Ікони та образи

театр, книги, музика, опера...

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
Nazariusz
дописувач
дописувач
Повідомлень: 80
З нами з: 09 грудня 2010, 23:34
Звідки: Львів

Re: Образ

Повідомлення Nazariusz » 29 грудня 2010, 22:07

Ікона завжди первинна, незалежно від того, що було першим: приміщення чи написання Ікони
Тоді поясніть, будь-ласка, як це виглядає на практиці
"...Хто не зі Мною, той проти Мене, і хто не збирає зі Мною, той розкидає"(Мт. 12:3)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Образ

Повідомлення о.Олег » 29 грудня 2010, 22:21

Nazariusz писав:
Ікона завжди первинна, незалежно від того, що було першим: приміщення чи написання Ікони
Тоді поясніть, будь-ласка, як це виглядає на практиці

?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Nazariusz
дописувач
дописувач
Повідомлень: 80
З нами з: 09 грудня 2010, 23:34
Звідки: Львів

Re: Образ

Повідомлення Nazariusz » 29 грудня 2010, 22:33

Що ви розумієте під фразою:
якщо розуміється значення Ікони - Ікона завжди первинна
"...Хто не зі Мною, той проти Мене, і хто не збирає зі Мною, той розкидає"(Мт. 12:3)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Образ

Повідомлення о.Олег » 30 грудня 2010, 00:17

Nazariusz писав:Що ви розумієте під фразою:
якщо розуміється значення Ікони - Ікона завжди первинна

що з інтер'єру може бути важливішим в хаті за Ікону
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Nazariusz
дописувач
дописувач
Повідомлень: 80
З нами з: 09 грудня 2010, 23:34
Звідки: Львів

Re: Образ

Повідомлення Nazariusz » 30 грудня 2010, 10:21

У всього своє призначення. Звичайно, вона важливіша в сакральному відношенні. Але я не думаю, що вона важливіша за стелю, стіни, вікна і т.д....
"...Хто не зі Мною, той проти Мене, і хто не збирає зі Мною, той розкидає"(Мт. 12:3)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Образ

Повідомлення о.Олег » 30 грудня 2010, 11:16

Nazariusz писав:У всього своє призначення. Звичайно, вона важливіша в сакральному відношенні. Але я не думаю, що вона важливіша за стелю, стіни, вікна і т.д....

абсолютно. :Rose:
однак, якщо вже ставиться Ікона - вона не може бути просто частиною декору
буває? Так. Але це вже дуже "натянуте" Християнство. Про це говорю, коли завів мову про первинність Ікони
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Nazariusz
дописувач
дописувач
Повідомлень: 80
З нами з: 09 грудня 2010, 23:34
Звідки: Львів

Re: Образ

Повідомлення Nazariusz » 30 грудня 2010, 17:40

однак, якщо вже ставиться Ікона - вона не може бути просто частиною декору

Звичайно, отче :good: Я мав на увазі, що виконання ікони, її тональність і особливо зовнішнє оформлення (напр. рамка) повинне гармонізувати з інтер'єром
"...Хто не зі Мною, той проти Мене, і хто не збирає зі Мною, той розкидає"(Мт. 12:3)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Образ

Повідомлення о.Олег » 30 грудня 2010, 18:37

Nazariusz писав:
однак, якщо вже ставиться Ікона - вона не може бути просто частиною декору

Звичайно, отче :good: Я мав на увазі, що виконання ікони, її тональність і особливо зовнішнє оформлення (напр. рамка) повинне гармонізувати з інтер'єром

порозумілися
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Олег21
початківець
початківець
Повідомлень: 38
З нами з: 31 грудня 2010, 23:37

Re:

Повідомлення Олег21 » 03 січня 2011, 22:39

Ira писав:
ShMariam писав:гарна ікона, де зображений Ісус, коли два промені виходять з його Серця


Це є образ Божого Милосердя, саме таким бачила Ісуса монахиня Св.Фаустина Ковальська (Польща), червоний промінь зображує Кров, а білий - Воду, які витикли, коли сотник Лонгін пробив на Хресті Серце Ісусове.


Ісус сказав Св. Фаустині: "Обіцяю, що душа, яка віддаватиме шану цій іконі, не загине. Обіцяю також вже тут, на землі, перемогу над ворогами, а особливо в годину смерті.
Я сам захищатиму її як Свою славу."
Ікона Божого Милосердя повинна бути в кожному домі.
На сайті http://www.sendspace.com/file/qt1xt3 можна скачати ікону Божого Милосердя роботи польського художника проф. Євгенія Казіміровського, яку він малював зі слів Св. Фаустини. Якісно роздруковується на полотні та фотопапері.
Зображення
Про цю ікону Ісус сказав: "Мій погляд з того образу такий самий, яким був погляд з хреста."
На сайті http://www.faustyna.eu/index.html видно, що лице Ісуса на цій іконі дуже подібне до лиця, відбитого на плащениці.
Востаннє редагувалось 05 березня 2011, 20:57 користувачем Олег21, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re:

Повідомлення о.Олег » 03 лютого 2011, 09:10

http://umoloda.kiev.ua/number/1827/220/64847/
У козацькій церкві Різдва Ісуса Христа в Донецьку на захисному склі ікони відбилося зображення Богородиці
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: ІКОНИ ТА ОБРАЗИ... ЇХНЄ ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ХРИСТИЯН

Повідомлення o.Mykil » 21 лютого 2011, 08:01

Мамина ікона (відеокліп) http://www.youtube.com/watch?v=eBFQsP5yDiY
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: ІКОНИ ТА ОБРАЗИ... ЇХНЄ ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ХРИСТИЯН

Повідомлення andrivovk » 19 травня 2011, 17:31

Стаття про Жировицьку ікону Божої Матері (Білорусь) http://www.sedmitza.ru/text/696352.html

P.S.Читав в іншому місці, що біля цієї ікони крім інших чуд сталося біля 30 воскресінь з мертвих(!!!).
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
alexoiser
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 23 травня 2011, 20:41

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення alexoiser » 31 травня 2011, 10:34

У меня такой вопрос,нужно ли освящать икону в греко католической традиции и как это делается?
"Блажен, кто не осуждает себя в том, что избирает". ( К Римлянам 14:22)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 31 травня 2011, 11:14

alexoiser писав:У меня такой вопрос,нужно ли освящать икону в греко католической традиции и как это делается?

нужно. Приходите с Иконой в Храм (или приглашаете к себе домой священника) и просите о освящении.
С уважением, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
alexoiser
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 23 травня 2011, 20:41

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення alexoiser » 31 травня 2011, 11:17

А в западной традиции тоже освящают иконы?
"Блажен, кто не осуждает себя в том, что избирает". ( К Римлянам 14:22)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 31 травня 2011, 11:20

alexoiser писав:А в западной традиции тоже освящают иконы?

так
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
alexoiser
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 23 травня 2011, 20:41

Re: ІКОНИ ТА ОБРАЗИ... ЇХНЄ ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ХРИСТИЯН

Повідомлення alexoiser » 08 червня 2011, 13:38

У меня вопрос,чем отличается икона в греко католической традиции от православной?
"Блажен, кто не осуждает себя в том, что избирает". ( К Римлянам 14:22)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: ІКОНИ ТА ОБРАЗИ... ЇХНЄ ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ХРИСТИЯН

Повідомлення ShMariam » 08 червня 2011, 14:59

alexoiser писав:У меня вопрос,чем отличается икона в греко католической традиции от православной?

Мне кажется, что ничем.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: ІКОНИ ТА ОБРАЗИ... ЇХНЄ ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ХРИСТИЯН

Повідомлення о.Олег » 08 червня 2011, 16:30

ShMariam писав:
alexoiser писав:У меня вопрос,чем отличается икона в греко католической традиции от православной?

Мне кажется, что ничем.

так - тим більше переважно це одна і та сама Ікона :)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
alexoiser
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 23 травня 2011, 20:41

Re: ІКОНИ ТА ОБРАЗИ... ЇХНЄ ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ХРИСТИЯН

Повідомлення alexoiser » 14 червня 2011, 10:53

Это радует,у меня остались иконы с моего православного прошлого,я рад,что и сейчас могу ими пользоваться.
"Блажен, кто не осуждает себя в том, что избирает". ( К Римлянам 14:22)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Розвиток Іконопису

Повідомлення о.Олег » 21 жовтня 2011, 12:56

цікава традиція зображення Пресвятої Тройці
десь з якоюсь подібною іконографічною формою вже зустрічався, але не думав, що до заборони (17-18 ст.) це могло бути популярним зображенням. Дещо ...важко мені грішному сприйняти такий іконографічний пошук. З того, що читав - виник на заході, тоді попав у Росію...

Зображення

Зображення
з
Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

взято з різних сайтів, але, здається, це все з колекції http://exeget.panikarolinka.ru/misc/smesoips.html
Такий тип ікон називають російською "смесоипостастная"
що скажете?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: розвиток Іконопису

Повідомлення ShMariam » 21 жовтня 2011, 13:03

о.Олег писав: але не думав, що до заборони (17-18 ст.) це могло бути популярним зображенням.

А про яку заборону кажете?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: розвиток Іконопису

Повідомлення о.Олег » 21 жовтня 2011, 13:07

ShMariam писав:
о.Олег писав: але не думав, що до заборони (17-18 ст.) це могло бути популярним зображенням.

А про яку заборону кажете?

читав, що в 18ст. Священий Синод (Росія) заборонив так зображати. Як було на Заході поки ще не дослідив
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: розвиток Іконопису

Повідомлення ShMariam » 21 жовтня 2011, 13:11

А що каже про це теологія?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: розвиток Іконопису

Повідомлення о.Олег » 21 жовтня 2011, 13:25

ShMariam писав:А що каже про це теологія?

що Бог Один у Трьох Особах
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: розвиток Іконопису

Повідомлення ShMariam » 21 жовтня 2011, 13:40

о.Олег писав:
ShMariam писав:А що каже про це теологія?

що Бог Один у Трьох Особах
З повагою, о.Олег

Та це зрозуміло :) , тільки чи доцільно цю триєдиність, єдність, нероздільність показувати аж в такій формі (з богословської точки зору)?
А щодо моєї думки про це, то, чесно кажучи, більше люблю, коли зображення якнайбільше відповідає зовнішньому вигляду Особи, звісно, у випадку зображення Пресв. Трійці це не можливо... Мається на увазі, більше мене закликає до молитви образ Божого Милосердя, ніж ікона, в якій "зашифровано" якнайбільше інформації богословського змісту, а Ісус, Святі... й близько самі на себе не подібні. Остання закликає скоріше до аналізу...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: розвиток Іконопису

Повідомлення о.Олег » 21 жовтня 2011, 15:13

ShMariam писав:... чи доцільно цю триєдиність, єдність, нероздільність показувати аж в такій формі (з богословської точки зору)...

як на мене грішного - не бачу доцільності, хоч і якихось богословських суперечностей може і не бути. І це з тим, що мені (на відміну від, якщо правильно розумію, Вас) Ікона ближча (в молитві), а не образ...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: розвиток Іконопису

Повідомлення Georgij » 27 жовтня 2011, 19:03

о.Олег писав:
ShMariam писав:... чи доцільно цю триєдиність, єдність, нероздільність показувати аж в такій формі (з богословської точки зору)...

як на мене грішного - не бачу доцільності, хоч і якихось богословських суперечностей може і не бути. І це з тим, що мені (на відміну від, якщо правильно розумію, Вас) Ікона ближча (в молитві), а не образ...
З повагою, о.Олег

Ікона справді, ближча і глибша в молитві, духовний звязок того хто молиться, з духовним виміром в певній мірі вираженим на іконі. Наприклад на іконі А.Рубльова "Свята трійця" для мене відчувається вповні любов Бога в трьох особах, які зображені в конкретних особах, стосункок між Трійцею -Любов, то сумніву нема, споглядання ікони справді молитовне, сповнене тієї ж любові, яку передає ікона старозавітньої Трійці..Це одна з мною любимих ікон.
На іконі, що подав вище о.Олег, зосередитися важко, немає якогось молитовного трепету, який буває при контакті з іконою, тут щось не те, щоб заставляло думати, мислити чи розпізнавати, читаючи богословський зміст ікони, а те,що з таким поданням мабуть губиться щось таке, властиво для чого і є ікона, вікно в духовний світ... Щось не манить таке подання Святої трійці, напрошується на язик слово інтерпритація..... Щось подібне відчував, коли бачив рок-оперу "Кифа" з церкви"Новое Поколение" Ледяєва :unknown:
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: розвиток Іконопису

Повідомлення о.Олег » 27 жовтня 2011, 19:40

Georgij писав:...На іконі, що подав вище о.Олег, зосередитися важко, немає якогось молитовного трепету, який буває при контакті з іконою, тут щось не те, щоб заставляло думати, мислити чи розпізнавати, читаючи богословський зміст ікони, а те,що з таким поданням мабуть губиться щось таке, властиво для чого і є ікона, вікно в духовний світ... Щось не манить таке подання Святої трійці...

на мене такий тип Ікони... тисне і навіть жахає...
Подібно й зображення Св.Христофора (псеглав) Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: розвиток Іконопису

Повідомлення andrey s. » 27 жовтня 2011, 20:12

о.Олег писав:на мене такий тип Ікони... тисне і навіть жахає...

Отче, я дав посилання знайомому монаху, він дуже цікавиться історією іконопису, і знає багато.
Так у нього бачив Африканські ікони, так то взагалі.... Це називалось " інкульторизація" (чи якось так).
Тут ясно розуміється термін "Традиція". Для нас сприйняття цих ікон не властиво, і це нормально.
Але всетаки десь, комусь, ці ікони дають те відчуття, яке нам знайоме при спогляданні чи молитві перед іконою.
Можливо вони на наші дивляться так, як ми на їхні. (хоч якщо чесно, то думаю той стиль іконопису вже мертвий, і то просто відголоски).
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Мистецтво”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей