Ставлення уніатів до запорізьких козаків

історія, філософія, мови, економіка...

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 14 квітня 2009, 13:35

romanm писав:
КЦ є понадконфесіональною.


А так і має бути - це найперше біблійна позиція. А то так і до РУНвіри можемо скотитися...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

shovgenyuk
дописувач
дописувач
Повідомлень: 65
З нами з: 21 вересня 2005, 11:26
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення shovgenyuk » 14 квітня 2009, 15:00

Малий писав:
mmm82 писав:Я чув раз від одного, що козаки були... бидлом. %)

причому відбірним!!! таких нікчем і биків ще пошукати треба... але бачу, що навіть вони навчилися букви набирати. Навчився, shovgenyuk?


Малий - ти саме є бидло відбірне і бик нікчемний! га-га )))
Православний

shovgenyuk
дописувач
дописувач
Повідомлень: 65
З нами з: 21 вересня 2005, 11:26
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення shovgenyuk » 14 квітня 2009, 15:05

mmm82 писав:
shovgenyuk писав:

Правильно шо іменували бо козацька церква - православна.


Хортицького Патріархату! :Rose:


Ну це ж незрівнянно краще від вашого папського підпорядкування.
Православний

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 14 квітня 2009, 15:05

[
[color=red][size=18]Малий - ти саме є бидло відбірне



Анархічний форум УГКЦ, тфу ти. Аж стидно, та відділіть від сайту, а то люди дивляться, позор.

Mandrivnyk
дописувач
дописувач
Повідомлень: 69
З нами з: 18 серпня 2008, 19:16
Звідки: Львів

Повідомлення Mandrivnyk » 14 квітня 2009, 16:02

Shovgenyuk так і залишився байдужим до заклику не роздмухувати ворожнечу на форумі. Стосовно терміну "уніати", яким оперує цей конфліктний форумчанин, то сьогодні він несе негативне смислове навантаження у зв'язку із регулярними переслідуваннями нашої Церкви на різних територіях в минулому і позаминулому століттях. Якщо Shovgenyuk є послідовником сємашків і попелів, то хай це відкрито задекларує і не псує настрій усім нам напередодні такого світлого і величного свята, яке будемо спільно переживати за кілька днів. До речі також із православними цілої України :D

Аватар користувача
ola
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 211
З нами з: 21 серпня 2007, 01:27
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення ola » 14 квітня 2009, 16:08

Адміне, Ви ДЕЕЕЕ???? :shock:
Вернися до дому свого, і розкажи, які речі великі вчинив тобі Бог! (Луки 8, 39)

shovgenyuk
дописувач
дописувач
Повідомлень: 65
З нами з: 21 вересня 2005, 11:26
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення shovgenyuk » 14 квітня 2009, 17:22

Mandrivnyk писав:Shovgenyuk так і залишився байдужим до заклику не роздмухувати ворожнечу на форумі. Стосовно терміну "уніати", яким оперує цей конфліктний форумчанин, то сьогодні він несе негативне смислове навантаження у зв'язку із регулярними переслідуваннями нашої Церкви на різних територіях в минулому і позаминулому століттях. Якщо Shovgenyuk є послідовником сємашків і попелів, то хай це відкрито задекларує і не псує настрій усім нам напередодні такого світлого і величного свята, яке будемо спільно переживати за кілька днів. До речі також із православними цілої України :D


Я вважаю що ворожнечу не роздмухую, це уніатська церква роздмухує ворожнечу своїми рейдерськими діями, я тільки критикую ці дії.
Оскільки, все почалося з рейдерства уніатів, а мої висловлювання - це вже реакція на дії уніатської церкви, висловлювання на цьому форумі виникли після рейдерських подій, то роздмухує ворожнечу саме уніатська церква.

Хто такі послідовники сємашків і попелів, я не знаю.
Щодо себе, то я відкрито можу заявити, що я виступаю проти уніатської церкви, особливо проти її лідерів і попів. До простих людей-уніатів відношуся нормально.
Через рейдерство УГКЦ свідком і очевидцем якого я був, відкрито заявляю, що буду завжди виступати проти цієї церкви і всяким способом доносити до всіх людей свою критику в адресу уніатів.
При будь якій можливості буду діяти проти уніатської церкви і закликати до цього всіх кого зможу! тривати це буде доти поки уніати не покаються і не визнають свою вину у рейдерстві, хоча би у випадку про який я писав. Оскільки, з усього видно, що цього не станеться ніколи, то відповідно я буду діяти проти уніатської церкви завжди!
Православний

Малий
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 218
З нами з: 03 травня 2008, 08:41

Повідомлення Малий » 14 квітня 2009, 17:29

shovgenyuk писав: то відповідно я буду діяти проти уніатської церкви завжди!

:o сам себе приговорив! вітаю! -- туди тобі й дорога!

oremus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 97
З нами з: 11 вересня 2008, 20:02

Re: Ставлення уніатів до запорізьких козаків

Повідомлення oremus » 14 квітня 2009, 19:51

shovgenyuk писав:Шановні уніати, а як ви ставитися до того шо колись запорізькі козаки вас в шию гнали з України, боролися з вашою навалою як могли, гинули від вас, і це була боротьба за Україну і водночас проти вас, а тепер ви такі "великі українці"?


Шановний shovgenyuk !
Про роль УГКЦ у визволтній борні нехай вам краще розкажуть архівні матеріали КДБ. Думаю свідчень більше ніж достатньо - це радянська сторінка Української Церкви з пропискою в Сибірі, Мордовії, Соловках і т.д. Головним закидом УГКЦ від совітів було не катехитична робота, а "буржуазний націоналізм". Раджу вам також переглянути роль УГКЦ в істрії до совітського періоду. Думаю вам відомі такі уніати, як С.Бандера, Стецько, Р.Шухевич...Може вам не відома роль УГКЦ в просвіті української нації? Хто автор першого народного часопису "Русалка Дністрова" ? Хто належав до "Руської тріці" ? Хто такий Августин Волошин ? Про музичну спадщину я вже й не згадую, достатньо одного уніата автора Гімну України- отця Вербицького.
Історія великої нації багатогранна, це багатомільонний нарід, котрий проживає на теренах України та по цілому світі. Всі окремі культурно-релігійні, чи військово-політичні групи, в тому числі козаки зробили свій великий внесок у тому щоб Украна відбулася. АЛЕ РОБИТИ АНТИУКРАЇНСЬКІ ЗАКИДИ УГКЦ, це всерівно, що заперечувати народження Христа серед єврейського народу.

І ще одне. Якщо сьогодні зникне українська символіка з уніатських храмів, то вона зявиться завтра у церквах московських ???

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Ставлення уніатів до запорізьких козаків

Повідомлення Igor » 15 квітня 2009, 10:28

shovgenyuk писав:Шановні уніати, а як ви ставитися до того шо колись запорізькі козаки вас в шию гнали з України, боролися з вашою навалою як могли, гинули від вас, і це була боротьба за Україну і водночас проти вас, а тепер ви такі "великі українці"?


Шановний добродію!

Я думаю що якщо би зараз зявилася Січ з тими козаками що там були, то вони би і православних гнали в три шия. Тому що козаки були охоронцями віри, а не православних попів, чи уніатських. Ще дозволю собі нагадати, що ставлення до католиків було в більшій мірі сформоване не їх віросповіданням, а відношення до козацтва і до України в цілому. Козаки не боролись проти католицизму, вони боролися проти закабалення народу, за допомогою католицизму.

Ще дозволю собі нагадати, що козаки все-таки були доволі демократичним утворенням з жорсткими правилами, і до священників у них було особливе відношення, в тому числі і з боку вимог. Не думаю, що багато сучасних священників(незалежно чи католиків, чи православних) змогли би завоювати довіру того козацтва.

Виходячи з вищенаведеного, не може охарактеризувати Ваш допис інакше, ніж розпалювання ворожнечі, на грунті незнання історії власного народу.

тимотей
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 16 квітня 2009, 10:20
Звідки: Київ

про козаків

Повідомлення тимотей » 16 квітня 2009, 11:39

не ідеалізуйте козаків. на різних етапах формування української нації кожна політична сила відігравала свою роль. в історії немає чорного і білого кольорів. вона багатогамна. з позицій сьогоднішнього дня ми можемо лише приблизно уявити, що відбувалося в далеких 16-17 століттях. в збереженні української ідентичності відіграли свою роль і козацтво і греко-католицька церква. перше нас виокремило від поляків. друге - від росії. :)
споконвіку було слово

тимотей
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 16 квітня 2009, 10:20
Звідки: Київ

ще

Повідомлення тимотей » 16 квітня 2009, 11:42

УГКЦ зберегла багато традицій віри українців, які було втрачені під російським ярмом.
споконвіку було слово

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 16 квітня 2009, 11:43

Мабуть, ще хтось почне будувати "церкву" теж іна опришках або січових стрільцях... :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: ще

Повідомлення o.Mykil » 16 квітня 2009, 11:45

тимотей писав:УГКЦ зберегла багато традицій віри українців, які було втрачені під російським ярмом.


Це дійсно національно свідома Церква. Немало її священиків висилали на жахні каторги не тільки за релігійні переконання, а й за національні... Така вже правда.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

enginer
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 04 листопада 2008, 17:29

Повідомлення enginer » 16 квітня 2009, 14:54

shovgenyuk писав:[
Я вважаю що ворожнечу не роздмухую, це уніатська церква роздмухує ворожнечу своїми рейдерськими діями, я тільки критикую ці дії.
Оскільки, все почалося з рейдерства уніатів, а мої висловлювання - це вже реакція на дії уніатської церкви, висловлювання на цьому форумі виникли після рейдерських подій, то роздмухує ворожнечу саме уніатська церква.

Перед початком 2 Світової Війни на нашій території Православних церкв не було взагалі (1 чи 2 тільки рахувалось). Після приходу совєтів всі церкви УГКЦ були закриті або передані ПЦ (священники вбиті, або вивезені в Сибір). Відповідно після виходу нашої Церкви з підпілля цілком логічним і справедливим є вимога повернути всі наші Церкви та пам"ятки назад. І цей процес відбувся на жаль не в повній мірі, і в першу чергу тут спрацював принцип "розділяй, та владарюй", який застосувала влада до вірних УГКЦ та ПЦ. Не повернувши повністю всі споруди і натравлюючи вірних між собою, провокуючи міжконфесійні конфлікти влада влаштовувала тихенько свої "дєлішки"... І до цього часу владоможці готові в будь-який час роздмухати цей конфлікт, тому що є незадоволені з обох сторін: з сторони УГКЦ - бо до сих пір є неповернено все те що було відібрано та викрадено за москалів, і ПЦ - тому що ніби то відбирають вже їхнє і т.п.
Якби тоді відразу ж було повернути все УГКЦ (Любачівському не вистарчило сили волі тоді настоювати на цьому, а Гузару взагалі не до того), то зараз все було б спокійно - УГКЦ мала б назад свої храми, а ПЦ вже давно побудувала б свої (і там де це дійсно потрібно, а не там де вдалось правдами, чи неправдами втримати церкву...) і всі вірні були б задоволені, правда влада б лишилась ні з чим - а де ж таке видано...

Bohdan_Astro
початківець
початківець
Повідомлень: 40
З нами з: 12 квітня 2009, 23:05
Звідки: м. Львів

Повідомлення Bohdan_Astro » 16 квітня 2009, 23:44

Козаки в свій час Відень від турків захищали! З якої б це рації ім кров свою за католиків проливати?!. Я думаю, що відповідь кожного самому собі на це питання відкриє світлу(світлим)/темну (темним) сторону козацтва.

Adrian
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 08 листопада 2008, 12:45

Повідомлення Adrian » 06 травня 2009, 18:05

А як "православні" ставляться до князя Святослава? - І один з засновників Русі, і герой... Але й войовничий поганин, не слухався мами - св. Ольги, воював з християнами-болгарами і т.д...
Ви відділяєте мухи від котлет - чи його також треба або повністю (100%) прославляти, або повністю ганьбити?
Питання риторичні...
Ми, греко-католики - розрізняємо де добре де погане і за одне поважаємо, а з другим не погоджуємося.
За визволення бранців всіх конфесій і оборону покривджених - честь козакам і хвала. А за пиятики, гультяйство, і етнічно-релігійні чистки - ганьба. Ви, пане православний, і самі так вважаєте напевно. Хоча хто його знає - може для вас і курення, і пиття, і різання неповнолітніх учнів василіянської школи в Умані - це щось, що треба брати за приклад...
Тобто, ми, греко-католики, залічуємо масові вбивства невинних людей козаками до решти їхніх помилок - пияцтва, розбоїв, гультяйства і т.д.
Ви ж, "православні", може й залічуєте масові вбивства греко-католиків до "добрих діл".
Тепер порівняйте яка позиція ближча до Христової науки.
Domine... Iube me venire ad te super aquas!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 06 травня 2009, 18:19

Та чоловік прийшов помісіонерствувати, йому звсім було не цікаво що йому скажуть. Забанили.

Аватар користувача
NetomaN
новик
новик
Повідомлень: 22
З нами з: 29 грудня 2008, 20:45
Контактна інформація:

Повідомлення NetomaN » 06 травня 2009, 18:51

Cardinal писав:Ну так козацька церква - православна, якою є Греко Католицька Церква, тобто Київська Церква. Тобто ми правильно славимо Бога. А не є православними, які до церкви раз нарік ходять!


Ви впевнені що православні ходять раз на рік до церкви?! Я як і більшість тут відвідувачів я з Західної України і бачу в православних храмах зовсім зворотнє, і не треба язиком ляп-ляп щоб щось просто сказати 8)

Аватар користувача
Cardinal
дописувач
дописувач
Повідомлень: 144
З нами з: 15 серпня 2008, 19:34

Повідомлення Cardinal » 06 травня 2009, 19:02

NetomaN писав:
Cardinal писав:Ну так козацька церква - православна, якою є Греко Католицька Церква, тобто Київська Церква. Тобто ми правильно славимо Бога. А не є православними, які до церкви раз нарік ходять!


Ви впевнені що православні ходять раз на рік до церкви?! Я як і більшість тут відвідувачів я з Західної України і бачу в православних храмах зовсім зворотнє, і не треба язиком ляп-ляп щоб щось просто сказати 8)
Любий друже! Я є свідомий того, що говорю! Запрошую тебе відвідати Православні церковні громади на сході України та в Росії і ти особисто зможеш переконатися в правдивості моїх слів!

Там в церквах переважно старі бабушкі і несколько дєдушок! Молоді не має! А на заході України вони ходять до храму теж рідко, але їхнє число більше ніж по інших територіях.

Тарас_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 217
З нами з: 17 квітня 2009, 14:33
Звідки: м Калуш, Івано-Франківська обл., Західна Україна
Контактна інформація:

Повідомлення Тарас_ » 06 травня 2009, 19:48

romanm писав:Та чоловік прийшов помісіонерствувати, йому звсім було не цікаво що йому скажуть. Забанили.


Дарма, все таки межі не переходив, здається. Політику підганяв-це правда. Брехав і перекручував-заперечити і довести. Поганий метод не чути те чого не хочеться, але обовязково десь та почується.

Тарас_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 217
З нами з: 17 квітня 2009, 14:33
Звідки: м Калуш, Івано-Франківська обл., Західна Україна
Контактна інформація:

Повідомлення Тарас_ » 06 травня 2009, 19:55

Cardinal писав:
NetomaN писав:
Cardinal писав:Ну так козацька церква - православна, якою є Греко Католицька Церква, тобто Київська Церква. Тобто ми правильно славимо Бога. А не є православними, які до церкви раз нарік ходять!


Ви впевнені що православні ходять раз на рік до церкви?! Я як і більшість тут відвідувачів я з Західної України і бачу в православних храмах зовсім зворотнє, і не треба язиком ляп-ляп щоб щось просто сказати 8)
Любий друже! Я є свідомий того, що говорю! Запрошую тебе відвідати Православні церковні громади на сході України та в Росії і ти особисто зможеш переконатися в правдивості моїх слів!

Там в церквах переважно старі бабушкі і несколько дєдушок! Молоді не має! А на заході України вони ходять до храму теж рідко, але їхнє число більше ніж по інших територіях.


Схід мільйони, а нас тутоньки зосталось зовсім мало. Порахувати і їх старші люди переважуть усю нашу молодь по чисельності. Може не по кількості тут варто дивитись тільки. По свободі віри і наслідках морального стану в громадах.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 06 травня 2009, 21:12

Дарма, все таки межі не переходив, здається. Політику підганяв-це правда. Брехав і перекручував-заперечити і довести. Поганий метод не чути те чого не хочеться, але обовязково десь та почується.


Ну, незнаю, якщо рахувати що обзивати оппонента биком, не межа, то нема питань! А коли просили привести факти, то відповідь була: ну ні фіга собі, буду ше я уніятам цитати шукати! Може і нормально. Коззак, однако. :)

Тарас_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 217
З нами з: 17 квітня 2009, 14:33
Звідки: м Калуш, Івано-Франківська обл., Західна Україна
Контактна інформація:

Повідомлення Тарас_ » 07 травня 2009, 10:15

romanm писав:
Дарма, все таки межі не переходив, здається. Політику підганяв-це правда. Брехав і перекручував-заперечити і довести. Поганий метод не чути те чого не хочеться, але обовязково десь та почується.


Ну, незнаю, якщо рахувати що обзивати оппонента биком, не межа, то нема питань! А коли просили привести факти, то відповідь була: ну ні фіга собі, буду ше я уніятам цитати шукати! Може і нормально. Коззак, однако. :)


Ганьба під маркою козака, і то не факт що він признаний кимось козак, швидше назначений.

Щодо биків то його хтось першим назвав таким, натякнув- в цій або іншій вітці. Вчора здибав, переглядаючи дискусії, перед тим як написати свій коментар.

Банити чи вчиняти інші дії щодо користувачів потрібно чітко за правилами. Розвиток форуму залежить від слави можливостей спілкування.

Тут більше людей, які можуть заперечити одному провокатору. Зловити і нейтралізувати, а не прогнати і відпускати шкодити його далі. Було б їх багато і заперечення розумні не були б чутними-я перший б кричав про бити морду московським служкам, а не тільки банити.

Тоді хай би плакали що їх витурили і виправдовувались що от нічого сказати на їх "аргументи".

Чим шкодив шовгенюк? Дратував наглістю і бездоказовими звинуваченням зовсім не слухаючи що йому у відповідь кажуть ще й намагався пиху пропхати посилаючись на видуманих собі предків. Якщо філософія існування форуму передбачає затишне спілкування-то з ним вчинили абсолютно правильно-прогнали як чужака і навздогін ще б камінь кинути, щоб не вертався. Та хіба таким цікавим був би форум без сторони опонентів?

На думку спадає, що можна було обмежити провокаторську діяльність шовгенюка, заборонивши йому відкривати нові теми. Потім обмежити кількість повідомлень на день. Супроводжувати усе попередженнями або не супроводжувати. Загалом відпрацювати систему прийняття заходів щодо подібних випадків і захистити здоровий клімат спілкування на форумі. Переєстровуватись провокатори не будуть і це дасть більше часу на випрацювання імунітету до них у відвідувачів. Забанити-одразу може виплигнути новий що з благого перейде у копію шовгенюка. Обмеженне право на відкриття тем тримати під деяким контролем таких.

В підсумку варто сказати, що забанив його адмін. Користувачі кожен практично заперечив йому, трохи понервувашись що шовгенюк не признавав очевидної своєї нездатності довести і заперечити висунені йому контраргументи. Просто не потрібно сприймати нік shovgenyuk і те що він пише за людське і спосіб виказати свою думку і очуту думку інших людей. Стиль викладення і спосіб уходу від відповіді сиплячи новими звинуваченням та намаганням роздратувати, викликає підозру, що у нього на умі інші завдання.

Добре мати відповідь на все. Бан діє у форумі, а в житті?

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 07 травня 2009, 11:37

Ганьба під маркою козака, і то не факт що він признаний кимось козак, швидше назначений.

Щодо биків то його хтось першим назвав таким, натякнув- в цій або іншій вітці. Вчора здибав, переглядаючи дискусії, перед тим як написати свій коментар.


Не знаю:)

Банити чи вчиняти інші дії щодо користувачів потрібно чітко за правилами. Розвиток форуму залежить від слави можливостей спілкування.

Згоден, чітко за правилами, але тут напряг з модеруванням, ті люди, хто модерує, я так зрозумів, роблять це з своєї доброти, так що честь їм і хвала.

Тут більше людей, які можуть заперечити одному провокатору. Зловити і нейтралізувати, а не прогнати і відпускати шкодити його далі. Було б їх багато і заперечення розумні не були б чутними-я перший б кричав про бити морду московським служкам, а не тільки банити.

В віртуальному світі тяжко нейтралізувати. Тому, що мова йде на 2 різних рівнях. Згопотою або говориш на їх мові, або вони тебе не розуміють.

Тоді хай би плакали що їх витурили і виправдовувались що от нічого сказати на їх "аргументи".

Чим шкодив шовгенюк? Дратував наглістю і бездоказовими звинуваченням зовсім не слухаючи що йому у відповідь кажуть ще й намагався пиху пропхати посилаючись на видуманих собі предків.

Не тільки. Образа УгкЦ, ієрархів, ну і всіх нас: "уніяти прогнулися, добре шо вас громили".


Якщо філософія існування форуму передбачає затишне спілкування-то з ним вчинили абсолютно правильно-прогнали як чужака і навздогін ще б камінь кинути, щоб не вертався. Та хіба таким цікавим був би форум без сторони опонентів?


А оппонентам, якщо є нормальне спілкування, ніхто не забороняє говорити. Думаю що Ви самі це побачили прочитавши деякі дискуссії. Бувають перегини. Але це не хватка модератора. Щоби лупив палкою.

На думку спадає, що можна було обмежити провокаторську діяльність.........

Ваші слова Богу в вуха, давайте людей, які готові тут модерувати, розбираються в науці КЦ, і вперед. Я тільки за!


В підсумку варто сказати, що забанив його адмін.


я, не знаю як інші, особисто просив адміна щоби його забанили. треба мати на увазі, що ми дискутуємо на форумі УгкЦ а не на нейтральній полосі. І тут є ризик, якщо дозволити вести себе таким макаром, що форум перетвориться на вуличний.

Користувачі кожен практично заперечив йому, трохи понервувашись що шовгенюк не признавав очевидної своєї нездатності довести і заперечити висунені йому контраргументи. . Стиль викладення і спосіб уходу від відповіді сиплячи новими звинуваченням та намаганням роздратувати, викликає підозру, що у нього на умі інші завдання.


Ну тут не є форум майбутніх психіатрів. Не буду повторятися. Але дискутувати можна, не питання. Проблема як????? Тут є люди, на форумі, які дають жару дискутуючи, але вміють стриматися, на краю прірви, видно що інстинкт самозбереження спрацьовує у всіх. А тут він зовсім був відсутній.
Добре мати відповідь на все. Бан діє у форумі, а в житті?


В житті 2 дороги, або ти розвертаєшся і йдеш геть, або те, що можуть зробити в гусарській компанії - кулак.

Kaktus
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 183
З нами з: 05 березня 2010, 10:05

Re: Ставлення уніатів до запорізьких козаків

Повідомлення Kaktus » 16 березня 2010, 19:34

Як стверджують компетентні історики, що найбільшою помилкою козацтва було те, що воно сильно запхалось у релігійні справи, хоч спочатку мало на меті тільки справи політично-державні. Тому й занепало. До речі, стрічав язичників, які кажуть, що козаки сповідували язичництво... Тож може краже поговорити саме з ними про православ*я козаків, серед яких теж було немало неотесаних сільських хлопів.

Козаки мали рацію, обороняючи православну віру, бо ж ця була духовною основою українства. Звинувачувати козацтво у неуцтві необ’єктивно, бо як свідчать закордонні подорожуючі, козаки (особливо старшина) були найосвіченішими людьми свого часу.

Kaktus
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 183
З нами з: 05 березня 2010, 10:05

Re: Ставлення уніатів до запорізьких козаків

Повідомлення Kaktus » 16 березня 2010, 19:35

Уніати тепер захопили всю західну Україні і поширюються на всю її територію і представляють себе дуже великими українцями і борцями за Україну. Як це співставляється із діяльністю козаків?
Або уніати мають засуджувати козаків і їх всю діяльність і все що з ними повязано, або визнати свою не правоту по відношенні до України, своє насилля над народом українським - це було б логічно.


Не треба прирівнювати тодішніх уніатів до теперішніх, бо тоді уніатство було використане як знаряддя духовного підкорення українців поляками, а під Австрією воно стало заборолом українства проти тих же поляків там, де не стало Православ’я. Уніати не захоплювали Західної України, бо й самі є західними українцями, предки яких були православними. А от провину в укладенні унії та пізніше насильство над Православ’ям, тобто в розколі української Церкви, УГКЦ визнати не завадить. Тільки не власну, а тих, хто її укладав – тобто православних єпископів. До речі, насильство було з обох сторін – наприклад, смерть Йосафата.
A ставлення нормальних уніатів як прямих нащадків запорозьких козаків (наприклад, Наливайко походив з Тернопільщини, Сагайдачний із Львівщини) до своїх славних предків є однозначним – слава нашим козакам !

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Ставлення уніатів до запорізьких козаків

Повідомлення romanm » 16 березня 2010, 19:42

Не треба прирівнювати тодішніх уніатів до теперішніх, бо тоді уніатство було використане як знаряддя духовного підкорення українців поляками, а під Австрією воно стало заборолом українства проти тих же поляків там, де не стало Православ’я. Уніати не захоплювали Західної України, бо й самі є західними українцями, предки яких були православними. А от провину в укладенні унії та пізніше насильство над Православ’ям, тобто в розколі української Церкви, УГКЦ визнати не завадить. Тільки не власну, а тих, хто її укладав – тобто православних єпископів. До речі, насильство було з обох сторін – наприклад, смерть Йосафата.
A ставлення нормальних уніатів як прямих нащадків запорозьких козаків (наприклад, Наливайко походив з Тернопільщини, Сагайдачний із Львівщини) до своїх славних предків є однозначним – слава нашим козакам !


П. Кактус, де ви вишукуєте такі "перли"? Ви ведете себе як бувший семінарист, якого вигнали з семінарії і він тепер щосили гадить. Я НЕ КАЖУ що це ВИ! Просто поведінка у Вас якась дивна. Ви повторяєте штампи і міфи РПЦза часів Сталіна і дальше. Не рахуйте всіх дурнями.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Ставлення уніатів до запорізьких козаків

Повідомлення Олюнька » 17 березня 2010, 16:48

Kaktus писав:Не треба прирівнювати тодішніх уніатів до теперішніх, бо тоді уніатство було використане як знаряддя духовного підкорення українців поляками

Про цей стереотип ми вже говорили в темі про Унію - поляки були проти Унії.
Kaktus писав:А от провину в укладенні унії та пізніше насильство над Православ’ям, тобто в розколі української Церкви, УГКЦ визнати не завадить. Тільки не власну, а тих, хто її укладав – тобто православних єпископів.

А це взагалі фантастика. Яка провина? От грубий приклад: ми всі сидимо в болоті і мені дуже це не подобається, але я маю сидіти, бо всі сидять - щоб не було розколу, якщо я вилізу з того болота, то буду винна в розколі. :o
Kaktus писав:A ставлення нормальних уніатів як прямих нащадків запорозьких козаків (наприклад, Наливайко походив з Тернопільщини, Сагайдачний із Львівщини) до своїх славних предків є однозначним – слава нашим козакам !

Певно що нормальне, так як і до теперішніх православних. Козаки боролись за національні інтереси, тут вони герої, але не можуть вони бути зразком для наслідування в справах релігійних чи якихось інших. І серед них також були різні погляди на Унію, я вже згадувала про Івана Сулиму, який був прихильником Унії, отримав від Папи золоту медаль і, до речі, був вбитий поляками.

ПС. Прохання не писати в темі приватних повідомлень
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re:

Повідомлення о.Олег » 18 березня 2010, 11:34

shovgenyuk писав:...хто справжній патріот: козаки чи уніати?

З точки зору сучасності і не вдаючись у політику/віру: уніати звичайно. Доказом цього є патріотичні терени України, де діє Свята Унія, і гм... слабо патріотичні терени України, на яких мали свої форпости козаки.
Стосовно ж питання теми: козацтво є складним явищем. Переважно героїзація козацтва є спекулятивною фантазією для підживлення ідеї народної окремішності українців, а насправді вони відрізняються від присутнього чи не у всіх народів піратства майже :( лише тим, що українці (правда - з застереженням того факту, що у світі і сьогодні існує народ козаки, який дистанціює себе від українського): різні сили купували і перекуповували козаків і ті билися, захищаючи інтереси і татарина, і поляка, і ...
дуже складна тема, щоб її на таких тонах вияснювати, тому дуже прошу бути взаємовічливими (хоча б звертатися один до одного лише на "Ви"), використовувати мову фактів, а не лозунгів.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Гуманітарні дисципліни”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей