Проблемні питання окремих парафій УГКЦ

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Повідомлення Tornado » 28 грудня 2009, 15:09

Отче Миколо, а ви щиро вірите в ці слова: "Якщо маєте якісь зауваги, то може самі зверніться з тим до місцевого правлячого єпископа, якщо це дійсно так.", що звернення дасть результат? Якщо так, то ви ще не були на прийомі в нашій Єпархії.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Не всі новини хороші!

Повідомлення о.Олег » 28 грудня 2009, 16:38

Слава Ісусу Христу!
sozonyk писав:СІХ!!! Напевно багатьом відомо, що змінився настоятель Домініканського собору. о.Йосиф поїхав в Київ, висвятився на єпископа. А в Домінікани, замість того щоб вибрати з-поміж наявних отців, які не перший рік там і багато чого зробили для собору, прислали з Яворівського району молодого настоятеля. Спитаєте як таке може бути. . . Як і завжди не просто так (подейкують коштувало це молодому отцю 20 тис. американських). Тяжко ввійти в колектив, коли ти молодший, а хочеш з себе начальника поставити!
А далі ще цікавіше. Тепер починається поступовий набір "своєї" команди. Тих хто вірою і правдою служив і церкві і людям, починають усувати. Починається все з о. Інокентія, а згодом мабуть і решту переведуть на малоперспективні парафії за межами Львова.
Що ж це діється, в державі безлад, корупція, хабарництво, кум кума тягне, брат сват і т.д. Так ще й церква туди ж. Давно відомом що не всі хто при церкві безгрішні, але є люди які заслуговують поваги за свої діяння.
В Домініканському соборі, який студитського уставу, малиб правити монахи. І от єдиного монаха, який там залишився, хочуть перевести в Лисиничі (парафія 400 хат, маленьке село, що тут скажеш). Людина, яка зробила в соборі водопостачання, світло, каналізацію ( це з глобальних), людина проякого ніхто поганого слова не сказав і не каже. Але ми так цього не залишимо.
Прохання відгукнутись всіх хто стикався з такими проблемами. Допоможіть залишити настaвника і душпастира багатьох родин!!!
Не дайте корупції заполонити церкву!!!
Дякую всім наперед!!!

це Ви говорите про о.Юрія Васьківа? Вчився з ним в Семінарії. Дуже глибокий духовно чоловік. Є сином пароха з Левандівки (Львів) і міг нікуди в район не йти - добровільно визвався і прекрасно працював. Не вірте чуткам - хороший Божий чоловік о.Юрій. Думаю, Вас болять зміни священиків, але - о.Інокентій не піде туди, куди не хоче. Смію зауважити, що у мене - 130 хат (с.Полянка) і відніміть принаймі 40, в яких живуть лише літом і ще з 30, з яких до Храму ходять лише на Різдво/Пасху... Липники - прекрасна парафія і, думаю (якщо о.Інокентій дійсно туди піде), священик там буде дуже хороший, достойний.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 28 грудня 2009, 16:48

Tornado писав:Отче Миколо, а ви щиро вірите в ці слова: "Якщо маєте якісь зауваги, то може самі зверніться з тим до місцевого правлячого єпископа, якщо це дійсно так.", що звернення дасть результат? Якщо так, то ви ще не були на прийомі в нашій Єпархії.

особисто я грішний вірю (і був на прийомі неодноразово). Розумію, що цей лист плямує не лише о.Юрія, а й +Ігора, о.Ореста Фредину і мені дуже шкода, що хтось підозрює їх в такому грісі... Розумію, що там, де є натяк на гроші, є і підозри. Як говорить владика Возьняк: "це діло грішне". От лише дуже поважаю і з довірою ставлюся до людей, яких тут плямується.
Як ви (всі) думаєте: в чому різниця між "судженням" (в значенні "не суди") і "наклепом"?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Повідомлення Tornado » 28 грудня 2009, 17:08

О.Олег, я говорю про Івано-Франк. Єпархію.
Коли про це говорю (повірте, теж не хочеться про таке говорити, але коли бачу, що відбувається, то вже через свою немічність нелегко змовчати, хоча й від того, що я тут напишу - нічо не зміниться), то також думаю чи це не буде осудом.
Певно краще буде про такі речі взагалі не говорити, бо це викликає в душі розчарування, смуток і т.д.

k80
новик
новик
Повідомлень: 18
З нами з: 27 грудня 2009, 16:31

Повідомлення k80 » 28 грудня 2009, 21:43

Не стикався я на рівні Єпископів в Ів-Фр єпархії з такими речами всіх Їх знаю та дуже поважаю - та й канслер там веселий на свому місті чоловік, прикро чути що "не всі новини хороші", але все одно людям треба дати можливість висказатися хоч і на форумі, це не спосіб блокувати, банити, а ну ж бо дійсно хтось щось слушне порадить.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 28 грудня 2009, 21:55

k80 писав: але все одно людям треба дати можливість висказатися хоч і на форумі, це не спосіб блокувати, банити, а ну ж бо дійсно хтось щось слушне порадить.


Безумовно, шановний k80. Баниться тільки через грубі порушення чітких правил форуму, нереагування на попередження модератора у відповідних хвилях тощо. :))
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

k80
новик
новик
Повідомлень: 18
З нами з: 27 грудня 2009, 16:31

Повідомлення k80 » 28 грудня 2009, 22:05

Єпархія Івано-Франківська велика, готель для єпархіальних потреб теж потрібний, є там і великий конференц. зал, його теж можна орендувати, - Карітас Івано-Франківськ нічого спільного з готелем "Станіславів" не має жодних фінансів не давав на його цілі. Відновлення цього будинку стало можливе завдяки фінансовій підтримці "Renovabis" про яке старався о.Клапків. Так є багато критичних зауваг відносно цього проекту, зокрема і публікація появилась "про приміщення готелю Станіславів, яке міська влада і УГКЦ планували відкрити для бомжуючих священиків" http://octpib.info/Articles.aspx і то не тільки в інтернеті. АЛЕ ЧИ ОПРАВДАНІ ЦІ ПРЕТЕНЗІЇ? на мою думку ні.

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Повідомлення Tornado » 29 грудня 2009, 01:33

k80 писав:Так є багато критичних зауваг відносно цього проекту, зокрема і публікація появилась "про приміщення готелю Станіславів, яке міська влада і УГКЦ планували відкрити для бомжуючих священиків" http://octpib.info/Articles.aspx і то не тільки в інтернеті. АЛЕ ЧИ ОПРАВДАНІ ЦІ ПРЕТЕНЗІЇ? на мою думку ні.


ажете, що претензії не оправдані. хм...
ну якщо те, що в зародку проекту було закладено ідею, що він має бути для священиків-емеритів, і думаю ТІЛЬКИ НА ТАКИХ УМОВАХ міська влада дала це приміщення, а з того всього виростає готель, з комерційною ціллю, то щось тут все ж таки не те. А "Renovabis" просто використали і все.

"... готель для єпархіальних потреб теж потрібний..." - ооо, то тільки для священиків він? Не знав. A чому ви так неправдиво подаєте інфо, кажучи "для єпархіальних потреб". Це для бізнесових потреб, давайте будемо говорити про речі своїми словами, а не прикриватись Єпархією.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 29 грудня 2009, 01:56

Tornado писав:Це для бізнесових потреб, давайте будемо говорити про речі своїми словами, а не прикриватись Єпархією.


Хотілося б знати, чи Ви маєте до цього хоч найменше відношення, що так мало не все знаєте? %)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 29 грудня 2009, 10:01

Слава Ісусу Христу!
Tornado писав:О.Олег, я говорю про Івано-Франк. Єпархію.
Коли про це говорю (повірте, теж не хочеться про таке говорити, але коли бачу, що відбувається, то вже через свою немічність нелегко змовчати, хоча й від того, що я тут напишу - нічо не зміниться), то також думаю чи це не буде осудом.
Певно краще буде про такі речі взагалі не говорити, бо це викликає в душі розчарування, смуток і т.д.

Я грішний і у Франківську був у Єпархії. В кожному разі не ставлю під сумнів Ваш поганий досвід. У мене - досить хороший.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 29 грудня 2009, 10:23

Tornado писав:
k80 писав:Так є багато критичних зауваг відносно цього проекту, зокрема і публікація появилась "про приміщення готелю Станіславів, яке міська влада і УГКЦ планували відкрити для бомжуючих священиків" http://octpib.info/Articles.aspx і то не тільки в інтернеті. АЛЕ ЧИ ОПРАВДАНІ ЦІ ПРЕТЕНЗІЇ? на мою думку ні.

ажете, що претензії не оправдані. хм...
ну якщо те, що в зародку проекту було закладено ідею, що він має бути для священиків-емеритів, і думаю ТІЛЬКИ НА ТАКИХ УМОВАХ міська влада дала це приміщення, а з того всього виростає готель, з комерційною ціллю, то щось тут все ж таки не те. А "Renovabis" просто використали і все.
"... готель для єпархіальних потреб теж потрібний..." - ооо, то тільки для священиків він? Не знав. A чому ви так неправдиво подаєте інфо, кажучи "для єпархіальних потреб". Це для бізнесових потреб, давайте будемо говорити про речі своїми словами, а не прикриватись Єпархією.

:) "Renovabis" не так легко "використати", якщо не дасть "добро". Думаю важливим є, щоб можливий прибуток був спрямований на церковні потреби.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

k80
новик
новик
Повідомлень: 18
З нами з: 27 грудня 2009, 16:31

Повідомлення k80 » 29 грудня 2009, 19:12

Нема там бізнесу, та й прибтку з готелю теж нема, дивним э дещо інше, колись як матиму час то напишу. .. Справа в тому що в керівника готелю "Станіславів" о. Клапківа є біля 6, а то й більше "помічників" всі мають свої кабінети розміщені на двох сигментах цих далеко не скромних "палат емерита", а два інші сигменти це ніби готель зараз, такий апарат потребує неабиякого утримання, тому ці виручені кошти спрямовані на них. ( Потрапити туди теж складно при вході стоїть "швейцар" і тільки він знає прямий моб. номер о.Клапківа котрий вирішує впустити вас туди чи показати на вихід) В Івано-Франківській єпархії завжди був один Економ і він справлявся з своїми обовязками, а тепер Економ залишився той самий ( залишився в старому приміщенні Консисторії), але також функцію економа виконує той самий о.Клапків разом зі своїм апаратом, - практично дублюючи її бо економ є на свому місці (чим вони там займаються один Бог знає). Прикро що для комісії богословської освіти і виховання УГКЦ не знайшлося місця в цих палатах і зараз вона тісниться в одному з холодних семінарських корпусів в кабінеті колищній "вахтьорці". Та і Єпископ-ординарій відмовився, як я чув, перенести туди (в ці палати) свій кабінет і залишився в старому скромному прміщенні Консисторії де вже біля 15 років кап. ремонтів не було ніби передчуваючи ситуацію котра назріє, за це Владиці великий респект.

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Повідомлення Tornado » 29 грудня 2009, 21:55

o.Mykil писав:Хотілося б знати, чи Ви маєте до цього хоч найменше відношення, що так мало не все знаєте? %)


Маю тільки відношення в тому, що належу до Івано-Франк. Єпархії УГКЦ (може це належить до найменшого відношення?).

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Повідомлення Tornado » 29 грудня 2009, 22:13

о.Олег писав: :) "Renovabis" не так легко "використати", якщо не дасть "добро". Думаю важливим є, щоб можливий прибуток був спрямований на церковні потреби.

Отче, з ваших слів виходить, що неважливо яким чином отриманий прибуток, головне - на церковні потреби. Я міг не правильно зрозуміти, але висновок саме такий напрошується.
Тоді можна й похвалити всіх наших "чесних" олігархів, які знаєте яким способом "заробили" гроші, але головне, щоб давали на Церкву. А те, що зарплату не платили гідну бідним людям, щось прихватизовували то це пусте, так? Це "нечисті" гроші. Ні, не думаю, що це так має бути.
Отче, і ще одне, якщо прибуток в такий спосіб (використання будівлі не за призначенням і т.д.) отримують не якісь там миряни-бізнесмени, буйдужі до Церкви, а духовні особи, які служать Богу (а двом панам служити не можна), то ви думаєте, що ті гроші підуть на церковні потреби?
А що означає "на церковні потреби"? Може забезпечать семінаристів безкоштовним харчуванням чи відмінять оплату за навчання? Чи може будуть давати стипендії здібнішим студентам, чи матеріально допомагатимуть тим священикам, які мають малі парафії? Щороку росте ціна на навчання в семінарії. Але чому так, не розумію. У вузах ціна незмінна на протязі 4-х років навчання.

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Повідомлення Tornado » 29 грудня 2009, 22:32

k80 писав:Нема там бізнесу, та й прибтку з готелю теж нема, дивним э дещо інше, колись як матиму час то напишу.


К 80, бізнес - це створення певної продукції, товару чи послуги, які надають клієнтам, отримуючи при цьому грошову винагороду. Це так простенько що озн. "бізнес". В даному випадку, не знаю чи це фіз.ос, чи юрид.ос надає послуги проживання, харчування та ін. додаткові послуги за ГРОШІ, крім того - здають приміщення в оренду, теж за ГРОШІ. Тому це і є бізнес.
Владика теж думаю, що добре зробив. Цікаво чи мав єпископ важелі впливу, щоб якось прозоріше все відбувалось щодо будинку для емеритів і щоб все було за призначенням?

Моя суб"єктивна думка така: священик і бізнес - речі несумісті, бо це вже служіння двом панам.

qwertypolko
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 29 грудня 2009, 20:14

Повідомлення qwertypolko » 30 грудня 2009, 02:05

підтримую тебе повністю і саме тому створив свою тему для форуму можливо з уточненими даними

qwertypolko
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 29 грудня 2009, 20:14

Повідомлення qwertypolko » 30 грудня 2009, 05:23

Слава Ісусу Христу!
Всім Вам хто прочитає і зацікавиться моєю темою яка по суті є продовженням теми - субота грудня 26, 2009 21:06:54 "Не всі новини хороші!" - sozonyk
Хотілосяб почати зі слів Блаженнішого Любомира: "Корупція, на жаль, є великою недугою нашого народу і не можна заперечити, що вона може також проявитися в рамках Церкви, бо люди є тільки людьми. Але хто чинить такий гріх в Церкві, повинен бути свідомим, яке лихо він коїть. Церква не є поблажливою до таких злодіянь".(http://web.ugcc.org.ua/?ask=headline&id=1)"

Перше.

Зі слів людини з близького оточення владики Ігоря (Возняка) про те, що він (владика Ігор) отримав 12000$ за призначення настоятелем в храмі Пресвятої Євхаристії нікому невідомого а тимпаче для львівян о. Юрія. А чого так мало ???? Напевне більше не давали!!! Пропозиція від себе, на наступний раз оголосіть тендер думаю, що більше б капнуло як за храм окрасу Лвова !!! Доречі, я б сам "закинув" Вам цих 12 штук баксів, щоб отримати у власне адміністрування такий ДІАМАНТ львівської історії священники робили б свою ланку роботи повязану з служінням, а я як адміністратор і людина віруюча попробував би перетворити те все, що являють собою Домінікани, а це історія, а де історія там туризм, а де туризм там гроші, а де гроші там спосіб заробляти на цьому!
Трохи інфи про о. Юрія - екс-декан якогось там несуттєво якого району несуттєво через те, що "не имей 100 рублей, а имей 100 друзей". Хоча 100 рублей як виявилося також важливий фактор!!!!
Тепер детальніше про 100 друзей ониже всім відомі в нашій церкві, ще одні "Брати Клічки" але нашої єпархії, увага Всім, бо саме вони творят політику та панібратство в нашій церкві і маніпулюють всіма включно владикою Ігорем, прошу "любить и жаловать" - Браття Фредини. Саме вони є, хочеться сказати, "чорними кардиналами" Львівської єпархії УГКЦ, саме ці двоє можуть, скажу мовою жаргону, "ПАРЕШАТЬ" всі ваші проблеми. Так що можна сказати я їм зробив як не яку але ХАЛЯВНУ РЕКЛАМУ і хлопаку якщо після цієї теми вам капне пару баків чи тисяч баків то незабудьте мені відсоток "закинути", не відмовлюся !!!! А тепер для тих хто не знає хто і що вони собою являють. Один ,обійдемось без імен, ректор Львівської духовної семінарії, а другий не остання особа в комісії яка вирішує долю і політику нашої церкви, зокрема і призначення на парафії!!!!!!
Ну ось вияснили за підтримки таких друзів можна гори перевертити!
Але це не все! Ще є "100 рублей" цікаво ж звідки молодому священнику взяти їх?!!!!! Тут може підказкою стати "батьківська рука помочі", хто не догадався - це батько о. Юрія настоятель однієї з церков на левандівці.
Для всіх кого зацікавила моя інформація раджу запамятати, що "ЛЕВАНДОВКА РУЛИТЬ" пізніше зрозумієте чому!!!

Друге.

Вибачаюся перед Вами всіма за те, що опираюся лишень на слова людей, але самі розумієте, що вказати хто саме не можу і не маю права.
Зі слів людини з близького оточення о. Юрія парафіянки з церкови на левандівці він сам підтвердив, що за произначення в храмі Пресвятої Євхаристії настоятелем мусів занести добровільну пожертву в розмірі 5000$ на розбудову Львівської єпархії УГКЦ. Тобто, якщо перше вважати неправдою, то саме цей факт, що сам признає дачу взятки ще раз підтверджує, що всетаки вона була і нею до того ж ВИХВАЛЯЮТЬСЯ!!!!
Так що робіть висновки самі!
Тепер декілька слів про початок праці о.Юрія в храмі Пресвятої Євхаристії яко настоятелем!!!!!!
Розпочалося все не без Фредин які регулярно навідувалися в храм, шоб оцінити ситуацію і допомогти своєму "колєгу-ставнику" і підказати яким чином приструнити, ображених таким призначенням, отців служителів. А як відомо храм залишався на самоуправі більше ніж пів року і жодних проблем і жодних конфліктів лишень курйози збоку вищої влади, яка час від часу присилала прохальні листи на імя, а точніше БЕЗ ІМЕНІ настоятеля тобто звернення до того напевне хто першим прочитає, бо сформовано таким чином, що кожен хто прочитає, може вважати себе настоятелем храму!!!
Як годитяся в нашій церкві діють за схемою СКАНДАЛ чи КОНФЛІКТ!!! З чого і розпочав наш шановний о.Юрій, не випадковий розкритий факт пропажі грошей (невеликої суми), яка за його ж участі, чи краще сказати провокації і відбулася. Це лишень спосіб для початку скандалу. Хоча за весь час до його приходу такого ніколи не було і приблизно, щоб пропадали церковні гроші! Але зрозумівши, що це провокація отці служителі не піддалися на провокацію збоку о.Юрія, то йому прийшлося самому викручуватися.
Як кажуть на злодієві і шапка горить!!!!
Наступний дуже цікавий ФАКТ з процесу становлення яко настоятеля!
А тепер вернемося до "ЛЕВАНДОВКА РУЛИТЬ"!!!!!!!!
о.Юрій звернувся до о. Івана Любінського зі словами приблзно наступного змісту: "що якщо він не навчиться любити і поважати свого настоятеля, то приїдуть "ПАЦАНИ З ЛЕВАНДОВКИ" і навчать його, як це треба любити шановного отця НАСТОЯТЕЛЯ"!!!!
Ну як вам щановні читачі форому правда цікава особистість очолила наш храм Пресвятої Євхаристії !!!
І на завершення наберуся сміливості процитувати ще декілька цитат які самі про себе все скажуть !!!!
ЗВЕРНЕННЯ до українського народу керівників Церков і релігійних організацій – учасників Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій: "Ні для кого не є таємницею, що Україна потерпала та потерпає від корупції. Це – зло, яке подібно до іржі роз’їдає основи держави та суспільства. Найгірший серед видів цього зла – той, який використовує закон, важелі влади та систему правосуддя, щоб під їхнім покровом творити неправду". 4 квітня 2007 року Божого (http://old.ugcc.org.ua/ukr/documents/ap ... _polityka/)
«Про явище хабарництва в нашій країні та як його поборювати» ЗВЕРНЕННЯ НА ВЕЛИКИЙ ПІСТ ЄПИСКОПІВ КИЄВО-ГАЛИЦЬКОГО ВЕРХОВНОГО АРХИЄПИСКОПСТВА УКРАЇНСЬКОЇ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ : "Зрозуміло, що факт існування хабарництва – навіть такого поширеного й всеохопного – аж ніяк не виправдовує того жахливого явища. Хабарництво (корупція) є гріхом, а не тільки якимсь невигідним звичаєм. Про ставлення Господа Бога до цього гріха ясно і недвозначно сказано у Святому Письмі: «Горе тим, що ... за гостинець роблять винного правим, а правому відмовляють його права» (Іс. 5, 22-23); «Горе тим, що несправедливі видають закони, що пишуть приписи суворі, щоб відправляти вбогих без правосуддя, щоб позбавити права бідних у моїм народі, щоб з удовиць користь тягнути та сиріт обдирати» (Іс. 10, 1-2). «Нехай, отже, буде на вас страх Господній: дійте обережно, бо в Господа, Бога нашого, нема неправди, ані сторонничості, ані підкупства» (ІІ Хр. 19, 7). " 5 березня 2008 року Божого (http://old.ugcc.org.ua/ukr/documents/ap ... a_pist-08/)
Звернення Блаженнішого Любомира, Верховного Архиєпископа Києво-Галицького: "Біблійна історія вчить нас, що головне – це бути з Богом, не легковажити Ним. Не тільки політики, а й кожен із нас повинен взяти на себе відповідальність за те, що діється довкола. Бо, наприклад, корупцію не можна побороти тільки законами, як не можна лише законами зробити людину доброю. Кожен із нас мусить зробити свій особистий моральний вибір, і тільки тоді закон починає набувати сили регулятора суспільного життя. Якщо ми зі щирого переконання не будемо робити добро й відкидати зло – отримаємо ще більший політичний і суспільний хаос. Якщо ж станемо жити по-Божому, тоді ситуація обов'язково зміниться на краще. Не треба нарікати й чекати, що хтось інший почне виконувати Божий закон, – кожен зобов'язаний починати з самого себе. " Київ, 1/14 січня 2007 року Божого (http://old.ugcc.org.ua/ukr/documents/appeal2007/new/)
Дякую Всім наперед за ваші коментарі!!!
Думаю що вони не забаряться, оскільки тема ДУЖЕ СКАНДАЛЬНА і на мою думку АКТУАЛЬНА!!!!!!!!!!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 30 грудня 2009, 09:07

Слава Ісусу Христу!
qwertypolko писав:Слава Ісусу Христу!
Всім Вам хто прочитає і зацікавиться моєю темою яка по суті є продовженням теми - субота грудня 26, 2009 21:06:54 "Не всі новини хороші!" - sozonyk
Хотілосяб почати зі слів Блаженнішого Любомира: "Корупція, на жаль, є великою недугою нашого народу і не можна заперечити, що вона може також проявитися в рамках Церкви, бо люди є тільки людьми. Але хто чинить такий гріх в Церкві, повинен бути свідомим, яке лихо він коїть. Церква не є поблажливою до таких злодіянь".(http://web.ugcc.org.ua/?ask=headline&id=1)"
Перше.
Зі слів людини з близького оточення владики Ігоря (Возняка) про те, що він (владика Ігор) отримав 12000$ за призначення настоятелем в храмі Пресвятої Євхаристії нікому невідомого а тимпаче для львівян о. Юрія. А чого так мало ???? Напевне більше не давали!!! Пропозиція від себе, на наступний раз оголосіть тендер думаю, що більше б капнуло як за храм окрасу Лвова !!! Доречі, я б сам "закинув" Вам цих 12 штук баксів, щоб отримати у власне адміністрування такий ДІАМАНТ львівської історії священники робили б свою ланку роботи повязану з служінням, а я як адміністратор і людина віруюча попробував би перетворити те все, що являють собою Домінікани, а це історія, а де історія там туризм, а де туризм там гроші, а де гроші там спосіб заробляти на цьому!
Трохи інфи про о. Юрія - екс-декан якогось там несуттєво якого району несуттєво через те, що "не имей 100 рублей, а имей 100 друзей". Хоча 100 рублей як виявилося також важливий фактор!!!!
Тепер детальніше про 100 друзей ониже всім відомі в нашій церкві, ще одні "Брати Клічки" але нашої єпархії, увага Всім, бо саме вони творят політику та панібратство в нашій церкві і маніпулюють всіма включно владикою Ігорем, прошу "любить и жаловать" - Браття Фредини. Саме вони є, хочеться сказати, "чорними кардиналами" Львівської єпархії УГКЦ, саме ці двоє можуть, скажу мовою жаргону, "ПАРЕШАТЬ" всі ваші проблеми. Так що можна сказати я їм зробив як не яку але ХАЛЯВНУ РЕКЛАМУ і хлопаку якщо після цієї теми вам капне пару баків чи тисяч баків то незабудьте мені відсоток "закинути", не відмовлюся !!!! А тепер для тих хто не знає хто і що вони собою являють. Один ,обійдемось без імен, ректор Львівської духовної семінарії, а другий не остання особа в комісії яка вирішує долю і політику нашої церкви, зокрема і призначення на парафії!!!!!!
Ну ось вияснили за підтримки таких друзів можна гори перевертити!
Але це не все! Ще є "100 рублей" цікаво ж звідки молодому священнику взяти їх?!!!!! Тут може підказкою стати "батьківська рука помочі", хто не догадався - це батько о. Юрія настоятель однієї з церков на левандівці.
Для всіх кого зацікавила моя інформація раджу запамятати, що "ЛЕВАНДОВКА РУЛИТЬ" пізніше зрозумієте чому!!!
Друге.
Вибачаюся перед Вами всіма за те, що опираюся лишень на слова людей, але самі розумієте, що вказати хто саме не можу і не маю права.
Зі слів людини з близького оточення о. Юрія парафіянки з церкови на левандівці він сам підтвердив, що за произначення в храмі Пресвятої Євхаристії настоятелем мусів занести добровільну пожертву в розмірі 5000$ на розбудову Львівської єпархії УГКЦ. Тобто, якщо перше вважати неправдою, то саме цей факт, що сам признає дачу взятки ще раз підтверджує, що всетаки вона була і нею до того ж ВИХВАЛЯЮТЬСЯ!!!!
Так що робіть висновки самі!
Тепер декілька слів про початок праці о.Юрія в храмі Пресвятої Євхаристії яко настоятелем!!!!!!
Розпочалося все не без Фредин які регулярно навідувалися в храм, шоб оцінити ситуацію і допомогти своєму "колєгу-ставнику" і підказати яким чином приструнити, ображених таким призначенням, отців служителів. А як відомо храм залишався на самоуправі більше ніж пів року і жодних проблем і жодних конфліктів лишень курйози збоку вищої влади, яка час від часу присилала прохальні листи на імя, а точніше БЕЗ ІМЕНІ настоятеля тобто звернення до того напевне хто першим прочитає, бо сформовано таким чином, що кожен хто прочитає, може вважати себе настоятелем храму!!!
Як годитяся в нашій церкві діють за схемою СКАНДАЛ чи КОНФЛІКТ!!! З чого і розпочав наш шановний о.Юрій, не випадковий розкритий факт пропажі грошей (невеликої суми), яка за його ж участі, чи краще сказати провокації і відбулася. Це лишень спосіб для початку скандалу. Хоча за весь час до його приходу такого ніколи не було і приблизно, щоб пропадали церковні гроші! Але зрозумівши, що це провокація отці служителі не піддалися на провокацію збоку о.Юрія, то йому прийшлося самому викручуватися.
Як кажуть на злодієві і шапка горить!!!!
Наступний дуже цікавий ФАКТ з процесу становлення яко настоятеля!
А тепер вернемося до "ЛЕВАНДОВКА РУЛИТЬ"!!!!!!!!
о.Юрій звернувся до о. Івана Любінського зі словами приблзно наступного змісту: "що якщо він не навчиться любити і поважати свого настоятеля, то приїдуть "ПАЦАНИ З ЛЕВАНДОВКИ" і навчать його, як це треба любити шановного отця НАСТОЯТЕЛЯ"!!!!
Ну як вам щановні читачі форому правда цікава особистість очолила наш храм Пресвятої Євхаристії !!!
І на завершення наберуся сміливості процитувати ще декілька цитат які самі про себе все скажуть !!!!
ЗВЕРНЕННЯ до українського народу керівників Церков і релігійних організацій – учасників Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій: "Ні для кого не є таємницею, що Україна потерпала та потерпає від корупції. Це – зло, яке подібно до іржі роз’їдає основи держави та суспільства. Найгірший серед видів цього зла – той, який використовує закон, важелі влади та систему правосуддя, щоб під їхнім покровом творити неправду". 4 квітня 2007 року Божого (http://old.ugcc.org.ua/ukr/documents/ap ... _polityka/)
«Про явище хабарництва в нашій країні та як його поборювати» ЗВЕРНЕННЯ НА ВЕЛИКИЙ ПІСТ ЄПИСКОПІВ КИЄВО-ГАЛИЦЬКОГО ВЕРХОВНОГО АРХИЄПИСКОПСТВА УКРАЇНСЬКОЇ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ : "Зрозуміло, що факт існування хабарництва – навіть такого поширеного й всеохопного – аж ніяк не виправдовує того жахливого явища. Хабарництво (корупція) є гріхом, а не тільки якимсь невигідним звичаєм. Про ставлення Господа Бога до цього гріха ясно і недвозначно сказано у Святому Письмі: «Горе тим, що ... за гостинець роблять винного правим, а правому відмовляють його права» (Іс. 5, 22-23); «Горе тим, що несправедливі видають закони, що пишуть приписи суворі, щоб відправляти вбогих без правосуддя, щоб позбавити права бідних у моїм народі, щоб з удовиць користь тягнути та сиріт обдирати» (Іс. 10, 1-2). «Нехай, отже, буде на вас страх Господній: дійте обережно, бо в Господа, Бога нашого, нема неправди, ані сторонничості, ані підкупства» (ІІ Хр. 19, 7). " 5 березня 2008 року Божого (http://old.ugcc.org.ua/ukr/documents/ap ... a_pist-08/)
Звернення Блаженнішого Любомира, Верховного Архиєпископа Києво-Галицького: "Біблійна історія вчить нас, що головне – це бути з Богом, не легковажити Ним. Не тільки політики, а й кожен із нас повинен взяти на себе відповідальність за те, що діється довкола. Бо, наприклад, корупцію не можна побороти тільки законами, як не можна лише законами зробити людину доброю. Кожен із нас мусить зробити свій особистий моральний вибір, і тільки тоді закон починає набувати сили регулятора суспільного життя. Якщо ми зі щирого переконання не будемо робити добро й відкидати зло – отримаємо ще більший політичний і суспільний хаос. Якщо ж станемо жити по-Божому, тоді ситуація обов'язково зміниться на краще. Не треба нарікати й чекати, що хтось інший почне виконувати Божий закон, – кожен зобов'язаний починати з самого себе. " Київ, 1/14 січня 2007 року Божого (http://old.ugcc.org.ua/ukr/documents/appeal2007/new/)
Дякую Всім наперед за ваші коментарі!!!
Думаю що вони не забаряться, оскільки тема ДУЖЕ СКАНДАЛЬНА і на мою думку АКТУАЛЬНА!!!!!!!!!!


думаю, що актуальність цій темі дасть лише відкритий підпис (а не псевдо). Інакше це анонімка. Розумію, що можуть бути названі ряд причин, через які не може бути назване ім`я автора даного листа, але тоді смію зауважити, що не варта було і починати: серйозної розмови не получиться, а, навіть якщо і здобудете собі прихильників/противників - у жодному разі не вплините на ситуацію, що склалася чи то так, як Ви її подаєте, чи то інакше. Анонім - це не серйозний учасник для такої серйозної пропонованої Вами розмови. Надіюсь - Ви це розумієте і або назветесь (чітко, щоб всі зрозуміли з ким говорять і наскільки можна довіряти Вашим висновкам) або все це не серйозно. Вибачте
З повагою
о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Повідомлення Tornado » 30 грудня 2009, 09:16

Смішно, коли звучать слова "... на добровільну пожертву". Якщо добровільна пожертва, то значить суму ніхто не має вказувати, а скільки людина з доброї волі хоче дати, а може вона й не хоче давати нічо або не має змоги. Хоча тут зрозуміло, що без цієї "пожертви" ніякої парафії не буде.
Тема я б сказав найперше тривожна, бо коли таке є в Церкві нашій, то дуже зле.
Вчора читав трохи книгу о.Мічеліні "Послання Господа Ісуса Христа до священиків" (РЕКОМЕНДУЮ ВСІМ СВЯЩЕНИКАМ ПРОЧИТАТИ ЦЮ КНИГУ!), так там такі речі прочитав, що справді воно все зараз так є. Священики, не всі, але вже багато, забувають про свій найперший обов"язок - служити Богу, а не мамоні. Парафії призначаються за "добровільні пожертви" і т.д.
Господи, допоможи нам подолати це все!

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Повідомлення Tornado » 30 грудня 2009, 09:25

Отче, та все зараз так є в Церкві. Бо ще зі слів блаженної пам"яті Папи Павла VI "Дим пекельний проник у Церкву". В книзі, про яку я вище написав, можете багато чого прочитати і зрозуміти про що Папа мав на увазі. А воно так і все відбувається.

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Повідомлення Tornado » 30 грудня 2009, 09:30

Скоро певно і ця тема буде заблокована. Але форум - це ж обговорення якихось питань, і якщо ніхто про ці ПРОБЛЕМНІ питання зараз нігде не говорить (маю на увазі на якихось зборах церковних і т.д., а мали б говорити точно, і не тільки говорити, але найперше викорінювати це велике зло) то дайте хоч можливіть тут поговорити.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 30 грудня 2009, 09:38

Tornado писав:
о.Олег писав: :) "Renovabis" не так легко "використати", якщо не дасть "добро". Думаю важливим є, щоб можливий прибуток був спрямований на церковні потреби.

Отче, з ваших слів виходить, що неважливо яким чином отриманий прибуток, головне - на церковні потреби. Я міг не правильно зрозуміти, але висновок саме такий напрошується.
Тоді можна й похвалити всіх наших "чесних" олігархів, які знаєте яким способом "заробили" гроші, але головне, щоб давали на Церкву. А те, що зарплату не платили гідну бідним людям, щось прихватизовували то це пусте, так? Це "нечисті" гроші. Ні, не думаю, що це так має бути.
Отче, і ще одне, якщо прибуток в такий спосіб (використання будівлі не за призначенням і т.д.) отримують не якісь там миряни-бізнесмени, буйдужі до Церкви, а духовні особи, які служать Богу (а двом панам служити не можна), то ви думаєте, що ті гроші підуть на церковні потреби?
А що означає "на церковні потреби"? Може забезпечать семінаристів безкоштовним харчуванням чи відмінять оплату за навчання? Чи може будуть давати стипендії здібнішим студентам, чи матеріально допомагатимуть тим священикам, які мають малі парафії? Щороку росте ціна на навчання в семінарії. Але чому так, не розумію. У вузах ціна незмінна на протязі 4-х років навчання.

ні - маю на увазі, що витрачання коштів є цільовим, тобто у відповідності домовленості зі спонсором. Будівля є у власності Церкви. Як кошти (які, доречі, ще треба вміти заробити) будуть використовуватись має вирішувати місцевий ієрарх. І Ви добре пишите - проблем, куди треба спрямувати кошти, дійсно велика кількість. Думаю, з потреби коштів і зародилася потреба організувати таку діяльність. Доречі - це не перший готельчик в нашій Церкві. Таке має місце при монастирях, відпустових центрах - чому не при єпархії?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 30 грудня 2009, 09:43

Tornado писав:Скоро певно і ця тема буде заблокована.


Якщо не видалена, коли буде вияснено, що тут подано бодай щось одне неправдиве чи перекручене до невпізнання. Були ж випадки різні.

Часто можемо почуватися хто-зна якими героями поза очі (це й мене стосується), не виявляючи свого імені-прізвища та уникаючи відповідальності, ховаючись під певним ніком. Тоді може закрастися спокуса творити "чудеса", навіть аморальними методами.

Якщо щось маєш проти брата, то краще йому сказати це найперше у вічі. І бодай потім щось уже писати тут... Принаймні сумління не так гризтиме. А про священиків тут (і не тільки) звикли писати часто один негатив, попри масу доброго з їх діяльності. Та добро менше впадає у вічі...

Якщо прислухатися, про що найбільше наш народ весь час говорить, то якраз про політику і Церкву-священиків. І деколи вже таке про останнє з незнання у вірі обмов, наклепів, заздрості "плете", що хай Бог милує...

Всі ми хочемо правди, справедливості (попри те, що на людському рівні нема на землі нічого досконалого), але може деколи краще трохи зачекати та довірити певні заплутані речі саме Господеві у вірі, щоб Він їх розплутав своєю всемогутністю... Імхо.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 30 грудня 2009, 09:53

Tornado писав:Отче, та все зараз так є в Церкві. Бо ще зі слів блаженної пам"яті Папи Павла VI "Дим пекельний проник у Церкву". В книзі, про яку я вище написав, можете багато чого прочитати і зрозуміти про що Папа мав на увазі. А воно так і все відбувається.

якщо це до мене: у моєму випадку точно не так. І пропонували нещодавно парафію (відпустове місце) без всяких "пожертв". І на цій парафії я грішний без всяких таких речей. Не все так зле у нашій Церкві. І про корупцію в Церкві говорять різні випадки з її історії (незалежно від книжки, яку Ви читали), от лише інформація, що подається, не є серйозною, якщо людина не може під нею чітко підписатися.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

o. Vitaliy
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 30 грудня 2009, 13:45

Повідомлення o. Vitaliy » 30 грудня 2009, 13:49

повністю підтримую о. Олега

TarasK
новик
новик
Повідомлень: 18
З нами з: 25 листопада 2009, 10:57

Re: Не всі новини хороші!

Повідомлення TarasK » 30 грудня 2009, 14:07

sozonyk писав:Не всі новини хороші!

Читаючи все це, можемо побачити, що говориться про все і водночас ні про що. Так званий созоник написав дуже серйозну річ, про яку стараються в цій темі поговорити, але під такими серйозними речами мусово підписатися чітко: ім"я і прізвище. Якщо ви маєте силу волі і можете сказати, що ваші слова є правдивими то напишіть хто ВИ Є.
Якщо не напишете, можу припустити, що ця інформація є не правдива. ЦЕ САМЕ ВІДНОСИТЬСЯ І ДО ТЕМИ ЯКУ ЗАКРИЛИ: З найближчого оточення!!!!

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Re: Не всі новини хороші!

Повідомлення Мaлuй » 30 грудня 2009, 14:10

TarasK писав:під такими серйозними речами потрібно підписатися чітко: ім"я і прізвище. Якщо ви маєте силу волі і можете сказати, що ваші слова є правдивими то напишіть хто ВИ Є.
Якщо не напишете, можу припустити, що ця інформація є не правдива. ЦЕ САМЕ ВІДНОСИТЬСЯ І ДО ТЕМИ ЯКУ ЗАКРИЛИ: З найближчого оточення!!!!

+100!

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Повідомлення Tornado » 30 грудня 2009, 17:21

Дорогі отці Віталій та Олеже, дякую за ваші думки. Але невже ви не можете вловити суть цієї теми та основної проблеми??? Хоча і вас добре розумію, бо і я б на вашому місці теж не дуже хотів в такі речі вірити, але що зробити, коли так є. Ще раз пригадую: міська влада дала цю будівлю ТІЛЬКИ і ТІЛЬКИ для того, щоб з нього постав будинок для священиків-емеритів. Ось тут і є та ізюминка! Проект зробили, документи і т.д., спонсорські гроші залучили, і забули про священиків-емеритів. ОСЬ ТУТ І СУТЬ МОЄЇ ТЕМИ!
Готелі при монастирях та відпустових місцях зовсім іншого характеру, вони наповнені іншим духом, молитвою, там є в номерах ікони, розп"яття, і все скромно, та живуть за регламентом, який для них встановлює монастир. І ці готелі при монастирях є найперше створені для паломників, щоб мали де голову прихилити під час прощ і т.д. В них немає великих комфортів, конференц-залів. Такі речі не думаю, що підходить порівнювати.
А чи задумався хтось зі священиків, які тут на форумі, де справді мають діватись самотні священики-емерити? Власне тому і був такий добрий проект, на який і міська влада, і навіть німці (благодійна організація "Renovabis") повелися.

"ні - маю на увазі, що витрачання коштів є цільовим, тобто у відповідності домовленості зі спонсором." - о.Олеже, а використання буділві є цільовим? Вона призначена була не для готелю, а для емеритів.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 30 грудня 2009, 17:43

Ну, якщо ціль була конкретною від самого свого початку і кошти виділились саме на неї, то варто до цієї цілі було стреміти та ще й відзвітувати не завадить, як годиться, перед благодійниками тощо. Такий порядок!

А сама ідея,як на мене, досить благородна, щоб існував при якійсь єпархії такий будинок-готель для старших, немічних священиків. Може навіть кільком єпархіям УГКЦ (екзархатам) об'єднатися та сворити щось спільне, якщо не вистачає матеріальних ресурсів для цього чи потрібної кількості похилих віком священиків, вдівців тощо. Імхо.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Повідомлення Sotnik » 31 грудня 2009, 06:08

[quote="qwertypolko"]
Слава Ісусу Христу!
...
Дякую Всім наперед за ваші коментарі!!!
Думаю що вони не забаряться, оскільки тема ДУЖЕ СКАНДАЛЬНА і на мою думку АКТУАЛЬНА!!!!!!!!!!
[/quote]


1. Ви назвали імена священиків, звинувативши їх у злочинах. Тому, якщо Ви не назвете свого імені, це буде наклеп на Церкву. Навіть, якщо Ви говорите правду. Бо звинувачення є, а справи немає.
2. Якщо Ви турбуєтесь про свою безпеку, то Вам краще назватись. Бо в іншому випадку, якщо то справді такі злочинці як Ви сказали, їм легше буде з Вами впоратись.
3. Якщо Вам бракує досвіду в таких справах, то зверніться по допомогу до фахівців.

В будь якому разі, якщо Ви просто залишите цю справу так, як вона є зараз, то це буде тяжкий гріх. Тож, або назвіться і покайтесь, або назвіться і відстоюйте правду.
"...досконало надійтеся на ту ласку, що вам приноситься об’явленням Ісуса Христа." (1 Пет 1:13)


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей