Патріотизм та націоналізм

історія, філософія, мови, економіка...

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
katolik
дописувач
дописувач
Повідомлень: 61
З нами з: 18 травня 2007, 03:19
Звідки: Січеславщина

Лист до українського військовослужбовця.

Повідомлення katolik » 20 травня 2007, 01:36

Напевне ні для кого не є таємницею той, доконаний факт, що Бог є – Любов, але, на жаль, не всі розуміють ту істину, що Люблячий наш Отець дає нам Свої Заповіді – не як тягар, чи обузу, а як милосердя. Щоб виконуючи їх, людина мала успіх у цьому, земному житті, і вічну щасливість у Небесній Батьківщині. Саме тому не зайвим буде нагадати багатьом людям, ці такі знані, і в той же час, не досконало зрозумілі Божі Заповіді.
„Закон Божий – Десять Заповідей Божих, у яких міститься норматив відносин – щодо перших трьох: людина – Бог, у решті семи: людина – ближній. Вони написані не випадково саме в такому порядку:
1. Я Господь, Бог Твій: не матимеш інших богів крім Мене.
Ніщо і ніхто не повинен стояти на перешкоді у твоєму наближенні до Творця. Пам`ятай слова, славної пам`яті Степана Бандери: „Наша основна мета – наближення до Бога”. Твоє серце повинне на 100% належати Богові. Не дозволяй ворогові (сатані) заволодіти твоїм серцем, через світові спокуси, бо „що може людина дати за душу свою навзамін?” Ця – перша, найголовніша Заповідь у Законі Божому, бо з неї випливають три основні богословські чесноти – ВІРА, НАДІЯ, ЛЮБОВ. Грішать проти цієї Заповіді також ті, хто з пустої цікавості чи через брак віри Богові, звертається за допомогою до різних екстрасенсів, відьом, ворожок, чаклунів, гороскопів та поза Христовою Церквою, збудованою на Св. Апостолі Петрі, іде уприємнювати собі слух до різних сект, на зразок „свідєтєлєй ієгова”, „мормонів”, „адвентистів сьомого дня”, „баптистів-євангелистів”, „п`ятидесятників”, „благовєстєй” та інших єретичних угруповувань, створених людьми, а не Господом нашим, Ісусом Христом.
2. Не взивай намарне імені Бога Твого.
Ще раз нагадаю, що не можна без потреби і без належної Творцеві поваги і любові, вживати у розмові Його Святе Ім`я. „Бо не вважатиме Господь безвинним того, що призиває Його ім`я надаремно.” (Вих.20,7) Провиняються проти цієї Заповіді також ті, хто склавши гідно, на Біблії чи за допомогою імені Божого, військову Присягу, не виконує її або порушує.
3. Пам`ятай День святий святкувати.
Ця Заповідь зобов`язує нас взяти активну участь (в Неділі і свята) у Святій Божественній Літургії та не робити важкої праці без важливої потреби і поглибити свої знання правд православної віри. Адже записано: „шість днів працюй, а сьомий день віддай Богові твоєму”. Але оскільки деякі заблукані єретики спекулюють словами зі Святого Письма (Біблії), кажучи, що Бог призначив сьомим днем Суботу, а не Неділю, то мушу тобі пояснити, що так, як ці людці, говорять лише ті, хто лишився людиною „вчорашнього дня” і чекає на свого власного, нового месію та зрікається Господа Нашого Ісуса Христа і Дня Його Воскресіння.
4. Шануй батька й матір твоїх, щоб тобі добре було і щоб довго ти прожив на землі.
Розглянувши перші три найголовніші Заповіді Божі, переходимо до першої із семи, що стосуються нормативу відносин між людьми. Ці сім Заповідей плекають у кожному з нас любов до ближнього. І початком любові до ближніх є саме ця – 4 Заповідь. Адже почуття любові кожна людина плекає в собі ще з лона матері своєї. І хоча джерелом любові – є Господь, Бог наш, але дитина вчиться тієї любові через посередництво своїх батьків, які, на той час, заміняють для неї Бога, правдиве джерело любові. Ми ж, як діти, зобов`язані цією Заповіддю віддавати батькам належну їм шану і повагу, послух і любов, за їхню співдію з Творцем у творенні життя. Ця Заповідь також зобов`язує нас любити свою Батьківщину, свою українську націю, мову, культуру, звичаї, традиції і за потреби навіть віддати своє життя за них. „Бо немає, - каже Ісус Христос, - більшої любові понад ту, як хто життя своє віддасть за друзів своїх”. Вона також зобов`язує, задля Бога, коритися світській владі, але якщо влада не зловживає і Закони Держави не протирічать Законові Божому, бо у протилежному випадку такі закони не зобов`язують християн до їх виконання.
5. Не вбивай.
Оскільки саме життя в земному тілі є найбільшим Божим даром, мати буття в собі, на основі якого базуються всі інші Божі дари, то відповідно, ніхто не має права, окрім Творця, забрати життя, тобто його знищити. Отже порушниками цієї Заповіді є не лише ті хто відбирає життя в ближніх, але й ті, хто вкорочують у будь-який спосіб своє власне життя, - самогубці. Також грішать проти цієї Заповіді ті, хто чинить аборт, або призводить чи намовляє когось до нього, або вживає контрацепції з метою вбити зародок людського життя. Важчим гріхом за цей є лише духовне вбивство, тобто вбивство душі – згіршення ближнього. Ісус Христос застерігає нас, кажучи: „А хто спокусить одного, з тих малих, що вірують у Мене, такому було б ліпше, якби млинове жорно повішено йому на шию, і він був утоплений у глибині моря”. Саме тому не грішить цим гріхом дівчина, в якої відбирають честь, убиваючи нападника. І саме тому наші „прадіди великі” воліли вмерти на полі бою з шаблею в руці, ніж все життя плазувати рабом у загарбників. Вони свою честь і гідність та свого народу ставили вище ніж земне життя, біля повного корита.
Знову ж мушу застерегти від багатьох сектантів, які спокушають необізнаних зі Словом Божим та Його Заповідями „малих людей” і кажуть, що не можна брати зброю до рук і вбивати нападників, мотивуючи це тим, що це порушує цю 5 Заповідь. Ти таких цурайся, кара на них вже здавна не бариться... Кожна людина має право захищати своє життя, а навіть шляхом вбивства нападника. І якщо можна боронитися проти божевільного, який посягає на життя і здоров`я твоє чи твоїх ближніх, то тим більше проти ворога. Що ж до обов`язку захищати життя ближніх, батьки зобов`язані захищати своїх дітей, а воїни всіх людей, їх здоров`я духовне і фізичне та майно. Було б наївно думати про Івана Хрестителя, що він не знав Заповідей Божих, коли повчав воїна, що той має робити: „Сумлінно виконуй свій обов`язок, задовільняйся своєю платнею і не зобиджуй вдів і сиріт”.
6. Не чини перелюбу.
Запам`ятай, що хто приходить до Бога і єднається з Ним у Тайні Святої Євхаристії, той стає з Ним одним – цілим, оскільки ми всі частинкою своєї душі становимо єдине Тіло Христової Церкви, а хто приходить, (добровільно), і єднається з перелюбницею, той стає з нею одним тілом.(І Кор.6,16-18) Ні в якому іншому грісі людина не занечищує власного тіла, як у перелюбі, у своєму тілі вона мала б прославляти Творця. Нагадую тобі, що ми, тобто наші тіла – є посудиною, в якій Дух Святий перебуває, отже не можна бруднити у перелюбі те, що Бог створив від початку чистим на Свою прославу. У Псалмах читаємо: „Людина у Правді не встоїться, пристане до скотів нерозумних і стане подібною до них”. Ісус Христос викупив нас з під влади гріха і смерті, бо гріх тягне за собою смерть. Отже людина має силу, завдяки Христу і за Його допомоги, перебороти в собі тваринне бажання віддаватися пристрастям і зберігати себе чистою від гріха перелюбу.(І Кор.6,9) Отже, потрібно уподібнюватися Сину Божому, Ісусу Христу, щоб стати дітьми Божими, а не "худобі”, яка не здатна стримувати своїх похотей і через те належить дияволу, бо диявол грішить від початку. Вибір, через вільну волю, як дар Божий, належить нам. Що ми оберемо? До кого уподібнимося? Де перебуватимемо? З ким? Не помилися у своєму виборі, щоб потім не довелося гірко страждати.
Цим гріхом грішать люди, які служать не Богові, а є рабами своїх низьких пристрастей і похотей. Бо хто ким переможений, той тому й раб. Всі сексуальні стосунки поза церковним шлюбом є порушенням цієї Заповіді.
7. Не кради.
Це гріх проти власності, бо кожна людина має право користуватись дочасними добрами, придбаними і заробленими чесним шляхом, щоб утримувати себе, свою родину і чинити з того діла милосердя та милостині. Оскільки крадіжка противиться чесноті справедливості, а ми знаємо, що всяка несправедливість – є зло і беззаконня, тож не можна чинити зла, від якого ми всі страждаємо. До порушення цієї заповіді належить також:
1.Крадіжка (злодійство, тихо, на ничку, привласнена чужа річ).
2.Грабунок (розбій, напад, відкрито із застосуванням сили (зброї).
3.Лихва (відсотки в банку з чужого добра).
4.Вандалізм (нищення чужої власності).
5.Ошуканство (шляхом обману заволодіння чужим добром (на вазі, якості і т. д.).
6.Затримання заробітної плати (цей гріх кличе про помсту до Неба).
7.Захланність або скупість – це гріх супроти Бога (бо все, що ми посідаємо, тобто маємо у власності, матеріальне чи духовне, належить виключно Йому і від Нього ми все одержали в дар). Вона противна милостині. Святий Іван Золотоустий, повчаючи нас, дає таку пораду:” Велике діло – милостиня, полюбім її, вона не має нічого собі рівного. Вона може змити гріхи й охоронити від засуду. Ти мовчиш, - а вона стоїть і охороняє тебе. Що більше, тоді, як ти мовчиш, тисячі уст дякують за тебе”.
Порушення цієї Заповіді тягне за собою обов`язок реституції, тобто повернення чужої власності – власникові речі. Добрий приклад дає усім злодіям митар Закхей. Розкаявшись, він каже: „...а кому завинив, віддам учетверо...”.
8. Не свідчи неправдиво на ближнього твого.
Цей гріх язика, того м`язового органу в роті, яким людина може спілкуватися з ближнім, славити і прославляти Бога, або обмовляти, очорнювати, осуджувати, гостро критикувати, понижуючи на честі і гідності свого ближнього, проклинати, богохулити і т. д. Через те, що людина слабка і схильна більше до зла, як до добра, то для неї дуже повчальною є приказка: „Мовчання золото, а слово серебро”. А мудрий, іспанський богослов, Хосе Ескріва, каже: „Коли не маєш чого доброго сказати про людину, - промовч. Вже ж тебе те слово не розірве”.
Цей гріх, як і попередній, теж тягне за собою обов`язок реституції, тобто повернення відібраної честі і гідності ближнього. Як ми вже згадували у п`ятій Заповіді, ЧЕСТЬ і ГІДНІСТЬ – дані нам в дар від Творця на Його, Божу прославу, і саме тому людина має плекати і берегти свою честь та гідність від малку і до смерті, але й ніколи і в жодний спосіб не відбирати їх у ближнього. Коли йде війна, воїн має право вбивати під час бою ворогів, але ніколи не має права відбирати честі і понижувати на гідності ворога, оскільки він теж людина, і як кожна людина, створений на образ і подобу Божу.
9. Не пожадай жінки ближнього твого.
Ісус Христос каже: „Хто пожадливо подивиться на жінку, той вже вчинив із нею перелюб у своєму серці”. Ця Заповідь застерігає нас від нечистих думок, оскільки наші думки і помисли мали б належати Богові і про Боже думати. Бо де твої думки – там і ти сам. Саме тому, що людина слабка, а диявол підступний, Ісус Христос, перебуваючи на Оливній горі, застерігає учнів: „Моліться не переставаючи, бо ходить довкола вас, ніби лев ревучий, і дивиться кого пожерти...”. Саме молитва є тим добрим засобом проти нечистих думок нашіптуваних дияволом у нашому розумі. Господь виразно каже: „Спротивтеся йому, і він втече від вас”.
10. Не пожадай нічого того, що є власністю ближнього твого.
Ця Заповідь застерігає нас, забороняючи мати лихі думки проти чужої власності. Вона тягне за собою отруйне почуття – заздрість, яке роз`їдає і нищить душу людини і в підсумку людина має замість спокою і радощів – неспокій і журбу... (Мат.15,19). Істиною є те, що жодна людина ще не втекла і ніколи не втече від власної совісті. Де б ти не пішов, де б не сховався, всюди твоя брудна совість тебе знайде і про себе нагадає отруйною гадиною. Навіть безбожники й ті відчувають угризіння нечистої совісті і лишаючись з нею один на один, невимовно страждають. Про яке ж тоді щастя можна говорити, коли така біда обсяде людину і ніде не дасть їй спокою, якого прагне всією своєю душею і ніколи не зможе заспокоїтися, доки не знайде.
Людина, назагал, крізь все життя послуговується своїми бажаннями і прагненнями, намагається віднайти і зробити те, чого хоче, і якщо їй щось із того не дається, вона гірко сумує, і, все ж, далі намагається осягнути свої мрії. А тепер, уяви, що все, чого ти бажав, прагнув, хотів і про що мріяв – є марнота, абсолютно непотрібна для твоєї душі, яка спонукала, через твої бажання, віднайти Єдиного Бога – Творця, який тебе створив для Себе і тільки в Ньому душа віднаходить мету усіх своїх бажань-прагнень. Бо поза Ним, лише ненаситна безодня пристрасних бажань, які ніколи не можна вгамувати. Отже, людина мусить зробити вибір, тобто скористатися Божим даром – вільною волею вибору: все життя ганятися за вітром, годувати ненаситну утробу пристрастей і тваринних бажань і, врешті, пожати страждання, скрегіт зубів і сльози; Чи віднайти, прийти, і поєднатися з Творцем і мати повноту своїх прагнень та заспокоєння душі. Бо як влучно сказав Св. Августин: „Неспокійна душа моя, доки не поєднається з Богом”. Бо увесь сенс людського життя на землі полягає в тому, щоб послуговуючись Заповідями – уподібнитися Сину Божому, Ісусу Христу, і через уподібнення Йому та за Його допомогою – відновити втрачену гідність бути Божою дитиною. І тоді вже, як дитина, сподіватися на спадок від Отця – Царство Небесне.
Головне ж що потрібно тобі запам`ятати, що Люблячий нас Творець дає ці, Десять Заповідей, нам, зі Свого великого милосердя, через любов до нас немічних. Не як обуза і непотрібний тягар, а як інструмент до осягнення щастя і Царства Небесного. Не випадково Ісус Христос наголошує на цих словах: „Хто любить Мене, той заповіді Мої зберігає”. В іншому місці Євангелія читаємо: „А Заповіді Мої не важкі..., бо тягар Мій легкий і ярмо Моє любе...”, „Заповіді, які дають життя тому, хто їх виконує...”.
З повагою і благословенням р. Б. Андрій.
"Наша основна мета - наближення до Бога!"
С. Бандера

Катеринка
новик
новик
Повідомлень: 18
З нами з: 15 лютого 2009, 18:29
Звідки: Бровари (Київ)
Контактна інформація:

Патріотизм та націоналізм

Повідомлення Катеринка » 18 лютого 2009, 22:29

Я часто зустрічаюся з неповагою до України зі сторони одногрупників та й навіть вчителів... Важко увесь час проти чогось протестувати, тож хотіла запитати чи ви зустрічаєтесь з такими проблемами?

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Повідомлення Sotnik » 18 лютого 2009, 23:11

По-перше давайте з’ясуємо - що зараз відбувається з Україною? А потім, можливо і розберемось - як треба реагувати.

Аватар користувача
Anatolij
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 07 грудня 2008, 20:13
Звідки: Kalush
Контактна інформація:

Повідомлення Anatolij » 19 лютого 2009, 00:00

Проблема в чистокровності нації. Я, признатись чесно, колись був великим прихильником націонал-соціалізму, тож багато роздумував над багатьма причинами "непорядку" в державі, звинувачуючи спочатку євреїв (посилаючись на видання МАУП), згодом не знаходячи цьому достатніх підтверджень, почав звинувачувати Росію, москаликів, у всіх нещастях нашого народу. І хоч вони і були (і є) основним фактором пригноблення нашого народу, його нещасливої долі, однак довго роздумуючи (через призму віри) я зрозумів, що москалики не є єдиною причиною. Вони скоріше всього є знаряддям нищення нашої нації. Я шукав глибше і зрозумів, що вся біда через нас самих, українців. Такі ми вже є, такий менталітет, починаючи від "братерської любові" ярославичів, козаків, Винниченків, Грушевських, петлюр і т.д., закінчуючи президентами і премєрами. Це ніби замктуте коло. Доля нашого народу - це доля Каїна, це кара за пролиту кров наших братів, яких вбивали наші брати через різні погляди, політичні переконання, зради, підкупи, жадобу до збагачення...
Але це лише ліричний відступ.

Щодо Вашої проблеми, то тут слід обрати помірковану позицію. Це добре, що Ви справжня українка, але я б не радив дуже сперечатися з т.з. "національним сміттям", хоча б для запобігання різних стресових ситуацій, нервових зривів і т.п. Люди, які не люблять і не поважають своєї Батьківщини - це покидьки, про яких добре написано у книзі Макавеїв. Такі були завжди, але в нас це - загроза національній самобутності.

Все склалося історично: поч. 20 ст - знищення українського народу шляхом голодоморів, таборів, "гарматним мясом" під час війни... а на місце нашої української нації намусорили російським народом. І тепер цей народ є знаряддям ведення імперіалістичної політики Росії. Згадайте Крим - це ж бл. 100 тис. громадян Росії і попробуй їх зачепити - зразу ж Росія буде мати причину агресивних дій проти України (це ж та сама модель із Абхазією). Нещодавно почали протестувати русини, типу їх тут обіжають і т.п. Це ж знову політика Росії.

Один Захід більш-менш чистокровний щодо ідеологічних поглядів, все інше - банальна гниль. Заходив раз якось на Православний форум Севастополя, так виявляється, у них, "православних", вся догматика заключається у сповіданні двох заповідей: любити Росію всім серцем і душею, і ненавидіти Україну як ворога свого. Ось такі погляди поширені по всій Україні, тому Ви як індивід, нічого не зробите, тут потрібні радикальні заходи.

Мені подобається модель вирішення національного питання Єстонії - запровадження тестів на одержання права бути повноцінним громадянином Єстонії. Складаєш тести на знання державної мови, національної символіки, історії - і проблема вирішена. Не складаєш - світ широкий, емігранти всюди люди.

А от у нашій державі, де всюди безлад і взаємоконкуренція, жадоба збагачення і синдром "з Івана пан", ніколи порядку не буде, включаючи національний рівень. Нема кому навести порядок. Ось погляньте - Україна з гордості не хоче оголосити собі дефолт. А економ ситуація в ній найгірша у світі. І в чому причина - небуло у владних колах з початку незалежності справжніх українців, патріотів, один Чорновіл - і того вбили. Знову кров.

Але як писав на початку, вся ця криза - це кара, вороги (внутр і зовн) - це знаряддя. Тому не слід впадати у розпуку, розчаровуватися. Якщо Ви вважаєте себе патріоткою, українкою, вболівайте за Україну у молитві, у проханні до Господа (як Мойсей заступався за народ), не сперечайтеся з тими, чий розум і свідомість належить дяволу, не бійтеся, що надії для нашої держави немає, що її знищать чи загарбають, не зважайте на те як зневажають нашу країну ваші друзі і навіть вчителі, не бійтеся тих новин про скруту і нещастя України, про її нестабільність, про те, який тиск на неї чинисть Росія чи ін. вороги, - це просто дявол риче і страшить, щоби показати свою силу і злість, щоби люди боялися його, щоби зневірялися, щоби визнвали його князем і володарем світу... Плюйте йому в лице, він просто пес, якого легко відігнати палицею Божої Любові і довіри. У всьому вбачайте Волю Божу і ділання Його Любові. Можливо це Він допускає для очищення цього народу (як народ єврейський у пустелі - після СРСР (Єгипту) - сорок років очищався, переносив тяжкі випробування, перебув т.з. "духовну пустиню" і нарешті досяг обіцяного краю) - і попри різні зневіри, прогрішення (вироблення тельця, ремствування вказують на те, що народ переживав відчуття покинутості Богом, чи не усвідомлював Його Любов до них) - Господь ніколи цей народ не залишав. Не залишить і наший, тим більше, що наш народ є такий побожний і особливо його любить Матір Божа.

Катеринка
новик
новик
Повідомлень: 18
З нами з: 15 лютого 2009, 18:29
Звідки: Бровари (Київ)
Контактна інформація:

Повідомлення Катеринка » 19 лютого 2009, 07:06

Щиро дякую за добру пораду! Але знаєте, дуже важко коли всі поруч із тобою не лише не розділяють, а і кепкують з твоїх ввірувань! А найгіркіше те, що більшість з моїх одногрупників розумово недозрілі, тож сприймають те, що їм говорять вчителі завжди за правду. Мені ж важко мовчати, бо бачу: по-перше що наш майстер повчає нас звичайної совкової дурні, по-друге що ця дурня так впливає на одногрупників, що вони починають свято в це вірити! Тому часто чую у розмові, що Україні потрібно об’єднатись у союз з нашою любою сестрою Росією. І це дуже мене бентежить, адже якщо свідомі патріоти будуть лише на заході, я не впевнена, що вони зможуть втримати позиції України! :(

oremus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 97
З нами з: 11 вересня 2008, 20:02

Повідомлення oremus » 19 лютого 2009, 09:53

Шановний Anatolij !

Дозвольте Вам потиснути руку...і просто помовчимо. Помовчимо, як мовчить родина в годині смутку. Затиснім зуби від болю, як це робить батько перед обличчям дітлахів, щоб не виявити слабкість. Проковтнім солену сльозу і будьмо українцями наперекір ворогам на підтримку слабодухим. Єднаймося браття у молитві за Україну. Ми рано припинили по Церквах співати "Боже вислухай благання, нищить недоля наш край..."

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Повідомлення Sotnik » 19 лютого 2009, 19:14

Шановні Анатолій, oremus та однодумці. Я в минулому році перейшов з УПЦ МП до УГКЦ , керуючись при цьому бажанням сприяти єднанню Правосланої і Католицької Церков, бо, на мою думку, існуюча Греко-Католицька Церква - це і є вимоленна, Богом данна форма єдності. При цьому я продовжую ставитися з повагою до канонічної Православної Церкви. Саме за це я, можливо, належу до тих, кого Ви називаєте "москалями".
Я можу засвідчити, що ні УПЦ МП, ні Росія не заподіяли ніякого лиха ані мені, ані комусь із моїх знайомих (мені такі факти невідомі). Разом із тим мені відомо багато фактів, коли люди дорікають то на Схід, то на Захід, то ще на когось, але не можуть об’єднатись навіть для спільної молитви. Про спільні дії я вже мовчу.
Досить скиглити "стискуючи зуби", ПОТРІБНО починати спільну молитву і спільні дії. Але, будь ласка, не сійте ненавість.

Катеринка
новик
новик
Повідомлень: 18
З нами з: 15 лютого 2009, 18:29
Звідки: Бровари (Київ)
Контактна інформація:

Повідомлення Катеринка » 19 лютого 2009, 19:49

Про церкву Московського Патріархату я з вами не згодна! Можливо це моя суб’єктивна думка але в моєму місті ця церква зайняла такби мовити "Основну" позицію. І напочатку розвитку УГКЦ я особисто та мої знайомі бачили та чули дуже багато неприємних випадів в наш бік! Я згодна, що потрібно діяти! Але навіть для активних дій нам дуже заважає вплив з-зовні! Я повторюю можливо це лише моя суб’єктивна думка але Росія дала дуже багато негативних плодів для нашої держави! І це є одною з причин наших негараздів!

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 19 лютого 2009, 19:52

Катеринка писав:Щиро дякую за добру пораду! Але знаєте, дуже важко коли всі поруч із тобою не лише не розділяють, а і кепкують з твоїх ввірувань! А найгіркіше те, що більшість з моїх одногрупників розумово недозрілі, тож сприймають те, що їм говорять вчителі завжди за правду. Мені ж важко мовчати, бо бачу: по-перше що наш майстер повчає нас звичайної совкової дурні, по-друге що ця дурня так впливає на одногрупників, що вони починають свято в це вірити! Тому часто чую у розмові, що Україні потрібно об’єднатись у союз з нашою любою сестрою Росією. І це дуже мене бентежить, адже якщо свідомі патріоти будуть лише на заході, я не впевнена, що вони зможуть втримати позиції України! :(


Сталевому пруту теж Важко, коли з полумя, його кидають в воду і невпинно люплять молотом, але потому з цього прута народжується міцна криця - незламна, так і Ваша віра і впевненість зараз гартується. Уже одне те, що Ви піднімаєте це питання заслуговує на повагу.
Дивіться гордо перед себе, впевнено крокуйте життям і гордіться що Ви є Українцями.
Стосовно закидів і насмішок - світ не змінити, змініть себе і близьких Вам людей, хто захоче - приєднається.

Катеринка
новик
новик
Повідомлень: 18
З нами з: 15 лютого 2009, 18:29
Звідки: Бровари (Київ)
Контактна інформація:

Повідомлення Катеринка » 19 лютого 2009, 19:57

:)
Але ще одна річ, мені цікаво, невже лише у мене в Н.З. є такі проблеми?

Аватар користувача
Anatolij
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 07 грудня 2008, 20:13
Звідки: Kalush
Контактна інформація:

Повідомлення Anatolij » 19 лютого 2009, 20:02

Sotnik писав:Шановні Анатолій, oremus та однодумці. Я в минулому році перейшов з УПЦ МП до УГКЦ , керуючись при цьому бажанням сприяти єднанню Правосланої і Католицької Церков, бо, на мою думку, існуюча Греко-Католицька Церква - це і є вимоленна, Богом данна форма єдності. При цьому я продовжую ставитися з повагою до канонічної Православної Церкви. Саме за це я, можливо, належу до тих, кого Ви називаєте "москалями".

Я привів приклад Православного форуму не для того, щоби критикувати Православну Церкву взагалі, але підкреслити, що дуже часто православям прикриваються ті, хто напряму не хоче виявити свою ідеологічну пропаганду або ведуть інформаційну війну. Це природно - вовки у овечій шкурі, таке явище дуже поширене. А щодо москалів і православних, то тут дуже велика різниця. Серед москалів 1% усього населення Росії на Різдво відвідували Літургію. Тобто, практично, москалики не є православними, їх к-сть не перевищує статусу звищайної секти.

А коли Ви кажете, що УПЦ МП є і залишається з чистими руками - так це через Вашу необізнаність чи небажання сприймати правду. Якби Ви знали про приховану війну в Карпатському регіоні між УПЦ МП і УПЦ КП, МП - просто агресор якийсь, який правдою-неправдою захоплює церкви КП, фактично їх виживаючи.

Тепер згадаймо політизованість МП у Криму чи просто на Сході. "Янкі гоу хоум" - кричала Вітренко і голосив Симоненко, які днями проходили свої хресні дороги з хоругвами і іконами виявляючи протест проти заяв України щодо членства в НАТО.

Згадаймо, хто був фактичним патріархом МП в часи Сталіна (?) - сам Сталін! Він навіть змінив титул чинному Патріархові на Патріарха всієї Русі (а не Росії). Та й навіть сама підозра постає сама собою - чому в такі страшні часи воюючого атеїзмі МП був під особливим "покровом" антихристових сил?

ОТОЖ слід робити різницю між Православям як релігією і політичним Православям. На противагу всьому вище сказаному наведу приклад життя одного їєромонаха МП - справді справляє враження святої людини. Ця людина з Любові до служіння Богу самотужки перебудувала свою хатину на церковцю, згодом почав будувати справжню велику церкву, - чи дощ, чи сніг, чи пекуче сонце чи страшні морози - завжди його можна було побачити біля базарчика як він стоїть із скринькою для пожертвування на храм і постійно молиться на чотках за жертводавців. І мабуть цього року церква буде добудована. Сам худючий, убогий, ніби пустельник - воістину це справжній Божий слуга. І в таких ситуаціях просто безглуздо доказувати свою конфесіну правоту. Праведність християнина не вимірюється кількістю догм чи правильністю канонів, але обємом Серця, тобто обємом Любові до Бога і ближнього, яка є в серці.
Тому Господь і засоромлює нас тим, що не тільки прославляє нас, праведних християн (католиків і православних), але і тих, кого ми вважаємо схизматиками. Тому дуже добре робить наша Церква щодо політики екуменізму, яка прагне зєднати всіх "у одно", одне стадо у атмосфері Любові одного Бога.


Sotnik писав: Я можу засвідчити, що ні УПЦ МП, ні Росія не заподіяли ніякого лиха ані мені, ані комусь із моїх знайомих (мені такі факти невідомі).


Вам може ні, але десяткам мілйонів знищеним українцям - так.

Sotnik писав:Разом із тим мені відомо багато фактів, коли люди дорікають то на Схід, то на Захід, то ще на когось, але не можуть об’єднатись навіть для спільної молитви.


Ось тому Господу і не подобається наші ворожнечі один з одним, Він хоче від нас любові, а не контрконфесійності. ВСЕ ЩО МАЄМО І БУДЕМ МАТИ І МАЛИ - ЦЕ ВСЕ Є "БЛАГОСЛОВЕННЯ І ПРОКЛЯТТЯ" дані людям у пустелі Мойсеєм. Тому нарікати нема на кого - ні на Росію, ні на МП, ні на Румунію, ні на масонів, ні на наший Схід - на свій брак молитви, патріотичної, зєдиненної, довірливої, покірної. Потрібно молитися за ворогів своїх і Господь їх наверне і нам поможе. Можливо ми відчуваємо такий тиск збоку Росії на нас через допуст Божий, Який хоче, щоби ми більше молилися за навернення Росії, яка згідно пророцтв таки навернеться і найбільше прославить Господа на прикінці часів. Амінь.

Катеринка
новик
новик
Повідомлень: 18
З нами з: 15 лютого 2009, 18:29
Звідки: Бровари (Київ)
Контактна інформація:

Повідомлення Катеринка » 19 лютого 2009, 20:43

Anatolij дуже дякую за коментарі! Дуже цікаві думки! Абсолютно з вами згодна!

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Повідомлення Sotnik » 19 лютого 2009, 21:40

***А коли Ви кажете, що УПЦ МП є і залишається з чистими руками - так це через Вашу необізнаність чи небажання сприймати правду. ***

Напередодні Великого посту раджу Вам краще перевіряти свою совість, а не мою обізнанність чи бажання.
А що ж на рахунок спільної молитви? Підкажіть, будь ласка, до кого в Українській греко-католицькій церкві можно з цим звернутись.

Аватар користувача
Anatolij
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 07 грудня 2008, 20:13
Звідки: Kalush
Контактна інформація:

Повідомлення Anatolij » 19 лютого 2009, 23:10

Хіба Ви не спостерігаєте за новинами УГКЦ про спільні екуменічні "молитовні тижні", в яких брали участь УГКЦ, УПЦ КП, УАПЦ, УПЦ МП? Все поступово іде до зближення, обєднання, але людського фактору недостатньо. У моєму місті на храмові свята православний священник запрошує католицького на спільне Богослужіння для прикладу. І навпаки, католицький священник запрошує до себе на свята на Богослужіння православного священника, римо-католицького. Все залежить від самих нас, людей, чи священників, чи єпископів, чи звичайних мирян, від бажання проявити ініціативу, зробити перший крок до зближення.

Тому непоганою перспективою на даний час вбачаю у проведенні таких заходів перш за все на "нижчих" духовних рівнях - мирянських. Як знаємо, існує зараз багато харизматичних спільнот (при УКГЦ, УРКЦ), православних братств, тобто поле діяльності широке, головне бажання до консолідації. Без релігійних навязувань, без корисних егоїстичних цілей, без дискримінації, а суто по братерському, по християнськи час від часу збиратися на духовні бесіди, молитви у різних наміреннях, на спільну участь у Богослужінні. І так поступово зерна проростуть. Сіяти зерна любові і тим самим освячуватися самим і освячувати ближніх, які (тих самих іновірців, москаликів, атеїстів, які тільки й кепкують із нашої взаємоворожнечі) б "приглянувшись пильніше до ваших добрих вчинків, вихваляли Господа в день відвідин" (І Петр. 3: 12)

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Повідомлення Sotnik » 20 лютого 2009, 07:14

***Як знаємо, існує зараз багато харизматичних спільнот (при УКГЦ, УРКЦ), православних братств, тобто поле діяльності широке, головне бажання до консолідації.***

Конкретизуйте, будь лака, згідно з вищеозначенною темою форума. Мене цікавлять саме спільноти УГКЦ і, до того, не просто зібрання людей для обговорення проблеми, але ті, про які сказано: "По ділах їх впізнаєте їх."

Аватар користувача
Anatolij
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 07 грудня 2008, 20:13
Звідки: Kalush
Контактна інформація:

Повідомлення Anatolij » 20 лютого 2009, 21:23

Sotnik писав:***Як знаємо, існує зараз багато харизматичних спільнот (при УКГЦ, УРКЦ), православних братств, тобто поле діяльності широке, головне бажання до консолідації.***

Конкретизуйте, будь лака, згідно з вищеозначенною темою форума. Мене цікавлять саме спільноти УГКЦ і, до того, не просто зібрання людей для обговорення проблеми, але ті, про які сказано: "По ділах їх впізнаєте їх."


А які діла Ви сподіваєтеся побачити? Пісеньки, віршики на патріотичну тематику, чи картинки і розповсюджування листівок, типу "любіть Україну"? Навіть, якщо певний патріотичний рух охопить усю УГКЦ, це навіть на грам не вплине на поточну ситуацію в державі. Це дуже складна ситуація, вирішення якої можливе ЛИШЕ двома методами: пасивним і активним. І все, принаймі з реалістичної обєктивної точки зору.

Пасивним - взяти в руки Святе Письмо, знайти місце у Пятикнижжі Мойсея розповідь про виведення єврейського народу з Єгипту, детально, здоровим розумом, проаналізувати і зробити відповідні висновки на основі таких питань:
1 - чому Господь одразу не завів цей нарід у обіцяний Край?
2 - чому знадобилося аж 40 років поневірянь у пустелі?
Отже:
1 - Господь вивів цей нарід з Єгипту і що Він бачить? Цей народ не те, що не навернувся до Господа, не повірив Йому, а ще й звинувачував Його у всіх своїх нещастях і прагнули повернутися до Єгипту.
Тепер розглянемо Україну - таж модель - народ здобув незалежність (вийшов з Єгипту) - і не навернувся! Не повірив Богу і в Бога.

Євреї голосили до Бога у Єгипті і Він їм допоміг - визволив, після чого нарід перестав до Нього взивати, а навпаки - нарікати і ремстувати замість подяки. Так же з українцями - був СРСР - (особливо у 80-х роках) - масові хресні походи, молебні, відкриті Богослужіння і т.д. Отримали ласки - почали нарікати, типу ковбаса при СРСР була дешевшою, робота була і все таке, типу, треба вертатися до Росії.
Знаєте, так пояснюють дітям, тож сподіваюся, Ви і самі все розумієте.

2 - для чого 40 років? Для смерті! Для смерті рабів, тих елементів системи. Для винищення і викорінення РАБСЬКОЇ ПСИХОЛОГІЇ! Для знищення того покоління, яке постійно ремствувало, нарікало, прагнуло повернутися в Єгипет, не повірило в Бога. тобто НАРОД ПОТРЕБУВАВ ОЧИЩЕННЯ. І через 40 років, коли згинуло старе покоління, прийшло нове, патріотично настроєне, з живою вірою в Бога, ідеальне покоління, яке є ВІЛЬНИМ, розуміє, що в його руках його країна, що все залежить від нього, яке прагне стати великою, незалежною державою! Це - ПРОБУДЖЕННЯ МАСОВОЇ СВІДОМОСТІ НАРОДУ!

Тож потрібно чекати і молитися за таке перевтілення усього народу, покладати надію до Бога, і довірити Йому долю країни. А зараз щось робити - це навіть буде гріхом!
Згадайте епізод, коли народ у пустелі, попри Божої Волі, самовільно спустився на міста обіцяного краю, і майже всі загинули, бо Господня рука не була з ними.
Це і є той другий, активний метод. Провести революцію, масову мясорубку, встановити надзвичайний стан, захопити владу (тим більше, що враховуючи настрій народу в цей час, це надзвичайно легко зробити ефектом натовпу - головне, щоби десь серед людей знайшовся такий собі провідник - адольф, і люди підуть за ним, не сумнівайтесь, бо людей уже все і всі достали), створити контрольно-репресивний орган - СС (січові стрільці 8) ) і вважайте себе патріотом!!! :Yahoo!: :Yahoo!:
Тому така революція і не буде плідною і матиме негативні наслідки. Скажіть, яка революція у світі призвела до покращення умов життя суспільства?

Тож ми, як християни, повинні покласти надію на Боже Милосердя і покірно йти слідами Його Святої Волі, і чекати, коли пройдуть ті умовні "40 років". :Rose:

Аватар користувача
Anatolij
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 07 грудня 2008, 20:13
Звідки: Kalush
Контактна інформація:

Повідомлення Anatolij » 20 лютого 2009, 21:48

Доречі, щодо патріотизму - http://pravda.if.ua/news-6647.html
І що ви думаєте - герой? Можливо для певного кола осіб. Для суспільства вцілому - терорист, ворог пролетаріату! Я ж кажу, треба дочекатися пробудження свідомості всього народу!! а це явище еволюційне, тобто не миттєве.

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Повідомлення Sotnik » 20 лютого 2009, 23:20

Анатолій, я поважаю Ваше прагнення дати саме духовну оцінку тим подіям, які зараз відбуваються в Україні. Але, погодьтесь, що це лише Ваша особиста думка, яка може не відповідати дійсності, бо сказано Господом: «Мої думки – не ваші думки». Це по-перше.
По-друге. Той факт, що я належу до Української Греко-Католицької Церкви не перешкоджає мені поважати Росію. Скажу більше – ця повага стала більш змістовною, усвідомленою. Можливо це Вас дивує, але це так.
По-третє. Безглузді спроби керівництва держави втягнути Україну в НАТО проти моєї волі, проти волі більшості населення це є злочин. Хіба що був з цього приводу заклик з боку святішого Папи Римського і ми повинні йому підкоритись. Але я про це не чув. Тому ще раз наголошую на тому, що це є злочин (в тому числі проти мене особисто).
Багато маю ще звинувачень проти таких самозваних пророків, вчителів і вождів, але Господь сказав: «Мне отмщение и Я воздам». Тому і Вас закликаю відкласти свої звинувачення і вернутись до євангельскої діяльності, до спільної молитви (приклад:http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=1084) і спільних дій (НЕ РЕВОЛЮЦІЙ і т.п.)

Аватар користувача
Anatolij
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 07 грудня 2008, 20:13
Звідки: Kalush
Контактна інформація:

Повідомлення Anatolij » 21 лютого 2009, 18:02

Sotnik писав:Анатолій, я поважаю Ваше прагнення дати саме духовну оцінку тим подіям, які зараз відбуваються в Україні. Але, погодьтесь, що це лише Ваша особиста думка, яка може не відповідати дійсності, бо сказано Господом: «Мої думки – не ваші думки». Це по-перше.


Це не особиста думка, це обєктивний аналіз на основі Святого Письма. А щодо думок, так Святе Письмо і є задокументовані Господні думки, плани, застереження, повчання, Його мова до нас, яку слід не ігнорувати, а сприймати, розуміти і використовувати для духовного вдосконалення. Тут містять всі відповіді на всі питання. Отже Господь подає нам свої думки через Святе Письмо, тим самим спілкуючись з нами.

Sotnik писав:По-друге. Той факт, що я належу до Української Греко-Католицької Церкви не перешкоджає мені поважати Росію. Скажу більше – ця повага стала більш змістовною, усвідомленою. Можливо це Вас дивує, але це так.


Не в обіду, суто з цікавості спитаю - ця Ваша повага виникла через те, що Росія місяць тероризувала Європу і ганьбила Україну? Повага виникла в результаті агресивних дій проти Грузії? У людей різні характери, різні погляди, але не можу розуміти Ваш - любити того, хто знищував ваших рідних, предків, дідів-прадідів - це якось не гуманно.

Sotnik писав:По-третє. Безглузді спроби керівництва держави втягнути Україну в НАТО проти моєї волі, проти волі більшості населення це є злочин. Хіба що був з цього приводу заклик з боку святішого Папи Римського і ми повинні йому підкоритись. Але я про це не чув. Тому ще раз наголошую на тому, що це є злочин (в тому числі проти мене особисто).


Абсурд. Опитування показало, що 70% населення України немають зеленого поняття, що таке НАТО і з чим його їдять. Просто вони є банальними жертвами інформаційної війни - кажу ж - РАБСЬКА ПСИХОЛОГІЯ - сказали, значить так треба - Партія завжди права.

Sotnik писав:Багато маю ще звинувачень проти таких самозваних пророків, вчителів і вождів, але Господь сказав: «Мне отмщение и Я воздам». Тому і Вас закликаю відкласти свої звинувачення і вернутись до євангельскої діяльності, до спільної молитви (приклад:http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=1084) і спільних дій (НЕ РЕВОЛЮЦІЙ і т.п.)


Ось тут я з Вами згідний - «Мне отмщение и Я воздам» - я більш ніж впевнений, що Росія скоро буде покарана, суд уже призначений, тому і Мати Божа просила молитися за Росію, щоби по можливості її врятувати. Це - світовий центр беззаконня, Вавилон, і горнутися до нього - зраджувати Христа.

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Повідомлення Sotnik » 22 лютого 2009, 20:30

Анатолій написав:
***Це не особиста думка, це обєктивний аналіз на основі Святого Письма. А щодо думок, так Святе Письмо і є задокументовані Господні думки, плани, застереження, повчання, Його мова до нас, яку слід не ігнорувати, а сприймати, розуміти і використовувати для духовного вдосконалення. Тут містять всі відповіді на всі питання. Отже Господь подає нам свої думки через Святе Письмо, тим самим спілкуючись з нами***

Питання, яке Ви шановний Анатолій так завзято відстоюєте, занадто серйозне, щоб не розглянути його до кінця. Адже тяжкі звинувачення Української Православної Церкви Московського Патріархату і Росії, і ті тяжкі наслідки, які, за Вашими словам їх очікують, мають бути оголошені Католицькою Церквою. Або, щонайменше, ця позиція має бути озвучена священноначалієм Української Греко-Католицької Церкви. Бо це є, в першу чергу питання духовного життя і ми з Вами їх і розглядали як саме духовні. Якщо це так, то Ваша думка дійсно є від Бога. А якщо ні, то Ви розповсюджуєте свою особисту думку, ВИДАЮЧИ її за істинну. А це тяжкий гріх. Адже ця думка не поділяється Української Греко- Католицькою Церквою, а лише окремими її членами. Доведу це і після цього, виконуючи заповідь Господа (Мф.18:15-17), звернусь з цим питанням до священика.

Святий апостол Павло так каже (Эфесянам 4:11-13) : « И Он поставил одних Апостолами, других пророками, иных Евангелистами, иных пастырями и учителями, к совершению святых, на дело cлужения, для созидания Тела Христова, доколе все придем в единство веры и познания Сына Божия, в мужа совершенного, в меру полного возраста Христова».
Чи Вас особисто, Анатолій, Господь поставив пророком або вчителем? Якщо ні, то може священноначаліє УГКЦ благословило Вас всюди наголошувати цю думку і відстоювати її? Навіть якщо ця думка істинна Ви зобов’язанні спочатку довести її священноначалію Церкви, а вже потім, отримавши дозвіл Церви, голосно висловлювати її.

А Ви кажете те, що Вам ніхто не доручав казати.
Святий апостол Павло так висловлюється з цього приводу (Галатам 1:8): «Но если бы даже мы или Ангел с неба стал благовествовать вам не то, что мы благовествовали вам, да будет анафема».

Почуйте ще раз, що каже святий апостол: «…если бы даже мы…». Тобто цей святий муж повчає уважно слухати саме Церкву, а не себе, а Ви не вважаєте для себе необхідним навіть взяти дозвіл Церкви на цю, досить серйозну, справу.

Тож почуйте ще дещо:

Иеремия 23:28-32 «Пророк, который видел сон, пусть и рассказывает его как сон; а у которого Мое слово, тот пусть говорит слово Мое верно. Что общего у мякины с чистым зерном? говорит Господь. Слово Мое не подобно ли огню, говорит Господь, и не подобно ли молоту, разбивающему скалу? Посему, вот Я - на пророков, говорит Господь, которые крадут слова Мои друг у друга. Вот, Я - на пророков, говорит Господь, которые действуют своим языком, а говорят: «Он сказал». Вот, Я - на пророков ложных снов, говорит Господь, которые рассказывают их и вводят народ Мой в заблуждение своими обманами и обольщением, тогда как Я не посылал их и не повелевал им, и они никакой пользы не приносят народу сему, говорит Господь».
Иеремия 14:14-16 « И сказал мне Господь: пророки пророчествуют ложное именем Моим; Я не посылал их и не давал им повеления, и не говорил им; они возвещают вам видения ложные и гадания, и ПУСТОЕ и МЕЧТЫ СЕРДЦА СВОЕГО. Поэтому так говорит Господь о пророках: они пророчествуют именем Моим, а Я не посылал их; они говорят: «меча и голода не будет на сей земле»: мечом и голодом будут истреблены эти пророки, и народ, которому они пророчествуют, разбросан будет по улицам Иерусалима от голода и меча, и некому будет хоронить их, - они и жены их, и сыновья их, и дочери их; и Я изолью на них зло их»

Чи не схоже це на все, що відбувається зараз в Україні? Чи не через таких самозваних пророків, вчителів і вождів Україна страждає? Думаю, що, в першу чергу, через них.

Отже, якщо Ви розповсюджуєте думку, яка, на моє переконання сіє зло і ненависть, то я звернусь до священика з таким питанням: «Чи поділяє Українська Греко-Католицька Церква думку про те, що Росія і Українська Православна Церква Московського Патріархату є винними у голоді, репресіях і, взагалі, знищенні українського народу? Мова йде саме про Росію і УПЦ МП, а не про більшовизм, комунізм і т. п.».
(Питання надіслано 22.02.09 у розділ «Суспільні та про екуменічний діалог», але чомуь не відображено поки що серед інших питань).

Аватар користувача
Anatolij
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 07 грудня 2008, 20:13
Звідки: Kalush
Контактна інформація:

Повідомлення Anatolij » 22 лютого 2009, 20:55

Отже, якщо Ви розповсюджуєте думку, яка, на моє переконання сіє зло і ненависть, то я звернусь до священика з таким питанням: «Чи поділяє Українська Греко-Католицька Церква думку про те, що Росія і Українська Православна Церква Московського Патріархату є винними у голоді, репресіях і, взагалі, знищенні українського народу? Мова йде саме про Росію і УПЦ МП, а не про більшовизм, комунізм і т. п.».


А чому Ви робите різницю між Росією, МП і більшовизмом, комунізмом? Хіба Ви не читали хоча б підручники з історії України про те, що більшовизмом і комунізмом була охоплена вся Росія? І як вона напала на Україну у 1918 році? І скільки мілйонів українців повинищувала? І Ви ще смієте казати, що Росія тут не винна? А ось все частіше ходять чутки в пресі про те, що Росія збирається завоювати Крим! Або як ганебно повела себе УПЦ МП у Києві стосовно храму святителя Миколая, коли разом іх міліцією захопила храм! Це ж політична організація якась, нічого святого.
Згадайте, як у 1946 році була ліквідована УГКЦ! І чиїх це рук справа?

Питання, яке Ви шановний Анатолій так завзято відстоюєте, занадто серйозне, щоб не розглянути його до кінця. Адже тяжкі звинувачення Української Православної Церкви Московського Патріархату і Росії, і ті тяжкі наслідки, які, за Вашими словам їх очікують, мають бути оголошені Католицькою Церквою.


Проблема в тому, що ніхто (в тому числі і Церква) не хочуть засуджувати комунізм і більшовизм. Німців засудили, а от москалів - ні! Така вже людська слабкість. Хоча комунізм знищив набагато більше людей.

Аватар користувача
Anatolij
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 07 грудня 2008, 20:13
Звідки: Kalush
Контактна інформація:

Повідомлення Anatolij » 22 лютого 2009, 20:57

Sotnik писав:
Отже, якщо Ви розповсюджуєте думку, яка, на моє переконання сіє зло і ненависть, то я звернусь до священика з таким питанням: «Чи поділяє Українська Греко-Католицька Церква думку про те, що Росія і Українська Православна Церква Московського Патріархату є винними у голоді, репресіях і, взагалі, знищенні українського народу? Мова йде саме про Росію і УПЦ МП, а не про більшовизм, комунізм і т. п.».
(Питання надіслано 22.02.09 у розділ «Суспільні та про екуменічний діалог», але чомуь не відображено поки що серед інших питань).


Цікаво, а що, комунізм і більшовизм тоді були прогнали Росію і МП з території СРСР? Він там був один на пару з більшовизмом? Нема логіки - режим був в Росії але не в Росії. Треба подумати...

Аватар користувача
Anatolij
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 07 грудня 2008, 20:13
Звідки: Kalush
Контактна інформація:

Повідомлення Anatolij » 22 лютого 2009, 21:01

Sotnik писав:

Отже, якщо Ви розповсюджуєте думку, яка, на моє переконання сіє зло і ненависть,


Хіба? А щому тоді почали масово розголошувати про події геноциду, голодоморів, репресій? Це ж сіє ненависть. Давайте тихенько сидіти, ніби нічого не сталося, щоби нікого не зачепити, бо ми сє боєм. Про правду не можна мовчати, її треба виявляти, і не для того, щоби розпалювати ненависть, але щоби не допустити, щоб таке знову трапилося.

Аватар користувача
Anatolij
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 07 грудня 2008, 20:13
Звідки: Kalush
Контактна інформація:

Повідомлення Anatolij » 22 лютого 2009, 21:16

Якщо Ви вже звернулися до Церкви, то хай цьому бути. Як розсудить, так хай буде. Якщо правда виявиться на Вашій стороні, тоді вважайте вище наведені дописи є моїми субєктивними думками. Ви десь вказали таке:

Адже ця думка не поділяється Української Греко- Католицькою Церквою, а лише окремими її членами


Ці "члени" - я впевнений, їх не декілька. :Yahoo!: 8)

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Повідомлення Sotnik » 22 лютого 2009, 21:20

Прошу Вас дочекатись відповіді священика. Далі ми вільні робити кроки в той чи інший бік, тобто залишитись в цій Церкві, або перейти в іншу. Але, знаходячись в Церкві, ми повинні виконувати те, що каже Церква. Тобто або ми єретики, або Церква впала в єресь. Іншого не дано.

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Повідомлення Sotnik » 22 лютого 2009, 21:25

А на рахунок того, що Вашу думку поділяєть більшість, - погодтесь це не аргумент в Церкві.
А от що скаже Папа?

Аватар користувача
Anatolij
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 07 грудня 2008, 20:13
Звідки: Kalush
Контактна інформація:

Повідомлення Anatolij » 23 лютого 2009, 09:29

Sotnik писав:А на рахунок того, що Вашу думку поділяєть більшість, - погодтесь це не аргумент в Церкві.
А от що скаже Папа?


А до чого тут Церква. Це проблема загальносуспільного рівня, ми говоримо про патріотизм, а не про ставлення Церкви до суспільних явищ. До того всього, Церква навряд чи буде щось підтримувати чи критикувати - цей соціальний інститут є відокремлений від держави, тож не в Її компетенції судити дії держав, їхню політику. Тож, ще раз повторюю, яке б рішення Церкви не було б - це буде рішення Церкви і ми цьому не зможемо перечити. Але є крім Церкви існує держава, суспільство, тому погляди Церкви і суспільства не завжди збігаються.

Знаєте, в чому різниця між грішником і праведником? - праведник кається. Німеччина покаялася нещодавно (здається у 80-х роках), хоча вона вже не була 3 Рейхом, але ж усвідомила, що її народ спричинив такі жахливі наслідки.

А Росія не визнала свою вину, навіть голодомор не хоче визнати. Отже не покаялася, отже, схвалює комуністичний режим, отже кров народу на її руках. Тобто, Росія зараз та ж, що і 50-70 років тому, бо не покаялася, отже залишилася при своїх ділах.

І не треба прикриватися Церквою. Патріотизм - це не релігійне питання. Я спочатку писав, в чому Церква може проявити патріотизм (молитва і екуменізм), а на суспільному рівні потрібно навчтити людей розуміти помилки минулого, а не приховувати їх чи спростовувати.

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Повідомлення Sotnik » 23 лютого 2009, 09:39

Погано, якщо еталоном моральної поведінки для Вас є суспільство, а не Церква. Це, в кращому випадку, - "цезарепапизм".

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 23 лютого 2009, 10:08

Вибачайте, що втручаюсь в дискусію, просто хотів прояснити кілька моментів, принаймі для себе.

Anatolij писав:Тож ми, як християни, повинні покласти надію на Боже Милосердя і покірно йти слідами Його Святої Волі, і чекати, коли пройдуть ті умовні "40 років". :Rose:


І куди зайдемо? А може не туди? А для чого вам Бог дав Волю? Розум? Руки? Ноги? Голову в кінці кінців? Щоб Ви покірно чекали поки Він усе зробить, чи щоб самі брали лопату в руки і з Божою допомогою увесь гній повикидали?
Не прикривайтесь Богом - Ви або хочете робити, або не хочете.

Sotnik писав:По-третє. Безглузді спроби керівництва держави втягнути Україну в НАТО проти моєї волі, проти волі більшості населення це є злочин. Хіба що був з цього приводу заклик з боку святішого Папи Римського і ми повинні йому підкоритись. Але я про це не чув. Тому ще раз наголошую на тому, що це є злочин (в тому числі проти мене особисто).


Запамятайте одну важливу річ: в НАТО приймають тільки на основі всенародного референдуму.

Тепер стосовно прагнення до вступу.
Це передусім прагнення до стандартів. Подумайте і самі самі скажіть, в кого вищі стандарти і технологічний рівень? Ким Ви хочете, щоб людина поверталася з армії: моральним уродом, чи висококласним професіоналом?

Anatolij писав:Хіба? А щому тоді почали масово розголошувати про події геноциду, голодоморів, репресій? Це ж сіє ненависть. Давайте тихенько сидіти, ніби нічого не сталося, щоби нікого не зачепити, бо ми сє боєм. Про правду не можна мовчати, її треба виявляти, і не для того, щоби розпалювати ненависть, але щоби не допустити, щоб таке знову трапилося.

Свою історію треба знати, її треба закарбувати каленим залізом на лобі в кожного, щоб раз і назавжди позбутися рабської братньої психології.
Ми є сільним і мужнім народом, ми вистоювали не раз і вистоїмо зараз. Ваш вибір в тому щоб приєднатися або до свого народу, або до його ворогів. Вибір за Вами...

Sotnik писав:Погано, якщо еталоном моральної поведінки для Вас є суспільство, а не Церква. Це, в кращому випадку, - "цезарепапизм".

А нехай церква спочатку стане цим еталоном, а то Ви вимагаєте поваги нічого для цього не зробивши.

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Повідомлення Sotnik » 23 лютого 2009, 10:34

Igor написав
***А нехай церква спочатку стане цим еталоном, а то Ви вимагаєте поваги нічого для цього не зробивши.***

Для всіх тих, хто належить до Церкви і щиро намагається виконувати заповіді Господа Церква від перших днів і дотепер є не лише еталоном, але й "інструментом" для досягнення Царства Божого. Цьому заважають наші гріхи (мої, Ваші, інших віруючих і, навіть, невіруючих людей, священників). Але ж пора зрозуміти, що про Церкву треба судити по її вченню, по святих, які, слідуя за вченням Церкви досягли Царства Божого, а не по гріхах окремих членів, які Церква засуджує.


Повернутись до “Гуманітарні дисципліни”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей