Ангели i демони.

театр, книги, музика, опера...

Модератори: Artur, ihor

Миротворець
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 21 травня 2009, 23:39

Ангели i демони.

Повідомлення Миротворець » 22 травня 2009, 12:15

Хотiв би почути думки користувачiв щодо протидiї такому антихристиянському фiльму як Ангели i демони? Чи не будуть при цьому лишнiми радикальнi заходи? Наперед вдячний!

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 22 травня 2009, 12:22

Радикальні засоби тільки підігріють інтерес до даного фільму і тим самим принесуть ще більше шкоди. Як на мене, то найкращий засіб - повне ігнорування. Фільм відверто провокативний, і єдиною його метою є отримання відповідної реакції на провокацію. Тому на мою думку, відсутність реакції - найкраща відповідь, яка не дасть провокатору отримати бажане.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 22 травня 2009, 12:24

Фільму не бачив, бачив тільки афіші по Львові... Та чув, що це знову якась "палиця в колесо". Складається сумне враження, що вороги Христа, профани в області св. Писання... не втихомиряться ніколи. Просто знову, мабуть, треба буде його оцінювати з позицій неспотвореного християнства, подібно як сумнозвісний "Код да Вінчі", щоб люди не впадали у ще більші заблудження на релігійному грунті. :(

Люди помалу пишуть про фільм свої думки-враження http://www.rivne1.tv/Info/?id=2577


...Під час перегляду фільму складається враження, що дивишся фантастичну казку, у якій завчасно ясно, що світ буде врятовано з мінімальними втратами. І таки правда! Поганий герой – помирає, потому помирає ще один – справжній ілюмінат. Усі задоволені. Тільки от, дивлячись на цю ідилію, на обличчі виникає саркастична посмішка і думка, типу «Казка!». Часом виникає запитання, як вони змогли у історичних пам’ятках зняти такі епізоди… Те, що Бондарчуку дозволили зняти «Залюднений острів» у Криму – річ зрозуміла, а от як таке міг дозволити Ватикан... Зрештою, режисер фільму Рон Ховард визнав, що у зв'язку із забороною проводити офіційні зйомки на території Ватикану він був вимушений вдатися до хитрощів. Група кінооператорів під виглядом звичайних туристів відвідувала історичні об'єкти і знімала їх камерами. Зняті ними матеріали потім піддавалися комп'ютерній обробці, поєднувалися з натурними зйомками і ставали епізодами картини.

Ватикан назвав фільм комерційним проектом, переповненим неточностями і стереотипами, «захоплюючою» розвагою, але абсолютно безпечною для церкви...



http://sumno.com/film-review/angely-i-d ... ppi-endom/

Але...

"У Ватикані тривають дискусії стосовно того, як краще реагувати на фільм Ангели і демони, який, за словами богословів, спрямований на підрив Католицької Церкви, пише The Times".


http://ua.korrespondent.net/showbiz/783286
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Simeon
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 12 травня 2009, 08:51

Повідомлення Simeon » 22 травня 2009, 18:57

не дивився цей фільм і щось нема найменшого бажання це робити!

Аватар користувача
Lilly
початківець
початківець
Повідомлень: 42
З нами з: 26 травня 2009, 12:09
Звідки: Столиця

відгук про фільм

Повідомлення Lilly » 26 травня 2009, 12:43

Подивилася цей фільм в кінотеатрі. Цікавий пригодницький фільм з претензією на "історичний". І не більше. Хоча він не до кінця антикатолицький - головуючий кардинал на конклаві уособлює мудрість церкви і вірність її цінностям, і у фільмі він єдиний не приймав хибних рішень, а наприкінці йому відведена роль підвести "мораль" цілої стрічки. Правда, автор відверто і цинічно пройшовся по іншому герою стрічки - молодому священику, котрий після папи став головним у Ватикані і впродовж фільму був взірцем побожності, розважливості і героїзму, мало того - став рятівником Престолу, а в результаті виявилося, що він сам все організував. Одним словом, не все так просто, навіть можна знайти паралелі з реального життя церкви.
Як реагувати християнам? Знайомий священик ще на "Код Да Вінчі" дав свій коментар - якщо когось такі провокативні штучки відвернуть від церкви - немає в них і не було віри. Нікуди від цього не дінешся, зараз не тільки на церкву, але й на усталені моральні цінності (не тільки християнські), йде наступ зі всіх фронтів.
Моя рекомендація - після отримання благословення від духівника підіть і подивіться цей фільм, і будете мати власну думку щодо нього :wink:

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: відгук про фільм

Повідомлення o.Mykil » 26 травня 2009, 13:23

Lilly писав:
Моя рекомендація - після отримання благословення від духівника підіть і подивіться цей фільм, і будете мати власну думку щодо нього :wink:



Мабуть, краще хай раз цей фільм критично та у світлі Христа подивиться сам професійний духівник і згодом кожному, хто забажає, скаже свою потрібну думку про доцільність перегляду... :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Re: відгук про фільм

Повідомлення Igor » 26 травня 2009, 13:26

mykil писав:
Lilly писав:
Моя рекомендація - після отримання благословення від духівника підіть і подивіться цей фільм, і будете мати власну думку щодо нього :wink:



Мабуть, краще хай раз цей фільм критично та у світлі Христа подивиться сам професійний духівник і згодом кожному, хто забажає, скаже свою потрібну думку про доцільність перегляду... :)


От мене завжди такі підходи дивували.
Як настільки можна недовіряти парафіянам, щоб відноситись до них як до малих дітей?
Мені і літературу(відео, фото, інтернет-сторінки, і ін.) до духівника носити?
Може варто виховувати людину так, щоб потім духівнику не було за неї соромно і щоб вона самостійно могла робити правильні висновки?
Душу - Богові, життя - Батьківщині, честь - собі...

Аватар користувача
kris15
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 12 жовтня 2008, 13:05

Повідомлення kris15 » 26 травня 2009, 13:38

Ні Ігоре не потрібно!!!! Ви настільки переконаний в своїй правоті, що будь-кого дістанете своїми принципами.
Іти треба людям зі слабкою вірою котрі піддаються легко поганому впливу. Для того й існують духівники, щоб підказувати, тим хто не знає або запутався в тих всіх непотребах і не знаходить відповіді ( а таких нажаль багато )!!!!!
Єдине, що має значення – це глибина і сила твоєї любові.
(М.Куаст)

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: відгук про фільм

Повідомлення o.Mykil » 26 травня 2009, 13:54

Igor писав:
Може варто виховувати людину так, щоб потім духівнику не було за неї соромно і щоб вона самостійно могла робити правильні висновки?


От скажіть, Ігоре, тільки чесно, Ви хоч раз радилися зі священиком у якійсь важливій духовній справі, вважаючи, що самому справитися буде не під силу, наприклад, за браком знань Катехизму чи сильної віри? :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Lilly
початківець
початківець
Повідомлень: 42
З нами з: 26 травня 2009, 12:09
Звідки: Столиця

Повідомлення Lilly » 26 травня 2009, 14:01

Власне, всією родиною і зі священиком ми і переглядали цей фільм :roll:

Уявіть собі, є у вас знайомий, який далеко від церкви. Тут він до вас приходить і говорить - ось я дивився цей фільм, тепер я все знаю про твою церкву і про твого папу! Ваша реакція - два варіанти:
1) Це все вороги Христа, масони, наклепники - фільм не дивився і дивитись не буду, все це брехня - ваш друг подумає "от село, нічого він не знає і тільки вірить у все як дитина"
2) Аргументовано і спокійно ви сцена за сценою розбиваєте міфи (це дуже легко робиться) і вказуєте, що справді вартісне у цій стрічці, а що - неприкрита вигадка. А ще розповідаєте, що інквізиція насправді врятувала Галілея, що наука творилася в монастирях і монастирських школах і так далі - і у вашого співрозмовника забракне слів. До речі, у фільмі науковцем, що генерував антиматерію, був саме священик - вкажете своєму другу ті деталі з фільму, які він опустив - і він змінить свою думку.

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Re: відгук про фільм

Повідомлення Igor » 26 травня 2009, 14:02

mykil писав:
Igor писав:
Може варто виховувати людину так, щоб потім духівнику не було за неї соромно і щоб вона самостійно могла робити правильні висновки?


От скажіть, Ігоре, тільки чесно, Ви хоч раз радилися зі священиком у якійсь важливій духовній справі, вважаючи, що самому справитися буде не під силу, наприклад, за браком знань Катехизму чи сильної віри? :)


У мене був знайомий священник, бачився з ним тривалий час(більше року) майже щодня, мав можливість часто спілкуватись на важливі теми. На його парафії я мав напівблагодійний освітній проект(компютери, навчання дітей).
А що?
Душу - Богові, життя - Батьківщині, честь - собі...

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: відгук про фільм

Повідомлення o.Mykil » 26 травня 2009, 14:04

Igor писав:А що?


Та нічого... Просто так спитав - у контексті заторкнутого. Значить, Ви ще не цілком "пропащий" чоловік... :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 26 травня 2009, 14:12

kris15 писав:Ні Ігоре не потрібно!!!! Ви настільки переконаний в своїй правоті, що будь-кого дістанете своїми принципами.

А Ви не переконані?
Чи може пані Ірина не переконана? Чи пан mykil?
Але ж мене це чомусь не дратує і не дістає?
Чому тоді я повинен когось дратувати своїми принципами?
Так, вони не такі як у всіх, але я вважає саме їх правильними і можу намагнутися це довести.
Ваше право вірити їм чи ні, приймати чи відмовитись від них, але я нікому не навязуюсь, і нікого не заставляю вірити в те що і я.

kris15 писав:Іти треба людям зі слабкою вірою котрі піддаються легко поганому впливу. Для того й існують духівники, щоб підказувати, тим хто не знає або запутався в тих всіх непотребах і не знаходить відповіді ( а таких нажаль багато )!!!!!


Мені загалом не подобається відношення церкви до віруючих. Воно зводиться як до стосунків школяра і директора, а це повинні бути рівні стосунки.
Востаннє редагувалось 26 травня 2009, 14:25 користувачем Igor, всього редагувалось 1 раз.
Душу - Богові, життя - Батьківщині, честь - собі...

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення viter » 26 травня 2009, 14:21

"Бог гордим противиться, смиренним же дає благодать". Як 4,6
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
kris15
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 12 жовтня 2008, 13:05

Повідомлення kris15 » 26 травня 2009, 14:26

Я, наприклад, не є така впевнена в собі, бо недосконала і грішна і хто зна, яку пастку приготує мені нечистий завтра і чи буду мати достатньо переконання, щоб протистояти, тому щаслива, що є такі Отці, які ставляться до мене не як директор школи, а як рідний тато, що хоче навчити своє нерозумне дитя

P.S. А ще більш щаслива, що не натрапляла на духівника схожого на вас, який би закидав мене премудростями і докорами, а то я б не дай Бог також засумнівалась в тому чи є та правда на світі :wink:
Єдине, що має значення – це глибина і сила твоєї любові.

(М.Куаст)

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 26 травня 2009, 16:56

Trymajmos' temy zamitky!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 26 травня 2009, 22:09

kris15 писав:Я, наприклад, не є така впевнена в собі, бо недосконала і грішна і хто зна, яку пастку приготує мені нечистий завтра і чи буду мати достатньо переконання, щоб протистояти,


А хіба можна говорити про творіння господа що воно є "недосконале" і "грішне"? Хіба не Бог опікується Вами повсякчас?
Хіба не Він дає Вам наснаги на те, щоб перебороти будь-яке зло, і сьогодні і завтра?
Тоді чому ми повинні бути слабкими, якщо на нашому боці Бог, який опікується нами і прислухається до наших молитов?

kris15 писав:тому щаслива, що є такі Отці, які ставляться до мене не як директор школи, а як рідний тато, що хоче навчити своє нерозумне дитя

Але ж батько хоче радіти з мудрості і сили того дитяти, яким він опікується. Він хоче бачити як дитя долає життєві перешкоди, як з легкістю вирішує складні життєві ситуації. Чи Ваш батько хоче бачити як від будь-якої дрібниці у Вас ламається психіка?

kris15 писав:P.S. А ще більш щаслива, що не натрапляла на духівника схожого на вас, який би закидав мене премудростями і докорами, а то я б не дай Бог також засумнівалась в тому чи є та правда на світі :wink:

У мене премудрості? Ви мені лестите....
Докори.... Як я можу докоряти дорослій, незнайомій людині?
Вам не подобається те що я говорю? Це ваше право, спробуйте заперечити наприклад ось це: Поряд зі мною завжди був, є і буде Бог, Бог який мене любить і допомагає в усіх добрих справах які я чиню на його славу, і від цього я гордий і радісний, бо постійно відчуваю його опіку.


Тепер в тему, стосовно фільму.
Чого сильній людині боятись чогось, невже Ви вважаєте, що людина не здатна відрізнити казки від правди? І цей фільм жодним чином не зазіхає на авторитет Церкви, чи віри, він не для цього призначений, його призначення заробити якомога більше грошей. А те, що деякі епізоди зображені не так як би того комусь хотілось.... зніміть свій фільм, покажіть правду, як було, або мало бути насправді і я з задоволення піду і на Ваш фільм.
Не варто робити з цього фільма те, чим він не є...
Душу - Богові, життя - Батьківщині, честь - собі...

robie
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 239
З нами з: 30 червня 2005, 21:19
Контактна інформація:

Повідомлення robie » 26 травня 2009, 23:00

Повністю згоден з позицією Ігора щодо фільму.

Якщо когось з християн лякає банальний триллер з надуманим сюжетом, та абсолютно безпідставними ідеями, то що вже говорити про більш серйозні речі? Я навіть боюся подумати, що буде, коли такі візьмуть до рук, наприклад, Фойербаха! Вони напевно вірити перестануть відразу. :)

Таким горе-християнам треба терміново вчитися і не ховатися за плечима духівників, а пізнавати правду, бо тільки правда вас зробить вільними.
unicuique suum

Аватар користувача
kris15
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 12 жовтня 2008, 13:05

Повідомлення kris15 » 26 травня 2009, 23:03

Вам не подобається те що я говорю? Це ваше право, спробуйте заперечити наприклад ось це: Поряд зі мною завжди був, є і буде Бог, Бог який мене любить і допомагає в усіх добрих справах які я чиню на його славу, і від цього я гордий і радісний, бо постійно відчуваю його опіку.


То знов не в тему, але все таки: ДОСКОНАЛИХ І БЕЗГРІШНИХ людей не буває. То шо Господь нам прощає наші недоліки, то тому, шо Він Милосердний. І я не заперечую того, шо Бог не поміж нами - Він Всюдиприсутній і Єдиний Досконалий.
Я щиро вам бажаю змінити позицію і все таки поспілкуватись з добрим Пастирем ( можливо вам ше не зустрічався Парох, який би змінив ваші переконання ). Нехай вас Бог благословить :Rose:
Єдине, що має значення – це глибина і сила твоєї любові.

(М.Куаст)

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 29 травня 2009, 15:43

Igor писав: І цей фільм жодним чином не зазіхає на авторитет Церкви, чи віри,


Більше по темі http://preobrazhennja.org.ua/index.php? ... iew&cid=61
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 29 травня 2009, 15:49

Igor писав:

А хіба можна говорити про творіння господа що воно є "недосконале" і "грішне"?


Щось подібне запитували атеїсти... Не можна було так казати, швидше, до гріхопадіння наших прародичів Адама та Єви. А тепер можна після найпершого упадку. Бо часто людина грішить та виявляє свою недосконалість, зокрема у створенні подібних "шедеврів"-фільмів. Не цілком по темі. Просто дивує така мала релігійна обізнаність. По-моєму, ми це вже тут заторкали...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Миротворець
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 21 травня 2009, 23:39

Повідомлення Миротворець » 01 червня 2009, 09:50

to Vitalko як на мене то iгнорувати повнiстю фiльм не можна оскiльки вiн наближає прихiд антихриста; завдання християн всiляко протидiяти будь-якому єретичному злу.

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 01 червня 2009, 11:54

mykil писав:
Igor писав:

А хіба можна говорити про творіння господа що воно є "недосконале" і "грішне"?


Щось подібне запитували атеїсти... Не можна було так казати, швидше, до гріхопадіння наших прародичів Адама та Єви. А тепер можна після найпершого упадку. Бо часто людина грішить та виявляє свою недосконалість, зокрема у створенні подібних "шедеврів"-фільмів. Не цілком по темі. Просто дивує така мала релігійна обізнаність. По-моєму, ми це вже тут заторкали...


Це не релігійна необізнаність.
Це можна сказати гордість і вдячність Богові за те, що він мені дав при народженні. Силу, розум, силу волі, усе необхідне для того, щоб виконате своє призначення дане Ним же.
Деякі це називають гординею, але я скоріше назвав би це постійним відчуттям присутності Бога в своїх справах, думках, мріях.

Так, ми грішні, не завжди мимоволі, деколи ми свідомо чиноми гріхи, але не грішить тільки той, хто нічого не робить. Бог Сам(особисто) направить Вас на шлях істини, якщо Ви схибите.
Задумайтесь над таким питанням: Чого Творець не створив людей менш розумними, чи сильними (як духовно так і фізично)? Чому Він створив нас на свою подобу, а не бездумними ляльками, які би не могли і кроку ступити самостійно?

Я не заперечую підтримку Бога в кожному свому починанні! Я заперечую перекладання на нього всієї роботи і відповідальності!
Так само і з цим фільмом.
Ця дискусія встановлює більше питань ніж дає відповідей.
Ось наприклад. Якщо цей фільм так шкодить Церкві, то як міг Бог допустити вихід цього фільму?

Давайте будемо гідними свого творця, і щоб Йому не було соромно за нас, будемо концентрувати свою увагу на справді важливих питаннях, а не витрачати свій час на безглузду боротьбу з вітряками.

Миротворець писав:to Vitalko як на мене то iгнорувати повнiстю фiльм не можна оскiльки вiн наближає прихiд антихриста; завдання християн всiляко протидiяти будь-якому єретичному злу.


Не фільм наближає прихід антихриста, а ми самі, своїми діями і думками.
Як Ви збираєтесь боротися з цим фільмом і що Ви хочете досягнути?
Мені це нагадує анекдот про те, що після демонстація на захист миру багато людей опинились в травмпункті з побоями.
Не з фільмом треба боротись, а з масою неосвідченністю і безграмотністю! З людськими пороками! Треба навчити людей думати, а хто не хоче заставити думати, це головний пріорітет.
Душу - Богові, життя - Батьківщині, честь - собі...

гість
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 04 грудня 2008, 00:07
Контактна інформація:

Повідомлення гість » 01 червня 2009, 20:20

Про фільм "Ангели і демони"

Не дивлячись на безліч вигадок і помилок відносно католицтва, фільм "Ангели і демони", знятий за романом Дена Брауна, демонструє величезний інтерес до Католицької Церкви, заявив священик, який у минулому вів один з найзнаменитіших блогів про «Код да Вінчі».

О. Джон Ваук, священик з прелатури Opus Dei, народився в Чікаго, професор літератури і комунікації віри в Папському університеті Святого Хреста в Римі, вивчав історію літератури в Гарвардському університеті.

У цьому інтерв'ю агентству ZENIT о. Джон підкреслює безперечний факт цього інтересу авторів фільму до Церкви.

- Чи не здається Вам, що Ден Браун зациклився на Католицькій Церкві?

- Інколи я замислююся: де був би Ден Браун без Католицької Церкви? Майже всі цікаві елементи в його романах мають католицьке походження. Природно, людей приваблюють не його плоскі персонажі і діалоги, що залишають бажати кращого. Саме тому головним результатом "Коду да Вінчі" став не занепад віри і релігійної практики, а різке збільшення потоку туристів до Риму ... і до Лувру.

Ден Браун продає свої книги, пропонуючи "коктейль" з історії, мистецтва, релігії і таємниці, і на сьогоднішньому світі, мабуть, існує одне єдине місце, де він може знайти всі ці елементи разом: у римо-католицькій Церкві. Він фактично робить гроші на культурі Церкви.

Якщо ви зачаровані історією, красою і священними таємницями, важко не бути зачарованим Церквою. Всього у декількох сотнях метрів від площі святого Петра знаходиться римський некрополь, древній єгипетський обеліск, привезений до Риму Калігулою, могила св. Петра, місце замаху на його наступника, Івана Павла II, зводи Сикстинської Капели і Пьета Мікеланджело, станці Рафаеля, колонада Берніні, найбільша базиліка в світі і паломники зі всього світу. І все це - не музей. Це жива реальність, яка вводить нас в прямий контакт з 20 століттями історії: від прадавніх часів до сьогоднішніх днів. Чого ще кращого може бажати Ден Браун, як письменник? Звичайно, важко знайти щось подібне в приміській Америці, де живуть більшість його читачів.

Якщо Ден Браун, настільки зачарований католицькою Церквою, то він в цьому не самотній. Число паломників в ці дні в Римі досягло рекордо високого рівня. Вони приїжджають побачити Рим і почути Папу Бенедикта XVI. І цей інтерес не є простою цікавістю. На Паску цього року в США більше 150.000 дорослих побували в церкві.


- Як Ви вважаєте, наскільки коректним по відношенню до творців фільму було рішення Ватикану не дозволяти зйомки в церквах Риму?

- Я живу в Римі вже 14 років, і жодного разу не бачив жодного голівудського фільм, знятого в якій-небудь церкві. Як загальне правило, жодна комерційна зйомка - наскільки б благочестивими не були наміри авторів - не отримує дозволу увійти до церков Риму. І навіть для фільму "Десять заповідей" не було зроблено виключення, і він не знімався ні в одній з римських церков! Те ж саме стосується і фільму "Ангели і демони", до якого віднеслися так само, як і до інших. От і все. Все, що говориться окрім цього - всього лише рекламні трюки.

- "Ангели і демони" передбачає природну ворожість між християнською вірою і сучасною наукою. Що ви думаєте про це?

- Те, що велика частка мистецтв західного світу - музика, живопис, скульптура, література, архітектура - є продуктом християнської культури, який частенько надихався вірою і навіть фінансувався Церквою, є встановлений і очевидний факт. Але що те ж саме відноситься і до наук, є фактом менш очевидним і відомим.

Але досить поміркувати над цим. Університети є винаходом Церкви. Коперник був католицьким священнослужителем, що присвятив Папі свою книгу про геліоцентричний Всесвіт. Календар, яким ми користуємося сьогодні, називається григоріанським, оскільки він був прийнятий Папою Григорієм XIII і розроблений кращими астрономами і математиками його часу. Той же Галілей завжди залишався католиком, і дві його дочки стали черницями. Один з найбільших італійських астрономів 19-го століття, Анджело Секкі, був священиком єзуїтом. Батько сучасної генетики Грегор Мендель, був католицьким ченцем. Творцем теорії "великого вибуху" був бельгійський священик Жорж Леметр.

Коротше кажучи, ідея про те, що існує певна напруженість між природною наукою і церквою, між розумом і вірою, є повним абсурдом. В наші дні, коли люди чують слово "наука" і "Церква", вони відразу ж думають про суд над Галілеєм в XVII столітті. Але цей досить складний випадок, - який часто спотворюється антикатолицькими пропагандистами, - був яскравим виключенням. Є причина, по якій ті, хто критикують Церкву, завжди витягують його на світло: тому що це єдиний приклад такого типу. Отже, коли ми чуємо слова "наука" і "Церква", ми повинні думати про Копернике, про Секкі, про Менделя і про Леметра. Саме ці випадки є типовими, тоді як процес над Галілеєм таким не є.

- Чи є якісь аспекти книги, які Ви знайшли цікавими?

- Так. Є така сцена в книзі, коли герой, - Ленгдон, професор Гарвардського університету, , що представляє в романі учений світ, - в якийсь момент опиняється в базиліці св. Петра, і роздумує. І його думки здаються свого роду рекламою католицтва. У перший момент навіть важко зрозуміти, що ми читаємо, Дена Брауна чи католицький катехизм! Ось цей уривок:

" Цей камінь - Петро. Віра Петра була настільки твердою, що Христос називав його Каменем. Це був відданий учень, на плечах якого Спаситель мав намір спорудити свою церкву. Ленгдон раптом пригадав, що саме тут, на Ватиканському горбі був розіпнутий і похований апостол Петро. Ранні християни спорудили над його могилою крихітну святиню. У міру поширення християнства святиня ставала все більшою, перетворившись, врешті-решт, в гігантську базиліку. Католицька віра була в буквальному розумінні побудована на святому Петрі. На камені". («Ангели і демони», глава 118)

Як реклама, це, звичайно, не гігантський біллборд на Таймс-сквер. Але все таки, не так вже погано.

- Чи не думаєте Ви, що цим інтерв'ю ми безкоштовно рекламуємо фільм??

- Ви маєте на увазі, що ми рекламуємо тих, хто рекламує нас? Хороше питання. Можливо, і так. Проте, з врахуванням часу, енергії, і мільйонів доларів, витрачених на зйомку і рекламу цього фільму, я б сказав, що ми проводимо хорошу операцію! Хто знає, може, Бог немало розважається, використовуючи Голлівуд для притягнення уваги безлічі людей до багатства католицької віри і культури.

Сказавши це, я хотів би уточнити, що я не збираюся витрачати свій час і гроші на те, щоб дивитися цей фільм. Рецензії на "Код да Вінчі" - того ж виробництва - були досить їдкими, щоб переконати будь-кого не дивитися і цей фільм.

Розмовляв Хесус Коліна (Jesus Colina), Zenit


http://christusimperat.org/uk/node/14286

Аморалєз
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 02 червня 2009, 08:09

Re: Ангели i демони.

Повідомлення Аморалєз » 02 червня 2009, 08:14

Миротворець писав:Хотiв би почути думки користувачiв щодо протидiї такому антихристиянському фiльму як Ангели i демони? Чи не будуть при цьому лишнiми радикальнi заходи? Наперед вдячний!

Для початку вартує всім дописувачам даної теми уважно переглянути фільм і уважно перечитати друкований оригінал Д. Брауна, потім зпершу все проаналізувати, зважити, і вже аж тоді розпочинати дискусію :twisted:
Крім поверхневого сприйняття даного твору і упередженності я нічого в цій гілці не побачив :roll:
Жодного аргументованого посту, шановне релігійне товариство! Ганьба, нє? :)
ЗІ: я не провокатор, не сподівайтесь :D

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Re: Ангели i демони.

Повідомлення Мaлuй » 02 червня 2009, 10:08

Аморалєз писав:Крім поверхневого сприйняття даного твору

а цей "твір" можна сприймати глибше? ото новина!
бездарний автор і бездарний "твір". основна думка твору -- підліткові брєдні автора, невміло і не професійно розкручений сюжет.
Одним словом -- фігня повна.
Говорити нема про що!

Аморалєз
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 02 червня 2009, 08:09

Re: Ангели i демони.

Повідомлення Аморалєз » 02 червня 2009, 10:15

Мaлuй писав:
Аморалєз писав:Крім поверхневого сприйняття даного твору

а цей "твір" можна сприймати глибше? ото новина!
бездарний автор і бездарний "твір". основна думка твору -- підліткові брєдні автора, невміло і не професійно розкручений сюжет.
Одним словом -- фігня повна.
Говорити нема про що!

Класна відповідь! Головне що все чітко аргументовано, доведено! Одразу видно що автор допису читав цей твір, дивився фільм!!! :D

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Re: Ангели i демони.

Повідомлення Мaлuй » 02 червня 2009, 11:02

Аморалєз писав:Класна відповідь! Головне що все чітко аргументовано, доведено! Одразу видно що автор допису читав цей твір, дивився фільм!!! :D

цікаво, а чого ти очікував? :shock:
детального опису фільму з скріншотами і семплами? чи цитат з книги з коментарем?
ти помиляєшся, якщо думаєш, що на це варто витрачати час.

Аморалєз
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 02 червня 2009, 08:09

Re: Ангели i демони.

Повідомлення Аморалєз » 02 червня 2009, 11:11

Мaлuй писав:
Аморалєз писав:Класна відповідь! Головне що все чітко аргументовано, доведено! Одразу видно що автор допису читав цей твір, дивився фільм!!! :D

цікаво, а чого ти очікував? :shock:
детального опису фільму з скріншотами і семплами? чи цитат з книги з коментарем?
ти помиляєшся, якщо думаєш, що на це варто витрачати час.

Ну а я вважаю що варто... Аргумент? :)

Миротворець
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 21 травня 2009, 23:39

Повідомлення Миротворець » 02 червня 2009, 18:21

До речі!
Члени однієї з націоналістичних організацій провели ряд акцій по великих містах України "присвячених" фільму "А. І Д." Акції відбувались безпосередньо в кінотеатрах під час показу і що ви думаєте? Глядачі з поспіхом покидали зал почувши різкий запах чи то сірки з пекла, чи то чогось іншого біля своїх крісел...
Якщо хоч декілька глядачів вловили суть диму то це було варто зробити і таким чином допомогти їм знайти правильний шлях до Бога, або принаймні показати його.


Повернутись до “Мистецтво”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей