Сторінка 1 з 1

Польський режисер створив кінокартину про бл. Омеляна Ковча

Додано: 27 грудня 2005, 02:26
диякон Петро
Новини // o.Oleg
Прем’єра фільму про блаженного Омеляна Ковча
28 грудня у польському місті Любліні в приміщенні філармонії імені Генрика Винявського відбудеться прем'єра документального фільму « Парох Майданеку » – про блаженного Омеляна Ковча, греко - католицького священика з Перемишлян на Львівщині, котрий під час ІІ світової війни загинув у гітлерівському концтаборі Майданеку. У червні 2001 року під час візиту до Львова Папа Римський Іван Павло ІІ проголосив о. Омеляна Ковча блаженним у числі мучеників УГКЦ, – повідомив о. Степан Батрух, парох греко-католицької громади м. Любліна (Польша).

Автор сценарію і режисер фільму – Гжегож Лінковський, музичне оформлення –Влада Курилюка. Консультантом фільму, зйомки якого проходили на Україні та в Польщі, був український греко-католицький священик з Любліна отець Степан Батрух. Перед показом фільму творчої групи з Польщі слово про блаженного Омеляна Ковча виголосить римо-католицький архієпископ Юзеф Жицінський. Буде відкрито фотовиставку Даріуша Костецького «Між небом і землею».

«Отець Омелян Ковч був великим філантропом, послідовним поборником моральних цінностей, – розповів о. Степан Батрух. – Йому довелося діяти в екстремальних умовах, коли зіткнулися дві крайні тоталітарні ідеології: радянсько-російська і нацистсько-німецька, в середовищі не раз розсварених через національні амбіції близьких сусідів – поляків, українців і євреїв. Запроторений до в'язниці, а пізніше до концентраційного табору в Майданику, не зламався і не зрадив своїх ідеалів, не перестав допомагати людям, в тому числі євреям. Образ героя фільму, його діяльність і мученицька смерть стали незвичайним прикладом для поєднання культурної і національної самобутності українців, поляків і євреїв».

Створений польськими кінодокументалістами фільм про блаженного отця Омеляна Ковча буде демонструватися також в Україні.о. Степан Батрух
Консультант фільму


Просимо робити посилання на джерело інформаці
http://www.ugcc.org.ua/ukr/news/article;2786/
(27/12/2005 01:30)

Додано: 27 грудня 2005, 09:37
samael
Цікаво,а десь в інтернеті цей фільм можна знайти???

Розбещеність ;-)

Додано: 30 грудня 2005, 01:56
диякон Петро
samael писав:Цікаво,а десь в інтернеті цей фільм можна знайти???


Фільму ще в ТБ не було, щойно два дні тому вперше могли його оглянути люди, а Ви хочете, щоб він уже по інтернету валявся. Але маєте забаганки. :wink: :wink:

Втім, ніхто Вам не боронить пошукати, вписуючи в пошукову систему прізвище режисера і/або заголовок фільму (Grzegorz Linkowski / Proboszcz Majdanka). Успіхів! :) Але мабуть простіше почекати на фільм у ТБ. Польське телебачення у Львові дивитися можна, якщо не помиляюся.

А щодо самого фільму - прийшла сила людей, всю філармонію заповнили (600 місць чи більше), враження винесли дуже сильне.

Можливо, згодом повстане й українська версія.

Re: Розбещеність ;-)

Додано: 30 грудня 2005, 10:29
samael
диякон Петро писав:Фільму ще в ТБ не було, щойно два дні тому вперше могли його оглянути люди, а Ви хочете, щоб він уже по інтернету валявся. Але маєте забаганки. :wink: :wink:


Ну знаєте, випадки бувають різні :wink:
Нажаль в інтернеті його я ще не знайшов! :cry:

А коли буде по ТБ? і який саме польський канал? Бо, наприклад, фільм про Папу Івана-Павла ІІ я дивився по TVN...

Додано: 10 січня 2006, 13:02
samael
Нажаль, нічого так і нема :(

Фільм у польському ТБ 14 квітня

Додано: 30 березня 2006, 00:37
диякон Петро
Повідомляю, що фільм про бл. Омеляна буде на Першому каналі Польського ТБ 14 квітня 2006 р. ("григоріянська" Страсна П'ятниця) о 16.05 варшавського часу. Це - довідка прямо з режисерських уст. :)

Щодо TV POLONIA вищезгадане джерело твердить, що фільм буде там певно аж після літніх вакацій. Цей канал завжди чекає 2-3 місяці від появи новинки у "вітчизняних" каналах-побратимах, а влітку новинок взагалі не дають.

І ще одна важлива річ: праці над створенням двох іншомовних версій, англійської та української, вже ведуться. :D
Ба, вже поволі складаються проекти поїздок в Україну з фільмом в українській версії. :D :D :D

Додано: 07 вересня 2006, 14:49
samael
а ось і відповідь на запитання:

Чи є можливість завантажити для перегляду фільм про бл. Омеляна Ковча з інтернету?
Якщо ні, то чи буде така можливість?
Дякую.

Сьогодні це неможливо. Я розмовляв із представниками польського телебачення і вони повідомили, що готові випустити DVD із записом фільму за умови, що я викуплю весь тираж (1000 примірників). Тепер шукаю спонсорів і сподіваюся, що мене підтримають.


http://web.ugcc.org.ua/?ask=headline&id=4

Вже завтра (12 жовтня 2006) презентація фільму у Львові

Додано: 11 жовтня 2006, 22:24
диякон Петро
Деталі на сайті УГКЦ:

http://www.ugcc.org.ua/ukr/press-releases/article;4236/

Додано: 12 жовтня 2006, 09:47
samael
Це ж сьогодні!!!! :shock: