Ікони та образи

театр, книги, музика, опера...

Модератори: Artur, ihor

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Ікони та образи

Повідомлення Michail » 19 жовтня 2013, 09:50

о.Олег писав:
Michail писав:"До речі, чи правильно називати іконами наклеєні образи на дерево?...

написана канонічно Ікона буде Іконою незалежно від того, чи її намалювали на скелі чи дереві/полотні/папері/перефотографували/вишили/тощо
невже ні?
З повагою, о.Олег

Та так, само собою. Я просто цитату одного з форумчан прокоментував.

Ікони є ікони. Головне не зациклюватись на зображенні. А образи є зображеннями і бувають навіть такі, що теж цікаво.

Зображення

Артур
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 25 березня 2014, 18:18
Звідки: Тернопіль

Історії вимолені у Чудотворних ікон

Повідомлення Артур » 26 березня 2014, 10:39

Слава Ісусу Христу!
Всім відомо що ікони творять чуда. Паломники жертвують свій час, гроші та сили, за сотні кілометрів йдуть та їдуть вклонитись перед чудотворними іконами, з надією випросити ласки у духовних та тілесних потребах. І багато хто в блищому чи пізнішому часі отримує ласку від Бога у своїх потребах.
Одного разу їхав автобусом з Тернополя у напрямку с. Зарваниця. Автобусом їхала жінка в Зарваницю подякувати Матері Божі за навернення свого сина. Жінка розповідала свою історію так переконливо, емоційно, з такою вірою, що мені її історія запам’яталась на все життя.
До церкви ходжу часто. В Зарваниці бував не одноразово (живу не далеко), але такої переконливої історії не чув ніколи.

Виникла в мене думка:
видати книжку з історіями людей які через молитви, самопожертви, піст, паломництво отримували душевні та тілесні зцілення, мир в сім'ї, ласку Божу...

Хочу почути Вашу думку:
- чи є в продажі книги з подібними історіями, чи раніше вже хтось подібне видавав;
- буде ця книга для когось цікава
- де можна знайти (шукати) історії по моїй темі.
Дякую за Ваші думки та пропозиції.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Історії вимолені у Чудотворних ікон

Повідомлення ShMariam » 26 березня 2014, 11:49

Вітаємо на форумі! :Rose:
Колись прочитала багато книжок про великі ласки, уздоровлення за посередництвом окремих Святих, в т.ч. біля чудотворних ікон. Думаю, що такі книжки знайти неважко - напр., пригадую, що одна з них була про чудотворні ікони України.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Історії вимолені у Чудотворних ікон

Повідомлення о.Олег » 26 березня 2014, 18:15

колись допомагав у такого роду зборі інформації/свідчень. Видавництво "Свічадо" в результаті видало книжку Оля Жаровська "Паломницькі Святині" (путівник прочанина)
дуже вітаю на Форумі і вітаю Вашу ідею!
на цій ниві дуже багато праці. Особливо, якщо зважити небезпеку перетворення таких свідоцтв в "побожні історійки" (коли без жодних можливостей довести достовірність) - таких, власне, побожних розповідей, задосить. Думаю, щоб уникнути небезпек "казковості" і для унаявлення реальності Дії Бога, варта багато розмовляти із людьми, записувати їхні свідчення, можливо - книгу свідчень завести, щоб людина могла підписатись як очевидець. В деяких Чудотворних місцях існують такі Книги. Можливо - вдасться Вам ініціювати там, де їх ще не заведено, коли приведете живого свідка Чуда, охочого проповідувати через своє пережиття Дії Бога...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Історії вимолені у Чудотворних ікон

Повідомлення andrivovk » 26 березня 2014, 18:51

Артур писав:Всім відомо що ікони творять чуда.

Перший раз таке чую. Мені не відомо. Не робіть поширеної помилки - роблять чуда не ікони, святі, молитви... А чуда робить Бог через молитви, ікони, заступництво святих...
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розвиток Іконопису

Повідомлення о.Олег » 22 травня 2014, 15:41

Каталонські Богородичні (Чудотворні?) Ікони в скульптурному виконанні
датовані 12 ст.:
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

14-15 стст.:

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
http://mmekourdukova.livejournal.com/350258.html
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Ікони та образи

Повідомлення Michail » 20 червня 2014, 17:01

Дуже мені подобається вислів Івана Златоуста про те, як молитись перед іконами. А саме за його порадою потрібно стати перед іконою, закрити очі і молитись.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Ікони та образи

Повідомлення ShMariam » 22 червня 2014, 21:24

Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

ластівка
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 22 червня 2014, 12:38

Re: Ікони та образи

Повідомлення ластівка » 26 червня 2014, 22:29

Не знаю, чи можна писати в цій темі. Маю вишиту ікону Унівської Богородиці. Хочу її продати, бо потрібно оплатити операцію. Це в яку тему помістити?

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: розвиток Іконопису

Повідомлення andrivovk » 14 вересня 2015, 17:27

о.Олег писав:на мене такий тип Ікони... тисне і навіть жахає...
Подібно й зображення Св.Христофора (псеглав) Зображення
Зображення



Цитати з о. Петро Б. Т. Біланюк. Божа істина, краса і любов. Проповіді, доповіді і розвідки. Дрогобич. Відродження. 1995г. 378с

Часом у візантійській іконографії поганість обличчя уживається саме на те, щоб підкреслити вищість внутрішноьї краси, або краси душі чи духа. У таких випадках поганість обличчя відштовхує нас тимчасово і змушує нас зосередитись над висловом внутрішньої краси. Наймаркантніний випадок огидности людського обличчя на святих іконах можна побачити в іконі св. Христофора з собачою головою. Такого роду ікона промовляє до нас, що не зовнішня, а внутрішня краса має вищу вартість перед Богом, і внутрішня, і зовнішня краса позначається тими самими характеристиками, а саме: простота, пропорційність, чистота, гармонія тощо. Все ж таки характеристики внутрішньої краси є сильнішої інтенсивности і багато більш витончені. Тому не може бути сумніву, що внутрішня, або духовна, краса належить до вищого порядку істот, ніж зовнішня, або фізична, краса. Одначе у різних ступенях інтенсивности кожна краса віддзеркалює єдину красу самого Бога, а тому нам треба застановитись над цим аспектом істини про красу.

----------------------
Крім того, появились постаті святих з довгими клясичними і вузькими носами, високими чолами і видовженими обличчями, які вказують на їх душевну і надприродну шляхетність і благородність, яка походить не від людей, а від Бога. Постаті святих осіб стали видовжені і худі, з довгими пальцями на руках, щоб підкреслити їхню духовість, перемогу духа і ласки над грішними побажаннями тіла і над пристрастями. Бачимо там і велике намагання уподібнити їх до ангелів, тобто безплотних Божих сотворінь. У ще дальшому розвитку цієї символіки бачимо іконографічну появу святих з собачою головою тобто песиголовців, наприклад, ікона св. Христофора. Такого роду ікона промовляє до нас, що не зовнішня краса і не зовнішні ознаки чи прикмети людини мають вартість перед Богом, а саме внутрішня краса, внутрішня Божа ласка-благодать, внутрішнє Боже і містичне життя.

Західні критики ікон тому говорять про перебільшення надмір і навіть деформацію дійсности у східнохристиян ській іконографії. Немає сумніву, що це частинно правда, але це конечне у символічному зображенні дійсности.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Історії вимолені у Чудотворних ікон

Повідомлення Michail » 14 вересня 2015, 18:37

Артур писав:Слава Ісусу Христу!
Всім відомо що ікони творять чуда....

Бог творить чуда. Біля ікон молимось до Бога, підносмо прохання до святих. Бог вислуховує наші прохання і прохання святих за нас і тоді може створити диво (або не створити, залежно чи на те є його воля).


Чи була б цікава книга, про яку Ви запитали? Можливо. В залежності від змісті і стилю написання.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Ікони та образи

Повідомлення Michail » 14 вересня 2015, 18:39

І Ужгороді працює щорічна школа написання ікон. Порівняно за невелику суму можна пройти тритижневий курс і написати свою першу ікону. ПОтім ще два курси - і вдосконалити своє мистецтво.

Світлана Д
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 01 жовтня 2015, 15:16

Re: Ікони та образи

Повідомлення Світлана Д » 20 жовтня 2015, 17:23

Слава Ісусу Христу! У нас в Церкві є такий образ, розміщено на видному місці. ЇЇ намалювала парафіянка, яка мала видіння, за її словами. Видіння було на склі вікна. Вона намалювала і принесла. Я особисто відчуваю, щось не добре в цьому. Молюся, щоб Матінка Божа просвітила мій затьмарений розум. Напишіть,що думаєте про цю картину. А я напишу, що я там бачу, щоб це не було як моє нав'язування. Дякую.
P.S. Підскажіть, будь-ласка, як розмістити картину, бо в мене не виходить. Дякую.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Ікони та образи

Повідомлення о.Олег » 20 жовтня 2015, 17:47

Світлана Д писав:Слава Ісусу Христу! У нас в Церкві є такий образ, розміщено на видному місці. ЇЇ намалювала парафіянка, яка мала видіння, за її словами. Видіння було на склі вікна. Вона намалювала і принесла. Я особисто відчуваю, щось не добре в цьому. Молюся, щоб Матінка Божа просвітила мій затьмарений розум. Напишіть,що думаєте про цю картину. А я напишу, що я там бачу, щоб це не було як моє нав'язування. Дякую.
P.S. Підскажіть, будь-ласка, як розмістити картину, бо в мене не виходить. Дякую.

якщо є в мережі - дайте посилання :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Ікони та образи

Повідомлення ShMariam » 20 жовтня 2015, 17:48

Найкраще - так viewtopic.php?f=2&t=1895&p=55366#p49938

І велике прохання до всіх, вставляйте картинки тільки через фотохостинг, бо інакше вони зникають.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Світлана Д
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 01 жовтня 2015, 15:16

Re: Ікони та образи

Повідомлення Світлана Д » 20 жовтня 2015, 17:54

О, дякую, вийшло. Ось Зображення
Востаннє редагувалось 12 грудня 2015, 15:31 користувачем Світлана Д, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Ікони та образи

Повідомлення ShMariam » 20 жовтня 2015, 18:04

:pardon:
Але вазонка я би не малювала.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Світлана Д
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 01 жовтня 2015, 15:16

Re: Ікони та образи

Повідомлення Світлана Д » 20 жовтня 2015, 18:06

за той вазонок на передньому плані, з землею - я завжди і думаю, а ще з землі виходить розовий дим....

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Ікони та образи

Повідомлення ShMariam » 20 жовтня 2015, 18:12

Диму я не бачу, і взагалі думаю, що жінка не дуже вміє малювати (тому і "дим", і щось незрозуміле на ризах). Більше здивували тьмяні тони, в яких намальовано Марію. :( Правда, це теж нічого не каже про те, чи об'явлення справжнє, чи ні.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Світлана Д
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 01 жовтня 2015, 15:16

Re: Ікони та образи

Повідомлення Світлана Д » 20 жовтня 2015, 18:21

ShMariam писав:Диму я не бачу, і взагалі думаю, що жінка не дуже вміє малювати (тому і "дим", і щось незрозуміле на ризах). Більше здивували тьмяні тони, в яких намальовано Марію. :( Правда, це теж нічого не каже про те, чи об'явлення справжнє, чи ні.



Дякую. А що саме на ризах і взагалі, що мало би бути на ризах, бо я дуже далека від іконопису.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Ікони та образи

Повідомлення о.Олег » 20 жовтня 2015, 18:22

це не найдивніше іконічне зображення, яке я грішний бачив. Тема в нас десь тут була...
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Світлана Д
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 01 жовтня 2015, 15:16

Re: Ікони та образи

Повідомлення Світлана Д » 20 жовтня 2015, 18:28

о.Олег писав:це не найдивніше іконічне зображення, яке я грішний бачив. Тема в нас десь тут була...
ОООО


:) дякую, Отче. Такі зображення можна розміщувати в Церкві, чи треба якось їх перевіряти?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Ікони та образи

Повідомлення о.Олег » 20 жовтня 2015, 18:46

Світлана Д писав:
о.Олег писав:це не найдивніше іконічне зображення, яке я грішний бачив. Тема в нас десь тут була...
ОООО


:) дякую, Отче. Такі зображення можна розміщувати в Церкві, чи треба якось їх перевіряти?

це питання до місцевого священика. Поверхово дивлячись - нічого крамольного. Запрошення до молитви може набирати різних форм. І, історично, набирало - viewtopic.php?f=28&t=1131&p=58244&hilit=%D1%96%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B8#p58244 і набирає viewtopic.php?f=8&t=3286&p=58039&hilit=%D1%96%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B8#p58039 (ще можете пошукати ікони авторства францисканця Роберта Ленца (Robert Lentz) - дивні є досить...)
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Омельян
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 24 березня 2015, 15:25

Re: Ікони та образи

Повідомлення Омельян » 23 жовтня 2015, 12:23

Світлана Д писав:... Видіння було на склі вікна. Вона намалювала і принесла...

історія згадалася. В 17 столітті одному розумово хворому припадками чоловікові з`явилася Богородиця і дала йому завдання себе так і так зобразити. Він постійно забував як, тому молився і знову й знову мав видіння. Зобразив, одужав. ЗображенняТепер ця Ікона (і списки) називається "Даруюча розум" ("Подательница ума" або "Прибавление ума" - оригінал знаходиться в храмі Преображення м.Рибінська, Ярославська область в Росії). Аж в 20-му столітті було доведено, що її прототипом є фігура Божої Матері Зображення з базиліки Святого Дому (Santuario della Santa Casa) Італійського м.Лорето (дуже відоме в світі місце паломництва, в честь якого подібні споруджені в Празі і Варшаві; Богородиці з Лорето написана Литанія, яку благословив Папа СикстV) , куди за переданням в чудесний спосіб було перенесено віднайдений рівноапостольною Оленою дім Марії, де відбулося Благовіщення.

:D можливо Вам треба пошукати або і почекати - щось тай виявиться
Слава Ісусу Христу.
"Молитва є зустріччю з Богом. Милостиня - зустріччю з ближнім. Піст - це зустріч з самим собою".

Блаженнійший Любомир Гузар

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Ікони та образи

Повідомлення Міра » 23 жовтня 2015, 12:29

Навіть не знала про таку ікону Богородиці. Як було б можливо її придбати? Я б подарувала в інтернат для розумово неповносправних хлопчиків, куди я їжджу.
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Ікони та образи

Повідомлення о.Олег » 23 жовтня 2015, 12:34

Міра писав:Навіть не знала про таку ікону Богородиці. Як було б можливо її придбати? Я б подарувала в інтернат для розумово неповносправних хлопчиків, куди я їжджу.

та багато є.Можна і в Мережі подивитись. Особливо мені подобається у формі медалика Зображення http://ikonika.com.ua/359_obraz_bozhiei ... vlenie_uma
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Омельян
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 24 березня 2015, 15:25

Re: Ікони та образи

Повідомлення Омельян » 23 жовтня 2015, 12:38

тільки щоб не російську продукцію купувати :D
можливо щось і українського виробництва існує? Або іконки з прототипу пошукати
Слава Ісусу Христу.
"Молитва є зустріччю з Богом. Милостиня - зустріччю з ближнім. Піст - це зустріч з самим собою".

Блаженнійший Любомир Гузар

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Ікони та образи

Повідомлення Міра » 15 листопада 2015, 20:19

щось мені не получається вставити сьогодні зображення. знайшла таку цікаву ікону http://uploads.ru/0xEza.jpg
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Ікони та образи

Повідомлення о.Олег » 15 листопада 2015, 20:27

Міра писав:щось мені не получається вставити сьогодні зображення. знайшла таку цікаву ікону http://uploads.ru/0xEza.jpg

Зображення
Όλη η ανθρωπότητα στα χέρια του ΑΓΙΟΥ ΘΕΟΥ
(все людство в руці Святого Бога)
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Мистецтво”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей