"Майстер і Маргарита"

історія, філософія, мови, економіка...

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

"Майстер і Маргарита"

Повідомлення прочанка » 04 лютого 2010, 12:37

Мій син вчить по програмі Булгакова. В 90-ті для нас ця книжка була - одкровенням, чимось дуже прогресивним і викличним в часи застою, а тепер... Молодь, яка не знала совєтської влади і вихована в зовсім іншому духовному руслі, її просто не сприймає. Ми разом переглядаємо фільм( досить вдала екранізація і актори підібрані відповідно) і багато дискутуємо. син каже:
- Мама, це відверте богохульство...
Мої пояснення про алегорію і сміливість автора в сталінські часи сприймає скептично. Я його розумію з одного боку...
Прошу ваших порад, коментарів, якогось аналізу...
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Майстер і Маргарита"

Повідомлення о.Олег » 04 лютого 2010, 12:49

прочанка писав:Мій син вчить по програмі Булгакова. В 90-ті для нас ця книжка була - одкровенням, чимось дуже прогресивним і викличним в часи застою, а тепер... Молодь, яка не знала совєтської влади і вихована в зовсім іншому духовному руслі, її просто не сприймає. Ми разом переглядаємо фільм( досить вдала екранізація і актори підібрані відповідно) і багато дискутуємо. син каже:
- Мама, це відверте богохульство...
Мої пояснення про алегорію і сміливість автора в сталінські часи сприймає скептично. Я його розумію з одного боку...
Прошу ваших порад, коментарів, якогось аналізу...

думаю, корисна річ у таких розмовах дати дитині зрозуміти, що це - фантазія автора (вигадка, а не Ісус Христос), а вже тоді робити екскурс в історію і таку ось сміливу для того часу критику атеїзму автором. Це в результаті допомагає і у доросому житті розуміти появу різних "тезок" Ісуса чи то у новоявних "євангеліях/одкровеннях", чи то в різних інтерпритаторів/"пророків"...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: "Майстер і Маргарита"

Повідомлення прочанка » 04 лютого 2010, 13:06

Того пророка( особливо чомусь Безруков - Саша Бєлий, з Єшуа не зовсім асоціюється) з Ісусом важко порівняти як і вірного апостола Матвія Левія... Я якось інкстинтивно це розуміла, син - ні.
Вчителька пояснювала, що події охоплюють 3 дні. В час, коли Ісус приймає хресну смерть, сатана - править бал...
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Майстер і Маргарита"

Повідомлення о.Олег » 04 лютого 2010, 13:26

прочанка писав:Того пророка( особливо чомусь Безруков - Саша Бєлий, з Єшуа не зовсім асоціюється) з Ісусом важко порівняти як і вірного апостола Матвія Левія... Я якось інкстинтивно це розуміла, син - ні.
Вчителька пояснювала, що події охоплюють 3 дні. В час, коли Ісус приймає хресну смерть, сатана - править бал...

думаю, тут треба розрізняти того, хто написав (письменник, його світ, його епоха) і про що мало б говоритися в шкільній програмі та - фільм і те, що доносять його творці чи актори. Взагалі людство перестає читати і всебільше "ковтає" з подачі фільмотворців. Так - екранізація вдала у нашому випадку, але заважає відчути письменника і ускладнює можливість діалогування - між нами тепер у роздумах над тим, Хто Євангелівський Ісус, а хто Єгошуа, стають всі оті Саші Бєлие...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: "Майстер і Маргарита"

Повідомлення прочанка » 04 лютого 2010, 13:57

:Rose: Цілком на всі 100 згідна. Книги - це одне, а фільми... Я просто деколи в шоці, як чудовий твір можуть спаплюжити кіношники, будь- яку благородну ідею перетворити в бойовик, вестер, бо публіка прагне "хліба і видовищ". Приклад, останній фільм про Шерлока Холмса. Подивилася уривки... і мовчки потішилася за Конан Дойла - не дожив до такої ганьби...
Тому й заставляю сина спочатку читати, а потім фільми дивитися...
Але він читає багато релігійної літератури і його несприйняття цілком зрозуміле, бо він цей твір сприймає, як книгу про Ісуса, а не пророка Єшуа... Він ніби й розуміє, але... як пояснити, я часом теж переживаю таке роздвоєння... в подібних ситуаціях
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Майстер і Маргарита"

Повідомлення о.Олег » 04 лютого 2010, 14:09

прочанка писав:... бо він цей твір сприймає, як книгу про Ісуса, а не пророка Єшуа... Він ніби й розуміє, але... як пояснити, я часом теж переживаю таке роздвоєння... в подібних ситуаціях

а спробуйте-но написати для нього розповідь (або видрукуйте розповідь, підставляючи його ім`я і прізвище) про те, чого він не робив, ким він не є, про те, чим він не може просто керуватися у своїх вчинках - гарний, близький до звичайних умов життя людського (не фантастичний) твір про його тезку...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: "Майстер і Маргарита"

Повідомлення прочанка » 04 лютого 2010, 14:24

:) :Rose: дякі, оце надрукують мою книжку і буде дитина читати.
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Майстер і Маргарита"

Повідомлення о.Олег » 04 лютого 2010, 14:51

прочанка писав::) :Rose: дякі, оце надрукують мою книжку і буде дитина читати.

та тепер і самому можна написати і через прінтер видрукувати. Простіше - взяти якусь главу вже готової книги і замінити ім`я - гарний спосіб дати дитині відчути різницю між дійсністю, яку він переживає, та вигадкою. Перевірено. Ділюся досвідом :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: "Майстер і Маргарита"

Повідомлення прочанка » 04 лютого 2010, 14:57

:) просто, я вже 4 роки чекаю свого друку...
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Майстер і Маргарита"

Повідомлення о.Олег » 04 лютого 2010, 15:03

прочанка писав::) просто, я вже 4 роки чекаю свого друку...

терпеливості Вам :)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: "Майстер і Маргарита"

Повідомлення прочанка » 04 лютого 2010, 15:16

дякую, ніби зрушило з місця, тепер бракує коштів, бо перший тираж необхідно профінансувати...
Не бійтеся!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Майстер і Маргарита"

Повідомлення ShMariam » 25 серпня 2016, 14:46

Дуже цікаво, аналіз твору: https://www.youtube.com/watch?v=oo83EOkmGms
Якщо коротко про те, що не кожен помітив: написано одне, між рядками автор "закодував" ще деяку інформацію (деколи протилежну тій, що зразу кидається в очі)
позитивних героїв нема (навіть якщо герой виглядає хорошим, насправді ставлення автора до нього інше) Майстер - просто засіб для сатани, для виконання його плану (написати роман, де би принижувався Ісус Христос), Маргарита - теж (віднесла в редакцію). Їх зустріч "організована" Воландом. Щодо їх кохання... Маргарита на балу сатани показує, хто вона така.

події в Москві відбуваються в страсний тиждень (зокрема, вечір у вар'єте - Страсний Четвер; в церквах відправляють Страсті, а люди пішли розважатися - відповідна публіка, нічого дивного, що диявол познущався)

бал сатани відбувається в ніч зі Страсної П'ятниці на Страсну Суботу - коли в часи переслідування християн оглашенних хрестили (тоді Маргарита теж приймає своєрідне "хрещення" (антихрещення) від лихого)

обіцянки "щасливої" гм... вічності для Майстра і Маргарити (дім з вітражами, вишневий сад, музика Шуберта...) - чистої води обман (так, зовні це все мало би бути), насправді їх чекає жах...

Ну і нарешті я зрозуміла логіку того факту, що Левій Матвій просить (!) Воланда помилувати Майстра.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Майстер і Маргарита"

Повідомлення о.Олег » 25 серпня 2016, 15:36

непростий твір :Rose:
З повагою, о.олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Гуманітарні дисципліни”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість