Тризуб-цілковита протилежність до ХРИСТИЯНСТВА?

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Тризуб-цілковита протилежність до ХРИСТИЯНСТВА?

Повідомлення o.Mykil » 14 травня 2009, 09:45

Як не дивно, дехто з християн, тільки не цілком відомо до кінця якої насправді юрисдикції, бореться в Неті також із нашим одним із національних символів - тризубом, вважаючи його... диявольським породженням http://blog.i.ua/user/370552/255295.

Тобто Україна під знаком сатани?

Або ось у цім місці http://ralf.com.ua/gerb/material_4.html


"...Тріада – структура, яка містить три однорідних елементи. На рівні мікрокосму – поєднання двох веде до виникнення третього. Тріада виявляється пов"язаною з внутрішньою структурою речей: так, наприклад, світотворення має три рівні – небесний, земний и підземний; в людині традиційно є три складових елементи – дух, душа і тіло; кожне явище проходить в своєму розвитку три стадії – виникнення, розгортання, знищення.

В різних індоєвропейских традиціях тріаду складають вищі божества пантеону (Брахма, Шива і Вішну в індуизмі, Зевс, Аід и Посейдон в давній Греції, Осіріс, Гор і Ісіда в давньому Єгипті). В індуїзмі існує уявлення по трьох гунах – якостях, які формують природу, матерію: сатва (вищий, духовний стан), раджас (проміжний, діяльний стан) і тамас (чутливий, або нижчий стан).

Християнське тлумачення – троїста єдність (Отець-Син-Дух, віра-надія-любов, слово-віра-благодать, віра-втілення-одухотворення тощо), одним словом – Трійця...".

http://narodna.pravda.com.ua/history/47eadc0e7dd7a

Ще роздуми по темі http://www.otechestvo.org.ua/main/20072/2019.htm

"Нині існує понад сорок версій, які пояснюють походження та тлумачать суть тризуба" (http://uk.wikipedia.org).

Чого тільки не зустрінеш у житті під хмарами!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 14 травня 2009, 09:56

Мені здається, що часом наші люди "роблять з мухи слона" і вишукують сенсації. Наприклад тут: http://www.4post.com.ua/gromada/131600.html
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Повідомлення Olya » 14 травня 2009, 09:59

Хтось з відомих людей сказав "Чим більше я пізнаю, тим більше я знаю, що нічого не знаю".
Дійсно зараз стільки думок і тверджень, що вони кожен раз шокують і дають тему для роздумів. В нас навіть на смайлику :evil: зображений тризубець. Але може наш український символ є чимось іншим і суттєво відрізняється від звичайного тризубця?
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 14 травня 2009, 10:19

Olya писав:Хтось з відомих людей сказав "Чим більше я пізнаю, тим більше я знаю, що нічого не знаю".


Один філософ теж мовив, до слова, : "Я знаю, що нічого не знаю, проте є теж і ті, що й того не знають...".


На вашу тезу: В нас навіть на смайлику :evil: зображений тризубець. Але може наш український символ є чимось іншим і суттєво відрізняється від звичайного тризубця?" скажу, що в нас на смайлику зображений почервонілий зі встиду "евіл" - дідько з "тризубом" або справжніми вилами... :D

Думаю, що сучасний тризуб після багатьох трансформацій просто християнізувався та піддався інкультураційним процесам. Якщо язичники вкладали в нього своє значення, то ми, християни, можемо під ним розуміти Пресвяту Трійцю, для прикладу. Значення й таке може бути та розуміється теж.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 14 травня 2009, 12:15

Церква прийняла багато з язичництва, наприклад колядки, головне, щоб це не суперечило вірі.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 14 травня 2009, 13:19

Олюнька писав:Церква прийняла багато з язичництва, наприклад колядки, головне, щоб це не суперечило вірі.


Ну, християнська Церква не прийняла декорті язичницькі практики в чистому вигляді, адже язичництво як таке зі своєми забобонами, магією, сатанізмом та всякими богами-фальшивками суперечить, як знаємо, 1-ій заповіді Творця. Так, певні речі християнізувалися чи набрали властивого значення...

Ми ж не поклоняємося сонцю, але Христос є для нас тим духовним Сонцем. І в колядках не прославляємо виключно землю, воду, небо, дерева тощо, а вся увага там звернена на Його народження та відкуплення людського роду.

І Коляда всього-на-всього - дохристиянський празник...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 24 червня 2009, 12:18

в понеділок випадково натрапила на цікаву передачу"В пошуках істини". Тема тризуба, скандиванської руни, знака Одина, який використала вперше княгиня Ольга, при Володимирі тризуб став гербом і державним знаком на срібних монетах князя. Можна вважати, що тризуб прийшов до нас разом із християнством і закріпився, як символ віри, бо саме князь Володимир увінчав його хрестом... Можливо, це символічно як триєдність віри, цей знак був оберегом в князі часи, чому сумніватися в ньому сьогодні? Як герб він "виплив" допомогою М. Грушевської.
Я вважаю - шукати недоліки у нашому державному гербі - вияв неповаги до нашої символіки, і це м яко сказано. Чомусь тризуб знайшов своє місце в Україні, відіграв таку значну роль у встановленні нашої державності. Були темні часи, коли на нього могли й посадити. Наші славні герої-партіоти вмирали з ним і хрестом. Може на то була Божа воля?

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 24 червня 2009, 19:11

________________$________________
_______________$_$_______________
________$_____$___$_____$________
________$$___$_____$___$$________
________$_$___$___$___$_$________
________$__$___$$$___$__$________
________$___$__$$$__$___$________
________$___$__$$$__$___$________
________$__$___$$$___$__$________
________$$$____$$$____$$$________
________$_$$$_$___$_$$$_$________
________$___$$$$_$$$$___$________
________$____$__$__$____$________
________$$$$$$$$$$$$$$$$$________
______________$_$_$______________
_______________$$$_______________
________________$________________
_________________________________
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 24 червня 2009, 21:37

А навіть якщо і не християнське, той що? Хрест також був скандалом для усіх.

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 25 червня 2009, 21:39

Люди порівнюють тризуб з вилами, граблями, розмазаними надписами на каменях з трипільськоъ культури і т.п. Кожен підмазує під свій світогляд тризуба. Так, був він зоображений на монетах Київської Русі Володимирової Доби й пройшов через століття до нашиш днів. Це знак який уособлює ВОЛЮ й стремління народу до своєї державності, а те що якісь махолки порівнюють його з нечистим то їх особиста низька справа - напевне вони так й до країни в цілому ставляться.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 26 червня 2009, 09:10

ljubomyr_ps писав:Люди порівнюють тризуб з вилами, граблями, розмазаними надписами на каменях з трипільськоъ культури і т.п.


Як кажуть, скільки голів, стільки й умів. Надмірна фантазія та уява деколи можуть виставити нас на сміх... :D
Востаннє редагувалось 15 жовтня 2009, 11:25 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 1 раз.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 02 липня 2009, 11:01

проти тризуба в першу чергу можуть виступати свідки. Вони, як та баба Яга взагалі, проти всього... і Української держави. Гімн вони теж не визнають, проте хліб і до хліба, навіть з чималими градусами, споживати не відмовляються. Це для них не гріх.


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 17 гостей