Практичні аспекти збереження церковних будівель

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Чи варто щось робити з пожежонебезпечністю деревяних церков?

Так, провести протипожені заходи ціленаправлено-завдання Патріархату
2
33%
Так, провести протипожені заходи дивлячись по місцю. Не проблема для всієї Церкви загалом
4
67%
Так, закрити експлуатацію таких церков і передати музеям
0
Немає голосів
Ні, частота пожеж деревяних церков не виходить за рамки винекнення в часи їх будови та з наявними протипожежними заходами
0
Немає голосів
Ні, на все воля Божа, нехай собі горить, збудується нова
0
Немає голосів
Мені байдуже
0
Немає голосів
Інший варіант
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 6

Jaroslov
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 20 квітня 2006, 14:37
Звідки: L'viv

Практичні аспекти збереження церковних будівель

Повідомлення Jaroslov » 28 грудня 2006, 15:58

Варварство, що відбулося на Київщині вражає. Не маю великої надії на працівників МВС. Не вірю, щоб вони когось знайшли. Так як нічого не розкрили, коли спалили каплицю біля Патріяршого собору. Нехай Господь покарає вандалів. Щось у серці підказує мені, що не обійшлося тут без наших "канонічних" православних братів. Господи, помилуй УКРАЇНУ від бузувірства.
Z namy Boh!

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Повідомлення samael » 28 грудня 2006, 16:32

«Це вже друге спалення церкви, перший раз було в Києві, тепер на околицях Києва, - прокоментував для Департаменту інформації УГКЦ цю сумну звістку Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ. - Не знаю хто це зробив, але в кожному разі це дуже прикрий момент. Бо це зробили або справді зловмисники, злодії, які хотіли там щось забрати і затерти свої сліди, або це зробили члени Церкви, яка вчить людей ненависті. Якщо так, то це дуже прикрий момент, особливо в такий час Різдва Христового, коли ми повинні відчути радість та справжню любов один до одного. Мені ця вістка дуже болюча не тільки через матеріальні втрати, але також через усвідомлення того, що палії зробили великий гріх супроти любові ближнього».


http://www.ugcc.org.ua/ukr/press-releases/article;4616/
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Вогненний злодій захопив старовинну церкву в Карпатах!

Повідомлення o.Mykil » 15 квітня 2009, 20:08

Еменесники попереджали настоятеля храму у Сколе про незадовільний стан електромереж.

"3 квітня у цій церкві, що у центрі міста Сколе (храмі св. Великомученика Пантелеймона Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ - ZAXID.NET) був наш інспектор, який зазначив настоятелю, що електромережі у незадовільному стані, також говорив про велику кількість подовжувачів. Був складений припис щодо незадовільного стану електромереж. З настоятелем проведена бесіда. Однак, як бачимо, це не вплинуло", - зазначив 15 квітня у коментарі ZAXID.NET керівник прес-центру ГУ МНС України у Львівській області Павло Василенко.

"Така ситуація, з незадовільним станом мереж у більшості церков. І ніяка роз’яснювальна робота інспекторів не впливає на зміни до кращого", - додав П.Василенко.

Нагадаємо, 14 квітня о 18.20 у центрі міста Сколе на вулиці Шевченка,7 сталася пожежа в храмі св. Великомученика Пантелеймона Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ. Храм збудований у 1597 році, а у 1995-1998рр. його було відремонтовано.

Як повідомив: "Пожежники оперативно прибули на місце події і о 19.05 пожежу було ліквідовано. Історичну пам’ятку вдалося врятувати від вогню. Однак, вогонь знищив церковне майно (близько 50 кв м) та 28 ікон, вартість яких встановлюється.

"Збитки знищеного майна становлять близько 42 тис. грн. На щастя, не знищено цінні та історичні церковні ікони та Святі тайни. Пожежники врятували майна на 5 млн грн", - зазначив Павло Василенко.

За висновком експертів, пожежа сталася через порушення правил монтажу електромережі.

"Проведеною перевіркою з грудня 2008 року по квітень 2009 року встановлено, що у всіх старовинних церквах Львівщини проводка прокладена до 1939 року і становить загрозу пожежі. Пожежу вдалось ліквідувати завдяки справному гідранту, який був біля церкви", - наголосив керівник прес-центру ГУ МНС України у Львівській області Павло Василенко.


http://www.zaxid.net/newsua/2009/4/15/185440/

http://zik.com.ua/ua/news/2009/04/15/177446

http://www.vgolos.com.ua/politic/news/33145.html

http://portal.lviv.ua/news/2009/04/15/132758.html

http://www.radiosvoboda.org/archive/new ... id=1609184
Востаннє редагувалось 15 квітня 2009, 21:01 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 7 разів.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 15 квітня 2009, 20:11

Кажуть, що теж згорів (чи горів) цінний іконостас... :cry:

Слава Богу, що хоч гідрант був налагодженим поруч історичної пам*ятки.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Тарас_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 217
З нами з: 17 квітня 2009, 14:33
Звідки: м Калуш, Івано-Франківська обл., Західна Україна
Контактна інформація:

Як запобігти згорянню деревяних церков?

Повідомлення Тарас_ » 21 квітня 2009, 19:01

На Львівщині через недбалість згоріла церква XVIII століття

21.04.2009
Галина Терещук

Львів – Радіо Свобода нещодавно інформувало про критичну ситуацію на Львівщині щодо нищення старих дерев’яних церков. Ще одна втрата. На сам Великдень після урочистого Богослужіння у Стрийському районі цілком згоріла пам’ятка архітектури XVIII століття.

Пожежа виникла близько 11 години в селі Угольна Стрийського району. Греко-католики якраз вийшли з церкви після Богослужіння, що проводилось в унікальному дерев’яному храмі Святого Василя Великого, збудованому у 1781 році. Через дві години пожежники ліквідували вогонь, але сакральна пам’ятка і усе церковне майно згоріли.

За попередньою інформацією головного управління МНС, причина пожежі – неналежне електричне обладнання у храмі.
Парафіяни тричі отримували попередження від працівників МНС про те, що необхідно замінити електропроводку у храмі, але далі письмового обліку справа не зрушилась. У церкві продовжували відправляти Богослужіння і використовувати електричні прилади. Речник головного управління МНС Павло Василенко зазначив, що настоятель у четвер і п’ятницю помітив, що щиток перегрівався. Відтак була несправність в електромережі.

На Львівщині ще на одну дерев’яну церкву менше

На сьогодні в області ще на одну сакральну пам’ятку архітектури менше – їх залишилось 489. А це майже удвічі менше, аніж було за радянської влади.

Напередодні Великодня пожежа також спалахнула в дерев’яному храмі «Святого Пантелеймона» кінця XVI століття в місті Сколе. Вогонь пошкодив внутрішні стіни і дах пам’ятки архітектури. Збитки становлять більше 40 тисяч гривень. Причина пожежі – порушення правил пожежної безпеки.

За останні 5 років в області згоріли уже 29 дерев’яних храмів. Найчастіше причиною пожежі є стара електромережа у храмі. Але не зрозуміло, чому при такій ситуації, надалі подається електропостачання у церкву, чому не закривають храм допоки не відремонтують належно електрику, чому мінімальні штрафи за порушення? За словами Павла Василенка, якби примусово зачинили храм, то виник би скандал з боку парафіян. До слова, лише одна релігійна конфесія погодилась на такий рішучий крок – УПЦ МП.

За безвідповідальність треба карати

Доктор богослов’я ієромонах Севастіян Дмитрух вважає, що саме влада має відповідати за збереження унікальних дерев’яних церков.

«Але виглядає на те, що у радянський час була влада, а зараз її нема. Неналежна електромережа - значить карати, не подавати електрику», – каже Севастіян Дмитрух.

Близько 70% старих дерев’яних церков на Львівщині потребують заміни електромережі.

Львівська обласна рада торік ухвалила програму про збереження дерев’яних сакральних пам’яток архітектури, але вона виявилась недієвою, бо дерев’яні церкви і далі горять.

Радіо Свобода


У матеріалі зазначено, що згоріла уже не одна Церква. Нові пожежі цілком можливі. Забобігти можна на основі декількох підходів:

Заборонити проводити служби, загалом експлуатацію-визнати старими чи музеями;

Намагатись знайти новітні технічні засоби, які збільшать вогнетривкість-пропитування деревини, покриття негорючим лаком, ізолювання потенційних міць загоряння недгорючими матеріалами, подібне;

Будова нових храмів поряд на час проведення чого виконати спочтку друге, а потім перше.


Інші варіанти щось на голову не йдуть. Молитись мабуть за збереження храмів потрібно більше. Земне питання стоїть хто цим має займатись чи уся Церква загалом як єдина організація чи на по місцю люди. Є приклад впровадження недержавного пенсійного страхування, то можливо і до пожеж в дерявяних Церквах варто так само підходити, окремої пожежною безпекою, ніж в камяних.

Горять як видно саме Греко-Католицькі церкви. Принаймі їх статистику ми бачимо. Це може стати приводом для спекулювання, але я задам питання: Чи не мала б бути Церква під захистом молитви від людської необачності? Ікони залишались цілі при навалах Батиїв та Атеїстів. Звісно, руйнувались і атеїстами церкви зі злого наміру. Необачність добрих людей від злого помислу не відрізняється хіба?

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 22 квітня 2009, 09:04

http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=1217

Несправна електрика не основна причина. За цим усім стоять парохи, паламарі, церковний уряд тощо. А безвідповідальність має бути справедливо покарана. І не тільки з боку єпархіяльного єпископа!

Це якась новітня пошесть, що горять чи згоряють унікальні церкви, зокрема на Львівщині. Треба вже щось робити, а не балакати.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 22 квітня 2009, 13:09

Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

bogdaniys
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 24 квітня 2009, 20:28

СПАЛЕННЯ ДЕРЕВЯНИХ ЦЕРКОВ У ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ

Повідомлення bogdaniys » 24 квітня 2009, 20:49

Пропоную дискусію на тему збереження деревяної сакральної архітектури. Загрозлива тенденція. За часи незалежності спалено більше 200 церков. За останні місяці загинуло кілька десятків унікальних памяток від 17 до поч 20 століття. Це нормально? Чи Це провина священників і громади чи звичайних вандалів?
Ніхто не несе відповідальності

Чому замість будувати церкву на новому місці, на попелищі деревяної одразу зявляється велика мурована церква. Хто зацікавлений у спаленні церков? Кому вони заважають?

Подамо лише кілька найменувань із багатосторінкового списку згорілих за останні п'ять років церков: с. Нисмичі Сокальського р-ну Львівської обл. — дерев'яна церква Успіння Пресвятої Богородиці

(1712 р.); с. Росішка Рахівського р-ну Закарпатської обл. — Свято-Іллінська церква (XVIII ст.); с. Голдовичі Жидачівського р-ну Львівської обл. — храм Різдва Пресвятої Богородиці (1772 р); с. Великий Желудськ Володимирецького р-ну Рівненської обл. — Свято-Покровська церква (XVI ст.); с. Реваківці Кіцманського р-ну Чернівецької обл. — Миколаївська церква (ХІХ ст.); с. Заколоть Дрогобицького р-ну Львівської обл. — церква святого Миколая (1797 р.) — УГКЦ; с. Підгірці Бродівського р-ну Львівської області — церква святого Михаїла (1720 р.); с. Ясенів-Пільний — Городенківського р-ну Івано-Франківської обл. — церква святого Миколая (1882 р.) Остання була знана своїм особливим благословенням проти вогняної стихії. Понад пів століття тому в час однієї з найбільших пожеж у селі полум'я, яке поглинало одну хату за другою, якимось дивом зупинилося на підступі до церкви. На згадку про цю подію мешканці Ясенова щороку відзначають храмове свято — Михайлове чудо. Цьогоріч церкву відремонтували й прибрали особливо ретельно на пожертви понад 600 заробітчан. Село пишалося своїм храмом, готувалося відзначити його125-ту річницю...
Вставай хто живий в кого думка повстала! Година для праці настала!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 25 квітня 2009, 08:16

Та ж була вже мова про цю проблему сучасності http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=1230

ДИМУ БЕЗ ВОГНЮ НЕ БУВАЄ!!! ТАКЕ ВРАЖЕННЯ, ЩО ЦЕ ХИТРО СПЛАНОВАНА АКЦІЯ ПІД ПРИКРИТТЯМ ЦЕРКВИ! Це просто комусь на руку...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 27 квітня 2009, 19:38

Слава Богу, що не спалахують, мов сірники, безцінні дерев*яні храми у Шевченківському Гаю (Львів). Видно, студити добряче пильнують із музейними співпрацівниками... :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 05 січня 2010, 11:27

Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

ZZZ
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 18 березня 2009, 22:09

ПРОБЛЕМА СТАРИХ ДЕРЕВ"ЯНИХ ЦЕРКОВ як об"єктів культурно-релі

Повідомлення ZZZ » 26 квітня 2011, 13:59

ПРОБЛЕМА СТАРИХ ДЕРЕВ"ЯНИХ ЦЕРКОВ як об"єктів культурно-релігійної спадщини.
Слава Ісусу Христу!
Я хочу підняти проблему для обговорення та знайти нові ідеї щодо ЗБЕРЕЖЕННЯ старих дерев"яних церков, які РУЙНУЮТЬСЯ під впливом часу та корозії та часто у них трапляються пожежі.
Таких церков є НЕ багато- загалом на Бойківщині, Закарпатті, Франківщині та ін..
ЯКІ ІСНУЮТЬ ПРАВИЛА ПРОТИПОЖЕЖНОЇ та АНТИКОРОЗІЙНОЇ ОБРОБКИ для об"єктів культурно-релігійної спадщини.???
ХТО ДАЄ ТАКИЙ ДОЗВІЛ??? ДЕРЖАВА чи ЦЕРКВА???

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: ПРОБЛЕМА СТАРИХ ДЕРЕВ"ЯНИХ ЦЕРКОВ як об"єктів культурно-релі

Повідомлення o.Mykil » 26 квітня 2011, 14:12

Виглядає на черговий спам. Ще треба вміти формувати лаконічні заголовки. Ця тема вже піднімалась тут не раз. Наприклад viewtopic.php?f=3&t=1234
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: ПРОБЛЕМА СТАРИХ ДЕРЕВ"ЯНИХ ЦЕРКОВ як об"єктів культурно-релі

Повідомлення о.Олег » 27 квітня 2011, 05:58

o.Mykil писав:Виглядає на черговий спам. Ще треба вміти формувати лаконічні заголовки. Ця тема вже піднімалась тут не раз. Наприклад viewtopic.php?f=3&t=1234

теми об'єднано
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Як запобігти згорянню деревяних церков?

Повідомлення o.Mykil » 27 квітня 2011, 06:12

І чия тут знову вина: На Великдень на Львівщині згоріла дерев’яна церква XVII ст. http://www.credo-ua.org/2011/04/44184
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Як запобігти згорянню деревяних церков?

Повідомлення andrey s. » 27 квітня 2011, 13:16

Як на мене то я знаю чому вони горять.Але краще так чим зневага,байдужість,а точніше плюндрування байдужістю.
Мова йде не тільки за памятки,а й взагальному.У нас на Франківщині трапляється що стоїть гарна сучасна Церква,а поруч перекошина,обшарпана часом і людьми,старенька деревянна Церква.Просто якись контрасти....
Така Церковка "сама підпалиться" щоб її не плюндрували байдужісю.Бо вогонь спалює те що можна сплюндрувати.
Що згорить,те не зігнеє(помоєму нар.муд.)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Як запобігти згорянню деревяних церков?

Повідомлення o.Mykil » 27 квітня 2011, 14:39

andrey s. писав:У нас на Франківщині трапляється що стоїть гарна сучасна Церква,а поруч перекошина,обшарпана часом і людьми,старенька деревянна Церква.Просто якись контрасти....


В Івано-Франківській області за 16 років згоріло 17 дерев’яних церков http://www.credo-ua.org/2010/06/28229

Кажуть, що в радянський час не було такої шкоди для храмів, як у час начебто незалежності України. Мені відома одна з причин таких "самозагорянь". Але не хочу тут кидати камінь у чийсь город. Хай краще керівництво УГКЦ вирішує.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Як запобігти згорянню деревяних церков?

Повідомлення andrey s. » 27 квітня 2011, 16:19

o.Mykil писав:
andrey s. писав:У нас на Франківщині трапляється що стоїть гарна сучасна Церква,а поруч перекошина,обшарпана часом і людьми,старенька деревянна Церква.Просто якись контрасти....


В Івано-Франківській області за 16 років згоріло 17 дерев’яних церков http://www.credo-ua.org/2010/06/28229

Кажуть, що в радянський час не було такої шкоди для храмів, як у час начебто незалежності України. Мені відома одна з причин таких "самозагорянь". Але не хочу тут кидати камінь у чийсь город. Хай краще керівництво УГКЦ вирішує.

Згоден Отець,це складна тема...Тобто актуальна.
Але в одному селі я задав подібне запитання отцю.Мовляв душа не болить???,чому не розберете і що можна не використаєте для дзвінниці(якраз підходяще місце),а поруч вже є новий гарний Храм.Він сказав що болить,і постійно це каже своїй парафії.Але їх болить за стареньку перекошину Церкву,але тільки болить.Тим паче що отець вважає на думку парафіян.
А горять ці Церкви тому що людям байдуже до них.За ними треба дивитись,бо стіни тлінні.Це проста люцка халатність,інших фактів я не маю і не знаю..
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Saшa
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 12 вересня 2012, 09:38

Як захистити від вологи стіни та майно старої церкви

Повідомлення Saшa » 14 вересня 2012, 09:52

Пропоную у цій темі ділитися досвідом по збереженню і впорядкуванню історичних храмів. Нажаль необізнаність у цих питаннях дуже часто приводить до ненавмисного пошкодження або погіршення стану самого храму або його елементів. Особливо небезпечно застосовувати при проведенні ремонтів у історичних храмах сучасні будівельні матеріали. Дуже радимо вам звернутися до фахівців з реставрації хоча би за порадою.
Однією з хвороб старовинних храмів є відсутність гідроізоляції фундаменту, внаслідок чого намокає нижня частина стін, осипається штукатурка, розвивається грибок, згубний для людей і оздоблення храму. Відновити гідроізоляцію будівельним методом вкрай складно і дорого. Особливо якщо мова йде про горизонтальної гідроізоляції. Тут гарантії на успіх не дасть ні яка з будівельних технологій. Та й стан храму не завжди дозволить обкопувати стіни, робити їх підрізання або свердлити тисячі отворів для проведення хімічних ін'єкцій.
Ми є фахівцями в питаннях осушення стін старих храмів щадними небудівельні методами http://valmos.ucoz.com/. Наші знання дозволять уберегти Вас від помилок при проведенні осушення і відновлення покриття стін. Ми зможемо провести діагностику стану вологості стін, знайдемо причини накопичення вологи, допоможемо їх усунути. Успішний досвід використання технології електроосмосу в історичних храмах західної України, дозволяє розширювати його застосування.
Звертайтеся за консультацією. Раді допомогти порадою і ділом.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Як захистити від вологи стіни та майно старої церкви

Повідомлення andrey s. » 14 вересня 2012, 11:02

Saшa писав:Пропоную у цій темі ділитися досвідом по збереженню і впорядкуванню історичних храмів. Нажаль необізнаність у цих питаннях дуже часто приводить до ненавмисного пошкодження або погіршення стану самого храму або його елементів. Особливо небезпечно застосовувати при проведенні ремонтів у історичних храмах сучасні будівельні матеріали. Дуже радимо вам звернутися до фахівців з реставрації хоча би за порадою.

Слава Ісусу Христу!
Хм...., досить цікаву тему Ви підняли п. Саша. Справді не чув за такий підхід і трішки мене то зацікавило. Така проблема справді є і багато слушного Ви згадали. Але..., мені цікаво чи це просто реклама, чи зокрема можем ми поспілкуватись в рамках цієї теми ?
Є досвід з роботами по встановленню вентиляцій ?, і мова не тільки за саме просте ( примусову вентиляцію. Хоч тут також не все так просто ), мова за більш творчий підхід де мінімум тех. засобів які просто підсилюють природню вентиляцію..., і у цьому знаннь мало, потрібен досвід таких робіт.
Думаю що в комплексі з тим що Ви пропунуєте результат буде більш тривким чи помітним ?
То як ?
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Saшa
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 12 вересня 2012, 09:38

Re: Практичні аспекти збереження церковних будівель

Повідомлення Saшa » 14 вересня 2012, 13:20

Дякую за питання andrey s. Повністю з вами погоджуюсь. Дійсно, одного блокування надходження капілярної вологи з фундаменту, як правило буває недостатньо. Хоча би тому, що у старих храмах волога накопичується ще й гігроскопічним і конденсатним шляхами. Тому треба допомогти в підтримці допустимого температурно- вологістного режиму, зокрема з застосуванням «правильної»!! вентиляції. Якщо ви маєте досвід у цьому питанні – запрошую до співпраці. Ми постійно співпрацюємо зі спеціалістами з сучасної вентиляції, але вентиляція в храмі потребує спеціального підходу. Крім того необхідно грамотно звільнити виходи законсервованої у стінах вологи. Тільки індивідуальний підхід до кожної храмової споруди і комплекс заходів вирішує проблему. А загальним на моє переконання має бути лікарський підхід: «не нашкодити». Тому в любому випадку, перед тим як щось робити треба встановити причини накопичення вологи у стінах. Готовий до подальшого спілкування. З повагою , Олександр

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Практичні аспекти збереження церковних будівель

Повідомлення andrey s. » 14 вересня 2012, 16:56

Saшa писав:Дякую за питання andrey s. Повністю з вами погоджуюсь. Дійсно, одного блокування надходження капілярної вологи з фундаменту, як правило буває недостатньо. Хоча би тому, що у старих храмах волога накопичується ще й гігроскопічним і конденсатним шляхами. Тому треба допомогти в підтримці допустимого температурно- вологістного режиму, зокрема з застосуванням «правильної»!! вентиляції. Якщо ви маєте досвід у цьому питанні – запрошую до співпраці. Ми постійно співпрацюємо зі спеціалістами з сучасної вентиляції, але вентиляція в храмі потребує спеціального підходу. Крім того необхідно грамотно звільнити виходи законсервованої у стінах вологи. Тільки індивідуальний підхід до кожної храмової споруди і комплекс заходів вирішує проблему. А загальним на моє переконання має бути лікарський підхід: «не нашкодити». Тому в любому випадку, перед тим як щось робити треба встановити причини накопичення вологи у стінах. Готовий до подальшого спілкування. З повагою , Олександр

Приємно познайомитись Олександре. Нажаль поки не мав змоги більш детально вникнути в суть Вашого методу і можливість його конкретного примінення, але виправлю це, і маю надію поспілкуємось в приваті , або краще во очі (скайп чи там щось таке ).
1. Є особливості повязані з порою року ?? Розумію що питання досить загальне і розпливчате, багато потрібно враховувати при цьому, від кліматичних особливостей конкретного місця.., геологічних, особливості будови і таке всяке. Але, всеж, якщо балакати за вологість у стінах..., то теж не все просто. Тобто волога потрапляє туди капілярно, з середини.., а також з зовні, з повітря. Особливо це грає роль коли є розпис стін. І питання у слідуючому : Чи різниця між внутрішньою і зовнішньою вологою не зашкодить нанесеному на стіну малюнку (Образу ). Тобто стіна в середині суха ( припустим надмірно .. завдяки цьому девайсу ), а ззовні утворився конденсат (наприклад зимою ) . Звичайно цей конденсат осяде восновному на фарбі, але і так само просочиться крізь тріщинки і пори у стіну. При цьому може бути облущення поверхні ?
Я взагалі помітив, що в старих Церквах опалення також зроблено особливо , восновному в підлозі. Стоять решітки і тепле повітря підіймається вверх ( хоч і церкуляція майже відсутня ). Тобто батарея на стіні висушить її спочатку зовні, а потім нерівномірно вверх і з середини, і це може бути фатально для малюнка . Звичайно шкода наноситься при різких перепадах, відсутності стабільної темп. і вологи.
2. Бачив фото, і як Вам сказати...., такий пристрій на стіні Церкви є ...ну мяко кажучи не втему (білий пластик чи метал наприклад, але на розписаній стіні...трішки виділяється :) )
Є труднощі встановлення тк щоб не псувався вид. Мнімум втручання і пластмаси на видних місцях. Ну або якись камуфляж конкретний...
Решта в П.П.
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Saшa
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 12 вересня 2012, 09:38

Re: Практичні аспекти збереження церковних будівель

Повідомлення Saшa » 17 вересня 2012, 09:47

Мені також приємно і я маю надію на подальше спілкування.
Електроосмос це і є якраз «мінімум втручання». На рахунок «пластмаса не в тему» - мушу з вами погодитись. Більш того, геометрія стін храму і урахування радіусів дії приладів вимушує нас, як правило, встановлювати прилади на помітних для ока місцях. Розміщати прилади не там де потрібно по розрахунках, а там де їх не видно, приведе до необхідності збільшити кількість приладів. Враховуючи те, що прилади не дешеві, краще шукати простіший вихід. А саме маскувати прилади (вони не великі) любими неметалевими убранствами, наприклад рушниками. Хоча мені це не дуже подобається, завжди існує можливість зсунути прилад на метр вліво або в право. Але погодьтесь, що грибок на стінах виглядає «трошки» гірше, я вже не кажу про його вплив на здоров’я людей і руйнування ним розпису стін.


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 23 гостей