Фільм про бл. свщмч. Омеляна Ковча

театр, книги, музика, опера...

Модератори: Artur, ihor

диякон Петро
дописувач
дописувач
Повідомлень: 59
З нами з: 02 листопада 2005, 04:20
Звідки: м. Люблін, Польща
Контактна інформація:

Фільм про бл. свщмч. Омеляна Ковча

Повідомлення диякон Петро » 11 квітня 2006, 23:48

Слава Ісусу Христу!

Пропоную Вашій увазі, шановні форумівці, статтю написану для "Нашого Слова":

_____________________________________________________________


Фільм про бл. Омеляна Ковча (1884-1944) на телекранах!


Квітень 2006 року принесе м.ін. появу на екранах Першого каналу Польського ТБ фільму Proboszcz Majdanka, присвяченого великій Постаті УГКЦ минулого століття - блаженному священномученикові Омелянові Ковчу, довголітньому парохові Перемишлян (1922-1942), а відтак жертвенному пастиреві співв’язнів львівської тюрми на Лонцького та майданецького концентраку. Цю біля 50-хвилинну кінострічку мали вже нагоду дивитися мешканці Люблина, Томашева-Люблинського, Холма, Замостя, Перемишля, Ряшева й Варшави. Нині ж зможуть ознайомитися з нею телеглядачі всієї країни.
Фільм про бл. Омеляна появиться на телеекранах 14 квітня ц.р. (це Страсна П’ятниця за григоріянським календарем) в Першому каналі (Program I Telewizji Polskiej) о 16.00.
Про сам фільм писав уже в “НС” п. Роман Кабачій (див. Парох Майданека у № 5 від 29 січня ц.р.). До написаного ним можу додати хіба це, що ведуться вже праці над двома іншомовними версіями – англійською та українською. Таким чином, кінострічка п. Лінковського матиме змогу донести свідчення про Блаженного як до жителів України, так і до діяспорних українців, євреїв та поляків.
Варто засісти перед телевізором 14 квітня, а також записати цей фільм – у кого є змога – на відеокасету чи диск. У продажі легальних копій не буде! А Proboszcza Majdanka дійсно добре мати в домашньому фільмоскладі, щоби і самому деколи подивитися, і знайомим показати.
Бл. Омелян для всіх нас українців є приводом для гордости, бо таким моральним велетом кожен народ гордився б. Звичайно, українці-християни цю гордість мали б переживати не в дусі самозадоволення, але в дусі вдячності Господеві за дар особи бл. Омеляна.
Блаженний, зокрема, своїм прикладом вчить нас, у чому полягає правильний національний патріотизм. Його вчення – яке й є, власне, прикладом втілення Христової науки на практиці – слід би засвоїти як полякам, так і українцям. З одного боку бл. Омелян вказує на те, чого деякі поляки не сприймають і досі – що українці такий же народ, як інші, повноправний, що мають вони право на самовизначення, що вони не “грязь Москви, варшавське сміття”, а їхня земля не Małopolska Wschodnia і не Kresy. Що, врешті-решт, мають право й обороняти своє (пам’ятаймо ж – Блаженний був капеланом УГА в 1919 р.), але тільки “цивілізованим” чи пак “лицарським” способом. Бо – і тут переходимо до другого моменту, якого нераз і досі не можуть затямити деякі українці – “святій справі не можна служити закривавленими руками”, як писав Слуга Божий Митрополит Андрей у відозві з приводу вбивства ОУН-івським терористом директора ґімназії Івана Бабія (1934). Священик Львівської митрополичої єпархії, отець Омелян, добре засвоїв повчання свого єпархіяльного архиєрея, а перш за все – вчення самого Христа. Не дав себе звести ілюзії, що можна відбудувати Україну в союзі з Гітлером. Життя своє віддав за перемишлянських євреїв і в’язнів концтабору, за їхнє спасіння. Так сильно засуджував грабунок українцями майна поляків у 1939 р., що аж важко собі уявити, якою гострою мусила б бути його реакція на масові вбивства польського мирного населення на Волині і в Галичині, коли б дожив тих часів на волі. Та ж у фільмі жінка-очевидець розповідає, як він у церкві зі сльозами в очах взносив руки до Господа з молитвою, щоби Той не допустив ненависті між християнами, між людьми взагалі. Навпаки – духовний заповіт Блаженного, що простежується і в його перемишлянських проповідях, і в ґрипсах з концтабору, звучить: “За ворогів - моліться!”.
Справді, велика це Постать. Справжній святий, послідовник Ісуса Христа, до того й ще повнокровна людина, повнокровний чоловік, якого не змогли досі (і, надіймося, вже не зможуть) різні “побожні письменники” зобразити в цукерково-сентиментально-безликому костюмі. Фільм пана Лінковського, хоча не в змозі (як і кожен фільм) передати всю правду, все духовне багатство Блаженного, все ж таки багато з цього ж багатства доносить до глядача. То ж не змарнуймо нагоди, яку дає нам поява фільму в TVP 1 !

диякон Петро Сивицький

диякон Петро
дописувач
дописувач
Повідомлень: 59
З нами з: 02 листопада 2005, 04:20
Звідки: м. Люблін, Польща
Контактна інформація:

Фільм про бл. свщмч. Омеляна Ковча (1884-1944) на УТ-1

Повідомлення диякон Петро » 08 квітня 2007, 00:58

8 квітня 2007 року – у сам день Великодня – о 17.20 та у повторі 9 квітня о 3.20 на Першому національному телеканалі (УТ-1) відбудется трансляція фільму «Парох Майданека».

Детальніше:

http://www.ugcc.org.ua/ukr/press-releases/article;5016/

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Повідомлення samael » 09 квітня 2007, 20:24

Для бажаючих: є можливість викласти даний фільм для скачування...
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Mirik
новик
новик
Повідомлень: 26
З нами з: 06 січня 2007, 18:48
Звідки: Ternopil
Контактна інформація:

Повідомлення Mirik » 23 березня 2009, 11:01

Цікавить цей фільм, прошу дати ссилку для скачування. :)
Все, що не робиться,.. до гріха.
Зло в перших рядах. Добро лізе як черепаха.

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 23 березня 2009, 11:10

Mirik писав:Цікавить цей фільм, прошу дати ссилку для скачування. :)


http://old.ugcc.org.ua/ukr/library/video/#12

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Повідомлення Yuriy D » 06 травня 2009, 15:08


Фільм цікавий, а якість відео залишає побажати кращого :)


Повернутись до “Мистецтво”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей