Ікони та образи

театр, книги, музика, опера...

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Re: Образ

Повідомлення ієром. Діонисій » 12 травня 2010, 09:56

...через рік - ще більш запилену, але з відбитком мого пальця - знак моїх минулорічних відвідин... Тут Біблія виступала в якості декорації...

Думаю, також в якості речового доказу. :D :(

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Образ

Повідомлення прочанка » 12 травня 2010, 12:05

страшне слово - мода... Мода на ікони, на Святе письмо у дорогій обкладинці, на помпезні шлюби і перше Причастя.
Дань моді - податок, гірший ніж всі інші вкупі, бо сплачуємо без примусу, ба, навіть радісно, добровільно, щоб сусіда "жаба дусила". Часто-густо,люди навіть не знають, що то за ікона на стіні. Купили на вернісажі, дорого!
:(
Моя прабабуся залишила сусідці старовинну ікону Пресвятого Серця Ісусового на зберігання, бо їхала шукати прихистку з малими дітьми по війні в нове місце...Пройшло майже сорок років і ікона повернулась до старих ґаздів... Яке це було для нас, вже правнуків, свято!Справжня, велика ікона, а не маленький образок, до якого таємно молилися. Прабабуся нас вчила, що та ікона має бути в родині, назавжди... Від старшого до молодшого...
Не бійтеся!

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Образ

Повідомлення Zolotce » 26 травня 2010, 11:12

А мені не подобається коли образи по всій хаті, не розумію для чого робити іконостас вдома. Хіба це признак побожності і справжнього християнського життя? Бога ми маємо мати в серці, в душі. І ще я категорично проти коли образи використовують як декорування ялинкових прикрас, горняток чи ще чогось. Для мене це ніщо інше як неповага і що там казати, богохульство. Як на мене в хаті має бути один-два образи але це має бути святе, особливе місце. А на рахунок того що робити з образами... думаю найкраще буде віддати до церкви...але як до того поставиться священник?

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Образ

Повідомлення Олюнька » 26 травня 2010, 11:35

Zolotce писав:А мені не подобається коли образи по всій хаті, не розумію для чого робити іконостас вдома. Хіба це признак побожності і справжнього християнського життя? Бога ми маємо мати в серці, в душі. І ще я категорично проти коли образи використовують як декорування ялинкових прикрас, горняток чи ще чогось. Для мене це ніщо інше як неповага і що там казати, богохульство. Як на мене в хаті має бути один-два образи але це має бути святе, особливе місце. А на рахунок того що робити з образами... думаю найкраще буде віддати до церкви...але як до того поставиться священник?


Ні, то різні речі - використовувати для декору і просто мати по образку в кожній кімнаті для молитви. І дійсно класно, коли є особливе місце для родинної молитви. В мене вдома таким місцем є ніша з фігуркою Містичної Троянди, але також і в кожній кімнаті є по образу, для приватної молитви і я не вважаю то показухою, бо молюсь в себе в кімнаті тоді, коли хочу і можу. :good:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Образ

Повідомлення viter » 26 травня 2010, 15:26

Zolotce писав:А мені не подобається коли образи по всій хаті, не розумію для чого робити іконостас вдома. Хіба це признак побожності і справжнього християнського життя?

Ні не показник. Але коли на стінах є образи, то потрапивши поглядом на них, мимоволі промовите молитву. Бо молитва це не тільки та, що промовляємо навколішки перед образом, але й коротеньке зітхання, миттєвий спомин про Бога також, на мою думку, є молитвою. Навіть, коли людина не є ще побожною образи будуть постійно нагадувати їй про те, що крім щоденних клопотів є щось більше. А коли тих образів нема, а до молитовного куточка, особливо коли хата велика, та людина і не звертається, то що тоді? Що нагадає їй про Бога?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Образ

Повідомлення Олюнька » 26 травня 2010, 15:33

Тут, як завжди, у всьому має бути міра. Наприклад, мені подобається, коли в маршрутці на видному місці висить образок, але коли біля образка чіпляють напівоголене тіло - :x . Або, коли на вітрині магазину поряд з білизною та шкарпетками ставлять фігурку Матері Божої... %)
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Образ

Повідомлення Zolotce » 27 травня 2010, 12:04

viter писав: образи будуть постійно нагадувати їй про те, що крім щоденних клопотів є щось більше. А коли тих образів нема, а до молитовного куточка, особливо коли хата велика, та людина і не звертається, то що тоді? Що нагадає їй про Бога?

шкода що настільки люди можуть бути заклопотані що тільки через наявність образа згадують Бога... та й Бога треба мати в серці постійно а не згадувати про нього... хоча якщо це єдина можливість для людини , не збираюсь засуджувати, просто в мене інша думка і я її висловила

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Образ

Повідомлення о.Олег » 27 травня 2010, 12:52

Zolotce писав:
viter писав: образи будуть постійно нагадувати їй про те, що крім щоденних клопотів є щось більше. А коли тих образів нема, а до молитовного куточка, особливо коли хата велика, та людина і не звертається, то що тоді? Що нагадає їй про Бога?

шкода що настільки люди можуть бути заклопотані що тільки через наявність образа згадують Бога... та й Бога треба мати в серці постійно а не згадувати про нього... хоча якщо це єдина можливість для людини , не збираюсь засуджувати, просто в мене інша думка і я її висловила

та Ви праві повністю нмд і дійсно треба мати Бога в серці, а не лише отак.., але є надто часто саме так...
думаю, це один зі шляхів, яким Господь достукується до нас...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: ІКОНИ ТА ОБРАЗИ... ЇХНЄ ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ХРИСТИЯН

Повідомлення прочанка » 17 червня 2010, 14:58

У Відні в храмі св. Варвари УГКЦ запристольна ікона написана з Марії Терезії( молодої). Кажуть, вона того не одобрювала. Але цю ікону вона пощадила.
Не бійтеся!

Аватар користувача
donatanvova
дописувач
дописувач
Повідомлень: 140
З нами з: 10 грудня 2009, 21:55
Звідки: Львів

Re: Образ

Повідомлення donatanvova » 22 липня 2010, 16:57

Образ-один із шляхів яким Господь достукуєтся до людини.
Сам не раз стоячи і молячись у храмі біля старовинного образу Богородиці
відчував енергетику яку він випромінює довкола себе і на людей які до нього молятся,
енергію добра, тепла і Господньої благодаті.
Невидимий портал який відкриваєтся під час молитви,лине від самого серця,щирими словами молитви,прохання і каяття. :Rose:
Володимир

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Десять Заповідей Божих наглядно

Повідомлення andrivovk » 02 вересня 2010, 21:23

о.Олег писав:...а може спробуємо пояснити, у чому помилка іконоборців?
:oops:

...інакше думають і навчають католицькі богослови, а серед них і св.Тома з Аквіну, що віддає загально прийняту думку : "Ми почитаємо ікони, не з виключної уваги на них самих, як речі, але з уваги на те, що ікони провадять нас до Воплоченого Бога.Наша душа звертається до ікони, але не затримується на ній, а лине до Того, хто зображений на іконі.Тому й релігійне почитання Христових ікон, не є жодним новим богопочитанням, ані якоюсь окремою чеснотою благочестя".

Джерело : Енцикліка Пія12 про почитання Пресвятого Серця Христового.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Десять Заповідей Божих наглядно

Повідомлення o.Mykil » 22 вересня 2010, 05:23

vitalko писав:
А дійсно, чого це воно ще досі тут висить? Та й дописувач з дивними іменем Релігійний світ викликає певні підозри. Чи це тільки в мене так?


Більше інформації тут Посилання видалила,бо на форумі заборонено: п. 12. Публікація реальної інформації про користувачів (ім'я, прізвище, телефон...) без їхнього відома. Релігійний світ на моє прохання вказав своє віровизнання в своєму профілі
Востаннє редагувалось 22 вересня 2010, 14:23 користувачем Олюнька, всього редагувалось 1 раз.
Причина: порушення пункту 2.12
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Образ

Повідомлення kristik » 23 вересня 2010, 11:25

Zolotce писав:А мені не подобається коли образи по всій хаті, не розумію для чого робити іконостас вдома. Хіба це признак побожності і справжнього християнського життя? Бога ми маємо мати в серці, в душі.


А мені подобається коли в кожній кімнаті є хоча б образок або маленька іконка. Зайду в кімнату гляну на образ і якось світліше веселіше на душі стає. :wink:
В мене взагалі є мрія коли не-будь, мати одну невелику кімнатку, в якій буде багато ікон. То буде моя маленька капличка, в якій буду молитися, щоб ніщо не відволікало, а, навпаки, щоб кожна дрібничка нагадувала мені про Бога. :)
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

hawanj
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 30 листопада 2010, 15:41

Ікони

Повідомлення hawanj » 30 листопада 2010, 15:46

можна ли носить католикам иконку николая чудотворного??

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: хочу спросить

Повідомлення ShMariam » 30 листопада 2010, 18:01

Звичайно, Католицька Церква шанує св. Миколая Чудотворця, архиєпископа Мир Ликійських.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

hawanj
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 30 листопада 2010, 15:41

Re: хочу спросить

Повідомлення hawanj » 30 листопада 2010, 19:28

дякую

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: хочу спросить

Повідомлення о.Олег » 30 листопада 2010, 21:42

hawanj писав:можна ли носить католикам иконку николая чудотворного??

так. А з чого виникло запитання?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
donatanvova
дописувач
дописувач
Повідомлень: 140
З нами з: 10 грудня 2009, 21:55
Звідки: Львів

Re: Образ

Повідомлення donatanvova » 06 грудня 2010, 13:08

Образ Господній як сонце сія
він вже старий пахне миром
був біля нього ще зовсім малям
першу молитву мав щиру
ручки маленькі до Бога тягнув
в промінях сонця купався
здоровя і щастя у Бога просив
в важкі часи до нього все звертався
від нього лине Божа Благодать
і спокій він приносить хаті
пройшло багато років,і знову
ти прийшов молитву Господу
під образом складати.
:Rose:
Володимир

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: хочу спросить

Повідомлення romanm » 07 грудня 2010, 23:27

о.Олег писав:
hawanj писав:можна ли носить католикам иконку николая чудотворного??

так. А з чого виникло запитання?

Дозволю собі додати, що напевно з того:є така інфа, нпр. серед православних про те, що католики.....деканонізували св. Миколая.

giorgio
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 30 червня 2009, 13:28
Звідки: Lviv

Re: хочу спросить

Повідомлення giorgio » 08 грудня 2010, 00:50

В нас він є одним з найшанованіших святих. Гарним прикладом є іконостас. У намісному ряді він на ряду з Ісусом, Богородицею та Храмовою іконою.
Запитайте католиків італійців з Барі чи носять вони св. Миколая. :)

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: хочу спросить

Повідомлення Олюнька » 08 грудня 2010, 20:45

Розказують старші люди, що при операції "Вісла" українців впізнавали за образом Миколая в хаті. Напевно тому, що святого Миколая більше почитають в східному обряді? :pardon:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: хочу спросить

Повідомлення о.Олег » 08 грудня 2010, 21:34

Олюнька писав:Розказують старші люди, що при операції "Вісла" українців впізнавали за образом Миколая в хаті. Напевно тому, що святого Миколая більше почитають в східному обряді? :pardon:

скоріше справа в Іконографічному почитанні
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Nazariusz
дописувач
дописувач
Повідомлень: 80
З нами з: 09 грудня 2010, 23:34
Звідки: Львів

Re: Образ

Повідомлення Nazariusz » 13 грудня 2010, 22:57

Ікона може і повинна бути в кожній оселі. Ікона - це вікно в Царство Небесне, вона повинна постійно нагадувати нам про наші духовні обов'язки: від щоденних молитов до боротьби з гріхом. Тому, звичайно, краще, коли ікона є в кожній кімнаті, але не надто скупчено, інакше вона не привертатиме уваги. Ікона повинна бути гармонійно поєднана з інтер'єром, щоб при молитві перед нею не порушувалась гармонія в душі і молільник не відвертав на це уваги
"...Хто не зі Мною, той проти Мене, і хто не збирає зі Мною, той розкидає"(Мт. 12:3)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Образ

Повідомлення о.Олег » 16 грудня 2010, 10:42

Nazariusz писав:... Ікона повинна бути гармонійно поєднана з інтер'єром ...

якщо в тому значенні, що інтер'єр має гармонізувати з Іконою - так
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Nazariusz
дописувач
дописувач
Повідомлень: 80
З нами з: 09 грудня 2010, 23:34
Звідки: Львів

Re: Образ

Повідомлення Nazariusz » 17 грудня 2010, 18:50

Це гра слів:) "Ікона повинна бути гармонійно поєднана з інтер'єром" - це означає, що гармонія має бути двосторонньою. Думаю, ви погодитесь, що замовити ікону, які підходила до всього інтер'єру, легше, ніж замовити інтер'єр, який би підходив під одну ікону
Востаннє редагувалось 26 грудня 2010, 18:17 користувачем Nazariusz, всього редагувалось 1 раз.
"...Хто не зі Мною, той проти Мене, і хто не збирає зі Мною, той розкидає"(Мт. 12:3)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Образ

Повідомлення о.Олег » 17 грудня 2010, 18:56

Nazariusz писав:Цем гра слів:) ...

ні - це важливо: означення того, що первинне, а що вторинне
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Nazariusz
дописувач
дописувач
Повідомлень: 80
З нами з: 09 грудня 2010, 23:34
Звідки: Львів

Re: Образ

Повідомлення Nazariusz » 26 грудня 2010, 18:18

В такому разі, найчастіше вторинне - це ікона
"...Хто не зі Мною, той проти Мене, і хто не збирає зі Мною, той розкидає"(Мт. 12:3)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Образ

Повідомлення о.Олег » 26 грудня 2010, 20:42

Nazariusz писав:В такому разі, найчастіше вторинне - це ікона

і я грішний про це. Але ж Ікона мала б бути на першому місці? Чи ні?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Nazariusz
дописувач
дописувач
Повідомлень: 80
З нами з: 09 грудня 2010, 23:34
Звідки: Львів

Re: Образ

Повідомлення Nazariusz » 28 грудня 2010, 22:10

Тут справа не в святості ікони. Вона - рукотворна, хоч і освячена, тому іконописець в процесі її створення може брати до уваги особливості інтер'єру. Тим більше, що це благе діло, адже набагато приємніше і легше молитися в приміщенні, де ікона та інтер'єр гармонійно поєднані. Але коли приміщення створюється спеціально для ікони, або коли вже створені ікони диктують дизайнерові лінію для сворення дизайну інтер'єру, ікона звичайно є первинною. Правда, зараз, на жаль, та роблять нечасто :(
"...Хто не зі Мною, той проти Мене, і хто не збирає зі Мною, той розкидає"(Мт. 12:3)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Образ

Повідомлення о.Олег » 28 грудня 2010, 22:14

Nazariusz писав:Тут справа не в святості ікони. Вона - рукотворна, хоч і освячена, тому іконописець в процесі її створення може брати до уваги особливості інтер'єру. Тим більше, що це благе діло, адже набагато приємніше і легше молитися в приміщенні, де ікона та інтер'єр гармонійно поєднані. Але коли приміщення створюється спеціально для ікони, або коли вже створені ікони диктують дизайнерові лінію для сворення дизайну інтер'єру, ікона звичайно є первинною. Правда, зараз, на жаль, та роблять нечасто :(

якщо розуміється значення Ікони - Ікона завжди первинна, незалежно від того, що було першим: приміщення чи написання Ікони
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Мистецтво”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей