Про аморальність гомеопатії

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 03 листопада 2009, 11:25

;) Ну нє, якби то я мєнтом був! А так, ні, я ним не є. А міліціонєри Христа, ну, то такі які відразу вказують опоненту його місце:)! Пламєнні борци за чистоту віри католицької! Ну добре, не гнівайся, якшо шось. Закриваю тему:)

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 03 листопада 2009, 11:59

о.Олег писав: А говорив я так багато у минулому до Вас дописі, щоб природньо запитатися Вас: Ви їсте, наприклад, макарони з Італії - чи Ви свідомі реальної можливости того, що їх виробили і покропили водичкою сатаністи? Чи Ви користуєтесь продукцією прокторендгембл? А товарами із Китаю? А ліками (звичайними класичними) виготовленими в Індії? Спростуйте моє твердження, будь-ласка

макарони з Італії їм, тому що ніколи не чув і навіть не припускав, що вони можуть бути покроплені сатаністами -- якщо Ви маєте про це достовірну інформацію, то прошу її надати. Якщо це правда -- не буду їв.
Від продукції прокторендгембл відмовився вже багато років тому, бо, хоч і сам не знайшов відомостей, про те, що компанія спонсорує сатаністів, чув це від багатьох осіб (тай Ви самі про це пишете).
На рахунок товарів з Китаю та Індії -- користуюсь, але якби знав, що в їх виготовленні користуються магією, відмовився б.

Але все це, Отче, не має жодного відношення до гомеопатії, метода приготування препаратів якої широко відома. Тому подібні паралелі тут важко провести. Будь-який гомеопатичний препарат потребує "позитивної енергії людини" - це слова експерта-гомеопата, які я навів вище. І я більше ніж переконаний, що вживання таких "ліків", можливо, і дасть якийсь дочасний ефект (подібно як і похід до ворожки), але в подальшому "аукнеться" не тільки на духовному житті людини, але і на її фізичному самопочутті.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 03 листопада 2009, 14:15

Слава Ісусу Христу!
Мaлuй писав: макарони з Італії їм, тому що ніколи не чув і навіть не припускав, що вони можуть бути покроплені сатаністами -- якщо Ви маєте про це достовірну інформацію, то прошу її надати. Якщо це правда -- не буду їв.
Від продукції прокторендгембл відмовився вже багато років тому, бо, хоч і сам не знайшов відомостей, про те, що компанія спонсорує сатаністів, чув це від багатьох осіб (тай Ви самі про це пишете).
На рахунок товарів з Китаю та Індії -- користуюсь, але якби знав, що в їх виготовленні користуються магією, відмовився б.


Про Китай, Індію, країни мусульманські, жидівські тощо, ідолянські в більш широкому сенсі - знаєте, кому поклоняються (демонам, або - шарлатанство), тому вважаю аналогію цілком законною: енергетика цих (часто - свідомих ворогів Христа) людей є у їхньому твореві, яким користаємо. Відслідкувати все не вважаю можливим, тому і вірю і проповідую вірити Христові, який твердить у контексті протидії ворожій силі "ніщо вам не зашкодить" (Лк.10)

Мaлuй писав:Але все це, Отче, не має жодного відношення до гомеопатії, метода приготування препаратів якої широко відома. Тому подібні паралелі тут важко провести. Будь-який гомеопатичний препарат потребує "позитивної енергії людини" - це слова експерта-гомеопата, які я навів вище. І я більше ніж переконаний, що вживання таких "ліків", можливо, і дасть якийсь дочасний ефект (подібно як і похід до ворожки), але в подальшому "аукнеться" не тільки на духовному житті людини, але і на її фізичному самопочутті.


та чому ж - має і то цілком.
Метода ж приготування... Не знаю чи правомірно вживання позитивної енергії людини прирівнювати до магії. Це може бути магією, якщо є бажання співдіяти з демонами, як і може бути магією вживання "маятника", про який так багато говорять в контексті нашого Блаженнішого (він же твердить: ні, не магія - лише Богом закладені "природні" як ми їх науково називаємо, сили...)
Якщо живуть у Вас ще старенькі родичі, які знають рецепти печення/вареня - часто зустрінетеся з вимогою для кухаря мати хороший настрій, не допускати до печі свідомого грішника чи когось, хто навіть на війні, вбив людину, не допускати, щоб варила страву жінка у критичні дні тощо... Несмачно буде, кажуть. І мені свідчили, що правда. Думаю - ніякої магії з факту потреби гарного настрою для приготування препарату в обов`язковому порядку не випливає.
Але це все другорядне - мене цікавить логіка Ваших суджень або брак моїх. Ще раз запрошую не подаючи "експертної думки" говорити своїми словами.
про це - трохи нижче
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 03 листопада 2009, 14:17

Слава Ісусу Христу!
мої роздуми з приводу
Мaлuй писав:гомеопатичні ліки не характеризуються хімічними властивостями - кількість діючої речовини там мізерно мала.
і на мою думку тісно з цим твердженням пов`язаної теми про гомеопатію
- дуже прошу вказати на погрішності логіки совісті раба Божого Олега:


хімічними властивостями характеризується все, що має хімічний склад.
Инша справа, що сучасна наука твердить, що така мізерна кількість речовини не може бути ліком і моє ставлення до проблеми у розмові з Вами та иншими, хто воює з гомеопатією, людьми, не співпадає:
- найперше, у тому, що ненауковість (науково необгрунтоване) автоматично дорівнює шарлатанству (наука неспроможна відповісти на всі запитання) і,
- друге, походження (з претензією на магічність) не обов`язково означає, що гомеопатія згодом не розвинеться в науку (історичні приклади розвитку ненаукового/магічного в науку вже надавав і Ви, здається, погодились).

Думаю, що ми постійно грузнемо у "логічно-порочному колі", у яке при розмовах на цю тему (імхо звичайно, але мій досвід навіть тут у розмові) попадають християни:
- гомеопатія не має подіяти (твердить науковий підхід - безпідставна нмд віра у наукове всезнання), а
- якщо діє, то це магія (твердить історично магічне походження, підкріплене вірою (марновірством) у те, що наука все знає).

Якщо я не помиляюся, тоді, щоб стати на християнські рейки розгляду проблеми гомеопатії, маємо найперше відмовитися від марновірства в науку.

Припустімо - це лише моє враження і у противників гомеопатії цього марновірства немає: добре, лише на цьому етапі нам усім важливо прийти до спільного знаменника, а саме

- наукова думка може помилятися
(тому і закликаю відмовитись від цитування різного роду експертів)

Саме тому, що допускаю можливість помилки наукового підходу у цьому (рівно як і у инших) питанні, потверджую можливість немагічної (категорія "магічного" ненаукова, але ж ми всі християни і знаємо й про таку можливість) дії гомеопатії (маю реальні приклади дії такої продукції) не як шарлатанства (можливий ефект плацебо, про що можемо поговорити окремо, але сумнівним є приміняти його до всіх випадків дії гомеопатії).

Підсумовуючи попереднє, хочу підкреслити, що вважаю можливим розглядати дію гомеопатії:

1. невідома науці, але цілком відповідне Божому задумові дія
2. магічна дія

Перше нмд проблеми не становить взагалі (експерти від науки, що твердять про ненауковість тощо - можуть помилятися, а якщо твердять, що не можуть - вони в тій чи иншій мірі зведені в досить поширене в світі марновірство (в науку) люди).

Проблему становить друге - пряма магія, в яку ненавмисне (свідоме, наголошую, тут не розглядаю - там є чіткий гріх і допоможе лише покаяння...) можуть бути втягнені.
Найлегше рішення - заборонити.
Погоджуюсь.
Але проблема не така проста: Католицька Церква гомеопатію не забороняє, що унеможливлює імператив заборони з боку священика - лікарям (і, відповідно - пацієнтам). Окрім того за реального стану речей люди, з якими я як духовник працюю, найчастіше вже лікуються гомеопатією і їм вона допомагає (часто хімічні препарати - не помагали, а тут - тривале покращення після прийому гомеопатії). Я грішний не є впевнений в тому, що це саме магічна дія (див вище логіку роздумів), як і не впевнений, що це не магія.
Що раджу робити у такій ситуації вже писав: освятити гомеопатичний препарат, помолившись і перехрестивши (як і будь яку їжу чи річ, що вживаємо). Перестала гомеопатія діяти - точно магія: припини пиймати; дія не змінилася - непідтверджена науково але відповідна задумові Творця дія (всі тут віруючі - саме Бог Сильний).

подаю тут свої роздуми і хотів би почути щось подібного від инших. Запрошую і з радістю перечитаю (якщо не будете посилатися на инших людей - цікавлять саме Ваші думки). Прошу вказати на логічні помилки - уточню (формат такої розмови не позволяє передбачити всі нюанси можливих питань) або прийму Вашу логіку.
Відразу підкреслю, що не вважаю свою чи будь-чию логіку чимось непомильним - непомильним вважаю Вчення Церкви
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Повідомлення orest » 03 листопада 2009, 16:08

+ 100 :Yahoo!:

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 03 листопада 2009, 16:51

Отче, перерахуйте мені будь-ласка, а що саме з цього питання офіційно забороняє Церква? - маю на увазі те, що стосується порушення першої заповіді.

Наступне -- гомеопатія не поділяється на якихось дві гілки: магічну і шарлатанську. Гомеопатія -- є гомеопатія. І про приготування гомеопатичних препаратів говорять специ гомеопати -- тут наші власні роздуми втрачають будь-який сенс, хіба що ви в цьому спец, бо я ні. Тобто з цього виникає наступне питання -- невже Ви справді вірите в те, що "динамізація (струшування) препарату", яка проводиться винятково людиною підготовленою до цього, яка дотримується певних прописаних маніпуляцій, слів, настрою і т.д. є річчю, до якої людей надихає Бог, намагаючись Об"явити сучасному людству один із способів лікування болячок?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 04 листопада 2009, 10:09

Слава Ісусу Христу!
Мaлuй писав: Отче, перерахуйте мені будь-ласка, а що саме з цього питання офіційно забороняє Церква? - маю на увазі те, що стосується порушення першої заповіді.

та все, практично, виходячи з означення гріха: свідоме і добровільне порушення Божої Заповіді.
Мaлuй писав: Наступне -- гомеопатія не поділяється на якихось дві гілки: магічну і шарлатанську.

це і не є моїм твердженням. Моїм (точніше - лікарів, яким довіряю) твердженням є те, що гомеопатія допомагає
Мaлuй писав:Гомеопатія -- є гомеопатія. І про приготування гомеопатичних препаратів говорять специ гомеопати -- тут наші власні роздуми втрачають будь-який сенс, хіба що ви в цьому спец, бо я ні.

я також ні, як вже казав. Тут цікава для роздумів річ в контексті історії виготовлення гомеопатичних препаратів в тому, що СССР їх виготовляло ще в 60-х і без всяких там вказівок "спеців-гомеопатів" - шляхом розбавлень до потрібної консистенції. Помагало і тоді, кажуть
Мaлuй писав:Тобто з цього виникає наступне питання -- невже Ви справді вірите в те, що "динамізація (струшування) препарату", яка проводиться винятково людиною підготовленою до цього, яка дотримується певних прописаних маніпуляцій, слів, настрою і т.д. є річчю, до якої людей надихає Бог, намагаючись Об"явити сучасному людству один із способів лікування болячок?

так Ви ж і самі подавали якусь пані-експерта, що нарікала на те, що на фабриках струшують автоматично - повітрям. Думаю, тут як і у всіх лікарських препаратів - своя історія: від виготовлення за рецептурою винахідника до відсікання зайвого/надуманого/непотрібного з точки зору практика-фабриканта. От читав колись про те, як у монастирях готували ліки: молилися, поклони били - фармацефти використали рецептуру, а поклони/молитви скасували... А відьмаки, що готували свої ліки? Той же процес відкинення всяких маніпуляцій і прикликань... А шаманські рецепти... - -- не думаю, що позитивний ефект гомеопатичних препаратів пов`язаний з магією. Винахідник, якщо не вар`ят або людина невіруюча, що захотіла у такий спосіб зробити рекламу свому винаходу (що опосередковано говорить і про народ, серед якого ця компанія проводилась) - так. "Лікарі"-гомеопати, серед яких можна побачити любителів ореолу магічності (хоч часто "приписують" і цілком всіма нами визнані хімічні "наукові" ліки) - так. А от препарат... В кожному разі сумнів (особливо в нашому, схильному до марновірства в "пороблено", суспільстві - марновірство не в тому, що "пороблено" не може бути, а в тому, що бояться, забуваючи, що Божі) є і як з цим боротися, пропоную і надалі - молитвою (постом, милостинею... - все як Лікар приписав)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 08 листопада 2009, 13:41

На Симпозіумі «Етика і духовність здоров'я» було підняте питання гомеопатії http://christusimperat.org/uk/node/20703
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Повідомлення orest » 08 листопада 2009, 13:51

і що мені найбільше сподобалось (на відміну від несправедливо категоричної назви теми) це :

Учасники Симпозіуму спробували проаналізувати цей феномен. Було відмічено, що в останні десятиліття гомеопатія видозмінилася, почавши застосовувати і наукові методи. В будь-якому разі, питання так і залишилося відкритим.

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Повідомлення Olya » 09 листопада 2009, 08:53

Я купила книгу "Запитуємо у священника" видавництва Свідчадо. Там священник відповідає на відповіді. У цій книзі також було піднято питання про гомеопатичне лікування. Священник відповів, що нічого поганого в гомеопатії не бачить. Якщо потрібно, то принесу цю книгу і перепишу дослівно відповідь.
У мене є запитання: чому так відрізняються відповіді. Одні священники не вважають гомеопатію гріхом, а інші сильним гріхом (порушення 1 Заповіді). На мою думку все ж варто втриматися від гомеопатії, бо береженого і Бог береже. Але от людину буде цікавити таке запитання, вона прочитає цю книгу і буде лікуватися за допомогою гомеопатії, то це буде її особистим гріхом чи ні ?
Вибачте, що ставлю такі запитання, просто цікаво. :oops:
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 09 листопада 2009, 12:07

Слава Ісусу Христу!
Olya писав:Я купила книгу "Запитуємо у священника" видавництва Свідчадо. Там священник відповідає на відповіді. У цій книзі також було піднято питання про гомеопатичне лікування. Священник відповів, що нічого поганого в гомеопатії не бачить. Якщо потрібно, то принесу цю книгу і перепишу дослівно відповідь.
У мене є запитання: чому так відрізняються відповіді. Одні священники не вважають гомеопатію гріхом, а інші сильним гріхом (порушення 1 Заповіді). На мою думку все ж варто втриматися від гомеопатії, бо береженого і Бог береже. Але от людину буде цікавити таке запитання, вона прочитає цю книгу і буде лікуватися за допомогою гомеопатії, то це буде її особистим гріхом чи ні ?
Вибачте, що ставлю такі запитання, просто цікаво. :oops:


гомеопатія дуже різне явище і, допоки немає авторитетного судження Церкви з цього питання, кожен священик реагує відповідно до своєї совісті віруючого/пастиря. А ця реакція, думаю, прямо пов`язана з тим, де священик зустрівся з проблемою гомеопатії. В кожному разі: не шукайте собі духовника-однодумця (чи то реального, чи у книжках - такого серед різноманіття поглядів чи серед написаного обов`язково знайдете, от тільки сумнівною видається користь для душі від такого пошуку...) - слухайте свого духівника. Особливо - у сумніві, пов`язаному з питаннями віри, з категоріями гріх/праведність...
Від часу мого першого допису в цю тему думаю над 14 главою послання до Римлян. Хотів тут дати якусь цитату, що найбільше мене торкає, але не можу - все здається важливим для нашого питання:
Слабого в вірі приймайте, але не для суперечок про погляди.
Один бо вірує, що можна їсти все, а немічний споживає ярину.
Хто їсть, нехай не погорджує тим, хто не їсть. А хто не їсть, нехай не осуджує того, хто їсть, Бог бо прийняв його.
Ти хто такий, що судиш чужого раба? Він для пана свого стоїть або падає; але він устоїть, бо має Бог силу поставити його.
Один вирізнює день від дня, інший же про кожен день судить однаково. Нехай кожен за власною думкою тримається свого переконання.
Хто вважає на день, для Господа вважає, а хто не вважає на день, для Господа не вважає. Хто їсть, для Господа їсть, бо дякує Богові. А хто не їсть, для Господа не їсть, і дякує Богові.
Бо ніхто з нас не живе сам для себе, і не вмирає ніхто сам для себе.
Бо коли живемо для Господа живемо, і коли вмираємо для Господа вмираємо. І чи живемо, чи вмираємо ми Господні!
Бо Христос на те й умер, і ожив, щоб панувати і над мертвими, і над живими.
А ти нащо осуджуєш брата свого? Чи чого ти погорджуєш братом своїм? Бо всі станемо перед судним престолом Божим.
Бо написано: Я живу, каже Господь, і схилиться кожне коліно передо Мною, і визнає Бога кожен язик!
Тому кожен із нас сам за себе дасть відповідь Богові.
Отож, не будемо більше осуджувати один одного, але краще судіть про те, щоб не давати братові спотикання та спокуси.
Я знаю, і пересвідчений у Господі Ісусі, що нема нічого нечистого в самому собі; тільки коли хто вважає що за нечисте, тому воно нечисте.
Коли ж через поживу сумує твій брат, то вже не за любов'ю поводишся ти, не губи своєю поживою того, за кого Христос був умер.
Нехай ваше добре не зневажається.
Бо Царство Боже не пожива й питво, але праведність, і мир, і радість у Дусі Святім.
Хто цим служить Христові, той Богові милий і шанований поміж людьми.
Отож, пильнуймо про мир, та про те, що на збудування один одного!
Не руйнуй діла Божого ради поживи, усе бо чисте, але зле людині, що їсть на спотикання.
Добре не їсти м'яса, ані пити вина, ані робити такого, від чого брат твій гіршиться, або спокушується, або слабне.
Ти маєш віру? Май її сам про себе перед Богом. Блаженний той, хто не осуджує самого себе за те, про що випробовується!
А хто має сумнів, коли їсть, буде осуджений, бо не робить із віри, а що не від віри, те гріх.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Повідомлення Olya » 09 листопада 2009, 12:14

Дякую за відповідь. Ви праві, напевно всі важливі запитання потрібно вирішувати приватно з духівником, бо є різні запитання і різні причини їх винекнення :)
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення viter » 09 листопада 2009, 12:27

А як знайти духівника? А може священик, до якого я звернуся з цим питанням не матиме часу для мене? Може в нього багато вже людей, для яких він є духівником?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 09 листопада 2009, 13:26

viter писав:А як знайти духівника? А може священик, до якого я звернуся з цим питанням не матиме часу для мене? Може в нього багато вже людей, для яких він є духівником?

не думаю, що зможу сказати тут щось глибше, ніж Господь у Євангелії від Матея 7: "Просіть — і буде вам дано, шукайте — і знайдете, стукайте — і відчинять вам..."
Там Господь запевняє, що кожен буде вислуханий... От тільки там і про "дорогу вузьку", і про "фальшивих пророків"...
Досить часто стикаюся з проблемою "старчества" (ідеї істинного Божого провідництва людини її духовником) і "младостарчества" (коли незріла людина, яку саму ще треба напоумлювати, береться провадити инших).
Істинне духовне провідництво така ж сама рідкість, як святість людини, тому не можу порадувати, що духовника знайти легко (думаю, що "...у людей це не можливо..."): переважно відповіді на питання потрібно буде шукати на основі власного духовного досвіду - зі всіма помилками і "позбиваними колінами". Тут, думаю, потрібно цитоване Мт.7 читати в контексті шостої глави: "шукайте ж найперше Царства Божого й правди Його, а все решта вам додасться".
хотілось би запропонувати прості рішення, але таких, нажаль, не знаю...
Мабуть, я грішний неточно висловився: не духовника закликав шукати - закликав не шукати оправдань своїй незгоді зі своїм вже існуючим духовником, що радить так і так... А "природнім" духовником є для людини священик/ки, що служать на Вашій парафії - з ними радьтесь і, навіть, якщо аж настільки зайняті, таки достукаєтеся, якщо питання дійсно важливе
хоча - все дуже складно і не берусь твердити, що моя писанина чогось варта для кожного з можливих випадків, які Вас спідкають
вибачте
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення viter » 09 листопада 2009, 13:36

Дякую, отче, за відповідь. Я задав питання про духівника не в контексті цієї розмови (вибачте за відхилення від теми). Прсто не знаю чи сам, без допомоги, зможу стати справжнім християнином. :(
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 09 листопада 2009, 14:30

viter писав:Дякую, отче, за відповідь. Я задав питання про духівника не в контексті цієї розмови (вибачте за відхилення від теми). Прсто не знаю чи сам, без допомоги, зможу стати справжнім християнином. :(

хтось з дослідників Біблії пам`ятається писав, що Бог понад 600 разів каже до Своїх вибраних: "не бійся". Думаю, що без допомоги не може ніхто (і той самий духовник). А допомога вже поспіла - її просто треба прийняти: Спаситель. І це не про якусь-там дальшу перспективу для християнина стати "справжнім" - це про щоденну співпрацю Бога і людини: "...не журіться про завтрашній день, - бо завтра про себе саме поклопочеться..." (закінчення Мт.6)
знаєте, цікава штука такі розмови: ніби і з Вами розмовляю, а проповідую, власне - собі...
Ви теж так відчуваєте чи то...?
в кожному разі - дуже дякую за тих пару Божих слів
Воістину "... віра із слухання, а слухання через слово Христове" (Рим 10)" :)
отака проблема з духівником...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 09 листопада 2009, 15:43

ніби і з Вами розмовляю, а проповідую, власне - собі...
Ви теж так відчуваєте чи то...?


Ага, навіть досить часто. І воно так дійсно є. На підтвердження ваших слів, один знайомий отець часто повторює наступні слова: Виходиш на проповідь, шось говориш, люди думають, що то про них розказуєш, а насправді - про себе
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 09 листопада 2009, 15:53

vitalko писав:
ніби і з Вами розмовляю, а проповідую, власне - собі...
Ви теж так відчуваєте чи то...?


Ага, навіть досить часто. І воно так дійсно є. На підтвердження ваших слів, один знайомий отець часто повторює наступні слова: Виходиш на проповідь, шось говориш, люди думають, що то про них розказуєш, а насправді - про себе

розповідають (давня історія), що один священик був заядлим картярем: постійно перетасовував колоду, розкладав пасьянси... - навіть на Літургії не виймав із внутрішньої кишеньки на рукаві колоди карт... Після читання Євангелії виходив на проповідальницю, а карти так і посипались на людей. Викрутився - почав проповідувати проти гри в карти і... навернувся: вже ніколи в карти не грав :)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 10 листопада 2009, 09:41

Стараємось не відходити від конкретної теми!!!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 26 листопада 2009, 16:33

Світова організація здоров*я перестерігає від лікування гомеопатією http://www.bbc.co.uk/russian/science/20 ... ning.shtml
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

btr0001
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 29 листопада 2009, 14:36

Повідомлення btr0001 » 29 листопада 2009, 14:47

Прошу вибачення, якщо вище відповідь була,треба витратити багато часу, щоб все перечитати. Власне, питання: яке ставлення УГКЦ до лікування гомеопатичними засобами?

Аватар користувача
Marat
дописувач
дописувач
Повідомлень: 99
З нами з: 01 січня 2007, 17:09
Звідки: Львів

Повідомлення Marat » 04 грудня 2009, 11:35

о.Олег писав:сестру звати Августина. Наскільки знаю, замовляє ліки у аптеках Львова, Франківська, Київа. Питався її про підозри в окультному походжені гомеопатії - говорить що ні: йдеться про якнайбільше розведення діючої речовини (про що і Ви і я грішний скажемо: шарлатанство, неможливо, щоб діяло...- а воно, свідчить і сестра, і лікарі, діє). .
Питання риторичне, але все-таки цікаво, чи цікавились практикуючі гомеопатію, наприклад сестра Августина, "Органоном" Ганемана? Можна лікувати, опираючись тільки на аннотацію гомеопатичного препарату, або користуючись довідниками, наприклад, Шаретта, де про механізм дії гомеопатичних ліків нічого не говориться, де наведені тільки патогенези цих засобів, але лікар, чи той хто призначає гомеопатію, мабуть повинні цікавитись глибше, що вони призначають пацієнтові, і якщо є сумніви, треба швидше утриматись від такого призначення... А у лікаря-християнина сумніви повинні були б бути... Багато що діє, чим тільки тепер не лікуються, навіть сечею :) Теж діє :) А ще не можна не вказати на аналогію між гомеопатією і астрологією, які розглядають одні й ті ж символи, особливо добре це видно в описі конституції і характеру людини - і гомеопатією (найдокладніше в К.Култер "Портрети гомеопатичних препаратів") і астрологією...
Востаннє редагувалось 04 грудня 2009, 15:01 користувачем Marat, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 04 грудня 2009, 12:24

Чув, що не на всіх медикаментах зазначено, що вони є гомеопатичні... Дивно... Невже таке буває?
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 04 грудня 2009, 12:51

Marat писав:Питання риторичне, але все-таки цікаво, чи цікавились практикуючі гомеопатію, наприклад сестра Августина, "Органоном" Ганемана?

справді риторичне...
а навіщо щось читати?? помагає от і добре! головне "Отче наш" помолитися і всьо піде на користь... :(

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 15 грудня 2009, 19:13

Pro homeopatiju z inshoho khrystyjans'koho forumu http://ofmbizant.com.ua/forum/viewtopic ... ea0af0e749

ГОМЕОПАТІЯ БЕЗ ТАЄМНИЦЬ http://www.christusimperat.org/uk/node/141
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 31 грудня 2009, 11:48

може хто стикався з продукцією "Beautiful life" (гінекологічні препарати). Як ставитись? За/проти? Серед лікарів різне ставлення. З точки зору збуту продукції, реклами - фінансова піраміда нмд. Виробляється в Гонконгу, трави "з тібету", "древні рецепти" і т.ін... Прошу поділитись інформацію, якщо щось знаєте. Може натрапляли на критичні статті??
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Marat
дописувач
дописувач
Повідомлень: 99
З нами з: 01 січня 2007, 17:09
Звідки: Львів

Повідомлення Marat » 31 грудня 2009, 21:02

o.Mykil писав:Чув, що не на всіх медикаментах зазначено, що вони є гомеопатичні... Дивно... Невже таке буває?
Це порушення закону про реєстрацію гомеопатичних препаратів, але, як завжди, відповідальність за такі порушення не передбачена...
о.Олег писав:може хто стикався з продукцією "Beautiful life" (гінекологічні препарати). Як ставитись? За/проти? Серед лікарів різне ставлення. З точки зору збуту продукції, реклами - фінансова піраміда нмд. Виробляється в Гонконгу, трави "з тібету", "древні рецепти" і т.ін... Прошу поділитись інформацію, якщо щось знаєте. Може натрапляли на критичні статті??
Це один з комерційних культів чи то сект, скільки їх ще з"явиться під різноманітними назвами... Продукт може бути якісним, але співвідношення якість-ціна... Недавно заходив один чолов"яга, що пропонував найкращі в світі фільтри для водопровідної води, оскільки за версією організації, на яку він працює, всі хвороби від неякісної води, а хто працює на його фірму, регулярно виграють автомобілі і квартири, і він реально знає таких людей...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 04 січня 2010, 08:50

Слава Ісусу Христу!
Marat писав:Це один з комерційних культів чи то сект, скільки їх ще з"явиться під різноманітними назвами...

дякую за відгук
це розумію, однак шукаю конкретики
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

brunia
гість
гість
Повідомлень: 7
З нами з: 21 січня 2010, 16:44

Re: Про аморальність гомеопатії

Повідомлення brunia » 21 січня 2010, 16:50

Я давно читаю вашу дискусію. Ось вам офіційний лист Секретаріату Папи Йоанна Павла ІІ одному з польських лікарів дам посилання і текст листа, однак на польській мові перекладати не став щоб не було сумнівів у змісті тексту
Dlaczego kościoł UZNAJE homeopatię?
Autor: m.war 27.05.09, 14:39
Dodaj do ulubionych
Odpowiedz
na rożnych forach dotyczących homeopatii podaje się nieprawdziwe, zakłamane
informacje o stosunku kościoła do homeopatii. w związku z tym publikuje
oficjalne stanowisko kościoła w tej sprawie, list jest powszechnie dostępny,
szkoda ze nie którzy udają ze go nie ma i wypisują bzdury. oto jego treść

Małopolskie Stowarzyszenie Lekarzy Homeopatów jest w posiadaniu listu będącego
odpowiedzią Jana Pawła II na pytanie skierowane przez jednego z kolegów, u
którego pojawiły się wątpliwości co do stosowania homeopatii przez lekarza
katolika. Oto treść tego listu:

„Watykan 22 czerwca 2004 r. Sekretariat Stanu
Szanowny Panie,
W ostatnich dniach Jego Świątobliwość Jan Paweł II przekazał mi kilka listów,
które od dawna spoczywały na Jego biurku. Wśród nich był także list od Pana z
marca br. Prosił mnie, aby odpowiedzieć w Jego imieniu. Chętnie to czynię.
Odpowiadając na Pana pytanie należy stwierdzić, że – o ile mi wiadomo – nie
istnieje jakiś dokument Magisterium Kościoła, który podejmowałby wyłącznie
temat homeopatii. Niedawno ukazał się dokument Papieskiej Rady ds. Kultury i
Papieskiej Rady ds. Dialogu z Religiami pt. „ Jesus Christ the bearer of the
water of Life, A Christian reflection on the “New Age”, w którym porusza się
temat leczenia naturalnego z homeopatią włącznie. Jest to jednak ujęcie w
perspektywie ideologii New Age i dlatego wydaje się mieć wydźwięk negatywny.

Generalnie rzecz biorąc Kościół nie zabrania stosowania homeopatii w
leczeniu, o ile nie wiąże się to z magią, bądź akceptacją idei religii
wschodnich, szczególnie buddyzmu. Kościół ostrzega jednak przed takim
stosowaniem naturalnych metod leczenia, które odrzucałoby metody naukowe,
sprawiając, że pacjent ufając np. energoterapeutom, rezygnowałby z leczenia
szpitalnego, które na pewnym etapie rozwoju choroby jawiłoby się jako
niezbędne. Istnieje też bogata tradycja stosowania leków naturalnych,
przechowywana zwłaszcza w monasterach zakonnych i w młodszych zgromadzeniach,
które parają się pomocą ludziom chorym jak np. bonifratrzy. Wydaje się zatem,
że nic nie stoi na przeszkodzie, aby były stosowane leki homeopatyczne, zawsze
jednak z tym zastrzeżeniem, że najważniejsze jest zdrowie pacjenta, a lekarz
nie może mu szkodzić nawet przez zaniedbanie tego, co rozwój nauki medycznej
daje jako skuteczne narzędzie do przychodzenia z pomocą.
Ojciec Święty wdzięczny jest Panu za życzenia. Odwzajemnia je, polecając Pana
i Pańskich pacjentów dobroci Boga. Wyprasza wszelki potrzebne łaski i
błogosławieństwo.
Z wyrazami szacunku
Ks. Paweł Ptasznik, Sekcja Polska Sekretariatu Stanu”.

http://forum.gazeta.pl/forum/w,19760,95 ... 55676.html

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Про аморальність гомеопатії

Повідомлення o.Mykil » 21 січня 2010, 16:55

brunia писав:Я давно читаю вашу дискусію. Ось вам офіційний лист Секретаріату Папи Йоанна Павла ІІ одному з польських лікарів дам посилання і текст листа, однак на польській мові перекладати не став щоб не було сумнівів у змісті тексту


Ви думаєте, що всі знають польську мову? Ну, я собі можу дати раду, ще частина форумчан, але не кожен... Вважаю, що головну ідею треба було переповісти по-українськи у кількох реченнях, а потім уже подавати для підтвердження текст польською чи лінк на нього.

Цікаво сказано в тому наведеному листі, що, мовляв, Церква не забороняє використання гомеопатії в лікуванні, якщо вона не зв'язана з магією, східними релігіями, особливо буддизмом...

Якось звучить двозначно, на мій погляд.

Але ж ми бачимо коріння її окультне, основа сама погана... То як автентична гомеопатія не може не базуватися на метафізиці та окультній дійсності? Вважаю, що Церкві ще треба переосмислити свою позицію, зокрема щодо всієї нетрадиційної медицини, що крокує переважно в парі як не з магією, то і з шарлатанством. А одне чи друге є гріховним!

І ще додам: гомеопатія не має права претендувати на науковість. Бо це виглядає найперше смішно та дивно, судячи по всіх фактичних джерелах.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей