Чи на все є воля Божа?

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення luksander » 03 квітня 2011, 18:17

Додам трохи хронології для кращого розуміння думки
: гріх Адама зробив всіх людей грішними і позбавив вічного життя; Син Божий прийшов у світ взяти людські гріхи на себе; але людина сама повинна віддати Йому свої гріхи і (ставши безгрішною) отримати життя вічне; для цього вона має зрозуміти свою гріховність і розкаятись.
Але для цього вона повинна почути Благу вість і тому цей процес (отримання всими людьми можливості спастися) розтягнутий в просторі і часі. Хтось за свого життя так і не отримав такої можливості, от для них дійсно важлива тільки якість справ. Біда тим, хто почув Благу вість і – не увірував. Я їх не засуджую, але і заспокоювати не маю можливості. Та й в спокої залишати не християн я не маю права, особливо якщо це близькі люди.

капрал
дописувач
дописувач
Повідомлень: 107
З нами з: 23 березня 2011, 20:35

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення капрал » 04 квітня 2011, 15:19

о.Олег писав:
капрал писав:... Ось хочу процитувати вам слова, на вище задане питання - глава 5. Буття, там є родовід від Адама до Сима, то за підрахунками це пройшло до народження Сима 1558р., віж народження Сима до народження Аврама пройшло 390р., разом 1948 років від народження Адама, Аврам жив за історичними даними близько 1800-1900 роках до н.е., заокругимо до 2000 років, додаємо наш час (иеж заокруглюжмо) 2000 років, виходить від народження Адама до наших днів майже 6000 років. Ось такий підрахунок, переконаний, що в Церкви власне бачення, будь-ласка поділіться ним.
Дякую.

взагалі існує бааагато методів такого "рахування" і, відповідно, дат. Найпоширеніша, якщо не помиляюся, Антіохійська періодизація, яка вважає, що момент Сотворення можна вирахувати, додавши 5508 років до нинішньої дати (перепрошую - це з пам'яті і не перевіряю, допоки не бачу необхідності/готовності розвитку цієї теми, як історичної). Насправді ж всі спроби щось рахувати (чи то роки, чи то дні) є спробою пристосувати символічну мову Святого Письма до простої арифметики (що демонструється з огляду на проведені у дописі підрахунки і Вами); спробою "обчислити" Богословію. Що саме по собі могло претендувати на звання певного наукового пошуку 200-1200 років тому, бути зародженням науки, але сьогодні це... Як каже мій товариш у таких випадках: "державна програма з використання помідорів не за призначенням"
Біблійні тексти говорять про те, "Хто" все сотворив, але не ставлять перед собою за мету відповідати на запитання "як" чи "коли"
Відразу погоджуся, що і сьогодні є люди, спокушені протестантським "лише Писання", що будуть доводити буквальне прочитання того, що їм у Святому Письмі заманеться буквально прочитати (можна багато говорити про т.зв. різного роду "креоціоністів" і їх рухів та "мавп'ячих судів"). Як і є, наприклад, люди (забув, як називається їхня організація і це не є "християнський рух"; Великобританія), які по нині відстоюють "плоскість" Землі.
З повагою, о.Олег

З моїх підрахуніків згідно Біблії та інших історичних даних випливає, створення Адама (перщої людини) близько 4 тис. р. до н.е., по Вашим даним (Антіохійська періодизація) створення близько 7,5 тис р. до н.е. Напрошується питання, а як, щодо поселень, міст, людей, які проживали вже в 9 тис. р. до н.е.?!
Будь-ласка прокоментуйте.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення ShMariam » 04 квітня 2011, 16:01

капрал писав:З моїх підрахуніків згідно Біблії та інших історичних даних випливає, створення Адама (перщої людини) близько 4 тис. р. до н.е., по Вашим даним (Антіохійська періодизація) створення близько 7,5 тис р. до н.е. Напрошується питання, а як, щодо поселень, міст, людей, які проживали вже в 9 тис. р. до н.е.?!
Будь-ласка прокоментуйте.

Просто існує думка, що радіовуглецевий метод (і не тільки цей метод датування) показує не зовсім те, що ми думаємо. Є також думка, що раніше дні (відповідно й роки) були довшими. Щось на тут тему говорили тут: viewtopic.php?f=3&t=1554&hilit=%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%8E%D1%86%D1%96%D1%8F
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення luksander » 04 квітня 2011, 20:18

З моїх підрахуніків згідно Біблії та інших історичних даних випливає, створення Адама (перщої людини) близько 4 тис. р. до н.е., по Вашим даним (Антіохійська періодизація) створення близько 7,5 тис р. до н.е. Напрошується питання, а як, щодо поселень, міст, людей, які проживали вже в 9 тис. р. до н.е.?!
Будь-ласка прокоментуйте.


"-Я повинен потіснити знання, щоб надати місце вірі "– можливо варто прислухатись до Канта? :roll: Надіюсь, Ви ж не надто надієтесь на силу людського розуму? :)

капрал
дописувач
дописувач
Повідомлень: 107
З нами з: 23 березня 2011, 20:35

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення капрал » 04 квітня 2011, 21:19

luksander писав:
З моїх підрахуніків згідно Біблії та інших історичних даних випливає, створення Адама (перщої людини) близько 4 тис. р. до н.е., по Вашим даним (Антіохійська періодизація) створення близько 7,5 тис р. до н.е. Напрошується питання, а як, щодо поселень, міст, людей, які проживали вже в 9 тис. р. до н.е.?!
Будь-ласка прокоментуйте.


"-Я повинен потіснити знання, щоб надати місце вірі "– можливо варто прислухатись до Канта? :roll: Надіюсь, Ви ж не надто надієтесь на силу людського розуму? :)

Звісно це не відповідь на моє питання, а щодо Вашого зауваження чи побажання чи то рекомендацій, то скажу наступне, що якраз тільки і на свій розум і на розум в цілому тільки і надіюся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення о.Олег » 05 квітня 2011, 05:34

капрал писав:...З моїх підрахуніків згідно Біблії та інших історичних даних випливає, створення Адама (перщої людини) близько 4 тис. р. до н.е., по Вашим даним (Антіохійська періодизація) створення близько 7,5 тис р. до н.е. Напрошується питання, а як, щодо поселень, міст, людей, які проживали вже в 9 тис. р. до н.е.?!
Будь-ласка прокоментуйте.

так вже прокоментував... Ви неуважні чи я дійсно незрозуміло висловився у дописі від 30 березня 2011, 20:48? :( Тоді повторю спрощено: дурниці це все - сьогоднішні спроби з Біблії витягувати "дати".
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

капрал
дописувач
дописувач
Повідомлень: 107
З нами з: 23 березня 2011, 20:35

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення капрал » 05 квітня 2011, 14:00

о.Олег писав:
капрал писав:...З моїх підрахуніків згідно Біблії та інших історичних даних випливає, створення Адама (перщої людини) близько 4 тис. р. до н.е., по Вашим даним (Антіохійська періодизація) створення близько 7,5 тис р. до н.е. Напрошується питання, а як, щодо поселень, міст, людей, які проживали вже в 9 тис. р. до н.е.?!
Будь-ласка прокоментуйте.

так вже прокоментував... Ви неуважні чи я дійсно незрозуміло висловився у дописі від 30 березня 2011, 20:48? :( Тоді повторю спрощено: дурниці це все - сьогоднішні спроби з Біблії витягувати "дати".
З повагою, о.Олег

Тобто витягувати дати, цифри з Біблії це дурниці, а інші речі, це Боже слово?!

капрал
дописувач
дописувач
Повідомлень: 107
З нами з: 23 березня 2011, 20:35

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення капрал » 05 квітня 2011, 14:09

luksander писав:
viter писав:
капрал писав:А Бог для мене в серці

Який Бог у Вас у серці? Що Ви знаєте про Нього і звідки?


Або: яка Ваша віра?
Нмпд - якщо людина не сприймає Символ Віри розумом і серцем - не може вона себе називати християнином :pardon:

Що значить, який в мене Бог у серці, це словами не пояснити.
Я про Бога знаю те, що мені батьки розповідали, потім в Церкві слуха проповіді і звісно вагомі занання черпнув з Біблії.
Віра в мене християнська, відвідую греко-католицьку церкву Преображення Господнього.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення luksander » 05 квітня 2011, 15:06

Шан. Капрал. А озвучені на форумі запитання по Біблії – це все, що Ви з неї не зрозуміли? Якщо так, то поділіться своїм розуміння процесу створення Адами і Єви. Дякую.

капрал
дописувач
дописувач
Повідомлень: 107
З нами з: 23 березня 2011, 20:35

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення капрал » 05 квітня 2011, 15:16

[quote="luksander"]Шан. Капрал. А озвучені на форумі запитання по Біблії – це все, що Ви з неї не зрозуміли? Якщо так, то поділіться своїм розуміння процесу створення Адами і Єви. Дякую.[/quo
загалом, так, це найбільш вагоміші питання, на які я не маю відповіді і не можу знайти їх у Біблії, а щодо процесу сотворіння Адами і Єви в Біблії я не найшов.
MOD: вже неодноразово звертаю Вашу увагу на потребу цитувати коректно. Прошу відредагувати Ваше повідомлення - Ви витерли частину кінцевої фрази te] , залишивши лише [/quo Перечитайте нашу приватну розмову і, якщо у Вас дійсно не виходить щось - питайтеся порад у відповідній темі.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення ShMariam » 05 квітня 2011, 17:53

капрал писав: а щодо процесу сотворіння Адами і Єви в Біблії я не найшов.

7 Тоді Господь Бог утворив чоловіка з земного пороху та вдихнув йому в ніздрі віддих життя, і чоловік став живою істотою.

20 І дав чоловік назви всякій скотині, всякому птаству піднебесному і всякому звіреві польовому, але для чоловіка не знайшлося помочі, йому придатної. 21 Тоді Господь Бог навів глибокий сон на чоловіка, і коли він заснув, узяв одне з його ребер і затулив те місце тілом. 22 Потім з ребра, що його взяв від чоловіка, утворив Господь Бог жінку і привів її до чоловіка. 23 І чоловік сказав: Це справді кість від моїх костей і тіло від мого тіла. Вона зватиметься жінкою, бо її взято від чоловіка.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

капрал
дописувач
дописувач
Повідомлень: 107
З нами з: 23 березня 2011, 20:35

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення капрал » 05 квітня 2011, 19:07

ShMariam Дякую

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення о.Олег » 06 квітня 2011, 06:26

капрал писав: Тобто витягувати дати, цифри з Біблії це дурниці, а інші речі, це Боже слово?!

ну от бачив якийсь дитячий підручник з фізики - там вірші були про природу, про те, як людина до неї ставиться, оспівує: розуміємо ж, що ці тексти описові, але підручник добрий, затверджений Міністерством Освіти :) . "Дурницею" буде дивитись на присутність вірша як на невід'ємну складову науки, а не як на певний педагогічний, відповідний до рівня дитини, підхід автора.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

капрал
дописувач
дописувач
Повідомлень: 107
З нами з: 23 березня 2011, 20:35

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення капрал » 06 квітня 2011, 14:00

о.Олег писав:
капрал писав: Тобто витягувати дати, цифри з Біблії це дурниці, а інші речі, це Боже слово?!

ну от бачив якийсь дитячий підручник з фізики - там вірші були про природу, про те, як людина до неї ставиться, оспівує: розуміємо ж, що ці тексти описові, але підручник добрий, затверджений Міністерством Освіти :) . "Дурницею" буде дивитись на присутність вірша як на невід'ємну складову науки, а не як на певний педагогічний, відповідний до рівня дитини, підхід автора.
З повагою, о.Олег

еге ж :) , більше нічого додати і полеміку важаю недоречною...

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення luksander » 07 квітня 2011, 10:19

капрал писав:
еге ж :) , більше нічого додати і полеміку важаю недоречною...


Шан.
Я Вам по темі скажу: немає волі Божої, щоб ми з Біблії вирахували точну дату народження першого Адама. Господь через Біблію дає нам зрозуміти марність людських намагань пізнати і зрозуміти все і Він дає нам можливість повірити в те, чого зрозуміти ми не в змозі.
:Rose:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення о.Олег » 07 квітня 2011, 15:30

luksander писав:... немає волі Божої, щоб ми з Біблії вирахували точну дату народження першого Адама...

мабуть так :) .
Роздумую над всією цією історією з "вичислюваннями" Біблійних дат і приходжу до висновку, що автори таких обрахунків роблять помилку методології: сучасне (базоване на ідеї точного передавання історичного факту) розуміння історичності накладають на тексти, що з'явилися задовго до виникнення сучасної науки історія і, нажаль, не беруть до уваги, що ці тексти не можуть претендувати на історичність в сучасному розумінні, а написані для того, щоб пояснити/донести сенс того, що сталося.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

капрал
дописувач
дописувач
Повідомлень: 107
З нами з: 23 березня 2011, 20:35

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення капрал » 07 квітня 2011, 17:51

о.Олег писав:
luksander писав:... немає волі Божої, щоб ми з Біблії вирахували точну дату народження першого Адама...

мабуть так :) .
Роздумую над всією цією історією з "вичислюваннями" Біблійних дат і приходжу до висновку, що автори таких обрахунків роблять помилку методології: сучасне (базоване на ідеї точного передавання історичного факту) розуміння історичності накладають на тексти, що з'явилися задовго до виникнення сучасної науки історія і, нажаль, не беруть до уваги, що ці тексти не можуть претендувати на історичність в сучасному розумінні, а написані для того, щоб пояснити/донести сенс того, що сталося.
З повагою, о.Олег

п.Олеже, може тоді Ви поінформуєте, коли виникла така наука, як історія?!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення о.Олег » 07 квітня 2011, 21:25

капрал писав:
о.Олег писав:
luksander писав:... немає волі Божої, щоб ми з Біблії вирахували точну дату народження першого Адама...

мабуть так :) .
Роздумую над всією цією історією з "вичислюваннями" Біблійних дат і приходжу до висновку, що автори таких обрахунків роблять помилку методології: сучасне (базоване на ідеї точного передавання історичного факту) розуміння історичності накладають на тексти, що з'явилися задовго до виникнення сучасної науки історія і, нажаль, не беруть до уваги, що ці тексти не можуть претендувати на історичність в сучасному розумінні, а написані для того, щоб пояснити/донести сенс того, що сталося.
З повагою, о.Олег

п.Олеже, може тоді Ви поінформуєте, коли виникла така наука, як історія?!

та про це можна говорити з різних перспектив: і згадавши її "батька" (за твердженням багатьох - Геродота), і пустившись в більш глибокі філософські пошуки, однак я грішний говорив не про "науку історію" як таку, а про зміну історичного методу під впливом позитивізму, тому на Ваше питання відповім саме в тому контексті, в якому говорив - сучасна історія, що використовує (або хоча б робить вигляд, що використовує) перейнятий у різних сферах від позитивістивізму науковий метод виникла в 17-му і чітко окреслилась в кінці 18 - початку 19 ст. Відповідно, ще раз спробую пояснити свою думку, застосовувати "науковий метод" до текстів, що з'явилися до "перемоги позитивізму" вважаю некоректним
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

капрал
дописувач
дописувач
Повідомлень: 107
З нами з: 23 березня 2011, 20:35

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення капрал » 07 квітня 2011, 23:14

Таді все, що відбувалося до 17ст. взагалі не будемо розглядати з історичної точки зору і формувати хронологію подій.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення andrey s. » 08 квітня 2011, 00:11

Для чого св.Письмо сприймати як історичну "байку",в якій багато невідповідностей(на думку деяких).Тобто я підозрюю що Воно не для того ДАЛОСЯ(не путайте з написалось).Це ми пишем,а воно від Духа Святого.
Насамперед потрібно спитати себе:"Для чого мені читати Св.Письмо??".І відповідь багато чого роставить по місцях.
Мене завжди вражали відношення деяких людей до цього.Вони перед тим як брати в руки для читання Св.Письмо,завжди молилися.Тобто перед наукою,і також коли приватно.І слово молилися треба сприймати правильно.Вони просили ласку правильного розуміння і наповнення.І молитви в цьому намірі можуть бути різні.Це навіть можуть бути кілька слів,сказаних з якимось наміром.
Я порівнюю з собою.Що зрозумію я,і що зрозуміють вони....
Думаю різниця буде,і велика.
Св.Письмо можна також використовувати як підставку для гарячої кружки,щоб на столі сліду не залишилось від неї.
Тоді якщо прийняти що Воно від Духа Святого,то що таким чином взнаїш.А головне чи буде це на спасіння мені????
Я не знаю,,,а Ви що думаєте???
Дякую..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення о.Олег » 08 квітня 2011, 06:23

капрал писав:Таді все, що відбувалося до 17ст. взагалі не будемо розглядати з історичної точки зору і формувати хронологію подій.

Ви - як хочете, я ж грішний бачу різні методологічні варіанти історичної науки і написав саме про те, про що написав: коректний історик буде довіряти цифрам відповідно до епохи, стилю, цілі тощо написання тексту. В Біблії, з якої, власне, виникла наша розмова, мова дат символічна, використовується для донесення інформації про "давність", великі проміжки часу між подіями, перебіг і сенс яких описується...
Перепрошую - поспішаю
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення прочанка » 08 квітня 2011, 11:55

о.Олег писав:
капрал писав:Таді все, що відбувалося до 17ст. взагалі не будемо розглядати з історичної точки зору і формувати хронологію подій.

Ви - як хочете, я ж грішний бачу різні методологічні варіанти історичної науки і написав саме про те, про що написав: коректний історик буде довіряти цифрам відповідно до епохи, стилю, цілі тощо написання тексту. В Біблії, з якої, власне, виникла наша розмова, мова дат символічна, використовується для донесення інформації про "давність", великі проміжки часу між подіями, перебіг і сенс яких описується...
Перепрошую - поспішаю
З повагою, о.Олег

Маєте рацію, отче. Адже в Біблії сказано, що Бог сотворив світ за 6 днів і на 7-мий відпочив. А ми знайємо що ті "сім" днів тривали тисочоліттями. Що й підтверджує наука, не відкидаючи нині Божого начала.
Взагалі всі священні письмена завжди писались мовою знаків і символів. По нині розшифровують Біблію най-най-най... цього світу і це ще їм не під силу, то на що може замахуватись просто пересічна грішна людина? :pardon:
Не бійтеся!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення andrey s. » 08 квітня 2011, 13:04

Ми просто знаїм що числа і час не мають ваги для Бога.Це дано для нас,щоб якось впорядкувати нашу недосконалість.
Але коли св.Письмо стає тільки числами, то варто задуматись чи потрібно це???
Але маю сумніви,що коли таке станеться,то людина буде думати про це.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення luksander » 08 квітня 2011, 20:12

Усе Писання Богом надхнене, і корисне до навчання, до докору, до направи, до виховання в праведності, щоб Божа людина була досконала, до всякого доброго діла готова.

2 Тим. 3,16-17
Ось Біблія наче для цього дана Богом.

Стосовно ж історії і цифр/дат: якщо буде на те Божа воля - все "устаканиться" :) . Як це вже сталося з багатьма т.зв. "нісенітницями" з НЗ і СЗ.

капрал
дописувач
дописувач
Повідомлень: 107
З нами з: 23 березня 2011, 20:35

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення капрал » 09 квітня 2011, 17:44

andrey s. писав:Ми просто знаїм що числа і час не мають ваги для Бога.Це дано для нас,щоб якось впорядкувати нашу недосконалість.
Але коли св.Письмо стає тільки числами, то варто задуматись чи потрібно це???
Але маю сумніви,що коли таке станеться,то людина буде думати про це.

От Ви пишите, якщо св.Письмо стає тільки числами, це не так для мене, Ви позіціонуєте свою відповідь до людини, яка є християнином і на всі сто відсотків переконана у дієвості Біблії. А Ваша відповідь має бути обдумана для осіб, яких би Ви хотіли привернути чи навчити християнству.
ТОму і відповідаю Вам таким чином, наприклад я вперше взяв у руки Біблію і при читанні в мене почали виникати питання, а Ви мені відповідаєте, що на числа уваги не звертайте, а на що тоді мені звертати увагу, еколи на початку виникають такі питання, на які я не маю відповіді і бачу Ви теж.

капрал
дописувач
дописувач
Повідомлень: 107
З нами з: 23 березня 2011, 20:35

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення капрал » 09 квітня 2011, 17:50

luksander писав:
Усе Писання Богом надхнене, і корисне до навчання, до докору, до направи, до виховання в праведності, щоб Божа людина була досконала, до всякого доброго діла готова.

2 Тим. 3,16-17
Ось Біблія наче для цього дана Богом.

Стосовно ж історії і цифр/дат: якщо буде на те Божа воля - все "устаканиться" :) . Як це вже сталося з багатьма т.зв. "нісенітницями" з НЗ і СЗ.

Дайте мені відповідь, або ж разом помислимо чи на все воля Божа чи на певні речі, а на інше є власний вибір?!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення прочанка » 09 квітня 2011, 18:05

Отець Піо радить наступне:
Я знаю, що Бог дозволяє сатані нападати, щоб Боже милосердя зробило вас дорогими для Нього.
Тяжкі обтяжливі спокуси породжені злобою диявола, а небажання їх і терпіння, яке ми через них відчуваємо, походять від Божого милосердя. Бог перемінює злість нашого ворога у святе терпіння.
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення о.Олег » 09 квітня 2011, 18:21

капрал писав:...Дайте мені відповідь, або ж разом помислимо чи на все воля Божа чи на певні речі, а на інше є власний вибір?!

на все є власний вибір бо на це Божа воля :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення luksander » 09 квітня 2011, 20:22

:roll: Помітив, що розмовляючи в цій темі про «Божу волю», вкладаємо в цей вираз різний зміст:
-воля Божа як здатність виконувати Богом власні плани, і, відповідно, питання – чи все, що сталося є виконанням Божого плану?
-воля Божа як вимога чи побажання до людей, і , питання – коли люди діють згідно з Божою волею, а коли (якшо це можливо) – проти?
Треба б якось розрізняти, розмова б вийшла змістовнішою :pardon:

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи на все є воля Божа?

Повідомлення andrey s. » 09 квітня 2011, 20:45

luksander писав::roll: Помітив, що розмовляючи в цій темі про «Божу волю», вкладаємо в цей вираз різний зміст:
-воля Божа як здатність виконувати Богом власні плани, і, відповідно, питання – чи все, що сталося є виконанням Божого плану?
-воля Божа як вимога чи побажання до людей, і , питання – коли люди діють згідно з Божою волею, а коли (якшо це можливо) – проти?
Треба б якось розрізняти, розмова б вийшла змістовнішою :pardon:

Я згідний,так складується..
Але це нормально,бо кожний шукає її у власному житті.А тема ця, ого яка не проста.Як на мене то все Гінеальне просте,але прийняти цю простоту не легко. :) В цій темі спільне тільки одне:"На Славу Божу",а решта це вже досить індевідуальна штука.Шкода що ми тільки говорим за те як має бути,або як нам хочиться.Це добре.Але це трішки теорія,треба трохи практики.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 15 гостей