Дорога нашого спасіння або сучасна термінологія

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Ганя
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 28 травня 2009, 09:15

Дорога нашого спасіння або сучасна термінологія

Повідомлення Ганя » 28 травня 2009, 09:43

Христос Воскрес!
Я проста жінка, мені 64 роки і я дуже хочу, бо маю на те бажання переглядати сторінки Греко-католицького сайту. В цьому мені допомагає мій старший онук.
Але я ніколи не можу зрозуміти ні в одній статті, чи повідомленні, чи зверненні єпископа УГКЦ, чи інших священиків до парафіян що вони хочуть повідомити чи сказати. Всі люди, від молодого чи старого, навіть моя 89-ти літня мама хочемо знати про що говориться у тому чи іншому зверненні. Бо сторінок на сайті є багато. Але із того всього я не можу вийти із ясністю в своєму серці.
Дорогі священики, будь-ласка, звертайтеся на зрозумілій мові. Наприклад, я не розумію, і мої діти, і онуки теж не розуміють, і парафіяльний священик, до якого я зверталась мені не міг пояснити, ні сусіди, ні навіть викладачі вузів, що то означає:
радикального фундаменталізму і лібералізму;
онтологічна проблематика;
медіа-теоретики;
«конічний поворот»;
вербальний спосіб комунікації;
візуальна продукція (в духовному розумінні);
технологічна революція комунікацій;
квазілітургійного;
синтементально-слізлива апокаліптична «духовність»;
ексклюзивізм;
монополією на повну релігійність;
конструктивна критика;
медійний простір;
адекти;
власних мас-медіа;
еклезіальним буттям;
і т.д. і так багато…
В нашій родині два покоління назад були священики. Моя мама розказувала, і я ще пам’ятаю за часів моєї молодості, що кожне слово, яке проповідували так просто і ясно і зрозуміло лягало на серце, і пам’яталось довго і давало багато для спасіння.
Відомо, що священики вчать красномовності. Але чому немає тої красномовності у теперішніх духовних проповідях, зовсім не зрозумілими стали промови і звертання до людей парафіян. Чи не зауважили ви, духовні отці, що всі люди: діти, юнаки, зрілий вік і старий вік – всі хочемо розуміти і розумітися, а особливо в церковних повчаннях, Божому Слові, в нашому спасінні.
Не розуміють ті, що читають і не розуміють ті, що пишуть. І ніякого плоду із того нема, ні до науки, ні до спасіння, ні до вічної дороги життя.

Ганя Ковалик, Гусятинський район.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Дорога нашого спасіння

Повідомлення romanm » 28 травня 2009, 13:55

радикального фундаменталізму і лібералізму;
онтологічна проблематика;
медіа-теоретики;
«конічний поворот»;
вербальний спосіб комунікації;
візуальна продукція (в духовному розумінні);
технологічна революція комунікацій;
квазілітургійного;
синтементально-слізлива апокаліптична «духовність»;
ексклюзивізм;
монополією на повну релігійність;
конструктивна критика;
медійний простір;
адекти;
власних мас-медіа;
еклезіальним буттям;
і т.д. і так багато…
:ROFL: канонічний поворот в медійному просторі на адектах :Yahoo!:

Я простий український хлоп з Збаразького району. ПРошу пояснити мені критику чистого розуму Канта, глава 1. Акциденції і їх властивості:)

п.Ганю, вітання вашому внукові, моолодець, назбирав перлів. А де то є таке??? На сторінках цього сайту???? Ні разу не бачив. Ну а якщо в книжках по теології, то тут ви троха не праві, це є наукові, спеціалізовані книжки, нашо вони Вам???? Ліпше катехизм прочитати. Там все зрозуміло.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Дорога нашого спасіння

Повідомлення o.Mykil » 28 травня 2009, 15:22

romanm писав: ПРошу пояснити мені критику чистого розуму Канта, глава 1. Акциденції і їх властивості:)



А може ще пояснити Вам теж і про трансцендентальні властивості буття чи про іманентність абсолютного або про присутність відсутності?.. :D

Будьмо з Абсолютом (Господом) і бережімо заодно свою духовну екзистенцію (життя)!
Востаннє редагувалось 30 травня 2009, 09:12 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 1 раз.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 28 травня 2009, 18:28

ви сі смієте, а в мене фіра не їде бо Канта не розумію, особливо його критики Фому Аквінського. Ще пропоную відмінити вищу математику, нашо вона??? 2+2 =4 єто всєм ізвєстно, в целом міре :)

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Дорога нашого спасіння

Повідомлення o.Mykil » 29 травня 2009, 08:24

Ганя писав:
Дорогі священики, будь-ласка, звертайтеся на зрозумілій мові. Наприклад, я не розумію, і мої діти, і онуки теж не розуміють, і парафіяльний священик, до якого я зверталась мені не міг пояснити, ні сусіди, ні навіть викладачі вузів,


Сторінки якого греко-католицького сайту нелегко переглядати? Офіційного, тобто цього? Греко-католицьких веб-сторінок (різних єпархій зокрема) є багацько в Неті...

А я, наприклад, майже все розумію... Правда, філософсько-богословська освіта помогла в тому. І також дуже знання з рідної мови.:)

Звичайно, нині не ті часи, що були раніше. Раніше навіть таких термінів майже не було. Як і Інтернету...

Заувага, з одного боку слушна... Виглядало б більше дивним, коли б такими термінами розкидався священик на селі та не вмів їх пояснити... :)

А тут є матеріали різного характеру. І часто без складної філософсько-богословської термінології. І не тільки для мирян. Але й для представників Церкви...

Зараз є теж багато словників, яких хочеш. Тож хай Ваші діти-онуки заглянуть при нагоді... З Богом!


П. С. Про якість душпастирських проповідей говорилося й у цьому місці - http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=1256
Востаннє редагувалось 29 травня 2009, 10:26 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 3 разів.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 29 травня 2009, 08:42

Не ясно, що таке мас-медіа? Та це ж по-іншому засоби масової інформації (ЗМІ), включно з Інтернетом, яким користуєтеся. Цей вислів зараз усюди вживається мало не на кожному кроці... Дивно, що хтось не знає його визначення, зокрема викладачі вузів (декотрі...).

Онтологічна проблематика? Проблеми пов*язані з буттям, речами у світі тощо. Тут коротко про онтологію http://www.slovnyk.net/?swrd=%D0%9E%D0% ... 0%86%D0%AF


Еклезіальне буття? Церковне, по-іншому, від слова "еклезія" - Церква, громада (з грец.). Тобто йдеться про якийсь церковний предмет, особу, річ чи справу... Ще можна розтлумачити як церковне життя, існування в межах Христової Церкви тощо. Так це розумію без безпосереднього місця в реченні (контексту).


Ексклюзивізм? Винятковість (унікальність), від прикметника "екзклюзивний". Щось єдине у своєму роді.


Вербальний спосіб комунікації? Словесний (мовний) спосіб спілкування, тобто за допомогою слів, а не жестів...


***********************************************************

Лібералізм (не тільки радикальний, себто крайній, рішучий . - Автор повідомлення) - соціальна філософія та політична концепція (ідеологія), яка проголошує, що ініціативна (активна), вільна, тобто неконтрольована діяльність осіб, головним чином економічна й політична, є справжнім джерелом поступу в суспільному житті. Спрямований на утвердження парламентського ладу, вільного підприємництва, демократичних свобод; обстоює абсолютну цінність людської особистості ("особа важливіша за державу") та рівність всіх людей щодо прав особистості. Метою лібералізму є максимальне послаблення ("пом'якшення") різних форм державного і суспільного примусу щодо особи (контролю особи тощо), відстоює шлях мирного, реформаторського здійснення соціальних перетворень...


Джерело: http://uk.wikipedia.org

Про сам прикметник "радикальний" трохи більше тут - http://www.slovnyk.net/?swrd=%D0%A0%D0% ... 0%98%D0%99


Фундаменталізм, наприклад християнський, є широко використовуваним терміном для описання строгого заховування християнської доктрини (вчення) і здебільшого буквального пояснення св. Писання...


І так далі. Добре теж знати ще й чіткий контекст тих усіх висловів, слів-термінів. Але то не конче необхідне для спасіння...:)


У цьому теж може стати у пригоді сучасна літературна укр. мова.
Востаннє редагувалось 29 травня 2009, 19:04 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 1 раз.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Ann
гість
гість
Повідомлень: 7
З нами з: 19 травня 2009, 13:31

Re: Дорога нашого спасіння

Повідомлення Ann » 29 травня 2009, 13:21

mykil писав:А тут є матеріали різного характеру. І часто без складної філософсько-богословської термінології. І не тільки для мирян. Але й для представників Церкви...


Миряни також є представниками Церкви, Тілом Христовим.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Дорога нашого спасіння

Повідомлення o.Mykil » 29 травня 2009, 14:56

Ann писав:
Миряни також є представниками Церкви, Тілом Христовим.


А цього й ніхто не заперечує... То ще не ясно, на котрому греко-католицькому сайті (чи сайтах) така "термінологія" була, вирвана з контексту...

Малось на увазі, що однаково до всіх підійти непросто, особливо коли у кожного різна освіта.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей