Ікони та образи

театр, книги, музика, опера...

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Ікони та образи

Повідомлення o.Mykil » 13 лютого 2009, 12:45

«Ікони видимо зображають того, хто невидимий і без постаті, але тілесно зображений задля слабкого розуміння. Бо святе Письмо також приписує зовнішній вигляд Богові й ангелам (св. Іван Дамаскин, Перше слово в обороні св. Ікон).

Люди вшановували образи віддавна.

Відколи існує християнство, відтоді люди вшановують образи (св. Вас.). Переховуючись у катакомбах, первісні християни віддавали честь образам Ісуса Христа, Матері Божої з Дитям, а також тим, на яких були зображені події зі Старого і Нового Завітів (воскресіння Лазаря, Даниїл у ямі з левами, три юнаки у вогняній печі). З часом вшанування образів набирало все більшого значення. Образи святих, статуї і хрести встановлювали не лише у святинях, але і на площах, дорогах. У VIII ст. грецькі імператори заборонили вшановувати образи — їх нищено, публічно спалювано, фрески на церковних стінах забілювано, а тих, хто шанував образи, переслідувано і жорстоко карано. Це була доба т.з. іконоборства. Але на Нікейському Соборі було проголошено, що вшанування образів дозволене, але заборонене лише віддавання їм Божої честі.

Образи (статуї) святих — це образи (статуї), які зображають Ісуса Христа, святих або релігійні правди.
Ісуса Христа майже на всіх образах представляють однаково: поважне і лагідне обличчя, довге волосся, високе чоло, коротка борода, на грудях палаюче серце. Матір Божу зображають по-різному: як Марію-Помічницю з Дитям на руках (що символізує Втілення), як Матір-Страдницю з тілом Ісуса на лоні (що символізує спасіння), як Непорочне Зачаття (так Вона сама себе назвала в Люрді 1858 р.), без Дитини, в білій шаті, білій заслоні, з вервицею в руках; як Царицю небес (Одкр. 12, 1) в сяючому одязі, з 12-ма зірками навкруг голови і з місяцем під ногами. Святих переважно малюють із сяйвом (ореолом) навколо голови. Таке сяйво мали деякі святі ще за життя (Мойсей, Стефан, Ісус Христос на горі Тавор і т.п.). Пап, єпископів, священиків малюють в церковному одязі, інші святі можуть бути зображені з лілією, яка означає доброчесність, з книжкою — знання, з палаючим серцем — любов до Бога, з пальмою — постійність, з оливною гілкою — лагідність. Св. Петра завжди зображають з ключами в руках; св. Матея — з Ангелом у людській постаті, починає своє Євангеліє від родоводу Ісуса Христа; св. Марка — з левом, бо його Євангеліє починається словами: "Голос вопіющого в пустині", св. Луку — з волом, бо Його Євангеліє починається згадкою про жертву Захарії (Лука намалював перший образ Матері Божої, тому його зображають і як живописця), св. Йоана малюють з орлом, бо Євангеліє починається високими словами про Божество і немов підноситься над землею. До образів святих належать і образи, які представляють правди віри (напр., Пресвяту Трійцю, чистилище і т.п.) або біблійні події (Благовіщення Діви, Хрещення Ісуса Христа і т.п.).

Образи святих, які викликають чудесні зцілення або інші чуда, називають чудодійними (чудотворними).
Особлива шана віддається хресту Спасителя. Немає Церкви, вівтаря, кладовища без хреста Спасителя. Неможливо уділити жодної Тайни, відправити жодної Служби Божої або будь-якого богослужения, якщо немає при тому хреста.
Пошана, яку віддаємо образу, стосується того, хто зображений на ньому, отже, або Христа, або Святих (Соб. Трид. 25).
Шана, яку віддаємо образу, стосується Того, котрий за нас вмер на хресті (св. Амвр.). Отже, ми віддаємо шану не матеріалу, з якого зроблений образ, а тому, хто на ньому зображений (2 Соб. Нік.). Коли цілуємо книгу Євангелія, то цей прояв шани не стосується ані паперу, ані друкарської фарби, але стосується слів Божих, котрі містяться в цій книзі; якщо знищити текст, книга відразу втратить у наших очах свою попередню вартість. Це ж стосується і вшанування образів Святих.

Віддаємо шану образам Святих тим, що маємо їх в своїх оселях, молимося перед ними, знімаємо перед ними головні убори, прикрашаємо їх; а також тим, що здійснюємо паломництво до чудесних образів у відпустових місцях. Вшанування, котре віддаємо образам Святих, далеке від славлення (віддавання їм шани Божої)! "Образ не для славлення, а для того, щоб завдяки ньому навчитися, що саме ми повинні славити" (св. Григ. В.). Коли родичі цілують своїх дітей або діти батьків, то виражають цим лише любов і доброзичливість, яку відчувають до них серцем; так само, коли шануємо образи святих, то виражаємо лише нашу любов і доброзичливість щодо тих, кого нам образ являє (св. Ніль.). Якщо запалюємо вогонь перед образами Святих і палимо кадило перед ними, то таким чином хочемо лише зримо уявити собі світло Св. Духа і доброчесності Святих (св. Герм.).

Ми ніколи не розраховуємо на допомогу самих образів, але очікуємо її від Бога завдяки заступництву Святих. Лише іновірці покладали надії на образи, приписуючи їм якусь силу. Однак, так не вважають християни-католики (Соб. Трид.). І Мойсей розраховував не на допомогу палиці, якою здійснював такі великі чудеса, а тільки на допомогу Бога.
Шануючи образи Святих, досягаємо діючої ласки, а не раз навіть надзвичайних ласк; образ допомагає нам зосередитися під час молитви і утверджує в нас добро.
Образи Бога і Його друзів отінені ласкою Св. Духа. Де б не з'явився знак хреста, він відразу виганяє з цього місця диявольську злість (св. Амвр.). Скільки ж грішних душ навернулося лише завдяки розгляданню образу якогось Святого (так навернулася Марія-єгипетська, коли розглядала образ Матері Божої в церкві св. Хреста в Єрусалимі).
Завдяки образам Святих часто досягаємо надзвичайних ласк. Доказом цього є численні дива, які Бог чинить завдяки їм. Образи Святих оберігають нас від розсіяності під час молитви. Вони — наче ті щаблі драбини, по котрих легше можемо дістатися до неба (А. Штольц.). Перед образами молимося звичайно побожніше, тому й молитву нашу Бог вислуховує швидше. Численні пожертви, які складають люди перед образами, є для нас доказом того, що їх молитви були вислухані. Образи Святих є для нас німою проповіддю, тому що вони або яскраво унаочнюють якусь правду віри (напр., Пресвяту Трійцю, чистилище, воскресіння і т. п.), або заохочують нас до наслідування Святих. Кожний образ є наче коротким життєписом особи, котра зображена на ньому (св. Герм.). Образ не раз має більшу силу, ніж проповідь. Те, що сприймається вухом, повільніше діє на душу, ніж те, що постає перед очима (Горацій). Образи служать неосвіченому народові замість книжки (св. Григ. В.). Саме тому в середні віки, коли ще не було друкованих книжок, образи Святих були широко розповсюджені (з тих часів походить вертеп, звичай споряджати Божий Гріб і т. п.). У наших церквах образи розташовані на стінах і вівтарях; для неосвіченого народу вони служать ніби коротким витягом істин цілого катехизму.

Етимологія поняття „ікона”

У грецькій мові, як довідуємося, термін eikon має декілька значень, основними з котрих виступають такі як „зображення”, „образ”, „мисленний образ”, „бачення, уподібнення”. Тобто тут є будь-що, що щось представляє eikon. У сучасній мові слово „ікона” закріпилося за священними зображеннями як предметом культу та почитання. Крім того, поняття „образ” (означення абстрактного духовного уявлення про предмет та явище) та „ікона” у сьогоденні вживають як синоніми, тоді коли у грецькій мові поділу на образ та ікону не було. Грецькою мовою слово „ікона” синтетично означало і матеріальне (зображення), і духовне (мисленний образ) в їх нероздільному взаємозв’язку.

На закид різного роду сектантів, що, мовляв, не можна вшановувати ікон, варто відповісти, що ще в переданнях св. отців Церкви сказано, що ми не почитаємо дерево, фарбу чи полотно, а ті особи, що на іконах представлені. У Старому Завіті, Господь, наказав Мойсеєві зробити двох золотих херувимів і т.п. (Вих. 25:18). Ісус Христос - образ невидимого Бога (Кл. 1:15). Звичаї Церкви - то не легкодушна річ, бо вони є з розпорядження Святого Духа (Св. Іван Золотоустий, IV ст). З давніх часів переказують, що першу ікону начебто написав св. апостол євангелист Лука ще за життя Ісуса Христа.
А як пояснити те, що є чудотворні ікони, з яких течуть сльози і навіть кроваві, оздоровляються невиліковно хворі люди? Важко це все підробити… Чимало таких чуд підтверджені в науковий спосіб експертами-фахівцями.
З історії знаємо, що безбожники топтали, палили і навіть стріляли у святі ікони, а християн катували за них, вивозячи на сибірські морози. Нині ж представники сектантських течій насміхаються з Церкви за… її обґрунтоване виявлення пошани святих ікон…

Ікона чи образ – немовби віконце в небесну даль…
Востаннє редагувалось 14 лютого 2009, 14:07 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 1 раз.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

oremus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 97
З нами з: 11 вересня 2008, 20:02

Повідомлення oremus » 13 лютого 2009, 19:16

Гарна тема. Але чесно скажу багатьом буде лінь все перечитати.

Наталка
дописувач
дописувач
Повідомлень: 55
З нами з: 21 грудня 2008, 17:30
Звідки: Івано-Франківськ

Re: ІКОНИ ТА ОБРАЗИ... ЇХНЄ ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ХРИСТИЯН

Повідомлення Наталка » 13 лютого 2009, 21:31

mmm82 писав:Люди вшановували образи віддавна.

Цікава тема. Але багато іконописців писали ікони з звичайнісіньких людей, ба навіть з людей, які вели не найкращий спосіб життя. Як бути з такими іконами.
Коли хтось тобі каже: "Життя таке важке", - запитай: "У порівнянні з чим?"

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 13 лютого 2009, 22:12

oremus писав:Гарна тема. Але чесно скажу багатьом буде лінь все перечитати.


Тоді можна її розділити... Думаю, хто захоче, той прочитає і ще дещо десь знайде на подібну тематику! Головне бажання та час!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: ІКОНИ ТА ОБРАЗИ... ЇХНЄ ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ХРИСТИЯН

Повідомлення o.Mykil » 13 лютого 2009, 22:16

Наталка писав:
mmm82 писав:Люди вшановували образи віддавна.

Цікава тема. Але багато іконописців писали ікони з звичайнісіньких людей, ба навіть з людей, які вели не найкращий спосіб життя. Як бути з такими іконами.


Гарно, що відрізняєте, що ікона саме пишеться, а не малюється!
Цікаво, а ви їх усіх знали чи знаєте? Я, наприклад, знаю, що дехто у цій справі немало молиться, читає відповідну духовну літературу тощо.

Тобто є в декого для іконописання талант. І частину діла довершує Господь у своїй ласці попри гріхи Його творінь.
Духовне значення бере верх над іншими!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Наталка
дописувач
дописувач
Повідомлень: 55
З нами з: 21 грудня 2008, 17:30
Звідки: Івано-Франківськ

Re: ІКОНИ ТА ОБРАЗИ... ЇХНЄ ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ХРИСТИЯН

Повідомлення Наталка » 14 лютого 2009, 11:17

mmm82 писав:
Тобто є в декого для іконописання талант.

Безперечно, що в багатьох є дар до написання ікон і ці люди особливі. Ікони не мали б продаватись як штамповка на базарах, магазинах, на вулиці на землі поскладані - вибирай котру хочеш. Я чомусь не можу з цим примиритсь :(
Коли хтось тобі каже: "Життя таке важке", - запитай: "У порівнянні з чим?"

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Повідомлення Sotnik » 14 лютого 2009, 17:00

Безперечно, ікона, яка написана іконопосцем і ікона, яка вироблена на машині відрізняються не лише матеріально, але, в першу чергу, своєю духовною цінністю. Проте, "штамповка" теж потрібна, бо не всі можуть собі дозволити заказати писану ікону (а також не всі вміють і відрізнити одну від іншої).

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 15 лютого 2009, 19:31

Кожна ікона має свою цінність це засвідчує й численні обнови ікон по Храмах і в хатах християн незалежно від того чи ікона була написана іконописцем чи виготовлена фабричним способом (які до речі бувають дуже красивими). Бог проливає свою милість де хоче і через кого хоче.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Наталка
дописувач
дописувач
Повідомлень: 55
З нами з: 21 грудня 2008, 17:30
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Наталка » 15 лютого 2009, 20:30

ljubomyr_ps писав: виготовлена фабричним способом

Мені ніяк в голові не вкладається як можна торгувати, образом нашого Господа. Тим паче, що не не всяк образ відповідає дійсному лику Христа.
Коли хтось тобі каже: "Життя таке важке", - запитай: "У порівнянні з чим?"

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 15 лютого 2009, 20:53

Кожна справа добра якщо чинеться на прославу Бога і та людина яка купить той маленький образок за 50 коп. притулить до грудей і гаряче помолиться буде корисним. Скільки таких образків і медаликів спасали людям життя , навертали до Бога, були останньою розрадою при смерті...
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 15 лютого 2009, 20:57

ljubomyr_ps писав:Кожна справа добра якщо чинеться на прославу Бога і та людина яка купить той маленький образок за 50 коп. притулить до грудей і гаряче помолиться буде корисним. Скільки таких образків і медаликів спасали людям життя , навертали до Бога, були останньою розрадою при смерті...

То не ікони людям життя рятували, то Бог і віра...
Чи я десь помиляюсь?
І чи я помиляюсь, що якщо ікону пише майстер він вкладає в неї душу, а якщо ікону друкує машина - частка чиєї душі туди переходить?
І чи не можна не купляти образ а гаряче помолитися, і що це не буде корисно?

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 15 лютого 2009, 22:52

Igor писав:То не ікони людям життя рятували, то Бог і віра...
Чи я десь помиляюсь?
І чи я помиляюсь, що якщо ікону пише майстер він вкладає в неї душу, а якщо ікону друкує машина - частка чиєї душі туди переходить?
І чи не можна не купляти образ а гаряче помолитися, і що це не буде корисно?


Через образ, ікону, лик святого людина звертається до Бога у вірі і надії на поміч.
Причому тут частка душі і куди вона переходить - головне щоб ми вкладали частку своєї душі у молитву.
Моліться чи до образу чи ні але моліться і все буде корисно.
Чому так докопуєтесь в кожне слово?
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Повідомлення Sotnik » 16 лютого 2009, 07:10

Коли людина пише ікону вона, по-перше, молиться над цією іконою, а, по-друге, вкладає в неї свій особистий духовний досвід. Тому і кажуть, що вона вкладає в неї частку своєї душі. І саме такі ікони найчастіше стають чудотворними.

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 16 лютого 2009, 12:32

ljubomyr_ps писав:Через образ, ікону, лик святого людина звертається до Бога у вірі і надії на поміч.

А я думав що через душу людина спілкується з Богом?
Чи потрібні посередники у вигляді ікон, і яка їх вартість, і в чому ця вартість?

ljubomyr_ps писав:Причому тут частка душі і куди вона переходить - головне щоб ми вкладали частку своєї душі у молитву.

Які були думки майстра, коли він писав ікону?
До кого молився? А чи молився? А чи чистий душею?
Що принесе ця ікона в мій дім?

ljubomyr_ps писав:Моліться чи до образу чи ні але моліться і все буде корисно.

До Бога молимось, не до образу.

ljubomyr_ps писав:Чому так докопуєтесь в кожне слово?

Щоб було розуміння що є первинним: віра чи ікона.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 16 лютого 2009, 17:32

Igor писав: [
Чи потрібні посередники у вигляді ікон, і яка їх вартість, і в чому ця вартість?



Слухайте, християнине з "великої літери" ви подану замітку про значення ікон та образів для віруючої людини прочитали повністю від А до Я? Уважно та роздумуючи?

А то складається сумне враження, що ваша тутешня "місія" - постійне придирання до християнських переконань інших! Вчіться. Загляньте до Катехизму, творів отців Церкви і т. д., щоб часами не ставити наївних запитань. Хіба не позволяють можливості? Господь тоді дасть ласку зрозуміти потребу ікон у житті Його святої Церкви. :)

Про суть ікон можна довідатися дещо й звідсіля http://www.truechristianity.info/holy_icons.html
Востаннє редагувалось 17 лютого 2009, 17:01 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 1 раз.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 16 лютого 2009, 17:34

Наталка писав:
ljubomyr_ps писав: виготовлена фабричним способом

Мені ніяк в голові не вкладається як можна торгувати, образом нашого Господа. Тим паче, що не не всяк образ відповідає дійсному лику Христа.


Ну тоді постарайтеся отримати ікону чи образ Христа і не тільки безплатно - в подарунок від когось. :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: ІКОНИ ТА ОБРАЗИ... ЇХНЄ ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ХРИСТИЯН

Повідомлення o.Mykil » 16 лютого 2009, 17:37

Наталка писав:
mmm82 писав:
Тобто є в декого для іконописання талант.

Безперечно, що в багатьох є дар до написання ікон і ці люди особливі. Ікони не мали б продаватись як штамповка на базарах, магазинах, на вулиці на землі поскладані - вибирай котру хочеш. Я чомусь не можу з цим примиритсь :(


Не мали б їх найперше (!!) вилучати на митницях як контрабанду, не мали б їх красти з християнських храмів під час пограбувань, не мали б їх використовувати грішно у білій магії, бо це все не по-християнськи! :roll:
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Повідомлення ShMariam » 04 березня 2009, 15:52

Вважаю, що образи та ікани є корисними навіть з практичної точки зору: коли молюся, то дивлюся на ікону не розсіююся. Якраз для людей зі слабкою уявою і тих, що постійно розсіюються. Більше люблю такі ікони й образи, які показують, яким Ісус, Марія чи Святі є насправді - яскраві фарби, прекрасні, лагідні обличчя. Улюблені ікони - Ісуса і Марії з Найсвятішими Серцями. Дивлюся на них і думаю, як Вони мене люблять! А ще гарна ікона, де зображений Ісус, коли два промені виходять з його Серця й ікона Страждальної Матері Божої.

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 04 березня 2009, 17:32

ShMariam писав:гарна ікона, де зображений Ісус, коли два промені виходять з його Серця


Це є образ Божого Милосердя, саме таким бачила Ісуса монахиня Св.Фаустина Ковальська (Польща), червоний промінь зображує Кров, а білий - Воду, які витикли, коли сотник Лонгін пробив на Хресті Серце Ісусове.

svitlo_duwi
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 04 травня 2009, 23:21

Образ

Повідомлення svitlo_duwi » 04 травня 2009, 23:33

Скажіть будь-ласка, як називається образ, на якому зображено Матір Божу з Ісусиком на колінах, Ісусик простягає руки до Йосифа. який дарує йому фрукти(це на одному варіанті, який я колись бачила) На жаль не знайшла в інтернеті зображення, щоб точно вказати, що саме я маю на увазі. А в ідеалі, якщо б хтось мав цей образ у вишивальній схемі, то було б просто супер. Я давно вже його шукаю, колись у моєї бабусі був цей образ, але ніде не бачила, навіть у церквах. Тож вирішила собі вишити. І якщо хтось знає сайти з схемами вишивок ікон -- теж було б не зле :)))
Вибачте, якщо ця тема трохи не в той розділ, але я відповідного не знайшла.

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 06 травня 2009, 16:12

Зображення

хто може щось розповісти про таку ікону. Називається вона "Трійця".

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 06 травня 2009, 16:20

Ira писав:Називається вона "Трійця".


точніше - "Старозавітна Трійця"

Цікавим зображенням Євхаристії в іконі, яка представляє сцену зі Старого Завіту, є ікона Старозавітної Трійці . Попри багатство тринітарної, еклезіологічної та сотеріологічної іконографії, виразний акцент в українських іконах Святої Трійці займає Євхаристія, котра відправляється Трьома Особами Божими, що з'являються Аврааму у вигляді трьох мандрівників, посланців чи зрештою ангелів, як це показано в іконографії. Прикладом такої ікони Трійці де наголос поставлений на Євхаристії є ікони Святої Трійці : із села Віслок Вишній (Віслок Великий, Wisłok Wielki ) (перша чверть XVII ст.), зберігається в Історичному Музеї в Сяноку, із села Торки ( XVII ст.), що тепер зберігається в Національному Музеї в Варшаві (17),та із Жовківської церкви Св. Трійці (20 ті роки XVIIІ ст.). Дещо іншу іконографічну версію Старозавітної Трійці а властиво Гостини Авраама бачимо на іконі авторства Миколи Петрахновича (18). Автор взорувався на гравюру Старозавітна Трійця гравера Іллі (19), який в свою чергу користувався мідьоритом Адріана Колаерта (20).

http://old.ugcc.org.ua/ukr/library/2005/paper/7/
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

mac123
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 19 червня 2009, 18:28
Звідки: India

Повідомлення mac123 » 19 червня 2009, 18:31

Віддаємо шану образам Святих тим, що маємо їх в своїх оселях, молимося перед ними, знімаємо перед ними головні убори, прикрашаємо їх; а також тим, що здійснюємо паломництво до чудесних образів у відпустових місцях. Вшанування, котре віддаємо образам Святих, далеке від славлення (віддавання їм шани Божої)! "Образ не для славлення, а для того, щоб завдяки ньому навчитися, що саме ми повинні славити" (св. Григ. В.). Коли родичі цілують своїх дітей або діти батьків, то виражають цим лише любов і доброзичливість, яку відчувають до них серцем; так само, коли шануємо образи святих, то виражаємо лише нашу любов і доброзичливість щодо тих, кого нам образ являє (св. Ніль.). Якщо запалюємо вогонь перед образами Святих і палимо кадило перед ними, то таким чином хочемо лише зримо уявити собі світло Св. Духа і доброчесності Святих .

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 19 червня 2009, 19:03

Ira писав:хто може щось розповісти про таку ікону. Називається вона "Трійця".



ТРІЙЦЯ. Картина написана на замовлення Ігумена Тройце-Сергіївського монастиря для прикраси Троїцького собору в Москві. «Трійця» була головною іконою Собору. Створив цю ікону Інок (монах) Андрій Рубльов. Художник все своє життя присвятив створенню ікон і фресок на релігійні сюжети. Ще за життя його називали «преподобним». Пізніше він був забутий потомками, багато його творів утрачено. В 1988 році Помісний Собор Російської Православної церкви причислив Андрія Рубльова до лику святих угодників Божих. «Трійця» – найвидатніший твір Андрія Рубльова. Сюжет картини біблійний – з’явлення Авраамові Бога у вигляді трьох ангелів...

http://www.sokal.lviv.ua/khram_sertsia/ ... 05_09.html
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 06 липня 2009, 20:30

Люблячий Спаситель, наприклад, часто виглядає на образах, мов живий, хоч вони можуть бути тільки слабим відблиском Його божественної Краси та Могутності...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 09 липня 2009, 15:19

ікони тільки підсилюють нашу віру,допомагають сконцентруватися, впадати у якийсь транс, тобто щиро молитися, відключаючись від сторонніх чинників.Звичайно, ікони не в силі передати краси і Божественної величі Ісуса чи Діви Марії, але легше мати образ Бога в серці, коли можеш побачити його лик на полотні. До речі, коли запитали Бернадету Субіру, чи схожий образ Матері Божої з панею, яка їй являлась, та тільки сумно всміхнулась. Таку неземну красу не можливо витворити людськими руками. А перший образ Пресвятої Богородиці написав св. Лука на Кіпрі, коли Марія відвідувала острів.

Аватар користувача
Andrew
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 05 червня 2009, 10:40
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення Andrew » 29 грудня 2009, 10:13

ShMariam писав:Вважаю, що образи та ікани є корисними навіть з практичної точки зору: коли молюся, то дивлюся на ікону не розсіююся. Якраз для людей зі слабкою уявою і тих, що постійно розсіюються. Більше люблю такі ікони й образи, які показують, яким Ісус, Марія чи Святі є насправді - яскраві фарби, прекрасні, лагідні обличчя. Улюблені ікони - Ісуса і Марії з Найсвятішими Серцями. Дивлюся на них і думаю, як Вони мене люблять! А ще гарна ікона, де зображений Ісус, коли два промені виходять з його Серця й ікона Страждальної Матері Божої.

тут є чудотворні ікони і образки http://www.svitlo.ucoz.ua/publ/1

Аватар користувача
Andrew
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 05 червня 2009, 10:40
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Підкажіть, як називається цей образ

Повідомлення Andrew » 30 грудня 2009, 14:54

svitlo_duwi писав:Скажіть будь-ласка, як називається образ, на якому зображено Матір Божу з Ісусиком на колінах, Ісусик простягає руки до Йосифа. який дарує йому фрукти(це на одному варіанті, який я колись бачила) На жаль не знайшла в інтернеті зображення, щоб точно вказати, що саме я маю на увазі. А в ідеалі, якщо б хтось мав цей образ у вишивальній схемі, то було б просто супер. Я давно вже його шукаю, колись у моєї бабусі був цей образ, але ніде не бачила, навіть у церквах. Тож вирішила собі вишити. І якщо хтось знає сайти з схемами вишивок ікон -- теж було б не зле :)))
Вибачте, якщо ця тема трохи не в той розділ, але я відповідного не знайшла.

мені важко зрозуміти про який образ йде мова, я постараюся його найти, можливо його вже бачив, просто не пригадую... Щодо вишивання то в мене є програма в яку закладаэш образ у форматі растра, і вона підбирає нитки колір... ну там ДМЦ нитки і тому подібне... так що з цим проблем не буде.
__***__
Любов - єдиний скарб, який після поділу збільшується. (Б.Ферреро. Квіти просто квітнуть)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Підкажіть, як називається цей образ

Повідомлення о.Олег » 30 грудня 2009, 14:58

Слава Ісусу Христу!
svitlo_duwi писав:Скажіть будь-ласка, як називається образ...

думаю - один з варіантів "Пресвята Родина".
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Andrew
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 05 червня 2009, 10:40
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення Andrew » 30 грудня 2009, 15:15

Є такий "Образ Христа з Ля Салет Цей образок світитеметься під час трьох днів темряви", хто б міг мені надати детальну інформацію про це??? На цей образок можна глянути тут: http://www.svitlo.ucoz.ua/publ/obraz_kh ... /8-1-0-125[/img]
__***__
Любов - єдиний скарб, який після поділу збільшується. (Б.Ферреро. Квіти просто квітнуть)


Повернутись до “Мистецтво”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей