Крадіжки і авторське право

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Привласнені статті в богословських часописах...

Повідомлення о.Олег » 18 листопада 2010, 09:33

o.Mykil писав:...Було б добре адмінові сайту перевіряти якось нові статті (матеріали) перед публікуванням на наявність плагіату чи як...

не думаю, що це реально. В науковій праці, захисті дисертацій - саме такий підхід, а тут встежити! :)
Насправді, я грішний навіть радію, коли шириться Правда навіть у такий спосіб: для мене це як... як давати і не чекати, що тобі повернуть, відплатять (зішлються на тебе, доцінять твою працю) - мені грішному так багато дано (вміння думати, написати...) : чому б не поділитися ("нехай права твоя рука не знає, що робить ліва... а Отець твій, що бачить таємне, відплатить тобі")... От якби перекрутили, проти Бога написали - так. А тут... не думаю, що треба шкодувати - не для себе пишу: Богові і людям; і... Бог знає і відплатить. Та і Богословіє (в богословів всі статті богословські :) ), думаю, є вимоленим ("Богослов - той, хто молиться", Єваргій Понтійський) і Господь дуже гарно каже (там же, де і цитував трошки вище про милостиню, в Мт 6): "...коли молитесь, не будьте як лицеміри, котрі люблять молитися, стоячи в синагогах та на розі головних вулиць, щоб їх бачили люди. Правду кажу вам: вони вже отримали свою нагороду сповна. 6 Ти ж, коли молишся, увійди до своєї кімнати і, зачинивши за собою двері, помолися до Батька, якого не видно, і Батько, що непомітно спостерігає за всім, винагородить тебе" .
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Привласнені статті в богословських часописах...

Повідомлення o.Mykil » 18 листопада 2010, 09:47

о.Олег писав:Насправді, я грішний навіть радію, коли шириться Правда навіть у такий спосіб: для мене це як... як давати і не чекати, що тобі повернуть, відплатять (зішлються на тебе, доцінять твою працю)


Тобто ви за крадіжки чужих творів, статей, зокрема тих, що опубліковані у журналах, а потім подані до мережі чи щось таке? Мені здається, отче, ви трохи плутаєте поняття, дивлячись на проблему тільки зі свого кута зору. Тут не шукається дооцінення, думаю не один християнський автор не шукає слави в людей, а йдеться про те, щоб люди розуміли, що будь-яка крадіжка є гріхом і що це не дозволено ні в Церкві, ні в суспільстві. Це протизаконні речі, що викликають замішання та непорозуміння. Нині хтось привласнить собі чужу статтю, завтра щось більше, потім книгу, машину і т.д. Все починається з маленького. І зло треба нищити в корені, а не вдаватися до романтики у серйозних речах! За кордоном з цим дуже боряться скрізь і люди собі асують через це протизаконні речі репутацію!!!

Плагіат в Інтернет-ЗМІ України: правове регулювання
http://www.mediakrytyka.info/onlayn-zhu ... annya.html

Якщо вже християни, зокрема греко-католики, цим будуть продовжуватися займатися, то це взагалі не вкладається у жодні рамки!!! :evil:
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Привласнені статті в богословських часописах...

Повідомлення о.Олег » 18 листопада 2010, 09:53

o.Mykil писав:...Тобто ви за крадіжки чужих ..?..

ні - на крадіжки своїх (не повірите - навіть мої каляки-маляки крадуть :) ) і ділюся таким своїм відношенням
а про чужі пишу, що не варта очікувати, що адмін перевірятиме на предмет плагіату
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Привласнені статті в богословських часописах...

Повідомлення o.Mykil » 18 листопада 2010, 09:56

о.Олег писав:а про чужі пишу, що не варта очікувати, що адмін перевірятиме на предмет плагіату
З повагою, о.Олег


Але хіба це складно написати на якомусь сайті для авторів публікувати або свої твори, або посилатися на джерела чи самим не займатися безчинством такого роду? Думаю, -ні.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Привласнені статті в богословських часописах...

Повідомлення о.Олег » 18 листопада 2010, 10:02

o.Mykil писав:
о.Олег писав:а про чужі пишу, що не варта очікувати, що адмін перевірятиме на предмет плагіату
З повагою, о.Олег


Але хіба це складно написати на якомусь сайті для авторів публікувати або свої твори, або посилатися на джерела чи самим не займатися безчинством такого роду? Думаю, -ні.

напевно можете написати на ті сайти, якщо там таке не написано. Але зазвичай все там вже написано
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Привласнені статті в богословських часописах...

Повідомлення о.Олег » 18 листопада 2010, 10:16

o.Mykil писав:... Мені здається, отче, ви трохи плутаєте поняття, дивлячись на проблему тільки зі свого кута зору...

взагалі, Ви вибачте, отче: думаю, це на мене грішного так вплинуло те, що на Літургії щойно читав нинішнє Євангеліє від Луки (16, 1-9) про управителя, що дістав похвалу від Пана за нечесність :) (за крадіж, фактично) - може "сини світу цього" і в дотичних до теми питаннях "мудріші за синів світла"?
не думаю, що помиляюся у своєму відношенні
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Привласнені статті в богословських часописах...

Повідомлення о.Олег » 18 листопада 2010, 10:21

о.Олег писав:
o.Mykil писав:
о.Олег писав:а про чужі пишу, що не варта очікувати, що адмін перевірятиме на предмет плагіату
З повагою, о.Олег


Але хіба це складно написати на якомусь сайті для авторів публікувати або свої твори, або посилатися на джерела чи самим не займатися безчинством такого роду? Думаю, -ні.

напевно можете написати на ті сайти, якщо там таке не написано. Але зазвичай все там вже написано
З повагою, о.Олег

і ще один нмд прекрасний вихід, щоб не давати людям можливості згрішити (на крадіж) у даному питанні (десь бачив і це мені грішному повністю відповідає) :
адміністрація дозволяє цитувати без посилань на наш сайт і авторів кожен з матеріалів, що у нас опубліковані :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Привласнені статті в богословських часописах...

Повідомлення o.Mykil » 18 листопада 2010, 10:34

о.Олег писав:адміністрація дозволяє цитувати без посилань на наш сайт і авторів кожен з матеріалів, що у нас опубліковані :Rose:


Тобто Ви чи ще хтось? Де це пише тут? Може пропустив... Нічого собі, я тут не раз свої статті поміщаю. Але ж є у правилах посилатися на джерела цитат з інших сайтів, правда ж? Слава Богу, що не раз бачив, як на певні матеріали з форуму, вітки посилалися по інших веб-ресурсах, шануючи порядок хоч якийсь.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Привласнені статті в богословських часописах...

Повідомлення о.Олег » 18 листопада 2010, 11:23

o.Mykil писав:
о.Олег писав:адміністрація дозволяє цитувати без посилань на наш сайт і авторів кожен з матеріалів, що у нас опубліковані :Rose:

Тобто Ви чи ще хтось? Де це пише тут? Може пропустив...

ні - бачив на якомусь сайті. Сподобалось. Тут же на Форумі УГКЦ все, як Ви кажете - обов'язково посилатися на джерело
o.Mykil писав:...Нічого собі ... шануючи порядок хоч якийсь.

чи такий дозвіл цитувати без посилань не забирає проблему крадіжі? Забирає: кожен, хто вирішив собі скористати доробком авторів сайту має на це дозвіл. Так в чому ж проблема таки, отче? Дозвольте списувати (в кожній статті, яку пишите) і не говорити звідки списав - все Богові на славу :Rose:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Привласнені статті в богословських часописах...

Повідомлення o.Mykil » 18 листопада 2010, 12:02

о.Олег писав:Дозвольте списувати (в кожній статті, яку пишите) і не говорити звідки списав - все Богові на славу :Rose:
З повагою, о.Олег


Щось ви трохи в не той бік клоните. Навіть у школі заборонено списувати, бо це негідно. До речі, бачив як у своїх працях дехто використовує певні коменти з форуму: зазначає користувача, час і місце і т.д. Ви толеруєте якщо не плагіат у загальному, то його спроби. Мда. %)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Привласнені статті в богословських часописах...

Повідомлення о.Олег » 18 листопада 2010, 12:57

o.Mykil писав:
о.Олег писав:Дозвольте списувати (в кожній статті, яку пишите) і не говорити звідки списав - все Богові на славу :Rose:
З повагою, о.Олег


Щось ви трохи в не той бік клоните. Навіть у школі заборонено списувати, бо це негідно. До речі, бачив як у своїх працях дехто використовує певні коменти з форуму: зазначає користувача, час і місце і т.д. Ви толеруєте якщо не плагіат у загальному, то його спроби. Мда. %)

ні - я пробачаю, коли списують у мене, а не собі, коли списую я. Якраз я грішний стараюсь не списувати. А пишу все це в реакцію на Ваші слова, що переживаєте, що грішать і логічно розмірковую в такий спосіб: 1. списували/списують/будуть - поповнюють гріх крадіжі (нічого з цим зробити не можу); 2. автор не хоче слави/відплати за пророблену роботу, здатний давати милостиню; 3. пропоную давати милостиню
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Привласнені статті в богословських часописах...

Повідомлення о.Олег » 18 листопада 2010, 16:32

o.Mykil писав:... Навіть у школі заборонено списувати, бо це негідно...

це негідно учня, який має в школі навчитися. А у нашому випадку - не кожен може навчитися і, навіть, добре, що не продукує чогось глупого, а повторює за Вами. Адже, якщо хтось повторе Ваше розуміння (безсумнівно - гідне) Бога/подій - чим ризикуємо, окрім того, що людство не знатиме автора? А - ні: ризикуємо, бо крадіж, тому й пропоную роздавати дозвіл списувати і використовувати (з умовою, що) Богові на славу :)
"даром прийняли - даром давайте" (Мт.10)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Привласнені статті в богословських часописах...

Повідомлення o.Mykil » 18 листопада 2010, 23:37

о.Олег писав: Адже, якщо хтось повторе Ваше розуміння (безсумнівно - гідне) Бога/подій - чим ризикуємо, окрім того, що людство не знатиме автора? А - ні: ризикуємо, бо крадіж, тому й пропоную роздавати дозвіл списувати і використовувати (з умовою, що) Богові на славу :)
"даром прийняли - даром давайте" (Мт.10)
З повагою, о.Олег


Зі збільшенням кількості Інтернет-ЗМІ плагіат як приписування собі чужої інтелектуальної власності або її творче використання: переклад, адаптація, аранжування без отримання належного дозволу набуває все більших масштабів. Копіпастери нехтують застереженням автора про заборону вільно використовувати його матеріал, як того вимагає ст. 21 Закону України „Про авторське право й суміжні права”, користуються відсутністю реальної технічної охорони авторських прав і легко запозичують чужі матеріали за допомогою кількох натисків клавіш на клавіатурі комп’ютера.

http://www.mediakrytyka.info/onlayn-zhu ... annya.html

Вибачте, але ви говорите дещо дивні речі! Всюди є по світі такий порядок: що використання чужих матеріалів дозволено тільки з поданням на джерело, якщо не пишеш тільки від себе! Тому не варто плутати праведне з грішним!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

mykola75
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 26 вересня 2010, 20:27

Re: Привласнені статті в богословських часописах...

Повідомлення mykola75 » 19 листопада 2010, 00:25

Якби хтось використав чужу статтю і підписався, що то його - напевно за таке треба сварився. Але коли хтось використав статтю, просто для інформування людей без того, щоб вказати хто автор - то це ще можна зрозуміти. Може неуважність, може не знайшов, хто автор. Хоча...

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Привласнені статті в богословських часописах...

Повідомлення o.Mykil » 19 листопада 2010, 00:35

mykola75 писав:Якби хтось використав чужу статтю і підписався, що то його - напевно за таке треба сварився.


На жаль, таке є також... Підписувався дехто від свого імені і під моїми статтями, що вважаю недопустимим по всіх параметрах, тим паче на греко-католицьких (християнських) сайтах чи у друкованих виданнях!!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Привласнені статті в богословських часописах...

Повідомлення о.Олег » 19 листопада 2010, 06:35

o.Mykil писав:...Вибачте, але ви говорите дещо дивні речі! Всюди є по світі такий порядок: що використання чужих матеріалів дозволено тільки з поданням на джерело, якщо не пишеш тільки від себе! Тому не варто плутати праведне з грішним!

так праведний Христос вчить ще більш дивному грішних людей (попри те, що в світі вважається порядком). Любити ворога я грішний не дуже можу, підставити другу щоку - скоріше вдарю, жити і вмерти задля іншого..: принаймі тут стараюся не воювати за "авторське право".
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Привласнені статті в богословських часописах...

Повідомлення о.Олег » 19 листопада 2010, 08:52

o.Mykil писав:
mykola75 писав:Якби хтось використав чужу статтю і підписався, що то його - напевно за таке треба сварився.

... вважаю недопустимим ...

вважаю так само, але на чужі підписи під моїми дозволяю
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Привласнені статті в богословських часописах...

Повідомлення o.Mykil » 11 грудня 2010, 23:17

"Плагіат, корупція, клептоманія – вади сучасного суспільства" http://dds.edu.ua/articles/2/slovo/2010 ... ciety.html
Востаннє редагувалось 12 лютого 2011, 20:35 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 1 раз.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Привласнені статті в богословських часописах...

Повідомлення o.Mykil » 12 лютого 2011, 20:34

"Як я боролась з плагіатчиками" http://risu.org.ua/ua/index/blog/~Alla+Boyko/40672
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Теодор
гість
гість
Повідомлень: 9
З нами з: 23 липня 2011, 22:17

Авторське право і піратство.

Повідомлення Теодор » 19 вересня 2011, 17:29

Я хотів би зрозуміти відношення цекви до таких буденних речей як неліцинзійне програмне забезпечення чи фільми. З одного боку використання таких речей я порушенням чиного законодавства і своєрідною крадіжкою, з іншого боку гріховність таких речей є досить сумнівною, рівнож як є сумнівною заборона не копіювання. Але тема дуже неоднозначна.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Авторське право і піратство.

Повідомлення ShMariam » 19 вересня 2011, 17:49

Вже говорили тут
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Теодор
гість
гість
Повідомлень: 9
З нами з: 23 липня 2011, 22:17

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення Теодор » 20 вересня 2011, 06:29

Щодо мого відношення до авторських прав загалом. Ця сестема авторського права яка діє нині на мою думку не я до кінця хорошою, вона в певній мірі гальмує розвиток суспільствава і не є докінця продуманою і чесною. Мені здаєтся що це напряму стосуєтся до даної теми. Простий приклад. Хтось придумав пісню, він її автор він її співає на концертах і отримує гроші, люди які собі вдома співють його пісню чисті пред Богом, але той хто хоче такош зрубати гроші на ній вже грішить. ія думаю що це правильно. Я допустимо школярик і вчу в школі допустимо фотошоп я роблю домашнє на піратці, малю там собі шось, я не грішу. але якщо я дезейнер і заробляю гроші на краденій пограмі я грішу. Той хто склав пісню, написав книгу, чи прграму не має ніякого морального права забороняти нею користуватися, якби він хотів щоб цей твір був суто його він би просто міг нікому його не показувати. Але право заробити на цому творі равжди за автором. Деякі прграми є вийнятками з цього принципу ....ті які приносять беспосереднб користь антивіруси і компютерні ігри. Але пиання дуже не однозначне

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення ShMariam » 20 вересня 2011, 14:04

Питання справді не однозначне... Хто має більший гріх: той хто користується краденою програмою просто так, для гри, чи той, що використовує її для виконання певних обов'язків (навчання, робота)? Думаю, що все таки в першого гріх більший, бо, при бажанні, він міг би собі розважатися в інший спосіб. Напр., одна надзвичайно дорога програма (якої, до речі, і нема ніде в магазинах) необхідна (дійсно необхідна) мені для навчання і, не виключено, що й для майбутньої роботи. То що мені кидати навчання?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення andrey s. » 20 вересня 2011, 15:12

ShMariam писав:Питання справді не однозначне... Хто має більший гріх: той хто користується краденою програмою просто так, для гри, чи той, що використовує її для виконання певних обов'язків (навчання, робота)? Думаю, що все таки в першого гріх більший, бо, при бажанні, він міг би собі розважатися в інший спосіб. Напр., одна надзвичайно дорога програма (якої, до речі, і нема ніде в магазинах) необхідна (дійсно необхідна) мені для навчання і, не виключено, що й для майбутньої роботи. То що мені кидати навчання?

п.Мар'яно, якщо Вам ця програма потрібна, і Вас мучить совість, ба навіть ставить під сумнів Ваше майбутнє, то скажіть де вона в сітці є, я скачаю і Вам подарую. :D
Розумієте, я якраз вчора качав фільм, і прочитав цю тему. І перше що мені прийшло в голову, це те, що до Сповіді з цим я не піду, бо це було би лицимірство з мого боку, бо якось жалю за це не відчуваю.
Можливо я не такий досконалий як хтось, кого мучить совість за скачування фільму чи музики, книжки чи статті.(коли вони доступні загалу)
Радий за досконалих, я не такий.
Я якось навіть поважаю тих, які це скидають в нет, щоб решта користали для себе.(таке треба вміти. Справжні Робін Гуди :D )
:oops:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення ShMariam » 20 вересня 2011, 15:26

:D Я зараз якраз тим і займаюсь, що шукаю, де вона виставлена для скачування. Наразі тільки знайшла кілька книжок, як нею користуватися. :) Хотіла б подивитися на захмарну ціну, по якій вона продається (навіть смішно порівнювати зі 100-доларовим Віндовсом). Але скачувати не треба - мені її дадуть на диску.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Теодор
гість
гість
Повідомлень: 9
З нами з: 23 липня 2011, 22:17

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення Теодор » 20 вересня 2011, 16:48

Я дозволю собі повторитись. На мою думку мистецтво до яких належить книжка, чи фільм не може підпадати по своїй суті під таке строге авторське право як є зараз. Тобто я маю право дивитися і читати що хочу, тому що я можу це зробити, якби автор не хотів щоб я це дивився він би міг тримати свй твір при собі. Але я нівякому разі не буду пробувати нажитись на його творі з матеріальною вигодою. І я думаю що такий підхід буде справедливий до будь якої інелектуальної власності. Яка на мою думку престає бути в повному розумінні цього слова власністю коли покидає межі самого інтелекту.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення ShMariam » 20 вересня 2011, 17:10

:pardon:
Я вважаю, що крадіжка є завжди крадіжка. Але якщо вибирати між крадіжкою іграшки (фільму, гри, книжки) і вудочки (програми для роботи) , за яку багач поставив таку ціну, що ніколи не назбираю... я виберу вудочку - вона принаймні потрібна для життя. Якби ж та програма мала нормальну ціну, якщо б це був би не дуже потрібний мені Fotoshop, наприклад, я б може відчувала якісь закиди сумління.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення andrey s. » 20 вересня 2011, 17:11

Теодор писав:Я дозволю собі повторитись. На мою думку мистецтво до яких належить книжка, чи фільм не може підпадати по своїй суті під таке строге авторське право як є зараз. Тобто я маю право дивитися і читати що хочу, тому що я можу це зробити, якби автор не хотів щоб я це дивився він би міг тримати свй твір при собі. Але я нівякому разі не буду пробувати нажитись на його творі з матеріальною вигодою. І я думаю що такий підхід буде справедливий до будь якої інелектуальної власності. Яка на мою думку престає бути в повному розумінні цього слова власністю коли покидає межі самого інтелекту.

Я також такої думки. хоч думаю виробники комп. програм будуть проти. :D
Але це їх клопоти, врешті -решт дорогі програми захищені від такого.
Доречі маю лівий віндовс, який мені встановили в магазині де купляв комп. :pardon:
Але це не те саме, що ліцензійний. Тобто я не можу повністю використовувати його можливості(обновляти).
Тобто "такова селяві" :pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення ShMariam » 20 вересня 2011, 17:21

andrey s. писав:
Але це їх клопоти, врешті -решт дорогі програми захищені від такого.

:) Та яке захищені, інакше я б тут не починала таких розмов. Дешеві програми гріх не купити, а дуже дорогі шукають не в магазинах.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Теодор
гість
гість
Повідомлень: 9
З нами з: 23 липня 2011, 22:17

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення Теодор » 20 вересня 2011, 18:01

Але всетаки потрібно бути обережними .... якщо дизайнер заробляє гроші використовуючи лівий софт .....це з його боку не дуже чесно. Особисто я і є дезайнер, тому для мене ця проблема дуже болюча. Багато людей підтримує безплатні програми і я також в них працю, але всетаки дорогі редактори поза конкуренцією.


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей