Патріотизм та націоналізм

історія, філософія, мови, економіка...

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Петиція до депутатів Європ. парламенту, честь С. Бандери!

Повідомлення Олюнька » 18 березня 2010, 13:23

Lilly писав:Я не підтримую петиції. Розумію прагнення мати власних героїв, але це треба робити мудро. І знаходити відповідних героїв, не просто головорізів заради незалежності.


Не вважаю Бандеру голорізом.
А щодо петиції, її варто підтримати лише тому, що ми є незалежна держава, а з нами поводяться як з рабами. Чому ті ж поляки вважають своїми героями тих же орлят, похованих на Личакові? Французи теж шанують Жанну Д'арк і англійці не протестують. А ми, виходить, другий сорт і не маємо права на власну історію і власних героїв.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Петиція до депутатів Європ. парламенту, честь С. Бандери!

Повідомлення vitalko » 18 березня 2010, 13:38

Як можна наважитись боротися своїми мізерними силами проти таких двох могутніх держав, якими тоді були Німеччина і Росія. Скільки молоді пішло на вірну смерть! А скільки смертей було просто безглуздих, коли ловили по селах усіх молодих людей, котрих підозрювали у співпраці з УПА?


А як міг Давид наважитися битися з Голіафом? Чи він не йшов на вірну смерть? Але з Божою поміччю виграв і став царем. В християнина нема неможливих речей, тим більше в боротьбі за свободу, правду, справедливість, імхо. Деколи ота розсудливість щодо Божих справ якраз і творять перешкоду на шляху до спасіння, імхо.

Ні, Бандера для мене не герой, він одержимий. Не заперечую, що він був сильною особистістю. Героями можна назвати воїнів УПА, так само, як воїнів Вермахту, які слухались наказу і йшли на вірну смерть. Але ж Гітлера героєм ніхто не називає, крім неонацистів.


Без лідера ніхто боротися не піде. Нема командира,ідейного наставника - це вже не військо, а натовп, який розбіжиться при першій же нагоді. І вже якщо порівнювати Бандеру і Гітлера(хоч це на мою думку взагалі некоректно) навіть чисто з військової точки зору, то він як Гітлер в бункері не ховався, а сидів в тому ж концтаборі, де його могли кожної хвилини вбити. Тому й життя наражав не менше ніж бійці на полі бою. І вже за це, не враховуючи усього іншого, його на рівні з вояками можна вважати героєм, імхо.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Петиція до депутатів Європ. парламенту, честь С. Бандери!

Повідомлення Igor » 18 березня 2010, 16:29

Lilly писав:Я не підтримую петиції. Розумію прагнення мати власних героїв, але це треба робити мудро. І знаходити відповідних героїв, не просто головорізів заради незалежності. І не заради електорату на Західній Україні. Звичайно, що це негативно відбилось на міжнародних стосунках.

По великому рахунку всі герої України горлорізи:
Мазепа - зрадник, горлоріз, на москву війною йшов, проти братнього народу воював.
Князь Володимир, який русь хрестив - горлоріз чистої води. Чи може Ви не в курсі як русь хрестилась і що робили з тими, хто не прийняв хрещення.

Кого ще Вам згадати?

Lilly писав:Нікуди правди діти, в тій же Польщі ще жива пам"ять тих, котрих життя було понівечене в роки війни, і часто саме бандерівцями, котрі зі словами "Україна для українців" винищували неукраїнські родини. Чи така боротьба за волю виправдовує ті всі злочини? а де ж тут християнство?


А куди діти тих, хто постаждав і від поляків і від жидів (вибачайте, але це історична назва)?
Може їм пів україни віддати?

Lilly писав:Я не хочу мати таких героїв.

Хто є Ваш герой?

Lilly писав:Треба забути Христа, щоби спокійно ставитись до цього. Згадайте Омеляна Ковча, Андрея Шептицького - їх позиції до цих всіх подій.

Я добре розумію позицію Андрея Шептицького, але Шептицький - священник, а бандера - воїн. Це різні речі, у них різні засоби досягнення мети. Головне в цьому не переходити межу.

Lilly писав:Не виправдовує наших "героїв" і те, що "нас же поляки як гнітили".


Та чого гнітили, як можна бидло гнітити? (сарказм)

Lilly писав:На мою думку, ОУН УПА були недалекоглядними.

Найбільш далекоглядною структурою на наших теренах завжди було КГБ в різних личинах.

Lilly писав:Як можна наважитись боротися своїми мізерними силами проти таких двох могутніх держав, якими тоді були Німеччина і Росія.

Це називається патріотизм: краще померти вільним ніж жити рабом.
До речі це дуже подібно до перших християн, які також ішли на смерть заради переконань.

Lilly писав:Скільки молоді пішло на вірну смерть! А скільки смертей було просто безглуздих, коли ловили по селах усіх молодих людей, котрих підозрювали у співпраці з УПА?

Ну вони ж самі винувати - по українськи розмовляли. (сарказм)

Lilly писав:Українці навіть між собою в такі складні часи гризлися - згадайте протистояння Мельника та Бандери. До речі, коли вони разом сиділи в концтаборі Заксенгаузен, то німці навіть охороняли їх один від одного, бо Мельник та Бандера були ладні горло один одному перегризти. А в діаспорі навіть до наших днів покоління мельниківців та бандерівців ненавидять один одного.

Але це уже суто наша справа (українців), і не полякам чи москалям нам вказувати.

Lilly писав:Ні, Бандера для мене не герой, він одержимий.

Я знаю ще багато одержимих: Христос, Апостоли. Ця одержимість - це глибока віра людей в справедливість і безумовно глибока віра людей в Бога.

Lilly писав:Не заперечую, що він був сильною особистістю.

Він був особистістю, людиною, зі своїми недоліками і перевагами.

Lilly писав:Героями можна назвати воїнів УПА,

Можливо саме їм Ви завдячуєте життям і можливістю розмовляти рідною мовою. Поважайте їх хоча б за це.

Lilly писав:так само, як воїнів Вермахту, які слухались наказу і йшли на вірну смерть. Але ж Гітлера героєм ніхто не називає, крім неонацистів.


А що Ви знаєте про Гітлера?
Наприклад кілька цікавих фактів
1. Гітлер прийшов до влади демократичним способом, завдяки небаченій підтримці його народом німеччини.
2. Нововведення, запроваджені Гітлером по відношенню до найманих робітників, вивели Німеччину далеко вперед у технологічному розвитку. І до речі соціальні стандарти по відношенню до найманих робітників запровадив саме Гітлер.


Вивчайте історію, дуже цікава штука.
Душу - Богові, життя - Батьківщині, честь - собі...

Аватар користувача
Lilly
початківець
початківець
Повідомлень: 42
З нами з: 26 травня 2009, 12:09
Звідки: Столиця

Re: Петиція до депутатів Європ. парламенту, честь С. Бандери!

Повідомлення Lilly » 18 березня 2010, 22:03

Що ж, я не сумнівалася, що мене мало хто підтримає. Здається, для українця немає іншого вибору, як їсти сало, носити шаровари, поклонятись Хмельницькому, Бандері і бо-зна кому ще. А ще - їздити все життя по заробітках і ламати ноги по ямах на наших дорогах. Україна ж – не Німеччина, навіть не Росія.
«Нема правди в людині».
Я для себе зробила вибір. Патріотизм доти добрий, поки не йде наперекір Божим законам. Поки ідея не стає на місці Бога. З того моменту від перетворюється на тероризм, шовінізм, одержимість і т.д. І не треба плутати святе з грішним - говорити про перших мучеників, Христа, царя Давида, князя Володимира… Ви відчуваєте різницю між ними і Бандерою? Якщо ні, то далі немає про що говорити.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Петиція до депутатів Європ. парламенту, честь С. Бандери!

Повідомлення romanm » 19 березня 2010, 06:39

говорити про перших мучеників, Христа, царя Давида, князя Володимира… Ви відчуваєте різницю між ними і Бандерою?


Lilly написав:Як можна наважитись боротися своїми мізерними силами проти таких двох могутніх держав, якими тоді були Німеччина і Росія.

Хм, а Давид хіба не воював за Ізраїль? Що ж тамБожого то було? Хіба не йшов проти філістимлян маленьким числом війська де й здобув перемогу проти Голіафа? Пам ятаєте уривок з Біблії? Я не те, щоби рівняти Бандеру і Давида, але Ізраїль хіба мав права вбивати тільки тому, що бо Бог йому ясно сказав, що він мовляв , вибраний і все? Тоді решти народів треба було тихенько сидіти і мовчати під татарами чи іншими завойовниками. Чомусь поляки не хотіли сидіти під Російською Імперією, добилися свого.Тільки в нас залишився латиноамериканський комплекс "залежності". Тобто ми як згвалтована дівчина, винимо самі себе, виходить. Не треба було "нариватися" а розслабитися і хай би дальше гвалтували народ? Цікава теорія, має право на існування.

князя Володимира
а якими методаим він хрестив РУсь? Чи може переконував довгою і кропіткою працею людей щодо необхідності хреститися? Всі ж прийшли добровільно, з великою радістю на Дніпро хреститися. Ніхто небіг і не плакав зв кинутими ідолами в річку.

Та що тут говорити. Кожен має своє бачення, історії, народу і т.д. Комусь пощастило більше і є нормальним народом. Україні менше, і мабудь, нічого нормального з того всього не вийде. Імхо.

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Петиція до депутатів Європ. парламенту, честь С. Бандери!

Повідомлення Igor » 20 березня 2010, 12:21

Lilly писав:Що ж, я не сумнівалася, що мене мало хто підтримає.

А не здогадуєтесь чому?

Lilly писав:Здається, для українця немає іншого вибору, як їсти сало, носити шаровари, поклонятись Хмельницькому, Бандері і бо-зна кому ще.

В чому виражається це поклоніння? В тому що ми намагаємось володіти історією і поважати людей які внесли вагомий вклад в розвиток і становлення нашої держави?

Lilly писав:А ще - їздити все життя по заробітках і ламати ноги по ямах на наших дорогах. Україна ж – не Німеччина, навіть не Росія.

Багато людей працюють в Україні, створюючи її ідентичний національний продукт, багато людей розвиває технологію і науку в Україні. І навіть виїжджаючи за кордон, навіть на заробітки, багато людей зберігають національну ідентичність і гордяться тим що вони є українці.

Lilly писав:«Нема правди в людині».

Вам дано знати в чому правда?

Lilly писав:Я для себе зробила вибір.

Кожен в свому житті робить власний вибір і поміт за нього відповідає.

Lilly писав:Патріотизм доти добрий, поки не йде наперекір Божим законам. Поки ідея не стає на місці Бога. З того моменту від перетворюється на тероризм, шовінізм, одержимість і т.д. І не треба плутати святе з грішним - говорити про перших мучеників, Христа, царя Давида, князя Володимира… Ви відчуваєте різницю між ними і Бандерою? Якщо ні, то далі немає про що говорити.

А де у нашій історії УПА патріотизм ставиться више віри? Завжди, я наголошую на цьому, воїни УПА (а також січові стрільці і ін.) крім боротьби за Україну вели боротьбу за Віру свою і своїх батьків.
Хто Ваші герої?

romanm писав:
князя Володимира
а якими методаим він хрестив РУсь? Чи може переконував довгою і кропіткою працею людей щодо необхідності хреститися? Всі ж прийшли добровільно, з великою радістю на Дніпро хреститися. Ніхто небіг і не плакав зв кинутими ідолами в річку.

Трохи історії, вибачайте що з таких джерел
http://uk.wikipedia.org/wiki/Хрещення_Русі
http://uk.wikipedia.org/wiki/Володимир_Святославович

А тепер кілька уривків про добровільність хрещення
wikipedia писав:Християнізація по всій Європі просувалася з труднощами, долаючи спалахи опору. Не стала винятком з загального правила і Русь. Так, мешканців Новгорода вдалося охрестити лише наступного року, і то в злій січі


і стосовно самої постаті Володимира
wikipedia писав: До прийняття християнства Володимир утримував великі гареми. 300 наложниць у нього було у Вишгороді, 300 — у Білгороді, 200 — у Берестові.

Особливу увагу я би також звернув на другу офіційну дружину Володимира
wikipedia писав: Рогніда: Зґвалтована на очах у батька, стала другою дружиною Володимира зимою 980 р.


Наведені епізоди я привожу не для того щоб когось зневажити, але лише з тією метою щоб зрозуміти особу Володимира і його наміри, жодним чином не заперечуючи факту позитивного впливу християнства на Русь.

romanm писав:Та що тут говорити. Кожен має своє бачення, історії, народу і т.д. Комусь пощастило більше і є нормальним народом. Україні менше, і мабудь, нічого нормального з того всього не вийде. Імхо.

Безумовно, але наш обовязок знати свою правдиву історію, без прикрас.

Я не вважаю, що Україні пощастило менше, навпаки, я переконаний, що за Україною майбутнє в світовій історії.
Дуже хочу, щоб наша Церква стала на цьому шляху опорою українців.
Душу - Богові, життя - Батьківщині, честь - собі...

Аватар користувача
wolf
початківець
початківець
Повідомлень: 34
З нами з: 03 лютого 2006, 08:57

Re: Петиція до депутатів Європ. парламенту, честь С. Бандери!

Повідомлення wolf » 20 березня 2010, 12:44

Ставлення росіян до УПА загалом, гарно показано у фільмі "Ми з майбутнього 2".
Пане адміне, читав Вашу рецензію :)
Open Your mind - Use Open Source!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Петиція до депутатів Європ. парламенту, честь С. Бандери!

Повідомлення ShMariam » 21 березня 2010, 15:34

Я за, тільки якісь перешкоди - не можу підписатися :(
Звісно, бандерівців можна багато за що і справедливо осуджувати... Але вони віддали життя за те, щоб зараз ми мали незалежність і я їм вдячна. Я горда за те, що дві мої бабусі носили їм їсти до лісу, а одна за це відсиділа в тюрмі.
Igor писав:Наведені епізоди я привожу не для того щоб когось зневажити, але лише з тією метою щоб зрозуміти особу Володимира і його наміри, жодним чином не заперечуючи факту позитивного впливу християнства на Русь.

Вважається, що наскільки людина здатна на великі злі вчинки, настільки і на добрі. Тому нічого дивного, що Володимир - святий. Хоч я б цього про нього не писала
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Lilly
початківець
початківець
Повідомлень: 42
З нами з: 26 травня 2009, 12:09
Звідки: Столиця

Re: Петиція до депутатів Європ. парламенту, честь С. Бандери!

Повідомлення Lilly » 26 березня 2010, 13:02

Сьогодні потрапило до рук архипастирське послання Андрея Шептицького 1908 року "Про фальшивий патріотизм":
"Батькіщина, після Бога, для людини - річ найсвятіша, а любов до Батьківщини по Божій любові - то найблагородніше почуття, найвище, найкраще. Хотіти служити Батьківщині беззаконням, то так, ніби кров"ю і болотом плямити білу одежу, ніби плювати, кров"ю і болотом кидати в лице рідної матері. Виконаний злочин ганьбимо тому, що він зневажає святість Божого закону. Це річ найважніша, це справа вирішальна; цей злочин ломить Боже право, отже він є гріхом. А, крім того, шкодить справі народній, бо понижає чесноту любові Батьківщини, підкопує моральні підвалини народної роботи, згіршенням псує людей, псує їх сумління, псує їх душу. Вщіплює в здорове тіло народного життя заразу, що пізніше це тіло жере, заражаючи наймолодші покоління, перетворюючи благородну любов Батьківщини в мерзенне почування ненависті і злості, а нам сором приносить та відчужує людей від нас (див.- протест Європи проти Бандери -авт.) Сто разів краще бути невинним Авелем, ніж стягнути на себе пляму Каїна.
Злочин, сповнений в ім"я патріотизму, є тим більше злочином проти народу, чим більше може подобатися, чим більше може бути спокусою до похвали, до радості з того, що є злом..."

А тепер - невеликий фрагмент з біографії Бандери з Вікіпедії:
"Під керівництвом Бандери ОУН відходить від експропріаційних акцій і починає серію каральних акцій проти представників польської окупаційної влади. У цей період ОУНівцями було здійснено три політичних вбивства, що отримали значний розголос — шкільного куратора Гадомського, звинувачуваного у нищенні поляками українського шкільництва та полонізації, працівника ГПУ Олексія Майлова як протест проти Голодомору в Україні та вбивство міністра внутрішніх справ Пєрацького, за якого польська влада провела криваві акції «пацифікації» (умиротворення) українців. Степан Бандера здійснював загальне керівництво замахами на Майлова[2] і Пєрацького[3]."

Звичайно, що Бандера Шептицького вважав неприятелем, так само як і поміркованого Андрія Мельника (і на мою думку, розумнішого - недаром саме його обрали провідником ОУН, а Бандера проти нього потім збунтувався).

Якщо героєм вважати того, з кого береться особистий приклад і яким захоплюється - то для мене це Андрей Шептицький. Він для українськості тої, до якої я хочу належати, зробив більше, ніж Бандера. Я говорю по-українськи і так же буду виховувати своїх дітей, хоча один мій дід служив в радянській армії (за щого його ледь не вбили бандерівці), а другий - в польській армії. І мені прикро, що ми замість того, щоб як народ визнати свої помилки і гріхи, у них ще більше занурюємося. Ви пам"ятеєте, як за Івана Павла ІІ церква в особі Папи покаялася за гріхи - це було зроблено в тому числі і для майбутнього церкви. Ось і мені здається, що ми як народ матимемо достойне майбутнє тільки після того, як визнаємо, що ми не святі овечки, які живуть серед безбожних народів, а самі наробили купу помилок. Тим більше, якщо звемося християнами.
А.Шептицький в тому ж посланні:" ... така політика, хоча б навіть принесла якусь користь, однак шкодить народові, стягаючи на нього неблагословенство Боже і підкопуючи Божий закон в людських серцях.." Взагалі, ціле послання "Про фальшивий патріотизм" є дуже повчальне і в чомусь пророче.
Якщо когось зацікавить, можу тут його викласти повністю.

Kaktus
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 183
З нами з: 05 березня 2010, 10:05

Re: Петиція до депутатів Європ. парламенту, честь С. Бандери!

Повідомлення Kaktus » 26 березня 2010, 14:40

Після такої польської провокації в Європарламенті справа українсько-польського порозуміння може вважатися мертвою.
Ті, які боролися за незалежну Україну, є героями не лише України, бо жертвою свого життя вони приближували в тому числі й звільнення Польщі від комунізму, отож воїни УПА є найбільшимим героями всієї Європи, що боролися одночасно проти фашизму і комунізму. Якщо поляки не здатні цього зрозуміти, то це їх проблема - вони ще живуть радянськими міфами, отже, ще не стали європейською нацією.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Петиція до депутатів Європ. парламенту, честь С. Бандери!

Повідомлення Олюнька » 26 березня 2010, 15:46

В мене запитання до вас, Lilly: коли до вашої хати вдереться сусід і почне не лише там господарювати, але й знущатися з ваших рідних, і ви почнете оборонятися... то буде гріх проти ближнього? :o
Я не кажу, що УПА все робило правильно, але й не смійте порівнювати їх з терористами.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Петиція до депутатів Європ. парламенту, честь С. Бандери!

Повідомлення Igor » 27 березня 2010, 10:05

Lilly писав:Злочин, сповнений в ім"я патріотизму, є тим більше злочином проти народу, чим більше може подобатися, чим більше може бути спокусою до похвали, до радості з того, що є злом..."

Хто з колишніх упівців зараз має похвалу і радість? Чи може які інші заслуги і чини отримали ті, хто виборював нашу з Вами незалежність? Не заради похвали люди боролись, а за переконання. І до речі оборона Віри була для упівців на першому місці.

Lilly писав:А тепер - невеликий фрагмент з біографії Бандери з Вікіпедії:
"Під керівництвом Бандери ОУН відходить від експропріаційних акцій і починає серію каральних акцій проти представників польської окупаційної влади. У цей період ОУНівцями було здійснено три політичних вбивства, що отримали значний розголос — шкільного куратора Гадомського, звинувачуваного у нищенні поляками українського шкільництва та полонізації, працівника ГПУ Олексія Майлова як протест проти Голодомору в Україні та вбивство міністра внутрішніх справ Пєрацького, за якого польська влада провела криваві акції «пацифікації» (умиротворення) українців. Степан Бандера здійснював загальне керівництво замахами на Майлова[2] і Пєрацького[3]."

А були інші засоби проти влади?
Може був якийсь суд, звернення до якого зупинило би вбивство невинних людей тільки за те що вони э українцями? Чи може наведені Вами пани є безгрішними?
Розцінюйте це як виконання вироку винесеного судом України.

Lilly писав:Звичайно, що Бандера Шептицького вважав неприятелем, так само як і поміркованого Андрія Мельника (і на мою думку, розумнішого - недаром саме його обрали провідником ОУН, а Бандера проти нього потім збунтувався).

В історії багатьох народів є особи які вели між собою навіть громадянські війни, але кожен народ гордиться цими людьми і зараз, з точки зору минулих років, розставляє акценти. лише українці чомусь повинні соромитись своєї історії і своїх героїв.

Lilly писав:Якщо героєм вважати того, з кого береться особистий приклад і яким захоплюється - то для мене це Андрей Шептицький.

І для мене теж, але це не заважає мені вважати героєм і Бандеру, і Мельника і тисячі тих хто віддав свої життя з нашу з Вами свободу.

Lilly писав:Він для українськості тої, до якої я хочу належати, зробив більше, ніж Бандера.

Не нам з Вами це вирішувати. Кожен з них робив те, що мусив робити і так як умів. Час розставить все на свої місця, але оцінку чим подіям повинні давати украінські історики, а не польські чи російські політики. Нехай інші народи краще розберуться зі своїми історичними постатями.

Lilly писав:Я говорю по-українськи і так же буду виховувати своїх дітей,

А Ви не задумуєтесь над тим, чому досі Ви можете говорити по українськи і ходити в греко-католицьку церкву? Задумайтесь на тим, коми Ви цим зобовязані і помоліться за тих хто віддав свої життя за те, щоб мати те, що зараз маєте Ви.

Lilly писав:хоча один мій дід служив в радянській армії (за щого його ледь не вбили бандерівці), а другий - в польській армії.

Обидва мої діда були комуністами. Один був директором школи, другий був працював в райокмі партії.
Але кожен з них у сіспільстві був шанованою людиною і особисто мені було дуже приємно чути від сторонніх людей що мої родичі зробили колись багато доброго для простих людей.
Кожен з них як міг боровся з цією системою хоча і був її частиною.
Ніхто не применшує ролі радянської армії, і взагалі не про це мова. Мова про каральну машину НКВС і КБД, а не про простих солдатів, які виконували свій громадянських обовязок.

Lilly писав:І мені прикро, що ми замість того, щоб як народ визнати свої помилки і гріхи, у них ще більше занурюємося.

Гріх народу в тому що він боровся за свої права замість того щоб мовчки пхати голову в петлю? Не є гріхом право народу жити так як хоче цей народ.

Lilly писав:Ви пам"ятеєте, як за Івана Павла ІІ церква в особі Папи покаялася за гріхи - це було зроблено в тому числі і для майбутнього церкви.

Це прекрасний вчинок. Згадайте ще відношення Павла ІІ до голодомору, мусульман і у Вас усе стане на свої місця. Я наприклад поважаю Павла ІІ ще і за те, що він поважав Україну і її народ і по приїзді в Україну він говорив Українською.

Lilly писав:Ось і мені здається, що ми як народ матимемо достойне майбутнє тільки після того, як визнаємо, що ми не святі овечки, які живуть серед безбожних народів, а самі наробили купу помилок. Тим більше, якщо звемося християнами.

Ми станемо гідним народом після того, як встанемо з колін і на весь голос скажемо що ми є Народом, який має право на свою віру і життя так як вважає за потрібне. В історії кожного народу є моменти за які треба вибачатись, але це не значить, що народ забуває цю сторінку історії і вважає себе негідним. Навпаки, кожен народ гордиться своєю історією. Чому Українці повинні чинити інакше?


Lilly писав:А.Шептицький в тому ж посланні:" ... така політика, хоча б навіть принесла якусь користь, однак шкодить народові, стягаючи на нього неблагословенство Боже і підкопуючи Божий закон в людських серцях.." Взагалі, ціле послання "Про фальшивий патріотизм" є дуже повчальне і в чомусь пророче.
Якщо когось зацікавить, можу тут його викласти повністю.

Шептицький був більше політиком і такими засобами намагався захистити свій народ. Згадайте хоча б його лист Сталіну (http://sheptytsky.ugcc.org.ua/main.php? ... =4&subsm=1) і Ви зрозумієте, що в даному випадку він чинив як політик, який шукає компромісу з системою, щоб по тім її перемогти. Чи Ви готові засудити Шептицького за " Довг вдячности супроти Вас сплачуємо як уміємо, молитвами і проявами христи­янської любови ближнього. Та любов каже нам зложити Вам побажання всякого добра. Між тими добрами найважніше — вічність" людині, які винишила мільйони українців? Чи Ви вважаєте що Шептицький не знав до кого він пише?

Lilly станьте гідним громадянином своєї держави, гордіться тим що Ви є українкою, поважайте свої історію і свої героїв. І тоді ми усі разом станемо благословенним і божим народом.
Душу - Богові, життя - Батьківщині, честь - собі...

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Петиція до депутатів Європ. парламенту, честь С. Бандери!

Повідомлення o.Mykil » 27 березня 2010, 10:12

Igor писав: І до речі оборона Віри була для упівців на першому місці.



Так, їхній лозунг звучав як "Бог і Україна"...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Петиція до депутатів Європ. парламенту, честь С. Бандери!

Повідомлення luksander » 28 березня 2010, 16:13

Шан. Lilly
Якщо можна – подайте повний текст послання. І –
Мова йде про присвоєння звання «героя держави» людині, яка боролась і віддала своє життя за створення (незалежність?) цієї держави, а не про причислення Степана Бандери до святих. Мабіть є різниця?
Я підписався скоріше за переконанням логіки, хоча глибоко цього не відчуваю :pardon: : не західняк я.

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: Петиція до депутатів Європ. парламенту, честь С. Бандери!

Повідомлення ljubomyr_ps » 28 березня 2010, 22:51

luksander писав:Шан. Lilly
Якщо можна – подайте повний текст послання. І –
Мова йде про присвоєння звання «героя держави» людині, яка боролась і віддала своє життя за створення (незалежність?) цієї держави, а не про причислення Степана Бандери до святих. Мабіть є різниця?


Отож бо й воно!
Звання "Герой України" - це світська державна нагорода людині, яка зробила вагомий внесок у встановлення й розвиток Української держави.
І правду сказав Ющенко на запитання журналісту, що якщо б не було Бандери не було б й Української держави й не був той самий Янек президентом країни а в кращому випадку губернатором малоросії.
А про святість не нам вирішувати а БОГУ!
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: Петиція до депутатів Європ. парламенту, честь С. Бандери!

Повідомлення Yuriy D » 07 квітня 2010, 14:59


Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові?

Повідомлення прочанка » 14 квітня 2010, 15:41

http://daily.lviv.ua/?module=write_about_lviv&view=89
Стаття сосується Степана Бандери, а це витяг з неї:

"Або останній інцидент ще з одним лідером "Свободи" ? Іриною Фаріон у дитячому садочку. Хочу застерегти надто довірливих: це – не вчинок малохольної пані, яка не знає, що робить, а добре продумана провокаційна операція. Опосередковано про це свідчить присутність великої кількості телекамер на рядовому заході провінційного політика. Очевидно, наперед чекали, коли вона в дитячому садочку почне "ліпити" з українського націоналіста "маніакального дебіла".

Різниця між справжніми українськими націоналістами і такими "фаріонами" ? як між УПА і легендованими під УПА загонами НКВС. Вивіска та сама, а нутро – зовсім інше. "
Не бійтеся!

serge_ia
гість
гість
Повідомлень: 6
З нами з: 19 квітня 2010, 09:30

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові?

Повідомлення serge_ia » 22 квітня 2010, 00:05

Не можу зрозуміти одного - що Господу ваша мова ? Чи не однаково він чує китайську і українську ?
Чи буде він судити вас за те де ви ставили коми в реченні, чи за те як ви приймаєте інших людей ( російськомовних громадян ).

Що для нього краще - лагідна розмова з російськомовним громадянином нашої ж країни, чи ненависть до нього і лайка в дусі "чємодан-вокзал-москва" ?

Чи буде у Царстві Божому лунати українська мова чи та яка була до розсіяння народів ? А може іврит ? Що вам до мови ?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові?

Повідомлення о.Олег » 22 квітня 2010, 04:48

serge_ia писав:Не можу зрозуміти одного - що Господу ваша мова ? Чи не однаково він чує китайську і українську ?
Чи буде він судити вас за те де ви ставили коми в реченні, чи за те як ви приймаєте інших людей ( російськомовних громадян ).
Що для нього краще - лагідна розмова з російськомовним громадянином нашої ж країни, чи ненависть до нього і лайка в дусі "чємодан-вокзал-москва" ?
Чи буде у Царстві Божому лунати українська мова чи та яка була до розсіяння народів ? А може іврит ? Що вам до мови ?

не думаю, що ці дії політика (обговорюваний випадок з п.Іриною) виходили не з її політичної діяльності.
А для християнина плекання мови (вивчення історії, участь у визвольних змаганнях, культурно-просвітницьких рухах...) - шанування батька свого і матері своєї. Не тому, що чужі батьки-мови гірші (і саме українською говорять ангели :) ), а саме тому, що ці - свої і саме їх Господь наказує шанувати.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові?

Повідомлення Олюнька » 22 квітня 2010, 10:10

serge_ia писав:Що для нього краще - лагідна розмова з російськомовним громадянином нашої ж країни, чи ненависть до нього і лайка в дусі "чємодан-вокзал-москва" ?
Чи буде у Царстві Божому лунати українська мова чи та яка була до розсіяння народів ? А може іврит ? Що вам до мови ?

Так ви уважніше почитайте, що розмова була не з російськомовним громадянином, а з українцями.

І як це "Що вам до мови ?" Це те чим ми користуємось постійно. Християнин не має тільки скласти руки і чекати Царства Божого, ми також є частиною суспільства.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові?

Повідомлення прочанка » 22 квітня 2010, 11:11

Если русский любит Россию - он патриот.
Если украинец любит Украину - он махровый бандеровский националист.
* Если русский говорит "хохол" - он по доброму иронизирует над представителем братского народа.
Если украинец говорит "москаль" - он выявляет этим свою националистическую, антироссийскую сущность.
* Если русский митингует - он отстаивает свои интересы.
Если украинец митингует - он отрабатывает американские деньги, выплаченные ему в антироссийских целях.
* Если русский президент общается с американским президентом - он налаживает отношения между двумя странами.
Если украинский президент общается с американским президентом - они оба плетут антироссийский заговор.
* Если русский говорит на русском языке – он просто русский.
Если украинец говорит на украинском языке – он Петлюра недобитый.
* Если президент России декларирует пророссийские лозунги – это нормальный президент.
Если президент Украины декларирует проукраинские лозунги – он проамериканский и антироссийский президент.
* Если русское правительство не соглашается с украинским правительством – оно отстаивает национальные интересы.
Если украинское правительство не соглашается с русским правительством – абарзели ваще.
Не бійтеся!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові?

Повідомлення прочанка » 22 квітня 2010, 11:22

Хіба Бог чує молитви, які в кращому випадку лунають чужою мовою, яка прагне витіснити рідну? А в гіршому - лунає брудна богохульна лайка на общєпонятном. За це й болить душа, тому так і живемо... У всьому світі, спортивні команди співають гімн держави на будь-яких змаганням. Всі, крім українських( хоч є і вийнятки), а потім - здивування, чому Україна пасе останніх? Маємо, що маємо.
Не бійтеся!

serge_ia
гість
гість
Повідомлень: 6
З нами з: 19 квітня 2010, 09:30

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові?

Повідомлення serge_ia » 22 квітня 2010, 11:37

о.Олег писав:
serge_ia писав:А для християнина плекання мови (вивчення історії, участь у визвольних змаганнях, культурно-просвітницьких рухах...) - шанування батька свого і матері своєї. Не тому, що чужі батьки-мови гірші (і саме українською говорять ангели :) ), а саме тому, що ці - свої і саме їх Господь наказує шанувати.


А ти впевнений що батько і мати Альони не розмовляють вдома россійською ? А ти впевнений що їх батьків сюди не переселили з Россії ?
До чого ця вперта українізація ?

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові?

Повідомлення Олюнька » 22 квітня 2010, 11:40

serge_ia писав:А ти впевнений що батько і мати Альони не розмовляють вдома россійською ? А ти впевнений що їх батьків сюди не переселили з Россії ?
До чого ця вперта українізація ?

На форумі передбачено Правилами звертання на Ви

Щодо Альни, то ви подивіться відео, діти одягнуті у вишиванки. :wink: І йдеться не про українізацію інших національностей, а про збереження свого.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

serge_ia
гість
гість
Повідомлень: 6
З нами з: 19 квітня 2010, 09:30

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові?

Повідомлення serge_ia » 22 квітня 2010, 11:41

Олюнька писав:І як це "Що вам до мови ?" Це те чим ми користуємось постійно. Християнин не має тільки скласти руки і чекати Царства Божого, ми також є частиною суспільства.


Миролюбні наслідують Царство Боже, так здаєтся говорится :) поведінку Феони назвати миролюбною важко :)

якщо честно то мене як фізика за освітою завжди дивували оці пританцьовування навколо мови.. яка різниця яка мова, людина або розумна або дурна, мова це не виправить. Або вбивця або християнин.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові?

Повідомлення прочанка » 22 квітня 2010, 12:20

serge_ia писав:
Олюнька писав:І як це "Що вам до мови ?" Це те чим ми користуємось постійно. Християнин не має тільки скласти руки і чекати Царства Божого, ми також є частиною суспільства.


Миролюбні наслідують Царство Боже, так здаєтся говорится :) поведінку Феони назвати миролюбною важко :)

якщо честно то мене як фізика за освітою завжди дивували оці пританцьовування навколо мови.. яка різниця яка мова, людина або розумна або дурна, мова це не виправить. Або вбивця або християнин.



Це не пританцьовування. Будь ви хімік, фізик чи астронавт... З такими поглядами варто міняти країну, а тоді й поговоримо, бо в Росії ви будете розмовляти російською, в Штатах - англійською, а в Європі - мовою держави, в якій будете. Бо їх таке"поліглоцтво" не цікавить і ЦЕ-НОРМАЛЬНО.
Перше було СЛОВО! З цього все почалося, якщо людина не поважає мови землі, з якої їсть хліб, то вона й не повинна чогось вимагати від цієї землі. Живе, як рослина, хай і живе - БЕЗ ПРЕТЕНЗІЙ
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові?

Повідомлення о.Олег » 22 квітня 2010, 12:44

serge_ia писав:А ти впевнений що батько і мати Альони не розмовляють вдома россійською ? А ти впевнений що їх батьків сюди не переселили з Россії ?
До чого ця вперта українізація ?

мабуть ми не порозумілися. Не говорив, що висловлювання п.Ірини мають щось до Християнства, а якраз твердив (перечитайте), що це висловлювання політика. Думаю, що тут не лише Християнство - тут і українізація (принаймі - у моєму розумінні) не мала місця: "гола" політика. Щоб заговорили. Не здивуюсь, що саме так (з скандалами і обговореннями) і планувалось. Епотаж нинчє в модє...
Стосовно ж моєї впевненості (без пов'язання з абсурдним обговорюваним випадком претензій до дітей): якщо людина приїхала в іншу державу і знайшла/шукає там другу Батьківщину - є потреба вчити мову народу, з яким вирішила (чи обставини спонукали) жити.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові?

Повідомлення Олюнька » 22 квітня 2010, 13:38

Правильно. А в нас як: якщо розмовляєш українською - значить селюк. :oops:

Сьогодні натрапила на отакий сайт: http://www.abetka-logopedka.org/blog/promene.htm, дуже сподобалась мені позиція авторки. Честь і хвала таким людям! :Rose:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

serge_ia
гість
гість
Повідомлень: 6
З нами з: 19 квітня 2010, 09:30

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові?

Повідомлення serge_ia » 22 квітня 2010, 23:58

прочанка писав:Це не пританцьовування. Будь ви хімік, фізик чи астронавт... З такими поглядами варто міняти країну, а тоді й поговоримо, бо в Росії ви будете розмовляти російською, в Штатах - англійською, а в Європі - мовою держави, в якій будете. Бо їх таке"поліглоцтво" не цікавить і ЦЕ-НОРМАЛЬНО.
Перше було СЛОВО! З цього все почалося, якщо людина не поважає мови землі, з якої їсть хліб, то вона й не повинна чогось вимагати від цієї землі. Живе, як рослина, хай і живе - БЕЗ ПРЕТЕНЗІЙ


власне розумієте в чому справа... якщо б тих 92% не проголосували в 91ому році за незалежність то не було б України
от просто - немає бажання людей, не було б України такої як зараз

і от мені здаєтся що якщо б зараз провести знову це голосування, то завдяки "ультра" патріотам які носятся з українською мовою половина країни проголосувала б проти
і було б на заході України так само як в Чечні. За бажанням _самих_ людей, які просто хочуть розмовляти так як вони розмовляють, і їх в Україні 50%.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові?

Повідомлення о.Олег » 23 квітня 2010, 13:05

serge_ia писав:власне розумієте в чому справа... якщо б тих 92% не проголосували в 91ому році за незалежність то не було б України
от просто - немає бажання людей, не було б України такої як зараз і от мені здаєтся що якщо б зараз провести знову це голосування, то завдяки "ультра" патріотам які носятся з українською мовою половина країни проголосувала б проти і було б на заході України так само як в Чечні. За бажанням _самих_ людей, які просто хочуть розмовляти так як вони розмовляють, і їх в Україні 50%.

так.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Гуманітарні дисципліни”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей