Ікони та образи

театр, книги, музика, опера...

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: розвиток Іконопису

Повідомлення andrivovk » 05 березня 2012, 21:23

Nazariusz писав:andrivovk, дякую, здивувало...

Маю вдома книжечку "І каміння буде говорити" (автор Олег Петрук, серія "Божі сліди", видавництво "Папуга", Львів).То звідти взяв інформацію і пошукав в інтернеті.Там також є про зображення ікон на шибках вікон і т.д.Але про це мало є інформації в мережі. :pardon:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: розвиток Іконопису

Повідомлення andrivovk » 05 березня 2012, 23:30

Японські (китайські) ікони http://iliya-monastery.livejournal.com/121331.html і тут http://kisto4ka777.livejournal.com/15097.html

Ікони Африки і Азії http://ttolk.ru/?p=1461

Ефіопський іконопис http://www.pravmir.ru/efiopskaya-ikonopis-foto/
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: розвиток Іконопису

Повідомлення Georgij » 06 березня 2012, 23:55

Ікони Різдва в різних народів по-справжньому особливі. Зрештою, переглядаючи ці ікони, одночасно переживаю по-іншому ті чи інші євангельські події, а також бачу "зсередини", очима того народу, якого я й не знаю, але той народ "пізнав" Христа, прийняв Євангеліє. Навіть не відчувається дискомфорт в тому, що зображено китайського Ісуса чи темношкірого, а ми звикли бачити так як у нас....
Дари різні, Дух один :Rose:
Дякую Андрієві, вже знаю з ким поділитися побаченим.
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
Максим Борець
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 208
З нами з: 31 грудня 2011, 23:14

Re: Про дію Первородного гріха

Повідомлення Максим Борець » 03 квітня 2012, 12:15

У контексті останніх дописів виникло запитання про те, чи є можливим іконописно зображувати Бога-Отця в вигляді старого чоловіка, чи це не спотворює враження про Бога, не зводить Його незбагненний образ до примітивного образу дядька з бородою і дубинкою в руках.
MOD (viter): Повідомлення перенесено з іншої теми.

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

"Сотворення Адама" Мікеланджело Буонароті

Повідомлення Yur » 03 квітня 2012, 23:41

Зображення
Чув, що спершу Церква таки не схвалювала цю фреску, але хто ж йому, Мікеланджело, щось може сказати :)
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: розвиток Іконопису

Повідомлення Yur » 04 квітня 2012, 13:57

Цією композицією, Мікеланджело хоче передати саме момент оживлення Адама.
Цікаво, що під лівою рукою Бога, в сонмі ангелів залишається Єва, іще не сотворена у плоті.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
Максим Борець
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 208
З нами з: 31 грудня 2011, 23:14

Re: розвиток Іконопису

Повідомлення Максим Борець » 04 квітня 2012, 15:42

Ви впевнені, що ця традиція саме звідтіля?

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: розвиток Іконопису

Повідомлення Yur » 05 квітня 2012, 00:03

Звідкіля звідтіля, і про яку традицію мова?
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
Максим Борець
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 208
З нами з: 31 грудня 2011, 23:14

Re: розвиток Іконопису

Повідомлення Максим Борець » 05 квітня 2012, 08:15

Традиція іконографії-зображення Бога-Отця таким чином.
Звідтіля-маю на увазі Мікеланджело.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: розвиток Іконопису

Повідомлення о.Олег » 05 квітня 2012, 09:38

Максим Борець писав:Традиція іконографії-зображення Бога-Отця таким чином.
Звідтіля-маю на увазі Мікеланджело.

ну... Мікеланджело - це аж 15 століття, а розвиток іконографічного зображення Отця, якщо вже про вписування в зображення Старця саме Бога Отця, має свою далеко давнішу історію...
В кожному разі, напевно, засадничим є згадати те, що сама ідея зображати Бога як Старця, походить, якщо не помиляюсь, від Пророка Даниїла (7,9: "воссідав Ветхий Деньми, волося у Нього було біле як сніг..." перепрошую, що тут і надалі цитую з пам`яті), але мусимо розуміти, що зображався завжди Бог Явлений людям (Ів.1,18: "Бога неможливо видіти, лише Син явив..."), тобто Ісус Христос у виді Старця. Зображуваний віддавна. Не пам`ятаю, відколи датуються перші зображення Ісуса Христа як Старця (думаю/пригадую, в 6-му столітті вже були такі зображення), але лише з 12 століття є перші відомості про те, що ці зображення починають сприйматися в якості зображення Першої Особи Пресвятої Тройці (богословськи переосмислюється те, що вважалося прямими заборонами зображати Бога Отця в кн.Буття, Вихід тощо - думаю, в Інтернеті така інформація знайдеться, якщо введете, наприклад, "изображение Бога Отца"). Так розумію, що, наприклад, згадана Кн.Даниїла (там в 13 вірші є видіння Сина) починає інтерпритуватись і в інший спосіб...
перепрошую - зараз трохи забіганий, тому лише додам тут, для унаявнення, іконографічне зображення Тройці в Ісусі Христі (зображення Бога Отця, Сина і Духа Святого, але, придивіться, в кожної Особи хрещатий німб - знак Ісуса Христа)
Зображення
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Максим Борець
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 208
З нами з: 31 грудня 2011, 23:14

Re: розвиток Іконопису

Повідомлення Максим Борець » 05 квітня 2012, 09:53

Взагалі питання виникло коли уважніше придивився до ікони у вівтарі одного з храмів під Львовом. Там зображено трьох осіб Святої Тройці. Бога-Сина - у звиклому образі, з хрестом в руках. Святого Духа-в образі голуба, а поруч з Ними - старець з трикутним німбом. Треба вважати, що це зображення мало б означати саме Бога-Отця.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: розвиток Іконопису

Повідомлення о.Олег » 05 квітня 2012, 13:10

Максим Борець писав:Взагалі питання виникло коли уважніше придивився до ікони у вівтарі одного з храмів під Львовом. Там зображено трьох осіб Святої Тройці. Бога-Сина - у звиклому образі, з хрестом в руках. Святого Духа-в образі голуба, а поруч з Ними - старець з трикутним німбом. Треба вважати, що це зображення мало б означати саме Бога-Отця.

та приблизно так і зрозумів питання. Там (у баченому Вами образі) напевно вже маємо справу з символічним зображенням окремо кожної Особи Пресвятої Тройці (особливо, якщо в Німбі Старця напис "Саваот", то, правдоподібно, прагненням митця було саме зобразити Першу Особу Пресвятої Тройці) От, наприклад, Ви могли бачити
Зображення

чи
Зображення
тощо

Але зауважу ще, що сам лише Трикутної форми Німб або написи СЫЙ чи ΟωΝ (грецьке "го он" тобто ЯГВЕ (чи неправильне скомпліковане прочитання YHWH/יהוה‎ — Єгова :) ), Сущий, Той Хто Є), як назвав Себе Бог Мойсеєві (Вих.3,14) може мати різні прочитання в контексті Зображеного - існує традиція підписування таким чином Ікон Спасителя. Зустрічав про це згадку принаймі з 9 століття: якщо про описові, то - Теодор Студит, що боровся проти єресі іконоборців, писав, приблизно: "на Іконах Христа єдиним відповідним написом є Сущий", а зображення, що знайшов в Мережі - датовані 11 століттям
Зображення
Зображення


Можливо, через проблематичність такого роду розмови "написів" не дуже зрозуміло, але пишу я про те, що зображення ці мають глибоку закоріненість у Слові Божому, хоч поряд з цим через людську схильність не читати Ікону, а оглядати її, як "портрет" чи, сьогодні, фото, є дещо проблематичними (тобто в богословському контексті ця проблематичність навіть, якщо прагнули зобразити саме Особу Отця, знімається, наприклад, видіннями з Одкровення Івана Богослова, однак пасторальна чи педагогічна проблематика, як дещо свідчить і Ваше запитання, залишається актуальною і інакшою по своїй глибині у кожному індивідуальному випадку)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: розвиток Іконопису

Повідомлення andrivovk » 05 квітня 2012, 19:43

В 20 ст. булося об'явлення Бога Отця с.Євгенії Равасіо.Ось образ Бога Отця, який був їй об'явлений.

Зображення

Хоча воно ще не є визнане, проте один катол. єпископ взяв для свого герба це зображення. http://www.credo-ua.org/2010/11/36095
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: розвиток Іконопису

Повідомлення о.Олег » 05 квітня 2012, 20:09

Цікаво... Хоча... можливо хтось скаже що і це (не Старець) заважатиме...
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Максим Борець
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 208
З нами з: 31 грудня 2011, 23:14

Re: розвиток Іконопису

Повідомлення Максим Борець » 10 квітня 2012, 09:57

Об'явлення Бога-Отця? Якось воно так дивно звучить.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: розвиток Іконопису

Повідомлення о.Олег » 10 квітня 2012, 10:03

Максим Борець писав:Об'явлення Бога-Отця? Якось воно так дивно звучить.

так... В Сині Об`явився і "Бога неможливо видіти, навіть ангели на Нього не сміють дивитися..."
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: розвиток Іконопису

Повідомлення andrivovk » 06 травня 2012, 21:16

Католическая иконография Богородицы http://www.catholic-kazakhstan.org/Mary ... grafia.htm
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: розвиток Іконопису

Повідомлення andrivovk » 29 липня 2012, 21:43

А тут є коптські ікони http://russned.ru/b/koptskie-ikonyi
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Наталка Мостовенко
новик
новик
Повідомлень: 12
З нами з: 10 жовтня 2012, 09:15
Звідки: Павлоград, мешкаю у Харкові

Re: розвиток Іконопису

Повідомлення Наталка Мостовенко » 11 жовтня 2012, 11:14

о.Олег писав:Зображення

Зображення


ніколи такі ікони не бачила.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: розвиток Іконопису

Повідомлення о.Олег » 11 жовтня 2012, 12:08

Наталка Мостовенко писав:ніколи такі ікони не бачила.

якщо чесно, я б і не хотів таке бачити
але таке мало місце в історії
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Валентин
новик
новик
Повідомлень: 25
З нами з: 24 лютого 2011, 22:12
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Ісус Христос та серафими на зображеннях

Повідомлення Валентин » 19 жовтня 2012, 16:45

Доброго дня, щановні! :)
Сьогодні, разом із другом, ми стояли в залі, в університеті, очікуючи початку лекції. Там висить чудова картина, де зображені Марія, Ісус та ангел. Нещодавно, на культурології, нам розповідав викладач про те, що існують (окрім ангелів) ще й серафими, херувими, престоли... Звісно, з них виділяються серафими, шестикрилі ангели.
Подивившись на неї, я згадав, що жодного разу не бачив зображень, де одночасно були-б і Христос і серафим.
Можливо, цьому є якась причина?.. Я маю на увазі богословські засади.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Ісус Христос та серафими на зображеннях

Повідомлення о.Олег » 19 жовтня 2012, 17:44

Валентин писав:... жодного разу не бачив зображень, де одночасно були-б і Христос і серафим...

дивіться :Rose:
Зображення
чи пошукайте Ікони "Спас в Силах"
наприклад
Зображення
і інші
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Валентин
новик
новик
Повідомлень: 25
З нами з: 24 лютого 2011, 22:12
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Розвиток Іконопису

Повідомлення Валентин » 18 листопада 2012, 00:41

Знайшов кілька чудових, як на мене, ікон блаженного папи Івана Павла ІІ.

Ця знаходиться у церкві св. Егідія, у Римі:

Зображення

Ще одна, виготовлена художником Юрієм Нікітіним:

Зображення

Ікона з бісеру:

Зображення

Ще така:

Зображення

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Ікони Трійці

Повідомлення пілігрим » 20 листопада 2012, 23:14

Інколи зустрічаю в церквах ікони Трійці .Хотілось би запитати в людей знаючих - наскільки канонічні ці ікони?
PSМова не йде про відому ікону Андрія Рубльова. Та й називається вона "Три ангели".
Κύριε ελέησον

andrii_b
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 28 листопада 2012, 21:42

Ікони

Повідомлення andrii_b » 28 листопада 2012, 23:18

Здрастуйте. В мене був діалог із бабтистами і мені задали таке питання: для чого потрібні ікони це ж людське творіння і як можна молитися на те що створено людиною. Ніхто ж не знає як саме виглядали оті святі що зображені на іконах і тим більше Господь Бог та Ісус Христос. Основне ж щоб Бог був у нас у серці.
Я сам не сильний у даному питанні от і захотілось дізнатись відповідь на дане питання щоб і для себе знати і іншим можна було розповісти.

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Ікони

Повідомлення пілігрим » 29 листопада 2012, 13:41

andrii_b писав:Здрастуйте. В мене був діалог із бабтистами і мені задали таке питання: для чого потрібні ікони це ж людське творіння і як можна молитися на те що створено людиною.

Якщо ви молитесь іконі - це дійсно ідолопоклонство.
Якщо ж до Того , Чий образ на іконі ...
А щодо питання баптистів про людське творіння , то запитайте - чому ваш співбесідник в штанах(чи в спідниці) , адже і штани і спідниця - творіння рук людських , а Господь створив людину голою.
Κύριε ελέησον

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Ікони

Повідомлення vitalko » 29 листопада 2012, 14:41

пілігрим писав:А щодо питання баптистів про людське творіння , то запитайте - чому ваш співбесідник в штанах(чи в спідниці) , адже і штани і спідниця - творіння рук людських , а Господь створив людину голою.

:D :good:
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Ікони

Повідомлення andrey s. » 29 листопада 2012, 15:02

andrii_b писав:Здрастуйте. В мене був діалог із бабтистами і мені задали таке питання: для чого потрібні ікони це ж людське творіння і як можна молитися на те що створено людиною. Ніхто ж не знає як саме виглядали оті святі що зображені на іконах і тим більше Господь Бог та Ісус Христос. Основне ж щоб Бог був у нас у серці.
Я сам не сильний у даному питанні от і захотілось дізнатись відповідь на дане питання щоб і для себе знати і іншим можна було розповісти.

Слава Навіки Богу !
Знаєте, думаю Ви написали повідомлення , а його перенесли у цю тему. Тобто почитайте тему, скористайтесь пошуком (ведіть наприклад "іконоборство" чи щось таке , в правому верхньому кутку ), або більш розторопні дописувачі Вам допоможуть , дадуть посилання.
Я взагалі думаю що кожному Християнину потрібно застановитись у цих питаннях. Як хтось тут казав, і я повністю погоджуюсь з цим, що Іконоборство принесло велику користь.., навіть попри його засудження . Тобто то не просто люди собі зібрались і порішили що Образи чи Ікони це є добре. Ні.., це Дух Святий погодив цих мужів і вони з покорою Господу прийняли Це , вчинили це керуючись Любовю Божою.., нам у поміч. Тобто розглядаю ці речі як поміч нам.., які вірні Господу.
От так само як на Соборі ..., думаю це має статись в кожному з нас. Тобто щоб Дух Святий Діяв у нас.
І їжаку зрозуміло що таке ідол чи ідолопоклонство, рукотворний кумир, коли поклоняєшся боввану і цим порушуєш Першу Заповідь Божу. Варто себе спитати чи не впали в таку яму. Якщо перед цим питанням прохати помочі у Духа Святого ( Царю Небесний ..), то відповідь буде такою яка розставить все по місцях і при потребі направить якісь тривожні моменти чи питання внутрішні.
Якщож наші питання стосуються інших людей, щось на кшталт : інші поклоняються ідолам, моляться до ікон.., і таке в цьому дусі...., то не варто спокушатись цим. Ми не знаємо як хтось молиться, чи до ікони, чи до Образу що на ній, чи просто перед іконою з Образом.., а молитва має свій адресат.., до Господа Бога. Я просто не Вірю що люди поклоняються ідолам якщо вони є Вірні , це просто не можливо якщо я частинка Церкви Його.
Варто знати до Кого молюся я ? Якщо я Вірний Господу.., то чи маю довіру до Церкви Його ?
Для мене Церква є гарантом в питаннях таких, тобто я Вірю Обітниці Господній .
Що до мене.., то я молюся часто перед Іконою з Образом Господнім ( чи Діви Марії ) ..і молитви мої до Нього. Якщо приклоняю коліна чи чоло.., то тільки перед Господом Богом. Приклоняюсь ( Шаную ) перед Образом Божим який в людині ( Священник це робить на Літургії ), перед Його Святими.., цим наслідуючи їх Шлях до Бога.., Яким є Господь. Наслідуючи ( просячи ) Їх чесноти чи риси характеру.., які вони отримали, як Дар, йдучи цим Шляхом.
.......................

В мене був діалог із бабтистами і мені задали таке питання:

Для себе уясніть.., я би Вам радив нічого їм не відповідати. Віра не потребує доведення комусь і доведення такі шкідливі ( в таких ситуаціях ).
А якщо з кимось поділитись..., то вже інша справа. Але спочатку треба самому просвітитись у цих питаннях Віри.
Нехай Господь поможе Вам у цьому.
Дякую.
Востаннє редагувалось 29 листопада 2012, 15:34 користувачем andrey s., всього редагувалось 1 раз.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Ікони

Повідомлення andrey s. » 29 листопада 2012, 15:05

vitalko писав:
пілігрим писав:А щодо питання баптистів про людське творіння , то запитайте - чому ваш співбесідник в штанах(чи в спідниці) , адже і штани і спідниця - творіння рук людських , а Господь створив людину голою.

:D :good:

А який звязок ? Хіба хтось до штанів молиться, чи перед ними..... ?
Де логіка :) ? Чи прикол у тому щоб її не було :D .
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Ікони

Повідомлення пілігрим » 29 листопада 2012, 18:32

andrey s. писав:
vitalko писав:
пілігрим писав:А щодо питання баптистів про людське творіння , то запитайте - чому ваш співбесідник в штанах(чи в спідниці) , адже і штани і спідниця - творіння рук людських , а Господь створив людину голою.

:D :good:

А який звязок ? Хіба хтось до штанів молиться, чи перед ними..... ?
Де логіка :) ? Чи прикол у тому щоб її не було :D .

Логіка - часто питання суб"єктивне. Логіка мого коменту ,imho , в тому , що постійні закиди протестантів в дусі "соло скриптура" і вимога підтвердження будь-яких дій точно цитатою з Писання я попробував довести до абсурду - вимогою до протестантів не порушувати розпорядок встановлений Творцем. Народилась людина голою - приведіть мені ,будь-ласка, цитату про дозвіл на користування творінням рук людських - штанів , чи спідниці.
Десь так...
А молитись штанам - це вже точно ідолопоклонство :no:
Κύριε ελέησον


Повернутись до “Мистецтво”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей