Дзвонарство

театр, книги, музика, опера...

Модератори: Artur, ihor

o.valeriy
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 28 червня 2006, 22:10

Дзвонарство

Повідомлення o.valeriy » 04 липня 2006, 21:05

Êàìïàíîëîã³ÿ - ìèñòåöòâî äçâîíàðñòâà.
Ïðîøó çãîëîñèòèñÿ âñ³õ - õòî ö³êàâèòüñÿ ìàéæå âòðà÷åíèì ìèñòåöòâîì äçâîíàðñòâà. Áóäó ðàäèé ñï³ëêóâàííþ ç ôàõ³âöÿìè. Ñïîä³âàþñü îòðèìàòè ³íôîðìàö³þ ïðî ³ñíóâàííÿ ïðè ìîíàñòèðÿõ òà ïàðàô³ÿõ ÓÃÊÖ äçâîíàð³â. Ñåðäå÷íî çàïðîøóþ äî ðîçìîâè îäíîäóìö³â. Íàøà ìåòà - ñïðè÷èíèòèñÿ äî ³äå¿ â³äðîäæåííÿ â Óêðà¿í³ íàéäàâí³øî¿ ôîðìè ñàêðàëüíîãî ìèñòåöòâà - äçâîíàðñòâà.
Õòî ùî çíຠïðî êàìïàíàëîã³þ? Êîìó ùî â³äîìî ïðî íèí³ æèâó÷èõ äçâîíàð³â? Çãîëîøóéòåñü :idea:

felonu
дописувач
дописувач
Повідомлень: 138
З нами з: 27 липня 2006, 19:18
Звідки: м.Тернопіль

Повідомлення felonu » 13 серпня 2006, 07:31

Отець Валерій,нажаль мені не відомі дані про буд-які помітні діїї в УГКЦ,що до відродження цього величного мистецтва.Знаю лиш,що в Ярославлі періодично проходить фестиваль дзвонарства.Якщо вам цікаво можу поділитись записом переможця 2000 року.
РОМАН НАКОНЕЧНИЙ

terbotu
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 25 грудня 2008, 17:02
Звідки: Борщів

УГКЦ Різдва Св. Івана Хрестителя. Посвячення дзвонів

Повідомлення terbotu » 19 квітня 2009, 21:02

Зійшла зоря, вставайте люди.
Бог посилає свято нам.
Церковний дзвін зі сну нас будить,
Він кличе нас у Божий храм.




Сьогодні особливий день. Біля нашої недобудованої ще церкви зібралося багато людей для посвячення встановлених на дзвіниці дзвонів, годинників та фігури монаха. Діти та дорослі хлібом-сіллю зустрічають апостольського адміністратора Бучацької єпархії – отця Дмитра Григорака.
$IMAGE3$
На посвяту запрошено всіх, хто жертвував на дзвони та на годинники , запрошено мера міста Башняка І.С, редактора районної газети "Галицький вісник" – п. Марію Довгошию-Фафруник,
журналіста цієї газети – п. Петра Довгошию. Посвячували дзвони, годинники та фігуру монаха апостольський адміністратор о. Дмитро Григорак та парох нашої парафії о. Богдан Боднар.

Дзвони охрещують так як і людей і нарекли їх іменами святих. Всі з великим нетерпінням чекають коли вперше задзвонять наші дзвони, адже церковний дзвін не тільки закликає людей на молитву до храму, ця приємна мелодія нагадує нам про нашу приналежність до життя у вічності, про потребу Господа у нашому житті, проганяє всі злі сили, сповіщає про померлих та плаче за ними.

Після посвяти дзвони задзвонили своїм мелодійним звучанням, а на очах у людей від такої радості з’явилися сльози.
$IMAGE2$
Було посвячено фігуру монаха, який кожної години рукою дзвонить у церковний дзвін, та чотири годинники, встановлені на дзвіниці. Почало вечоріти , а годинники своїм світлом освітили церкву, також під куполом над фігурою монаха загорілося світло різнокольоровими вогнями. Парафіяни та гості раділи такому святковому торжеству .

Саме тому 15 квітня 2009 року стало ще однією знаменною подією в історії будови храму та житті наших парафіян.
$IMAGE4$
Апостольський адміністратор сказав, що посвячені дзвони будуть служити в церкві та закликати людей на Богослужіння, особливо на свята, яких так багато в нашій церкві. І через звучання дзвонів Бог зсилає свою благодать на всіх людей. Він привітав парафіян з наступаючими святами Воскресіння Господнього та побажав успіхів у закінченні будови храму. Із своїми привітаннями до людей звернулися о. Богдан Боднар, мер міста – Іван Степанович Башняк та голова церковного комітету – Павлюк Іван Миколайович.

Просимо Вас завітати на сайт http://pavluk.at.ua
Напишіть свої відгуки.

Боєць
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 19 лютого 2011, 11:40

Дзвін під охру

Повідомлення Боєць » 22 лютого 2011, 12:03

Шановні віруючі !
Я киянин. Щодня двічі на добу, коли їду на метро на роботу і з роботи, бачу новий греко-католицький собор поблизу станції метро "Лівобережна".
Я подивився всі сторінки в інтернеті , і прийшов до висновку, що дзвін в цьому соборі самий більший у світі.
Я дуже прошу керівництво ГКЦ знайти кошти і покрити дзвін сусальним золотом замість синьо-зеленої охри, якою фарбують ворота, дахи, огорожі тощо..
А ще прошу перевірити, що це за золото, яким покрили чотирі куполи собору. Якийсь колір у цього золота темнуватий, а мусить бути яскраво-жовтий.
Доброго всім здоров'я, бережи вас Боже!

kamamberta
дописувач
дописувач
Повідомлень: 67
З нами з: 16 квітня 2008, 10:05
Звідки: Rio-de-Dykan'ka

Re: Дзвін під охру

Повідомлення kamamberta » 23 лютого 2011, 23:35

пане Боєць, може б ви ще й дали трішки грошенят, щоб позолотити куполи?
Вам же 2чі на добу на той купол дивитись..

А якщо серйозно: УГКЦ всіма можливими способами збирає кошти на БУДОВУ : благодійні концерти, календарі, цеголки, журнали, свічки і так далі.. я не впевнена що за ті кошти, які "щедро" жертвують віряни можна покрити дзвін СУСАЛЬНИМ золотом,жеби воно милувало око всім хто проїжджатиме на метро..
імхо.
4.Now there are different gifts, but the same Spirit.
5 And there are different ministries, but the same Lord.
6 And there are different results, but the same God who produces all of them in everyone.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Дзвін під охру

Повідомлення andrey s. » 24 лютого 2011, 02:26

Я звичайно не фахівець,,но десь підслухав,,що дзвони нічим непокриваються,,тим більше золотом,,воно повідлітає(вібрація),,Хіба вони заздалегіть вилиті,і в особливий спосіб покриті(але це робиться одразу після відлиття),,,А краска темпаче відлитить...
Знаю,,що є спеціальні покриття,,антикорозійні(бронза,любий сплав для дзвонів,,окисляється),,
Я сильно сумніваюсь,,що вже відлиті дзвони будуть чимось покривати(крім антикорозійки),,і вона невічна..
Набагато краще,,іх просто чистити..І гарно виглядатимуть,,і звук...
Но зараз 21 століття,,можливо і є спец.тех.засоби для цього...
Я думаю там є спеціалісти,,і вони компетентні...І роблять ще все,,не на роки,а століття..
Золото сусальне є різне,,і виглядає по різному..Є також імітація сус.золота,,яка виглядає краще,,і більш стійка до зов.пошкоджень..і дешевша..
Чим саме вкриті купола,,мені нецікаво,,,головне аби було ФАЙНО..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Мистецтво”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей