Роздуми про фільм Еван Всемогутній

театр, книги, музика, опера...

Модератори: Artur, ihor

Patlatus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 137
З нами з: 05 серпня 2011, 11:57

Роздуми про фільм Еван Всемогутній

Повідомлення Patlatus » 23 січня 2012, 17:07

Роздуми про фільм Еван Всемогутній
Колись, до того, як я почав ходити на спільноту, я теж вважав цей фільм просто комедією, жартом-пародією на відповідну історію із Старого Завіту.
Але тепер я бачу в нього глибокий морально-філософський християнський зміст. Не зважаючи, що цей фільм - комедія за жанром, він не позбавлений іншого змісту.
Я вважаю, що цей фільм про спілкування з Богом, про те, як Бог може промовляти до людей, навіть в сучасному постіндустріальному інформаційному світі.
Знайома сказала, що персонаж-Бог у персоніфікованому вигляді старого негра говорить не-Божі речі. Справді, в кінці фільму під час субтитрів від імені цього персонажа говоряться не-Божі речі-замість десяти заповідей танцювати. Але це вже просто жарт. Всі ж інші репліки цього персонажа я не вважаю не-Божими, а такими, що цілком узгоджуються з християнським світоглядом.
Головний герой цього фільму, Еван Бакстер мені нагадує більше пророка Йону, ніж Ноя, оскільки він спочатку теж противився Божій волі.
Бог говорив і говорить до нас в різний спосіб, як сказано в Біблії в посланні (До Євреїв 1:1-2)
"Багато разів і багатьма способами в давнину промовляв був Бог до отців через пророків,
а в останні ці дні промовляв Він до нас через Сина, що Його настановив за Наслідника всього, що Ним і віки Він створив."
Так само і в цьому фільмі, Бог, у відповідь на молитву головного персонажа Евана Бакстера, промовляє до нього у різний спосіб, через пікання годинника фірми GENERAL ELECTRICS о 6:14 щоранку, на якому букви "ERAL ELECTRICS" стерті, внаслідок чого персонаж бачить фразу GEN 6:14, що є посиланням на GENESIS (Буття) 6:14, номер його секретарки раптово змінюється на 614, в його помічника народжується дитина вагою 6 пудів 14 фунтів, йому видають новий номер для машини GEN614, купа випадкових збігів, які непомітні нікому, крім нього, на що не звертає увагу ніхто, крім нього, бо тільки він знає, що ці всі збіги для нього одного означають.
Різні події, що з ним трапляються, перетворюють головного персонажа у білу ворону, дивака, якого ніхто не може збагнути.
"Переслідували мене - переслідуватимуть і вас" (Йо. 15, 20)
Коли Еван питає в персонажа-Бога, чи той затопить ту долину, де він живе, той відповідає лише, що все, що він робить, він робить з любові.
До жінки Евана теж персонаж-Бог підходить і пояснює їй, що коли хтось просить зміцнення в родині, то Бог дає можливість для зміцнення.
І подає цікаве трактування історії про всесвітній потоп: що це не історія Божого гніву, а передусім історії любови і родини, бо в той час усі звірі приходили парами, і Ноєва сім'я пережила це разом, спільнотою, усі стояли тоді пліч-о-пліч.
Взагалі, в цього фільма, можливо, невдала назва, бо головний герой далеко не всемогутній, йому не надано жодних харизм. Більш влучною назвою була б "Ной з Нью-Йорку".
Але на мій погляд, цей фільм назвали так, бо це сиквел фільму Брюс Всемогутній, в якому персонаж Еван був другорядним персонажем.
Фільм Брюс Всемогутній - теж комедія, однак в ньому теж міститься зміст. Зокрема, про свобідний вибір людини. Що Бог не дозволяє собі посягати на волю людини.
А яка ваша думка про ці два фільми?

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Роздуми про фільм Еван Всемогутній

Повідомлення andrey s. » 23 січня 2012, 17:34

Patlatus писав:Роздуми про фільм Еван Всемогутній
Колись, до того, як я почав ходити на спільноту, я теж вважав цей фільм просто комедією, жартом-пародією на відповідну історію із Старого Завіту.
Але тепер я бачу
А яка ваша думка про ці два фільми?

Та тут справа у Вашому бачені, в тому що Вам цікаво і важливо...
Розумієте, в будь чому, хтось побачить беззмістовну "каку", а хтось зовсім навпаки, змістовну мудрість.
Вся справа у тому, чого Ви потребуєте, на що диветесь..от і все...
От наприклад я дивився фільм "Книга Іолая"..там купа крові і жорстокості(на перший погляд), а я побачив багато символіки і змісту...
І це можна сказати про багато фільмів, які обєктивно можуть бути пургою, але ми звідтиля можемо взяти щось маленьке, що виросте в щось Велике, або буде добривом для росту того Великого...
Господь є Великий і Мудрість на Шляхах Його НЕ збагненна...
Але всетаки ми прагнемо ЇЇ, і це Є Добре.(як на мене)
Дивився тільки Брюса Всемогутнього...Американська Комедія, нічого негативно поганого не памятаю. :pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Мистецтво”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей