Чи всі релігії це шлях до правдивого Бога?

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Чи всі релігії це шлях до правдивого Бога?

Повідомлення Володимир85 » 12 липня 2011, 15:52

viter: Відокремив цю тему з теми "Походження мусульманства та його ціль..."


Є одна віра – в Єдиного Господа.
В силу різних культурних традицій і нахилів людей, а також в силу часу, епохи, коли давалось Божественне знання людям існують духовні традиції поклоніння і служіння Господу, тобто релігії.
Є два основні чинники, по яких можна визначити, чи традиція істинна та чи її підтримує Бог:
1. Провірка часом. Тобто повино пройти не одне століття існування духовної традиції.
2. Святі. Потрібно взяти і почитати життя тих, хто йшов цим шляхом і чого ці люди досягли в своєму житті, які якості в собі розвинули і що чинили.

Також можна привести порівняння:
Батько має малих сина і дочку. Вони люблять батька. Син проявляє свою любов так: він задирається, хоче активно бавитись, дурачиться, скаче.
Дочка проявляє так: вона ніжно підходить, сідає на коліна, щось розказує тощо, тобто її поведінка зазвичай протилежна поведінці сина.
Так і з релігіями, вони як син і дочка, в кожній по-своєму проявлене стремління любити і служити Господу.
Людина дослідивши писання і описані вище категорії розпізнання вибирає серцем що для неї ближче і слідує цьому.

Всі розмови про те, яка релігія правильніша чи краща не приводять до духовного прогресу.
Можна вірити також по різному:
а) вірю тільки дял вигляду, щоб мене вважали набожним, а в житі ніяких божественних принципів не визнаю – віра в невігластві.
б) моя духовна традиція краща, правильніша, ніж інші (на цьому грунті виникають міжрелігіозні та міжконфесійні війни і конфлікти) – віра в страсті.
в) вважаю, що Бог один, та шляхи до Нього різні. Не шукаю відмінності, а шукаю спільне, щиро радію, що люди інших релігій також люблять Бога, служать йому, проповідують цінності миру, доброти, милосердя і безкорисності. Щиро прагну їм ще більше любити Бога всім серцем і душею – віра в благості. Люди на такій платформі свідомості безумовно прогресують в своїй духовній практиці.

Нам вибирати, як ми віримо в Бога, любимо Його і служимо Йому.

П. С. Цю тему я не створював, оскільки противник обговорювань істинності тієї чи іншої релігії перед іншими. Вважаю, це вирішувати Богові. Писав в іншій темі з якої, починаючи від мого коментаря, все було перенесено в новостворену модератором тему.
Востаннє редагувалось 01 серпня 2011, 13:00 користувачем Володимир85, всього редагувалось 3 разів.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Походження мусульманства та його ціль...

Повідомлення Georgij » 12 липня 2011, 16:44

Володимир85 писав:
Нам вибирати, як ми віримо в Бога, любимо Його і служимо Йому.


Я вибрав, і Христос скзав проповідувати іменно ЄВАНГЕЛІЄ по всій землі
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Походження мусульманства та його ціль...

Повідомлення vitalko » 12 липня 2011, 17:48

Є одна віра – в Єдиного Господа.
В силу різних культурних традицій і нахилів людей, а також в силу часу, епохи, коли давалось Божественне знання людям існують духовні традиції поклоніння і служіння Господу, тобто релігії.
Є два основні чинники, по яких можна визначити, чи традиція істинна та чи її підтримує Бог:
1. Провірка часом. Тобто повино пройти не одне століття існування духовної традиції.

Те, що певна традиція(релігія за вашими словами) триває довго в часі не є запорукою її істинності. Єдиним доказом істинності є відповідність даної традиції Божому об"явленню, оскільки тільки воно є істинне, все решта ж - людські уявлення про Бога, його інтерпретації не завжди(а навіть і дуже часто) не відповідають істині.

2. Святі. Потрібно взяти і почитати життя тих, хто йшов цим шляхом і чого ці люди досягли в своєму житті, які якості в собі розвинули і що чинили.

Тут знову ж таки питання чи цей шлях відповідає Божому одкровенню, адже святий - той, хто максимально уподібнився Богу. А як можна уподібнитися комусь, не знаючи ким він є і як поводиться?
З того, що хтось творить добрі діла сповідуючи певну релігію не є запорукою того, що саме ця релігія робить його добрим. Адже в кожної людини є внутрішній моральний закон закладений Богом, слідуючи якому, вона творить добрі діла, часом наперекір своїм релігійним переконанням. То чи можна стверджувати в цьому випадку, що саме ця релігія приводить людину до Бога?

Також можна привести порівняння:
Батько має малих сина і дочку. Вони люблять батька. Син проявляє свою любов так: він задирається, хоче активно бавитись, дурачиться, скаче.
Дочка проявляє так: вона ніжно підходить, сідає на коліна, щось розказує тощо, тобто її поведінка зазвичай протилежна поведінці сина.
Так і з релігіями, вони як син і дочка, в кожній по-своєму проявлене стремління любити і служити Господу.


Давайте уявимо наступне:
В батька є син і дочка, яких він веде серед густого лісу, але дітям набридає йти з батьком, бо думають що самі знайдуть кращу дорогу. Отож вони вириваються в нього з рук і тікають геть. За деякий час вони усвідомлюють, що з батьком було йти набагато легше і безпечніше, тому вирішують вернутися знову до нього, але ніяк не можуть знайти. З плином часу вони забувають хто їх справжній батько, але все ж відчувають потребу в ньому і його шукають. Син, пам"ятаючи загальні риси батька, бере і різьбить собі з дерева скульптуру, яка чимось його(батька) нагадує і цій скульптурі проявляє свою любов, як і до того. А дочка в пошуках знаходить якогось іншого чоловіка, також думаючи, що це її справжній батько(хоча це не він, і абсолютно на нього не подібний), і виявляє до нього свою любов як колись своєму батьку.

Тепер питання:
Чи виявляючи свою любов новим "батькам" діти прямують до свого справжнього батька і чи мають шанс коли небудь його знайти взагалі(адже вони перестали шукати) самотужки?

Єдиним шансом його знайти і пізнати для них залишиться тільки те, що батько знайде їх сам, і відкриє їм правду про самого себе і про них самих. Розкаже як вони жили до того як розлучилися, як бавилися разом, як він їх забезпечував всім необхідним, як дітям було з ним добре, розкаже про такі моменти їхнього спільного життя, які були невідомі нікому крім нього і дітей. І діти, щось таке пригадуючи, все краще будуть усвідомлювати що ті, кого вони вважають своїми батьками насправді ними не є, і врешті зрозуміють, що справжній батько лише той, кого вони залишили, але він їх не залишив і продовжував шукати поки не знайшов, бо не хотів щоб вони загинули.

Людина дослідивши писання і описані вище категорії розпізнання вибирає серцем що для неї ближче і слідує цьому.

Всі розмови про те, яка релігія правильніша чи краща не приводять до духовного прогресу.
Можна вірити також по різному:
а) вірю тільки дял вигляду, щоб мене вважали набожним, а в житі ніяких божественних принципів не визнаю – віра в невігластві.
б) моя духовна традиція краща, правильніша, ніж інші (на цьому грунті виникають міжрелігіозні та міжконфесійні війни і конфлікти) – віра в страсті.
в) вважаю, що Бог один, та шляхи до Нього різні. Не шукаю відмінності, а шукаю спільне, щиро радію, що люди інших релігій також люблять Бога, служать йому, проповідують цінності миру, доброти, милосердя і безкорисності. Щиро прагну їм ще більше любити Бога всім серцем і душею – віра в благості. Люди на такій платформі свідомості безумовно прогресують в своїй духовній практиці.

Нам вибирати, як ми віримо в Бога, любимо Його і служимо Йому.


Не завжди серце вказує правильний напрямок і вибір також не завжди вірний(див. приклад наведений вище).

Як християнин-католик вірю що слова Ісуса Христа (мого справжнього батька, якого я, як людина покинув, але який мене не залишив) «Я - путь, істина і життя! Ніхто не приходить до Отця, як тільки через мене. 7 Якщо б ви мене пізнали, то й Отця мого пізнали б. Відтепер знаєте його і бачили.» Ів. 14. 6,7 є істинними і тільки слідуючи його слову зумію його пізнати а тим самим уподібнитися Йому, а отже і стати святим. Все решта ж - може хіба що звести мене на манівці
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Походження мусульманства та його ціль...

Повідомлення Володимир85 » 13 липня 2011, 08:48

Справа вся в тому, як ми, християни, ставимось до інших релігій і до людей, які її уособлюють.
Вважаю, що Бог один, та шляхи до Нього різні. Слід не шукати відмінності, а шукати спільне, щиро радіти, що люди інших релігій також люблять Бога, служать йому, проповідують цінності миру, доброти, милосердя і безкорисності та всіляко з ними співпрацювати для досягнення щастя всіх.
А всі розмови і обговорювання хто кращий, чи яка традиція краща до добра не призведуть.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Походження мусульманства та його ціль...

Повідомлення ShMariam » 13 липня 2011, 09:12

Володимир85 писав:Справа вся в тому, як ми, християни, ставимось до інших релігій і до людей, які її уособлюють.
Вважаю, що Бог один, та шляхи до Нього різні. Слід не шукати відмінності, а шукати спільне, щиро радіти, що люди інших релігій також люблять Бога, служать йому, проповідують цінності миру, доброти, милосердя і безкорисності та всіляко з ними співпрацювати для досягнення щастя всіх.
А всі розмови і обговорювання хто кращий, чи яка традиція краща до добра не призведуть.


Треба розрізняти ставлення до релігій і ставлення до людей в цих релігіях. Любити грішників, але ненавидіти гріх!

Звичайно, ми не маємо права називатися кращими від тих же мусульман чи індуїстів, бо часто не їх вина в тому, що вони не християни (хоч сучасні освічені люди трохи та й винні), і не наша заслуга в тому, що ми народилися в християнській сім'ї.

Але релігія релігії не рівня. До якого бога можна дійти, сповідуючи жорстокий іслам (див. мій підпис), заснований людиною, що повірила "ангелу", не зважаючи на те, що написано:
Гал. 1:8 писав:8 Та коли б чи ми самі, чи ангел з неба проповідували вам іншу, більше за те, ніж ми вам проповідували були, нехай буде анатема!


Чи той же Крішна, якщо детально вивчити його особу, був опанований дияволом.

Певний поступ був зроблений в буддизмі, та чи може повна байдужість привести людину до досконалості? Хто більше там добра зробив, мати Тереза, що не мала ні хвильки спокою, чи всі разом буддійські монахи?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Походження мусульманства та його ціль...

Повідомлення Володимир85 » 13 липня 2011, 09:48

Але релігія релігії не рівня. До якого бога можна дійти, сповідуючи жорстокий іслам


Сперечатись з Вами не буду, лише скажу, що не можна судити про релігію по певній течії людей.
Бог і час все розсудять і поставлять на місця, а Вам раджу спокою та поваги до тих, хто вірить і любить Бога по-іншому, ніж Ви.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Походження мусульманства та його ціль...

Повідомлення ShMariam » 13 липня 2011, 09:51

Володимир85 писав:
Вам раджу спокою та поваги до тих, хто вірить і любить Бога по-іншому, ніж Ви.

Та я й кажу про повагу до людини, бо інакше християнин не має права поводитися.

Ми зобов'язані їх любити і їм проповідувати (Ідіть і навчайте всі народи, хрестячи...), а решта дійсно Бог розсудить.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Походження мусульманства та його ціль...

Повідомлення Володимир85 » 13 липня 2011, 09:54

Пишучи про повагу і спокій маю на увазі, що потрібно всередині себе зрозуміти, що те, як вони вірять може бути правильним і не думати, що тільки МОЄ – правильне, а їхнє – ні.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Походження мусульманства та його ціль...

Повідомлення ShMariam » 13 липня 2011, 09:55

Володимир85 писав:Пишучи про повагу і спокій маю на увазі, що потрібно всередині себе зрозуміти, що те, як вони вірять може бути правильним і не думати, що тільки МОЄ – правильне, а їхнє – ні.

Це вже називається агностицизм. :( Що ж це за віра така, коли в ній невпевнені?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Походження мусульманства та його ціль...

Повідомлення Володимир85 » 13 липня 2011, 09:59

Справа не в вірі, справа в тому, щоб давати в серці можливість вірити іншим, не вважаючи, що моя традиція краща, а інші – гірші. От і все.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Походження мусульманства та його ціль...

Повідомлення ShMariam » 13 липня 2011, 10:10

Володимир85 писав:Справа не в вірі, справа в тому, щоб давати в серці можливість вірити іншим, не вважаючи, що моя традиція краща, а інші – гірші. От і все.

Традиція і релігія - це різні речі (я не вважаю, що моя візантійська традиція краща чи гірша від латинської, але вона моя :) ). Інша річ догми віри: віримо що чорне є чорним, а біле є білим, а не навпаки. Поважаємо людей, які кажуть, що біле є чорним, а чорне є білим. Християнський світогляд має дати право іншим людям на свободу совісті - це також прояв любові. Але не можемо поважати думки, що чорне є білим, а біле чорним! І мусимо вказати про це людям, які в це вірять, інакше це закінчиться сумно і для них, і для нас.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Походження мусульманства та його ціль...

Повідомлення Володимир85 » 13 липня 2011, 11:05

Напишу свою думку більш ясно.
Ми – християни. Знання через Господа Ісуса Христа нам було дано 2 тис. років тому.
В нашій релігії є багато людей – святих, які життям і вчинками проявляли, розвивали любов до Господа, служили Йому і з яких ми беремо приклад.
Наш шлях вважаємо правильним (так і є).
АЛЕ.
Ми не повинні вважати, що інші релігії, які існують багато років і в яких люди також життям і вчинками розвили в собі любов до Господа, служили йому, досягли високого рівня розвитку у цій любові та служінні – неправильні чи гірші, ніж наша. Ми йдемо до Бога правильно, але не вважаймо, що правильніше, ніж інші.

Там, як і у нас, проповідуються любов, безкористя, милосердя, вірність, доброта, служіння.
Можливо, слід задуматись, що Божественне знання давалось людям у різний час?
Чому ми не можемо прийтяти того, що Господь міг у різний час прийти до людей і дати їм знання, як жити і як до Нього йти, як Його любити і служити Йому? Чому ми вважаємо, що особливі чимось?
Чому ми маємо вирішувати, що тільки наше бачення того, як йти до Господа правильне, а інше – неправильне?

Ми любимо Христа, так любімо, розвиваймо цю любов, служімо Йому! Це добре і правильно!
І я радітиму, коли більше людей йтиме цим шляхом. Але я радію також, що люди люблять Господа в інших релігіях не менш сильно, ніж ми, що вони творять добро, проповідують мир і любов.
В кожній релігії є фанатично настроєї люди, будь то екстремісти чи інші. Але ми не вправі по них вважати, що сама релігія неправильна. Забагато на себе беремо.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Походження мусульманства та його ціль...

Повідомлення vitalko » 13 липня 2011, 11:13

Там, як і у нас, проповідуються любов, безкористя, милосердя, вірність, доброта, служіння.
Можливо, слід задуматись, що Божественне знання давалось людям у різний час?
Чому ми не можемо прийтяти того, що Господь міг у різний час прийти до людей і дати їм знання, як жити і як до Нього йти, як Його любити і служити Йому? Чому ми вважаємо, що особливі чимось?
Чому ми маємо вирішувати, що тільки наше бачення того, як йти до Господа правильне, а інше – неправильне?


Тому що сам Бог(в особі Ісуса Христа) нам це об"явив, і це насправді не наше бачення, а його одкровення всім нам. Тільки відносно цього ми можемо судити про правильність чи неправильність іншої релігії.

Ми любимо Христа, так любімо, розвиваймо цю любов, служімо Йому! Це добре і правильно!
І я радітиму, коли більше людей йтиме цим шляхом. Але я радію також, що люди люблять Господа в інших релігіях не менш сильно, ніж ми, що вони творять добро, проповідують мир і любов.
В кожній релігії є фанатично настроєї люди, будь то екстремісти чи інші. Але ми не вправі по них вважати, що сама релігія неправильна. Забагато на себе беремо.


Дивіться вище в цьому дописі, і в попередньому моєму також.

P.S. В мене складається враження, що у вас якесь Нью Ейджівське бачення релігій... :( Маю надію, це тільки моє особисте...

P.P.S. Думаю, варто виокремити нашу дискусію в окрему тему, бо тут це оффтоп.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Походження мусульманства та його ціль...

Повідомлення ShMariam » 13 липня 2011, 11:33

Без сумніву, в кожній чи майже в кожній релігії є крихти істини, бо
Там, як і у нас, проповідуються любов, безкористя, милосердя, вірність, доброта, служіння.


Але... Треба розглядати кожну релігію, як вона зародилася. Ми знаємо (а на рахунок впененості/невпевненості для мене віра=знання), що Бог об'явив себе в іудаїзмі. В Старому Завіті Бог гостро виступає проти ідолопоклонства - поклоніння будь-кому і будь-чому крім Нього. Отже, це перед Богом великий гріх. Таким чином, можна з впевненістю сказати, що всі, хто не визнає єдиного Бога - ображають Його (звичайно, якщо людина не розуміє, що чинить гріх, то їй проститься), а це і всі наші РУН-вірці, і індуїсти, і половина Африки...

Об'явлення Сина Божого зробило релгійну революцію у світі. Іудіїзм змінюється християнством. Іудаїзм не зникає, але його сповідування засуджується Богом, як, в принципі, й всі інші релігії:
Ів 3:18 писав:18 Хто вірує в Нього, не буде засуджений, хто ж не вірує, - той уже засуджений, бо не увірував в ім'я Єдинородного Сина Божого.


То ж або ми віримо в слова Ісуса, або віримо, що кожна релігія веде до Бога.

Вже пізніше (епілептик? :no: ) Мухаммед скаже, що "архангел Гавриїл" об'явив йому, що те, що написане в Євангелії - неправда. Бог перечить сам собі?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Походження мусульманства та його ціль...

Повідомлення viter » 13 липня 2011, 12:12

Володимир85 писав:Вважаю, що Бог один, та шляхи до Нього різні.

Так, Бог один у Пресвятій Тройці єдиний. І шлях до Нього один - Ісус Христос.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Походження мусульманства та його ціль...

Повідомлення ShMariam » 13 липня 2011, 12:21

viter писав:
Володимир85 писав:Вважаю, що Бог один, та шляхи до Нього різні.

Так, Бог один у Пресвятій Тройці єдиний. І шлях до Нього один - Ісус Христос.

Так.
1 Тим 2:5 писав:Один бо Бог, один також і посередник між Богом та людьми - чоловік Христос Ісус
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Походження мусульманства та його ціль...

Повідомлення о.Олег » 13 липня 2011, 13:21

Володимир85 писав:...А всі розмови і обговорювання хто кращий, чи яка традиція краща до добра не призведуть.

а... хто говорить про "кращість" (а не про Істину) і що Ви називаєте добром (до якого не призведуть)?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Чи всі релігії це шлях до правдивого Бога?

Повідомлення Володимир85 » 13 липня 2011, 13:32

Розмови про істинність тієї чи іншої релігії не призведуть до доброго, тобто в даному випадку до миру між людьми і чим більше в суспільстві будуть такі теми, тим більша буде ворожнеча на релігійному грунті. А вона може призвести до непередбачуваних наслідків (не тут, на форумі, а взагалі в світі).
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Чи всі релігії це шлях до правдивого Бога?

Повідомлення vitalko » 13 липня 2011, 13:51

Володимир85 писав:Розмови про істинність тієї чи іншої релігії не призведуть до доброго, тобто в даному випадку до миру між людьми і чим більше в суспільстві будуть такі теми, тим більша буде ворожнеча на релігійному грунті. А вона може призвести до непередбачуваних наслідків (не тут, на форумі, а взагалі в світі).


Якщо слідувати вашим думкам, то і брехню брехнею також називати не можна, і зло - злом, бо це може когось образити і призвести до ворожнечі.
Але, нсмд, краще ворожнеча за правду ніж мир у брехні.... :(
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Чи всі релігії це шлях до правдивого Бога?

Повідомлення Володимир85 » 13 липня 2011, 15:49

Пропоную закрити цю дискусію. Все, що можна сказати, вже сказано.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Чи всі релігії це шлях до правдивого Бога?

Повідомлення o.Mykil » 13 липня 2011, 16:28

Пій VIII, Traditi humilitati, 24.05.1829, п. 4:

„До цих єресей належить та недостойна вигадка софістів цього віку, які не визнають жодної різниці між відмінними віросповідуваннями та вважають, що брами вічного спасіння відкриті для всіх із будь-якої релігії. Звісно, це дикунська нечестивість, що однаково хвалить і називає справедливістю й чесністю правду й помилку, чесноту й порок, доброту й ницість. І справді, цю смертельну ідею про відсутність різниці між релігіями відкидає навіть світло здорового глузду. Це є певним, тому що різноманітні релігії навіть не погоджуються одна з одною. Якщо щось є правильним – решта має бути хибним … Проти цих досвідчених софістів слід людей навчати, що сповідування католицької віри є унікально правдивим, як і голосить апостол: один Господь, одна віра, одне хрещення. Єронім казав це так: хто споживає агнця поза цим домом [Церквою], той загине, як і ті – протягом потопу, що не були в Ноєвому ковчезі. Істинно, жодне Інше ім’я не дано людям, крім Христового, через яке вони можуть спастися. Хто вірить, той спасеться; хто не вірить, того буде засуджено”.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Чи всі релігії це шлях до правдивого Бога?

Повідомлення o.Mykil » 13 липня 2011, 16:33

Погодження з усіма релігіями світу веде до антихристиянського "нью ейджу" viewtopic.php?t=1580
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Чи всі релігії це шлях до правдивого Бога?

Повідомлення luksander » 15 липня 2011, 10:30

Десь читав, що сам термін «релігія» можна трактувати як «повернення до Бога».
Я зовсім не спеціаліст в релігієзнавстві, та…
Бог якої з релігій зійшов на землю, щоб своєю мученицькою смертю викупити грішних людей, що відкинули Його і «йшли до Бога» своїми дорогами?
Він зійшо на Хрест за нас, а ми соромимось визнати це перед іншими, щоб, бува, кому не зіпсувати настрій чи собі комфортне існування?

перепрошую...

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Чи всі релігії це шлях до правдивого Бога?

Повідомлення Володимир85 » 15 липня 2011, 10:44

Будь ласка, давайте не будемо обговорювати ці питання чи порівнювати, а ставитемось толерантно до всіх інших віросповідань. Хай люди інших релігій чинять так само по відношенню до Християнства.
Давайте будемо розвивати Християнство, давайте будемо любити Ісуса Христа, давайте служити Йому, глибоко цінуючи Його жертву за нас, виконуючи його вчення, виховуючи молодь у любові і глибокій шані до безцінної жертви, принесеної Спасителем.
Хай не буде більше в світі війн і конфліктів на релігійному грунті, хай буде МИР, хай всі співіснують мирно, працюючи для загального блага, хай процвітає любов, доброта і милосердя.
Щиро, з повагою до кожного, Володимир.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи всі релігії це шлях до правдивого Бога?

Повідомлення о.Олег » 15 липня 2011, 11:21

Володимир85 писав:...Давайте будемо розвивати Християнство, давайте будемо любити Ісуса Христа, давайте служити Йому...

а як це робити, не послухавши Ісуса Христа, що чітко каже: "Ідіть і проповідуйте всім народам христячи їх..."?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Чи всі релігії це шлях до правдивого Бога?

Повідомлення Володимир85 » 15 липня 2011, 11:56

Повністю з Вами згідний, о. Олеже!

Читав колись в одній художній книжці Ірвіна Стоуна “Муки и радости” (про скульптора Мікеладжело), як священника спитали: “Чи хотіли б Ви, щоб весь світ став християнським? – Він відповів: “Так! Якщо світ цього захоче.”

Слід проповідувати Християнство.
Слід в Україні і в інших країнах засновувати фонди розвику, виховувати священників, які б змогли доносити науку Христа людям через засоби комунікації, літературу, а також власним життям і прикладом любові, доброти, милосердя, самопожертви. Такі в нас, слава Богу, є. Дякую всім священникам, що віддали, віддають і віддаватимуть своє життя на служіння Господу і нам, простим людям. Низький уклін Вам.
Єдине що хочу додати, що просвітницька діяльність на цій ниві повинна вестись без ствердження нашої кращості перед іншими релігіями. Люди повинні сприйняти серцем науку і ідеї Христа. Це можливо в тому випадку, коли їх ні до чого не заставлятимуть, не переконуватимуть, не казатимуть, що вони мають неправильне бачення, а ми правильне. Христос ніс МИР в світ, і проповідувати мирно, для мене особисто, означає розповідати і власним прикладом показувати в глибокій любові вчення Ісуса, а не переконувати в нашій кращості.

Будь ласка, давайте ставитемось толерантно до всіх інших віросповідань. Хай люди інших релігій чинять так само по відношенню до Християнства.
Давайте будемо розвивати Християнство, давайте будемо любити Ісуса Христа, давайте служити Йому, глибоко цінуючи Його жертву за нас, виконуючи його вчення, виховуючи молодь у любові і глибокій шані до безцінної жертви, принесеної Спасителем.
Хай не буде більше в світі війн і конфліктів на релігійному грунті, хай буде МИР, хай всі співіснують мирно, працюючи для загального блага, хай процвітає любов, доброта і милосердя.
Щиро, з повагою до кожного, Володимир.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи всі релігії це шлях до правдивого Бога?

Повідомлення о.Олег » 15 липня 2011, 12:26

Володимир85 писав:Повністю з Вами згідний, о. Олеже!

Читав колись в одній художній книжці Ірвіна Стоуна “Муки и радости” (про скульптора Мікеладжело), як священника спитали: “Чи хотіли б Ви, щоб весь світ став християнським? – Він відповів: “Так! Якщо світ цього захоче.”

Слід проповідувати Християнство.
Слід в Україні і в інших країнах засновувати фонди розвику, виховувати священників, які б змогли доносити науку Христа людям через засоби комунікації, літературу, а також власним життям і прикладом любові, доброти, милосердя, самопожертви. Такі в нас, слава Богу, є. Дякую всім священникам, що віддали, віддають і віддаватимуть своє життя на служіння Господу і нам, простим людям. Низький уклін Вам.
Єдине що хочу додати, що просвітницька діяльність на цій ниві повинна вестись без ствердження нашої кращості перед іншими релігіями. Люди повинні сприйняти серцем науку і ідеї Христа. Це можливо в тому випадку, коли їх ні до чого не заставлятимуть, не переконуватимуть, не казатимуть, що вони мають неправильне бачення, а ми правильне. Христос ніс МИР в світ, і проповідувати мирно, для мене особисто, означає розповідати і власним прикладом показувати в глибокій любові вчення Ісуса, а не переконувати в нашій кращості.

Будь ласка, давайте ставитемось толерантно до всіх інших віросповідань. Хай люди інших релігій чинять так само по відношенню до Християнства.
Давайте будемо розвивати Християнство, давайте будемо любити Ісуса Христа, давайте служити Йому, глибоко цінуючи Його жертву за нас, виконуючи його вчення, виховуючи молодь у любові і глибокій шані до безцінної жертви, принесеної Спасителем.
Хай не буде більше в світі війн і конфліктів на релігійному грунті, хай буде МИР, хай всі співіснують мирно, працюючи для загального блага, хай процвітає любов, доброта і милосердя.
Щиро, з повагою до кожного, Володимир.

про особистий приклад християнського життя - повністю так, а... з чого б це проповідувати, якщо всі мають правильне бачення; якщо одинаково "кращі" (з контексту Вами написаного: одинаково Істинні?), чого б комусь виконувати Його вчення, а не якогось Сваміпрапхупади; чого молодь мала любити і глибоко шанувати безцінну (Ваше слово) жертву, якщо з контексту Вами написаного виходить, що "кращих" немає і не так вже це "безцінна жертва", бо і в інших не менш безцінні? Чого ж проповідувати не говорячи правди? Адже не про "кращість" наша проповідь, а про єдиний шлях спасіння - Ісус Христос. Нмсд Ви ніби і добре все кажете - світ хворий на агресію, неправду тощо, але як шлях виходу з цієї важкої ситуації пропонуєте християнам стати подібними до лікаря, який собі назначив добрий лік, а іншим або мовчить, або дає "вибрати" замість ліку - отруту замовчуючи те, про що компетентний заявити: лік - лише це!
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Чи всі релігії це шлях до правдивого Бога?

Повідомлення Володимир85 » 15 липня 2011, 12:40

о.Олег писав: чого молодь мала любити і глибоко шанувати безцінну (Ваше слово) жертву, якщо з контексту Вами написаного виходить, що "кращих" немає і не так вже це "безцінна жертва", бо і в інших не менш безцінні? Чого ж проповідувати не говорячи правди?


я не писав, що жертва не така вже і безцінна. Такого і не думав навіть. Вона безцінна.
Проповідувати треба, найголовніше питання – ЯК це робити.
Я лише хочу сказати, що кажучи і проповідуючи, що християнство правдиве НЕ слід при цьому говорити, що та чи інша релігія неправдива. Хай люди самі вирішать це для себе, а вирішити вони зможуть, якщо на них не напосідатимуть чи переконуватимуть, а розповідатимуть з любов’ю в голосі, очах і миром в серці. Вони повинні відчувати, що їх не переконують чи заперечують їхнє бачення, а доносять, саме доносять в їх душі божественне знання до них.


Будь ласка, давайте ставитемось толерантно до всіх інших віросповідань. Хай люди інших релігій чинять так само по відношенню до Християнства.
Давайте будемо розвивати Християнство, давайте будемо любити Ісуса Христа, давайте служити Йому, глибоко цінуючи Його жертву за нас, виконуючи його вчення, виховуючи молодь у любові і глибокій шані до безцінної жертви, принесеної Спасителем.
Хай не буде більше в світі війн і конфліктів на релігійному грунті, хай буде МИР, хай всі співіснують мирно, працюючи для загального блага, хай процвітає любов, доброта і милосердя.

Вибачте, якщо когось чимось образив в цій темі. Цього не бажав, просто хочу, щоб у всіх все будо добре.
Дякую Вам, що прямуєте до Господа. Це в житті найголовніше.
Щиро, з повагою до кожного, Володимир.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи всі релігії це шлях до правдивого Бога?

Повідомлення ShMariam » 15 липня 2011, 16:40

Володимир85 писав:я не писав, що жертва не така вже і безцінна. Такого і не думав навіть. Вона безцінна.
Проповідувати треба, найголовніше питання – ЯК це робити.
Я лише хочу сказати, що кажучи і проповідуючи, що християнство правдиве НЕ слід при цьому говорити, що та чи інша релігія неправдива. Хай люди самі вирішать це для себе, а вирішити вони зможуть, якщо на них не напосідатимуть чи переконуватимуть, а розповідатимуть з любов’ю в голосі, очах і миром в серці. Вони повинні відчувати, що їх не переконують чи заперечують їхнє бачення, а доносять, саме доносять в їх душі божественне знання до них.


Будь ласка, давайте ставитемось толерантно до всіх інших віросповідань...


Перепрошую, а що, не можливо з любов'ю, спокійно і виважено проповідувати, кажучи що інша релігія неправдива? Чому ми маємо лукавити? Ми ж то ЗНАЄМО, що це не так. Кого ми обманюємо? Звичайно, не можна починати навернення зі слів "Ви такі погані, ви підете до пекла і т. п.", але ж необхідно донести думку, що поза Ісусом Христом нема спасіння. (А не "В Ісуса Христа вірити добре, але це необов'язково для щастя").
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Чи всі релігії це шлях до правдивого Бога?

Повідомлення brat Martyn » 29 липня 2011, 20:23

Володимир85 писав:Хай не буде більше в світі війн і конфліктів на релігійному грунті, хай буде МИР, хай всі співіснують мирно, працюючи для загального блага, хай процвітає любов, доброта і милосердя.

Вибачте, якщо когось чимось образив в цій темі. Цього не бажав, просто хочу, щоб у всіх все будо добре.


Все і у всіх?? Ви думаєте це можливо? Рано чи пізно прийдеться вибирати, що Вам важливіше, і через вогонь пройти для проби...
Ви, напевно, забули, кому поклоняєтесь... Адже Вседержителю, Творцю, Премудрості, Неспізнаному, Немислимому, Неосяжному, що до Вас з Небес зійшов, шукаючи Вашого спасіння. А Ви замість того, щоб Йому Єдиному служити, хочете поставити Всемогутнього на службу якомусь там земному миру?!

Перечитайте собі Апокаліпсис Івана Богослова і побачите наскільки Бог буде толерантним останнього часу...
Не намагайтесь побудувати раю на Землі: Господь Вам того не дозволить, бо має щодо нас куди більші плани.

Наше завдання будувати вже тут на Землі у цьому віці Небесний Єрусалим, а не якусь там земну гармонію, що нехтує Об'явленням свого Творця.

Зрозумійте, не існує якогось абстрактного добра, яке само по собі добро. Добре те, що Господь Бог називає добром, Він - Творець і Вседержитель, і Він вирішує, що добре, а що зле! Він творить так, як хоче, і жодне сотворіння проти нього не попре, хоч багато хто намагається.

Я не служу, наприклад, ідеї якогось абстрактного добра чи ідеології любові, я служу Живому Богу, який не тільки всемилостивий, але який і вогонь пожираючий для невірних і грішників навіки, якщо не розкаються.
Тому і спасіння для нас: віра в Сина, а не діла, бо діла є плоди віри, а без віри звук пустий, бо "що не з віри, то гріх". Так захотів Сущий, щоб оправдати тих, що на Нього надіються. Бо Він визначає своєю владою що справедливо, а що ні і суд і помсту над ворогами своїми довершить останнього дня.
Йому Єдиному слава Отцю і Сину і Святому Духу! Амінь!
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com


Повернутись до “Інші релігії”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей