Патріотизм та націоналізм

історія, філософія, мови, економіка...

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення о.Олег » 04 лютого 2010, 14:19

прочанка писав:КИЕВ, 4 фев - РИА Новости.

все доводиться до абсурду дискридитуючи українство і тим самим підготовляючи грунт для введення російської в якості другої державної
якщо це дійсно від вчителів вимагав кабмін, звичайно...
Як каже мій приятель: "державна програма по використанню помідорів не за призначенням" :(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення vitalko » 04 лютого 2010, 14:25

Наше отношение к ОУН УПА Я согласен (и думаю, что не только я), что бандеровское движение было освободительным движением против угнетателей (советской власти). Но ведь они также служили и фашистам(которые принесли столько горя Украине, и против которых воевали наши деды),.. и сохранилось множество свидетельств и документов о том, что бандеровцы жестоко уничтожали также и мирных жителей (украинцев, поляков, евреев, русских, хорватов). Отрицать эти факты бессмысленно. Именно поэтому (что они на службе у фашистов были карателями мирного населения) Восток и протестует против них, не признаёт их героями.


І тут знову корінь нерозуміння. УПА німцям не служила(не плутайте з дивізією СС "Галичина"), а проти німців боролася(не менше ніж проти совєтів). Ось цей факт Росією перекручується, і подається як зовсім протилежний. Більше того, УПА починала воювати саме з німцями(бере початок 1942 року), коли совєтів тут ще не було. І з боку УПА(це тако замовчується) були спроби налагодити контакти з партизанами Ковпака задля утворення незалежної української держави, на яку вони не пристали. Відтоді і почалася боротьба і проти совєтів також. Крім того воювали з Армією Крайовою. Тобто як бачите, воювали проти всіх поневолювачів України, совєти тут не виняток. УПА - це не Власовці, а саме такою її подає Росія.
З другої сторони, давайте згадаємо, що в переважній своїй більшості УПА воювала не з Червоною Армією а з військами НКВД(людьми, які стріляли в спини власним же братам бо зброї), а це величезна різниця. Тому і прошу вас, пане nikolach, прочитайте історію українського визвольного руху, тоді і зможете побачити що саме ми відстоюємо з таким запалом.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення прочанка » 04 лютого 2010, 14:34

Навіть про дивізію СС"Галичина" судити однозначно не можна. Скільки НКВСівці, маскованих під вояків УПА, бандерівців творили свої чорні справи?!
Одну знайому вивезли в Сибір тільки за те, що вона дала їсти хлопцям- воякам... На 10 років...
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення о.Олег » 04 лютого 2010, 14:46

прочанка писав:Навіть про дивізію СС"Галичина" ...
чим все-таки гірше воювати на боці Німецької Армії аніж на боці армії совєтів?
:pardon:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення прочанка » 04 лютого 2010, 15:06

Тим паче, що спочатку(пам"ятаючи кайзерівську Німечину і її доброзичливе ставлення) німців вітали як визволителів після тих безчинств, які вчинили перші совєти. Навіть фашисти були шоковані, коли знаходили гори замучених людей НКВС.
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення о.Олег » 04 лютого 2010, 15:13

прочанка писав:Тим паче, що спочатку(пам"ятаючи кайзерівську Німечину і її доброзичливе ставлення) німців вітали як визволителів після тих безчинств, які вчинили перші совєти. Навіть фашисти були шоковані, коли знаходили гори замучених людей НКВС.

так...
а чому і Ви вживаєте "фашисти"? Розумію, що нас так призвичаїли совєти, але ж це викривляє правду в угоду "социалистическим республикам", котрі воювали з німецькими соціалістами і саме тому ввели поняття "фашизм" в стосунку до німців...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення прочанка » 04 лютого 2010, 15:23

ну, німці теж були різні,але як не назви, для нас вони були загарбниками
Не бійтеся!

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення viter » 04 лютого 2010, 15:23

о.Олег писав: чим все-таки гірше воювати на боці Німецької Армії аніж на боці армії совєтів?
:pardon:


Отче Олеже, Ви ставите питання, на які nikolach та його однодумці (схід та південь України) ніколи відповіді не дадуть. Таке питання їм і в голову не влізе, воно саме для них є святотацтвом. Для таких християн, як nikolach є нормальним, що героями називають тих, хто руйнував храми, нормально, що це зараз шановані люди, отримують високі пенсії, запрошуються в школи вчити підростаюче покоління "патріотизму", а от якщо визнати героями людей, що захищали свій народ, свою землю, свою Церкву - то це для них обурливо і неприпустимо, для них це має поглибити розкол в нашому народі. Ганьба! :shock:
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення о.Олег » 04 лютого 2010, 15:32

прочанка писав:ну, німці теж були різні,але як не назви, для нас вони були загарбниками

так, але не "фашисти"
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення прочанка » 04 лютого 2010, 15:39

До речі, за Норманом Дейвісом, рахунок йшов на дні ( може тижні, щоб без перебільшення), хто перший порушить кордон. Просто, Сталін до останнього сумнівався у рішучості Гітлера. Я схильна йому вірити, бо його переконливі факти говорять самі за себе.
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення о.Олег » 04 лютого 2010, 15:46

viter писав:
о.Олег писав: чим все-таки гірше воювати на боці Німецької Армії аніж на боці армії совєтів?
:pardon:

Отче Олеже, Ви ставите питання, на які nikolach та його однодумці (схід та південь України) ніколи відповіді не дадуть. Таке питання їм і в голову не влізе, воно саме для них є святотацтвом. Для таких християн, як nikolach є нормальним, що героями називають тих, хто руйнував храми, нормально, що це зараз шановані люди, отримують високі пенсії, запрошуються в школи вчити підростаюче покоління "патріотизму", а от якщо визнати героями людей, що захищали свій народ, свою землю, свою Церкву - то це для них обурливо і неприпустимо, для них це має поглибити розкол в нашому народі. Ганьба! :shock:

мабуть, але чоловік має хороший намір - зрозуміти як нести мир в Україну, тому важливим є нмд давати запитання/відповідати саме з точки зору християнської відповіді на будь-які виклики чи то історії, чи то сучасності. Якщо людина (ми- такі різні українці) усвідомить, що саме цей от чоловік чинив гріх вбивства народу і йому нащадки вбитих віддають шану "учасника", є можливість, що з`явиться розуміння, що і інша сторона перебувала у неменш складних історичних умовах і їй також належить пошанування... Думаю, що тут, як і всюди, важко розрізнити грішника і гріх, відповідно кожного, що любить грішника, можно протрактувати як такого, що любить гріх. А це не завжди так. Принаймі, надіюсь/відчуваю, не так у цьому конкретному випадку: людина оперує завченою від радянщини і їх наслідників історією, але має волю до незаагажованого, нешаблонного ставлення до реалій життя. Поспілкуємось - побачимо. В кожному разі я грішний дуже вдячний п.Миколі за його діяльність - поставте себе добровільно на його місце людини, яка стоїть перед таким ось викликом змінитися самому щоб змінилися навколишні... Думаю - це заслуговує на похвалу :Rose: . Попри всі наші суперечності.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення viter » 04 лютого 2010, 15:52

Просто дуже шкода, що бажаючи пізнати правду не хоче (не може) прийняти її до кінця.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
nikolach
дописувач
дописувач
Повідомлень: 99
З нами з: 09 січня 2010, 17:31
Звідки: Одеса

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення nikolach » 04 лютого 2010, 20:30

о.Олег писав:Якщо людина (ми- такі різні українці) усвідомить, що саме цей от чоловік чинив гріх вбивства народу і йому нащадки вбитих віддають шану "учасника", є можливість, що з`явиться розуміння, що і інша сторона перебувала у неменш складних історичних умовах і їй також належить пошанування... Думаю, що тут, як і всюди, важко розрізнити грішника і гріх, відповідно кожного, що любить грішника, можно протрактувати як такого, що любить гріх.


На мою думку, отець Олег, сьогодні вже не має значення, яка сторона винна больш, яка менш (чи зовсім не винна), бо громадську думку обох сторін вже не змінити, та історичну правду вже не відновити. А мир треба відновлювати і треба жити разом. :beer:

Сьогодні має значення тільки одне: чи ми всі є вірними християнами, чи готові послухати Христа, та виконати Його заповідь:

"Якщо ти... згадав, що брат твій має щось проти тебе, то залиш дар твій,... та піди по-перше примирись з братом твоїм"

На мою думку, дуже важливим є зміст цих слів. Тут Іісус не говорить: - Піди покайся, якщо відчуваєш, що винен,-а каже:- Якщо брат твій визнає тебе винним ("має щось проти тебе"). Це означає, що не те є важливим, чи визнаю я сам за собою свій гріх, а важливішим є те, що брат мій визнає цей гріх за мною, та має образу проти мене. Тому я заради любви до нього повинен примиритися з братом (через покаяння) незалежно від того, чи визнаю я себе винним перед ним, чи ні. От така мудра християнська заповідь.

Це у равному обсязі має відношення до обох сторін... Я вже тут визнав, що радянська влада була винною проти Захода и УГКЦ, і якщо то залежало б від мене, то вже підняв би питання про прошення пробачення... Але невже ніхто з вас, хоча б заради Христа та відновлення миру в Україні, так і не погодиться з необхідностю визнання гріхів також і за вашимі вояками (есесівцями та бандерівцями)?
Православный УПЦ МП

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення viter » 05 лютого 2010, 10:36

nikolach писав: громадську думку обох сторін вже не змінити, та історичну правду вже не відновити.


Нісенітниця. Пане, nikolach, хіба Ви не знаєте, що Христос є Правда, Дорога і Життя? Відмовляючись від правди, Ви відмовляєтеся від Христа. Не матимете успіху у свому прагненні об'єднати наш народ, бо не зтого боку підходете до цієї справи.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення vitalko » 05 лютого 2010, 11:27

На мою думку, отець Олег, сьогодні вже не має значення, яка сторона винна больш, яка менш (чи зовсім не винна), бо громадську думку обох сторін вже не змінити, та історичну правду вже не відновити. А мир треба відновлювати і треба жити разом.


А я вважаю що можна, і навіть треба. Без знання історичної правди ми - як собаки бездомні, які беруть з рук кожного, який дає, і биті кожним бажаючим, які не мають і не знають свого дому, тому і тиняються без діла по світу. Якщо ми християни, то донесення правди до інших має здійснюватися, незважаючи на усвідомлення надзвичайної важкості цього завдання. Власне, саме християнство є донесенням правди(істини) до людей, і, ви самі бачите, якою жертвою воно здобувається.

Сьогодні має значення тільки одне: чи ми всі є вірними християнами, чи готові послухати Христа, та виконати Його заповідь:

"Якщо ти... згадав, що брат твій має щось проти тебе, то залиш дар твій,... та піди по-перше примирись з братом твоїм"


Все правильно, але Христос не каже: іди покайся перед братом своїм, а примирися з ним. Тобто саме примирення може здобуватися різними шляхами. Більше того, каятися в тому, чого ти не вчинив, є потуранням неправоті брата твого. Чи має християнин погоджуватися з неправдою? Скоріше навпаки, має донести правду, тим самим відкрити людині очі на власну неправоту(якщо так треба), щоб вона могла це побачити і стати на шлях правди. Бо якщо цього не зробити, то чи не будемо ми, як християни, винні в тому що цієї неправоти в братові своєму йому ж не виявили, і тим самим йому ж не допомогли? Тут вже, навіть, справа не в наших бажаннях, це вже наш обов"язок правду доносити. Альтернативи просто не існує, імхо.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
nikolach
дописувач
дописувач
Повідомлень: 99
З нами з: 09 січня 2010, 17:31
Звідки: Одеса

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення nikolach » 05 лютого 2010, 13:45

vitalko писав: Без знання історичної правди ми - як собаки бездомні... Якщо ми християни, то донесення правди до інших має здійснюватися, незважаючи на усвідомлення надзвичайної важкості цього завдання. Власне, саме християнство є донесенням правди(істини) до людей, і, ви самі бачите, якою жертвою воно здобувається.

Все правильно, але Христос не каже: іди покайся перед братом своїм, а примирися з ним. Тобто саме примирення може здобуватися різними шляхами. Більше того, каятися в тому, чого ти не вчинив, є потуранням неправоті брата твого. Чи має християнин погоджуватися з неправдою? Скоріше навпаки, має донести правду, тим самим відкрити людині очі на власну неправоту(якщо так треба), щоб вона могла це побачити і стати на шлях правди. Бо якщо цього не зробити, то чи не будемо ми, як християни, винні в тому що цієї неправоти в братові своєму йому ж не виявили, і тим самим йому ж не допомогли? Тут вже, навіть, справа не в наших бажаннях, це вже наш обов"язок правду доносити. Альтернативи просто не існує, імхо.


Вы когда-нибудь слышали, кто такие параноики? Это люди, которые всю свою жизнь посвящают борьбе за правду. Они во многом, действительно, правы, т.к. вокруг всегда много несправедливостей. Но их борьба с этими несправедливостями превращается в самоцель и выливается в конфликт с окружающими людьми :evil: ; при этом, они не способны простить, не способны уступить; и не видят грехов за собой; они хотят только торжества правды. Любыми путями. Параноики - самые конфликтные люди.Они зациклены на своей борьбе за правду; и в этом - их беда, в этом их болезнь. Они не способны понять, что у каждого своя правда, что окружающие их люди, в т.ч. и те, кто их обижает, рассуждают совсем не так, как они; что у всех людей свои ценности, своё представление о жизни, свои интересы. В результате, они борются уже не столько за правду, сколько с окружающими людьми (а нам ведь, наоборот, заповедано любить ближнего). Это - больные люди; они невыносимы для окружающих и часто заканчивают жизнь в психбольницах. Я это знаю не понаслышке, а по печальному опыту одного из членов моей семьи.

Потому Христос и учит: - "Прощайте! Любите врагов ваших"! Любить - это, в первую очередь - прощать, уступать. Я со своей женой никогда не ссорюсь первым; ссоры часто затевает она. И, хотя я знаю, что часто именно она не права, а не я, но, чтоб примириться, сам первый прошу прощения; и не чувстую себя, при этом, униженным. А чувствую себя христианином. Ведь она-то думает, что виноват я. Когда я попрошу прощения, она успокаивается. Так у нас и сохраняется мир в семье :friends: .

Правда в нашей истории когда-нибудь, наверняка восторжествует, но это будет еще не скоро. Может лет через 50-100. Сейчас же, пока горят страсти на Востоке и Западе, никто не способен трезво воспринять мнение другой стороны. Тем более, что каждый верит в ту историю, которой его научили, и ни за что не примет тот вариант истории, которую предлагает противоположная сторона. Поэтому, в этой ситуации, я считаю, у нас только один выход: для того, чтоб восстановить мир надо послушать Христа и сделать так, как учит Он O:-) .
Православный УПЦ МП

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення viter » 05 лютого 2010, 13:55

nikolach писав: Сейчас же, пока горят страсти на Востоке и Западе, ...


На сході може й так, на заході - ні.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення о.Олег » 05 лютого 2010, 14:26

Христос Раждається!
глава про Блаженства (Мт., 5)... Дійсно прекрасна глава, бо стисло говорить про суть і новизну Христового Вчення. Можна було б продовжити цитувати із шостої: "як не будете прощати людям гріха їх, то і Отець ваш не простить вам гріхів ваших"... От лише прощаємо і цитуєте Ви "Якщо ти... згадав, що брат твій має щось проти тебе, то залиш дар твій,... та піди по-перше примирись з братом твоїм" у невластивому ключі, вириваючи з контексту і наголошуючи на "помирись" - але ж і я грішний не про сварку говорю.
Ця глава, пане Миколо, про християнську праведність, про те, що не треба осуджувати, що треба любити навіть ворога... Не осуджую навіть ворогів, стараюсь їх любити. Не "гнівання" проповідую, а приймання на себе відповідальності розрізнити добро і зло, праведність і гріх. Добро/праведність пробувати посісти, а зло/гріх відкинути/засудити. А щоб це зробити, їх треба навчитись розрізнити...
Євангеліє є цілістю, пане Миколо, і Матея не можна читати без, наприклад, Луки, який говорить про потребу простити тому, хто розкаюється (Лк.17) хоч сім разів на день... Без покаяння немає прощення. На землі...- так: існує масса чинників, які можуть нам допомогти піти на такий крок примирення навіть, якщо хтось не кається, але всі ці люди постануть перед Богом у свій час і... Жорстоко є залишити брата свого нерозкаяним, пане Миколо.
Тому і потребуємо вивчати свою історію і, якщо виявиться щось подібного на 43 рік - розкаюємося.
Прошу зауважити - не я грішний особисто, не окремі люди - весь український народ просить вибачення перед польським, а польський - перед українським. Подібно мало б відбуватися і у стосункуз російським народом, у стосунку армій перед арміями, організацій перед організаціями...
До схиляння голови перед подіями 43 року нас привели дослідження істориків сторін подій і незалежних дослідників. Не йшлося про копання на тему "хто згрішив перший/більше", а про плач над нашою спільною трагедією. Як запорука того, що ми розуміємо, розкаюємося і намагаємося зробити все від нас можливе, щоб це не повторилося. Це - християнський підхід, пане Миколо, і саме так нмд має відбутися в Україні, а не те, що чую від Вас :( . Вибачте.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення vitalko » 05 лютого 2010, 15:54

Тем более, что каждый верит в ту историю, которой его научили, и ни за что не примет тот вариант истории, которую предлагает противоположная сторона. Поэтому, в этой ситуации, я считаю, у нас только один выход: для того, чтоб восстановить мир надо послушать Христа и сделать так, как учит Он .


Ну якщо не вірите в ту історію, яку читаєте з наших дописів, то візьміть та й почитайте якогось незалежного історика. І нехай решта не читають і залишаться при своєму, прочитайте ви особисто. Якщо шукаєте правди і шляхів примирення, то прочитаєте. Адже, як писав о.Олег, примирення починається з самого себе. І якщо думаєте, що нічого не зміниться, бо всі крім вас залишаться при своєму, то помиляєтеся, бо змінитеся ви самі, а це для вас має бути найважливіше.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення luksander » 05 лютого 2010, 18:48

Пане Nikolach!
То все таки: історії яких авторів Ви читали? Бо і факти, навіть самі найправильніші, в різних контекстах сприймаються різно.
От Ви пишете: « каждый верит в ту историю, которой его научили, и ни за что не примет тот вариант истории, которую предлагает противоположная сторона.». Це невірно. Я був патріотом Радянського Союзу, коли наприкінці 70-х працював на Закарпатті, мене називали «москалем», і мене це дуже обурювало, а от коли пізніше в Хабаровську мене називали «хохол», я підсміювався над «хохлами» разом з росіянами. (А які вони різні, ці росіяни! Думаю, вони не однодумніші між собою, ніж українці, незважаючи на постійні війни, якими влада їх намагається об’єднати.) Та от коли з’явилась можливість прочитати не тільки радянську історію – прийшлось стати патріотом України. Так що у Вас ще не все втрачено – дерзайте!
:Rose:

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення o.Mykil » 05 лютого 2010, 19:43

nikolach писав: Але невже ніхто з вас, хоча б заради Христа та відновлення миру в Україні, так і не погодиться з необхідностю визнання гріхів також і за вашимі вояками (есесівцями та бандерівцями)?


Так, говорите ніби не живете цілком у суверенній Україні чи як? І ще. Не хочу займатися прозелітизмом, але подумайте, чи ви дійсно перебуваєте в національній Церкві, близькій до свого рідного народу, культури і. д. Чи тут нема фарсу... Почати варто думати про якесь відродження, як на мене, теж і з цього. :)

Щоб розвіялися декотрі стереотипи, кинуті у світ безбожницьким більшовицьким режимом, зокрема про провідних суспільних діячів Неньки-України, зайдіть хоча б сюди http://www.stepanbandera.org

Тому треба любити свою націю справжнім українцям, навертатися весь час до Господа, не кохаючись у москофільстві, щоб наступило правдиве духовно-національне відроження незалежної України, що має стати залежною тільки від Господа, а не від якось там сумнозвісного Кремля у парочці із заполітизованою по самі вінця РПЦ тощо... Рука Москви, як відомо, не гладить нашу рідну землю віддавна... Хіба що "проти шерсті". %)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
nikolach
дописувач
дописувач
Повідомлень: 99
З нами з: 09 січня 2010, 17:31
Звідки: Одеса

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення nikolach » 06 лютого 2010, 12:25

о.Олег писав:Ця глава, пане Миколо, про християнську праведність


Дякую за пояснення, отче Олеже; Ви добре знаєте Євангеліє. Тільки не розумію, в чому наша розбіжність? Хіба я не казав з самого початку цієї теми, що готовий від себе особисто просити прощення у Захода і греко-католиків? Хіба не кажу зараз, що згоден з тим, що Росія повинна просити прощення в України, в т.ч. в Західної України (стосовно провини РПЦ мені ще не зовсім зрозуміло)?

Без покаяння немає прощення.


Чому ж? Я готовий вибачати й без покаяння.. Адже сказано: "Прощайте й вас пробачать". Наші святі отці вчать, що прощати треба всіх: не тільки тих, хто кається, но також й тих, хто не розкаюється (бо не всі здатні зрозуміти свій гріх). Я й прощаю... Звичайно, інша справа, коли йдеться про цілих народів...
Востаннє редагувалось 06 лютого 2010, 20:01 користувачем nikolach, всього редагувалось 1 раз.
Православный УПЦ МП

Аватар користувача
nikolach
дописувач
дописувач
Повідомлень: 99
З нами з: 09 січня 2010, 17:31
Звідки: Одеса

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення nikolach » 06 лютого 2010, 12:46

А тепер, дорогі брати західняки-греко-католики, хочу подякувати всім вам за бесіду, за науку, яка була мені на користь :Rose: . З нашої нелегкої розмови я зрозумів одне: усередині України першою повинна просити прощення (за всі гріхи Росії і РПЦ) православна Церква МП :sorry: . При цьому, вона не повинна чекати зустрічного кроку, а просто вибачити всіх, кого вважає винними. Думаю, що рано, чи пізно, вона так і зробить.

А я, в свою чергу, прошу зараз пробачення у всіх вас, якщо когось образив, уразив почуття, викликав незадоволення, чи обурення :sorry: . Адже ми все одно ( незалежно від різної віри і різного розуміння історії) залишаємось братами :beer: . А визнання історичної правди, сподіваюсь, рано чи пізно настане. І це залежить багато в чому від того, яку сучасну історію України ми зараз створимо разом з вами (всупереч усім зусиллям недобросовісних політиків).

Хочу сподіватись, що після нашої з вами розмови ви погодитесь, що православні вірні УПЦ МП не такі вже й вороги для західняків та греко-католиків :friends: .

Всім бажаю благополуччя в цьому житті і спасіння (порятунку) в житті вічному O:-) . Микола Ч.
Православный УПЦ МП

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення viter » 06 лютого 2010, 15:14

nikolach писав:Хочу сподіватись, що після нашої з вами розмови ви погодитесь, що православні вірні УПЦ МП не такі вже й вороги для західняків та греко-католиків :friends: .


Пане Миколо, як греко-католик та західняк хочу запевнити Вас, що нікли не вважав і не вважаю православних ворогами. Я люблю наш народ (не тільки західну його частину, але весь - усіх українців які б вони не були, і як би до них не ставились). Ніякої ворожості не почуваю до наших східних братів, маю тільки почуття жалю за них, бо безбожний сусід, що називає себе нашим старшим братом поставив їх на коліна і вони ніяк не можуть підвестися на ноги та твердо стати на своїй рідній землі, згадавши яких славних батьків вони діти. Сказано: пізнайте правду і правда визволить вас. Тому то наші вороги всіма силами намагалися і намагаються ту правду знищити, щоб навіки зробити з нас рабів. Але Бог нас оберіг і ніколи не залише, ще підніметься наш народ. І я дякую Вам, пане Миколо, що у Вашому серці зародилося таке благородне бажання примирити українців. Бог Вас привів на наш форум. Запевняю Вас, що не зважаючи на розбіжності між нами, тут Ви знайшли однодумців.
Бажаю Вам повсякчасно пізнавати Правду та приводити до неї своїх ближніх. Успіхів Вам у Ваших починаннях. :)

Дякую за Вашу чудову українську мову. :Rose:
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення ljubomyr_ps » 06 лютого 2010, 21:28

nikolach писав: ...Адже ми все одно ( незалежно від різної віри і різного розуміння історії) залишаємось братами :beer: . А визнання історичної правди, сподіваюсь, рано чи пізно настане. [/color]


Віра в нас одна брате Миколо - у Христа Господа Богочоловіка у якого ми й хрестилися, і обряд в нас один, лиш різні конфесії всього лиш...
Різне розуміння історії - це не повід для розбрату. адже кожен християнин знає, що повноту істини він може осягнути лиш злучившись з Христом у вічності. А люди свої обмеженим розумом здатні помилятись. Головне не судити брата свого, чого тяжко викорінити й на цьому форумі.
Любімося адже ми Християни Українці!
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення прочанка » 09 лютого 2010, 13:15

дуже шкода, коли в народ "кидають чергову кістку" і він на то ведеться.
Не буду тикати пальцем( це невиховано :) ), але хтось( той кого не можна називати), зацікавлений, щоб народ дерся за минуле, за мову, за церкви і зовсім не думав за проблеми сьогодення.
Колись на одному з кабельних каналів була передача, де батюшка мав проповідь, а потім віряни телефонували по тих чи інших питаннях. Це в Києві було і чула я сама, а не хтось сказав.
Питала жінка чи треба перехреститися біля автокефальної церкви і батюшка категорично заперечив, бо така "церковь розкольничья", а у Львові з уст людини,яка має сан(але я ще особисто піду і подивлюся)чула, що на Короленка в російській церкві( яку до речі побудували ще австріяки для військово-полонених росіян під час першої Світової) висить оголошення,що вхід сектантам і греко-католикам - ЗАБОРОНЕНИЙ!
Не бійтеся!

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення luksander » 09 лютого 2010, 14:55

Якось одна старенька хвора жінка попросила сусідку – прихожанку УПЦ МП – поставити свічку і помолитися за недавно померлого чоловіка. То та відмовила, бо: «йому ще хуже буде, бо ви ж до греко-католиків ходили :evil: ».
Мабуть РПЦ не духовним відродженням турбується, а щоб москва останнім римом стала таки. %)
Чи не «мабуть»?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення о.Олег » 09 лютого 2010, 15:06

luksander писав:Якось одна старенька хвора жінка попросила сусідку – прихожанку УПЦ МП – поставити свічку і помолитися за недавно померлого чоловіка. То та відмовила, бо: «йому ще хуже буде, бо ви ж до греко-католиків ходили :evil: ».
Мабуть РПЦ не духовним відродженням турбується, а щоб москва останнім римом стала таки. %)
Чи не «мабуть»?

протилежний випадок: православна пані з Одеси ходила (до Сповіді, Причастя) саме в храм УГКЦ (село на Франківщині) бо її духівник перед поїздкою настановив: єдині (окрім РПЦ) канонічні - греко-католики.
Православіє дуже різне...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення luksander » 09 лютого 2010, 17:56

о.Олег писав:
luksander писав:Якось одна старенька хвора жінка попросила сусідку – прихожанку УПЦ МП – поставити свічку і помолитися за недавно померлого чоловіка. То та відмовила, бо: «йому ще хуже буде, бо ви ж до греко-католиків ходили :evil: ».
Мабуть РПЦ не духовним відродженням турбується, а щоб москва останнім римом стала таки. %)
Чи не «мабуть»?

протилежний випадок: православна пані з Одеси ходила (до Сповіді, Причастя) саме в храм УГКЦ (село на Франківщині) бо її духівник перед поїздкою настановив: єдині (окрім РПЦ) канонічні - греко-католики.
Православіє дуже різне...

:good:
Судячи з повідомлень на цьому форумі, то в Одесі точно "дуже різне" :Bravo:

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення o.Mykil » 11 лютого 2010, 18:28

ПАТРІАРХ КИРИЛ: УСІ ВІРНІ ЧАДА РПЦ МАЮТЬ МОЛИТИСЯ ЗА УКРАЇНУ http://risu.org.ua/ua/index/all_news/co ... licy/34309

Парадокс?
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!


Повернутись до “Гуманітарні дисципліни”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей