Втрачені пам'ятки Львова

історія, філософія, мови, економіка...

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Втрачені пам'ятки Львова

Повідомлення о.Олег » 05 липня 2013, 11:45

Збудована в 1386-му, розібрана за Австрії в 1800-му. Біля неї був великий цвинтар, курган похованих 1648-го року козаків. Польська влада влаштувала тут туалети і вони існують тут по сьогодні :( Ріг вулиць Князя Романа і Івана Франка. Шукаю зображення чи реконструкцію цієї церкви
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

євдоким
дописувач
дописувач
Повідомлень: 128
З нами з: 18 червня 2010, 14:41
Звідки: Удеч
Контактна інформація:

Re: Втрачені пам'ятки Львова

Повідомлення євдоким » 12 вересня 2013, 17:41

Із зображенням нічим не допоможу, але про цей випадок доводилось читати.
Водночас, хочу звернути увагу на таку от проблему:
Гадаю форумчани із міста Лева погодяться зо мною, що дуже скоро про існування бруківчатих вулиць нагадуватимуть тільки фотографії.
А вартувало б небайдужим братись до діла поки не пізно, адже це також частинка історії міста. Як на мене, це своєрідна візитівка міста!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Втрачені пам'ятки Львова

Повідомлення о.Олег » 12 вересня 2013, 19:34

євдоким писав:Із зображенням нічим не допоможу, але про цей випадок доводилось читати.
Водночас, хочу звернути увагу на таку от проблему:
Гадаю форумчани із міста Лева погодяться зо мною, що дуже скоро про існування бруківчатих вулиць нагадуватимуть тільки фотографії.
А вартувало б небайдужим братись до діла поки не пізно, адже це також частинка історії міста. Як на мене, це своєрідна візитівка міста!

якщо Ви про те, що бруківку викладають ...гм... за "новими технологіями" (де після її демонтажу і викладені на те ж місце виявляється тони "зайвої") - повністю згоден. А взагалі: невже є вулиці, на яких зняли бруківку і поклали асфальт?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Втрачені пам'ятки Львова

Повідомлення ShMariam » 12 вересня 2013, 19:57

о.Олег писав: А взагалі: невже є вулиці, на яких зняли бруківку і поклали асфальт?

Щось такого не можу пригадати... :pardon:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Втрачені пам'ятки Львова

Повідомлення о.Олег » 12 вересня 2013, 21:37

ShMariam писав:
о.Олег писав: А взагалі: невже є вулиці, на яких зняли бруківку і поклали асфальт?

Щось такого не можу пригадати... :pardon:

так - зараз переважно бачу, як відкопують похований радянщиною під асфальтом камінь і вимощують наново вулиці. От біля Універу, наприклад. Тільки маємо розуміти, що ложать, власне, надто мало - якщо по вулиці йде трамвайна колія, то кладуть спеціальні блоки під рейси і бруківки там всього нічого, якщо біля того ж Універу - прокладають велосипедні траси (не бруківка), а назагал - ложать за технологією, яка ... гм... економить бруківку на квадратний метр і... сумнівно, що засипана між каміння цементна суміш прослужить довго. Принаймі те, що неякісно служить, видно вже: неодноразово по дорогах бачу, як валяється вибитий із середини камінь/два. І те, що аргументують тонажністю сучасних машин може було б і варта брати до уваги, але це... напівправда - на старих, невідремонтованих вулицях бруківка себе поводить краще.
А взагалі цікаво: чи ведеться облік зекономленого каменю і де про це можна почитати?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Втрачені пам'ятки Львова

Повідомлення vitalko » 13 вересня 2013, 11:07

о.Олег писав:так - зараз переважно бачу, як відкопують похований радянщиною під асфальтом камінь і вимощують наново вулиці. От біля Універу, наприклад. Тільки маємо розуміти, що ложать, власне, надто мало - якщо по вулиці йде трамвайна колія, то кладуть спеціальні блоки під рейси і бруківки там всього нічого,


А причина - банальна: по іншому просто не вміють. Є в Львові єдиний інженер похилого віку(він вже нового не навчиться), який знає як таким "передовим"(придумали в СРСР в 70-х роках) методом класти трамвайні колії, і який навіть з цим методом послідовників не має(ніхто не хоче тими речами займатися - мало платять). В Празі колія вмонтована в бруківку і трамваї там їздять дуже швидко. Але хто ж досвід буде перебирати?

о.Олег писав:А взагалі цікаво: чи ведеться облік зекономленого каменю і де про це можна почитати?


Спитаю в свого колєги з міськради, може знає.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Втрачені пам'ятки Львова

Повідомлення о.Олег » 13 вересня 2013, 11:47

vitalko писав:...А причина - банальна: по іншому просто не вміють...

навіть добре, якщо так, бо я грішний до тепер думав, що бруківку у нас сприймають як "корисну копалину"
:(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Втрачені пам'ятки Львова

Повідомлення vitalko » 13 вересня 2013, 16:16

о.Олег писав:навіть добре, якщо так, бо я грішний до тепер думав, що бруківку у нас сприймають як "корисну копалину"
:(


Ну... одне іншого не виключає. Хто його знає де та "зайва" бруківка дівається.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий


Повернутись до “Гуманітарні дисципліни”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей