Патріотизм та націоналізм

історія, філософія, мови, економіка...

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення o.Mykil » 27 лютого 2010, 02:22

samael писав:Мені не сподобалась назва цієї теми "Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові..." - оскільки вони такими не були, а навпаки, "антиукраїнські висловлювання..."


А може все-таки антиросійські, якщо подивитися на це серйозніше?
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення samael » 27 лютого 2010, 09:09

o.Mykil писав:А може все-таки антиросійські, якщо подивитися на це серйозніше?

Ба навіть якщо АНТИросійські - це нормально? Чи у Вас принцип: зуб за зуб? Тут вже писали - такими методами не побудуєш державність! Розповім Вам історії зі свого життя. Коли мені було 4 роки, я навчався у типовому радянському дитячому садочку. Батьки військові, тож ми жили далеко за межами рідної Львівщини. Одного разу я, мала дитина, сказав своїм ровесникам вислів: "Дивись, як батько робить". Для нас, галичан, нічого дивного. Для радянської дитини - це були страшні слова, які асоціювалися з Батьком Махном. Я досі чітко пригадую кожну хвилину тих подій, коли мене, чотирирічну дитину, викликали в кімнату, де "вихователі" мені детально розповідали як знущався Махно над радянськими солдатами, усі тортури. А потім, провели розмову з батьками.
Для мене - це була глибока психологічна травма.

Вона сьогодні робить теж саме!!! Ті самі методи. Це мене лякає. Не можна так - це не правильно!

Щодо петиції - я її не збираюсь підписувати! І все моє оточення, усі з ким я спілкувався на цю тему НЕ підтримують дії п.Ірини. А сам текст петиції - водичка, набір фраз та титулів. Порушила закон - нехай відповідає!
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення o.Mykil » 27 лютого 2010, 10:14

samael писав:
Щодо петиції - я її не збираюсь підписувати! І все моє оточення, усі з ким я спілкувався на цю тему НЕ підтримують дії п.Ірини. А сам текст петиції - водичка, набір фраз та титулів. Порушила закон - нехай відповідає!


Та я ніби теж до кінця не підтримую і не стверджував цього остаточно. Та й якихось особливих симпатій ніколи не викликала, до речі. Просто зазначив, що проблема глибша, ніж здається, що йдеться про українську мову в цілому, нашу державність, яку завжди принижують по-різному, а дехто вперто мовчить... І взагалі радикальні ідеї "Свободи" не дуже імпонують... Тай політика цікавить час від часу...

Навіть якщо вона і помилилась, то дивує, що так зразу на неї багато налетіло, не знаючи до кінця намірів людини, "без суду і слідства" скрізь, змішуючи мало не з болотом... Вона може теж має якусь гідність, правда?

Цікаво, чи читали її актуального листа до теперішнього президента України http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/013771

Якщо ми будемо завжди готові "перегризти братові горло", ми ніколи не матимемо своєї держави, нації тощо. Імхо.


Про що насправді говорила Ірина Фаріон з малюками у День Рідної мови http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/komentari/013893
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення Yuriy D » 27 лютого 2010, 10:34

Сводобівці всіляко спростовують факт будь-якої образи чи психологічної травми дітей. Мовляв п. Ірина Фаріон говорила не зовсім так, а те відео змонтували україноненависники і подали його так як їм вигідно :x
http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/komentari/013893/
Але чомусь мені у це не дуже віриться. Особливо пам'ятаючи на що здатні люди з їхньої команди, які в недавньому часі брали участь у міжконфесійному конфлікті у с. Мусорівці Тернопільської обл. Відео також було резонансним і особливо обговорювалося серед православних http://www.youtube.com/watch?v=WU7YRhvFxuI
І тоді свободівці говорили, що його змонтували "кляті москалі" і подали як їм вигідно, а ми все робили правильно :pardon:
Але факти залишаються фактами, і схоже не лише мені здається що хорошу мету хочуть досягнути поганими методами, і не добившись бажаного лише себе дискредитують.

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення samael » 27 лютого 2010, 10:48

o.Mykil писав:Та я ніби теж до кінця не підтримую і не стверджував цього остаточно. Просто зазначив, що проблема глибша, ніж здається, що йдеться про українську мову в цілому, нашу державність, яку завжди принижують по-різному...

Я ніколи не стверджував, що немає проблеми з мовою. Проте, дана петиція - це 100% виправдання поведінки п.Ірини. Я вже писав, її дії підпадають під статтю 161 Кримінального Кодексу України! Не можна бути вибірковим! Коли в Северодонецку звучали заклики до федералізації держави, СБУ відразу відкрило кримінальну справу (усі, на Зх.Україні, з цим були згідні). Проте саме "демократична влада" не довела до суду винуватців, а справи закрили "за відсутності складу злочину". Питання - чому?

o.Mykil писав:Навіть якщо вона і помилилась, то дивує, що так зразу на неї багато налетіло, не знаючи до кінця намірів людини, "без суду і слідства" скрізь, змішуючи мало не з болотом... Вона може теж має якусь гідність, правда?

Налетіли на неї - бо вона зачепила дітей! Чому без суда? Оцінку її дій має дати прокуратура!

o.Mykil писав:Цікаво, чи читали її актуального листа до теперішнього президента України http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/013771

Читав! Зрозумів одне: Сводоба - це та сама Партія Регіонів, лише у віддзеркаленні! Радий, що вони не пройшли у парламент.

o.Mykil писав:Якщо ми будемо завжди готові "перегризти братові горло", ми ніколи не матимемо своєї держави, нації тощо. Імхо.

А Ви читали мій попередній пост:
У нас не было, нет и не будет одного языка, одной истории, одной веры, одной культуры.
Но у нас будет одна страна – если мы станем терпимее к чужим ценностям и поймем, что единая Украина не обязательно должна быть единообразной.

Ось я і прошу проявляти терпимість до інших, дбати про благо держави, економічний розвиток, повагу та рівноправ'я. Як показують опитування, в Україні співвідношення російськомовних та україномовних родин завжди тримається 50 на 50. Державна мова має бути одна! Проте історично так склалося, і в цьому напрямку варто працювати! Але не такими методами.

o.Mykil писав:Про що насправді говорила Ірина Фаріон з малюками у День Рідної мови

І Ви в це вірите??? Це політика! Тут кожен (як це Ви мені писали... ага) "прагне показати себе у кращому світлі"...
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення samael » 27 лютого 2010, 11:09

Yuriy D писав: Особливо пам'ятаючи на що здатні люди з їхньої команди, які в недавньому часі брали участь у міжконфесійному конфлікті у с. Мусорівці Тернопільської обл. Відео також було резонансним і особливо обговорювалося серед православних http://www.youtube.com/watch?v=WU7YRhvFxuI
І тоді свободівці говорили, що його змонтували "кляті москалі" і подали як їм вигідно, а ми все робили правильно :pardon:

В мене немає слів! Там і "матюки" (чомусь свободівців матюки на москалів не перетворюють, у них щеплення), і наруга над храмом, і фізична розправа, і зневага іншої нації. Чим вони кращі за гітлерівців?
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення o.Mykil » 27 лютого 2010, 15:51

Я користуюся в житті кількома мовами, але не можу дивитися спокійно на те, що твориться на батьківщині з мовою рідною... Це просто жах якийсь! %)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

oremus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 97
З нами з: 11 вересня 2008, 20:02

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення oremus » 27 лютого 2010, 16:28

А я розумію пані Ірину.
Зверніть увагу панове, що ця дискусія ведеться на другому десятку української незалежності. Якщо ще сьогодні серед українців линуть осуди в бік цієї жінки, то справді йдеться про нашу фаршировану меншовартість, а це вже зовсім не поєднується з толерантністю про котру говоримо.
Депутат проводила відкритий урок в присутності вихователів і батьків. і якщо би хтось відчув особливий тиск на дитячу психіку, то її б зупинили. Тут йшлося більше про інформацію для роздумів дорослим. Я дивився ролики декілька разів і згоден з пані Іриною. Якщо вже ми не будемо солідарні у справах чистоти мови, то хто ж я не ми ??? Думаю така тема на форумі не могла б постати у Франції, чи Італії, чи Польщі...А ось в малоросії все добре. Ми українці не бунтарі, ми миролюбиві, але не треба на нас гадити. Пробачте. :good:

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення o.Mykil » 28 лютого 2010, 01:33

oremus писав:А
Депутат проводила відкритий урок у присутності вихователів і батьків. і якщо би хтось відчув особливий тиск на дитячу психіку, то її б зупинили. Тут йшлося більше про інформацію для роздумів дорослим.


Я теж знаю, що таке направді психологійний тиск на особу, наказовий диктаторський спосіб тощо. Не зауважив цього... З дітьми варто говорити по-дитячому. П. Ірина Ф.,як визначний мовознавець, це ніби й чинила... Навіть не підвищеним тоном, цинічним сакразмом, а цілком врівноваженим ще й з елементами гумору для кращого зрозуміння...

Звичайно, вона не відішле нікого до Московії зі зросійщеним іменем, це не в її компетенції. Подала це більше, мов жарт, навіть не припускаючи, що трактуватимуть це опісля як завгодно, наче "догму", зокрема ненависники України.

Тільки один Господь є справедливий Суддя, що знає людські серця. Такі були цілковито приватні думки.


Зі статті "Ірина Фаріон пишається своїм візитом у дитячий садок. Заява ВО «Свобода»


"...Розгортання регіоналами скандалу на кшталт «Яворина-2» навколо акції «Утверджуймо державну мову!», яку проводила «Свобода» у львівському дитячому садку N67, – це лише пролог до масового наступу кремлівських яничарів на все українське. На жаль, всі мовчать, ніби не помічають масових порушень мовного законодавства, тотальної інформаційної окупації, зрештою, шаленої денаціоналізації наших дітей, коли ровесники Незалежності, як додаток до права голосувати, отримують чужу, накинуту окупантами, мову..."


http://zik.com.ua/ua/news/2010/02/24/218368
Востаннє редагувалось 28 лютого 2010, 10:12 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 3 разів.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення o.Mykil » 28 лютого 2010, 01:42

Як парость виноградної лози,
Плекайте мову.
Пильно й ненастанно
Політь бур’ян.
Чистіша від сльози
Вона хай буде.
Вірно і слухняно
Нехай вона щоразу служить вам,
Хоч і живе своїм живим життям.



Максим Рильський
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення Yuriy D » 28 лютого 2010, 14:01

o.Mykil писав:Звичайно, вона не відішле нікого до Московії зі зросійщеним іменем, це не в її компетенції. Подала це більше, мов жарт, навіть не припускаючи, що трактуватимуть це опісля як завгодно, наче "догму", зокрема ненависники України.

Особисто я вважаю що діти не винні в тому що їх так називають. Адже іменем більше користуються не ті, кому ім'я належить, а ті що його оточують. Якщо дитина звикла до того, що його називають Мішою, то і автоматично на запитання як тебе звати буде відповідати Міша :) І навряд чи задумається над тим що це українофобний погляд на речі - бо це дитина!
Не розумію чому коли дитина каже що її звати Пейдж і вона зі США то це нормально, а коли каже Ліза - то це з ужасного женского журналу - навіть не поцікавившись чи часом батьки дитини не росіяни (у Львові ж росіян тоже немало).
Погоджуюсь із samael на рахунок "матюків" - як можна вчити когось по правильному називати імена, якщо люди з твоєї команди так матюкаються ще й біля церкви?
Ще раз повторюю - хорошу мету свободівці хочуть осягнути поганими методами - що з того получається самі бачите =@

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення luksander » 28 лютого 2010, 16:18

Кожен судить по собі: для одних – це захист гнобленої в Україні української мови, для інших – «украинский национализм», той, який страшніший фаши-зму. Коли дившся на реакцію наших українських «москалів» (а їх таки дійсно не менше половини серед українців), то, вибачте, це «присвоєння Степану Бандері звання Героя України - серія 2». І виникає питання: невже це мета, якої і планувалось досягти? В усякому разі: жити краще в Україні не стане ні «москалям», ні «бандеровцам». :o

Аватар користувача
wolf
початківець
початківець
Повідомлень: 34
З нами з: 03 лютого 2006, 08:57

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення wolf » 28 лютого 2010, 16:38

Про це і йдеться! :O:
Так мовну проблему не вирішиш! Як на мена, ця акція лише привернула увагу до "Свободи"! Ось і все! Чергова PR-акція! Спілкувався із священиком в Донецьку - там йому дійсно потрібна допомога! Він планував відкривати україновомний дошкільний заклад... Нехай свобода там допоможе! Це буде реальна допомога :Rose:
І чому ті, хто у цій темі захищають її вчинок, не коментують дії "свободівців" у храмі РПЦ? Вони теж патріоти!? =@
Open Your mind - Use Open Source!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення o.Mykil » 28 лютого 2010, 21:48

Декотрі неоднозначні коментарі для роздумів свідомих (!!) українців на http://censor.net.ua до відео "Ирина Фарион устроила "патриотический" шабаш в львовском детском саду", 22 February 10.

Без Имени:

"Тупые антисемимиты уже записали Фарион в еврейки, ну да , а кто-же виноват?. А ведь во многом она права. В Украине должно и быть всё по-украински, а в России по-русски, так чего такая вонь из Москвы?"

Вуйко:

"Ми українцi є господарями i повелителями на своїй землi , всi зайди ,особливо московськi, найбiльш агресивнi, повиннi бути нейтралiзованi через широкий громадський опiр змоскаленню наших дiтей! Люди, не давайте своїм дiтям москальських язичницьких iмен! З нами Бог!"

Вітер2:

"Ірина Фаріон молодець Честь їй та повага за такий сміливий крок".


Antipendos:

"Хохляцкие селюки - тупиковая ветвь человеческого общества, застрявшие в ХIX веке мужиковатые хуторяне, с искусственным языком . Это все равно что всех заставить говорить на эсперанто...".

Вітер2:

"До вашого відома, Свобода зараз єдина сила, яка відстоює інтереси України та українців. Єдине на що вас вистачає, то це клеїти безглузді ярлики. Он придивіться до ліліпутів у кремлі та до комуністів, там фашизм так і пре з них. Й вони його не приховують, тільки називають іншими словами
Слава Україні".

Вуйко:

"Фарiон пiдняла полiтичну проблему власної приналежностi до нацii i кожен має визначитися, а тодi кожен вiддасть за здiбностями та отримає за власною потребою! Бажаю успiхiв у власнiй iдентифiкацii!"



Без Имени:

"А еще говорят, что НКВД уничтожило много бандеровцев. Мало уничтожили, слишком мало и детей ихних зря на свете жить оставляли, они генетические уроды!"

с Измаила:

"Смерть бандерам! Доигрались вы твари!"

Вуйко:

"Слiд ввести громадський нагляд за хрещенням дiтей та їх вихованням в українському дусi! А всiх порушникiв садити на 15 дiб виправних робiт! Тодi буде порядок!"

Ванька:

"Русских оккупантов - в русскую землю!!!"

Без Имени:

"Националистов можно уважать, когда они сами уважают другие нации. Иначе они обыкновенные фашисты. Среди украинских националистов настоящих националистов 1% остальные фашисты. Чего только стоит один совет несмышленой девчушке по типу: чемодан, вокзал, Россия. Хорошо, что в руках у этой Фарион нет бритвы".

Без Имени:

"Можу з впевненістю сказати, що свій предмет Ірина Дмитрівна і любить, і знає. Це вона подарувала бажання вчити українську мову, лише з її пар виходила окриленою і щасливою. Якщо хто говорить тут про націоналізм - я просто не розумію, навіщо? Якщо Вам більше нічого сказати про Фаріон - мені Вас шкода, Ви не взяли того, що вона пропонувала, і Ви втратили іще одну грань себе".


Сварожич (русский):


"Ирина всё правильно делает. Альтернатива этому - многонациональная помойка вроде РФ или США".

Без Имени:


"РАСКАЛЫВАЛИ КАЦАПЫ, ЗАСЕЛЯЯ УКРАИНСКИЕ ЗЕМЛИ! СЕЙЧАС В РАЗДЕЛЕНИИ - СПАСЕНИЕ УЦЕЛЕВШЕЙ УКРАИНСКОЙ ЧАСТИ!"


СЬОМА:

"Москалики, а как бы вы реагировали на то, чтобы в России папа с мамой назвали ребенка "МЫКЫТА" или "ОлЭнка" и требовали бы от педагогов и воситателей называть его именно так?
Вы бы назвали такого русского (украинского происхождения) нациком, дебилом и всем чем угодно. Скажите, разве я не прав?
Фарион очень правильно поправила ребенка, что в на украинском языке его имя звучит как "Мышко", "Мыша," "Мыхайлик". Ничего преосудительного. Детей надо учить, если родители букварь скурили. К тому же они для чего детей в садик отдаю???
Если только для того, чтобы за ним присмотрели, то этому можно и служебную собаку приучить...".

****

І т. д. Без коментарів, як кажуть -- на ці всі вибрані спеціально коментарі, що більш-менш вимальовують об'єктивну картину! Навіть є явні зневаги українського народу в цілому, батьківської солов'їної мови тощо, як це буває, на превеликий жажь, дуже часто і дехто вперто цього чомусь не помічає, того явного беззаконня... %)

Що ще скажу від себе я від громадянина України, що певний час проживаю далеко поза Атлантичним океаном?.. Скажу те, що не помиляється тільки той, хто нічого не робить... Як казав один мудрий: "Якщо хочеш, щоб тебе не критикували, то нічого не говори, нічого не роби і будь ніким!"

Як би там уже не було, ця пані, визначний мовознавець, зробила немало для утвердження моєї рідної мови, на противагу до багатьох інших, не тільки "великих" християн, що здатні очі комусь видерти всупереч Христовій заповіді любити всіх без винятку чи "великих" українців, які хиляться, куди віє вітер без чіткого усвідомлення своєї ідентичності, виглядаючи у плані державності аморфно.

Не стверджував тут на форумі однозначно, що схвалюю до кінця дії п. Ірини у дитячому садку, бо можна було поступити дещо коректніше, щоб був "вовк ситий і вівці цілі", але й не стверджую, що вона цілком не права, тому що вивчав історію рідної держави, щоразу поглиблюю знання з мови рідної, зокрема вивчаючи інші, адже неможливо добре вивчити мову чужу, не знаючи перфектно своєї.

Думайте... Україна особлива держава... Її мову, прапор, культуру, щирий патріотизм тощо навіть сьогодні у здавалось би мирний час часто просто беруть під ноги проросійські шовіністи... Не бракує переслідувань і в цьому плані... Співака Ігоря Білозора за що вбили у м. Львові антиукраїнські шовіністи? Чи не за українську пісню, яка їм "різала слух"? А співучого Івасюка колись? Таких прикладів безліч! Навіть саме слово "Бандера" чого варте. І чомусь рідко хто закликає притягнути винних до крімінальної відповідальності за розпалювання ворожнечі на державному рівні чи антиконституційні діяння. Тільки тепер зробилися мудрими знавцями державних законів. Вистачає послухати теж і п. Вітренко, що вона постійно виговорює... А про сучасного президента України, гаранта з липовими науковими званнями, далекого від автентичного патріотизму, "обличчя української нації", який майже не відкривав рота, коли лунав державний гімн в час його інавгурації, пообіцявши відтак у присязі додержуватися законів "Канстітуції" України... взагалі мовчу http://www.pravda.com.ua/articles/2010/02/25/4809725 Ганьба на весь цивілізований світ!!! Невірні сини та дочки Неньки-України не перевелися...
Востаннє редагувалось 01 березня 2010, 07:03 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 3 разів.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення o.Mykil » 01 березня 2010, 06:30

wolf писав:І чому ті, хто у цій темі захищають її вчинок, не коментують дії "свободівців" у храмі РПЦ? Вони теж патріоти!? =@


По-моєму, в нас зараз є чітка конкретна тема саме про випадок в одному з львівських дитсадків та дотичну до нього проблему з укр. мовою... Може будемо описувати тут всю діяльність "Свободи", порушуючи правила форуму та флудити не по темі? Тема ясна.

Щоб щось більш-менш об'єктивно оцінити, треба побачити на власні очі та почути це на свої вуха, а не довіряти цілком різним відеоматеріалам, що можуть бути не вільними від монтажу, чуткам і т. д.

Ввважаю, що не праві цілком ті, що безкомпромісно засуджуть її вчинок по відношенню до української землі, та й заодно ті, що повністю її в тому підримують, тобто у сказаному, може, дещо в не цілком коректній формі дошкільнятам, які могли до кінця не усвідомити, про що насправді йдеться.

Арістотелівський принцип "золотої середини між двома крайностями" ще ніхто не відміняв!


П. С. Ірина Фаріон: Не ововчуйте українські імена! http://www.svoboda.lviv.ua/diyalnist/novyny/013818

Що цікаво, наскільки знаю, з погляду української літературної мови у назві статті є одна недосконалість: повинно бути "Не ововчуйте українських імен". Тобто лексема (слово) "ім'я" у множині має бути саме у родовому відмінку за принципом "знайшов (кого-що) роботу і не знайшов (кого-чого) роботи".

Якщо п. Ірина так насправді висловилася, то вона, отже, трохи помилилася, і ще треба це підівчити для кращої компетенції з мовознавства... Хоч і дрібниця, але промовляє теж. Знаю про ці мовні особливості, адже вивчав в інституті також ділове мовлення і т. д. І взагалі, це все свідчить, що під сонцем нема нічого ідеального на людському рівні.:)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
hucul
початківець
початківець
Повідомлень: 40
З нами з: 15 лютого 2010, 11:13

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення hucul » 01 березня 2010, 11:30

Олюнька писав:Повідомлення щодо адвентистів перенесено у відповідну тему
http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=8&t=1533&start=30



Слухайте, ну є цитати, порівняння аналогії, модеруйте якось уважніше. Якщо я приводжу паралель з іншою темою, то не варто коментар виривати з контексту та втуляти його у співзвучну тему, однак поза контекстом!!!!

Якщо я про ядерну фізику згадаю, то куди мій комент відмодерують? :crazy:

Аватар користувача
wolf
початківець
початківець
Повідомлень: 34
З нами з: 03 лютого 2006, 08:57

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення wolf » 01 березня 2010, 16:19

o.Mykil писав:Я теж знаю, що таке направді психологійний тиск на особу, наказовий диктаторський спосіб тощо. Не зауважив цього... З дітьми варто говорити по-дитячому. П. Ірина Ф.,як визначний мовознавець, це ніби й чинила... Навіть не підвищеним тоном, цинічним сакразмом, а цілком врівноваженим ще й з елементами гумору для кращого зрозуміння...

Начальник управління освіти Львівської міської ради Надія Оксенчук учора, 26 лютого, під час зустрічі із журналістами заявила, що, на її думку, депутата Львівської обласної ради від «Свободи», філолога Ірину Фаріон не слід допускати до дітей, бо останній бракує знання психології дітей. Так чиновниця прокоментувала показову акцію з українізації імен, яку Ірина Фаріон провела у Львівському дитячому садочку №67 і яка набула нечуваного резонансу в Україні і Росії.
«Чи повинна Ірина Фаріон або хтось інший проводити заняття з дітьми? Цього, я думаю, не повинно бути. Я не раз наголошувала у своїх інтерв’ю, що з дітьми дошкільного віку мають працювати фахівці, педагоги, які мають вищу освіту. Щоб розмовляти з маленькими дітьми, щоб правильно добирати слова, слід дуже добре знати їхню психологію. Я думаю, що до занять із роз’яснення імен ми залучимо вихователів», – нвголосила Наталія Оксенчук.
«Це не перша акція з наліпками для дитячого садочку. Щоправда, ми не дуже хочемо, щоб був логотип фракції «Свобода». Адже дітям це не цікаво. Без будь-яких логотипів такі наліпки повинні бути в усіх школах та дитячих садочках, аби діти правильно називали один одного», – додала вона.


oremus писав:Депутат проводила відкритий урок в присутності вихователів і батьків. і якщо би хтось відчув особливий тиск на дитячу психіку, то її б зупинили.

...мати дівчинки Лізи в інтерв’ю головному російському телеканалу ОТР заявила, що позиватиметься до Ірини Фаріон.


Також «неправильною» формою депутат Львівської обласної ради назвала ім’я Міша, котрий мав би бути Михайликом. Мовляв, з такими іменами треба їхати жити в Росії. При цьому у коментарі журналістам Ірина Фаріон зазначила, що для дітей із російських сімей такі імена цілком нормальні.


Цитати з http://galinfo.com.ua/news/64112.html
Open Your mind - Use Open Source!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення o.Mykil » 01 березня 2010, 16:51

Видно п. Ірина давненько не працювала з дітьми, адже більше має справу саме зі студентами... Звичайно, є одне навчати весь час в садочку або школі, а інше інколи туди навідатися... Мабуть, політика взяла тут верх... Бог святий знає все...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення o.Mykil » 01 березня 2010, 16:54

samael писав:А може все-таки антиросійські, якщо подивитися на це серйозніше?
Ба навіть якщо АНТИросійські - це нормально? Чи у Вас принцип: зуб за зуб?


А що я маю до акції в дитсадку? Там не був, навіть не знаю, де він конкретно розташований. Ні, у мене принцип, щоб кожному віддати належне... Але тримаймося разом саме суті обговорюваного предмету, не переходячи на особи учасників форуму!
Востаннє редагувалось 01 березня 2010, 16:57 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 1 раз.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення о.Олег » 01 березня 2010, 16:57

hucul писав:
Олюнька писав:Повідомлення щодо адвентистів перенесено у відповідну тему
http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=8&t=1533&start=30



Слухайте, ну є цитати, порівняння аналогії, модеруйте якось уважніше. Якщо я приводжу паралель з іншою темою, то не варто коментар виривати з контексту та втуляти його у співзвучну тему, однак поза контекстом!!!!

Якщо я про ядерну фізику згадаю, то куди мій комент відмодерують? :crazy:

прохання модерацію обговорювати в особистому листуванні
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення o.Mykil » 01 березня 2010, 17:06

samael писав: А сам текст петиції - водичка, набір фраз та титулів. Порушила закон - нехай відповідає!


Лаконічність- сестра таланту, як казали древні. "Водичку" переважно лиється, коли говориться довго та не по суті... Суть цілком зрозуміла!

"Закликаємо Вас зупинити ганебну україноненависницьку кампанію цькування української мови та її носіїв...". Ось квінтесенція петиції, на мій погляд. У ній не згадується випадок у дитсадку, а подано більш ширше проблему... Що цікаво, її підписало вже чимало юристів, викладачів, працівників освіти і т.д. Так що не робімо кардинальних висновків без "суду і слідства", бо не все так просто.Імхо. :)

http://www.petition.org.ua/?action=view&id=251145
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення Yuriy D » 01 березня 2010, 17:17

o.Mykil писав:Видно п. Ірина давненько не працювала з дітьми, адже більше має справу саме зі студентами... Звичайно, є одне навчати весь час в садочку або школі, а інше інколи туди навідатися... Мабуть, політика взяла тут верх... Бог святий знає все...

От власне! По одному потрібно говорити з дітьми, по іншому зі студентами і ще по іншому із старшими людьми. Інакше тебе не зрозуміють. :o
Як на мене цілком достатнім є просто сказати як треба називати імена правильно, пояснення чому саме не можна говорити по іншому було не дуже м'яким тому і викликало образу.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення o.Mykil » 01 березня 2010, 20:35

"Права Ірина чи ні, але ми мусимо встати на її захист - це справа нашої гідності перед пикою окупанта. Змістовно вона права. Тактично зробила помилку. Але кидати напризволяще солдата в бою за те, що він помилився у тактиці - це зрадництво. Тим більше в такий скрутний час" (Андрій Бондаренко).

http://vkontakte.ru/topic-3736826_22360767#offset=60

Можуть стати теж у пригоді для роз'яснення заплутаної ситуації цікаві думки на самому форумі свободівців http://www.forum.vosvoboda.info/viewtopic_9662.php

Ще, буває, трапляється, що політики заробляють на „мовному питанні” в Україні владу і гроші http://banderivets.org.ua/?page=pages/news/world/3711

Варто пробудитися, мабуть, врешті-решт, поки не пізно http://patrioty.in.ua
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення romanm » 02 березня 2010, 09:37

Але чомусь мені у це не дуже віриться. Особливо пам'ятаючи на що здатні люди з їхньої команди, які в недавньому часі брали участь у міжконфесійному конфлікті у с. Мусорівці Тернопільської обл. Відео також було резонансним і особливо обговорювалося серед православних http://www.youtube.com/watch?v=WU7YRhvFxuI
І тоді свободівці говорили, що його змонтували "кляті москалі" і подали як їм вигідно, а ми все робили правильно :pardon:


А де ж відео козаків, які приїхали заххищати православі є в Мусорівці? Чому ж ви тільки свободівців такими показуєте? Біда свободівців в тому, що вони реально ідеологічна партія. І як показує практика, їх боротьба, буде "мочитися" також і т.зв. патріотичними силами України, яких ідеологія - бабло. І "замочать", як замочили усіх такого типу, бо кого- кого , а на зрадників і сексотів наш нарід ой як багатий.

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення Yuriy D » 02 березня 2010, 10:13

romanm писав:А де ж відео козаків, які приїхали заххищати православі є в Мусорівці? Чому ж ви тільки свободівців такими показуєте?

Це показую не я а православні московського патріахату - я думав це очевидно що я не автор відео :pardon: Про існування відео з козаками захисниками православія мені нічого не відомо, але можливо ви щось знаєте?

п.с. переглядаючи відео потрібно пам'ятати що знімали його представники МП і брати до уваги лише очевидні факти - а їх там вистачає!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення o.Mykil » 02 березня 2010, 10:31

А тема то про випадок у Львові ніби...

Що цікаво, судячи по відео,п. Ірина Ф. спитала дітей, як їм більше подобається казати: Михайлик чи Міша. І от коли всі гуртом вигукнули: "Міша", то вона вслід: "Катастрофа". Це дійсно своєрідна "катастрофа" в очах рідної України... %)

Звідки взялася російська мова? http://patent.net.ua/intellectus/inteli ... 76/ua.html

В унітарній Україні українська мова має менший статус ніж російська у федеральній Росії http://patent.net.ua/intellectus/inteli ... 50/ua.html
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення luksander » 02 березня 2010, 20:12

З точки зору пані Ірини російськомовних треба вигнати з України і тоді правдиві українці заживуть щасливо?
Чому захисники пані Фаріон зневагу чи ненависть до громадян України (нехай навіть суржикомовних) вважають єдино можливим шляхом досягненням миру в Україні? :roll:
Чи: боротьба заради боротьби? :(

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення o.Mykil » 02 березня 2010, 21:55

З відкритого листа П. Ірини Ф. до В. Януковича:

"Вагомим чинником української мовної політики є найбільша етнічна меншина України – росіяни (17.3%), із чого випливає два основні напрями державної діяльности: а) етнічні росіяни, як і представники всіх інших меншин, зобов’язані володіти державною українською мовою, як володіють державною російською башкири, татари, чуваші, мордва тощо у Росії. Їхній спротив слід трактувати як загрозу українським інтересам; б) усі меншини, серед яких і російська, мають бути забезпечені правом реалізації своїх національних потреб, що не суперечать потребам титульної української нації і не загрожують цілісності та єдності держави..." .

http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/013771

Здається, там (як і в цілому листі) не йдеться про депортацію непокірних і законнонеслухняних за межі української держави, а подані чіткі перспективи... От деколи біда, що кожен Іван має свій план...

Цікаво, яку конкретну та правильну розв'язку пропонують нині ті, що "сидять склавши руки", коли, для прикладу, декотрі російськомовні жителі України, зокрема зі східної її частини, відверто паплюжать скрізь усе українське, навіть заявляючи, що Україна як держава не має взагалі... права на існування разом зі своєю "хохляцькою" мовою? Особисто з таким антиукраїнським явищем уже стикався... :crazy:

От до чого теж доходиться сьогодні viewtopic.php?t=1706

Читаймо, вивчаймо краще Конституцію України, щоб не говорити зайвого! :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення luksander » 02 березня 2010, 22:44

Так тема ж не про лист начебто? :pardon: А я так точно говорив про резонанс, викли-каний переглядом нарізок з відео. Або навіть переказами про нарізки. А я, як сидячий склавши руки, думаю що людям треба спочатку дати можливість пізнати правду – навчаючи. Краще було б зацікавити – от робітники ж зацікавились. А якісь агресивні заходи (навіть – справедливі покарання) навряд чи навернуть людей до правди.
А башкирів, татар, чувашів, мордву і інш. в Росії не треба прирівнювати до росіян в Україні, адже в них поза межами Росії немає держав, де б вони становили етнічну більшість і могли вільно плекати рідну мову, а в росіян – є!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Проукраїнські висловлювання Ірини Фаріон у Львові...

Повідомлення o.Mykil » 02 березня 2010, 22:48

luksander писав:Так тема ж не про лист начебто?


Я просто десь двічі на нього посилався... І вважаю, що там чіткіше змальовано державну позицію мовознавця, українознавця, ніж на тих почастиних відео з дитсадка... Тож і відіслався до нього. Є не раз в житті одна правда і чимало домислів. :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!


Повернутись до “Гуманітарні дисципліни”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 17 гостей