буквы? Разве в исламе так же как и у нас и в Православии Бог считается Триединым?

Да и ещё вопрос: Мухамед это только пророк или же он как и Христос Сын Божий(Аллахов)?
РОМАН НАКОНЕЧНИЙ

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Повідомлення samael » 04 грудня 2006, 11:49

Особисто Коран я не читав (правда я вже скачав електронну версію, тре буде почитати), проте можу сказати точно, що в Ісламі Аллах - єдиний Бог, а не Триєдиний. Мухамед - його пророк (не син Бога). Зокрема теж згадується й про пророка Ісуса, якщо я не помиляюся.
1. Нема Бога крім Аллаха
2. Мухамед - пророк Його.
Так, здається?

Що ж до "МИ", можливо, тут також як і в Юдеїв, коли Бога згадується у множині, то мається на увазі - Бог та Його ангели....

Потрібно нам ще знався з Ісламу, щоб усе розтлумачив....
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 30 липня 2007, 12:51

Запитайте у них краще.

http://ahlisunna.niceboard.com/
З повагою, Дмитро.

Аватар користувача
Аристарх
початківець
початківець
Повідомлень: 31
З нами з: 06 липня 2008, 12:47

Re: Розтолкуйте

Повідомлення Аристарх » 08 липня 2008, 13:31

felonu писав:Вопрос собственно такой: я для общего развития взялся почитать коран, и с первых же страниц у меня возникает вопрос, почему часто встречается упоминание об Аллахе в слове Мы, и именно с большой буквы? Разве в исламе так же как и у нас и в Православии Бог считается Триединым?

Да и ещё вопрос: Мухамед это только пророк или же он как и Христос Сын Божий(Аллахов)?


Наскільки я пам'ятаю, Мухамед рахував себе пророком, і ніколи не приписував собі інших якостей, швидше розмежовував свою особу і послання які він виголошував. Сам про себе говорив: "... не знаю я таємного, і не говорю вам, що я - ангел. Я керуюся тільки тим, що відкривається мені ..." (авт. - дослівно не памятаю, тому не має джерела). На рахунок розуміння сутності Бога, він категорично відкидає погляди християн про Трійцю.
На мій погляд, розпочинати дослідження інших релігій можна лише за умови коли вже достатньо добре розумієш свою, щоб не заплутатись остаточно і не впасти у відчай (так чи інакше більшість релігій світу виглядають правдоподібними).
Що стосується саме релігії "іслам", думаю варто було б розпочати ознайомлення, не з самого Корану, а з історії тодішнього світу, в умовах якого було написано цю книгу.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Походження мусульманства та його ціль...

Повідомлення o.Mykil » 03 січня 2010, 00:56

Заторкнули тему ісламу, Аллаха тощо ось у цій вітці http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=1098&start=90

Читав якось, що,мовляв, християнство на підставі Святого Письма відкидає тотожність Аллаха і Бога Творця... І що це начебто офіційно підтверджено на Константинопольському Соборі 1180 року (може хтось знає більше про це?). Що Аллах в ісламі - це результат перекручення уявлення про правдивого Творця, котре диявол посіяв у розумі Мухамеда. А ми можемо назвати його ідолом, побудованим в умі мусульман...

Ідолопоклонство у християнстві є важким гріхом проти 1-ої заповіді Всевишнього. Св. Апостол Павло у свої посланнях згадує нам на науку, що вшанування різних ідолів (богів) дорівнює вшануванню демонів...

"Що хочу цим сказати? Невже ідольська жертва є чимось? Або ідол є чимсь? Ні! А лиш те, що погани, коли щось жертвують, то жертвують бісам, не Богові. Я ж не хочу, щоб ви були спільниками бісів. Не можете пити чаші Господньої і чаші бісівської; не можете бути учасниками столу Господнього і столу бісівського... " (1 Кор. 10, 19-21).


І язичникам тут перепало...

Між іншим, тут, для прикладу, згадується коротко, ким є сатана у відповідності до ісламу http://otvety.google.ru/otvety/thread?t ... a045b6c60c

Теж довідуємся про те, що... пророк ісламу був біснуватий http://orien.byethost13.com/relig9.htm

Священик Даниїл Сисоєв (уже покійний) про окультність особи Мухамеда http://www.youtube.com/watch?v=nFka_9ev9gU

В ісламі, до речі, злих духів називають джинами...

Плоди ісламізму часто дуже недобрі. Взяти хоча б це http://www.credo-ua.org/2009/12/10518

Отже, ще одна окрема ТЕМА про сутність мусульманства та його відношення до католицизму!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 03 січня 2010, 15:26

Священик Даниїл Сисоєв (уже покійний) про окультність особи Мухамеда


За що і став жертвою ісламістів.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: Походження мусульманства та його ціль...

Повідомлення Yuriy D » 03 січня 2010, 18:39

o.Mykil писав:
Священик Даниїл Сисоєв (уже покійний) про окультність особи Мухамеда http://www.youtube.com/watch?v=nFka_9ev9gU



Тут ситуація дуже не проста, на мій погляд. Як говорив один відомий кіногерой - "Восток дело тонкое".
Що говорять з цього приводу самі православні, можна почути тут
http://www.tvspas.ru/video/detail.php?ID=15412
Як на мене ситуація описана досить точно, не знаю що ще можна добавити (нагадую - це думка самих православних - і вона досить критична).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 03 січня 2010, 23:52

vitalko писав:
Священик Даниїл Сисоєв (уже покійний) про окультність особи Мухамеда


За що і став жертвою ісламістів.



Як він сам сказав, знання про іслам черпав найперше з ісламських джерел, що писали вони самі про себе, а не з якихось інших, критичних чи нейтральних...

Шкода, що ісламісти бояться про себе правди та про свого засновника, який не претентує, судячи по всьому, на звання правдивого пророка.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 04 січня 2010, 10:40

Шкода, що ісламісти бояться про себе правди та про свого засновника, який не претентує, судячи по всьому, на звання правдивого пророка.


Хе! З тих же його лекцій можна почути, що таке ставлення записане в самому Корані. Хто проти ісламу не виступає, той може і не стати жертвою джихаду - священної війни проти невірних(хоч йому ніхто цього гарантувати не зможе), хто ж відкрито виступив - реакції не уникнути. А реакція одна - фізичне знищення. Нема людини - нема проблеми, як говорив бацька Сталін.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
hucul
початківець
початківець
Повідомлень: 40
З нами з: 15 лютого 2010, 11:13

Іса Корану це Ісус Біблії?

Повідомлення hucul » 15 лютого 2010, 11:40

Колись в років 14-16 був страшенно нетерпими до проявів інаковірства. Потім десь прочитав, що агресія - то вияв незнання. Я вирішив заглибитись у вивчення інших релігій та конфесій. Я не соромлюсь ствердити, що молився разом з мусульманами в мечеті і відвідував ті ж забрання адвентистів, баптистів і ще кількох конфесій чи сект про які навіть не згадаю. І наразі не маю ні до кого ніякої агресії. Вони обирають собі такий шлях. Якщо Християнин зветься праведним то перш за все має своїм прикладом демонструвати правдивість віри, а не засудженням інших. Не новина правда?

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Ваше ставлення до секти адвентистів-суботників?..

Повідомлення vitalko » 15 лютого 2010, 12:10

Колись в років 14-16 був страшенно нетерпими до проявів інаковірства. Потім десь прочитав, що агресія - то вияв незнання. Я вирішив заглибитись у вивчення інших релігій та конфесій. Я не соромлюсь ствердити, що молився разом з мусульманами в мечеті і відвідував ті ж забрання адвентистів, баптистів і ще кількох конфесій чи сект про які навіть не згадаю. І наразі не маю ні до кого ніякої агресії. Вони обирають собі такий шлях. Якщо Християнин зветься праведним то перш за все має своїм прикладом демонструвати правдивість віри, а не засудженням інших. Не новина правда?


Чогось згадується тільки наступне:


1. Блажен чоловік, що за порадою безбожників не ходить і на путь грішників не ступає, і на засіданні блюзнірів не сідає,

2. але в Господа законі замилування має і над його законом день і ніч розважає.

3. Він - мов те дерево, посаджене понад потоками водними, що плід свій дає у свою пору й що лист його не в'яне, і все, що чинить він, йому вдається.

4. Не так безбожники. Вони - немов полова, що вітер розвіває.

5. Тому безбожники на суді не остояться, ні грішники на праведників зборах.

6. Бо про путь праведників Господь дбає, а путь безбожників пропаде.

"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Re:

Повідомлення Олюнька » 15 лютого 2010, 12:16

hucul, відсутність агресії проявляється не так, ви себе обманюєте.
Ви кажете:
hucul писав: Якщо Християнин зветься праведним то перш за все має своїм прикладом демонструвати правдивість віри, а не засудженням інших.


Цікава "демонстрація правдивості" виходить. Те, що ви відвідуєте зібрання тих же адвентистів чи мусульман, неважно кого, ними ж сприймається як ваш вияв сумніву у правдивості християнства. І вони потім хизуються тим, що до них приходять католики.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Re:

Повідомлення viter » 15 лютого 2010, 12:51

hucul писав:Мене дивує отаке нетерпиме ставлення до іновірців. Зрештою дорога до Бога то вибір кожного і не можна засуджувати когось, тільки за те, що він чи вона обрали іншу дорогу. Тим більше хибну!!!! То може допомагати людям треба?


Не йдеться про нетерпиме ставлення до іновірців, а про нетерпиме ставлення до їх вчення.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
hucul
початківець
початківець
Повідомлень: 40
З нами з: 15 лютого 2010, 11:13

Re: Re:

Повідомлення hucul » 15 лютого 2010, 13:24

Олюнька писав:hucul, відсутність агресії проявляється не так, ви себе обманюєте.
Ви кажете:
hucul писав: Якщо Християнин зветься праведним то перш за все має своїм прикладом демонструвати правдивість віри, а не засудженням інших.


Цікава "демонстрація правдивості" виходить. Те, що ви відвідуєте зібрання тих же адвентистів чи мусульман, неважно кого, ними ж сприймається як ваш вияв сумніву у правдивості християнства. І вони потім хизуються тим, що до них приходять католики.


Ні, мусульмани були приємно вражені, що ними цікавляться. Я не приховував своєї ідентичності і вони мені все гарненько пояснювали і нічим не хизувались. Нормальна людина в адекваті любязно розповість про свою віру та переконання, якщо її про то ввічливо запитати і не буде хизуватись, що хтось гірший, бо ставить такі питання. Це, шановний, нормальні відносини поміж людей, повага і любов.

А вас, якби мусульманин запитав про католицизм ви б також потім хизувались, що до вас прийшли мусульмани які сумніваються у своїй вірі?

Аватар користувача
hucul
початківець
початківець
Повідомлень: 40
З нами з: 15 лютого 2010, 11:13

Re: Re:

Повідомлення hucul » 15 лютого 2010, 13:27

viter писав: Не йдеться про нетерпиме ставлення до іновірців, а про нетерпиме ставлення до їх вчення.

Тобто християнину все ж іманентні якісь форми нетерпимості? Тобто якась нетерпимість це добра, а інша погано?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Re:

Повідомлення о.Олег » 15 лютого 2010, 13:46

Слава Ісусу Христу!
hucul писав: ... молився разом з мусульманами ...

Кому молилися?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
hucul
початківець
початківець
Повідомлень: 40
З нами з: 15 лютого 2010, 11:13

Re: Re:

Повідомлення hucul » 15 лютого 2010, 13:51

о.Олег писав:Слава Ісусу Христу!
hucul писав: ... молився разом з мусульманами ...

Кому молилися?


Богу. Чи ви наполягаєте на Його множинності?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Re:

Повідомлення о.Олег » 15 лютого 2010, 13:54

hucul писав:
о.Олег писав:Слава Ісусу Христу!
hucul писав: ... молився разом з мусульманами ...

Кому молилися?


Богу. Чи ви наполягаєте на Його множинності?

наполягаю на тому, що Його можна не знати. Або молитись демону. Або вигадці. З чого Ви доходите до переконання, що мусульмани моляться у Тройці Святій Єдиному Богові?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
hucul
початківець
початківець
Повідомлень: 40
З нами з: 15 лютого 2010, 11:13

Re: Re:

Повідомлення hucul » 15 лютого 2010, 13:57

наполягаю на тому, що Його можна не знати. Або молитись демону. Або вигадці. З чого Ви доходите до переконання, що мусульмани моляться у Тройці Святій Єдиному Богові?


Вони моляться Єдиному Богу. Трійцю сприймають як вияв багатобожжя. З їх боку ми - язичники. І в тому присутня логіка))))
А ще наполягаю, що Бог один для всіх. Розуміння Його очевидно різне.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Re:

Повідомлення о.Олег » 15 лютого 2010, 14:15

hucul писав:
наполягаю на тому, що Його можна не знати. Або молитись демону. Або вигадці. З чого Ви доходите до переконання, що мусульмани моляться у Тройці Святій Єдиному Богові?


Вони моляться Єдиному Богу. Трійцю сприймають як вияв багатобожжя. З їх боку ми - язичники. І в тому присутня логіка))))
А ще наполягаю, що Бог один для всіх. Розуміння Його очевидно різне.

І ідоляни поклоняються тому ж Богу? А буддисти? А мормони? А... (кого ще згадаємо) - той же Бог, лише розуміння інакше? І невже логіка (яка нормально присутня в усіх віруваннях) відміняє Троїчність Бога? Він (Бог) дійсно залежить від нашого уявлення/логік?
дійсно цікаво...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
hucul
початківець
початківець
Повідомлень: 40
З нами з: 15 лютого 2010, 11:13

Re: Re:

Повідомлення hucul » 15 лютого 2010, 14:23

о.Олег писав:
hucul писав:
наполягаю на тому, що Його можна не знати. Або молитись демону. Або вигадці. З чого Ви доходите до переконання, що мусульмани моляться у Тройці Святій Єдиному Богові?


Вони моляться Єдиному Богу. Трійцю сприймають як вияв багатобожжя. З їх боку ми - язичники. І в тому присутня логіка))))
А ще наполягаю, що Бог один для всіх. Розуміння Його очевидно різне.

І ідоляни поклоняються тому ж Богу? А буддисти? А мормони? А... (кого ще згадаємо) - той же Бог, лише розуміння інакше? І невже логіка (яка нормально присутня в усіх віруваннях) відміняє Троїчність Бога? Він (Бог) дійсно залежить від нашого уявлення/логік?
дійсно цікаво...


Давайте по-порядку.

Будистів та інших до уваги не беремо, бо в їх вченні не фігурує Ісус в якомусь позитивному чи божественному значенні.
"І невже логіка (яка нормально присутня в усіх віруваннях) відміняє Троїчність Бога?" Ну залежно яка логіка)))) Логіка мусульман - Бог один, отже він один, хоча він всюди і йому належить все. Логіка християн - Бог один, однак присутній в 3 іпостасіях, канонічно. Тут християнство наблизилось до розуміння багатоманітності Бога. Тобто Бог у всьому і всюди. Воаля, висновок: в обох випадках Бог один, однак він водночас усюди. )))

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Re:

Повідомлення о.Олег » 15 лютого 2010, 14:37

hucul писав: Будистів та інших до уваги не беремо, бо в їх вченні не фігурує Ісус в якомусь позитивному чи божественному значенні.

Ви щойно образили буддистів :(
Ісус Христос - 28 (якщо пам`ять не підводить) втілення Будди :)
hucul писав:
"І невже логіка (яка нормально присутня в усіх віруваннях) відміняє Троїчність Бога?"

Ну залежно яка логіка)))) Логіка мусульман - Бог один, отже він один, хоча він всюди і йому належить все. Логіка християн - Бог один, однак присутній в 3 іпостасіях, канонічно. Тут християнство наблизилось до розуміння багатоманітності Бога. Тобто Бог у всьому і всюди. Воаля, висновок: в обох випадках Бог один, однак він водночас усюди. )))

багатоманірність - це Ви про Святу Тройцю, як розумію? Це не Християнство, якщо не йдеться про Три Особи Божі, одна з яких - Ісус Христос, про якого мусульмани не відають, але Ви, мабуть, путаєте Його з Ісою - одним з пророків мусульман. Смію Вас завірити - хоч мусульманство творилося під впливом християн - це лише тезки, а не одна і та сама особа.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
hucul
початківець
початківець
Повідомлень: 40
З нами з: 15 лютого 2010, 11:13

Re: Re:

Повідомлення hucul » 15 лютого 2010, 14:46

о.Олег писав:
hucul писав: Будистів та інших до уваги не беремо, бо в їх вченні не фігурує Ісус в якомусь позитивному чи божественному значенні.

Ви щойно образили буддистів :(
Ісус Христос - 28 (якщо пам`ять не підводить) втілення Будди :)
hucul писав:
"І невже логіка (яка нормально присутня в усіх віруваннях) відміняє Троїчність Бога?"

Ну залежно яка логіка)))) Логіка мусульман - Бог один, отже він один, хоча він всюди і йому належить все. Логіка християн - Бог один, однак присутній в 3 іпостасіях, канонічно. Тут християнство наблизилось до розуміння багатоманітності Бога. Тобто Бог у всьому і всюди. Воаля, висновок: в обох випадках Бог один, однак він водночас усюди. )))

багатоманірність - це Ви про Святу Тройцю, як розумію? Це не Християнство, якщо не йдеться про Три Особи Божі, одна з яких - Ісус Христос, про якого мусульмани не відають, але Ви, мабуть, путаєте Його з Ісою - одним з пророків мусульман. Смію Вас завірити - хоч мусульманство творилося під впливом християн - це лише тезки, а не одна і та сама особа.


Гм. Ну як вам казати, мусульмани якби самі наполягають, що Ісса то власне Ісус. Щось в Корані схоже до Біблії, щось не схоже, але співпадіння наявні. Ми можемо міняти імена як нам зручно, але якщо маємо на увазі тотожні речі, то від зміни імені вони менш тотожними не стануть. За тою ж логікою Jesus та Ісус то теж просто тезки)))))

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Re:

Повідомлення о.Олег » 15 лютого 2010, 15:00

hucul писав:Гм. Ну як вам казати, мусульмани якби самі наполягають, що Ісса то власне Ісус. Щось в Корані схоже до Біблії, щось не схоже, але співпадіння наявні. Ми можемо міняти імена як нам зручно, але якщо маємо на увазі тотожні речі, то від зміни імені вони менш тотожними не стануть. За тою ж логікою Jesus та Ісус то теж просто тезки)))))

тобто буддистів Ви до уваги не берете на іншій підставі, аніж та, про яку пишите.
Стосовно ж мусульман... В світі існують навіть "повні тезки" (коли збігається і ім`я, і батько...) і... як ми відрізняємо цих одних від одних? Так - за тим, що про них знаємо. Тобто не йде мені про мову імені (християни Малайзії використовують слово Аллах, але це не про Коран :) ), а хто той, кого так називають. В чому Ви побачили подібність? Окрім того, що мусульмани проводять серед християн такого от роду працю.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
hucul
початківець
початківець
Повідомлень: 40
З нами з: 15 лютого 2010, 11:13

Re: Re:

Повідомлення hucul » 15 лютого 2010, 15:07

о.Олег писав:
hucul писав:Гм. Ну як вам казати, мусульмани якби самі наполягають, що Ісса то власне Ісус. Щось в Корані схоже до Біблії, щось не схоже, але співпадіння наявні. Ми можемо міняти імена як нам зручно, але якщо маємо на увазі тотожні речі, то від зміни імені вони менш тотожними не стануть. За тою ж логікою Jesus та Ісус то теж просто тезки)))))

тобто буддистів Ви до уваги не берете на іншій підставі, аніж та, про яку пишите.
Стосовно ж мусульман... В світі існують навіть "повні тезки" (коли збігається і ім`я, і батько...) і... як ми відрізняємо цих одних від одних? Так - за тим, що про них знаємо. Тобто не йде мені про мову імені (християни Малайзії використовують слово Аллах, але це не про Коран :) ), а хто той, кого так називають. В чому Ви побачили подібність? Окрім того, що мусульмани проводять серед християн такого от роду працю.



Гм. Ви мене ставите просто у безвихідне становище. Ну про будистів не кажу нічого бо мало знаю та розумію їх.
Щодо мусульман, то пробачте, але з іронією сприймаю ваш здогад, що мусульмани змовились і розповідають байки християнам аби посіяти смуту в їх рядах. Вони розповідають те, що написано у їх святій книзі - Корані. Дозвольте не буду зараз проводити частини з Корану на які посилаються мусульмани, бо не пам*ятаю та й не маю Корану під рукою.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Re:

Повідомлення о.Олег » 15 лютого 2010, 15:43

hucul писав:Щодо мусульман, то пробачте, але з іронією сприймаю ваш здогад, що мусульмани змовились і розповідають байки християнам аби посіяти смуту в їх рядах. Вони розповідають те, що написано у їх святій книзі - Корані. Дозвольте не буду зараз проводити частини з Корану на які посилаються мусульмани, бо не пам*ятаю та й не маю Корану під рукою.

так не здогад це і маю під рукою Коран. Просто та аналогія, яку провадять мусульмани (і повторюєте з їх легкої руки Ви) між Ісою і Ісусом не є записана в Корані, а являється поясненням саме для християн, приблизно: "ми також віримо в Ісуса, правда Бог - Аллах, а Ісус є одним з Його пророків". От у мене до Вас і запитання: що відомо про Ісу Корану, а що про Ісуса Біблії і невже, окрім подібності імені, Ви бачите подібність осіб?
...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Re:

Повідомлення о.Олег » 17 лютого 2010, 11:30

о.Олег писав:
hucul писав:Щодо мусульман, то пробачте, але з іронією сприймаю ваш здогад, що мусульмани змовились і розповідають байки християнам аби посіяти смуту в їх рядах. Вони розповідають те, що написано у їх святій книзі - Корані. Дозвольте не буду зараз проводити частини з Корану на які посилаються мусульмани, бо не пам*ятаю та й не маю Корану під рукою.

так не здогад це і маю під рукою Коран. Просто та аналогія, яку провадять мусульмани (і повторюєте з їх легкої руки Ви) між Ісою і Ісусом не є записана в Корані, а являється поясненням саме для християн, приблизно: "ми також віримо в Ісуса, правда Бог - Аллах, а Ісус є одним з Його пророків". От у мене до Вас і запитання: що відомо про Ісу Корану, а що про Ісуса Біблії і невже, окрім подібності імені, Ви бачите подібність осіб?
...

згадалась стаття Мурата Минбаєва про "слід", як він вважає, Ісуса Христа в Корані. http://www.np.kz/index.php?newsid=2431
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Іса Корану це Ісус Біблії?

Повідомлення прочанка » 17 лютого 2010, 12:24

будучи в Одесі, ми одного разу проходили мимо мечеті, стало цікаво, заходілось подивитись. Черговий, який був там ввічливо запросив і дозволив подивитись, навіть провів маленьку екскурсію. Правда, мені запрпонував одягнути халат, в якому напевне заходять або гості або поважні мусульманки( адже жінки в мечеть не ходять). Нам показали залу, де миють ноги і залу молитви. Потім залишили самих, ми повклякали,перехрестилися, помолилися і чемно подякувавши пішли геть. Цікаво і приємно за культуру, терпимість, бо у порівнянні з православним храмом, де на нас кидали косі погляди, тут було все навпаки. На мечеті написано - БОГ ОДИН, тобто один для всіх, як не назви. А Ісуса вони визнають як одного з величніших пророків Бога.
Але все таки, незважаючи на чисельніть мусульман у світі, їх можна причислити до секти, яка прижилась, а аріанство, гностики, катари відмерли чи знайшли відображення в сучасних сектах
Не бійтеся!

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Іса Корану це Ісус Біблії?

Повідомлення vitalko » 17 лютого 2010, 13:20

На мечеті написано - БОГ ОДИН, тобто один для всіх, як не назви.


Тільки їх бог - не відповідність нашого Бога(Тройці) як особистості(в арабській просто такого слова як "особистість" не існує). Аллах - це якась невідома сила, що створила світ і все у ньому, в тому числі і добро і зло, і яка керує долею людини, визначає кому бути добрим, а кому поганим, кому попасти в "рай" а кому - в пекло.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Іса Корану це Ісус Біблії?

Повідомлення прочанка » 17 лютого 2010, 13:28

vitalko писав:
На мечеті написано - БОГ ОДИН, тобто один для всіх, як не назви.


Тільки їх бог - не відповідність нашого Бога(Тройці) як особистості(в арабській просто такого слова як "особистість" не існує). Аллах - це якась невідома сила, що створила світ і все у ньому, в тому числі і добро і зло, і яка керує долею людини, визначає кому бути добрим, а кому поганим, кому попасти в "рай" а кому - в пекло.




:) тому й наголошую іслам - мільйонна секта, яка в сучасному світі трактується як віра на рівні з християнством
Не бійтеся!


Повернутись до “Інші релігії”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей