Патріотизм та націоналізм

історія, філософія, мови, економіка...

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення Yuriy D » 22 січня 2010, 15:15

Дозвольте і мені сказати декілька слів по цій темі :oops: Якщо чесно, то мені вже трохи надоїли ті "піонерські байки" про дружбу народів, об'єднання росіян, білорусів та українців і т.д., які час від часу лунають від деяких російських діячів культури, релігії та ін.
Все це пахне, на мій погляд, ні чим не іншим як імперіалістичною політикою Кремля :crazy:
Наведу приклад: у мене є колега в Білорусії, час від часу я з ним спілкуюся і коли він починає говорити білоруською мовою, то мені стає важко його зрозуміти :pardon: Про яке об'єднання може йти мова? Українці, росіяни і білоруси різні народи з власною історією, культурою, і т.д.
Інша річ об'єднання християн. Тут я тільки за. Повторюю я тільки за об'єднання християн, але за умови рівності і прощення. А прощення необхідне, бо без нього не зможемо спілкуватися на рівні. ІМХО, має за що попросити пробачення РПЦ в УГКЦ (шановний nikolach, я дивуюсь як вам тут ще псевдособор 1946 р. не згадали :D ?).
Тому спочатку прощення, нехай навіть взаємне, а потім об'єднання :Rose:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення о.Олег » 22 січня 2010, 15:51

nikolach писав: Теперь никто никого «проглотить» не сможет, даже при всём желании!

перепрошую - забув про цю спірну тезу. Свого часу мав можливість/потребу попрацювати в Архівах і читав пресу (українську, російську, польську) кінця 19 - початку 20 століть. Цікавий факт: безпосередньо перед початком 1Світової люди не вірили у можливість війни. Мотивували повсюдно тим, що людина сьогодні є настільки розвинутою, що не може завдати іншій людині шкоди... Історію знаємо... Як і історію (різних за своїми видами, але)війн, ведених (для нашої теми - Росією) нині: Карабах, Придністров`я, Абхазія/Осетія... Дуже прошу зрозуміти: вважаю, що для існування такої багатоетнічної держави війни (внутрішні чи зовнішні) життєво необхідні. Бажання «проглотить» у Росії невичерпні. Це (гріх загарбництва) засуджую. Не поділяю Вашого оптимізму - шкода, але реальність інакша, аніж Ви про неї пишите.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення vitalko » 22 січня 2010, 16:30

Цікавий факт: безпосередньо перед початком 1Світової люди не вірили у можливість війни. Мотивували повсюдно тим, що людина сьогодні є настільки розвинутою, що не може завдати іншій людині шкоди...


Ото ж бо й воно! Війна зараз реальна як ніколи - Грузія тому прямий доказ, і нехай ніхто не розказує, що ми значно більші, потужніші - стан нашої армії яскраво говорить про те, що у випадку агресії з боку північного сусіда ми будемо годувати чужу армію, раз вже своєї не годуємо. Росія з часів Московії і аж до тепер була і є агресором. По іншому вона просто існувати не зможе, а Україна занадто великий і ласий шматок, щоб її так просто залишити в спокої. Тому, коли вичерпаються важелі економічного впливу, ніхто не буде довго думати над тим, чи варто застосовувати військовий важіль, імхо.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення o.Mykil » 22 січня 2010, 17:44

Україна має відроджуватися найперше у своїй самобутності, культурі, мові тощо... Та й не має, як бачимо, великої спорідненості з Росією, хоч вона би й може хотіла задля своїх корисливих цілей на шкоду українській багатостраждальній державі. Ось тут, отже, багато сказано, хто є хто у світі viewtopic.php?f=8&t=1612
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
nikolach
дописувач
дописувач
Повідомлень: 99
З нами з: 09 січня 2010, 17:31
Звідки: Одеса

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення nikolach » 23 січня 2010, 11:40

о.Олег писав: Бажання «проглотить» у Росії невичерпні.


В отношении Украины (восточной ее части) это сможет произойти только в том случае, если Восток официально попросит военной помощи у России. А до этого его надо еще довести. Но я очень надеюсь, что до этого он доведен никогда не будет, и российского вмешательства никогда не произойдет. Вот для того, чтоб этого никогда не произошло, я и считаю, Запад и Восток Украины должны, как можно быстрее объединиться. Начать этот процесс можно только на уровне обращения к христианским нравственным ценностям. Здесь первое слово может принадлежать только Церквям.
Православный УПЦ МП

Аватар користувача
nikolach
дописувач
дописувач
Повідомлень: 99
З нами з: 09 січня 2010, 17:31
Звідки: Одеса

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення nikolach » 23 січня 2010, 11:50

o.Mykil писав:Україна має відроджуватися найперше у своїй самобутності, культурі, мові тощо...


Вы предлагаете возрождение только украинского этноса (да и то, этноса, настроенного узко националистически), а не всей нации, не всей державы.

Нация же - это единство многих этносов, объединенных одной территорией в рамках одного государства. Вспомните, сколько славянских племен было объединено Киевской Русью в одно государство!

Чтоб Украина возродилась и стала сильной, она должна повторить путь князей Владимира и Ярослава: объединить духовно все народы и этносы, ее населяющие!
Православный УПЦ МП

Аватар користувача
nikolach
дописувач
дописувач
Повідомлень: 99
З нами з: 09 січня 2010, 17:31
Звідки: Одеса

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення nikolach » 23 січня 2010, 12:07

о.Олег писав: Без того, щоб послухати Господа нашого Ісуса Христа і зробити себе (повністю) приналежним до Його Церкви, неможливою є надія ...
Цілком свідомий, пане nikolach, що ризикую, пишучи у такий спосіб до російськомовної людини, підписаної "Православный УПЦ МП"...
Але є ще такий аспект піднятого питання: "взаємне прощеня" потребує взаємності.


Очень рад, что наш разговор принимает искренний, откровенный характер. Вы подняли два очень сложных, но важных и серьезных вопроса, и я за них Вам благодарен. Но на них в двух словах не ответишь; потому буду отвечать частями и по мере возможности.

Только мне не понятно, чего Вы опасаетесь и чем "рискуете" :shock: ? Разве мы по-прежнему живем в тоталитарной стране? Разве русскоязычные, и тем более, православные УПЦ МП сегодня притесняют греко-католиков? Поверьте, сегодня не только Украина изменилась, но изменилась во многом и УПЦ МП. В нее влилось новое поколение, не запуганное репрессиями, не разделяющее коммунистических убеждений, но искренне любящее свою родину Украину.

А то, что мы говорим по-русски, так ведь в русскоязычном регионе родились и живем! Русский язык для нас родной. Попытайтесь отнестись к этому без предубеждений. Разве Ваши единоверцы, живущие в США и Канаде, не по-английски думают и разговаривают?
Православный УПЦ МП

Аватар користувача
nikolach
дописувач
дописувач
Повідомлень: 99
З нами з: 09 січня 2010, 17:31
Звідки: Одеса

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення nikolach » 23 січня 2010, 20:15

о.Олег писав:хоч багато з них продовжують кривдити мене та моїх ближніх...
хоч священики РПЦ віками заходили по трупах "Пратулинських мучеників" (в "лапках", бо таке явище повторювалося і повторювалося неодноразово...) в наші Храми, зневажали (і так триває у великій мірі до нині) наші Таїнства, виявляли КГБ Сповіді, знищуючи все українське, а сьогодні (скажімо - у Львові) заперечують існування України як такої.., хоч російські загарбники забрали дім моїх дідів й сьогодні і надалі живуть там...


Политика насилия не является свойством конкретной нации, но мы все должны отвечать за грехи своих предков

Дорогой отец Олег, я и моя семья не испытали страданий, подобных Вашим, но я всем сердцем разделяю Вашу боль, понимаю и принимаю ту обиду, которая накопилась в сердце Вашем, Ваших близких, всех западных украинцев и греко-католиков, в частности, за все периоды гонений и притеснений от царской и советской власти; от продавшихся КГБ священников (правда, такие священники, точно так же доносили и на верующих РПЦ ). Поверьте, я глубоко сочувствую и искренне сопереживаю всем вам. Почему-то жизнь всегда была жестока и несправедлива к украинцам.

Увы, политика царской и советской власти (в чем-то и современной российской власти) не является исключением из правил. Такова, как показывает история, политика всех империй по отношению к малым народам, входящим в их состав. Однако, власть и народ, как Вы знаете – это две большие разницы. Власть, за редким исключением - честолюбива, амбициозна, жадна; чем больше имеет, тем больше хочет еще; народ исполняет приказы неправедной власти, и сам же от нее и страдает. Однако, причина жадности и амбициозности – не в конкретных людях, представляющих власть, не в империях, как таковых, не в конкретных народах, а - в поврежденной грехом природе каждого человека. Такова (и Вы не хуже меня это знаете) природа всех людей. Принадлежность к власти, большие перспективы и возможности все недостатки человеческой природы у бездуховных людей еще более усиливает и усугубляет. Это проявляется на уровне властей всех уровней, но на примере империй заметно более всего.

Вы, конечно же помните из истории, как вела себя Римская империя по отношению к завоеванным ею народам; Австро-Венгрия, та же Польша; а также Англия, Франция, Испания, Португалия и др. в своих колониях. А разве крестовые походы католиков «против неверных» были походами в гости и завершались раздачей подарков?.. Вся история человечества говорит о поврежденности грехом самой природы человека; из чего следует: неправильным было бы считать политику притеснения других народов свойством исключительно русской нации и ненавидеть за это всех русских и даже русский язык! Я думаю, что Вы, как разумный человек, это тоже понимаете. Но понимают ли это простые жители Запада?
Востаннє редагувалось 24 січня 2010, 14:26 користувачем nikolach, всього редагувалось 1 раз.
Православный УПЦ МП

Аватар користувача
nikolach
дописувач
дописувач
Повідомлень: 99
З нами з: 09 січня 2010, 17:31
Звідки: Одеса

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення nikolach » 23 січня 2010, 20:21

Продолжение.

Да, «мир во зле лежит». Бездуховный человек себялюбив, завистлив, нередко жесток. Если в царской России Церковь была еще сдерживающим фактором, то советская бездуховная власть (а в нее входило немало и украинцев) проявила просто чудеса жестокости, уже не просто притесняя, но зверски истребляя всех инакомыслящих, в т.ч. священство и верующих всех религий, и в первую очередь, своих православных. В те времена мой предок также был репрессирован и сослан в концлагерь.

Так что, не только Западная Украина от советской власти пострадала. Западу еще повезло, что ему не пришлось испытать на себе все ужасы репрессий и церковных гонений 30-х годов, что он не пережил голодомор, что его население не было вывезено в товарных вагонах в Среднюю Азию (как были поголовно вывезены крымские татары и чеченцы). В домах вернувшихся крымских татар сегодня живет новое поколение русских и украинцев. Разве последние виноваты в сталинских репрессиях против татар, и разве теперь должны быть выброшены на улицу? Но татарам-то все равно больно и обидно. Они строят себе новые дома, но в любой момент готовы взять в руки оружие. Так они же мусульмане, а не христиане; их политика – мстить, а не прощать…

История – штука несправедливая. Однако в ней участвуют живые люди, и эти люди несут на себе ответственность, как за собственные грехи, так и за грехи своих предков. Поэтому, я никого не оправдываю, а считаю, что всё, что с нами происходит, есть расплата за грехи наших отцов и дедов; причем, как наших, так и ваших (поскольку бандеровцы и бойцы ОУН УПА тоже не из рогаток по воробьям стреляли). Обида на них, как Вы знаете, тоже до сих пор живет в сердцах многих жителей Востока.

Поэтому, взаимные просьбы о прощении были бы, действительно, первым шагом к примирению сторон и духовному возрождению нации. Как раз это я и имел в виду, открывая эту тему :) .
Православный УПЦ МП

Аватар користувача
nikolach
дописувач
дописувач
Повідомлень: 99
З нами з: 09 січня 2010, 17:31
Звідки: Одеса

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення nikolach » 23 січня 2010, 20:28

о.Олег писав:Але є ще такий аспект піднятого питання: "взаємне прощеня" потребує взаємності. Її не бачимо з боку і Церкви, членом якої Ви являєтесь, і народу, на мові якого пишите. Нажаль... Можливо візьмете на себе сміливість почати цей процес прошення прощення?



Если Вы считаете, что моего, одиноко звучащего на этом форуме голоса, никем не уполномоченного, простого православного христианина УПЦ МП, будет достаточно, чтоб начать (как я понимаю, мистически-символически) этот процесс, то я готов. Хотя, как Вы понимаете, я могу просить прощения только от своего собственного имени. Насколько же быстро этот процесс созреет в реальности, я не знаю.

Пока, к сожалению, настроения многих жителей Востока также не очень мирные, особенно после помаранчевой революции, которая была воспринята, как агрессивный выпад против них. И также, к большому сожалению, среди некоторых этнических русских еще встречаются настроения, описанные Вами (непризнание Украины государством, и украинского языка, как самостоятельного государственного языка; к счастью, таких единицы). Мне стыдно за этих людей, но понять их могу: как на Западе существуют непримиримые радикалы и националисты, так и на Востоке – такие же непримиримые шовинисты. Причиной, в обоих случаях, я считаю, является безверие, низкий интеллектуальный и нравственный уровень.

Однако, в Украине столько христианских Церквей! Кто-то же должен влиять на нравственный уровень народа, поднимать его! Разве не в этом состоит задача Церкви христианской? Поэтому, надеюсь, что в наших Церквях начало процесса примирения может созреть быстрее; именно они и должны возглавить его. Хотя, как я уже приводил своё мнение, возможно, для этого потребуется возникновение критической ситуации в стране. Но на всё воля Божья.
Православный УПЦ МП

Аватар користувача
nikolach
дописувач
дописувач
Повідомлень: 99
З нами з: 09 січня 2010, 17:31
Звідки: Одеса

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення nikolach » 25 січня 2010, 15:00

о.Олег писав:але Господь чітко говорить про Єдність Церкви, заснованої на Скелі... Непослух Богові - гріх. Звідси і потреба для наших подальших форумних планів відродження України прийти разом до розуміння потреби обов`язкового зв`язку з катедрою Петра... те важливе, що Ви упускаєте


Если Вас еще интересует моё мнение, отчечаю:

Полностью поддерживаю Ваше мнение насчет раскола: все расколы в Христианстве есть нарушение заповеди о единстве христиан; и это есть большой грех! Однако, в наших ли с Вами силах исправить эту сложнейшую спорную ситуацию, которой уже более тысячи лет, которую до сих пор так и не смогли разрешить высочайшие умы, и которая решается только на уровне глав Церквей?

Поэтому, на эту тему я здесь даже не заикаюсь, а пытаюсь предложить идею более приземленную и, на мой взгляд, более срочную: попытаться совместными усилиями украинских Церквей (без попыток в чем-либо переубедить друг друга) воздействовать на ситуацию в Украине, поставив во главу угла, прежде всего, возрождение нравственных христианских ценностей в стране.

Мне лично кажется, что такое сотрудничество может оказаться вполне реальным, если мы попытаемся исходить из тех позиций, которые нас объединяют, а не из тех, что разделяют. Но это пока что моё личное мнение, и мне очень хотелось бы знать также и Ваше мнение (как священника УГКЦ и разумного человека) о возможности такого шага со стороны двух наших Церквей. Тем более, что объединяет нас столь многое:

Во-первых, мы все христиане, и заповедь любви к ближнему (включающая в себя терпимость, прощение, смирение, примирение, неосуждение, милосердие, и т.п.) всем нам одинаково близка.

Во-вторых, мы все украинцы, члены одной нации и одной державы, интересы которой нам также одинаково близки. И мы все сегодня прекрасно осознаём, что судьба нашей страны сейчас в опасности: Украина расколота духовно и политически, население нравственно деградирует и вырождается физически, резко падает жизненный уровень, а к власти в стране приходит президент, от которого можно ждать всего, чего угодно, в т.ч. и самого худшего.

Меня все время мучает вопрос: вправе ли мы, христиане украинских Церквей, сидеть в такой ситуации сложа руки, продолжать враждовать друг с другом (нарушая, при этом, заповеди Христа), и молча наблюдать, как разваливается страна? Или все-таки попытаться объединить усилия, предпринять хоть какую-то попытку повлиять на ситуацию? Вот для этого я здесь: хочется узнать мнение верующих УГКЦ, и тем более, священников.

И еще. Возможно, это и совпадение, но очень удивительное. Вчера я вдруг понял, что эта тема (о духовном единстве Украины на основе взаимного примирения Востока и Запада) была открыта 21 января вечером, т.е. точно в канун дня Соборности Украины…
Православный УПЦ МП

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення o.Mykil » 25 січня 2010, 16:51

Шановний nikolach! У нас на форумі рекомендовано відповідати різним людям теж і в одному повідомленні. Не варто творити стільки постів підряд від однієї своєї особи (що схоже мало не на спам чи флуд) бо не тільки ви тут присутні!!!
Востаннє редагувалось 25 січня 2010, 16:55 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 1 раз.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
nikolach
дописувач
дописувач
Повідомлень: 99
З нами з: 09 січня 2010, 17:31
Звідки: Одеса

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення nikolach » 25 січня 2010, 20:46

o.Mykil писав:Шановний nikolach! У нас на форумі рекомендовано відповідати різним людям теж і в одному повідомленні. Не варто творити стільки постів підряд від однієї своєї особи (що схоже мало не на спам чи флуд) бо не тільки ви тут присутні!!!


Простите, не понял. Разве я не всем отвечаю? И разве я кому-то мешаю писать здесь сообщения?
Православный УПЦ МП

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення viter » 25 січня 2010, 21:09

nikolach писав:Меня все время мучает вопрос: вправе ли мы, христиане украинских Церквей, сидеть в такой ситуации сложа руки, продолжать враждовать друг с другом (нарушая, при этом, заповеди Христа), и молча наблюдать, как разваливается страна? Или все-таки попытаться объединить усилия, предпринять хоть какую-то попытку повлиять на ситуацию? Вот для этого я здесь: хочется узнать мнение верующих УГКЦ, и тем более, священников.


Послухайте, пане nikolach, я не розумію про яку ворожнечу Ви говорите. В Івано-Франківську я не чув, щоб між католиками і православними були якісь непорозуміння. Може в Одесі таке є? Чесно кажучи мені байдуже чи православний Ви, чи католик - це ніяк не впливає на моє ставлення до Вас. А от те, що Ви, знаючи українську мову, робите свої дописи на російській - от це залишає неприємний осад на душі. Адже Ви завітали на форум Української Греко-Католицької Церкви. Тож, прошу, зробіть перший (маленький) крок до консолідації нашого суспільства і пишіть мовою, яку використовують 99% користувачів цього форуму. Особисто мені буде дуже приємно. :) Це ж природньо спілкуватися в Україні українською мовою, і трохи поваги до українців нікому честі не забере. Дякую.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення о.Олег » 25 січня 2010, 22:18

Христос Раждається!
nikolach писав: Если Вас еще интересует моё мнение, отчечаю:

дуже перепрошую за мовчання - дуже цікавить все, що Ви пишите і дуже Вам вдячний, лише не маю можливості зараз відписати. Перепрошую за незручності спілкування :oops: .
Якби з якоїсь причини ми не змогли поговорити на Форумі - мій і-мейл: [email protected] (лише якось вкажіть в "темі", що пишите мені - багато приходить спаму, а я грішний боюсь не зауважити).
Але надіюся, що зможемо говорити тут. Лише відповідайте якомога повніше одним листом - це полегшує можливість дописувати в тему і іншим форумчанам.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення o.Mykil » 26 січня 2010, 02:10

nikolach писав:
o.Mykil писав:Шановний nikolach! У нас на форумі рекомендовано відповідати різним людям теж і в одному повідомленні. Не варто творити стільки постів підряд від однієї своєї особи (що схоже мало не на спам чи флуд) бо не тільки ви тут присутні!!!


Простите, не понял. Разве я не всем отвечаю? И разве я кому-то мешаю писать здесь сообщения?


Наголошую ще раз: старайтеся відповідати одночасно в одному пості, якщо є потреба. Почекайте на комент наступного користувача тощо. Має ж бути якась послідовність. Не потрібно штампувати та створювати численних постів підряд від своєї особи. Невже це так складно зрозуміти?! Пошануйте трохи порядок на нашому форумі, якщо вже не шануєте загальної мови спілкування на ньому!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення о.Олег » 26 січня 2010, 11:50

Христос Раждається!
Перепрошую - для легшого відслідкування розмови зібрав воєдино Ваші, звернені до мене грішного, дописи.
nikolach писав:
о.Олег писав: Без того, щоб послухати Господа нашого Ісуса Христа і зробити себе (повністю) приналежним до Його Церкви, неможливою є надія ...
Цілком свідомий, пане nikolach, що ризикую, пишучи у такий спосіб до російськомовної людини, підписаної "Православный УПЦ МП"...
Але є ще такий аспект піднятого питання: "взаємне прощеня" потребує взаємності.

Очень рад, что наш разговор принимает искренний, откровенный характер. Вы подняли два очень сложных, но важных и серьезных вопроса, и я за них Вам благодарен. Но на них в двух словах не ответишь; потому буду отвечать частями и по мере возможности.
Только мне не понятно, чего Вы опасаетесь и чем "рискуете" :shock: ? Разве мы по-прежнему живем в тоталитарной стране? Разве русскоязычные, и тем более, православные УПЦ МП сегодня притесняют греко-католиков? Поверьте, сегодня не только Украина изменилась, но изменилась во многом и УПЦ МП. В нее влилось новое поколение, не запуганное репрессиями, не разделяющее коммунистических убеждений, но искренне любящее свою родину Украину.
А то, что мы говорим по-русски, так ведь в русскоязычном регионе родились и живем! Русский язык для нас родной. Попытайтесь отнестись к этому без предубеждений. Разве Ваши единоверцы, живущие в США и Канаде, не по-английски думают и разговаривают?

nikolach писав:
о.Олег писав:хоч багато з них продовжують кривдити мене та моїх ближніх...
хоч священики РПЦ віками заходили по трупах "Пратулинських мучеників" (в "лапках", бо таке явище повторювалося і повторювалося неодноразово...) в наші Храми, зневажали (і так триває у великій мірі до нині) наші Таїнства, виявляли КГБ Сповіді, знищуючи все українське, а сьогодні (скажімо - у Львові) заперечують існування України як такої.., хоч російські загарбники забрали дім моїх дідів й сьогодні і надалі живуть там...

Политика насилия не является свойством конкретной нации, но мы все должны отвечать за грехи своих предков
Дорогой отец Олег, я и моя семья не испытали страданий, подобных Вашим, но я всем сердцем разделяю Вашу боль, понимаю и принимаю ту обиду, которая накопилась в сердце Вашем, Ваших близких, всех западных украинцев и греко-католиков, в частности, за все периоды гонений и притеснений от царской и советской власти; от продавшихся КГБ священников (правда, такие священники, точно так же доносили и на верующих РПЦ ). Поверьте, я глубоко сочувствую и искренне сопереживаю всем вам. Почему-то жизнь всегда была жестока и несправедлива к украинцам.
Увы, политика царской и советской власти (в чем-то и современной российской власти) не является исключением из правил. Такова, как показывает история, политика всех империй по отношению к малым народам, входящим в их состав. Однако, власть и народ, как Вы знаете – это две большие разницы. Власть, за редким исключением - честолюбива, амбициозна, жадна; чем больше имеет, тем больше хочет еще; народ исполняет приказы неправедной власти, и сам же от нее и страдает. Однако, причина жадности и амбициозности – не в конкретных людях, представляющих власть, не в империях, как таковых, не в конкретных народах, а - в поврежденной грехом природе каждого человека. Такова (и Вы не хуже меня это знаете) природа всех людей. Принадлежность к власти, большие перспективы и возможности все недостатки человеческой природы у бездуховных людей еще более усиливает и усугубляет. Это проявляется на уровне властей всех уровней, но на примере империй заметно более всего.
Вы, конечно же помните из истории, как вела себя Римская империя по отношению к завоеванным ею народам; Австро-Венгрия, та же Польша; а также Англия, Франция, Испания, Португалия и др. в своих колониях. А разве крестовые походы католиков «против неверных» были походами в гости и завершались раздачей подарков?.. Вся история человечества говорит о поврежденности грехом самой природы человека; из чего следует: неправильным было бы считать политику притеснения других народов свойством исключительно русской нации и ненавидеть за это всех русских и даже русский язык! Я думаю, что Вы, как разумный человек, это тоже понимаете. Но понимают ли это простые жители Запада?

nikolach писав:Продолжение.
Да, «мир во зле лежит». Бездуховный человек себялюбив, завистлив, нередко жесток. Если в царской России Церковь была еще сдерживающим фактором, то советская бездуховная власть (а в нее входило немало и украинцев) проявила просто чудеса жестокости, уже не просто притесняя, но зверски истребляя всех инакомыслящих, в т.ч. священство и верующих всех религий, и в первую очередь, своих православных. В те времена мой предок также был репрессирован и сослан в концлагерь.
Так что, не только Западная Украина от советской власти пострадала. Западу еще повезло, что ему не пришлось испытать на себе все ужасы репрессий и церковных гонений 30-х годов, что он не пережил голодомор, что его население не было вывезено в товарных вагонах в Среднюю Азию (как были поголовно вывезены крымские татары и чеченцы). В домах вернувшихся крымских татар сегодня живет новое поколение русских и украинцев. Разве последние виноваты в сталинских репрессиях против татар, и разве теперь должны быть выброшены на улицу? Но татарам-то все равно больно и обидно. Они строят себе новые дома, но в любой момент готовы взять в руки оружие. Так они же мусульмане, а не христиане; их политика – мстить, а не прощать…
История – штука несправедливая. Однако в ней участвуют живые люди, и эти люди несут на себе ответственность, как за собственные грехи, так и за грехи своих предков. Поэтому, я никого не оправдываю, а считаю, что всё, что с нами происходит, есть расплата за грехи наших отцов и дедов; причем, как наших, так и ваших (поскольку бандеровцы и бойцы ОУН УПА тоже не из рогаток по воробьям стреляли). Обида на них, как Вы знаете, тоже до сих пор живет в сердцах многих жителей Востока.
Поэтому, взаимные просьбы о прощении были бы, действительно, первым шагом к примирению сторон и духовному возрождению нации. Как раз это я и имел в виду, открывая эту тему :) .

nikolach писав:
о.Олег писав:Але є ще такий аспект піднятого питання: "взаємне прощеня" потребує взаємності. Її не бачимо з боку і Церкви, членом якої Ви являєтесь, і народу, на мові якого пишите. Нажаль... Можливо візьмете на себе сміливість почати цей процес прошення прощення?

Если Вы считаете, что моего, одиноко звучащего на этом форуме голоса, никем не уполномоченного, простого православного христианина УПЦ МП, будет достаточно, чтоб начать (как я понимаю, мистически-символически) этот процесс, то я готов. Хотя, как Вы понимаете, я могу просить прощения только от своего собственного имени. Насколько же быстро этот процесс созреет в реальности, я не знаю.
Пока, к сожалению, настроения многих жителей Востока также не очень мирные, особенно после помаранчевой революции, которая была воспринята, как агрессивный выпад против них. И также, к большому сожалению, среди некоторых этнических русских еще встречаются настроения, описанные Вами (непризнание Украины государством, и украинского языка, как самостоятельного государственного языка; к счастью, таких единицы). Мне стыдно за этих людей, но понять их могу: как на Западе существуют непримиримые радикалы и националисты, так и на Востоке – такие же непримиримые шовинисты. Причиной, в обоих случаях, я считаю, является безверие, низкий интеллектуальный и нравственный уровень.
Однако, в Украине столько христианских Церквей! Кто-то же должен влиять на нравственный уровень народа, поднимать его! Разве не в этом состоит задача Церкви христианской? Поэтому, надеюсь, что в наших Церквях начало процесса примирения может созреть быстрее; именно они и должны возглавить его. Хотя, как я уже приводил своё мнение, возможно, для этого потребуется возникновение критической ситуации в стране. Но на всё воля Божья.

nikolach писав:
о.Олег писав:але Господь чітко говорить про Єдність Церкви, заснованої на Скелі... Непослух Богові - гріх. Звідси і потреба для наших подальших форумних планів відродження України прийти разом до розуміння потреби обов`язкового зв`язку з катедрою Петра... те важливе, що Ви упускаєте

Если Вас еще интересует моё мнение, отчечаю:
Полностью поддерживаю Ваше мнение насчет раскола: все расколы в Христианстве есть нарушение заповеди о единстве христиан; и это есть большой грех! Однако, в наших ли с Вами силах исправить эту сложнейшую спорную ситуацию, которой уже более тысячи лет, которую до сих пор так и не смогли разрешить высочайшие умы, и которая решается только на уровне глав Церквей?
Поэтому, на эту тему я здесь даже не заикаюсь, а пытаюсь предложить идею более приземленную и, на мой взгляд, более срочную: попытаться совместными усилиями украинских Церквей (без попыток в чем-либо переубедить друг друга) воздействовать на ситуацию в Украине, поставив во главу угла, прежде всего, возрождение нравственных христианских ценностей в стране.
Мне лично кажется, что такое сотрудничество может оказаться вполне реальным, если мы попытаемся исходить из тех позиций, которые нас объединяют, а не из тех, что разделяют. Но это пока что моё личное мнение, и мне очень хотелось бы знать также и Ваше мнение (как священника УГКЦ и разумного человека) о возможности такого шага со стороны двух наших Церквей. Тем более, что объединяет нас столь многое:
Во-первых, мы все христиане, и заповедь любви к ближнему (включающая в себя терпимость, прощение, смирение, примирение, неосуждение, милосердие, и т.п.) всем нам одинаково близка.
Во-вторых, мы все украинцы, члены одной нации и одной державы, интересы которой нам также одинаково близки. И мы все сегодня прекрасно осознаём, что судьба нашей страны сейчас в опасности: Украина расколота духовно и политически, население нравственно деградирует и вырождается физически, резко падает жизненный уровень, а к власти в стране приходит президент, от которого можно ждать всего, чего угодно, в т.ч. и самого худшего.
Меня все время мучает вопрос: вправе ли мы, христиане украинских Церквей, сидеть в такой ситуации сложа руки, продолжать враждовать друг с другом (нарушая, при этом, заповеди Христа), и молча наблюдать, как разваливается страна? Или все-таки попытаться объединить усилия, предпринять хоть какую-то попытку повлиять на ситуацию? Вот для этого я здесь: хочется узнать мнение верующих УГКЦ, и тем более, священников.
И еще. Возможно, это и совпадение, но очень удивительное. Вчера я вдруг понял, что эта тема (о духовном единстве Украины на основе взаимного примирения Востока и Запада) была открыта 21 января вечером, т.е. точно в канун дня Соборности Украины…

Піднятих питань дуже багато, тому найперше хотів би поговорити про те, що лежить на видноті чи не для кожного - мова.
Спершу ось ще про що... Чи Ви, пане nikolach, говорите від якоїсь групи однодумців? З написаного, як розумію - ні: особисті думки людини, що вболіває за духовний стан нації. Саме так Вас і сприймаю (навіть, якщо маєте однодумців/представляєте організацію) і прошу, щоб Ви/інші сприймали сказане мною грішним у подібний спосіб бо, думаю, для подальшої розмови нам важливо погодитись: відродження духовості нації починаємо від себе. Тобто тут не говоримо про речі, які від нас з Вами мало залежать (порозуміння етносів України; злагода між релігіями/Церквами тощо), а говоримо про те, що (єдине) залежить від "мене" (Вас, мене грішного чи інших): "моє" сприйняття складностей історичного і сучасного формування України; "моє" розуміння нації; "власне" відчуття Бога...
Якщо будемо говорити в загальному контексті - запутаємося у багатстві сказаного і зробленого; у різноманітті розумінь/нерозумінь Христа... і.., фактично, нічого нового до процесу порозуміння, зростання національної свідомості, навернення до Христа Ісуса не додамо... Бо можна цитувати і цитувати тих, хто сьогодні (вчора/завтра) провадить паству/націю і те, що їм/нам відповіли чи відповідають і у такий спосіб заховати (точніше - поховати) себе під грудами паперу/ідей від одного найважливішого для "мене" факту віри: Ісус Христос, Бог наш - Особа, що кличе "мене" (особисто) "полишити все і йти слідом".
Відповідно з цих роздумів запитання до Вас особисто...
Ви говорите про багатоетнічну українську націю і про те, що живете в російськомовному середовищі, тому дописуєте російською. Повстає питання Вашого розуміння нації... Відразу зауважу, що російська мова/література є культурним феноменом, на якому я виріс (моя покійна мама була дуже талановитим вчителем російської мови/літератури), російською мовою думав і мене грішного важко запідозрити в якомусь її несприйнятті, однак я грішний чітко розумію потребу єдиної мови спілкування нації... Ну от, приміром, Росія взагалі являється федерацією (в кожному з яких велика кількість етносів), але, поряд з тим, що люди живуть в неросійськомовних середовищах, їх об`єднує російська мова. Чому Ви - людина, що уболіває за Україну - не спілкуєтесь з представниками своєї української нації на мові цієї нації? Це виглядає дивно і непослідовно, якщо Ви толеруєте окремішність України (або невиглядає так, якщо в тій чи іншій мірі Ви не вирізняєте її з Російської Федерації). Поясніть, якщо можна.
Бо імхо голошення Вами "вибраності" народів Русі конфліктує з Вашим визначенням нації... Ненвже тут Ви також говорите про "багатоетнічні нації" Росії, України, Білорусії? Надіюсь Ви послідовний у твердженнях і тоді у нас виходить (а це не думаю, що впишиться в пророковане святими отцями) вибраність... кого (народів, що починаються на будь-яку з літер абетки?) чи...?? Або, якщо не так, то виходить неповна приналежність Вас особисто до нації української (а точніше - приналежність Вас до нації російської), що знову нас повертає до темряви (я дійсно думаю, що це крок назад) зведення нації до народу (з такими головними визначальними категоріями, як... мова).
поясніть, якщо можна, ігнорування (вибачте - як Ви зауважили, мабуть, з дописів присутніх, таке складається враження) Вами української мови і спробуємо, якщо буде така потреба/можливість, рухатися далі.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
nikolach
дописувач
дописувач
Повідомлень: 99
З нами з: 09 січня 2010, 17:31
Звідки: Одеса

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення nikolach » 27 січня 2010, 14:46

о.Олег писав:поясніть, якщо можна, ігнорування Вами української мови і спробуємо, якщо буде така потреба/можливість, рухатися далі.


Все дуже просто. Хотів було вчора відповісти viter(у), та відключили інтернет. Українську знаю тільки в обсязі середньої школи (а це вже було давно). З того часу практики спілкування українською не маю. Тому мову розумію (хоча навіть не всі Ваші висловлювання зрозумів), але спілкуюсь погано, а висловлювати серьозні думки мені взагалі важко :oops: . Тому і написав, що я з Одеси (щоб мене зрозуміли та пробачили російську), бо я тут для того, щоб поговорити на серьозну тему, а не заради того, щоб просто спілкуватись та згадувати зі словником слова.

Всё зависит от тех целей, которые человек ставит перед собой. В данный момент я пришел сюда для того, чтоб по-дружески поговорить с верующими УГКЦ, узнать настроения, обсудить возможности в принципе начать хоть какое-то улучшение взаимоотношений. Разве это плохо? Вас разочаровало, что я не представляю собой какую-то группировку? А разве я говорил так о себе? Но "лиха беда начало"; в любом деле из искры может разгореться пламя. Было бы желание. Однако желание сотрудничать предполагает, прежде всего, дружелюбное отношение друг к другу и отсутствие каких бы то ни было претензий и требований. Мне казалось, что ради общей цели: единения Украины, возрождения нравственности обе стороны могли бы воздержаться от претензий, но пытаться искать пути взаимопонимания.

А дело, в общем-то, может начаться даже с диалога двух людей. Если хотя бы нам с Вами удалось найти такое взаимопонимание, я считаю, это было бы уже огромным шагом по пути вперед. А дальше, кто знает, может из искры и пламя бы разгорелась. Всё в руках Божьих…

Кстати, у Одессы есть хороший пример: два ее первых градоначальника были католиками (французы Дюк Ришелье и граф де Ланжерон) . Герцог Ришелье был человеком высочайшей нравственности и всеобщим любимцем одесситов…

Что касается языка, то будет единство, постепенно (естественным путем) возродится и язык.

мій і-мейл:


Cпасибо, Я Вам, в свою очередь, также оставляю свой у e-mail (в привате). Возможно, когда-нибудь Ваше мнение переменится (либо ситуация созреет), и Вы согласитесь с необходимостью искать пути взаимопонимания, чему я буду только рад :) . Спаси Вас Господь.
Православный УПЦ МП

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення о.Олег » 27 січня 2010, 16:39

Христос Раждається!
nikolach писав:... Вас разочаровало, что я не представляю собой какую-то группировку? ...

ні - навпаки: писав, що навіть якщо Ви представляєте якусь спільноту, нам з Вами важливо усвідомити, що розмова несе особистий характер.
Стосовно ж мови - дякую за пояснення. Хоча і не розумію можливості відродження мови, якщо не будемо її практикувати, а помилки... нехай собі будуть: на форумах (наш не виняток) люди зазвичай пишуть з помилками і їх часами навіть намагаються навчити української граматики (мене грішного, наприклад :oops: ). Ще є можливість писати в вордівському форматі, де завантажити собі український коректор тощо... Тобто - було б бажання. В кожному разі - воля Ваша.
З питанням про три народи Русі в контексті Вашого визначення української нації (всі етноси, що населяють Україну) далі не можу зрозуміти...
А співпраця... спробуймо порозумітись: що маєте на увазі, як її бачите? В Одесі священиком (УГКЦ) мій хороший товариш о.Володимир Ждан, о.Василь Колодчин - керівник Благодійного Фонду "Карітас Одеса" - можна якось задіяти тих, хто вже на місці?? З мого боку - дуже дякую Вам за Ваше розуміння потреби єдності народу/церкви і постараюся приймати участь у Ваших ініціативах.
Хай Господь Благословить!
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення прочанка » 28 січня 2010, 12:27

Все дуже просто. Хотів було вчора відповісти viter(у), та відключили інтернет. Українську знаю тільки в обсязі середньої школи (а це вже було давно). З того часу практики спілкування українською не маю. Тому мову розумію (хоча навіть не всі Ваші висловлювання зрозумів), але спілкуюсь погано, а висловлювати серьозні думки мені взагалі важко :oops: . Тому і написав, що я з Одеси (щоб мене зрозуміли та пробачили російську), бо я тут для того, щоб поговорити на серьозну тему, а не заради того, щоб просто спілкуватись та згадувати зі словником слова.


Христос Раждається!
Думаю, Вам не варто встидатися того, що не досконало володієте мовою. Саме на форумі маєте можливість попрактикуватись. Це було б сприйнято як найкращий спосіб дійти згоди й розуміння, а похибки... вони бувають навіть у мовознавців. Вчитися ніколи не пізно, особливо мови своєї держави. В нас в Одесі є добрі друзі, парохіяни ПЦ. Ми часто дискутували на тему міжконфесійних питань чи національних... в Одесі. Вони досить скептично сприймали нашу духовність, міру віри( якщо то можна якось виміряти). От вони - православні, чесно постять всі пости і все таке( так заносило фарисейством), а от ви..., але приїхавши до Львова, думаю переглянули свої позиції... До речі, їхній син вчився в українській школі(гімназії), хоч їх і не всі розуміли в цьому виборі, але Руслан сказав, що його син має знати і добре володіти державною мовою.
Не бійтеся!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення o.Mykil » 28 січня 2010, 14:29

прочанка писав:. Саме на форумі маєте можливість попрактикуватись.


Також у нас на форум відповідно до правил требе намагатися писати грамотно та зрозуміло, щоб в інших не виникало потім труднощів при читанні. Тому такі поради трохи недоцільні.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення прочанка » 28 січня 2010, 15:04

:) а як інакше навчитися? Категоричність - не завжди вихід. Людей варто зацікавлювати, стимулювати, а не заганяти в рамки. Принаймні, так - педагогічно. Ми всі вчимося на помилках і, на жаль, не завжди на чужих, отче.
Не бійтеся!

Аватар користувача
nikolach
дописувач
дописувач
Повідомлень: 99
З нами з: 09 січня 2010, 17:31
Звідки: Одеса

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення nikolach » 28 січня 2010, 16:28

Об украинской нации и украинском языке

о.Олег писав:Хоча і не розумію можливості відродження мови, якщо не будемо її практикувати,


Мне бы хотелось, чтоб меня здесь поняли: от того, что украинский язык практиковать буду я один, картина в целом по Востоку не изменится. А вот если все регионы осознают единство, то немало этнических украинцев (и др.) Востока начнут даже намеренно общаться друг с другом по-украински (так, как это уже было в первые годы независимости). Но насильственное насаждение языка (без того, чтобы попробовать прежде сплотить Восток и Запад), вызывает лишь яростный протест (как раз это и происходит; на чем многие политики и играют)... Для меня же сейчас такие тренировки целью не являются; они отвлекают от главного. Так что, прошу меня извинить :sorry: :sorry: :sorry: . Но общаясь здесь с вами, я уже многое вспоминаю, и это пригодится :) .

З питанням про три народи Русі в контексті Вашого визначення української нації (всі етноси, що населяють Україну) далі не можу зрозуміти...


Американская нация (к примеру) – это все народы, этносы и народности, населяющие США и имеющие американские гражданство. То же -английская, французская, кубинская, и др. нации. Нация – это общая территория, общее государство; это единство, сплоченность, общность всех народов и этносов, проживающих в конкретном государстве; это – сила. Один этнос (даже главенствующий) нацией быть никогда не может. Сам по себе, без единства с другими, он всегда будет только этносом, ущербным, агрессивным, постоянно враждующим с нац.меньшинствами.

Если в Украине провозгласить нацией только украинский этнос – это значит признать представителей национальных меньшинств неполноценными гражданами, высокомерно обособиться от них, по сути, объявить им войну. Как раз это и произошло после обретения Украиной государственной независимости. Понять эту ситуацию можно: украинцы (и, в частности, украинская власть), которые до тех пор не знали, что такое своё государство, своя нация; большинство из которых впервые ощутили гордость своего происхождения, повели себя не дальновидно, не по государственному. Они стали агрессивно насаждать то, что надо делать очень корректно и постепенно, на что требуются годы, а то и десятилетия – украинский язык.

В результате, не только русский этнос, но и большинство русскоязычных представителей других народностей, а также и многие русскоговорящие украинцы, мгновенно почувствовали себя униженными, ощутили, что им объявили войну. В ответ на такое националистическое действие украинских властей и политиков на Юго-Востоке возникло протестное шовинистическое движение. Так и возник национальный раскол.

Из науки мы знаем, что формирование нации – это процесс постепенный, а не одноразовый. И здесь от властей требуется такт, терпение, корректность, мудрость. Это- то же самое, что формирование молодой семьи. Если кто-то из супругов, не считаясь с мнением и привычками другого супруга, начнет агрессивно насаждать свои привычки и требования, то это неизбежно приведет к конфликтам, может завершиться скорым разводом, либо войной, ненавистью =@ . Если любовь окажется сильнее амбиций, то семья постепенно состоится :) . Но на всё нужно время. То же и с формированием нации.

Т.о. любой национализм (заявления о превосходстве одного этноса над другими) – это всегда плохо; национализм – враг любой нации! Националистическая политика – самая неумная, недальновидная, негосударственная, и, конечно, не христианская. Она нарушает единство, вызывает протесты, войны, сепаратизм =@ (Югославия. Сербия, Грузия).

На национальных чувствах играть никогда нельзя; это может вызвать самые непредсказуемые последствия. Но именно это сделали помаранчевые политики, добиваясь прихода к власти. Ющенко, как государственный деятель – полный нуль. Не понимая, что президент должен думать об интересах всей нации, всего государства, а не об интересах одной ее половины, он и его сторонники раскололи нацию еще глубже :cry:

А насчет «трех народов Руси» - это образное выражение; я имел в виду не этносы, а три нации, три государства. В идеале такое содружество могло бы представлять собой огромную силу, мировой авторитет, мощную экономику, военную безопасность (тем более, что Европа нас все равно никогда не примет). Разве это плохо? О том, чтоб «поглотить» уже речи быть не может – история изменилась. Но что об этом сейчас говорить; всё еще пока слишком нереально, учитывая нашу и их обстановку, взаимоотношения, настроения, руководство… Так что, давайте пока отложим этот разговор.

По третьему вопросу напишу позже.

P.S. Если Вас не обидит, хочу поделиться опытом. Мне как-то объяснили, что свой e-mail на страницах форума лучше не писать (только в привате), т.к. здесь его сканируют поисковики, привлекая в почтовый ящик массу спама. Свой старый ящик я уже давно сменил, теперь обхожусь без спама.
Православный УПЦ МП

Аватар користувача
nikolach
дописувач
дописувач
Повідомлень: 99
З нами з: 09 січня 2010, 17:31
Звідки: Одеса

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення nikolach » 28 січня 2010, 16:40

прочанка писав:
В нас в Одесі є добрі друзі, парохіяни ПЦ.., але приїхавши до Львова, думаю переглянули свої позиції... .


Спасибо Вам за эти слова! Вот именно об этом я здесь все время и говорю. Если мы будем общаться теснее, если попробуем понять друг друга, то окажется, что до сих пор мы все имели друг о друге совершенно неправильное представление, и повода для вражды на самом деле совсем нет! :)

До речі, їхній син вчився в українській школі(гімназії), хоч їх і не всі розуміли в цьому виборі, але Руслан сказав, що його син має знати і добре володіти державною мовою


Так і я в такій самій школі навчався, правда то було вже давно. Мої батьки так само розмірковували.
Православный УПЦ МП

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення o.Mykil » 28 січня 2010, 17:01

прочанка писав::) а як інакше навчитися? Категоричність - не завжди вихід. Людей варто зацікавлювати, стимулювати, а не заганяти в рамки. Принаймні, так - педагогічно. Ми всі вчимося на помилках і, на жаль, не завжди на чужих, отче.


Форує є своєрідним лицем УГКЦ... І має свої чіткі правила, які не підлягають оспорюванню чи оскарженню. Вчитися треба в іншому місці. Амінь. Але вистачить із тим!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення о.Олег » 28 січня 2010, 17:31

Христос Раждається!
про нації і проблеми, з їхнім становленням пов`язані, пишите загально зрозумілі речі. З цим можна дещо сперечатися, але, в основному, якихось розбіжностей у розумінні нації у нас з Вами немає. Правда :oops: є певні аспекти діяльності Ющенка, які не дозволяють мені погодитись з Вашою оцінкою (що, мабуть погодитеся, нормально - можемо мати різні думки/оцінки і це не привід до сварок) і, також, хотів би зауважити, що в українській мові термін "націоналізм" є синонімом "патріотизм", а те, про що Ви пишите називаємо "шовінізм", "нацизм" (перепрошую - маю певний досвід спілкування з російськомовними людьми, де закралось таке от непорозуміння термінів).
От лише далі не є зрозумілим проповідуване досить широко РПЦ "духовне відродження", яке мало б дістати поштовх від єдності українського, білоруського та російського народів... Розумієте: якщо це про етноси, що населяють наші країни - дуже навіть християнське розуміння Новозавітнього Народу Божого, адже Христос до всіх прийов. Якщо ж це лише про вибраність "руських" (слов`ян чи як хочете це назвати) - крок у Старий Завіт...

P.S. з адресою не проблема: спам є і ніде від нього не дітись
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
nikolach
дописувач
дописувач
Повідомлень: 99
З нами з: 09 січня 2010, 17:31
Звідки: Одеса

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення nikolach » 28 січня 2010, 19:45

о.Олег писав:От лише далі не є зрозумілим проповідуване досить широко РПЦ "духовне відродження", яке мало б дістати поштовх від єдності українського, білоруського та російського народів... Розумієте: якщо це про етноси, що населяють наші країни - дуже навіть християнське розуміння Новозавітнього Народу Божого, адже Христос до всіх прийов. Якщо ж це лише про вибраність "руських" (слов`ян чи як хочете це назвати) - крок у Старий Завіт...


Что-то здесь мы никак друг друга не поймем. Я же сказал, что не об этносах речь, а о государствах. Может Вы понимаете "духовное возрождение" в моих словах, как объединение всех под знамя РПЦ? Конечно же, я совсем не это имел в виду... Я, наверное, просто неправильно выразился. Я подразумевал скорее нравственное возрождение.

И ни о какой "избранности русских" тем более не говорил :) .
Востаннє редагувалось 28 січня 2010, 20:14 користувачем nikolach, всього редагувалось 1 раз.
Православный УПЦ МП

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення o.Mykil » 28 січня 2010, 20:04

Дещо стосовно теми щодо українсько-російських очевидних відносин...

Ничего кроме фактов: Чем Россия принуждает Украину присоединиться к договору коллективной безопасности - НАТО http://patent.net.ua/home/news/2008/08/14/2076/ru.html
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення о.Олег » 29 січня 2010, 10:50

Христос Раждається!
nikolach писав:Что-то здесь мы никак друг друга не поймем. Я же сказал, что не об этносах речь, а о государствах. Может Вы понимаете "духовное возрождение" в моих словах, как объединение всех под знамя РПЦ? Конечно же, я совсем не это имел в виду... Я, наверное, просто неправильно выразился. Я подразумевал скорее нравственное возрождение. И ни о какой "избранности русских" тем более не говорил :) .

але ж це Ви 21 січня (надіюсь, що добре запам`ятав дату) писали "Но существуют предсказания православных святых о том, что антихристу сумеет противостоять Русь объединенная." і для мене стає очевидним, що Ви не знаєте про що пишете - пророцтво існує незалежно від нас з Вами і говориться там про об`єднання наших народів саме в російському православії під відновленою російською монархією, говориться про те, що єдиним, кого на землі буде боятись антихрист у той час, буде цар... Звідси і нерозуміння з мого боку Вашої тези про "націю" (сукупність етносів, що населяють певну територію) з одночасним цитуванням такого ось пророцтва, яке по своїй суті передбачає повне підпорядкування України, Білорусії і Росії і російському цареві, і російській Церкві.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Національна ідея: духовне відродження України

Повідомлення o.Mykil » 29 січня 2010, 14:35

Після цієї теми на форумі viewtopic.php?f=8&t=1612 ця виглядає як на обдуману провокацію... Не видно межі між християнською духовністю і політикою, зокрема з боку Кремля. Імхо.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!


Повернутись до “Гуманітарні дисципліни”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 38 гостей