Китайська етнічна/традиційна музика і Християнство

театр, книги, музика, опера...

Модератори: Artur, ihor

Muzerati
дописувач
дописувач
Повідомлень: 56
З нами з: 23 травня 2011, 20:10

Китайська етнічна/традиційна музика і Християнство

Повідомлення Muzerati » 04 червня 2011, 23:41

.
Востаннє редагувалось 13 вересня 2011, 08:25 користувачем Muzerati, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Китайська етнічна/традиційна музика і Християнство

Повідомлення о.Олег » 05 червня 2011, 13:40

Muzerati писав:Слава Ісусу Христу!
Мене цікавить як Християнство ставиться до Китайської традиційної музики (та що без мантр і заклинань :) )?
Як мені відомо вся китайська музика побудована на пентатоніці (пятизвуччі) і дуже гармонійна, і вона одна моя улюблена після класичної.

так нормально ставиться, як і до всієї етнічної музики - з довірою до Вас-християнина, її (музики) слухача.
Те, про що Ви говорите - гамма (гармонія пентатоніки) не є жодною проблемою: проблема у тому, що традиційна музика часто тісно переплетена з традиційними віруваннями і, як, наприклад, сталося в українській традиційній музиці/мистецтві, часто ще чекає своєї християнізації, а, знову ж - нажаль, в сьогоднішній добі популяризується саме для того, щоб проповідувати якусь нехристь :(
просто будьте обережним
як і з усім, що існує в сьогоднішньому світі :)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Muzerati
дописувач
дописувач
Повідомлень: 56
З нами з: 23 травня 2011, 20:10

Re: Китайська етнічна/традиційна музика і Християнство

Повідомлення Muzerati » 05 червня 2011, 18:31

.
Востаннє редагувалось 13 вересня 2011, 08:25 користувачем Muzerati, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Китайська етнічна/традиційна музика і Християнство

Повідомлення о.Олег » 05 червня 2011, 18:35

Muzerati писав:...Що Ви маєте на увазі християнізація музики? мені дуже цікаво, розкажіть будь ласка :)

народна мелодика лягає в основу установлених християнських тропарів/кондаків... Маємо, відповідно, грецькі, болгарські, галицькі, російські, сербські, македонські... роспіви
це не розповіси - це треба чути :)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Muzerati
дописувач
дописувач
Повідомлень: 56
З нами з: 23 травня 2011, 20:10

Re: Китайська етнічна/традиційна музика і Християнство

Повідомлення Muzerati » 05 червня 2011, 18:52

.
Востаннє редагувалось 13 вересня 2011, 08:26 користувачем Muzerati, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Китайська етнічна/традиційна музика і Християнство

Повідомлення о.Олег » 05 червня 2011, 19:09

Muzerati писав:
о.Олег писав:
Muzerati писав:...Що Ви маєте на увазі християнізація музики? мені дуже цікаво, розкажіть будь ласка :)

народна мелодика лягає в основу установлених християнських тропарів/кондаків... Маємо, відповідно, грецькі, болгарські, галицькі, російські, сербські, македонські... роспіви
це не розповіси - це треба чути :)
З повагою, о.Олег

А створення китайської музики (етнічної) за допомогою класичних форм (сонати, фуги, прелюдії) буде християнізаціїю? Ось Бах складав Церковні твори у формі фуг та ін (не памятаю як вони називаються) і в них можна відчути присутність Бога :)
Цікаво чи можна подібне зробити не на органі а на якомусь китайському інструменті з пентатонікою? Мене це цікавить теж)

Бах - католик, і не думаю, що його музика має на увазі прославу не Бога :) : звідси і відчуття
а прославляти Бога можна на всіх інструментах
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Мистецтво”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей