Володимир Висоцький

театр, книги, музика, опера...

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Володимир Висоцький

Повідомлення о.Олег » 18 грудня 2009, 14:26

Слава Ісусу Христу!
мої батьки дуже шанували цього поета і виконавця. Ріс під впливом його творчості. Цікаво було прочитати спробу осмислення духовного світу цієї людини.
http://www.wco.ru/biblio/books/chodan3/Main.htm
пропоную обговорювати у цій гілочці творчість і життя різних людей.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
donatanvova
дописувач
дописувач
Повідомлень: 140
З нами з: 10 грудня 2009, 21:55
Звідки: Львів

Повідомлення donatanvova » 19 грудня 2009, 21:30

Поважаю творчість цієї людини.Але чому все так у талановитих людей закінчується?Морфій , розчарування в житті,Бог був десь там далі.....судити важко .....
Володимир

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 20 грудня 2009, 00:20

donatanvova писав:Поважаю творчість цієї людини.Але чому все так у талановитих людей закінчується?Морфій , розчарування в житті,Бог був десь там далі.....судити важко .....


В житті кожної людини Бог проявляється по різному, в т.ч. через творчість, а не тільки через прояви зовнішньої релігійності. Можна сказати творчість людини, яка дістає свій початок у діянні Святого Духа в людині і є її правдивою внутрішньою релігійністю. Так, можливо, людина не живе праведним, святим життям, але Господь вибирає кого хоче навіть з так званих "покидьків цього світу" і промовляє через них до сірих, сплячих мас людства, щоб збудити нас, врешті, до життя правдивого, і такими "світочами" людства були не тільки святі Церкви, але й "простолюди з народу" - Шевченко, Франко, Івасюк, Висоцький, Цой, Тальков... Хоча багатьох з них не оспівують у церквах, але вони з гідністю виконали своє призначення дане їм з Висот для пробудження народів, сплячих, гноблених суспільних мас. Вічна їм винагорода в Бозі!
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Володимир Висоцький

Повідомлення о.Олег » 21 грудня 2009, 13:27

Слава Ісусу Христу!
надіслали мені про трагедію ще однієї цікавої відомої людини - Едіт Піаф (Edith Piaf).
За різними даними, походить вона чи то із Марокко, чи то з Алжиру або Мадагаскару чи ще звідки... Ясним є лише те, що "піаф" (горобченя) - це її псевдо. Відомою стала вже будучи наркотично залежною. От лише мало хто знає, що залежною Едіт стала після того, як переконала свого чоловіка - французького професійного боксера, що був запрошений на чемпіонат у США - не плисти кораблем, а летіти літаком: літак розбився, чоловік загинув...
щоб нагадати, про кого говорю
http://www.youtube.com/watch?v=1gTGmbA4 ... re=related
останній рядок цієї пісні: "тих, хто любить, Господь знову поєднає"...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Jek
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 09 вересня 2009, 11:12

Володимир Висоцький

Повідомлення Jek » 29 грудня 2009, 22:43

Слава Ісусу Христу!
УВАГА! УВАГА! УВАГА!
В.ВИСОЦЬКИЙ - БІСНУВАТИЙ БУВ, ЯКИЙ ЗНАВ ДУХОВНЕ ЖИТТЯ ДУЖЕ ДОБРЕ І СЛУЖИВ ДИЯВОЛУ.
ТОМУ ВСІМ ХТО МАЄ ЙОГО МУЗИКУ НЕГАЙНО СПАЛИТИ, ЩОБ ВОНА НЕПОТРАПИЛА КОМУСЬ ІНШОМУ ДО РУК - ЦЯ МУЗИКА Є ВЕЛИКИЙ ХИТРИЙ ОБМАН ДИЯВОЛА ЩОБ ЛЮДИНА СПОЧАТКУ ПОЛЮБИЛА МУЗИКУ, А ПОТІМ ЗБИРАЙТЕ ПЛОДИ - ПЛОДИ СТРАШНІ ОСОБЛИВО ДЛЯ МОЛОДИХ, ЯКІ МОЖУТЬ СТАТИ БІСНУВАТИМИ, А ХТО ПОПАВ УЖЕ У ЇХ РУКИ ЗНАЙТЕ ТІЛЬКИ І С У С МОЖЕ ВИЗВОЛИТИ ВАС ВІД ЛИХОГО, ЯКИЙ БУВ ВЧОРА, СЬОГОДНІ І В МАЙБУТНОЬМУ ЧЕКАЄ НАС НА НЕБІ.
СЛАВА ІСУСУ - ВІН ПЕРЕМОЖЕЦЬ!

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Re: Володимир Висоцький

Повідомлення Мaлuй » 29 грудня 2009, 22:49

Jek писав:Слава Ісусу Христу!
УВАГА! УВАГА! УВАГА!
В.ВИСОЦЬКИЙ - БІСНУВАТИЙ БУВ, ЯКИЙ ЗНАВ ДУХОВНЕ ЖИТТЯ ДУЖЕ ДОБРЕ І СЛУЖИВ ДИЯВОЛУ.
ТОМУ ВСІМ ХТО МАЄ ЙОГО МУЗИКУ НЕГАЙНО СПАЛИТИ, ЩОБ ВОНА НЕПОТРАПИЛА КОМУСЬ ІНШОМУ ДО РУК - ЦЯ МУЗИКА Є ВЕЛИКИЙ ХИТРИЙ ОБМАН ДИЯВОЛА ЩОБ ЛЮДИНА СПОЧАТКУ ПОЛЮБИЛА МУЗИКУ, А ПОТІМ ЗБИРАЙТЕ ПЛОДИ - ПЛОДИ СТРАШНІ ОСОБЛИВО ДЛЯ МОЛОДИХ, ЯКІ МОЖУТЬ СТАТИ БІСНУВАТИМИ, А ХТО ПОПАВ УЖЕ У ЇХ РУКИ ЗНАЙТЕ ТІЛЬКИ І С У С МОЖЕ ВИЗВОЛИТИ ВАС ВІД ЛИХОГО, ЯКИЙ БУВ ВЧОРА, СЬОГОДНІ І В МАЙБУТНОЬМУ ЧЕКАЄ НАС НА НЕБІ.
СЛАВА ІСУСУ - ВІН ПЕРЕМОЖЕЦЬ!

:shock: хто тебе того навчив?

Jek
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 09 вересня 2009, 11:12

Повідомлення Jek » 29 грудня 2009, 22:57

Я БАЧИВ БІСНУВАТОГО ХЛОПЦЯ ТАКИМ СПІВАКОМ І НЕ ТІЛЬКИ ВИ СОЦЬКИМ.

Jek
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 09 вересня 2009, 11:12

Повідомлення Jek » 29 грудня 2009, 23:04

http://www.peoples.ru/art/music/stage/p ... tory5.html - А ТО ЛІНК НА ДРУГУ ЗІРКУ ОЛЕГУ.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 30 грудня 2009, 00:15

Перше попередження для юзера під логіном Jek!

На нашому форумі заборонено зловживати клавішею Caps Lock (п. 2, 14).

Правила тут: http://forum.ugcc.org.ua/profile.php?mode=register
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Володимир Висоцький

Повідомлення o.Mykil » 30 грудня 2009, 00:25

Jek писав:Слава Ісусу Христу!
УВАГА! УВАГА! УВАГА!
В.ВИСОЦЬКИЙ - БІСНУВАТИЙ БУВ, ЯКИЙ ЗНАВ ДУХОВНЕ ЖИТТЯ ДУЖЕ ДОБРЕ І СЛУЖИВ ДИЯВОЛУ.


Слава навіки! Звідки такі дані? То що в нього були повні зрушення у психіці через наркотики, то ніби ясно, але що одержимий бісом... Важко сказати. Невже в нього була велика відраза до християнства та святих речей як у біснуватого?

Не любив він, коли його пісні співали інші. Ніби згадував не раз у піснях і про Бога...

Особисто дивна дещо, як на мене, його пісня про переселення душ у контексті інтерв'ю з ним http://www.youtube.com/watch?v=H-2pyKXE ... playnext=1

А тут пісня Висоцкого "Я не люблю" http://www.youtube.com/watch?v=sZ97BTBGCMI

Там у ній, наприклад, він згадує, що йому жаль розіпнутого Христа... І ніби молився теж власними піснями http://www.youtube.com/watch?v=UBNcRvl7_5A

Якщо він серйозно про те, дійсно переконаний у переселенні душ, то це далеке від істинної християнської Віри.

Особисто його пісні з дещо хриплим голосом і "тихим криком" не дуже до вподоби. Майже їх не слухаю. Імхо.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Володимир Висоцький

Повідомлення о.Олег » 30 грудня 2009, 09:23

Jek писав:Слава Ісусу Христу!
УВАГА! УВАГА! УВАГА!
В.ВИСОЦЬКИЙ - БІСНУВАТИЙ БУВ, ЯКИЙ ЗНАВ ДУХОВНЕ ЖИТТЯ ДУЖЕ ДОБРЕ І СЛУЖИВ ДИЯВОЛУ.
ТОМУ ВСІМ ХТО МАЄ ЙОГО МУЗИКУ НЕГАЙНО СПАЛИТИ, ЩОБ ВОНА НЕПОТРАПИЛА КОМУСЬ ІНШОМУ ДО РУК - ЦЯ МУЗИКА Є ВЕЛИКИЙ ХИТРИЙ ОБМАН ДИЯВОЛА ЩОБ ЛЮДИНА СПОЧАТКУ ПОЛЮБИЛА МУЗИКУ, А ПОТІМ ЗБИРАЙТЕ ПЛОДИ - ПЛОДИ СТРАШНІ ОСОБЛИВО ДЛЯ МОЛОДИХ, ЯКІ МОЖУТЬ СТАТИ БІСНУВАТИМИ, А ХТО ПОПАВ УЖЕ У ЇХ РУКИ ЗНАЙТЕ ТІЛЬКИ І С У С МОЖЕ ВИЗВОЛИТИ ВАС ВІД ЛИХОГО, ЯКИЙ БУВ ВЧОРА, СЬОГОДНІ І В МАЙБУТНОЬМУ ЧЕКАЄ НАС НА НЕБІ.
СЛАВА ІСУСУ - ВІН ПЕРЕМОЖЕЦЬ!

дуже добре знаю творчість Володимира Висоцького. Музика у нього (а я грішний - музикант) дуже слабенька. Висоцький поет. А поезія має зміст. Зміст поезії Висоцького дуже різний і вписати у нього можна все, кому що на серці лежить. Як і будь-якому поету. Цікаво було б подивитися звідки Ви берете такого роду інформацію. Лише прошу не говорити лозунгами - Вас важко читати.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Jek
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 09 вересня 2009, 11:12

Повідомлення Jek » 30 грудня 2009, 12:03

Висоцький хотів звільнитися від алкоголю і наркотиків про це свідчать і багато його пісень і те що він знав правильне життя як треба жити - так, і добрі слова в нього є - але не для добра, бо щоб збрехати потрібно сказати хоч мінімум правдивого слова (ну тут є обман диявольський - людина може і не замітити нічого). Можливо ви цього незрозумієте, що я хочу сказати. Скажу на чоловічий розум - він хотів звільнитися від своїх залежностей, але не міг - чому??? роздумуйте самі, а я скажу вам що ці залежності пов'язані з нечистими духами :evil: , який кожну особу обманює на цю справу "попробувати" і приводить їх до безнадії. І що робити? Який вихід? Де є вихід? (роздумуйте собі тут у тій ситуації йдеться проблема і наркоманів)
А я знаю і нехай всі це знають в и х і д є і цей вихід є І с у с, Він каже прийдіть до Мене всі втомлені і обтяжені і Я облегшу(заспокою) вас, візьміть Моє ярмо і навчіться від Мене, бо ярмо Моє любе, а тягар Мій легкий. Тут потрібно кричати про допомогу, шукати Бога - Той Який є, Який може тобі допомогти - Він взяв наші недуги і поніс на Собі наші болі - ось тут і сказані слова пророка Ісаї.
Інформація що на рахунок хлопця то він шукає Ісуса.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 30 грудня 2009, 13:04

Висоцький хотів звільнитися від алкоголю і наркотиків про це свідчать і багато його пісень і те що він знав правильне життя як треба жити - так, і добрі слова в нього є - але не для добра, бо щоб збрехати потрібно сказати хоч мінімум правдивого слова (ну тут є обман диявольський - людина може і не замітити нічого). Можливо ви цього незрозумієте, що я хочу сказати. Скажу на чоловічий розум - він хотів звільнитися від своїх залежностей, але не міг - чому??? роздумуйте


То що якщо людина хвора чи залежна від чогось, то усі її слова і вчинки від диявола, і хай її пожере вогонь пекельний. Правильно я зрозумів ваші слова?
А як же з тими, що страждають від залежності дратівливості, гордості, гніву, навіть самі того не помічаючи, і їх в пекло? Та всі ми хворі і залежні від гріха, в тій чи іншій мірі, і звільнитися, не раз, не можемо ніяк. Просто для кожного з нас він свій. Тоді, виходить, всі ми одержимі, і на нас чекає вогонь пекельний згідно ваших слів.

Приєднуюсь до слів о. Олега: не кидайтесь лозунгами, а обгрунтуйте свою думку, бо невідомо чому ви так вирішили стосовно Висоцького.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 30 грудня 2009, 14:01

Jek писав:Висоцький хотів звільнитися від алкоголю і наркотиків про це свідчать і багато його пісень і те що він знав правильне життя як треба жити - так, і добрі слова в нього є - але не для добра, бо щоб збрехати потрібно сказати хоч мінімум правдивого слова (ну тут є обман диявольський - людина може і не замітити нічого). Можливо ви цього незрозумієте, що я хочу сказати. Скажу на чоловічий розум - він хотів звільнитися від своїх залежностей, але не міг - чому??? роздумуйте самі, а я скажу вам що ці залежності пов'язані з нечистими духами :evil: , який кожну особу обманює на цю справу "попробувати" і приводить їх до безнадії. І що робити? Який вихід? Де є вихід? (роздумуйте собі тут у тій ситуації йдеться проблема і наркоманів)
А я знаю і нехай всі це знають в и х і д є і цей вихід є І с у с, Він каже прийдіть до Мене всі втомлені і обтяжені і Я облегшу(заспокою) вас, візьміть Моє ярмо і навчіться від Мене, бо ярмо Моє любе, а тягар Мій легкий. Тут потрібно кричати про допомогу, шукати Бога - Той Який є, Який може тобі допомогти - Він взяв наші недуги і поніс на Собі наші болі - ось тут і сказані слова пророка Ісаї.
Інформація що на рахунок хлопця то він шукає Ісуса.

працюю з алкогольно і наркотично залежними людьми. Алкоголізм і наркоманія - хвороба. Як і в кожній хворобі просити про допомогу треба Бога. От лише списувати все на "біснуватість"... - не більша можливість, аніж у будь-якому іншому захворюванні. А що біснуватого Ви знаходите у поезії (бачу вже від абсурдного звинувачення "біснуватої" музики відійшли - дякую) Володимира Висоцького? Якщо можна, звичайно: щоб змогти відчути Вас і серйозніше перейнятися думкою, яку тут про раба Божого висловлюєте.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Володимир Висоцький

Повідомлення прочанка » 03 лютого 2010, 10:53

Я виросла на Висоцькому, його книжка"Нерв" переписувалась майже вручно, в нас був відкопійований варіант, а ще бібани(пам"ятаєте такі?) з піснями, згодом пластинки.Він не співак - бард, скальд чи прсто кобзар, по нашому, тут голос - не головне. Його пісні, слова, їхня суть В ТОЙ ЧАС!Вони актуальні й сьогодні. Хоч це порівняння і не зовсім коректне, але він, як наш Шевченко, має рацію і сьогодні. Тобто, нічого в нашому житті суттєво не змінилося настільки, хоч живемо не при соціалізмі, а демократічній європейській країні...
Трагедія цієї людини в тому, що він бачив всі виразки системи, а ще він бував у Франції, було з чим порівняти. Ті люди, які мають Божу іскру, не можуть жити серед бруду, облуди й брехні. Вони часто ламаються, шукають спосіб "уколоться и забыться" на дні чарки чи поринути у"віртуальний" світ наркотичного хмелю, щоб втікнути від дійсності. Це обдаровані митці, але, на жаль, маловіри.
Я багато знаю вірші Висоцького, вони часто вдалі для цитат нашого життя.
"Мы не сделали скандала
Нам вождя не доставало
Настоящих буйных мало
Вот и нету вожаков"
:( Хіба це не про нас?
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Володимир Висоцький

Повідомлення о.Олег » 03 лютого 2010, 14:58

Христос Раждається!
прочанка писав:Я виросла на Висоцькому, його книжка"Нерв" переписувалась майже вручно, в нас був відкопійований варіант, а ще бібани(пам"ятаєте такі?) з піснями, згодом пластинки.Він не співак - бард, скальд чи прсто кобзар, по нашому, тут голос - не головне. Його пісні, слова, їхня суть В ТОЙ ЧАС!Вони актуальні й сьогодні. Хоч це порівняння і не зовсім коректне, але він, як наш Шевченко, має рацію і сьогодні. Тобто, нічого в нашому житті суттєво не змінилося настільки, хоч живемо не при соціалізмі, а демократічній європейській країні...
Трагедія цієї людини в тому, що він бачив всі виразки системи, а ще він бував у Франції, було з чим порівняти. Ті люди, які мають Божу іскру, не можуть жити серед бруду, облуди й брехні. Вони часто ламаються, шукають спосіб "уколоться и забыться" на дні чарки чи поринути у"віртуальний" світ наркотичного хмелю, щоб втікнути від дійсності. Це обдаровані митці, але, на жаль, маловіри.
Я багато знаю вірші Висоцького, вони часто вдалі для цитат нашого життя.
"Мы не сделали скандала
Нам вождя не доставало
Настоящих буйных мало
Вот и нету вожаков"
:( Хіба це не про нас?

так. :Rose:
а мені щось останнім часом оце згадується

Веселая покойницкая
Едешь ли в поезде, в автомобиле
Или гуляешь, хлебнувши винца, -
При современном машинном обилье
Трудно по жизни пройти до конца.

Вот вам авария: в Замоскворечье
Трое везли хоронить одного, -
Все, и шофер, получили увечья,
Только который в гробу - ничего.

Бабы по найму рыдали сквозь зубы,
Дьякон - и тот верхней ноты не брал,
Громко фальшивили медные трубы, -
Только который в гробу - не соврал.

Бывший начальник - и тайный разбойник -
В лоб лобызал и брезгливо плевал,
Все приложились, - а скромный покойник
Так никого и не поцеловал.

Но грянул гром - ничего не попишешь,
Силам природы на речи плевать, -
Все побежали под плиты и крыши, -
Только покойник не стал убегать.

Что ему дождь - от него не убудет, -
Вот у живущих - закалка не та.
Ну а покойники, бывшие люди, -
Смелые люди и нам не чета.

Как ни спеши, тебя опережает
Клейкий ярлык, как отметка на лбу, -
А ничего тебе не угрожает,
Только когда ты в дубовом гробу.

Можно в отдельный, а можно и в общий -
Мертвых квартирный вопрос не берет, -
Вот молодец этот самый - усопший -
Вовсе не требует лишних хлопот.

В царстве теней - в этом обществе строгом -
Нет ни опасностей, нет ни тревог, -
Ну а у нас - все мы ходим под богом,
Только которым в гробу - ничего.

Слышу упрек: "Он покойников славит!"
Нет, - я в обиде на злую судьбу:
Всех нас когда-нибудь ктой-то задавит, -
За исключением тех, кто в гробу.

1970
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Володимир Висоцький

Повідомлення прочанка » 03 лютого 2010, 15:26

колись на екзамені я читала
"На братских могилах не ставят крестов,
но разве от этого легче..."
і отримала 5+,а це був 87...
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Володимир Висоцький

Повідомлення о.Олег » 03 лютого 2010, 15:45

прочанка писав:колись на екзамені я читала
"На братских могилах не ставят крестов,
но разве от этого легче..."
і отримала 5+,а це був 87...

десь приблизно у той час в Дрогобицькому Інституті по Висоцькому захистився мій тато...
дійсно великий поет Висоцький. Колись я дуже багато виконував його пісень. І дійсно - саме слова, новизна римування (внутрішня рима).., але музика %) - шкода, що пан, який писав про його музику так негативно, не продовжує. Такого не чув, тому і, при всій ...гм... дивності твердження - цікаво.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Володимир Висоцький

Повідомлення прочанка » 03 лютого 2010, 16:24

Цей вірш мені завжди видавася близьким і зрозумілим...
А гудять, ті, що мають власні комплекси...
Щось схоже писали про Тараса Шевченка - п"яниця, розбишака, вірші "з будуна" писав. Особливому прихильнику цієї теорії я порадила написати хоч якусь поезію, яка би жила століття...

Баллада о борьбе (Средь оплывших свечей и вечерних молитв...)


Средь оплывших свечей и вечерних молитв,
Средь военных трофеев и мирных костров
Жили книжные дети, не знавшие битв,
Изнывая от мелких своих катастроф.

Детям вечно досаден
Их возраст и быт —
И дрались мы до ссадин,
До смертных обид,
Но одежды латали
Нам матери в срок —
Мы же книги глотали,
Пьянея от строк.

Липли волосы нам на вспотевшие лбы,
И сосало под ложечкой сладко от фраз,
И кружил наши головы запах борьбы,
Со страниц пожелтевших слетая на нас.

И пытались постичь
Мы, не знавшие войн,
За воинственный клич
Принимавшие вой,
Тайну слова "приказ",
Назначенье границ,
Смысл атаки и лязг
Боевых колесниц.

А в кипящих котлах прежних боен и смут
Столько пищи для маленьких наших мозгов!
Мы на роли предателей, трусов, иуд
В детских играх своих назначали врагов.

И злодея следам
Не давали остыть,
И прекраснейших дам
Обещали любить;
И, друзей успокоив
И ближних любя,
Мы на роли героев
Вводили себя.

Только в грёзы нельзя насовсем убежать:
Краткий век у забав — столько боли вокруг!
Попытайся ладони у мёртвых разжать
И оружье принять из натруженных рук.

Испытай, завладев
Ещё тёплым мечом
И доспехи надев, —
Что почём, что почём!
Разберись, кто ты: трус
Иль избранник судьбы —
И попробуй на вкус
Настоящей борьбы.

И когда рядом рухнет израненный друг
И над первой потерей ты взвоешь, скорбя,
И когда ты без кожи останешься вдруг
Оттого, что убили его — не тебя,

Ты поймёшь, что узнал,
Отличил, отыскал
По оскалу забрал —
Это смерти оскал!
Ложь и зло — погляди,
Как их лица грубы,
И всегда позади
Вороньё и гробы!

Если мяса с ножа
Ты не ел ни куска,
Если руки сложа
Наблюдал свысока,
А в борьбу не вступил
С подлецом, с палачом, —
Значит в жизни ты был
Ни при чём, ни при чём!

Если, путь прорубая отцовским мечом,
Ты солёные слёзы на ус намотал,
Если в жарком бою испытал что почём, —
Значит нужные книги ты в детстве читал!


1975
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Володимир Висоцький

Повідомлення о.Олег » 04 лютого 2010, 12:39

Христос Раждається!
цікаво було почитати В.Висоцького українською
:) http://www.wysotsky.com/1058.htm
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Володимир Висоцький

Повідомлення прочанка » 04 лютого 2010, 12:56

І виходить - казкарі нагріли скрізь таки
нас, трудящих, отими казками.
А насправді - тим, хто зілля тріскає,
ранок з вечором - завжди те саме.

:Yahoo!: :Rose: :good:
Не бійтеся!

Michael_Zbr
новик
новик
Повідомлень: 21
З нами з: 03 грудня 2010, 22:29

Re: Володимир Висоцький

Повідомлення Michael_Zbr » 16 лютого 2011, 15:32

Слава Ісусу Христу!
Не можу зрозуміти навіщо своїх кумирів припідставляти до Бога чи шукати там щось Боже?Висоцький вів життя без Бога і до кінця життя не пізнав його.Аналогічно серіал Доктор Хаус:немає там нічого Божого і жоден практикуючий християнин крім медицини більшого не почерпає для себе.Так можна і Меркурі обговорювати ,і Кобейна та ін.
А може краще в рубриці Мистецтво обговорювати митців ,які пізнали Бога і з життя яких можна шось для себе почерпнути?
Треба розділяти для себе ,що "кесареві - кесареве,а Богові - Боже
дякую

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Володимир Висоцький

Повідомлення о.Олег » 16 лютого 2011, 15:45

Michael_Zbr писав:...А може краще в рубриці Мистецтво обговорювати митців ,які пізнали Бога і з життя яких можна шось для себе почерпнути...

так і робимо (перегляньте початкову цитовану статтю) - просто кожна спроба обговорювати митців, з життя/творчості яких можна щось Божого почерпнути, обов'язково буде критиковане людьми, що переконуватимуть: з життя цих митців нічого Божого почерпнути неможна :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Володимир Висоцький

Повідомлення прочанка » 16 лютого 2011, 16:02

невже потрібно кричати на кожному розі про віру в Бога? Адже це зовсім не є відображенням істини. "ПО ділах ваших..." вчить Святе Письмо, а Висоцький писав:
"На братских могилах нет заплаканих вдов,
Сюда ходят люди покрепче.
На братских могилах не ставят крестов,
Но, разве от етого легче"...
Не бійтеся!

Michael_Zbr
новик
новик
Повідомлень: 21
З нами з: 03 грудня 2010, 22:29

Re: Володимир Висоцький

Повідомлення Michael_Zbr » 16 лютого 2011, 16:40

Я Ващу думку поважаю але не розділяю,для мене це суєта....

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Володимир Висоцький

Повідомлення прочанка » 16 лютого 2011, 16:52

Michael_Zbr писав:Я Ващу думку поважаю але не розділяю,для мене це суєта....


: 8) наше все життя - марнота марнот, але ми мусимо його прожити, як вже казав інший класик"чтоб не было мучительно больно за бесцельно прожитые годы"
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Володимир Висоцький

Повідомлення о.Олег » 16 лютого 2011, 17:23

Michael_Zbr писав:... суєта....

"Усе суєта, а життя тінь і сон..."
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Muzerati
дописувач
дописувач
Повідомлень: 56
З нами з: 23 травня 2011, 20:10

Re: Володимир Висоцький

Повідомлення Muzerati » 03 червня 2011, 11:44

.
Востаннє редагувалось 13 вересня 2011, 08:41 користувачем Muzerati, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Володимир Висоцький

Повідомлення прочанка » 03 червня 2011, 12:12

Хотілось би, що українці взяли собі за девіз слова Лєрмонтова:

Прощай, немытая Россия!
Страна рабов, старана господ
И, вы, мундиры голубые
И, ты, им предпнный народ...
Не бійтеся!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Володимир Висоцький

Повідомлення прочанка » 03 червня 2011, 13:12

люди всё роптали и роптали...


А люди всё роптали и роптали,
А люди справедливости хотят:
"Мы в очереди первыми стояли,
А те, кто сзади нас, уже едят!"

Им объяснили, чтобы не ругаться:
"Мы просим вас, уйдите, дорогие!
Те, кто едят, — ведь это иностранцы,
А вы, прошу прощенья, кто такие?"

А люди всё кричали и кричали,
А люди справедливости хотят:
"Ну как же так?! Мы в очереди первыми стояли,
А те, кто сзади нас, уже едят!"

Но снова объяснил администратор:
"Я вас прошу, уйдите, дорогие!
Те, кто едят, — ведь это ж делегаты,
А вы, прошу прощенья, кто такие?"

А люди всё кричали и кричали —
Наверно, справедливости хотят:
"Ну как же так?! Ведь мы ещё...
Ну как же так?! Ну ещё...
Ведь мы в очереди первыми стояли,
А те, кто сзади нас, уже едят!"


1966
Не бійтеся!


Повернутись до “Мистецтво”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей