Сторінка 1 з 6

Крадіжки і авторське право

Додано: 03 лютого 2006, 09:31
wolf
Саме до такого висновку я прийшов прочитавше на офіційному сайті. у рубриці "Запитання священикові", наступне: http://old.ugcc.org.ua/ukr/question/social/article;2696/

Чоловік, на ім'я Тарас запитав:
Яке ставлення Церкви до користування неліцензійними програмами? Як в даному випадку поступати учням, студентам, на виробництві? Якими операційними системами і програмами користується греко-католицька церква?

І що ж відповів священник?
А те, що нічого в тому поганого нема! Ба, навіть більше, він виправдовує тих людей, що користуються такими програмами, а критикує тих, хто встановлює ціни!

Що ж, шановний Отче, я, чесно кажучи, не в захоплені від Біла Гейца та Micro$oft вцілому, проте добре усвідомлюю, що означає використання піратського ПЗ! Компанія розробила певне ПЗ. вона зробила його популярним (хоча й якісно недосконалим, але не про це мова)... тепер вона прагне на цьому заробити... Це її право! Вона встановлює Ліцензійну Угоду... Кожного разу, коли Ви встановлюєте якусь програму, ця Угода перед Ваши очима! Звичайно, ми натискаємо "ЗГОДЕН" та інсталюємо... але з чим??? Там ясно написано, що це інтелектуальна власність когось, що хтось хоче за це гроші... а ми свідомо крадемо це!!
Ай-я-яй, Отче!

Наступне,
Скажімо, чи справедливим є взагалі присвоювати собі з ціллю отримання зиску винаходи, котрі здатні суттєво покращити життя людського суспільства на глобальному рівні. Адже ж може трапитися так, що в голові двох або більшої кількості людей – одночасно чи ні, без різниці, – зродиться та сама думка.

Звичайно, ми самі настільки узалежнелися від M$. що й не знаємо про існування якісних альтернатив (нажаль, на данному етапі ще не для всього). Вони просять гроші, інші роздають усе безкоштовно... Тоді навіщо цей фарс? Звичайно, шановні Отці й гадки не мають, що крім Віндовс може існувати ще й інший світ... Наше суспільство продало себе в рабство М$(навчальні заклади, держ.установи), а тепер ще й жаліється, що вони хочуть гроші!!!
Я принципово не використовую продукції M$, адже існує Лінукс, Ліцензійна Угода GPL, яка, до речі, стверджує, що програми розроблені людьми для людей, тому не можна за них вимагати грошенята, але можна просити гроші за супровід і підтримку даного продукту... Тоді, коли існує альтернатива, чого ми й далі КРАДЕМО і називаємо це
чому я повинен обмежувати себе якимись подібними законами

Сміх та й годі! Чого Ви взагалі обмежуємо себе ЗАКОНАМИ???

Наступне,
всі ліцензії – за непомірно великі гроші

Ну, знаєте... Я скажу Вам так, якщо Ви купуєте комп'ютер. вартість якого сьогодні десь 700-1000 USD, чи сутєво у цій ціновій категорії відіграє вартість ліцензійного, скажімо WindowsXP HomeEdition (60 USD). Думаю, коли людина витрачає такі гроші, то вартість ЧЕСНОГО продукту не така вже й велика...
Ще раз наголошую, я не фанат M$, я фанат совісті... То ж поважаймо себе та інших!
Інший приклад, великий художник створив картину... Її вартість - сотні тисяч... Вам дуже вона подобається, Ви не хочете купувати дешеву копію.... Краже Вам заплатити кілька тис. для профісійного злодія, який легко вкраде її для Вас!
мені це щось нагадує :wink:
а всі „креки” – за копійки, якщо і зовсім не за безплатно.

Так ось, шановні Отці, хтось пише програму, а хтось, професійний злодій. ламає її... Ось Ви й платите, або й ні, цьому злодію!!

І останнє
наряду із офіційно закупленими ліцензійними програмами

Цікаво, чи багато таких... :lol:

Наразі це все, але я ще планую продовжити диспут в даному напрямку... Чекаю Ваших коментарів та думок.

З повагою, K

Додано: 03 лютого 2006, 09:39
samael
Цілком підтримую дописувача!!!

У мене подібна ж проблема, довго вагався, чи правильно роблю, що користуюся піратським ПЗ... Що ж, вирішив! Піднапрягся, поставив ціль!

Тепер у мене і дома, і на роботі Linux, навіщо користуватися краденим, коли є достойні аналоги!! Звичайно, потрібне бажання і час, щоб освоєти нове... і не лінитися...

Додано: 03 лютого 2006, 09:54
samael
Також, хочу дати кілька порад!

Для початку можна відмовитись від програм, які мають безкоштовний аналог. Наприклад, користуйтесь і далі Віндовсом, але
замініть комерційний PhotoShop на безкоштовний (GPL) TheGIMP2 (http://www.gimp.org/windows/),
замініть платний M$ Office на безкоштовний (GPL) OpenOffice.org2 (http://www.openoffice.org/),
M$ IE -> FireFox (http://www.mozilla.com/firefox/)
TheBat!/Outlook -> Thunderbird (http://www.mozilla.com/thunderbird/)
Nero -> DeepBurner (http://www.deepburner.com/)
ACDSee -> XnView (http://www.xnview.com/)

і т.д. "Хто шукає, той знаходить" (С)

Ви спробуйте перше безкоштовні аналоги, а вже потім говоріть, що нема! і все потрібно лише красти! Звичайно є випадки, коли людина не може відмовитися від "піратки"... робота така в неї, що вимагають спеціалізовані програми... Це проблема нашого суспільства, коли були проекти, щоби створити українську базу програмістів, які розроблятимуть наші програми, на базі відкритого коду... Чиновники обрали угоду з Microsoft, яка вже зі школи готує людей, які узалежнені від її продукції....
Це ДУЖЕ ПРИКРО!!

До речі, із власного досвіду, відкриті програми переважно гарно українізовані, бо над ними працюють великі групи однодумців, навіть краще українізовані від комерційних, більшість з яких має лише російську локаль, або ж низькоякісний український переклад....
Варто й над цим задуматися....

Додано: 03 лютого 2006, 11:24
Dimych
Той хто вчиться — день за днем збільшує свої Знання.
Справжній мудрець щодня тратить свої знання, здобуваючи досвід. (с) Лао-Цзи


Ми живемо в складному світі, напевно тому часто схильні усе спрощувати. Не купив хтось ліцензійну програму — значить вкрав! Не сказав священик “ми за Open source” — значить УГКЦ підтримує такі крадіжки!!!
Я навмисно теж спрощую, щоб звернути увагу нате, що не все так просто в цій ситуації!
І щоб в ній розібратись, лише священика тут буде замало!

Особисто я проти крадіжки! Це однозначно зло, гріх, називайте як хочете. Це дуже легко побачити на прикладі матеріальних цінностей або грошей. В когось вони були, я вкрав, тепер є в мене, а в нього нема! Це однозначно матеріальна шкода людині! Однак як бути з копіями програм, відео, музики, книжок, думок. Якщо я скопіював програму, фільм, пісню, чи наніс я таку ж шкоду людині як матеріальна? Адже вона в нього не зникла, і він продовжує нею користуватись.
Моє запитання до читачів: Хіба це така ж крадіжка як у першому випадку? Якщо я копіюю програму з сайта, який дозволяє скачувати програми в звичайний спосіб (не через взламування), це крадіжка? Якщо хтось купив програму або серійний номер до неї, і свідомо дозволив мені це скопіювати — це крадіжка?

Таких запитань можна ще багато поставити! Ясно одне! Кожна людина, в кожному окремому випадку стоїть перед вибором добра або зла. Лише її совість підказує ту межу, де вчинок буде гріхом, а де ні!
Я підтримую думку священика про те, що сучасні принципи ліцензування, хоча і не всі, не є морально справедливими і спрямовані лише на отримання надприбутків їх власників.
Однак це не значить, що такий стан речей є дозволом на крадіж! Бо завжди є інший вихід!
Я навмисно не писав тут про GNU GPL! Думаю, є люди, які краще за мене можуть все пояснити. Окрім цього, тема тут більше богословська, ніж технічна….

Для тих хто сумнівається в можливих альтернативах для комерційних програм, раджу заглянути сюди -----> http://www.linuxcenter.ru/lib/articles/ ... logs.phtml

Робіть свій вибір, панове....

Додано: 03 лютого 2006, 13:17
samael
Я думаю, що проблема ще й у нашій ментальності! Ми давно звиклися з думкою про піратське ПЗ!
Наприклад, одна моя знайома була на стажуванні в Канаді, так там лише на кількох державних комп'ютерах був Майкрософт Офіс.... Грошей на Віндовс вистачило, а ось на офіс.... розумієте.... але вони не дозволяють собі встановлювати краджене....
До речі, не даремно Європарламент рекомендує в державних установах використовувати якомога більше вільного програмного забезпечення! Той же OpenOffice.org2... Це суттєво економить б'юджет ;)

Додано: 14 лютого 2006, 10:54
wolf

Додано: 26 січня 2007, 13:59
samael
Щодо використання піратського ПЗ:
По частині 3 ст. 176 КК України відповідальність наступає у вигляді штрафу від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до двох років, з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

http://patent.km.ua/ukr/articles/group30/i666
http://www.ndiasb.kiev.ua/ua/services/software/plain322/plain323
:twisted:

Додано: 30 січня 2007, 13:49
samael
Шукаєте альтернативу?
Вам сюди:
http://www.osalt.com/

Додано: 30 січня 2007, 17:37
wolf
Навіть у питанні закритого ПЗ позиція УГКЦ відрізняється від позиції ПЦ... Чи це позиція окремого священика УГКЦ?
Является ли грехом использование взломанных версий платных компьютерных программ?
9.09.2006 Максим г. Москва


Дорогой Максим!
Если использовать «взломанные» версии платных программ не разрешается законом, то, конечно же, такое использование греховно. А значит, надо или отказаться от этого, или, в случае вынужденного использования их, обязательно каяться на исповеди.
Умудри тебя Господь.

http://www.pskovo-pechersky-monastery.ru/russian/qp/penance/!qp/2691

Додано: 18 лютого 2007, 16:29
wolf
Директор школы села Сепыч Верещагинского района Пермского края обвиняется в пиратстве, воровстве копий компьютерных программ у американской фирмы «Майкрософт» или, юридическим языком, — директор государственного учреждения (школы) обвиняется в хищении программного обеспечения производства корпорации Microsoft в особо крупных размерах.

Уголовный кодекс России ст. 146 «Нарушение авторских и смежных прав», часть 3: предварительный сговор, использование служебного положения или особо крупный ущерб (стоимость (смежных) прав превышает 250 тысяч рублей).
Максимальное наказание — 5 лет лишения свободы.

http://ru.wikipedia.org/wiki/Поносов

Додано: 23 лютого 2007, 10:34
robie
wolf писав:
Директор школы села Сепыч Верещагинского района Пермского края обвиняется в пиратстве, воровстве копий компьютерных программ у американской фирмы «Майкрософт» или, юридическим языком, — директор государственного учреждения (школы) обвиняется в хищении программного обеспечения производства корпорации Microsoft в особо крупных размерах.

Уголовный кодекс России ст. 146 «Нарушение авторских и смежных прав», часть 3: предварительный сговор, использование служебного положения или особо крупный ущерб (стоимость (смежных) прав превышает 250 тысяч рублей).
Максимальное наказание — 5 лет лишения свободы.

http://ru.wikipedia.org/wiki/Поносов


Справу закрито :) Причина: дело "малозначительное".

Додано: 17 березня 2007, 00:13
ihor
wolf писав:Навіть у питанні закритого ПЗ позиція УГКЦ відрізняється від позиції ПЦ... Чи це позиція окремого священика УГКЦ?

В імені УГКЦ може говорити тільки Глава УГКЦ або Синод.
А щодо "обязательно каяться на исповеди", то що ж це буде за сповідь? Адже сповідь вимагає розкаяння за гріх, а як наслідок - відмова від того, щоб його чинити.

Крадіжки і авторське право

Додано: 04 травня 2009, 15:09
Олюнька
В сьогоднішньому житті інтелектуальна власність вартує більше за матеріальне.
Мене цікавить питання авторського права на релігійні пісні, фільми, поезію. Здається мені, що коли твір написаний на славу Божу, про Бога, то виконувати його і розповсюджувати може кожен. Хочу почути ваші думки щодо цього.

Додано: 04 травня 2009, 15:15
Малий
Та воно може і так... співати чужі пісні, в тому числі і про Бога, звичайно можна, а ось коли мова йде вже про заробляння грошей чужою працею -- тут справа інша...
та й переважна більшість авторів (книжок, до прикладу) вже не є власниками свого ж твору -- друкують і видають їх видавництва, які керуються вже іншими принципами, не поганими чи добрими, але іншими.

Додано: 04 травня 2009, 15:17
Олюнька
Малий писав:Та воно може і так... співати чужі пісні, в тому числі і про Бога, звичайно можна, а ось коли мова йде вже про заробляння грошей чужою працею -- тут справа інша...
та й переважна більшість авторів (книжок, до прикладу) вже не є власниками свого ж твору -- друкують і видають їх видавництва, які керуються вже іншими принципами, не поганими чи добрими, але іншими.


Про заробляння грошей не йде мова, а про безкорисливе розповсюдження.

Додано: 04 травня 2009, 17:00
oremus
Якщо говоримо про ПРАВО, то маємо наувазі захист інтересів законом і все. Інша справа дарунок. спадщина і т.д. Тут немає жодник винятків кулінарні рецепти, чи релігійні твори. Є право, значить треба його дотримуватися.
http://sumno.com/avtorske-pravo/

Додано: 04 травня 2009, 18:13
wpab
А як щодо використання піратських копій комп'ютерного програмного забезпечення (Windows, MS Office, і тд.)?

Це можна назвати крадіжкою?

Додано: 04 травня 2009, 18:49
romanm
wpab писав:А як щодо використання піратських копій комп'ютерного програмного забезпечення (Windows, MS Office, і тд.)?

Це можна назвати крадіжкою?



Ні, цим ви помагаєте багатим не попасти в пекло:) Ви віддираєте від очей багатіїв срібну плівку, яка закрила їм очі:)

Додано: 04 травня 2009, 20:20
Олюнька
Авторське право - це спосіб прославлення автора, щоб всі знали що був такий-то і написав таке-то.
Якщо говоримо про релігійну тему, то автор пише для прослави Бога.

Додано: 04 травня 2009, 21:27
Малий
Олюнька писав:Авторське право - це спосіб прославлення автора, щоб всі знали що був такий-то і написав таке-то.

м"яко кажучи, не зовсім повноцінне твердження.

Додано: 04 травня 2009, 22:09
wpab
romanm писав:
wpab писав:А як щодо використання піратських копій комп'ютерного програмного забезпечення (Windows, MS Office, і тд.)?

Це можна назвати крадіжкою?



Ні, цим ви помагаєте багатим не попасти в пекло:) Ви віддираєте від очей багатіїв срібну плівку, яка закрила їм очі:)

Незовсім зрозумів Вашу думку.

Людина ж має вибір:
1. піти в магазин і купити програму;
2. знайти піратську версію;
3. використовувати альтернативну безкоштовну програму.

Якщо, наприклад, я написав книгу і витратив на це свій час, зусилля і кошти, отже, маю потребу в компенсації, адже людині потрібно дбати про свою сім'ю. Звичайно, що в такому випадку я не погоджусь, щоб мою "інтелектуальну власність" поширювати безкоштовно без моєї на це згоди.

Додано: 05 травня 2009, 07:05
romanm
Незовсім зрозумів Вашу думку.



Та думки не було ніякої:)
Звичайно я з вами згоден.
Красти - гріх.

Додано: 05 травня 2009, 11:03
o.Mykil
Олюнька писав:Авторське право - це спосіб прославлення автора, щоб всі знали


Власник якогось твору заслуговує на те, щоб він був його завжди, адже доклав до цього певних зусиль і старань. Мені, для прикладу, було непросто спокійно спостерігати, як присвоював дехто мої вірші, пісні... Це найперше НЕСПРАВЕДЛИВО! Тому красти чиюсь інтелектуальну власність - гріх проти 7-ої заповіді Всевишнього!

Re: Крадіжки і авторське право

Додано: 05 травня 2009, 11:37
robie
Олюнька писав:Мене цікавить питання авторського права на релігійні пісні, фільми, поезію. Здається мені, що коли твір написаний на славу Божу, про Бога, то виконувати його і розповсюджувати може кожен.


А автор хай помирає з голоду? :) Кожен труд повинен бути відповідно оплаченим.
Інша справа, якщо автор не має нічого проти використання та розповсюдження на благодійних засадах.

Re: Авторське право

Додано: 05 травня 2009, 14:10
Олюнька
robie писав:А автор хай помирає з голоду? :) Кожен труд повинен бути відповідно оплаченим.
Інша справа, якщо автор не має нічого проти використання та розповсюдження на благодійних засадах.


Отже виходить, щоб заспівати в церкві релігійну пісню треба спочатку заплатити за це автору???

Re: Авторське право

Додано: 05 травня 2009, 14:19
robie
Олюнька писав:
robie писав:А автор хай помирає з голоду? :) Кожен труд повинен бути відповідно оплаченим.
Інша справа, якщо автор не має нічого проти використання та розповсюдження на благодійних засадах.


Отже виходить, щоб заспівати в церкві релігійну пісню треба спочатку заплатити за це автору???


якщо на данну пісню є зареєстровані авторські права, і там вказано, що використовувати безкоштовно данний твір не можна, то так.
Але співати, здається, ніхто не забороняє, якщо це не офіційний спів (ну там, на телебаченні, у виставі і т.д.).

Re: Авторське право

Додано: 05 травня 2009, 14:27
Олюнька
robie писав:Але співати, здається, ніхто не забороняє, якщо це не офіційний спів (ну там, на телебаченні, у виставі і т.д.).


Знаю, що забороняють. :crazy:

Тоді автори релігійних пісень в разі використання текстів із Святого Письма мають платити Церкві :ROFL:

Re: Авторське право

Додано: 05 травня 2009, 14:33
o.Mykil
Олюнька писав:
Тоді автори релігійних пісень в разі використання текстів із Святого Письма мають платити Церкві :ROFL:


Мають платити продавцеві при купівлі св. Письма... Слухайте, не впадайте в казуїстику. Шоубізнес вас ще не торкнув, тож не говоріть про те, в чому обмаль досвіду... :D

Re: Авторське право

Додано: 05 травня 2009, 14:51
Олюнька
mmm82 писав:Шоубізнес вас ще не торкнув, тож не говоріть про те, в чому обмаль досвіду... :D


Давайте кожен буде сам вирушувати, кому куди вдаватися.
Тему почала тому, що дійсно зіткнулась з такою проблемою і мені цікава думка інших щодо даного питання, а не щодо мого досвіду.

Re: Авторське право

Додано: 05 травня 2009, 15:13
robie
Олюнька писав:
robie писав:Але співати, здається, ніхто не забороняє, якщо це не офіційний спів (ну там, на телебаченні, у виставі і т.д.).


Знаю, що забороняють. :crazy:

Тоді автори релігійних пісень в разі використання текстів із Святого Письма мають платити Церкві :ROFL:


Не зовсім так, у Церкви немає жодних прав на Святе Письмо. 8)

Все регулюється на законодавчому рівні. Якщо ви хочете співати ті пісні, а автор (зануда) забороняє, спитайте, чи є в нього право на те, щоб забороняти. Якщо прав у нього таких немає (а це майже стовідсотково), то ви, не порушуючи його прав, зі спокійною совістю продовжуйте співати. :)